Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarthSun

    Ármester

    válasz Pikari #104558 üzenetére

    Általában az szokott lenni, pl bizonyos wifi kártyák és hasonló dolgok esetén, hogy van egy zárt forrású firmware, amit be kell a megadott könyvtárba rakni, ahol a driver (ami már bent van a rendszerben) működni tudjon. - nagyjából lejön, de egy átlag fehasználó esetén kb - ok hogy benzin, de mi hajtja ?

    Amit te le akartál fordítani, az valószínűleg valami kamu driver volt, mert függőségük a drivereknek nem nagyon szokott lenni valamilyen c fordítón, és az adott kernel headerjein kívül. - könnyen lehet, mivel az újabb disztrókhoz kevésbé értek, de akkor ha visszanézzük, az adott drivernek a modern Linux alatt alapból menni kellett volna, de nem.

    xfi hd-hez nem volt szerencsém, csak sound blaster livehoz, az rendesen működik mind a mai napig. Legalábbis 48 khz-ig, a drivere valamiért nem kompatibilis nagyobb sample rate-val, bár életemben eddig 1x volt olyan, hogy valaminek 48 khz-nél nagyobb sample rate kellett volna. - PCI Live, Audigy megy, de pld az USB AudigyNX hírből sem ismert, aztán Win vonalon meg 98- tól 11- ig ok. 48KHz mintavétel is ok lenne, bár már már a 96KHz is azonnal hallható a hiedelmek ellenére is, nem véletlen találták ki a túlmintavételezést.

    ha egy régi webkamerához, nyomtatóhoz 32 bites XP drivered van csak, akkor sok esélyed nincs, hogy mondjuk win10 alól azzal nyomtatgass/kamerázgass - itt a nyomtatóm és a szkennerem régi, de semmi gond, RyZenen tökéletesen fut az XP, az alá pedig van driver hozzájuk, úgyhogy teljesen jól működnek.

    wifi vezérlők : hát igen, Linux alatt a régi és a kb félretró stickem sem megy(ill a reróbb előfordult hogy működött), melyek Win98- tól 11- ig problémamentesek.

    A programbéli gondjaimat nem is tettem hozzá. A megszokott praktikus Win alatti szoftverek nem pótolhatók Linux alatt, néha pici alternatíva van, de az sem az igazi, az életben nem közelítik meg a Win alatt megyszokott rugalmasságot.

Új hozzászólás Aktív témák