Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9701) subaruwrc válasza vinibali (#9696) üzenetére


subaruwrc
félisten

elvileg, ha nem tudom feloldani a magokat és visszaviszem a nagykerbe, 3napon belül visszadják a pénzt.

szerintem kvanagy tévedésben vagy.
4 magos procit vettél? akkor ne reklamálj hogy miért nem 6 magos...

(#9702) vinibali válasza subaruwrc (#9701) üzenetére


vinibali
őstag

köszi az okoskodást. de bármilyen termék amit megveszel és 3napon belül visszaviszed pénzvisszafizetést von maga után. hogy milyen indok az amit mondok és/vagy bevesznek az már lényegtelen
nem tudom milyen 4 meg 6 magról beszélsz de nem a témába vág

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#9703) darál0w válasza vinibali (#9699) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

:DDD
na kíváncsi vagyok a végére. sztm ez nem így működik :N

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#9704) rumkola válasza vinibali (#9702) üzenetére


rumkola
veterán

nincs ilyen törvény, ne terjessz hülyeséget
72 órán belül csak és kizárólag akkor kell visszaadni a pénzt, ha nem tudják cserélni

[ Szerkesztve ]

(#9705) rumkola válasza rumkola (#9704) üzenetére


rumkola
veterán

nem tudják cserélni a HIBÁS cuccot, ez kimaradt az előbb :D

A „három napos szabály”, a jogszabályi előírásoktól eltérően, tévesen él a köztudatban. Hibátlan termék esetén a kereskedőnek a termék visszavételére kötelezettsége nincs. Az egyes tartós cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról szóló 151/2003. (IX.22.) Korm. rendelet értelmében csak hibás termék esetében, ha a fogyasztó a fogyasztási cikk meghibásodása miatt a vásárlástól (üzembe helyezéstől) számított három munkanapon belül érvényesít csereigényt, a forgalmazó nem hivatkozhat aránytalan többletköltségre, hanem köteles a fogyasztási cikket kicserélni, feltéve, hogy a meghibásodás a rendeltetésszerű használatot akadályozza.

(#9706) subaruwrc válasza vinibali (#9702) üzenetére


subaruwrc
félisten

nyilván én vagyok a fasz de majd ha elhajtanak mint süsü a lepkét akkor rájössz hogy baromságot beszélsz.

(#9707) jeni válasza vinibali (#9702) üzenetére


jeni
félisten

vegyél inkább valódi négy magosat,és nem olyat ami már a gyártó soron letiltottak,ugyanis eleve azokban valamilyen okból hibás valamelyik magja. azt feloldanád akkor nincs garancia a hibátlan működésre. ez a AMD részéről nem a véletlen műve. így nem is kell vissza vinned 3 napon belül,arra hivatkozva,hogy 4 mag és csak 2 müxik. ha gyári 4 magosat veszel akkor annak tutira kell mennie. ha mégse megy úgy,akkor lehet arra hivatkozni,hogy instabil és 1000%,hogy levásárolhatód vagy a pénzt kapod vissza

sőt elvileg a 2 magként árult AMD procikban ha másik két magot is feloldod,már amelyiket letiltottak,akkor az garancia vesztéssel jár,persze ha tudomás szereznek róla,vagy kifecseged előttük a dolgot

[ Szerkesztve ]

(#9708) Pug válasza rumkola (#9688) üzenetére


Pug
veterán

Na akkor ma is okosabb lettem :K

(#9709) JColee válasza jeni (#9707) üzenetére


JColee
őstag

ezek szerint tartós a feloldás?
tehát ha feloldok 2 magot, átrakom egy másik lapba, akkor ott is fel lesz oldva?

(#9710) elfelejtette válasza JColee (#9709) üzenetére


elfelejtette
veterán

A magok feloldása az adott alaplap bios beállításától függ. Tehát ha egyik lapban bekapcsolt magokkal használtad, és átrakod egy másikba, ahol nem aktív ez az üzemmód, akkor a másik lapban csak 2 maggal fog menni.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#9711) Krisinto válasza JColee (#9709) üzenetére


Krisinto
őstag

Bár csak ez lenne..De sajnos ez nem így van!

(#9712) JColee válasza elfelejtette (#9710) üzenetére


JColee
őstag

oks, értem
most viszont azt nem értem, hogy miért járna garivesztéssel :D

[ Szerkesztve ]

(#9713) darál0w válasza JColee (#9712) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ezt én se :U

nemhiszem, h rájönnének....mellesleg eddig nemigen láttam olyan CPUt, ami csak ugy magátol elhalálozott volna....ha nem dobálod (elhajlik, letörik a lába, de ez egyértelmű garivesztés :DDD ) és nem "égeted" el, akkor nemigen fog meghalni...

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#9714) Eddie141 válasza JColee (#9712) üzenetére


Eddie141
senior tag

Nem is jár :) Nincs fizikai elváltozás. Ez nem vinyó, ahol visszaolvasható némi adat a használatról :P

(#9715) kona005


kona005
senior tag

Helló

Tegnap lett összerakva a gépem és van benne egy Phenom 955. Mikor elindítom a gépet a CPU-Z a Core Speednél azt írja hogy 3214.7Mhz de egy 5 perc múlva a Core Speed lemeg 803.7mhz-ra ez normális mert csak netezek meg ilyeneke és akkor visszamegy az órajel vagy nem tom légyszi segítsetek :O

(#9716) Tom5 válasza kona005 (#9715) üzenetére


Tom5
addikt

Teljesen normális jelenség. A CnQ miatt van. Ha nincs terhelés alatt a proci akkor az energiagazdálkodás miatt visszaveszi az órajelet. Netezés alatt nemkell, hogy max órajelen tekerjen a CPU.

[ Szerkesztve ]

(#9717) kona005 válasza Tom5 (#9716) üzenetére


kona005
senior tag

Köszi szépen a megnyugtató választ :R

(#9718) drherbyke


drherbyke
csendes tag

Meg tudná valaki mondani milyen procim van?????

A kiindulási egy Athlon x3 (Rana) volt.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#9719) subaruwrc válasza drherbyke (#9718) üzenetére


subaruwrc
félisten

nem :DDD

(#9720) darál0w válasza drherbyke (#9718) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ezzel csak az a gond, h deneb mag nem lehet, mivel nincs benne az L3.

ez egy athlon X4esnek felel meg.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#9721) drherbyke


drherbyke
csendes tag

LEfuttattam 2 tesztet, egyik a perfomance test 7, a másik cinebench r10.
Többet kaptam mint az ugyanilyen órajelű athlon x4......
[L:/dl/upc/2010-05/02/254711_txsjqgbt3ufarjz0_cr10.jpg](IMG:/dl/upc/2010-05/02/254711_txsjqgbt3ufarjz0_cr10.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

(#9722) drherbyke


drherbyke
csendes tag

(#9723) darál0w válasza drherbyke (#9721) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

jelenleg a legmagasabb orajelű athlon x4es a 630as. 2800mhz. te 2900mhzen vagy. nyilván magasabb értékeket fogsz kapni...

(#9722) drherbyke

ha phenom lenne, itt magasabb pontszámot kellett volna kapnod...ugy 12k körül ezen az orajelen.

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#9724) drherbyke válasza darál0w (#9723) üzenetére


drherbyke
csendes tag

Létezik Athlon x4 440 ami 3 gigán jár.
És az 1-22 es renderelési idő inkább phenom Mint athlon annak 1-40 körül van.
DE mindegy, jól működik.3400 at simán visz.Ez jutott 17000 magyar pénzért. :)
Köszönöm válaszod.

[ Szerkesztve ]

(#9725) darál0w válasza drherbyke (#9724) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

a 440es az X3. itt vannak az x4ek.

phenom annyiban különbözik az athlontol,h van benne L3cache. másban nem. mint láthatod a tiédben nincs. :N de örülj, a +1 magnak ;)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#9726) Krisinto


Krisinto
őstag

Üdv
ad5000dj22gi
cacvc ac 0935dpmw
9395612i90460
ilyen számú athlon 5000
megérné elcserélni 2*2gb ddr2-t erre?
menne benne stabilan a 4 mag?

Vagy el tudom cserélni egy Athlon x4 620-ra,de erre 3k még rá kellene fizetnem!
Melyik érné meg jobban?

[ Szerkesztve ]

(#9727) vinibali válasza Krisinto (#9726) üzenetére


vinibali
őstag

haver, ha ennyire bizalmatlan vagy, hogy van egy tucat+ pozitívam, inkább hagyjuk is az egymással bizniszelést...

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#9728) Krisinto válasza vinibali (#9727) üzenetére


Krisinto
őstag

Nem azért,csak nem tudom melyik lenne jobb választás :F

(#9729) darál0w válasza Krisinto (#9728) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

a 620asokban is lehet aktiválni L3at, ha deneb magos...ki kell deríteni.
ha az 5000est FX-5000essé lehet varázsolni, de a 620ban nem lehet aktiválni, akkor az 5000es a nyerő. ha azonban lehet aktiválni az L3at, akkor a nagyobb szorzo miatt a 620as nyer. legalábbis nálam ;)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#9730) Krisinto válasza darál0w (#9729) üzenetére


Krisinto
őstag

vinibali azt mondta,hogy lehet aktiválni a 4 magot!
az athlonba meg kicsi a cahce nem?
Szerintem marad az FX5000-es athlon
620-asra meg próbagarai van vinibaliéra meg 2,5 éév van,szóval egyértelmű a választás akkor

(#9731) jeni válasza darál0w (#9713) üzenetére


jeni
félisten

Sosem volt 2 magos procim amit 4 magossá alakítottam volna át. Ma is egy szerény Intel Northwoodos 3 Ghz procit használok. Én csak a logikából indultam ki.Sőt azt se tudtam,ha átrakva egy másik lapba a 2-ből 4 magossá átalakított procit az a másikban újra két magossá válik. :Y

De én akkor se vennék fabrikálandó procit 2-ből 4 magossá vagy 4-ből 6 magossá alakítandót.
Ha nem elég a pénz akkor gyűjtök hozzá még. :R

(#9732) darál0w válasza Krisinto (#9730) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

athlonban ugyan akkora a cache, mint bármelyik másik x4es athlonban...vagy mint bármelyik másik x4es phenomban minusz az L3...

és ezért mondtam, ha a 620asban lehet aktiválni az L3at, akkor a nagyobb szorzo miatt az éri meg jobban. ha nem, akkor az 5000es. és ha fontos a gari, akkor azt is vedd figyelembe ;)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#9733) Storms


Storms
őstag

üdv

Az mitől van hogy pl.: játszok GTA IV-el kb 30 percet és hirtelen kikapcsol a gép? Vagy 3Dmark06-ot futtattam nemrég és ujraindult a gép, előtte ebben is kikapcsolt. Majd ujraindulás után BIOS-ban megnéztem és 46 fokos volt a proci, IDLE-ben most 37 fokos. Gyári rézmagos hűtés van rajta. Pedig nem szokot ilyet csinálni a gép. 3600mhz-en megy most, HT Link és az NB 2100-on. Itt egy kép róla hátha ez segít: LINK
BIOS-ban :
Active Core control
ACC
Spread Spectrum

Ezeket mire állítsam? Hátha ez a gond... :R

előre is köszi

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#9734) MOTOWN


MOTOWN
csendes tag

Sziasztok.
Érdeklődni szeretnék hogy a biosba ,hogyan tudom meghúzni a procimat.
Alaplap Gigabyte MA-770 UD3 rev2.
Proci:AMD Phenom II X4 925
a szorzó,a maximumon van 14x

(#9735) subaruwrc válasza Storms (#9733) üzenetére


subaruwrc
félisten

mondjuk instabil a proci?
engedj rá egy intel burntestet v linx et és majd meglátod hogy nem stabil.

(#9736) Eddie141 válasza Storms (#9733) üzenetére


Eddie141
senior tag

De az is lehet, hogy kevés neki a táp, vagy melege van.
Találkoztatok már olyannal, hogy a gép, ha házban van, nem hajlandó beindulni? Én ma másodszor :) Mire erre rájöttem azthittem agyvérzést kapok :)
Most az asztalon szolgál, és tökéletesen működik (apropó kb 10 c°-minusszal :) )

(#9737) Storms válasza subaruwrc (#9735) üzenetére


Storms
őstag

HerrZ-től vettem amiket ott leirt azokon a beállitásokon használom én is. Ezért kérdeztem hogy, ACC-t Auto-ra tegyem vag ymire meg az Active Core Control, Spread spectrum stb...

Eddie141

Az az érdekes hogy csak most kezdte csinálni ezt hogy lekapcsolt a gép magától, a gép oldala már a ház megvétele óta (4 éve) nincs feltéve. Tápra viszont én is gyanakszom már az is kb 3 éves( Trust Dual Fan 570W), régen Q6600-at szépen vitte tuninggal is, meg az A64 X4 620 at is, mondom eddig semmi gond nem volt, tegnap óta csinálja miután BIOS-t frissitettem 1.3-ra.

[ Szerkesztve ]

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#9738) darál0w válasza Storms (#9737) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

másikba már írtam neked...nemtom minek több helyen feltenni ugyanazt a kérdést...az oké, hogy Herr Z leírta neked, ő hogy használta. de ha már más a tápod, alaplapod, ramod akkor 100% hogy nem fog menni ugyanazon beállításokkal...tesztled ki te is.

vagy, tedd vissza a régi BIOSt, ha azzal ment. minek frissítetted?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#9739) Storms


Storms
őstag

Akkor valószínű a táp miatt kapcsol ki a gép? Volt olyan 3Dmaknál am hogy a 2 tesztnél kikapcsolt a monitor csak sárgán világított a led de a gép az ment. A táp lassan 4 éves már. Előtte az X4 620-am simán ment vele 3.7Ghz-en is, ugyanezekkel az alkatrészekkel. A proci 1.41V-ot kap BIOS-bol. Ez lehet akkor kevés? Emiatt is kikapcsolhat a gép játék közbe vagy ujraindulhat? Active Core control-t meg az ACC-t mire tegyem, maradhat auto-n az ACC? Csinálok BIOS-bol képeket...
Előre is kösz :R

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#9740) reset válasza darál0w (#9738) üzenetére


reset
senior tag

nemtom minek több helyen feltenni ugyanazt a kérdést..
Több oka is lehet: mert nem tilos, mert nem elégítették ki az eladdig kapott válaszok, mert nem pörög a topik stb...Ilyen alapon azt is meg lehetne tiltani, hogy többen is válaszoljanak u.arra a kérdésre. Bocs az off-ért :)

(#9741) Krisinto válasza darál0w (#9732) üzenetére


Krisinto
őstag

Amit említettem Athlon FX,az 16k(garival) lenne a sima athlon x4 meg 18(gari nélkül)
Azért mégiscsak az athlon FX lesz a befutó

(#9742) Eddie141 válasza Storms (#9739) üzenetére


Eddie141
senior tag

Hát ezesetben már nem vagyok 100%alékig biztos, hogy a táppal van a gond. Táp miatt nem megy el a kép úgy, hogy a gép megy tovább. Ez elég ritka eset lenne.
Lehet, hogy érdemesebb, ha teheted, hogy visszaválts egy régebbi bios-ra. Lehet, hogy azt írja ki a gép, hogy unkown processor model, de ugyanúgy tuningolhatod, és jó esetben megoldódik a problémád.
Viszont, ha adódik lehetőséged, akkor próbáld ki egy másik táppal, de én előtte a hűtést is megnövelném (állíts be néhány ventit néhány forrób alkatrész felé, és megkátod, hátha.) Portalaníts is, az is befolyásoló tényező lehet. Sok a változó, így a lehetőség is, de mivel írtad, hogy a biosfrissítés óta csinálja ezt, így arra gondolok elsősorban.
Még egy kérdés:
Biosfrissítés óta jobban van húzva a gép? Vagy van egyáltalán húzva?

(#9743) darál0w válasza reset (#9740) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

mind a 2 topik pörög, és ugyan azt a választ kapta. mind1.

#9741) Krisinto hát mondom, nálam nem a gari döntene...nemláttam még procit tönkremenni user error nélkül...arra meg amugy sincs gari...

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#9744) drherbyke


drherbyke
csendes tag

az én 17 ezres Athlon2 X3 ezt tudja.Stabilan.

Ez jutott 17 ezer jó magyar pénzért. :) :DD

CR10 12478 pont. 44 fok.Ami 1 óra Avp-z után se ment 50 fölé.

[ Szerkesztve ]

(#9745) csdm


csdm
senior tag

Hali!
Nekem Deneb magos procim van, Herrz-től egy X4 B55T, amit túlhajtva de alulfeszelve használnél. Jelenleg 0,75 V-tal sikerült alább mennem, mint az alap, vagyis 1,280V-ot üzemel. 30perce megy a prime. Nah és ebben a pillanatban jöt a kékhalál. :DDD
Tehát mikortól mondható stabilnak az alulfeszelt gép? Prime 95-tel egy óra folyamatos tesztelés elég lehet? 2 óra?

(#9746) Krisinto


Krisinto
őstag

Üdv
szerintetek melyik lenne jobb?:
AMD Athlon X4 620?
AMD Athlon FXx2-> AMD Phenom FX?~2,7 ghz
Tunginban melyik lenne a jobb?
Főleg játékra lenne használva,egy 4770/4870 társaságában

(#9747) JoolsNOS válasza Krisinto (#9746) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Játékra inkább egy erősebb kétmagos.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#9748) Krisinto


Krisinto
őstag

most egy 6000+ van benne,ez is elég?
azért akarok 4-et,mert nem nagyon akarok majd hozzányúlni 2 évig a procihoz

(#9749) darál0w válasza csdm (#9745) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

egy proci akkor stabil, ha napokig is bírja a primeot :D

de én mindig ugy voltam vele, h akkor stabil, ha nem fagy, nem hibázik az én mindennapra használt alkalmazásaimban, de ennek ellenére mindig ráengedtem primeot, legalább 1 orára, vagy IBT, vagy linx...

mellesleg én is alulfeszelve tuningolok :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#9750) darál0w válasza Krisinto (#9746) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

hali.

ez még mindig az fx5000es? merthogy annak kisebb a szorzoja,mint a 620asnak, ergo kevesebbet is fog menni egy adott lapban.

mellesleg a lapodban nincs ACC.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.