Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9501) Nico Bellic válasza Eddie141 (#9500) üzenetére


Nico Bellic
csendes tag

Háááát ez a másik nagy kérdés,mindenképp AM3-as lapra gondoltam de még nem döntöttem el melyik lesz a befutó.Egyenlőre ezeket szemeltem ki (de ez még változhat) :
Gigabyte 770TA-UD3
Gigabyte 790XTA-UD4
ASUS M4A89GTD PRO/USB3
de ajánlották még az ASROCK 890GX Extreme3 csak a gyártót nem ismerem még sosem volt vele dolgom.Mindenképp olyan lapot szeretnék ami már támogatná( usb3 ,SATA 6Gb/s )
és a hatmagos AMD-ket is. A lapot nem szeretném egyhamar cserélni. :U

(#9502) csokad válasza Nico Bellic (#9501) üzenetére


csokad
senior tag

jelentős különbség van a 700 meg a 890 között :D
ASUS M4A89GTD PRO/USB3 ezt venném :)

(#9503) Nico Bellic válasza csokad (#9502) üzenetére


Nico Bellic
csendes tag

Köszi ,már mások is mondták hogy ezt kéne választani és ez csak egyre jobban megerősít a döntésben :K

(#9504) Eddie141 válasza Nico Bellic (#9501) üzenetére


Eddie141
senior tag

Szia!
Pont ugyan ilyenem van: Gigabyte 790XTA-UD4 MErem ajánlani. Jó lap, jól tuningolható vele a proci, stabil, és szerintem jól is néz ki :) ;)

(#9505) momo2828 válasza Nico Bellic (#9503) üzenetére


momo2828
tag

Én is is ezt ajánlom, ezt vettem nemrég én is. (csak nem usb3-ast)

(#9506) speedernet


speedernet
aktív tag

Hali! Azt akarom kérdezni h sikerült 4 magosítanom egy x3 720 at és 3.4 Ghz -n stabilan teszi a dolgát: Most akkor végeredményben ugyan ott vagyok mintha x4 965 öt vettem volna????

(#9507) subaruwrc válasza speedernet (#9506) üzenetére


subaruwrc
félisten

tulajdonképpen ja.

(#9508) speedernet


speedernet
aktív tag

Mennyi a max feszültség ami károsodás nélküadható egy x3 720 nak?

(#9509) speedernet


speedernet
aktív tag

És mennyi a rendszeres használathoz ajánlott órajel? Mert gondolom azért 4Ghz en nem lenne egészséges használni.

(#9510) subaruwrc válasza speedernet (#9509) üzenetére


subaruwrc
félisten

az órajel nem károsítja, fesz max 1.45v-

(#9511) Tidus válasza Nico Bellic (#9503) üzenetére


Tidus
addikt

Én még várnék ezzel a 8xx chipsetes lap vásárlással, sok alaplap csak be van harangozva de még nem kapható, és az ár érték arányt sem tudni.

(#9512) Eddie141 válasza Tidus (#9511) üzenetére


Eddie141
senior tag

Árlagosan 2 hét mulva debütálnak a nagykerekben, ahogy körbeérdeklődtem :) :K
Az árak meg már kezdetnek sem olyan rosszak.

(#9513) csokad válasza Eddie141 (#9512) üzenetére


csokad
senior tag

asrock 890 exterme 3 már 27ezerért van. szóval nagyonis megéri :D :C

(#9514) Gorneck válasza Eddie141 (#9512) üzenetére


Gorneck
titán

Az jó, mert már a héten biostar/foxconn kivételével szabadon válogathattam a lapokból...azt hoztak volna amit szeretnék...asus, msi, giga vagy asrock. De ez volt már múlthéten is...

MSIt vettem.

Gorneck#1239

(#9515) subaruwrc válasza Gorneck (#9514) üzenetére


subaruwrc
félisten

mik a tapasztalatok az msi deszkával? :R

(#9516) Gorneck válasza subaruwrc (#9515) üzenetére


Gorneck
titán

Mi érdekel? Ha tuning akkor nem én vok az embered...teszi a dolgát, ahogy kell...kellemes bios, vmivel jobb hdd/ssd kezelés.

Jahhh, a Habu egerem nem megy vele...ezen kicsit kiakadtam...37ks laptól kicsit többet vártam...amúgy eddig semmi bug...

Gorneck#1239

(#9517) Oliverda válasza Gorneck (#9516) üzenetére


Oliverda
félisten

Biztos valami BIOS bug. A NEC által vezérlet 2 USB 3.0-ás portban nem próbáltad?

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#9518) Gorneck válasza Oliverda (#9517) üzenetére


Gorneck
titán

Az lesz...GB lapokhoz nem kevés ilyen fix van bios szinten.

Minden létező portot kipróbáltam...post screenen nem jelenik meg (csak a bill, meg most a gb egerem), az eszközkezelőbe felismeri, hogy van vmi csatlakoztatva, de mi azt nem tudja. Ha kihúzom bedugom akkor felismeri a win és használható...de restart után ugyanez a helyzet. Szal remélem javítják a dolgot...

Gorneck#1239

(#9519) Oliverda válasza Gorneck (#9518) üzenetére


Oliverda
félisten

Küldj az MSI support-nak egy mail-t akkor talán gyorsabban lesz.

Amúgy itt vannak/lesznek hozzá BETA vetziók. A legutolsó a 1.22-es ha jól látom.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#9520) Gorneck válasza Oliverda (#9519) üzenetére


Gorneck
titán

Már gondolkodtam rajta kéne írni nekik...csak nem volt időm...

Gorneck#1239

(#9521) Integra


Integra
titán

rátudnátok nézni erre a postomra?
jól gondolom, hogy a c3-nak jobb a memória vezérlője és alacsonyabb tdp, ebben jobb?
alapvetően egy ilyen cpu-ra milyen hűtőt raktok? ninja-mugen félékben gondolkodom. aztán más kérdés, hogy mi az ami am3-ra ráfog menni..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9522) Gorneck válasza Integra (#9521) üzenetére


Gorneck
titán

Inkább jobb tuning...vmivel kisebb fogyi...de a tdp besorolás tudtommal nem változik...

Nekem egy mini ninja elviszi passzívan a 925öt...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#9523) Integra válasza Gorneck (#9522) üzenetére


Integra
titán

passzívban gondolkodom én is alapvetően hozzá, elég a 2db 120as venti, kersztűl fújja gyönyörűen.
a memória kezeléstől tartok amit írtam, hogy ha bővítem és nem tudná, vagyis lebutítaná az 1333-as ramot 1066-ra ha 4 modult használok benne. de a c3 remélhetőleg nem teszi ezt, ott nem láttam ezt a kitételt.
a mini ninja anyáméknak elviszik a c2q 6600-at. talán az enyémet is, de valszeg egy teljes méretűt tennék rá.
de ha neked fent van, ez azt jelenti, hogy a ninja am3-hoz is jó.
csekkdisz:)
itt azért nem a sajátjával fogja le, ahogy írja.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9524) Nordic válasza Integra (#9523) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

nekem mugen2 van a 955BE procimon. 900as fordulaton 35-38fokot tartja a procit, C&Q persze belőve, terhelve max 50fok. de olyan jó Scythe venti jár hozzá gyárilag, hogy max fordulaton is csak a szélzajt hallom.

(#9525) Eddie141 válasza Nordic (#9524) üzenetére


Eddie141
senior tag

Egyetértek :) Nekem is ugyanaz a hűtőm van, csak én egy 965-öt hűtök vele, és 3.9Ghz-n, de nekem alapjáraton 32fok :) És a gyári venti tényleg nagyon jó. Meg is nehezíti a dolgom, mert le szeretném szinesre cserélni, csak nem tudom milyet vegyek :)

(#9526) Nordic válasza Eddie141 (#9525) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Én pl ilyet rendeltem rá: Nem rossz azért az a 15dBes hang meg az 1700as fordulat. Nekem még lehetne +fokokat nyerni mert gyanítom hogy sok pasztát raktam rá, és valószínű, hogy újrapasztázom. Mellesleg mennyit számít ha nincs ezüst pasztám csak fehér?

mod: a linket meg majdnem elfelejtettem:DDD

[ Szerkesztve ]

(#9527) Gerisz válasza Nordic (#9526) üzenetére


Gerisz
addikt

Nem rossz azért az a 15dBes hang meg az 1700as fordulat.
Olyan meg a mesébe van csak!

Pár fokot számít a paszta, nekem a Thermalright fehér és az MX2 között 3°C van. Az MX2 nem ezüst ha jól tudom csak szürke

[ Szerkesztve ]

(#9528) Eddie141 válasza Nordic (#9526) üzenetére


Eddie141
senior tag

Én kifejezettem utálom az ezüst pasztát pl :)
Eléggé macerás, és izgalmas is, ha félrefolyik, hiszen a legtöbbjük fém alapú, így nem túl meglepő módon vezeti az áramot :)
Én MX2-est vettem még anno, egy kis tubussal, és már kb 15 gépet lepasztáztam vele, és még mindig van benne legalább 3-4 adag :)

Én kéket szeretnék rá, mert mindenem kék :) :P

(#9529) Nordic válasza Gerisz (#9527) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Nem azt mondtam h 1700on van 15dB :D . Amúgy meg reklámnak nem rossz ez:D

Sajna rohanva raktam össze a gépet(örültem az új procimnak:D), így rákerült az összes paszta amit a mugen2-höz kaptam, így valószínű hogy azt a híres sulykot jól elvetettem, valahova a szomszéd városba ;] .

(#9530) Gorneck válasza Integra (#9523) üzenetére


Gorneck
titán

Ha visszabutítja is, akkor sincs baj...nem vesztes olyan húúú de sokat vele...persze a tudat, hogy 1333 helyett csak 1066 bosszantó tud lenni...

Egy fekvő házba ami zsúfoltabb volt mint a mostani is bírta...szal a nagytesón se fog kifogni...

Gorneck#1239

(#9531) speedernet


speedernet
aktív tag

HI!
A 6 magos procik belefognak menni az MA790X-UD3P s lapomba? Még AM2+ os. De ugytudom a Thuban is támagatja az AM2+!

(#9532) darál0w válasza speedernet (#9531) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ha írnak hozzá BIOSt , minden bizonnyal menni fog.

figyeld a giga oldalát BIOS ügyében ;)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#9533) Osynho


Osynho
addikt

Üdv.
Most tesztelem az új B45-ös procimat. Intelről váltottam, ezért lenne pár kérdésem.
A Cpu-Z és az Everest mást mutat az órajelnél. Gondolom a Cpu-Z.nek van igaza, mert az Everest 15-ös szorzó mellett az fsb-t állítgajta, pedig, ha jól tudom a szorzót kellene. A másik, hogy normális az 1,424V fesz? (1,35 a VID és autón van a biosban).
szkrínsát

(#9534) JoolsNOS válasza Osynho (#9533) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Érdekes az everest fsb ugrálása? Mikori everest? Esetleg frissítsd, régebbi verzió nekem az alaplapomat nem ismerte fel rendesen. A proci feszét nyugodtan veheted lejjebb. Minimum 0.05el vagy még többel. De majd a profik is hozzászólnak.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#9535) Osynho válasza JoolsNOS (#9534) üzenetére


Osynho
addikt

Jah, nézek majd újabb verziót. Proci feszt nem szeretném állítani, mert a Giga lapok elvileg nem működtetik a C&Q-t, ha ellállítom autóról. Most 15x230-on nyomom, 3,33as ramszorzó, 9xes NB szorzóval és a HT freq-re 2ghz-et állítottam be, viszont Cpu-z szerint 2300-on megy. Jó ez a beálíltás? 6 kör IBT lefutott simán :U

(#9536) JoolsNOS válasza Osynho (#9535) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Nálam megy a cnq -0.075 fesszel. Elvvileg csak ha szorzót állítasz akkor nem megy. Én még 230as fsb-nél is alulfeszelem -0,05el. Egyébként a beállításokat nyugodtan tartsd meg, csak figyelj a hőmérsékletre (60 fölé semmiképp ne menjen). Bár én csak akkor húzom ha éppen szükség van rá, amúgy alapórajel. Esetleg a Ht-t is oszd vissza, mert az fsb azt is emeli. Ht mindig legyen kisebb max ugyanannyi mint nb.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#9537) Osynho válasza JoolsNOS (#9536) üzenetére


Osynho
addikt

Magok hőmérsékletét nem látom,mert ugye 4 magosított 2 magos :B A proci 50 fok körül volt IBT alatt, sztem az nem vészes. NB szorzót ne tegyem 10-re (vagy autóra)? Neked is ad a VID-nél nagyobb feszt? 1,088 és 1,424V között ugrál. :F

(#9538) JoolsNOS válasza Osynho (#9537) üzenetére


JoolsNOS
veterán

A procihőmérsékletet inkább prime95tel teszteld. És mondjuk Speedfanal nézd a hőmérsékleteket. Neked elvileg az nb-d gyárilag 2000. Sztem az maradhat autón. (230as fsbnél lesz ugye 2300) A ht-t viszont inkább 9es szorzóval (1.8 a bioszban asszem) A vid feszt én nem látom uh nem tudok hozzászólni, de biosb an inkább autorol a feszeket váltsd manualra, nehogy automatikusan valamit túlfeszeljen. Ja és a pci frekit állítsd fix 100ra.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#9539) Televan74


Televan74
nagyúr

Egy 940BE prime95 alatt 56 Celsius fokos , 23 Celsius fokos szobában. A nyári kánikulában amikor van a szobámban 32-33 Celsius fok,akkor a processzor hőmérséklete is megemelkedik 10 Celsius fokkal?

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9540) JoolsNOS válasza Televan74 (#9539) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Természetesen nem. (az autó motorja is nagyjából 90 fokos üzemin akár -15 fok van, akár 40...persze ott más a hűtés,csak a hasonlat végett írtam) De 2-3 fokot számolhatsz rá pluszban. Elvileg az még belefér. De esetleg majd nyáron szedd le a ház oldalát.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#9541) Televan74 válasza JoolsNOS (#9540) üzenetére


Televan74
nagyúr

Köszi , majd figyelem a CPU hőmérsékletét.Ha nagyon melegszik akkor visszateszem alapra.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9542) Gerisz válasza Televan74 (#9541) üzenetére


Gerisz
addikt

Simán észreveszed ha már nagyon zavaró lesz a hűtőn a venti.

(#9543) darál0w válasza Osynho (#9535) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

hali.

működik az, nyugodtan állítsd el AUTOrol...

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#9544) Osynho válasza darál0w (#9543) üzenetére


Osynho
addikt

Jaja, közben kipróbáltam és fain :C
Viszont a 5.5.2100-es Everest is baromságokat ír ki az órajelre. Cpu-z szerint folyamatos 4x220 az órajel, ez a hülye meg 15ös szorzó mellett ugráló fsb-t mutat. Nem olyan nagy gáz, csak nem értem miért. Lehet, hogy a 4 magosítás miatt nem érzékeli rendesen?

(#9545) darál0w válasza Osynho (#9544) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

everest szerint nálam is ugrál az "FSB" , de sz@rni rá...cpuz, coretemp...mind jot mutat, csak everest írkálja a hülyeségeket... :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#9546) -Solt-


-Solt-
veterán

Üdv Urak!

Egyelőre elméleti síkon érdeklődnék pár dolog után... beleolvastam a topikba, de sok dolog kínai még nekem! :D Soha nem volt még AMD konfigom, ezért a kíváncsiság kedvéért elgondolkoztam egy cserén...

Szóval, egy Phenom II 955 AM3 Black Edition lenne a lelke a dolognak. Kérdéseim:

- Milyen paraméterekkel rendelkezőt keressek? Gondolok itt ilyen inteles beidegződésekre mint vid, stepping, stb. Szeretném húzni, ezért a kérdés főleg emiatt érdekes számomra...

- Melyik lapot szeretik ezek a procik tuning szempontjából leginkább? ( Főleg Gigabyte lapra gondolok )

- Ha már alaplap... érdemes az új chipsetből érkező darabokra várni, vagy nincs sok különbség a 7xx-hez képest?

- A jelenlegi Q9550-m 3.8GHZ-n megy, ez az órajel elérhető 7/24-ben léghűtéssel?

Így hirtelen ennyi... elnézést, ha valami butaságot kérdeztem! :) Esetleg, ha valami fontos kimaradt, akkor szívesen veszem azon tanácsokat, hogy a kiválasztásnál mire kell figyelni!

Köszönöm előre is...

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#9547) HaZsolt válasza -Solt- (#9546) üzenetére


HaZsolt
őstag

Szerintem ne váltsál Q9550-ről. Hiába vagyok AMD-s azért a Q9550 kipics*zza a 955-t. De ha mégis 955-t akarsz akkor C3-as Steppingűt vegyél (valamivel kisebb fogyasztás+ pár szár MHz-el több a vége. Egy UD4P lapot ajánlok hozzá ha nem akarsz SATA és USB 3.0-át. Ez jó tuningos lap. De én mindenképp várnék ugyanis mindjárt itt a Thuban.

(#9548) darál0w válasza -Solt- (#9546) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

Q9550ről hülyeség lenne váltani.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#9549) -Solt- válasza HaZsolt (#9547) üzenetére


-Solt-
veterán

Kizárólag játszom... ott meg tudtommal kb egyforma a teljesítményük... a winrar, meg a videó kódolás nem érdekel... :)

A váltás is csak akkor esedékes, ha jó áron el tudom adni a jelenlegi konfigot...( ha igen, akkor még marad is lóvém, és van egy zsír új konfigom )

Szóval az egész még egyáltalán nem biztos, csak körbe szaglászom a dolgokat... :)

www.smart-bus.hu

(#9550) darál0w válasza -Solt- (#9549) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

játékokban valoban szinte semmi különbség :)

ha meg pénzed is marad...később meg mehet bele egy thuban vagy bulldozer ;]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.