Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4651) radi8tor válasza 17x17 (#4650) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem megfelelő felbontást vagy képfrissítést állítottál be HDMI kimeneten. A TV-k nem tudnak annyi félét kezelni mint a monitorok.
Egy képernyő mentést mutathatnál Catalyst-ből HDMI kimenet beállításairól. :K

⭐ Stella

(#4652) iMaverick válasza radi8tor (#4651) üzenetére


iMaverick
addikt

Erre én is gondoltam, viszont ilyen esetben kiír valamit a TV... ("Out of frequency", vagy "Nem támogatott felbontás", stb.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4653) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Meglett az új gép, ami nem Kabini, itt kezdtem el, itt is fejezem be.

A Kabinihoz a lap, ha boltból van, tizenezer, az 5370 pedig közelít a húszhoz; együtt a kettő majdnem harminc pénz. Mindez egy kifutó platformért, ráadásul amit nincs hova fejleszteni, csak megszabadulni lehet tőle, ha eljön az ideje, nekem nem éri meg.

Lesz AM4, ahogy nézem, ötvenezer a legolcsóbb processzor, sokat is fogyaszt, úgyhogy ez megint nem irány. Esetleg majd lesz valami kisebb fogyasztású Zen, ki tudja milyen és mikor.

Így esett a választás az Asrock H110M-HDS lapra, 17 ezer volt. Ez mATX, ezzel szemben 1.5 – 2 centivel nagyobb, mint a mITX, vagyis ha nincs szabvány méretű ház, sokat nem számít. (Vagy kb. négy ezresért többért az ITX verzió.)
Ebbe megy egy csomó LGA1151-es proci, 90 Wattig: az új Kaby Lake, a régebbiekből akár az i7-ek is, amikből van kis fogyasztású és egyszer olcsóbbak is lesznek. (Aztán elvileg a Coffee Lake is menni fog benne, sőt, még a 10 nm-es Cannonlake is ilyen tokba van ígérve, hogy persze végül mi lesz, nem akarok találgatni.) A lényeg, hogy már most is van hová előrelépni. Ráadásul HDMI akárhány, amin kijön a 4K, később ennek a hiánya akár nagy kellemetlenséget is okozhat.

A proci egy Celeron G3900 lett, 14 nm-es Skylake, 2x2.8 GHz, két szál, 2 MB, Intel 510-es IGP. 11 ezer alatt (!) kapható meg a dobozos verzió boltból, CPU Bench szerint 3557 pont, vagyis erősebb érdemben, mint az 5370.
YT 60 fps 1080p videó alatt ilyen átlag 20 – 30 % CPU használat, lévén VP9, ami amíg nem lesz túlhaladott, agyonveri azt, amiből hiányzik. A YT 4K valamiért nem indul el nálam, de állítólag >90 % körül még pont elboldogul vele.

Fogyasztás
Nem vettem vissza a feszültséget, még nem jöttem rá, lehet-e, pár Wattot az is hozna.
Alapjáraton a teljes gép (kínai noti táp, PICO, egy Black notivinyó) fogyasztása
15 – 17 Watt! Ez kevesebb, mint az alulfeszelt Brazosé, ugyan ezekkel a komponensekkel.
Maximálisan terhelve alulról súrolja a harmincat, 32 Watt fölé pedig nem sikerült vinnem. A teljes gép; ez így még alatta marad az Atomnak a régi GMA IGP-vel, és egy nagyvinyóval. Érted, itt izgultam, hogy ötvenegywatt tédépé, csak a procira, mi lesz most, jajjapikotáp. (Ennél a procinál netszerte kockatáppal közel másfélszeres értékeket mértek ám.)

Melegedés is ennek függvényében várható. Kilenc centis kör alakú és két centi magas gyári bordán volt egy 8x25 mm-es venti, ami nem fért be a belül kb. 55 magas házba, fél centit meg kellett vékonyítanom fél nap munkával a ventit. Végül nem tetszett, kap majd egy 8x15-ös ventit, sarkait levágom. Nem vezérli az alaplap a 3 pineseket, maxon pörgeti, majd visszaveszem utólag tranyóval fixre. Az legalább nem változtatja a sebességét illetve hangját. Most is közepesen alacsony fordulaton egy 6 centissel 25 -- 35 fok a proci, kiugrások sincsenek öt foknál nagyobbak. 100 fok a max megengedett, ekkora bordával nem lesz gond halkan lehűteni.

Egyszóval látható, nincs itt semmi komoly fogyasztás. A TDP is érdekes dolog, lévén a Kabini "25 W", és minden jel szerint másfélszer többet fogyaszt, ha így összerakható Radiator mérésével, mint ez az "51 W". De mindenképpen kevesebb ez az Intel.
Cinebench 11.5 alatt: 15.83 fps és 2.63 -. Ez kb. akkora eltérés az 5370-hez, mint amennyit a CPU Bench is jósol.
DDR4, hosszú távon ez minden bizonnyal előny lesz, és nagyon erősen meggondolandónak tartom, hogy valaki ma vegyen-e (újonnan) Kabini kombót annyiért, mint ezt.

Egy ilyen, 30x20x6-os műszerdobozba raktam be, ez a monitor alatti elrendezés az előzőnél is bevált. A procinak felül kifurkáltam a házat itt is, ott is. A dobozt szereztem, egyébként újonnan boltból ötezer pénz, ami picit soknak tűnhet, cserébe viszont erős, vastag, és nagyon jól szerelhető alapot kapunk ennyiért, ha valakinek tetszik az ilyen megjelenés. (A hátlap fekete, az is tehető lett volna előre.)
Majd még kap a szélre két USB-t.

Végül szükségem volt még optikai hangkimenetre, ami nincs az alaplapon. Mivel egy valamire valónak mondott darab 20 – 30 ezer, ami amellett, hogy drága (és nem fér a házba), szinte biztos, hogy idővel nem lesz neki driver, vagyis azt se örökre vettem volna.
Így pár hónapja vásároltam egy PCM2704-es DAC-ot, amin van kétfajta SPDIF (és egy analóg); ez 1500 forintba került! Az optikai és koax minősége tökéletesen megfelelő, itt írtam is róla néhány szubjektív sort.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#4654) jobesz válasza szaszlaci (#4653) üzenetére


jobesz
tag

Érdekes ìrás , én már meggyőztem magam, ha nem jelenik meg vásárolhatóan az a12-9800e ,akkor én is intel (T végüre) -re váltok van i 3,i5,i7 vonalon is 35 w os , annyi hogy ez a hd graphics 530 és 630 van bennük, ami önmagában nem túl acélos.
Ez a bristol 35w jó alternativa lenne kabini után, de ez lenet only oem megoldásokban lesz elérhető

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#4655) apatyas válasza jobesz (#4622) üzenetére


apatyas
Korrektor

A másik topikban Oli írta egy hónapja:
Bristol A12-9800 + A320 chipes alaplap csomag németeknél, 209 euróért, opcionálisan a többi komponenst is mellé lehet válogatni. Állítólag kiszállítják ide.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#4656) Ueda válasza szaszlaci (#4653) üzenetére


Ueda
senior tag

XTU -val lehet visszavenni a feszt. [link]

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#4657) Luskan válasza szaszlaci (#4653) üzenetére


Luskan
tag

Mondjuk az 5370 +150MHz-e tényleg nem ér plusz 5 ezret, inkább 12 körül az 5350-et érdemes megvenni. Kár hogy elkaszálták az AM1 platformot, én szeretem használni a mai napig. Remélem a raven ridgeből lesz majd utódja.

[ Szerkesztve ]

(#4658) dzseki válasza Luskan (#4657) üzenetére


dzseki
csendes tag

Szerintem sem éri meg :)
Pár hete így megy már, semmi baj nincs vele...

(#4659) szaszlaci válasza Luskan (#4657) üzenetére


szaszlaci
addikt

Pár helyen látom csak az 5350-et, azok is rendelésre, könnyen lehet, nem is tudnak belőle hozni. Lappal az is majdnem 25, újonnan szerintem nem érdemes ilyen tipikusan kifutó modellt.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#4660) 17x17 válasza radi8tor (#4651) üzenetére


17x17
csendes tag

Pendrive-rol inditott linux mint, volt mikor irtam.
Igy azt gondoltam az oprendszer nem egèsz.
Windows 10-el csak akkor van jel a tv-n ha monitorbol,(ami dvi-hdmi átalakitóval veszi a jelet) hdmi kábel kihuz,ès tv-be átdugom.(Tv-n átkapcsolva hdmi 2 port-ra)
Igy gond nèlkül meg van minden.
Ujra inditás következtèben fekete kèpernyő(előtte ki irja ugyan hogy nincs jel ) Egèr,billentyü fel sem villan.
Monitorba átdugva csak újra inditás után van kèp

(#4661) szotadi


szotadi
tag

Sziasztok,

ASRock AM1H-ITX alaplapon hogy lehet kikapcsolni az USB tápot (kikapcsolt állapotban ne legyen USB táp)???
BIOS-ban nem találtam ilyen beállítást!
:F

[ Szerkesztve ]

(#4662) nrbx


nrbx
tag

Hello, Sempron 3850 alapu HTPC-m van. Az OpenElec szerint kb. egy ora mozizas utan 65-67 fok homersekleten megy a processzor. Ez meg elfogadhato, vagy javitsak a hutesen?

(#4663) #90933760 válasza nrbx (#4662) üzenetére


#90933760
törölt tag

Kellene, mert ha filmnézéstől ilyen meleg, mit szólna egy nagyobb terheléshez?

(#4664) Francia91 válasza nrbx (#4662) üzenetére


Francia91
veterán

Az Athlon 5350-esem, ami erősebb a tiednél, 1 óra full terhelés alatt nem megy 52 fok fölé, gyári hűtővel 1000 rpm mellett. Tehát igen, sok az a hőfok.

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#4665) ggeleven válasza nrbx (#4662) üzenetére


ggeleven
őstag

Egy gyors stresszteszt után passzív hűtővel ezt produkálja az 5350esem a nappaliban elhelyezve, szóval igencsak magasnak tűnik a 65-67 fok.

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#4666) nrbx válasza Francia91 (#4664) üzenetére


nrbx
tag

Köszönöm a válaszokat, lehet, hogy valami szellősebb házba kellene tenni a konfiguraciot, mert ebben a kis Streacom F7C-ben elég kevés hely marad levegőmozgásra így, hogy van benne 2,5-os HDD, DVD olvasó valamint grafikus kártya is. Megemelem a CPU hűtő meg a házventilátor fordulatszámát is.

40-60%-os CPU terhelést mutat egyébként a rendszer videó lejátszás közben.

(#4667) radi8tor válasza nrbx (#4662) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Baja nem lesz a 65 foktól, de egészségesebb lenne, ha hűvösebb lenne. Mert idővel ez felmelegíti az egész alaplapot.
VGA kártya miatt lesz olyan meleg bent....
Egyébként HTPC-be miért raktál VGA kártyát?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#4668) nrbx válasza radi8tor (#4667) üzenetére


nrbx
tag

atmenetileg szuksegem van S-Video kimenetre. kiveszem a kartyat, megnezem ugy is a homersekletet.

[ Szerkesztve ]

(#4669) szaszlaci válasza nrbx (#4666) üzenetére


szaszlaci
addikt

Lehet, a HDD is elég meleg ilyenkor, leginkább amiatt kellene a ház friss levegővel való ellátását megoldani.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#4670) nrbx válasza nrbx (#4662) üzenetére


nrbx
tag

Tartok tőle, hogy valamit rosszul mutat az OpenElec, mert mikor kivettem a grafikus kártyát, már csak 20-22 fokot jelzett. BIOS-ban ugyanakkor 33-34-et.

Egyébként ha az integrált grafikát használom, sokat esik a CPU terhelése, olyan 20-30% körül ugrál, szépen látszik, mennyivel erősebb az integrált grafika a régi ATi HD 3650-esnél.

(#4671) radi8tor válasza nrbx (#4670) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem lehet hogy a VGA kártya hőmérsékletét mutatta?

⭐ Stella

(#4672) nrbx válasza radi8tor (#4671) üzenetére


nrbx
tag

Hát, lehet. Tervezem kipróbálni a gépet Windows-szal is, majd akkor kiderül.

(#4673) raidx


raidx
őstag

Úgy látszik a Win 16xx től felfelé nincs jóba a Kabinival. a mostani 17xx is problémázik az USB-vel. A Th2 alatt kifogástalan rendszer a frissítés utánn használhatatlanná vált. Először a Kingston G4 kártyaolvasóm nem működött driver hiány miatt. Majd a Nyomtatóm szünt meg. Ugyan dugjam már át USB2-be mert addig nem települ a programja. /Epson Al 2000 Laser/ Na megtörtént, sikeres telepítés, látszólag minden rendben. Nyomtatni továbbra sem tudok, kommunikációs hiba. Ez az AM1B-ITX és QC5000-ITX/PH-n. Végül visszaálltam a TH2-re és működik minden rendesen..

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#4674) jobesz válasza raidx (#4673) üzenetére


jobesz
tag

ezt még nem próbáltam , az 1607 van fent, lehet ki kellene próbálni azt az 1703 at is hátha megoldja

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#4675) Francia91


Francia91
veterán

Sziasztok!

AsRock AM1H-ITX alaplapban használ-e valaki a MiniPCI fogalalatban WLAN kártyát? Ha igen, tudja-e, hogy van-e valami korlátozás, vagy bármilyet tehetek bele? Akár laptopét is?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#4676) iMaverick


iMaverick
addikt

Írtátok többen a Win10-es gondokat... Gondoltam ezzel a Creator's Update-tel kezdve felrakom már én is a Win7 helyett a 10-et. Hozzáteszem SEMMILYEN extra hardverem nincs a Kabini-ben: alaplap+APU, 2x4GB Kingstone ram, 1 Corsair SSD, 1 WD Red HDD...

Az oprendszer feltelepült, 1 ismeretlen hardver volt az Eszközkezelőben, de felrakva az AMD-s APU + chipset driver pack-ot, az is eltűnt. Eddig 0 hiba, minden müxik.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4677) raidx válasza iMaverick (#4676) üzenetére


raidx
őstag

Tiszta telepítés volt? Nálam a TH2-őt előszőr frissitette a 16..-ra majd azt a 17..-re. Lehet, ezért volt galiba. Meg elég sok USB-s kütyüt használok. Na meg azóta állítólag lett AMD driver is a CU-hoz. Közeljövőbe megpróbálom a tisztatelepítést én is. Bár játék híjján a CU nekem nem sokat hoz.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#4678) iMaverick válasza raidx (#4677) üzenetére


iMaverick
addikt

Igen, tiszta.

Ami a poén: lehet is ebben a dologban valami: a másik, játszós gépen update-lés volt (ráadásul ez még az első verziós Win10-től volt updatelgetve), és igen érdekes mutatványokat csinál a CU óta... Pl. a DX mint olyan, eltűnt a szoftverkörnyezetből: az hogy teszem azt a Battlefield 4 nem indul el, az egy dolog, de amikor az MPC HC sem akart DXVA-val elindítani egy filmet, az már "gyanús" volt... Most eljutottam oda, hogy (mint az XP-s időkben, SICC!) a DXinst2010jun.exe-vel (vagy valami ilyen neve van) fel kellett raknom a DX-et, most már megy a DXVA (EVR custom presenter-rel), viszont a feliratot még most sem tudja megjeleníteni.

Gondolkodom egy tiszta telepítésen ott is...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4679) hm15 válasza iMaverick (#4678) üzenetére


hm15
senior tag

Megvolt nálam is CU, szerencsére minden ok. MPC megy dxva és madvr alól is. Szeretnék VGA-t rakni az AM1 lapba, pont ezeket teszteltem tegnap még Athlon CPU-val. Kodi és Mediaportalban is volt feliratom. A teljes update 2 lépcsős, de alap 10-es verzióról, nem W8 frissítés után.

(#4680) iMaverick válasza hm15 (#4679) üzenetére


iMaverick
addikt

A másik masina egy Intel-es, Corei5-ös rendszer, a Win10 is eredetileg szűzen lett felrakva, nem volt ilyen Win7-8 update-elős hókusz-pókusz. :DDD

Az AM1-re már a CU-s Win10 lett feltolva. Igazából két problémával találkoztam eddig az AM1-en:
1, a képekhez hozzárendeltem az Irfanview-t. (Még a Gépházban is!) Ehhez képest amikor rákönyökölök pl. egy JPG-re, akkor kiír valami marhaságot, hogy nem lehetett az Irfanview-t hozzárendelni és erre megnyitja a Képek programmal...
2, ez nem multimédiás probléma: a hálózati beállításoknál képtelen vagyok a Workgroup nevét átírni...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4681) raidx válasza iMaverick (#4680) üzenetére


raidx
őstag

A Win10 elég erőszakosan rád akarja kényszeríteni a saját dolgait és beállításait. Eddig minden nagyobb frissítés utánn volt egy időszak amikor azzal indítottam, hogy viszaállítottam a hozzárendeléseket beállításokat. Egy idő után megszokott szünni. Bár az adatgyűjtési mániájáról nem tudom lebeszélni. Azokat a mai napig visszaállítgatja.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#4682) hm15 válasza iMaverick (#4680) üzenetére


hm15
senior tag

FastStone Image Viewer megy vele szépen.

(#4683) #90933760 válasza raidx (#4681) üzenetére


#90933760
törölt tag

Minek a W10 ezekre a kis gépekre amúgy? Nekem még 3 évig kopik a hetes, aztán megyek át Linuxra. Hacsak a W10 annyi idő alatt nem készül el használható állapotra.
Nehéz lesz az embereket leverni a hetesről, sokkal nehezebb, mint XP-ről. Az XP már elavult volt, korlátozott, DX9, 2GB/4GB korlát, SSD szar kezelése... Ehhez képest a W7-ben semmi eget rengető elavultság nincs, a humbuk DX12-n kívül. Nem is akar majd senki leváltani róla, nem véletlenül vergődik ennyire a Microsoft, hogy képes a még 3 évig tartó kiterjesztett támogatása alatt letiltani a frissítéseket az új procikon. XP-nél nem voltak ilyen húzások.

(#4684) szaszlaci válasza #90933760 (#4683) üzenetére


szaszlaci
addikt

aztán megyek át Linuxra. Hacsak a W10 annyi idő alatt nem készül el használható állapotra

Tehát mész át Linuxra. :)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#4685) #90933760 válasza szaszlaci (#4684) üzenetére


#90933760
törölt tag

Voltam már Linuxos egyébként, nem is tudom mi a francnak jöttem vissza. De még van három évem amíg lejár a W7, ez még jó rendszer, majd utána lesz megint Linux.
Mondjuk én blackpantherOS-sel nyomtam, az se épp felhasználóbarát, lehet azért hagytam ott anno. Csak a neve tetszett. :DDD

(#4686) qqcqqc válasza #90933760 (#4685) üzenetére


qqcqqc
őstag

Én 2 alkalommal próbáltam AM1-es rendszeren linuxot. A Mint live nem látta a SOC SATA csatolóit, csak az Asmediára dugott lemezek jelentek meg. Opensuse telepítésénél sem tudtam kiválasztani azt a lemezt, ami az integrált SATA vezérlőn lógott. Pedig én is szívesebben használnék rajta linuxot. Arra amire használom (samba, ftp, torrent és KODI) tökéletes lenne.
Most Win10 fut, utolsó update gondom nincs vele.

(#4687) iMaverick válasza #90933760 (#4683) üzenetére


iMaverick
addikt

Pedig láthatod, hogy én is lecseréltem a 7-et a 10-esre. Mondjuk az való igaz, hogy eléggé nehezen vettem rá magamat.

A Linux-os témában nem szeretnék hitvilágbeli vitát indítani, de mint a kolléga írta is, vannak gondok ott is.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4688) Francia91


Francia91
veterán

Az olvasottak alapján elgondolkoztam, hogy maradjak-e a Windows 8.1-nél az AM1 platformos (AM1H-ITX - Athlon 5350 - 3 GB RAM) kis gépemen, vagy tegyek rá Windows 10-est...
Mert kapni fog egy SSD-t, a HDD eléggé visszafogja szegény gépet, és akkor már aktuális lenne egy újratelepítés is

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#4689) qqcqqc válasza Francia91 (#4688) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nekem most 5150-es van 4 GB rammal és ssd-vel, teljesen használható. Mondjuk most kukáztam hozzá még egy 4 gb modult.

(#4690) iMaverick válasza Francia91 (#4688) üzenetére


iMaverick
addikt

Hajrá! Ha már úgyis költöztetni kell a rendszert az SSD-re, akkor szerintem már jobban jársz egy Win10 telepítéssel. Az a tuti. :))

Nálam eleve 2x4GB ram van: volt a már korábban leírt memória szivárgási gondom, és a 4GB-ból állandóan "kifutott" a rendszer.... (Először 7 alól néztem, utána rápróbáltam még akkor a 8.1-re, majd vissza a 7-re. A vége az lett, hogy beletoltam még 4GB-t és azóta semmi gondom.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4691) Francia91 válasza iMaverick (#4690) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem a 3 GB-ból nem futott még ki. Fateréknak vettem a gépet, böngészni és filmet nézni. 3 éve tökéletes, csak engem az SSD-s i7-es laptop után zavar a HDD-s AM1-es gép sebessége :D. Veszek bele májusban egy SSD-t, hogy lássa fater, nem véletlen használ már sok ember SSD-t :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#4692) iMaverick válasza Francia91 (#4691) üzenetére


iMaverick
addikt

Nálam "egyszerűbb" volt a képlet: a játszós Corei5-ös masinában volt egy 120GB-s Corsair Force3 SSD. Csak hát ugye sikerült "kihízni", kellett egy 240-es (HyperX Savage). Most mit csináljak egy használt 120-assal? Eladni nyilván nagyon áron alul tudtam volna... Gondoltam egyet és betoltam a Kabini-be. Süti.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4693) Francia91 válasza iMaverick (#4692) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem a notiban mSATA SSD van, az előző 2 notimat meg az SSD-vel együtt adtam el. De a 120-asok elég jó áron vannak már, nem olyan nagy kiadás

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#4694) szaszlaci válasza Francia91 (#4688) üzenetére


szaszlaci
addikt

Igazából még egyetlenegy értelmes indokot sem láttam, miért jobb a 10, mint a 7. Lassabb, erőforrás pazarlóbb, erőszakosabb, ostobább, szarabb, és még jobban is kémkedik.
Csak a két hülyeség: ami újabb biztos jobb, és a biztonsááág... Meg a DX12, aminek gondolom itt komoly súlya van. (Még telefonon is csak a baj van a tízzel, és nem is apró gondok.)
Szóval ahogy érzed.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#4695) PuMbA válasza szaszlaci (#4694) üzenetére


PuMbA
titán

A hangminőség például egy értelmes indok :) A Windows 10 már elérte a Linuxokéét, mert átírták az eddigi trágyalé hangkezelést.

[ Szerkesztve ]

(#4696) szaszlaci válasza PuMbA (#4695) üzenetére


szaszlaci
addikt

ASIO vagy társai...

iMaverick:
Szerintem a 10-et viszonylag szépen vissza "7-esítették.."
Na látod, itt a lényeg, ez mindent elmond :))

..miközben a belseje meg már az új idők szeleit fújja.
A mondat másik fele meg hát ami kimaradt. Amúgy meg ki kell próbálni, hisz mi egymást nyilván nem akarjuk meggyőzni, aki meg olvassa, máshol is utánaolvashat, hogy tízből hét ember milyen gondokat ír.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#4697) iMaverick válasza szaszlaci (#4694) üzenetére


iMaverick
addikt

Lassabb, erőforrás pazarlóbb, erőszakosabb, ostobább, szarabb,

? Nem érzem lassabbnak, az erőforrásokat (jobban) pazarlónak, erőszakosabbnak, mint a Win7. Nem vágom, mire gondolhatsz? Az ostobább és szarabb meg egyenesen fura (nekem).

Amiket leírtál, azok szerintem a 8, 8.1-re nagyon is igazak voltak: eleve kivártam a 8.1-et, hogy a kezdeti szopóroller-re ne kelljen felszállni... Aztán a 8.1 is kb. 1 (max. 1,5) hónapot volt fent a gépen.

Szerintem a 10-et viszonylag szépen vissza "7-esítették", miközben a belseje meg már az új idők szeleit fújja. (Gondolok itt pl. a kernelre.) Nyilván a DX12 a Kabini kapcsán semmilyen előnyt nem jelent.

A kémkedés meg... Most nem kötözködésképpen, de ha olvassa az ember akár a PH! oldal híreit... Még a Google-t ha ki hagyom: a Samsung TV-je élőben rögzítette a beszédet (mindent!) és küldte el valami központi szerverükre. Ahol persze megfelelően tárolták, majd megsemmisítették... Aha. :)) Nem véletlen az sem, hogy a kollégáim a céges laptopokon szigszalaggal ragasztják le a webkamera lencséjét.

szerk: hogy valami "konkréttal" is a Win10-et hype-oljam :DDD A 10-be belerakott Távoli asztal mintha hatékonyabban használná a hálózati sávszélességet: ugyanarról a céges netről nézek rá a Kabini-re és mintha gyorsabban reagálna a dolgokra, a képet folyamatosabban frissíti.

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4698) PuMbA válasza szaszlaci (#4696) üzenetére


PuMbA
titán

ASIO-val is rosszabbul szól a 7 vagy a 8.1, hiszen már akkor is azt használtam :) Nem sokat ér az ASIO, ha a hangfeldolgozás pontossága és késleltetése rossz. Linuxra váltva mindig is hallani lehetett a különbséget, pedig ott nincs ASIO meg WASAPI. A 7 és 8 közötti váltáskor is javult a hangminőség, de a 8.1 és 10 közötti a nagyobb különbség.

[ Szerkesztve ]

(#4699) szaszlaci válasza PuMbA (#4698) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hifista vallási nézetekbe, még mikor erősen foglalkoztam is vele, akkor sem nem hogy nem mentem bele, de nem is olvastam az elvadult hifista topikokat. :) Sokakat beszippantott a szekta :D

És mielőtt azt gondolnád, csak szimplán nem hallok jól, itt egy lassan hét éves bejegyzésem, ahol a veszteségmentes forrást propagálom. (Te is hozzászóltál egy néhányat, érdekes lehet visszaolvasnod, változott-e azóta az .mp3 és társairól alkotott pozitív véleményed. :) Mert azért az elég meredek, hogy szerinted az egész W7 hangkezelése "trágyalé".)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#4700) PuMbA válasza szaszlaci (#4699) üzenetére


PuMbA
titán

A trágyalé kicsit meredek. Akkor azt mondom, hogy nem a legjobb :) Hi-fi topikban el szokott szaladni a ló, de a DAC és fejes erősítő topikban is sokan beszámoltak különbségről a Win7 és a 10 között, szóval azért nem csak nálam van ez.

Már odáig fajult a dolog, hogy MP3 mellett YouTube-ról is hallgatok zenét :DDD Bár van különbség a foobar-ban hallgatott FLAC-kal szemben, de egyáltalán nem rossz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.