Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19301) Gerg00


Gerg00
tag

Sziasztok!

VGA vétel előtt állok 6800XT vagy 6900XT nem bírok dönteni! :) 1440p játék mellé és több évre tervezek! Megéri-e a 6900XT azt a pár 10.000Ft különbséget?

I7 8700K mellé tenném egyenlőre gondolom a procival nem lesz baj?!

Köszi előre mindent is :)

[ Szerkesztve ]

(#19302) Moby válasza DEV_NULL (#19282) üzenetére


Moby
addikt

Mehet, de ez inkább a tápodról szól, nem a vga-ról. A vga-nak mindegy. A kábel is el fogja vinni, a tápodnak lehet lényeges, hogyha olyan, hogy több ágon adja csak le a kakaót, akkor legyen leosztva. Ha Egy ágon adja le amúgy is, akkor teljesen mindegy, belül összefut úgyis.

(#19303) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Crysis Remastered..vagy 2 óra bolyongás ,uszikálás...xfx 6700XT...elég jól adja... :DDD


[ Szerkesztve ]

(#19304) Bossp válasza ScomComputer (#19303) üzenetére


Bossp
addikt

Kemény! :D
Neked az a munkád hogy configokat raksz össze és játszol velük? :D Irigyellek! :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#19305) ScomComputer válasza Bossp (#19304) üzenetére


ScomComputer
veterán

Igen,inkább egy kis tesztelgetés,mint játszás ez,próbálgatás csak...volt már AM5-is...az kicsit durvább volt... :R
De várom majd a 5800X3D-s eredményeidet ! :C

[ Szerkesztve ]

(#19306) Devid_81 válasza Gerg00 (#19301) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Kezifek...de maris!
November 3 elott regi csucs kartyat venni? :Y
Tessek leulni es szepen elgondolkodni ezen :K ;] :DDD

...

(#19307) DEV_NULL válasza Moby (#19302) üzenetére


DEV_NULL
őstag

Köszönöm mindenkinek a valaszát. Most vettem hozzá új RM 750x facelift tápot.

(#19308) Bossp válasza Devid_81 (#19306) üzenetére


Bossp
addikt

Pedig... Én is arra szavazok hogy fentebb mennek kicsivel a 6*** árak :D és nem lesznek occsók az újak. Aki 300k-ért tud 6900XT-t sztem vigye :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#19309) palfitom válasza Devid_81 (#19306) üzenetére


palfitom
félisten

Egy "normális" gazdasági helyzetben ez teljesen logikus lenne, de sajnos most nem olyan világot élünk! (főleg nem Magyarországon...)
Pl. ma is feltűnt az Aquában TUF 6900XT 350k-ért, szóval szerintem ha az ember belefut egy ilyen jó deal-be, akkor le kell rá csapni, mert ki tudja mi lesz itt 1-2 hónap múlva!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#19310) tothjozsi96 válasza palfitom (#19309) üzenetére


tothjozsi96
addikt

+1

(#19311) DEV_NULL válasza Bossp (#19308) üzenetére


DEV_NULL
őstag

Én is most vettem az RX6800-at. :))

(#19312) Devid_81 válasza Bossp (#19308) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ket lehetoseg van, bejelentik az ujat olyan aron amitol a szomszed is felsir almaban - mindenki r@bacik mert varta az olcso regi VGA-t de kapott helyette emelest mert mindenki raugrik a regire, lasd Zen3->Zen4 :DDD :O

Vagy nem araznak tul (kepetelenseg, nezd meg az 1200 dollaros 4080-at), hanem csak "picit" leszunk copatva es akkor a regi picit olcsobb lesz, de ha nem is lesz akkor az ujbol lesz valami gyorsabb szebb, jobb annyi penzert mint most a regi csucs lenne.

En barki helyeben annyit tennek most, hogy vennek egy regi csucs kartyat November 2-an es 14 napos elallas lehetosege mellett ki sem bontanam a kartyat a dobozabol November 3.-aig...ha jok jonnek jo aron, mehet bontatlan vissza.
Ha jok jonnek atomfos aron akkor maradhat amit vettem 2.-an es kibontom 3.-an, hasznalom es mehet mindenki a pits@ba :K :DDD

Szerk: (#19309) palfitom
Az en verziom milyen? :B

SzerkSzerk: (#19311) DEV_NULL jo en is kb 3-4 hete vettem, de hasznaltan sz@re-hugye :K

[ Szerkesztve ]

...

(#19313) Bossp válasza Devid_81 (#19312) üzenetére


Bossp
addikt

Nincs vagy vagy. Ki vannak írva az msrp-k. Szorozd be az usd -vel meg 1.27-el :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#19314) DroiDMester válasza Devid_81 (#19306) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

1, 350.ért talán még kap 6900XT-t

2, az új széria ennek MINIMUM a DUPLÁJA lesz, miért ne vegyen 6900XT-t?

3, Nem olvastad a hírt? hogy leghamarabb DECEMBER közepe-vége felé lesz csak kapható!

a novemberi start az csak papíron lesz, készlet nem lesz sehol!

(#19315) Gerg00 válasza Devid_81 (#19306) üzenetére


Gerg00
tag

Ohhh köszi :)

Most néztem meg mi lesz november 3-án :) :D

Kivárok :D

(#19316) Apollyon válasza Devid_81 (#19312) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Eddig a bányászat miatt kellett várni, most meg az új gen miatt, és mi lesz később? – lehet, hogy mire megjönnek az új kártyák, ledobják az atomot, és addig meg úgy lesz vége mindennek, hogy nem tudott egy jót játszani. ;] :DDD Szóval van mindig miért várni, én nem halogatnám már tovább.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#19317) DroiDMester válasza Gerg00 (#19315) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

semmi nem lesz, kár várnod!

és mint mondtuk hasonló teljesítmény mint most 350.ért a 6900XT kb 550.e lesz! szóval kár halasztani mert nemsoká jön amit jósoltam nem lesz 6900XT 550-600.e alatt!

(#19318) Gerg00 válasza DroiDMester (#19317) üzenetére


Gerg00
tag

Akkor megcélzok egy 6800XT-t 317-ért, sajnos 6900x jóval drágább ahogy nézegettem már ahol van is belőle! 5-10% van úgy is csak köztük nem?

[ Szerkesztve ]

(#19319) Devid_81 válasza DroiDMester (#19317) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Orulok hogy ekkora jos vagy ;] :DDD

Szerk: 2.5 hetrol beszelunk, nem 2 honaprol.
November 3.-an legalabb tudni fogjuk mi az amit nem tudunk megvenni.
Tiszta hulyeseg most barkit belekergetni a vasarba.
Nvidianak hatalmas 3xxx keszlete van felhalmozva, AMD-nek nem.
Plusz emlitsuk meg az impulzus vasarlokat akik kirakjak a regi kartyajukat olcsobban az uj megjeleneskor, ha papiros garis akkor hasznalt is siman jobban megeri hamarosan.

En biztos ugy vennek barmit is most boltbol, hogy a 14 napos elallas beleesne az uj bejelentesbe, ettol mar csak napokra vagyunk...

[ Szerkesztve ]

...

(#19320) joysefke válasza ScomComputer (#19299) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

@ScomComputer, BaLee: Köszi!

Ez a MoreClockTool ez micsoda? Olyan mint a More Power Tool?
Kicsit problémában vagyok a sok toollal, mert annyi van mint égen a csillag és nem tudom, hogy mi mivel akad össze. Ráadásul úgy tűnik, hogy minden tool meg azoknak a leírásai a limitek kitolásáról szólnak elsődlegesen és a ventivezérlés meg szinte mellékes (vagy azt is följebb nyomják a leírásban)

Látom, hogy ezen is lehet ventifordulatot állítani és nálad 20%-on van a nem-kikapcsolt alja.

Mi legyen az első amivel megpróbálom lejjebb szabályozni a ventivezérlést?

(#19321) DroiDMester válasza Devid_81 (#19319) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

attól hogy bejelentik, még baromira nem fogod megtudni hogy boltban mennyiért fogod megvenni!

nem én találtam ki a december közepei megjelenést a boltokba!

Amint látod RTX4090.et se igen tudsz még boltba venni sehol pedig ugye már kapható boltban, csak sajnos már a nagykerből nem jut el a boltig, vagy amelyik épp eljut az ott is marad a boltba a nyerészkedőknek!

Miből gondolod hogy AMD-nél ez másképp lesz? Ha szerencséd van talán karácsonyra tudsz 1et elcsípni belőle ha nem így jártál, és vártál rá 2,5.hónapot!

nehogy azt gondold hogy olcsóbb lesz mint az nVidia, max 5% al fognak alá menni tehát nem 1.millió lesz a 7900XT hanem 950.e megveszed annyiért?

7800XT talán picivel gyorsabb lesz mint a 6900XT cserébe lesz 700-750.e megveszed annyiért? vagy veszel 350-400.ér egy 6900XT?

(#19322) DroiDMester válasza Gerg00 (#19318) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

310.ért 6800XT véletlen se vegyél!

aprón néz inkább kéz alól 6900XT 300.ért van egy csomó, 6800XT pedig 240-250.ért mennek, de én 6900XT vennék biztosan!

Ha pedig nem ragaszkodsz az AMD-hez 350.ért kapni már RTX3090.et is ami egálba van a 6900XT-vel illetve a 24.giga RAM miatt jobb is lehet későbbiekben!

(#19323) Devid_81 válasza DroiDMester (#19321) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ezt feszegethetjuk holnap estig egyikonk sem tudja biztosra, hogy mi lesz. :N
De HW release elott napokkal soha semikor nem volt jo otlet "regi" csucs vasat venni egeszen Covidig.

Mondom varni kell par napot, legyetek benne a 14 napos elallasban November 3-aval, okosan kell csinalni, nem nekiszaladni fejjel a falnak aztan majd lesz ami lesz.

Jelen helyzetben kozepkategoriat erdemes csak venni gondolkodas nelkul ujonan, minden mast csak hasznaltan es/vagy a 14 napos elallast belekalkulalva mert ha epp valami csoda folytan a next gen jo lesz, legalabb a teljes osszeg visszajon a befektetesbol es nincs fejfajas.

Tudom a regi Covidos hanyas arakhoz kepest ami most van roh@dtul kecsegteto.

...

(#19324) Moby válasza Devid_81 (#19323) üzenetére


Moby
addikt

Mi fog változni november 3-an? Semmi. Megtudjuk, hogy kb mire lehet számítani januárban-februárban, amikor majd ténylegsen is lehet őket kapni, normális árban. Talán. Addig a scaleprek prédája lesz a pár darab, ami majd jön, és azok is mocskosdrágán. Mondjuk én nem számítanék a középkategóriában semmire tavaszig, és csak ott lesz $1000 alatt.
Én most ennyiért vennék egy 3090-es, és öröm és boldogság. Jelenleg semmi nem szól az AMD-k mellett, hacsak nem valaki rajondója a vörösöknek :D

[ Szerkesztve ]

(#19325) Devid_81 válasza Moby (#19324) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Hanyszor irjam meg le ugyan azt? :F

...

(#19326) ScomComputer válasza joysefke (#19320) üzenetére


ScomComputer
veterán

MoreClockTool (MCT) :K

#19325Devid_81: még sokat,kérdezd csak meg palfitom-ot hányszor ismétli magát az alaplapos topikban... ;] :DDD

(#19327) Lincoln76 válasza palfitom (#19309) üzenetére


Lincoln76
aktív tag

Az valami elírás volt, ha jól hallottam.
Most 641 ezer felett van, sőt mindenhol 600 ezer felett van, hiába mutat az árukereső mást.
Rákattintva már 600K feletti árak vannak. :U
[link]

[ Szerkesztve ]

(#19328) Moby válasza Devid_81 (#19325) üzenetére


Moby
addikt

Hát nemtudom, ez a 14 napos elállás, meg a kártyabontatlanság november3-ig ez a csodavárás lvl végtelen, amiből jellemzően csak a földebállás szokott lenni. Pláne az AMD-nél, de majd jönnek dögivel Abutól a cikkek a sehol máshol el nem érhető funkciókról, amik végtelen sebességnek hoznak. ELMÉLETBEN, amit rendszerint csúnyán szemköztköp a rideg valóság :DDD Én mondjuk arra sem számítok, hogy hosszútávon felmennének az árak. A kereslet itt nálunk a tél végére nagyjából a nullát fog verdesni. Sem az új, sem a használt nem fog kelleni senkinek, sem az újból, sem a régiből. A használtpiac a hipersebességgel csökkenő keresletet már elkezdte beárazni, be fogják a boltok is. Kényletelenek lesznek. Aki most vesz kártyát, bármilyet, az tegye azzal a tudattal, hogy eladni aligha fogja. Feljebb még talán tud ugrani, kiszálni már nem. Ha ez oké neki, megveheti akár most is. Ekviv teljesítményt az új szériából ugyanennyiért úgysem fog kapni egy darabig.

[ Szerkesztve ]

(#19329) Moby válasza Lincoln76 (#19327) üzenetére


Moby
addikt

Nem az nem elírás volt, annyiért volt, csak az van, hogy kb mindenki ugyanazt a nagyker készletet listázza. Ha valahol leütik az az 1-3 darabot, akkor egyszerre tűnik el mindenhonnan. Azaz nem teljesen, kinek-kinek mennyire gyors a webbolt motorja.

(#19330) joysefke válasza ScomComputer (#19326) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Köszi!

Leszedtem és kipróbáltam a MCT-t, nem segített. 35% alá egyszerűen nem engedi állítani a ventit. Ha 35% alatti értéket írok be, azt ignorálja, 35%-on hagyja a beviteli mezőt.

(#19331) palfitom válasza ScomComputer (#19326) üzenetére


palfitom
félisten

:DDD

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#19332) palfitom válasza Lincoln76 (#19327) üzenetére


palfitom
félisten

Nem. Az valós volt. (de csak volt…)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#19333) joysefke válasza joysefke (#19330) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

és természetesen nem csak a UI-on nem jelenik meg a beírt érték, hanem ténylegesen visszautasítja, a venifordulat nem megy lejjebb.

(#19334) ScomComputer válasza joysefke (#19330) üzenetére


ScomComputer
veterán

El kell olvasni mire való az mct,ua mint radeon sw csak gyorsabb a felület az oc/uv-hoz..ehhez mpt kell,ott van jobb oldalt a téma tudnivalókban more power tools leírás,olvasd mire és miért való abban tudod a min. venti fordulatot a vga bios -10%(15%)-ra csökkenteni...melyik hogy engedi...olvasd el hogy és miként működik és próbáld ki.. :K

[ Szerkesztve ]

(#19335) Sontir Fel válasza DroiDMester (#19317) üzenetére


Sontir Fel
őstag

maximum azert lesz annyiert, mert mar nem lesz... apron mar 260-ert is van kartya :B
Itt a haldoklo nyugaton 800 euro alatt is lehet mar bolti peldanyt kifogni - 740 volt a legalja az Asusnak, ha minden igaz ;]

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#19336) Sontir Fel válasza Sontir Fel (#19335) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Asrockból van 120 darab 699 euróért a mindfactoryn... Érdemes szétnézni :B

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#19337) Gerg00 válasza DroiDMester (#19322) üzenetére


Gerg00
tag

Köszi nézek vmi 6900XT-t akkor :)

i7 8700k elég a 6900XT-hez?

(#19338) Devid_81 válasza Gerg00 (#19337) üzenetére


Devid_81
nagyúr

200k-ert vannak az apron garis reference RX 6800XT kartyak mar.
300-ert 6900XT nem feltetlenul eri meg szvsz

...

(#19339) Bossp válasza Gerg00 (#19337) üzenetére


Bossp
addikt

Attol fugg mi a cel :D meg milyenek a beallitasok :D.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#19340) Gerg00 válasza Bossp (#19339) üzenetére


Gerg00
tag

1440p és gondolom ultra!? :)

(#19341) abutykoss válasza Gerg00 (#19340) üzenetére


abutykoss
csendes tag

Akkor a 6900XT lesz a befutó

(#19342) Bossp válasza Gerg00 (#19340) üzenetére


Bossp
addikt

nekem uwqhd ultra+raytracingel is volt pl neha proci limitem warzone nál :D és jóval erősebb a procim szóval ritkán de lesz azért proci limited.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#19343) tomic válasza Sontir Fel (#19336) üzenetére


tomic
addikt

Nézegetheti. Ugye megvan, hogy csak orszàgon belül postáznak?
Ide a labancokhoz sem hajlandóak elküldeni.

(#19344) Moby válasza tomic (#19343) üzenetére


Moby
addikt

mailboxde?

[ Szerkesztve ]

(#19345) Sontir Fel válasza tomic (#19343) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Minden bizonnyal megoldhatatlan a dolog.
A kollégám nem régen wizzair járattal 8 ezer forintból megfordult külföldre... Még úgyis olcsóbb :B

De ha hihetünk a hírnek, további csökkenés várható.

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#19346) Devid_81 válasza Sontir Fel (#19345) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nem szabad hinni, tegnap meg kellett venni mindent IS mert ettol csak sz@rabb lesz. :K
Ezt mondtak a helyi meteorologusok ;] :D

...

(#19347) palfitom válasza Devid_81 (#19346) üzenetére


palfitom
félisten

Bármiben IS lehet hinni, aztán meglátjuk mi lesz a valóság.
Mindenki csak találgatni tud, valakinek bejön, valakinek nem. Ennyi.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#19348) Sontir Fel válasza palfitom (#19347) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Teljesen igazad van, bármi történhet, lehet ez még rosszabb is.
Viszont amíg 230ért is vannak már 3080asok, nem kell túlzásba vinni az aggódást. Az árcsökkentős hír alatt írta valaki, hogy valahol már 660 euró a kártya ;]

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#19349) Devid_81 válasza Sontir Fel (#19348) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Pontosan, annyi hasznalt VGA van mint a fosh a piacon, es ez csak egyre rosszabb lesz foleg NV oldalon.
Nyilvan ingyen nem fogjak osztogatni soha, de azert mar latszik rendesen, hogy az ETH atallas ota azert megnott a eladok szama. :K

...

(#19350) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Na ez eszi a vasat rendesen,mármint a végéát...100% nv párti game... :DDD

Áttettem balra az osd-t mert nem láttam mit köll csinányi.. :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.