Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nokedli92

    aktív tag

    válasz ΞΔGLΞ #8905 üzenetére

    Én szinte biztos vagyok benne hogy nem a szakmai tudással van probléma az AMD-nél.
    Amikor kijött az új 5000-es Radeon széria én úgy éreztem hogy a szoftverfejlesztők fél munkát végeztek. Új architektúra, ami újabb fejlesztésekkel jár, és gondokkal, de legalább törekednek a jobbra ez látszik is a teljesítménytesztekben. Az RX széria is ugyan ezekkel a problémákkal jöttek, de mostanra már mondhatni tökéletesek.(Legalábbis nálam nem jelentkeztek azok a hibák mint a többieknél) Én úgy gondolom a macOS-el kár összevetni a két operációs rendszert, mert a macOS szerintem egy eléggé zárt rendszer, amit nem játékokra terveztek. Nekem is voltak driver, és Windows hibáim az AMD-nél aláírom, amit tényleg javíthattak volna, pl az energiagazdálkodás (PCI-E), (144hz képfrissítés VRAM bug, Freesync bug) és még volt 1-2, de kár sorolni őket.
    Az tény hogy ráférne a Windowsnak is egy tisztességes ellenfél ahol mind munkában, és játékra is hasonló kompatibilitással bír. Én azért döntöttem annó AMD mellett, pedig NVIDIA párti voltam a GTX 970-ig bezárólag, mert (bár ez lehet hogy az én hülyeségem) de szerintem szebbek a színei az AMD-nek, továbbá jobban preferálom a megoldásait.(FreeSync és társai). Viszont AMD-nél én csakis Sapphire kártyákat vásároltam, abból is a Nitro-t mert halk terhelés alatt, és teljesítményben is nagyon jól szuperálnak. Nálam az MSI kártya egy kivétel volt, mert olcsóbban jutottam hozzá (kollégám által). Nekem ez a véleményem erről az egészről. Van egy kollégám aki hasonló véleménnyel bír mint te, de ő inkább a Windows adatgyűjtési politikáját ellenzi, és a sok feleslegesen futó háttérbeli alkalmazást, de mégis Windows alatt játszik. Elmondtam neki mit állítson be a Windowsba, és a driverben azóta nincs kékhalál, fekete képernyő stb, de erről volt egy korábbi hozzászólásom ha érdekel megkeresem. Viszont a kollégámnak Unraidben fut a Windows virtuálisan, mellette hackintosh és egyéb oprendszerek.

    Szerk: Szerintem az a legjobb megoldás amit a (#8906) Create. írt, én is így használom a gépem.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, Csaba

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés