Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5201) Gerisz válasza banderasz77 (#5197) üzenetére


Gerisz
addikt

Nem mintha nem lenne elég bőven még a 19"-ra az alap, de gondoltam mire jön hétvégén az új monitor akkorra toppon legyek és csak lövöldözzem az órajeleket csuklóból :R

(#5202) gombcomp válasza banderasz77 (#5199) üzenetére


gombcomp
senior tag

Én próbáltam a leírtak szerint,és egész jól ment minden...nem értem mi lehetett a gond.

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#5203) Gerisz válasza gombcomp (#5202) üzenetére


Gerisz
addikt

Csak feltettem és semmit sem csináltam, még húzni sem húztam a kártyán. Feltelepítettem, elindítottam a mark06-ot, hibával kidobált, mikor lefutott akkor össze vissza szét volt esve a kép. Reggel letöröltem mind a két programot és hiba nélkül ment.( időm nem volt játszani)

(#5204) maflame válasza mindfreak (#5200) üzenetére


maflame
aktív tag

Én azt használom de nincs összehasonlítási alapom. Pár hónapja még CRT-m volt.
A hozzáértő(tényleg) eladó azt mondta, hogy egyes "vizuál-guruk" látni vélnek különbségeket de ő személy szerint sose látott semmit. Talán műszerrel lehetne kimutani.

Elvileg tudna 75Hz-et DP-tal. ...ezt még nem próbáltam.

Szóval biztos nincs eget rengető különbség.

(#5205) janos666 válasza maflame (#5204) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Pedig elég nagy különbség lehetne, ha a DP-ról hajtva 75Hz-ig is elmegy, mert akkor lőhetsz neki 72-t, amibe kereken belefér a 24 FPS, amivel a blu-ray filmek peregnek, és megszűnik az akadozás. (Ez az egyetlen ok, amiért monitort cserélnék.)
Bár ebben valahogy nem hiszek, hogy a bemeneti forrástól függene, hogy hány Hz-en tud járni a panel.
Én valamiért szívesebben használnám a HDMI-t, mint a DP-ot, ha már lehetne válogatni.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5206) janos666 válasza janos666 (#5205) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hopsz, megvan hol ásták el a kutyát:
A Dual-link DVI valóban képes lenne 120Hz-ig is elmenni 1920-ban, viszont az 2560 alatti monitorokra csak single link DVI bemenetet tesznek, ami tényleg épp 60Hz-ig limites 1920x1200-ban. A HDMI 1.2a pedig szintúgy 60Hz-en áll meg FullHD-nél, tehát legalább 1.3-as szabványú HDMI bemenet kéne a monitorra. A DP viszont elfut 120-ig is, mint a dual link DVI.

Kipróbálod nekem, hogy be bírod-e lőni DP-n át (mondjuk powerstrip-el vagy rivatunerrel) 72Hz-re (nem 75-re), és ilyenkor gyakorlatilag is kisimul-e a bluray (lehet 720p-s re-encoded x264 is mkv-ból, a lényeg hogy bluray forrású 23,976 FPS-el fusson) videó akadozása?

Bár való igaz, a monitorod adatlapján szerepel ez is: függőleges frekvencia: 48-85 Hz
Szóval hivatalosan is hajtható akár 48Hz-en is, míg a legtöbb monitorra fix 60 Hz-et adnak meg. Kár, hogy ez a monitor kicsit drága lenne nekem.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5207) Gaboman válasza Tommmmka (#5195) üzenetére


Gaboman
nagyúr

És mennyivel hangosabb mint gyári fordulaton?

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#5208) maflame válasza janos666 (#5206) üzenetére


maflame
aktív tag

Szia,érdekes amit mondasz, még sose próbáltam, nem is nézek filmeket a monitoron, de gondoltam már rá, hogy megnézzem tényleg bír e 75-öt, csak valami, az ismeretlentől való félelem miatt nem tettem. "Hátha nem tesz jót neki" meg ilyesmi.
Szóval nem tesz az be neki hosszú távon (netán rövidtávon?)

(#5209) ->Raizen<- válasza Gaboman (#5190) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Gyári hűtővel 50% fix fordulaton hűtöttem.

(#5210) Gaboman válasza ->Raizen<- (#5209) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Most milyen hűtő van rajta?

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#5211) ->Raizen<- válasza Gaboman (#5210) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Gyári! :DDD

(#5212) janos666 válasza maflame (#5208) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A gyári speckó szerint 85-öt is tud, akkor 72-től (vagy 75-től) sem lehetne baja.
De a bluray lejátszást kipróbálhatod 48Hz-en, az is a 24 többszöröse (és a monitorod speckója szerint a támogatott érték alja), és DVI-n is el lehet érni (nálam a 60 körül +/- 1 Hz-en túl kiakad), de a 72-t 24/7-re is hagyhatnád neki (48-al talán nem lenne olyan sima játék közben, ha a VGA bírna akár 60+ FPS-t is...)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5213) Tommmmka válasza Gaboman (#5207) üzenetére


Tommmmka
senior tag

nem számottevően

(#5214) Mankó válasza janos666 (#5206) üzenetére


Mankó
veterán

Honnan lehet azt tudni, hogy a monitor mekkora max frissítést visz natív felbontásban?
Sajnos a P2370HDm csak 60Hz-et, a régi 75 Hz-es 19"-os képest kicsit mintha zavaró lenne a képe. Egyenesen furcsa.

(#5215) Gaboman


Gaboman
nagyúr

5850 850/4800 on majdnem ugyanazt tudja mint a 5870 minimális a különbség,végre egy jó összehasonlító teszt a csúcskártyákkal minimum FPS is belekalkulálva.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#5216) banderasz77 válasza Gaboman (#5215) üzenetére


banderasz77
addikt

160 Unified Shader a különbség, tehát 850 fölé kell menni, hogy behozza a lemaradását. Ha az órajelek 5870 szinten vannak, akkor lassabb.

(#5217) ndlx


ndlx
aktív tag

hali

feltételezem majd minden itt megfordulónak megvan már DIRT2 demó.

annyi a gondom vele, hogy nekem csak "nem teljes képernyős" üzemmódban hajlandó menni, és még beállítást sem találtam rá hogy mi módon lehetne teljes képernyősre rakni.

Más is találkozott már a dologgal? Esetleg van rá ötlet mi módon lehetne megváltoztatni?

köszi

(#5218) zuchy válasza banderasz77 (#5216) üzenetére


zuchy
őstag

De érdekes, hogy alig van különbség a kettő közt 160SP ide vagy oda.
Ez a 10%-a és van ahol kisebb a különbség, mint 10%. :)
Többet hoz a freki emelése, mint hogy a számolóegységeket emelnénk ugyanolyan arányban. Volt és van is gbors-nak erről tesztje, igaz GT200-asokkal.

PC-STYLE.hu

(#5219) maflame válasza ndlx (#5217) üzenetére


maflame
aktív tag

Nézted már a config-ban?

Felhasználók - név - Dokumentumok - MyGames - Dirt2 - hardwaresettings
Ott van egy hardware_settings_config nevű file, nyisd meg, és nézd meg, hogy a
fullscreen="true" legyen.
Lehet, hogy csak ennyi.

(#5220) Gaboman válasza banderasz77 (#5216) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Az a lassúság legtöbb játékban 2-5%között mozog csak azonos órajelen,sőt van ahol egál vagy gyorsabb a 5850.
Ennyire nem számít úgy néz ki a +160 Shader és +16 Texturázó száma.
Egy másik tuningteszt.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#5221) ndlx válasza maflame (#5219) üzenetére


ndlx
aktív tag

ok, este kipróbálom. köszi :)

(#5222) ->Raizen<- válasza Gaboman (#5220) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Ennek csak örülni tudunk nagyszerű és szerintem hiteles teszt! :K

(#5223) KillerKollar


KillerKollar
őstag

Üdv,nemrég kérdeztem hogy érdemes-e a fermire várni vagy jobb a HD5870,nos azóta kijött egy ilyen dolog:
http://www.pc.sk/modules.php?name=quick_news&what=read&id=2169
Ebben elvileg benne vannak a hivatalos adatok a fermi kártyákról,a kérdésem az lenne hogy szerintetek ez alapján ezek a kártyák teljesítményben hogy viszonyulnak majd az 5870-hez?Remélem ez alapján már lehet biztosabbat mondani.Köszi.

(#5224) Gaboman válasza ->Raizen<- (#5222) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Igen,ez is azt igazolja hogy 63900Ftért vásárolt kártya pillanatok alatt 5870 szintet produkál ha kell.
Xbitlabs szerint a kártyák 99%tudja azt az órajelet.
Azért az nem rossz 30000Ft árdifferencia mellett,nem véletlen a legjobb vétel az 5850.
Megkérdezhetem te milyen programmal adtál feszt a kártyának.
Az 5870 mennyi a gyári feszültsége,mert ha a 5850nak is adunk annyit akkor tudni is kellene az órajeleket.
850/4800 gondolom nem érhető el gyári fesz emelés nélkül.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#5225) ->Raizen<- válasza Gaboman (#5224) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Stabilan a kezdeti szériás vga-k nem hiszem hogy elérik a 850-es mag sebességet. MSI Afterburnerrel adtam feszültséget. Az 5870 default mag feszültsége 1,115v

(#5226) Gerisz válasza Gaboman (#5224) üzenetére


Gerisz
addikt

Nekem a 865/4800-at eddig szépen viszi fesz emelés nélkül.

(#5228) gyurczy válasza #54630400 (#5227) üzenetére


gyurczy
őstag

Csökkentett módban driver cleaner, aztán telepítés. Nekem a 9.10 votl hajlandó felmenni elsőre, aztán felment rá a 9.11 is.

(#5229) Gaboman válasza ->Raizen<- (#5225) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Aha,látom már megvan.
Érdekes helyzet állt elő,MSI progival is csak annyit enged húzni amit a CCC,tehát 775/1125Mhz,ha feljebb teszem a csúszkát visszaáll alapórajelekre.
GeriszSzép eredmény tőle!

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#5230) ->Raizen<- válasza Gaboman (#5229) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Mivel msi vagy asus unlockolt biost kell flashelni a vga karira. Az én 5850es karimnál így jártam el. Csak akkor nem lesz benne az órajel lock meg akkor lehet feszültséget emelni.

(#5231) Razermazer válasza #54630400 (#5227) üzenetére


Razermazer
őstag

Vagy driver sweeper[link] szintén csökkentett módban én mindig evvel csinálom nekem is volt mindkettő típusú kártyám, így nagy valószínűséggel nem lesz ütközés.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#5232) Gaboman válasza ->Raizen<- (#5230) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Értelek,áááá én olyant nem csinálok,akkor inkább hagyom,jó ez így is,csak kíváncsiságból akartam megnézni mit is mehet fesz nélkül meg fesz emeléssel.
De annyira nem fontos.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#5233) ->Raizen<- válasza Gaboman (#5232) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Ha gondolod el tom magyarázni nam bonyolult egyáltalán meglepődnél milyen egyszerű és a vgat se tudod vele legyilkolni.

(#5234) MikaVejneGI


MikaVejneGI
aktív tag
LOGOUT blog

Holnap kapok 1 Sapphire 5850es kártyát kérdéseim a következő.

- melyik meghajtó programot telepítsem (a Sapphirosat vagy az ATI Cat 9.10 v. 9.11)?

- érdemes ezért a kártyáért WIN 7et telepíteni?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Jahh majd el felejtettem Scythe Musashi-t próbált már felrakni 1 HD 5850-re?

[ Szerkesztve ]

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#5235) ->Raizen<- válasza MikaVejneGI (#5234) üzenetére


->Raizen<-
veterán

9.11-es catalystot kell mert ebben van a legtöbb hibajavítás meg optimalizáció eddig. Win7 kötelező egy ilyen kártyához másképpen nem fogod tudni kihasználni a dx11-es képességeit SM 5.0 tessalation stb.

(#5236) strebacom


strebacom
senior tag

Amúgy ti játszotok is a karival, vagy csak a 3D pontjaitokat nézegetitek, mert arról, hogy kinek mi hogyan fut itt nem sokat találni.......wazzeee :B :B :R :R
Van itt valami valós tesz arról hogy Crysis hogy fut, de tényleg valós.... :K :R

(#5237) Gaboman válasza strebacom (#5236) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Én annyit tudok neked mondani hogy Mster configgal,ami még szebb mint a veryhigh 1600x1200ban is teljesen tökéletesen megy!
Ha kell csinálok neked róla képeket is!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#5239) TomiLi


TomiLi
addikt

Sziasztok!

Ma be akartam nevezni egy 5870-re.... (asusra - nem akarok biost cserélgetni) Erre sehol nincs.... 5970 sincs sehol, meg annyiért nem veszek hardvert.... (még normális driver sincs hozzá...) Aztán este felé kaptam egy emailt egy üzletből, hogy talán jővő hétre mégis csak lesz 5870 (asus) . Meg is néztem a honlapot ahol 10dbról adnak tájékoztatást! Ma is jött három, de lemaradtam, mert már hárman befoglaltak előttem... és senki nem mondta vissza a rendelését... :W És erről nem tájékoztat a honlapjuk, csak a raktáron lévő cuccokról... :F
Na nem reklámozni akarok, (sajnos nem az enyém az üzlet), csak szólok, ha valaki még meg akarja lepni magát ilyen vga-val, akkor talán itt még van esély rá.... :F

Bogyorisz

(#5241) szacsee válasza #54630400 (#5240) üzenetére


szacsee
nagyúr

Win reinstallal kezd mondjuk. :K

(#5242) Gaboman válasza strebacom (#5236) üzenetére


Gaboman
nagyúr

A játék Win7 64biten ment 1600x1200 8xAA Mster configgal.
Képek:
2
3
4
5
6

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#5243) MikaVejneGI válasza #54630400 (#5240) üzenetére


MikaVejneGI
aktív tag
LOGOUT blog

2 dolgot javaslok

1. Gyári telepítő CD-ről próbáld meg , vagy letöltöd újból.
2. Felraksz 1 új rendszert(Vista vagy Win7)

Mást más sem tudna mondani.

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#5244) Gaboman válasza #54630400 (#5240) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Elindítod a rendszeredet csökkentett módban aztán Driver Clenaer Proval letisztítod az összes fent maradt NV fájlt.
Utána újraindítod a gépet és feltelepíted a 9.11 Drivert.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#5245) strebacom válasza Gaboman (#5242) üzenetére


strebacom
senior tag

Minden elismerésem, akkor abban segits kérlek, hogy hogyan tudom elindítani 64 biten, mert nekem sikerült csak 32.-n....mit honnan, ez a lényeg..és hová ez is... :B :K :R :R

(#5246) zuchy válasza Gaboman (#5242) üzenetére


zuchy
őstag

A kari alapon, vagy tuningolva volt?

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#5247) Gaboman válasza strebacom (#5245) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Köszönöm!
Crysis Mster Configra keress rá a neten és töltsd le,utána csomagold ki a játékba,minden pályát felül fog írni,a köd,fények,víz,1000xszebb mint VeryHighon.
Nekem is tátva maradt a szám amikor megláttam,és olyan FPS kapsz amit VH sosem.
Ha nem indul el akkor 32bittel indítsd az is jó.

zuchyA kártya teljesen alapon 725/4000.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#5248) Acheron válasza TomiLi (#5239) üzenetére


Acheron
őstag

Jah, én is ma beszéltem velük, 5870 -ből várnak pár darabot (Asus), de 5850 -ről hír sincs, hogy mikor érkezik (én ezt keresném) Kicsit kifogytak a készletek :(

(#5249) zuchy válasza Gaboman (#5247) üzenetére


zuchy
őstag

Frankón viszi, gondolom megoldódott akkor az a probléma, hogy lassú volt a kártya.

PC-STYLE.hu

(#5250) rento


rento
őstag

Hello mindenki!

A problémám a következő: vettem egy Sapphire HD5850-es karit. Beraktam a gépbe, megy tökéletesen, felrakom a drivert, indítom a Vantage-ot, erre a kártyán a venit elkezd zörögni. Olyan mintha belelógna egy kábel. gép azonnal kikapcs, de hát mondanom se kell hogy nem ért bele semmi kábel. Kártyát kiszedtem nézegettem a ventijét, de nem találtam semmi jelét, annak sem, hogy esetleg a kártya saját ventijének a kábele lógna bele. kártyát visszarakom, gép elindul, nem zörgés. kb. 5-10perc után kezd el zörögni. A kártya idle 48-50 fokos, furmark-kal terheltem, 78-ig ment fel, a venti pedig 32%-on pörgött, de ugyanúgy zörögve. Lehetséges hogy szar rajta a venti? vigyem vissza gariba? vagy van itthon egy AC Accelero S1 rev.2-es hűtőm. tegyem rá azt? egyáltalán rámegy?
A másik dolog, hogy utána végig futtattam a Vantage-ot, és "csak" 10500 pontot értem el, egy 3.6-ra húzott E8400-el. A gpu score: 12700 volt, a cpu: 7015. Ez normális? mert láttam a tesztekbe hogy általában ilyen 14000körül kapnak ezek a kártyák, de azok nem mérvadóak, mivel általában i7-el, vagy valami izmosabb 4magos procival tesztelik.
A harmadik dolog, manuálisan próbáltam szabályozni a ventijét a catalyist-ba, (9.11) de nem változott semmit, akár hány %-ra állítottam a ventit. Ez nálatok sem megy, tehát fos a driver, vagy tényleg a karimmal van gond?

Bocs ha hosszú voltam, de az ideg megöl hogy kiadok 65k-t egy karira, és ilyen gyerek hibákba futok bele. :((( :W

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.