Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19201) R3laX válasza ScomComputer (#19200) üzenetére


R3laX
addikt

Igen, eléggé RTX központú, majd a 7000-es Radeonok :K.

(#19202) Bib válasza ScomComputer (#19200) üzenetére


Bib
őstag

Ennyi pontom volt kb a 3D Mark 2001-ben egy Leadtek Geforce 2 Mx 400-al :D Akkoriban leestünk a székről a látványtól. Ez is olyan ?

(#19203) Benoe77


Benoe77
őstag

Ezzel érdemes foglalkozni?

AMD RADEON DRIVER | 22.10.1 vs 22.20.27.02

Erre a fórumra hivatkozik a videó:
AMD Radeon Software - Preview Drivers - DCH/UWP

(#19204) HoaryFox válasza Benoe77 (#19203) üzenetére


HoaryFox
őstag

Elég vegyes a teljesítmény, semmi komoly szvsz.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#19205) R3laX válasza Benoe77 (#19203) üzenetére


R3laX
addikt

Én pont most léptem vissza 10.1-ről 9.2-re, mert gyorsabb BF2042, meg 3DMark alatt is. A 22.9.2-nél tenném le a voksom, ha nem vagy nagy overwaccsos.

(#19206) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Szép napot!
Én is beugrok, egyelőre egy kártyával (másik RX6700XT pár nap múlva jön).
Azért ez ki lett maxolva, hely ügyileg (Red Devil):

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#19207) Macka válasza F.B.I. (#19206) üzenetére


Macka
veterán


Nálam is ez van. :R

(#19209) F.B.I. válasza Macka (#19207) üzenetére


F.B.I.
veterán

Én is RGB-t akartam de a gyerekek azt mondták nem kell, boomer vagyok! :DDD

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#19210) #48613632


#48613632
törölt tag

Ok, azt hiszem ezt a kérdést feltehetem sok helyen, mert eléggé átfogó problémákat hordoz magában. Mivel a probléma gyökere itt kezdődik, ezért azt hiszem, ebben a topikban is tudok hasznos tanácsot kapni.

Kezdjük azzal, ami az alap, hogy nincs Smart Memory Accesem.
Kis guglizgatás után azt találtam, hogy azért nincs, mert BIOS-ból építem fel a rendszert, nem UEFI-ből.
Ok, ez valóban így van, bootoljunk hát UEFI-ből, de az meg azért nem megy, mert nem GPT a boot meghajtón a file rendszerem.

Azt hiszem, ugynaebből az okból kifolyólag hisztizik a rendszerem, hogy nem alkalmas a W11 futtatására, noha már volt fent az is. De ez most mellékes

Na most akkor első kérdésem, hogy ez így fentebb megállja a helyét? Azaz a logikai lánc a problémával lehet koherens? Ergo, ha én GPT-re konvertálok, akkor lesz UEFI-m, és így már lehet SMA is?

Ha igen, GPT konverzióhoz kellene segítség. Van pár progim, pl a MiniTool Partition Wizard, de ennek a GPT konverzió része nem ingyenes.
Tudtok valami ingyenes, működő cuccot erre?

Köszi előre is :R

(#19211) tomic


tomic
addikt

Ismeri valaki ezt az [XFX] 6700 kàrtyát?
Hűtésére lennék kíváncsi,hogy milyen egy Pulse-hoz képest.
Nem is kimondottan a hőfokok érdekelnek inkàbb a hangja.Ezen már 3 venti van elvileg csak hatásosabb és csendesebb lehet mint egy 2 ventis.
Viszonylag jó áron van most itt ausztriában,404 ojró.

(#19212) bobalazs válasza tomic (#19211) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

nem jó a link

(#19213) palfitom válasza tomic (#19211) üzenetére


palfitom
félisten

Ezen már 3 venti van elvileg csak hatásosabb és csendesebb lehet mint egy 2 ventis.” - ez bár logikus, de a gyakorlatban nem mindig igaz! Pl. két ventis MSI Gaming X vs 3 ventis MSI Ventus 3X.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#19214) tomic


tomic
addikt

[link]
Elvileg ez lenne.

(#19215) koxx válasza Moby (#19208) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Kicsit normálisabb hangnemben is tudnál posztolni, kevesebb fekáliával?

(#19216) Vigneau válasza tomic (#19214) üzenetére


Vigneau
félisten

Most megleptél. Nem is tudtam, hogy a Sapphire és a PowerColor mellett az XFX is kidobott sima RX 6700-et. :B

Ha olcsóbb vagy egy árban van egy RX 6650 XT-vel, akkor nincs mese, vinni kell. :K

Bár, ha olyan a ventije, mint a sima RX 6600-on, akkor 60% felett felejtős. De - szvsz - szépen leszabályozva el lehet kóricálni vele. ;)

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#19217) tomic válasza Vigneau (#19216) üzenetére


tomic
addikt

Én sem tudtam eddig most adta be a kereső.
Tegnap vettem meg a Nitrót a 6650-ből. De van 30 nap elállás úgyhogy lehet teszek egy próbát. Na nem mintha szükségem lenne rá de na.
9 ojróval a Nitró drágább is.

Nitró viszont hozza a némaságot. 1230-at pörög a venti de hangja semmi.

6600 Pulset vissza küldtem. Hangos volt nekem.

[ Szerkesztve ]

(#19218) ScomComputer válasza tomic (#19214) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ha picit visszaolvasol írtam,nálam volt az xt verzió nagyon jó hűtés... #18782 ajánlott !
A Core 1 hőcsővel kevesebbet kapott,de kisebb is tdp szóval tuti jó lesz ! :K

(#19219) Vigneau válasza tomic (#19217) üzenetére


Vigneau
félisten

A Sapphire Pulse morgósságára más is panaszkodott az RX 6600 vonalon korábban, aztán lecserélte egy ASUS Dual-ra és mind hőfok, mind hang terén megnyugodott.

A Nitro+ tényleg jó, könnyen cserélhető a ventije is.

Korábban is láttam hasonlót, hogy az RX 6700 olcsóbban kellette magát, mint az RX 6650 XT, pedig némileg gyorsabb.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#19220) tomic válasza Vigneau (#19219) üzenetére


tomic
addikt

Mennyivel gyorsabb szerinnted?

(#19221) Moby válasza koxx (#19215) üzenetére


Moby
addikt

Képes voltál kitörölni ezért egy posztot? :D Kemény.

(#19222) Vigneau válasza tomic (#19220) üzenetére


Vigneau
félisten

Jómagam ezt találtam korábban.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#19223) ScomComputer válasza Vigneau (#19222) üzenetére


ScomComputer
veterán

Az a baj,hogy sok esetben ezeknek a fele sem igaz,sőt nincs is ilyen vga náluk...nem azt mondom,hogy ez fake...csak azt hogy én jobban szeretem a realtime videókat, de sajnos azokban is van jócskán fake...pl..(#517)...

[ Szerkesztve ]

(#19224) Savageboy válasza #48613632 (#19210) üzenetére


Savageboy
aktív tag

(#19225) DroiDMester válasza #48613632 (#19210) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

mindenképp tiszta telepítés kell, sima GPT konvertálással nem lesz jó! :N

(#19226) tomic válasza Vigneau (#19222) üzenetére


tomic
addikt

Köszi.
Nem tudom,alszom rá egyet még. Alig van érdemi különbség.
Főleg nálam nem igen jönne ki.
De ha egy árban van a kettő akkor lehet az időt álóság miatt megérné a csere.

3 hét múlva jön a kövi generáció ha jól tudom. Lehet abból kéne már mazsolázni inkább. Bár kezdetben mindig drágák. Vagy ott az Intel oldal.

(#19227) KAMELOT válasza Vigneau (#19222) üzenetére


KAMELOT
titán

Hol itt a videó? Grafot én is csinálok. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#19228) Vigneau válasza KAMELOT (#19227) üzenetére


Vigneau
félisten

(#19229) Aljasvip válasza F.B.I. (#19206) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Egy GPU támasszal megsegíteném azt a kártyát, mert nagyon lóg.

Ide illő life hack: fekete 2x2 Lego darabkákból építesz egyet.

Nálam is Lego-san ment a gép egy ideig, míg nemrég nyomtattam magamnak egy menetesen állítható támaszt. :DDD
(a design ötletet innen loptam, de mivel fizetni kellett volna a modellért, ezért megterveztem magamnak)

(#19230) Bossp válasza ScomComputer (#19223) üzenetére


Bossp
addikt

és ezek tuti nem kamuk? :D 4090-ről már 5 nappal megjelenés előtt voltak fent ilyenek.. :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#19231) #48613632 válasza Savageboy (#19224) üzenetére


#48613632
törölt tag

+ DroiDMester
Linket köszi, viszont ha tiszta telepítés kell, akkor egyelőre kihagyom. Köszönöm Neked is. :R

(#19232) Savageboy válasza #48613632 (#19231) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Igazából nem tudom mire alapozza ezt az állítását a kolléga (ettől függetlenül lehet, hogy igaza van), de ha van rá időd (és elegendő tárhelyed) akkor egyszerűen csinálhatsz egy biztonsági mentést a rendszerpartíciódról és kipróbálhatod, hogy működik-e.

[ Szerkesztve ]

(#19233) DroiDMester válasza #48613632 (#19231) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

GPT-nél vannak egyéb partíciók is a rendszer ssd-n, ezeket a Win11 telepítés elején hozza létre, ha nem GPT-be van telepítve a Win akkor ezek nincsenek neked, így hiába konvertálod GPT-re nem lesz EFI partíciód és nem lesz honnan indulnia a winnek.

tessék így néz ki nálam

(#19234) #48613632 válasza DroiDMester (#19233) üzenetére


#48613632
törölt tag

De nekem Win10-em van fent.

(#19235) Savageboy válasza #48613632 (#19234) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Akár Debianod is lehetne fent, minden GPT-t használó lemezen kell legyen EFI partíció. Mondjuk a linkelt eszköz normál esetben létre is hozza ezt a rendszerbetöltőnek, szóval ez nem szabadna problémát jelentsen, de nagyon OFF ez már itt szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#19236) Maelephant válasza #48613632 (#19234) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Nézz be a Windows 10 fórumba, részletesen leírom, hogyan konvertáltam a mbr2gpt tool-lal a rendszermeghajtóm (tiszta UEFI-re akartam átállni végre CSM/Legacy módról). A szükséges partíciókat létrehozza a parancs a rendszerlemezen, kivéve a 16 MB-os MSR partíciót, ezzel kapcsolatban nincs egyértelmű info a neten (mármint hogy mennyire van egyáltalán szükség erre a partícióra, miközben működik nélküle az UEFI/GPT üzemmód/rendszerlemez, illetve hogy a MS miért hallgat arról, hogy a saját tool-ja sem hozza létre, miközben kb. lényegesnek, mellőzhetetlennek állítja be a mindenféle tudásbázisban, leírásokban). Így nem kell újratelepítened a belakott rendszered, gondolom, ezért szeretnéd meglépni.

(#19237) #48613632 válasza Maelephant (#19236) üzenetére


#48613632
törölt tag

Elmentettem a topikot (w10), köszi Neked is, és a többieknek is :R

Viszont nem állnék bele ma, mert nagyon zsúfolt lesz a hétvégém, max read-only leszek, és a gép elé is csak úgy fogok beesni. (Nem tudtam, hogy ez ilyen körülményes lesz)

Így, ha nem gond, jegelném a témát, viszont kereslek majd a jövő hét eleje-közepe körül, vagy esetleg beszéljünk privátba.

Köszi még1x mindkinek :R

(#19238) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
Egy kis segítség a tévelygőnek :F
SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 6700 XT 12G v.s XFX Videokártya RX 6700XT 12GB GDDR6 SPEEDSTER QICK319
Melyik az ajánlottabb?

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#19239) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Hali!

Beléptem a klubba egy használt PowerColor Red Devil 6700 XT-vel. Masszív, minőségérzetet sugárzó kártya annyi biztos.

-BIOS kapcsolót a "Silent" állásra raktam
-Andrenaliban a Performance preset alatt a "Silent" beállítást választottam ki

Amivel problémám van, az az hogy a venti amikor indul akkor jól hallhatóan nagy impulzussal indul és egyből 35%-ra ugrik ami olyan ~1040rpm-et jelent. Ez nekem hangos.

Próbálgattam, hogy Adrenalinban milyen opciók vannak a venti leszabályozására, de sehogy nem engedett 35% alá állítani a ventit.

Én azt szeretném elérni, hogy:

-(1) maradjon meg a Zero fan opció

-(2) Zero fan opcióból jóval magasabb hőmérsékleten lépjen ki a ventivezérlés

-(3) Amikor indul a venti, akkor először minimum fordulatra álljon be, jóval 1040 fordulat alá.
(az összes többi venti a gépben idle 370-500 fordulaton pörög)

-(4) A hőmérséklettel lassan induljon el felfele a fordulatszám

-(5) 80C GPU alatt nem szeretnék zavaró hangokat hallani. A csöndet preferálom a VGA hőfok másodrangú.

Ezt össze lehet hozni?

üdv
J.

[ Szerkesztve ]

(#19240) joysefke válasza joysefke (#19239) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

rosszul emlékeztem, nem 1040rpm hanem 1060rpm-men van a minimum fordulat (35%)

[ Szerkesztve ]

(#19241) Moby válasza joysefke (#19240) üzenetére


Moby
addikt

MPT-vel lejjebb tudod vinni a minimum PWM szinten 35%-nál, de nekem nicnsenek rajta ventik, nem tudom működik-e. Egy biztos, a logikai dolog felett van a ventinek egy gyakorlati minimuma, és még az is lehet magasabb, mint amit szeretnél.

(#19242) DroiDMester válasza Moby (#19241) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

6900XT Devil nél próbáltam annó, 30% alatt nem indultak a ventik, szóval nem nagyon lehet lejjebb vinni! :(

(#19243) Aljasvip válasza joysefke (#19239) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Szerintem inkább kapcsold ki a zero fan opciót. Könnyebb megszokni egy halk zajt, mint mindig bosszankodni amikor berúgja magát.
Nálam is ez ment amúgy. A legtöbb program rossz optimalizációja miatt még 2D-ben is simán 50°C felé kúszik a GPU, pl. Chrome böngészés, így ki-be fog járni a hűtés.

Az alap 35%-on egy HDD búgásával vetélkedő hangja kellene legyen. Én az éjszakai csendes netezés közben lepődök meg mindig, hogy mennyire hangos a HDD, pedig van mellette 3 fan (Arctic P14), CPU hűtő (freezer 34 Duo), és a Red Dragon 35%-os ventilátorral.

(#19244) joysefke válasza Aljasvip (#19243) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nem szeretném megszokni a zajt, HDD-m sincsen, az összes egyéb ventim az pedig 370-500-on fut némán, és innen pörögnek fel fokozatmentesen.

Miért kapcsol egyáltalán be a venti viszonylag alcsony hőfoknál?
Engem tökéletesen hidegen hagy, hogy 50, 60 vagy 70C a hot spot. Bőven üzemi tartomány és nem is nézegetem a hőfokokat állandóan. A zajt viszont hallom.

(#19245) DroiDMester válasza joysefke (#19244) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

ha ennyire háklis vagy a zajra akkor vízhűtést kell építened, sajna az összes VGA ilyen, 50-55.foknál bekapcsolnak a ventik hiába zérófan, tök mind1 milyen VGA-t veszel mind így működik, és 1000RPM alá nemigen szabályoz egyik sem le.

amúgy MPT-vel be lehet állítani hogy ne 60.foknál kapcsoljon be a venti hanem mondjuk 75nél

De passzív módba sz.tem egy idő után a 75.öt is elérné, elég ha csak böngészel a HW gyorsítás végett dolgozik a VGA is

[ Szerkesztve ]

(#19246) Moby válasza DroiDMester (#19242) üzenetére


Moby
addikt

Szerintem ott a ventiknek az a minimuma. Van ilyen sajnos, ezért gyűlöltem meg a lian li ventiket is, amik a nagyobb radimon vannak: 930 az alja. Nemtudom ki talál ki ilyenek, azt meg pláne nem, hogy mi indokolja egy PWM vezérlésnél, de ilyen. Anno az első szériás Strix 1080Ti-mat utáltam nagyon, mert azon meg bizonyos tartományban ilyen elindul-leáll műsort adtak elő a ventik, amitől ilyen "nyüszögő" hangja volt. Nem lett rá semmilyen megoldást, kiadott az Asus egy V2 verziót, az első széria meg nyüszög a mai napig. Ugyanez a probléma érinti a tápomat, illetve az enyémet már nem, mert rohadtul figyeltem, hogy a revised verziót vegyem, ahol ugyanezt a problémát úgy oldották meg, hogy egyszerűen kivették a zero fan működést, és átkalibrálták a fancurve-t.
[link] Akinek fontos a halk gép nem tud mást tenni, mint hogy rohadtul utána kell nézni minden komponensnek, hogy ilyen szempontból mire számíthat, melyiket kellene vennie, stb. Egy csomószor belefutok én is abba, hogy olyat veszek, ami népszerű, jó márka, drága is, és bízom benne, hogy ennyi elég, aztán kiderül hogy a zaj szempontjából meg nagyon nem, csak ez sokakat nem zavar.

(#19247) Aljasvip válasza joysefke (#19244) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Az a baj, hogy nem nézted meg mit veszel.
Már nem azokat az időket járjuk, amikor 30+nm csíkszélességen a GPU hőfok beáll szépen, hotspot delta max 10°C, és full passzívan elmennek a dolgok.
Pláne nem egy 250W-ot fogyasztó kártyánál.

A 7nm miatt terhelés esetén simán látsz majd 50°C+ tüskét (-> venti bekapcsol), de amint elveszed róla a terhelést (2D/3D), azonnal vissza is fog esni 35°C körüli értékre. (Nem a die melegszik át, hanem kis lokális hőforrások vannak.)
Ezért idle / alacsony terhelésnél is be-bekapcsol a hűtés.

Adrenalinban fojtsd vissza a kártyát 20%-ra, és húzd le a power csúszkát amennyire csak lehet, amikor épp nem játszol.
Így talán nem fog felpörögni 2D terhelés alatt.

(#19248) Moby


Moby
addikt

Egyébként korábban már írtam róla, nagyon szofisztikált ventivezérlést a fancontrol
-al lehet csinálni (ott aztán mindenféle treshold is van), de hogy az tudja-e esetleg vezérelni a vga-n lévő ventiket, ezt nemtudom. Arra tippelek, hogy nem, de egy próbát talán megér.

(#19249) Aljasvip válasza Moby (#19246) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Ha nincs matrica a VGA-n, akkor létezik az az ősi trükk, hogy Noctua ventiket raksz a bordára.

Én anno csináltam ilyet egy teszt erejéig egy Vega 64-el. Egy megfelelő 8pin micro csati kellett Ali-ról, hogy a PWM jelet a kártya adja (Adrenalin driver amúgy jól kezelte), és pici forrasztás, hogy a ventilátorok a tápot ne a VGA-ról vegyék.

Következő nagy trükköm az volt, hogy a pumpa fordulatszámot vezérelte a VGA (Vega 64). Ha csak CPU terhelés volt, akkor simán elég volt alapjáraton, de játék közben már kellett a nagyobb térfogatáram, így kézenfekvő volt, hogy a GPU vezérelje.

Persze ez már a 7nm GPU-kkal nem működne, mert játék közben is ugrál 10°C-t a hőfok, az aktuális terhelhéstől függően.

(#19250) joysefke válasza Aljasvip (#19247) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Megnéztem, hogy mit veszek. :U

A 7nm miatt terhelés esetén simán látsz majd 50°C+ tüskét

Az apró tüskéket a hőkapacitás illetve a borda jó hővezetése fogja meg és nem az, hogy rövid időre beröffen a venti.
Ráadásul ez nem 7nm-es CPU ami 4.7-5.0GHz-re boostol hanem egy VGA ami 2.5GHz alatt van és jóval nagyobb a chipmérete is. Fölösleges idekeverni ilyen hasonlatokat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.