Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4101) #90933760 válasza szaszlaci (#4099) üzenetére


#90933760
törölt tag

Új nem fog jönni mostanában, majd valamikor az AM4-be kis fogyasztású Zenek. Közelebb állnak a 15W-hoz mind, mint a 25-höz. Ugyanezen procik BGA verziói mind 15W TDPbe vannak sorolva.

[ Szerkesztve ]

(#4102) Polllen válasza #90933760 (#4101) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az AM4 mikorra várható a boltok polcaira?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#4103) #90933760 válasza Polllen (#4102) üzenetére


#90933760
törölt tag

Elég régen néztem már friss roadmapet, de most nyáron jönne a foglalat, vele együtt az Excavator APUk. Majd ősszel jönnének a Zen procik és jövő tavasszal a Zen APUk. Aztán hogy abból mikor jön alacsony TDP-s is az jó kérdés, de AM1-et leváltó cucc egy évig tuti nem lesz. Legfeljebb ha a most nyáron jövő Excavator APUkból adnak ki 35W-os verziót, de hát azt se mondanám AM1 leváltónak.

(#4104) szaszlaci válasza PuMbA (#4100) üzenetére


szaszlaci
addikt

De azok két-háromszor többet fogyasztanak, mint ezek a Kabinik, vagy tévednék?

Baltoafarkas: akkor marad az AM1H, ha majd az is kiszolgált, szerintem kelendőbb lesz, mint a többi ilyesmi. Eléggé zavar a QC5000 1.5 – 1.6 GHz-e a 2.05/2.2-vel szemben. Elvégre egy Brazosnyi különbség van a kettő között, ha a benchmarkokat nézem. 5 – 7 ezernyi különbséget ezek megérhetnek.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#4105) Polllen válasza #90933760 (#4103) üzenetére


Polllen
nagyúr

Köszi!

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#4106) zsola32


zsola32
őstag

sziasztok
az 5370-est meg lehet már valahol vásárolni?
anyáméknak építenék egy mindenes gépet. (excel-es könyvelés, böngészés, filmnézés)
aztán, lehet hogy mindegy, az 5350 is jó lenne...

vett valaki mostanában 1600-as, 4gb-os ramot?
a kiszemelt alaplap egy Asrock AM1B-ITX lenne

[ Módosította: radi8tor ]

(#4108) PuMbA válasza szaszlaci (#4104) üzenetére


PuMbA
titán

Kevesebbet, 15W (pl. Celeron N3150) vagy 30-40W (Pentium G4400), de ezek már sokkal gyorsabbak az AMD-nél. Az AM1 procikra is hiába van írva 25W, a valóságban mérve 40-45W-ot esznek. Az Intel mérföldekkel van előrébb processzorokban, ahogy a tesztek mutatják :)

[ Szerkesztve ]

(#4109) varmi2 válasza PuMbA (#4108) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mielőtt hülyeségeket írsz, nézd meg itt oldalt a tesztet, abban is a 9. oldalt, max terhelésen cpu+gpu 100% terhelésen evett 42W-t, az egész gép, 1ssd+1hdd+alaplap+ram, meg biztos volt benne venti is. Alapjáraton 20-25W kivan az egész gép, nem az apu.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#4110) radi8tor válasza varmi2 (#4109) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én ezeket mértem:

Filmnézésnél 15-45 között ugrált, főleg 26W-on állva.
Full terhelésnél 46W-ot mutatott Prime95 alatt.

⭐ Stella

(#4111) szaszlaci válasza PuMbA (#4108) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ha az N3150 CPU teljesítményét nézem, akkor az 1632 pont, az 5350 APU 2580 pont. (Ráadásul a Cerka lap SO-DIMM notimemóriát használ, nekem már van egy 8 gigás normál, azt kellene felhasználni.)

A G4400 (3679 pont) és egy Mini-ITX lap úgy látom, 40 ezer fölött van, és még ott sem alapfelszerelés az S/PDIF megléte. A fogyasztása is nagyon sok, és ehhez már a (jelenlegi) PICO táp is kevés lesz, inkább dobozos "szörnyszülött" kellene neki. Hangtalan és kisméretű hűtést is elfelejthetem.

Ezeknek az alternatíváknak nem látom létjogosultságát az igényeim mellett.
A 40 – 45 Wattos fogyasztási értéket nem tudom komolyan venni, legfeljebb egy jó nagy és ezért sokat elfűtő táppal, több nagy merevlemezzel.
Nálam a Brazos + Noti Black HDD, konnektorból 20 Watt. FSP notitáppal 18 W. Gondolom ezek a Kabinik se kérnek túl sokkal többet.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#4112) #90933760 válasza szaszlaci (#4111) üzenetére


#90933760
törölt tag

Szerintem legjobb megoldás, ha maradsz az 5350-nél vagy ha kapni akkor 5370. Meg egy USB DAC, aztán a későbbiekben se kell foglalkoznod utána az optikai kimenettel, hogy van-e. Mert a következő alaplap vásárlásodnál is ugyanez lesz majd, hogy nincs rajta és most melyiket vedd stb.

Az N3150 nagyon durván ki van spórolva, azért ilyen gyenge ugyanannyi mag és órajel ellenére. Hiába az alacsonyabb csíkszél, azért 6W az 6W és nem 25 vagy 15. Nem egy kategória az AM1-gyel, alatta van.

[ Szerkesztve ]

(#4113) varmi2 válasza radi8tor (#4110) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ezek reálisak is, a tesztben is hasonlóak vannak.
De PuMbA azt állítja, hogy 44W-t eszik maga az apu, pedig ez hülyeség. az egész gép eszik ennyit, ha minden maxra van terhelve.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#4114) szaszlaci válasza #90933760 (#4112) üzenetére


szaszlaci
addikt

Igen, ezt gondolom én is jó döntésnek, vagy a drágábbik, spdif-es lap. Legkorábban nyáron lesz ez megvéve, de míg eldöcög a mostani, az is lehet, elhúzódik egy évig, akkor talán kijön valami új a kategóriában. Igazából némileg tájékozódtam, hogy mi most a konkrét lehetőség. Legutóbb valamikor az AMD Bartonok korában tettem meg a nyomtatott újságból.

A DAC megtalálása lesz még egy jó menet. Szvsz a hanglánc eleje és a vége a fontos: flac-féleség és jó hangfal. Ami közte van, az inkább presztízs értékű hifibuziság egy nagyságrenddel kisebb jelentőségű. Szóval nem azt mondom, hogy nem számít, mert mindent hallani, de benézve a DAC-os topikba, kb. minden szarfoshugy, ami 20 ezer alatt van. Ennyiért csak akkor, ha tényleg indokolt.

*A 40 – 45 Wattos fogyasztási értéket nem tudom komolyan venni,
Úgy értem, átlagfogyasztást, miközben pl. ide írok.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#4115) varmi2 válasza szaszlaci (#4114) üzenetére


varmi2
nagyúr

Miközben ide írsz, kb 20W a teljes gép fogyasztása.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#4116) PuMbA válasza szaszlaci (#4111) üzenetére


PuMbA
titán

Mini-ITX deszkára nem számoltam, csak egy sima mATX-re, de amit akartam mondani, hogy a G4400 ugyanannyit fogyaszt teljes terhelésen, mint egy Kabini és jóval gyorsabb, ráadásul sok folyamat még mindig csak 1 magot használ, ahol a Pentium 4-5x gyorsabb:

"The overall system power draw of this Pentium G4400 + Intel H110 micro-ATX setup was very good with an average power draw of just 38 Watts during benchmarking and a peak of 43 Watts"

Az, hogy a processzor fogyasztásának mennyi van megadva gyári adatként nem érdekes, a mért eredmények igen :) A leggyorsabb Core i7 gép is 20-25W teljes gépes fogyasztással elmegy, ha megnézed a teszteket kis terhelés alatt...

[ Szerkesztve ]

(#4117) szaszlaci válasza PuMbA (#4116) üzenetére


szaszlaci
addikt

Másodszor nekifutva tényleg érdekes.
Kérdés, hogy egy PICO táppal a rendszer idle fogyasztása mennyi. Úgy látom, ilyen 30+ Watt, ami nagyrészt a CPU/GPU, és azt kis bordával lehűteni nem lesz hangtalan. Plusz akkor már a házból is ki kell vinni a levegőt.

Jelenleg pedig MiniITX lappal több, mint kétszer annyiba kerül, mint egy 5350/70 megoldás. Hogy netezéshez kétszer gyorsabb-e, vagyis kétszer hosszabb időre veszem-e, nem biztos. Elvileg a Brazos is támogatott minden félét hardveresen, jó döntésnek látszott.
Másrészről a hardver legyen olcsó, elmúlt, hogy vagyonokat adjak érte, és egy lap+CPU+GPU 40 – 50 ezerért drága, még ha tényleg korrekt a G4400. Nem munkaeszköz és nem játszok. Tízezres lappal újra végiggondolnám, de 25-öt egy üres, minimalista lapért nem adok, ez nem irány.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#4118) PuMbA válasza szaszlaci (#4117) üzenetére


PuMbA
titán

:K Én most gondolkodok a váltásban szüleim gépén, hogy egy AM1 konfigot lecserélek G4400-re és egy mATX lapra, ugyanis most is mATX ház van. Egyedüli kérdés, hogy megvárom-e a Kaby Lake-et, ami az év végén jön ugyanúgy LGA1151-be :) Az AM1-es procik már meghalnak egy új 1080p 60fps-es YouTube lejátszásba és idő kérdése, hogy mikor szedik le a régi lejátszási módszereket, a G4400 meg vinné és még a netezés, illetve irodai feladatokban is minimum 2x-es sebességet kapnék :)

[ Szerkesztve ]

(#4119) szaszlaci válasza PuMbA (#4118) üzenetére


szaszlaci
addikt

Na igen, az ilyenek miatt hajlok arra, hogy ne siessem el a vásárlást, csak ha már muszáj.

Az a dühítő, hogy egy külső lejátszóprogrammal MINDEN YT videó megy a Brazoson, 720 sorral (1080-at nem támogat a program), 50 % terheléssel, online, villámgyors ugrással és röccenés nélkül. Amit meg a böngészőben művel, még HTML5-el is.. Kár, hogy ezt nem hekkelik be egy böngészőbe valahogy.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#4120) varmi2 válasza PuMbA (#4118) üzenetére


varmi2
nagyúr

Én most próbáltam chrome-al a 1080p 60fps filmet, nekem viszi röccenés nélkül, úgy, hogy ezen az ablakon kívül másik 2 böngészőoldal is megy.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#4121) PuMbA válasza varmi2 (#4120) üzenetére


PuMbA
titán

Nálam akad, látszik a dropped frames-en, ami folyamatosan nő :) Athlon 5150-em van csak, gondolom azért :)

[ Szerkesztve ]

(#4122) szaszlaci válasza PuMbA (#4121) üzenetére


szaszlaci
addikt

Na, erről beszéltem, mennyire idegesítő. 720, ha lenne lehetőség, menne 1080-on is. Brazos. SMTube program.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#4123) varmi2 válasza PuMbA (#4121) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ezt milyen progival tudod kiíratni? Kiváncsi lennék én is.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#4124) iMaverick válasza varmi2 (#4123) üzenetére


iMaverick
addikt

Jobb klikk a lejátszó ablakán és Statisztika :DD

szerk: sorry! +Taskmanager

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4125) iMaverick válasza PuMbA (#4121) üzenetére


iMaverick
addikt

Érdekességképpen:

Corei5 + AMD HD7970 + Firefox:

Kabini 5350 intergrált VGA-val + Firefox:

Kabini 5350 intergrált VGA-val + MPCHC:

Ami meglepett, hogy az MPC HC-val lejátszva a kép egészen folyamatosnak tűnt, viszont a hang meg-, meg ugrott.

szerk: a Corei5-ös gép Win10-es, a Kabini Win7-es.

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4126) PuMbA


PuMbA
titán

Itt az a becsapós, hogy a Firefoxon van csak letiltva az új VP9 videókodek, mert féltek a gyengébb gépek használóinak elpártolásától, a többi böngészőben engedélyezve van :) Ha ide rákattintasz, akkor Firefoxon az egyik helyen piros felkiáltójel lesz :) Tehát mindenképp olyan böngészővel kell tesztelned, ahol ez az oldal mindenhol pipát ír :)

[ Szerkesztve ]

(#4127) szaszlaci válasza PuMbA (#4126) üzenetére


szaszlaci
addikt

FF, lehet a HTML5 miatt?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#4128) GamerLaci123


GamerLaci123
tag

Sziasztok!
Most néztem ki magamnak egy AM1-es Athlon 5350-es procit. Szerintetek elég lenne tavalyi játékokra egy GTX 550Ti és 8gb RAM társaságában? :)

"It means nothing to me, to mean anything to you"

(#4129) PuMbA válasza GamerLaci123 (#4128) üzenetére


PuMbA
titán

Ezek a procik nem játékra valók, nagyon gyengék ahhoz :) Ha AMD oldalon nézelődsz, akkor minimum egy FM2+-os A8-7600 :)

[ Szerkesztve ]

(#4130) #90933760 válasza GamerLaci123 (#4128) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nem. FM2+ foglalatban nézelődj.

(#4131) GamerLaci123 válasza #90933760 (#4130) üzenetére


GamerLaci123
tag

Akkor felejtős. Nem akarok sok pénzt áldozni rá. Valami ötlet amit úgy 30e. ft-ból ki lehet hozni RAM-mal együtt? :)

"It means nothing to me, to mean anything to you"

(#4132) PuMbA válasza GamerLaci123 (#4131) üzenetére


PuMbA
titán

Semmit se lehet kihozni ennyi pénzből, nézd meg a játékok minimum gépigényét, amivel játszani akarsz, azok az összeállítások nem olcsók :)

(#4133) Ueda válasza GamerLaci123 (#4131) üzenetére


Ueda
senior tag

Ez pl. egy érdekes konfig : [link] .

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#4134) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Maradjunk a topik tárgyánál. Gép ajánlós topik máshol van. :R

⭐ Stella

(#4135) GamerLaci123 válasza radi8tor (#4134) üzenetére


GamerLaci123
tag

Igaz :D majd utána lesek még mindennek csak megörültem a 4 olcsó magnak :DDD

"It means nothing to me, to mean anything to you"

(#4136) ronaldo


ronaldo
őstag

Egy Kabini (vagy majd pl. egy Bristol Ridge) a rá kötött SSD-vel + 3-4 dekstop HDD-vel milyen tápot igényel?

(#4137) varmi2 válasza ronaldo (#4136) üzenetére


varmi2
nagyúr

a 3-4 hdd megdobja az egészett. Kb 100-120W körüli kell, ez am1 esetén, Bristol Ridge esetén még csak az ég tudja. Majd, ha megjelenik, utánna kiderül.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#4138) szaszlaci válasza varmi2 (#4137) üzenetére


szaszlaci
addikt

30+ Watt egy vinyó? Ne viccelj, 5 – 10 Wattal elvannak. Még a Black is, terhelve.
Most látom, az egészre írtad.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#4139) radi8tor válasza szaszlaci (#4138) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Indítási áramfelvételre kell méretezni a tápot. Nem a névlegesre.

⭐ Stella

(#4140) szaszlaci válasza radi8tor (#4139) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nem állítottam az ellenkezőjét. Írtam, hogy félreolvastam. De ha jól értelek, egy vinyó indításnál tényleg 30+ Watt is lehet, akkor az ajánlott táp szerinted kevés is a gyakorlatban?

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#4141) radi8tor válasza szaszlaci (#4140) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem tudom fejből az értékeket, meg kell nézni a gyártójának honlapján hány A-t vesz fel. A tápoknak meg szintén ott van az adatlapján hány A-t tudnak leadni.
De ez se nem merevlemezes, se nem tápos topik.

⭐ Stella

(#4142) Benőke


Benőke
őstag

(#4143) PuMbA


PuMbA
titán

12k-ért elmenne, de így... Intel Pentium G4400 ugyanilyen áron, ugyanekkora fogyasztással, gyorsabb proci résszel és hasonló GPU sebességgel, jobb hardveres videó gyorsítással ugyanennyibe kerül :)

[ Szerkesztve ]

(#4144) Benőke válasza PuMbA (#4143) üzenetére


Benőke
őstag

Ez így van, de megy majd ez lejjebb szerintem. Azon felül az alaplap is számít, és AM1 -ben ez olcsóbb. Ugye 10k alatt is akad mITX is. Intelhez meg nem nagyon van 15-16k alatt, mITX meg 22 alatt.

(#4145) iMaverick válasza PuMbA (#4143) üzenetére


iMaverick
addikt

18 ropit kérni ezért a 200MHz pluszért? Jó 12-rt a "sima" 5350 is...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4146) Benőke


Benőke
őstag

Már is olcsóbb az új proc. [link]

Nem sokkal de még is :)

(#4147) AxBattler válasza Benőke (#4146) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, de közben az 5350 is lement 11k alá... ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#4148) #90933760 válasza AxBattler (#4147) üzenetére


#90933760
törölt tag

11 alá? Szép. Mikor néztem nemrég még 15500 volt.

(#4149) radi8tor válasza #90933760 (#4148) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Menjen csak, lassan veszek egyet megint. :)

⭐ Stella

(#4150) #90933760 válasza radi8tor (#4149) üzenetére


#90933760
törölt tag

Összeragasztod 8 magossá vagy 4 GHz-essé.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.