Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4401) raidx


raidx
őstag

Észrevettem a QC500-nél, hogy a grafikus kártya memüria 256 pedig 512-re szoktam állítani. Átállítom, újraindításkor egy eltorzüét képernyő és közli a rendszer, hogy nincs grafikus kártya. Végül visszaállatottam 256-ra és megint rendben minden. Memóriát le teszteltem és nincs hiba.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#4402) hm15


hm15
senior tag

AMD az Athlon családhoz már a legfrissebb Crimson ReLive Edition 16.12.1-et írja támogatott drivernek. Dobálgatta a PC is a frissítési ablakot, úgyhogy updateltem, úgy néz ki nincs gond vele.

(#4403) radi8tor válasza hm15 (#4402) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az nem jelenti azt hogy jó is. ;)
HTPC használathoz Kodi-val nem ajánlott Crimson driver.

⭐ Stella

(#4404) hm15 válasza radi8tor (#4403) üzenetére


hm15
senior tag

Pont HTPC és Kodi Windows 10-zel fut nálam. :) 2-3 nagyon csúnya végű Crimson frissítésem volt, amit automatán csinált a Windows, de akkor még az AMD oldalon egy régebbi drivert ajánlott. Ezért nem mertem már frissíteni, de most feldobta a HTPC, megnéztem AMD driver download oldalon és egy életem egy halálom frissítettem. :D

(#4405) ebegab92


ebegab92
senior tag

Sziasztok!

Szeretném kicsit tuningolni az Athlon 5350-esemet. A konfig: Athlon 5350, ASRock AM1B-ITX, 2x4 GB Corsair Venge 1600 MHz CL9, 850 Pro 128 GB, WD Red 3 TB HDD, 400W FSP BlueStorm II

A bajok ott kezdődnek, hogy 105 MHz bus speed mellett Windows nem látja a HDD-t, de SSD bebootol. 104 MHz-nél még látja, de random eldobja kékhalállal.
Próbáltam ezeket: memória frekit visszaosztani, memóriának 1.6V-ot adni, CPU NB szorzót kisebbre venni, CPU szorzót kisebbre venni, CPU NB fesz.emelés

Egy esetben működött a dolog: CPU szorzó visszábbvéve, CPU NB fesz 1.000V-on (alap 0.9125V). Akkor már látta a HDD-t.

Ezekből arra következtettem, hogy valószínűleg az IMC (NB) a gyenge láncszem, és annak a feszültségét kell emelnem, hogy stabil maradjon. A kérdés az, hogy meddig emelhetem a CPU NB feszültségét biztonsággal, károsodás nélkül (alaplap 1.3000V-ig engedi).
Sajnos a CPU magfeszt csak 1.3000V-ig engedi. A tuning nem napi használat lenne, hanem csak méregetésre lenne.

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#4406) varmi2 válasza ebegab92 (#4405) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ezek az am1-be való apu-k, sajnos ilyenek, ha emeled a bus speedet, akkor az integrált sata vezérlő elszáll. Erre egy megoldás van. Használj pcie sata vezérlő karit.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#4407) #90933760 válasza ebegab92 (#4405) üzenetére


#90933760
törölt tag

AM1-et nem lehet tuningolni, mert minden alaplapi cucc fixálva van a base clockhoz. Ahogy emeled, emelkedik minden más is, eldobja a SATA portokat, eldobja az AHCI-t, eldobja az USB3-at, de még az analóg monitorkimenetet is.

Csak úgy lehet tuningolni, ha ezek ki vannak kerülve egyéb eszközökkel, de a PCIe kártyákkal kiváltás se sokáig jó, mert 110 fölött elkezd instabil lenni az is.
Elvileg az alaplapi USB2 jobban bírja arról lehet bootolni IDE módban és alaplapi digitális monitorkimenetre kötni képet, de ezen kívül használhatatlan lesz a gép. Kb. 130MHz base clock ameddig bírják, az olyan 2.7 GHz. Ide már a gyári hűtés nem elég és a szar háttértár miatt lassabb is lesz jóval.

(#4408) ebegab92 válasza #90933760 (#4407) üzenetére


ebegab92
senior tag

Köszönöm a válaszokat. Azért furcsálltam, hogy szenvelgett a tuning, mert a mostani lap előtt volt egy ASUS AM1M-A-m is Athlon 5150-nel. Abban pedig 120 MHz bus clock mellett minden erőlködés nélkül ment minimálisan emelt fesszel (1.32-1.33V körül, ha jól emlékszem) 1920 MHz-en. Még több kör 3DMark11 is lefutott :Y A lap meg alapjáraton engedett egy 5%-os tuning profilt a normál és egy downclockolt profil mellett.
Annál a lapnál az merült fel bennem, hogy az órajelek aszinkron mehettek, míg ennél az ASRocknál meg szinkron. Az ASUS lapja érdekes módon egy komplett tuningarzenált ad a usernek, gyakorlatilag bármit lehet állítani.

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#4409) #90933760 válasza ebegab92 (#4408) üzenetére


#90933760
törölt tag

Az 5%-ot úgy ajánlja fel szerintem, hogy van egy feles szorzó amit rá lehet még dobni és azzal variál.

Lehet az Asus lap kivétel volt, de az USB3 és az AHCI az 1-2 MHz emeléstől elszállt mindenkinek kb., onnantól meg értelmetlenné válik a tuning is, ha döglassú IDE módba vagy más portra kell kötni az SSD-t. Alapvetően ezért nem is vacakolt vele senki komolyabban.

(#4410) ebegab92 válasza #90933760 (#4409) üzenetére


ebegab92
senior tag

A plusz feles szorzót csak az egyik Sempronnál meg Athlon 5350-nél lehet állítani, sajna 5150-nél nem lehet. Annál az Athlonnál konkrétan 105 MHz base clock volt, 1600+x MHz RAM sebesség mellett. Valamint az az 1920 MHz is kijött valahogy mindenféle anomália nélkül. Nyilván segítség volt az automata DIGI+ VRM a feszelésben. Neten itt-ott amúgy találni OC-s eredményeket, ezért nem értettem a mostani helyzetet. :F

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#4411) #90933760 válasza ebegab92 (#4410) üzenetére


#90933760
törölt tag

Azoknál a tuningoknál általában kiiktatnak mindent ami instabil lesz.
Lehet az Asus lapjánál fixálva van a PCIe és a SATA órajel és azért tudtad benne húzni, mert úgy megy röhögve. Legtöbb lapnál viszont együtt megy a base clockkal és az szar...

(#4412) ebegab92 válasza #90933760 (#4411) üzenetére


ebegab92
senior tag

Ezt szoftveresen oldhatták meg vagy hardveresen? Amúgy ennél az ASRock lapomnál viszont nem értem, hogy akkor meg minek tettek az UEFI-be utólag CPU tuningot. Van benne előre belőtt 2300 meg 2400 MHz is, persze egyik sem megy, 2400 MHz-cel BSoD-zik is bootoláskor :DDD Nem látták, hogy valami nem az igazi?

Amúgy összességében elégedett vagyok az AM1-gyel, jobb lett volna ha idén lett volna AM4-es APU, mert akkor valszeg arra építkeztem volna. Extra igények nincsenek, csak egy normális IGP (ezért az Intel vonal kiesett+a legfrissebb platformjuk drágán jött volna ki). Jelenleg az AM1 az, ami fillérekért megy :))

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#4413) raidx


raidx
őstag

Figyelmetlnségből engedtem frissülni a Redon Relive 16.12.1 verzióra. eglepetésemre kifogástalanul működik. Sőt, mintha picit jobb lenne az elődöknél. Simább filmlejátszás SW esetén is jobb képminőséggel. Mivel nincs játék a gépemen a ReLive funkciót nem tudom kipróbálni. Végül is nem kellett rendszervisszaállítást csinálni Ami a Crimson óta szinte csoda.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#4414) varmi2 válasza raidx (#4413) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nekem is ez a driver van fenn, nekem sincs panaszom rá. Max az a fura, hogy a tálcán nincs ott az ikon. De az asztal helyi menüjében ott van, és indul is onnan.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#4415) ebegab92 válasza raidx (#4413) üzenetére


ebegab92
senior tag

Eddig mindig frissítettem a Crimsonokat is, minddel ment (2016 szeptembere óta megjelentek). Filmlejátszás amúgy patent. Nekem van fent 1-2 játék, de ezt a ReLiveot kihagytam, nem sokat használnám.

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#4416) raidx


raidx
őstag

Érdekes, ha a dedikált VGA memóriát 512-megára állítom megszűnik a Redon hardver. Alatta, fölötte semmi gond. Memóriatesztek nem találtak hibát. Asrock QC5000-ITX/PH, 4 Giga ram (Kingmax FLFE85F-C8KM9)

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#4417) Konfigos


Konfigos
őstag

Na már megvan a gép,de azért nem mondanám hogy elégedett vagyok. Win10et raktam rá,igaz rohadtul utálom azt a rendszert,viszont a sebessége az nagyon gatya egyelőre..van otthon egy cerka n2830as netbook kb az a szint,i5 után hajtépős kategória :D .Start menü több másodperc hogy megnyíljon,programok is nagyon lassan indulnak meg rajta,2 dologra tudok gondolni,egyik hogy kevés neki a 2gb ram ami szinte biztos,másik hogy elég erősen meglátszik a mindennapokba a -500mhz a rendes procis verzióhoz képest,tuning lehetőség nincs egyelőre ahogy láttam a biosba. Szerintetek?

Ami viszont érdekes hogy a kodit felraktam és patentül megy teljesen,azonnal megnyílnak a filmek,youtube is rögtön indul nincs szaggatás,teljesen sima a működése,igaz volt vagy 1 óra mire beállítottam mindent,mindenáron erőltetni akarta a multich hangzást az erősítőn,hiába indítottam dolby-t,vagy dts hangsávos filmet,de ez már megoldódott.Bár egyelőre hd master audiot nem adja ki,se a truehd-t,nem találom a kodiba hol tudnám engedélyezni.Bele kell még ásnom magam rendesen soha nem találkoztam még a kodival előtte,és kap még 2gb ramot a gép biztos ami biztos.Egy sharkoon házba költözött,felül van egy venti ami nyomja le 800rpm-el a levegőt,és hiába a passzív borda nem igazán melegebb 45 foknál egyszer se,fogyit majd nézek a két ünnep között mert kíváncsi vagyok rá.

Mod: És megkaptam a választ hogy mennyivel jobb a hangzás mint egy alap médialejátszóhoz képest (wdtv live) és sokkal erősebb,feszesebb a hang.-11ig vitte el torzitás nélkül az onkyo és ott már rettenetesen hangos,itt most -25nél már ott van hangerő téren és feszesebbek a mélyek,javult minden téren.

[ Szerkesztve ]

(#4418) hm15 válasza Konfigos (#4417) üzenetére


hm15
senior tag

Beállításokban rendszer beállítási szint legyen PROFI, utána rendszer-hang és bepöttyözöd a hangokat.

(#4419) Konfigos válasza hm15 (#4418) üzenetére


Konfigos
őstag

Igen,az már megvolt,csak nem volt pötty a hd master audiohoz,csak a dts és a dolbyhoz.Utána nézek még a héten,gondolom van itt fóruma a kodinak,nem akarok ide szemetelni.

(#4420) iMaverick válasza Konfigos (#4417) üzenetére


iMaverick
addikt

Hát egy AM1-es rendszert hasonlítani egy Corei5-höz... Hmmm. Legalábbis érdekes: nem egy ligában játszanak! Sem árban, sem fogyasztásban. (Nálam odahaza egy Corei5 van játékra, egy AM1 a HTPC fukciónak + letöltések)

A 2GB pedig nagyon kevés!!! Nem is csodálkozom, hogy annyit "görcsöl" a W10. A 2GB az az XP-nek volt az a "pont kellemes" kategória: Win7-10 min. 4GB ram, de inkább 8GB. (Nálam volt valami fura, megfoghatatlan memória szivárgás az AM1 alatt... Pár nap folyamatos bekapcsolva tartás után egyszerűen elkopott a memó és megállt a gép. Csak a restart segített. Toltam a 4GB mellé plusz négyet és azóta no problem.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4421) radi8tor válasza Konfigos (#4417) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én nem láttam ennyire rossznak Win10 alatt a gépet. SSD-vel használod?

iMaverick: azért ne essünk túlzásokba kérem, XP vígan elvolt 512 MB RAM-al. De első körben én is 4GB-t javasolnék.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#4422) iMaverick válasza radi8tor (#4421) üzenetére


iMaverick
addikt

Most nem akarok itt "veszekedni", de 512MB??? Ja, hát ha nem tettél rá vírusirtót és nem indítottál el rajta egy Firefox-ot, akkor biztosan elég volt neki az 512MB... :B

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4423) szaszlaci válasza radi8tor (#4421) üzenetére


szaszlaci
addikt

512 MB? Amikor kijött az XP, 128 Megával nyomtuk :)
Aztán eltelt tíz év, és kínszenvedés volt 2 Gigával is.. Érdekes, hogy kb. annyi forint ma az elegendő 4 GB, mint akkor a szintén elég 128 MB.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#4424) radi8tor válasza szaszlaci (#4423) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hát ezaz. Nem olyan programokat futtattok most rajta, mint ami XP idejében íródott. Firefox se nagyon volt még akkor... Na mind1, nem is ez a lényeg, hanem hogy ahogy te is írod 512 bőven sok volt neki. :K

⭐ Stella

(#4425) qqcqqc válasza iMaverick (#4422) üzenetére


qqcqqc
őstag

Hát itt a az xp gépigénye.

(#4426) távcsőves válasza iMaverick (#4422) üzenetére


távcsőves
senior tag

+1 A vége felé már kellet neki az 1Gb ram.

(#4427) iMaverick válasza qqcqqc (#4425) üzenetére


iMaverick
addikt

Recommended 128MB... Ezt Te el is hiszed?

Oké, félreértések elkerülése végett egyszer hülyeségből telepítettünk egy HP Brio számítógépre (Celeron 400Mhz, 64MB ram) XP-t és a VLC-vel megnyitottunk egy XviD-es fájlt. Na az volt az igazi! Igazából lehet, hogy 32MB-val kellett volna megpróbálnunk. ;]

(Részemről befejeztem az off-ot. A lényeg a lényeg: nem az a kérdés, hogy mennyi ram-mal hajlandó a számítógép még működni, hanem hogy mennyivel tudja a user ténylegesen használni.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4428) ZP67


ZP67
tag

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni...

Vettem egy AM1h-ITX alaplapot Athlon 5370 procival. Az asrock szerint ez az egyetlen proci aminek lehet BIOS kompaztibilitási problémája.

Előre is köszi!

Üdv,
ZP

[ Módosította: radi8tor ]

(#4429) radi8tor válasza ZP67 (#4428) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Milyen verziójú BIOS van az alaplapon? Simán lehet hogy már az új BIOS-al szerelt lapot kaptad.
Amúgy szerintem nem kell ehhez másik CPU, le tudod frissíteni 5370-el is.

Hirdetés részt töröltem.

⭐ Stella

(#4430) ZP67 válasza radi8tor (#4429) üzenetére


ZP67
tag

Szia,

köszi a választ!

Nem indul el a gép... Szakember rakta össze, szerinte a bios a probléma. A dobozon noncs rajta a bios verzio, a sorozatszám 5CM0XE108799

Az nem lehet, hogy azért nem látok semmit, mert HDMI-n tv-re kötöttem? Lehet. hogy monitorral kell kezdeni VGA kimeneten?

Köszi,
ZP

(#4431) szaszlaci válasza ZP67 (#4430) üzenetére


szaszlaci
addikt

szakember
Ezt már sokszor hallottam, általában valamilyen probléma kapcsán.
Természetesen lehet, hogy igaza van, ellenben úgy tudom, ilyenkor is el kellene induljon, csak ismeretlen prociként.

A "nem indul" mit takar? Fel se pörög a venti, vagy csak fekete a képernyő? Hangjelzés van?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#4432) iMaverick válasza radi8tor (#4429) üzenetére


iMaverick
addikt

Az előző Corei5-ös gépemmel én is így jártam: Asrock alaplap, gyári 1.0-s BIOS... 2-ik (3-ik?) generációs i5 és a 2.30-tól támogatta a Corei5-sömet... Volt is kis "idegbaj". :DD

Viszont mekkora mákom volt: kollégám vett egy régebbi CPU-val szerelt masinát és nem akart menni. Kérdezte, hogy megnézném-e? Én meg persze hogy megnézem! ;] Átpattintottam a saját lapba, BIOS frissítés és voilá! Működött.

szerk: ez kimaradt: tehát az én lapvásárlásom és a kolléga gépvásárlása között volt pár nap eltérés.

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4433) ZP67 válasza szaszlaci (#4431) üzenetére


ZP67
tag

Sokat gondolkodtam, hogy nevezzem, nem találtam jobb szót. Évtizedek óta szervizel, boltja volt, eddig mindent megoldott...

Ventiátorok mennek, a képernyő fekete. Első bekapcsoláskor volt valami függőleges csíkozású rizskása.

Hangjelzást nem tudom megmondani, a házban nincs hangszóró

[ Szerkesztve ]

(#4434) radi8tor válasza ZP67 (#4433) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

CMOS clear-t próbáltad már?

⭐ Stella

(#4435) ZP67 válasza radi8tor (#4434) üzenetére


ZP67
tag

ha jól értettem a "szakembert", akkor igen

(#4436) szaszlaci válasza ZP67 (#4433) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nem azért, hogy kötözködjek, de ha évtizedek óta szervizel és boltja van, nem akadna egy régebbi procija bele? Vagy szívesség, és nem akarsz visszaélni vele? Mert ha a gép összerakása meghaladja a tudásodat, akkor a procicsere is gondot kellene, hogy okozzon számodra. Úgy pedig van egy használhatatlan géped.

Egy hangszórót azért rá lehetne rakni, ha nem nagy gond, annak a hangjelzése kikereshető, hogy tényleg hiányzó CPU baja van-e. Szakember ide vagy oda, tévedhet ő is.

Illetve ott van még, hogy attól, hogy nincs kép, a gép vajon elindul? Úgy rémlik, ha ilyen baja van, akkor a bekapcsoló rövid megnyomása nem állítja le a gépet, hosszan kell nyomva tartani. De ez nem biztos.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#4437) radi8tor válasza ZP67 (#4435) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

HDMI nem lehet gond, nekem csak HDMI-n van rajta TV és tudok BIOS-ban matatni.

⭐ Stella

(#4438) ZP67 válasza szaszlaci (#4436) üzenetére


ZP67
tag

teljesen igazad van, de boltja csak volt.... Felhívtuk az összes (4) beszerzési forrást, egy helyen volt 2 db bontatlan proci. EGy helyi srác tegnap adott el egy használtat a hardveraprón.

Azt nem mondtam, hogy én fogom kicserélni a procit, csak neki ideje nincs keresgélni.

... és most jön a slusszpoén... Bevittem a gépet a fent említett /szervízbe, meggyőztem őket, hogy estére nézzék meg és csinálják meg, ha rájönnek a hibára... erre a gép simán elindul, mind vga-val, mind hdmi-vel... égtem rendesen...

most jön a következő probléma.... akárkit kérdeztem, mind azt mondta, hogy tudok majd telepíteni külső dvd-olvasóról... nem, nem ismeri fel... de ez egy másik topic témája...

Köszi mindenkinek a rám szánt perceket és javaslatokat!

Üdv,
ZP

(#4439) szaszlaci válasza ZP67 (#4438) üzenetére


szaszlaci
addikt

Utánanéztem, mert ez így tényleg probléma lehet, hisz nemsokára teljesen kifogynak a régebbiek, csak az 5370 marad. Itt azt írja a válaszoló, hogy ilyen esetben tényleg nem tér magához a gép. Ami persze még nem biztos, hogy igaz, mindenesetre jó észben tartani.

Amit nem értek, hogy a legutolsó BIOS erre a lapra 1.50; 2015.04.30.
Az 5370 megjelenéséről szóló cikk pedig: 2016.03.01.
Neked mi van rajta, 1.50?

A telepítésnek meg millió baja lehet. Olyan is volt nálam, más lapnál, hogy kevés volt az elkülönített videomemória. Vagy BIOS beállítási gond. Talán egyszerűbb, ha penről telepítesz. Megcsinálni nem nehéz, de simán lehet, hogy valamiért nem fog menni.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#4440) ZP67 válasza szaszlaci (#4439) üzenetére


ZP67
tag

1.50 a bios verziója.

Most gyártom a 10-es USB telepítőt, majd meglátjuk

(#4441) Konfigos válasza iMaverick (#4420) üzenetére


Konfigos
őstag

Noti i5höz hasonlítottam,25W tdp azt hiszem,csak nem fogalmaztam egyértelműen.

Valami más gikszer lesz a rendszerrel..Egyelőre az ssdt még nem kaptam meg ezért a WD red vinyón van a rendszer,de iszonyat lassú tényleg,ma visszavettem a videómemóriát is hátha meggyorsul,de nem változott.

2gbra visszatérve,az intel cerkás passziv netbookba is 2gb van,és repül szó szerint most hogy beleraktam egy ssd-t,igaz azon win7 ultimate van,de minden azonnal megnyílik mostmár az ssdvel,hddvel voltak gondok.Szerintem az nem normális hogy megnyitok valamit és gondolkozik a gép 10 másodpercig mire történik valami,egy start menü is komoly gondot okoz neki.Utorrent félig nyílik meg annyira besszagat,mindezt ugy hogy a cpu terhelés 30%-on kb és van még 600mb szabad ram.Szóval vagy a rendszerrel van valami,vagy a wd red vinyó alkalmatlan rendszerlemeznek.Eddig se szerettem a win10et mert nem találok benne semmit a megszokott helyen,de most már végképp utálom.

Memóriát is kap még,egyelőre megnézem egy 4gbos modullal majd,aztán ha úgy látom hogy kevés akkor kap még 4et,annyira nem nagy kiadás végülis.SSD+8gb rammal nem szabadna megreccenie se ilyen alap feladatokhoz amire használni akarom,ha igen akkor tovább kell kutatnom mi lehet a baj.

[ Szerkesztve ]

(#4442) ZP67 válasza szaszlaci (#4439) üzenetére


ZP67
tag

megcsináltam a telepítőt, addig szépen el is jutunk, hogy ki kellene választani a telepítési helyet. De nincs mit kiválasztani, nem látja a hybrid hdd-t, annak is illesztőprogramot kér...

(#4443) radi8tor válasza ZP67 (#4442) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor másik SATA portra kell dugni. Asszem' van kék meg fekete. Dugd a másik színűbe. Ha nincs színnel jelölve akkor ne az ASMEDIA portba dugd, mert az drivert kér. (leírásban megtalálod melyik melyik)

⭐ Stella

(#4444) iMaverick válasza Konfigos (#4441) üzenetére


iMaverick
addikt

vagy a wd red vinyó alkalmatlan rendszerlemeznek.

;) Akkor ez megmagyaráz pár dolgot... LINK és LINK

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4445) Konfigos válasza iMaverick (#4444) üzenetére


Konfigos
őstag

Hát igen,aki nem olvas utána... :B purple-t akartam venni,de végül ez lett.Lehet az se lett volna mondjuk jobb ilyen téren,csak kevesebbet parkol.Sejtettem hogy ez lehet a ludas,ha már nincs terhelve se a cpu,se a memória akkor nem szabadna ilyen tetünek lennie..Hát sebaj,ma is okosabb lettem valamivel,jövőhéten meglesz az ssd és a memória,szinte biztos hogy utána mindentéren elég lesz a masina.Azt tudtam hogy nasba való ez,de azt nem gondoltam hogy ennyire kiakad majd ha rendszer van rajta és mellé kap pár nagyon alap feladatot.Na meg úgy voltam vele hogy ha esetleg lassúcska lesz akkor sincs baj mert max 1 hétig kell elszenvednem vele,de ez a sebesség ami fogadott az kiakasztott,de még az asszonyt is pedig őt az se zavarta amikor a cerkás acernél nem nyílt meg a chrome amikor rányomott :DDD

(#4446) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Ugye nem gondoljátok komolyan, hogy a több másodperces Startmenü megnyitásnak az az oka, hogy egy NAS-ba "ajánlott" merevlemezen van a rendszer?

Nálam Win7 azonnal nyitja, mint eddig mindig: most notiba való Black, de régebben egy 5400-es noti Blue volt. Az 5350-nél négyszer lassabb Brazos van. Ugyan ilyen gyors volt 2 Giga RAM mellett is egy dupla Atom. Természetesen lassan egy évtizede kikapcsolt swap file, mert az is egy elmebaj, hogy még míííndig ajánlgatják, hogy arra szükség van ám. Akkor is, ha nem játszik az ember, mert állítólag némelyik megköveteli. Olyan programmal pedig még egyszer sem találkoztam ennyi év alatt, aminek probléma lett volna. Se PhotoS, se Vegas, se Cubase és társai, pedig ott van lemezhasználat rendesen.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#4447) Konfigos válasza szaszlaci (#4446) üzenetére


Konfigos
őstag

Igazból 1 hét kérdése és kiderül,mert a két ünnep között lesz meg az ssd.Ha már fut a kodi nincs baj,azonnal indul minden reccenés mentesen,de mire elindul a kodi kb 15-20 másodperc,start menü 3 másodperc,utorrent 3-4 másodperc,ha a valamit elkezdek gépelni akkor nem ír be semmit kb 2 másodpercig aztán hirtelen beugrik szaggatva az írás,szóval szerintem körbe írtam milyen most de ez nem az am1 hibája az biztos.

Sajnos én is a hddre gyanakodok egy ideje,mert nincs terhelve a gép kicsit se,memória is van még szabadon,maga a hdd hibátlan 100/100as,csak esélyes hogy tényleg nem fekszik ez a rendszer+futó torrentek+egyéb műveletek dolog neki. Kiváncsi leszek majd,átmentem kompletten a rendszert így ahogy van az ssdre és megnézem mi lesz win10el,ha akkor se akarja majd az igazságot megy fel a win7,és ha akkor se akkor elkezdek gondolkozni mi lehet a gond,mert mondom jelenleg 4x körbefutja a 4 wattos intel cerka a gép sebességét ami lehetetlen.Viszont plusz pont a hddnek hogy nulla hangja van,még akkoris amikor dolgozik,seek hang sincs.Szóval amire kitalálták arra tökéletes,egy kicsi teljesen alap ssd meg manapság filléres tétel.

(#4448) iMaverick válasza szaszlaci (#4446) üzenetére


iMaverick
addikt

Pedig DE. Nálam a gyakorlat megmutatta. Amióta SSD-t toltam bele, azóta "megtáltosodott". Oké, most sem a Corei5-ös gépemhez hasonlítom a programok megnyílásának a sebességét, mert nagyon nem ua. a kategória, de mégis, érezhetően gyorsabb lett.

(#4447) Konfigos: szerintem a ram bővítés + az SSD "csodát" fog tenni.

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4449) Konfigos válasza iMaverick (#4448) üzenetére


Konfigos
őstag

Írtam ezt az i5 dolgot hogy félre érthetően fogalmaztam korábban,notimba van,ilyen : [link],másik noti cerka pedig ez: [link],szintetikus tesztekbe esélyes hogy a -500mhzen járó athlon nem hozza ennek a mobil i5 teljesítményét,de a cerkát azért lenyeli biztosan keresztbe.Otthoni gépem évek óta nincs mert nem használnám/tam ki,fogalmam sincs már milyen egy jobb proci. Legutolsó konfigom egy fm2es apu-s gép volt még régen.Amire nekem kell az am1 arra tökéletes ameddig nincs zen,amikkel játszom fallout 4,civ 6 stb ezen a notin is reccenés mentesen mennek tehát minek jobb,viszont házimozi téren nagyobbak az igényeim és döntés előtt álltam hogy egy 50-60k körüli lejátszó+nas vagy egy olcsó am1 htpc,szerintem az utóbbival jobban jártam ár/érték arányba biztosan.Csak legyen meg az a fránya ssd hogy pontot tegyek az ügy végére :U

(#4450) szaszlaci válasza iMaverick (#4448) üzenetére


szaszlaci
addikt

Az oké, hogy a HDD miatt lesznek ilyen idegesítő megfagyások. Amivel az SSD csodát művel.
Talán félreértettük egymást, hogy ne arra fogjuk már, hogy azért, mert WD Red, és nem mondjuk Black. Ilyennél ez tökmindegy, ellenben a swap file kikapcsolása is egy kisebb csodát képes művelni. -- amennyiben nem lesz kevés a RAM, természetesen. Pár éve 2 GB-al (!) is inkább kikapcsoltam, és szívtam jó ideig amiatt, hogy könnyen megtelik, míg nem lett ábgréd.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.