Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5501) omikron23


omikron23
senior tag

A textúrák nem villogtak, de remélem a driver valamit javít majd az összképen.... :R

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#5502) zuchy válasza Gaboman (#5497) üzenetére


zuchy
őstag

De maximum azzal hogy a mellékprogramokat a kihasználatlan másik 2 mag kezeli.

(#5500) omikron23: Lehet nem vállt fel a power play. Ilyet én is tapasztaltam a kis 4570M-el...De nem sok játéknál, a cod4 nél viszont igen.

Teszről: Ugy volt gyorsabb, hogy 140FPS helyett kapott a négymagos 150-t. :D

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#5503) Ybron válasza omikron23 (#5499) üzenetére


Ybron
senior tag

Azért én nem adnék sokat az élményindexre...

(#5504) omikron23 válasza Ybron (#5503) üzenetére


omikron23
senior tag

Én sem, de azért jó volt látni... :U

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#5505) omikron23 válasza zuchy (#5502) üzenetére


omikron23
senior tag

És ezt a Power play-t nem lehet kikapcsolni...
Beállításoknál mindent felhúztam max-ra, ezt is talán ki lehet kapcsolni

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#5506) omikron23


omikron23
senior tag

A catalyst nem egy nagy kaland, az nvidia control center több beállítást tartalmazott, és könnyeben kezelhető volt, de ez gondolom megszokás kérdése :F

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#5507) Goldmen75


Goldmen75
őstag

S most akkor cseréltessem ki a kártyát ,mert egyedül a Crysis-ban egy falon a textúra pöttyökben villog?:D

(#5508) madgie válasza Ybron (#5503) üzenetére


madgie
titán

Pont annyit ér, mint a többi f*rokhosszabító bencsmárk :)

(#5509) omikron23 válasza Goldmen75 (#5507) üzenetére


omikron23
senior tag

Szerintem azért egyáltalán nem érdemes, inkább a játék beállításaiban matass...
"Duzzogva" azért el lehet így is játszogatni vele..... :R :R :R

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#5510) omikron23 válasza Goldmen75 (#5507) üzenetére


omikron23
senior tag

A villogást egyébként én először egy HD4890-nél láttam a haverom gépén, de átállítottuk a részletességet, meg felbontást, és nem volt gond vele :N :N :N

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#5511) Gaboman válasza zuchy (#5502) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Egyre több játék támogatja a Quad processzorokat,hátrányom nem fog származni belőle!

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#5512) zuchy válasza Gaboman (#5511) üzenetére


zuchy
őstag

Az biztos. :R

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#5513) Goldmen75 válasza omikron23 (#5510) üzenetére


Goldmen75
őstag

Nem szoktam duzzogni:) Ti min állítottatok? S a VGA (catalyst-ban) vagy a Game ide vonatkozó meüjében? Vagy eccerűen adjam lejebb az igényeimet?:D Vegyem elő a 14"-os CRT-met az asztal alól?:D:D

(#5514) spitfire82


spitfire82
csendes tag

Sziasztok!

Még sosem építettem CF-es rendszert, így szükségem volna egy kis segítségre.

2db Sapphire 5870 Vapor-X-et szeretnék összekötni. Mindkét kártyához jár 1-1 db crossfire kábel. Mindkettőt rá kell rakni a kártyákra? Mire figyeljek még? Esetleg vmi Xtra Bios beállítás szükséges (ASUS P6T Deluxe V2-es lapom van)? 850 Corsair táp elég lesz?

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

Üdv!

(#5515) Gerisz válasza zuchy (#5495) üzenetére


Gerisz
addikt

Érdekes ez, mert mikor én kicseréltem a 6000+-on a 720-ra, azt mondta mindenki, hogy mert a 3. mag, azért hoz jobb eredményeket a rendszer még úgy is, hogy a 720 alapon a 6000+ meg 3400-on ketyegett. Erre haver megvette az 550-et és láss csodát az is gyorsabb lett. Más az architektúra "okosabb" jó, hogy javul.

Gaboman: egyik sem ad számlát. kérdeztem mikor az enyémet vettem. 69 alatt nem volt aki számlát is tudna adni.

[ Szerkesztve ]

(#5516) zuchy válasza Gerisz (#5515) üzenetére


zuchy
őstag

Igen, de ott volt architektúra váltás. E6750 -> Q6600 nál nincs, két E6600-van MCM-be kötve.
Persze, a két mag olykor sokat segíthet, ha mást nem, tehermentesíti a 2 magot amin pl egy játék fut, a másik 2 magon meg az egyéb programok. Most a 4 magot kihasználó játékról nem beszélek, mert az egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#5517) fanti


fanti
addikt

Mi ez a villogás jelenség pontosan?

Hol tapasztalható (milyen proginál)?

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#5518) Gaboman válasza Gerisz (#5515) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Aki az MSI OCt árulta ő azt hiszem tudott számlát is adni.
De már nincs fent a hirdetése,ezek szerint elvitték 65ért.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#5519) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Szerintetek Q6600 3.2Ghzen kihajtaná az 5850 karimat?

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#5520) Gicz válasza spitfire82 (#5514) üzenetére


Gicz
addikt

semmi extra beállítás nem kell, és mind2 crossfire összekötőt rákell tenni, catalystban lesz az oveclock után egy crossfire füled is, azon bepipálod h crossfire és készvagy!

[ Szerkesztve ]

(#5521) spitfire82 válasza Gicz (#5520) üzenetére


spitfire82
csendes tag

Köszönöm! :R

(#5522) fanti válasza Gaboman (#5519) üzenetére


fanti
addikt

Persze!

Én is Q6600 mellé tervezek egy Sapphire 5850-est.

Ha Full-HD-ben tolod a játékokat jó sok élsimogatással meg nagy anizóval és persze magas részletességgel, akkor nem fogsz CPU limitbe ütközni az tuti!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#5523) Gaboman válasza fanti (#5522) üzenetére


Gaboman
nagyúr

1600x1200ban élsimításokkal fogom tolni!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#5524) omikron23 válasza Goldmen75 (#5513) üzenetére


omikron23
senior tag

A játékban állítottunk élsimítást, meg filtering és elmúlt a villogás
Főleg akkor látszott csúnyán,amikor fordulsz a karakterrel, elmosódik a kép, és akkor csúnya fekete foltok jelentek meg, és villogott az egész...Annyira mondjuk úgy sem volt zavaró.... :K

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#5525) TTomax válasza Gicz (#5520) üzenetére


TTomax
nagyúr

mind2 crossfire összekötőt rákell tenni
Miért?Akkor 3utas CF esetén hogyan kötöm össze?Vagy akkor elég az egy hid is? :DDD Merthogy elég egy hid...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#5526) omikron23


omikron23
senior tag

Utánanéztem net-en, és crossfire-hez ott is mindkét bridge rá van kötve....
Igaz én soha nem építettem még configot crossfire-ben... :B

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#5527) Gicz válasza TTomax (#5525) üzenetére


Gicz
addikt

mind2 crossfiret rá kel tenni kétkártyás crossfire hez!!

4850 CF em volt 1 évig és elözsör csak az 1iket tettem rá de windowsban beszólt h ezigy nem lesz jó tegyem rá a másikat is különben nem engedélyezi

[ Szerkesztve ]

(#5528) omikron23 válasza fanti (#5522) üzenetére


omikron23
senior tag

Fanti!

Nekem is ugyanolyan monitorom van mint neked...
Próbáltam HDMI kábellel rákötni a videókártyával, de nem sikerül normális képet előcsalni...
Hasonló tapasztalat??? :R :R :R DVI-vel minden rendben megy....

[ Szerkesztve ]

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#5529) TTomax válasza Gicz (#5527) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ez egy nagy marhaság.... neked ilyet a windows sosem irt se az XP se Vista se Win7,tökéletesen müködik a CF egy hiddal minden funkcióval kétkártyás rendszer esetén.Aki valaha is használt CF az nagyon jól tudja ezt...
Valamire te szerintem rosszul emlékszel,volt már egy pár CF-em söt most is tervezek egyet majd az X48-as lapomba...
Azon gondolkozz el ha 3-4 utas rendszert akarsz akkor hogyan kötöd öket össze dupla hiddal... a második csatoló pont ezért van ,ráteheted ugyan de semmi jelentösége az égvilágon nincs... söt vannak olyan CF ready radeonok amikhez még hid sem kell akkor is mennek szépen CF-be... felesleges ráaggatni két hidat egy kétkártyás rendszerre...Amugy semmi jelentösége nincs,csak van aki nem kap hidat a csomagba csak pl az egyik VGA-hoz ,akkor nehogy leküldjük a még egyért feleslegesen.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#5530) tzsolesz válasza TTomax (#5529) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Így van nekem elég volt 1db híd is.

Képek a hozzászólásban

(#5531) _Fefe_ válasza TTomax (#5529) üzenetére


_Fefe_
tag

Az igaz, hogy egy híd is elég a CF működéséhez, de én azt tapasztaltam 2db 4870 1GB összekötése esetén, hogy amikor mind a 2db hidat használtam, akkor stabilabb fps érhető el. Nem voltak kilengések negatív irányban, sokkal folyamatosabb volt a megjelenítés. Mindezek mellett az is igaz, hogy a max. fps viszont csökkent pár százalékot, de ezt beáldoztam a folyamatosság miatt. A legegyszerűbb, ha valaki kipróbálja 1db és 2db híddal is, és kitapasztalja, hogy neki melyik a jobb. 3db kártya használata esetén túl sok választási lehetőség nincs az összekötést illetően.

"Az élet egy félkegyelmű meséje." - W.S.

(#5532) keIdor válasza bigdigit (#5491) üzenetére


keIdor
titán

Gratulálok, hogy ezen az ősrégi dolgon még mindig lovagolsz. Jól beletaposhattam a lelkedbe, de nem bántam meg. :C :DDD

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#5533) TTomax válasza _Fefe_ (#5531) üzenetére


TTomax
nagyúr

Én meg 4850X2-vel használtam egy 4850-et is többek között... a 4850X2-ön csak egy csati van,ha ott elég az egy hid akkor ugyanugy elég a sima kétkártyás rendszereknél.Ha ott is kellene plusz egy hid a GPU-nak akkor ezekre is raktak volna egy csatit,söt a figyelmed is felhivnák hogy cf esetén két hid kell...a második hid szerintem nem dolgozik az arra való ha még egy kártyát szeretnél,annak stabilan kell müködnie egy hiddal is ,böven elég az az adatátviteli sebesség amire a hid képes... söt...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#5534) _Fefe_ válasza TTomax (#5533) üzenetére


_Fefe_
tag

Mint írtam, szerintem is elég a rendszer működéséhez 1db híd is. Saját tapasztalatom szerint, a "nem szükséges" második híd felrakása esetén stabilabb volt a működés. Az a legegyszerűbb, ha kipróbálja valaki a működést 1db és 2db híddal is, ez nem jelenthet különösebb problémát senkinek.

Rákerestem a dologra (google), a 2. találat ez volt : [link] . (Az első valamilyen webáruházat ajánlott.) Ha valaki rákeres, akkor találhat véleményeket is a témával kapcsolatban, vagy amint mondtam, az a legegyszerűbb, ha mindenki kipróbálja, hogy neki melyik a használhatóbb.

"Az élet egy félkegyelmű meséje." - W.S.

(#5535) rento válasza spitfire82 (#5521) üzenetére


rento
őstag

Elég 1 cf hidat rárakni. a másik akkor kell, ha egy 3.kártyát raksz be. legalábbis nekem a 2db 4770-nél 1cf híd volt és tökéletesen működött.

(#5536) RI/OS


RI/OS
őstag

Istenem.
Mit szórakoztok?
2 vidkártyához 2 hidat adnak.
Mé ne rakná rá mind2őt?
Nem fér el, vagy mi? :U
Én is ráraktam mind2őt, lehet csak egy kell, de inkább a vga-n porosodjon, mint a dobozban

[ Szerkesztve ]

(#5537) TTomax válasza RI/OS (#5536) üzenetére


TTomax
nagyúr

Mert szerinted ha te kaptál mindkettöhöz CF hidat akkor mindenki kap,illetve akkor szerinted minden radeonhoz adnak Cf hidat ami Cf ready ugye???Mert bizony van akinek meg kell venni... :(((

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#5538) RI/OS válasza TTomax (#5537) üzenetére


RI/OS
őstag

Idézem:

2db Sapphire 5870 Vapor-X-et szeretnék összekötni. Mindkét kártyához jár 1-1 db crossfire kábel.

[ Szerkesztve ]

(#5539) TTomax válasza RI/OS (#5538) üzenetére


TTomax
nagyúr

És akkor ajánlom fegyelmedbe az utánna következö hozzászolásokat...egyébként pont az AMD forumon irogatják hogy elöfordulhatnak grafikai bugok,hogy miért meg hogyan arrol semmi konkrétum...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#5540) Gicz


Gicz
addikt

énmeg amig nem raktam rá a 2. hidat is, addig nem engedte bepipálni h enable crossfire, kiirta h 1 hid van felrakva és kell a 2. is

[ Szerkesztve ]

(#5541) 0805


0805
tag

Sziasztok!
Most akkor melyik drivert érdemes felrakni az 5850-eshez??
Vagy inkább holnap tegyem fel ezt a kérdést??:)
Az is jó amit adnak Vele??(CD)
Köszi!

(#5542) RI/OS


RI/OS
őstag

Catalyst 9.12 Unlock Performance of Radeon 5000 Series

Erre azért nagyon kiváncsi leszek..

(#5543) DigitXT válasza RI/OS (#5542) üzenetére


DigitXT
félisten

Dettó.:K Meg arra is, hogy eddig miért volt az a performance lockolva.:DDD

(#5544) Gaboman válasza RI/OS (#5542) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ejha,unlockolva volt?
Mi lesz ha nem lesz,végén még kiderül hogy a kártya nem is adta ki magából a valós teljesítményét.
Na erre én is kíváncsi leszek,bár a 9.12Bétával a Crysis is 25%ot gyorsult.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#5545) Gaboman válasza RI/OS (#5542) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Úgy tudom ma adják ki hivatalosan.

Tweets
Catalyst Maker
* Currently on vacation in Florida. Be back in 10 days. Cat 9.12 target is Dec 16th. Tons of free games when I come back

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#5546) RI/OS


RI/OS
őstag

Szerintem egyébként csodák nincsenek. Nem hiszem, hogy 2-3%-nál többet gyorsulna. Valahol meg 10-20 ról beszélnek :) Ne nekem legyen igazam...
/Az unlock performance nálam annyit tesz, hogy az eddigiekhez képest MINDENHOL
gyorsulni kéne nem csak egy crzsisben, ami köztudottan szarul megy atin.

[ Szerkesztve ]

(#5547) Abu85 válasza DigitXT (#5543) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Lehet, hogy fenn kellett tartani az érdeklődést a raktárakban tornyosuló Radeon HD 4000 készlet iránt. Persze ez csak tipp. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5548) tzsolesz válasza Abu85 (#5547) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Lehet ilyen komolyan, hogy akár 20%-al is visszafogták a kártyát marketing okokból driverrel? :Y

Én nem hiszem, mivel a kártya megjelenésekor számít talán a leginkább a teljesítmény, és jó szereplés az első tesztekben. Erre alapozva vásárol sok mindenki.

(#5549) maflame


maflame
aktív tag

Dehogy volt "lockolva" bármi is!! Vagy semmiképpen sem készakarva. Ez az "unlock" csak egy retorikai fordulat. Biztos lesz majd ami gyorsul de én nem várok olyan hatalmas csodát.

(#5550) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Mindenesetre nem lenne rossz ha az a 20% beigazolódna,hiszen akkor már a 4000szériához és a NV kártyákhoz megint ugranának egy nagyot teljesítményben,így az árukat még jobban megérnék.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.