Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4451) iMaverick válasza Konfigos (#4449) üzenetére


iMaverick
addikt

Félreértetted a hsz-mat! Az a része szaszlaci kollégának ment! :B

A Te Corei5-ös dolgodat kiveséztük már korában. :R

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4452) vegyszer válasza Konfigos (#4447) üzenetére


vegyszer
addikt

Bennem is érik, hogy jön vissza a W7 64.

Valahogy a W10 64 egy idő után kiheréli a rendszer lelkét. A torrent+vírusírtó megeszi a teljes HDD sávszélességet. És ha az 100%-on megy, akkor igen impotens a rendszer.

QC-5000@4GB 1600 MHz RAM
Töröm a fejem, hogy egy kis rendszer SSD mennyit segítene. Olyan 100 körüli bőven elég.

Bár lehet, hogy egy Ubuntu utat is megnézek.

Esetleg tud valaki olyan torrent klienst, amiben fizetés nélkül is beállítható, hogy a fájlokat úgy töltse le, hogy az már 5-10%-utan is nézhető legyen, mint egy videó streem esetén?
THX!

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4453) ZP67 válasza radi8tor (#4443) üzenetére


ZP67
tag

Köszi a segítslget, minden OK.

Két kérdés, bocs, ha kicsit off.

1/ a felbontás megegyezik a TV (50" Pana plazma) felbontásával, mégse "fér bele" a kép tv-be. Mindegyik oldalon levág egy kicsit. Mit lehet ezzel tenni?
2./ ha a rtl most nézése közben akadozik a lejátszás, akkor az internet probléma, vagy esetleg a memória kevés? (4 GB van, eddig bármin néztem, akadt, de mindegyikben 4 GB volt)

Köszi,
ZP

(#4454) szaszlaci válasza ZP67 (#4453) üzenetére


szaszlaci
addikt

1. Tévé képarány beállítása megfelelő? (Sőt, régen olyan is volt, hogy a "plazmás HD" az nem natív 1280x720, hanem 1024x768.)

2. A legnagyobb gond az RTL meg a tévé nézése. :DDD Nyiss egy feladatkezelőt, ott a memória ha nincs nagyon tele -- ami szinte biztos, hogy elég --, akkor megnézed a CPU terhelést is. Ha az sincs maxon (akár egy mag), akkor igen valószínű, hogy a sávszél kevés. Utóbbit is meg tudod nézni, mekkora a forgalom: feladatkezelő, teljesítmény fül, erőforrás-figyelő gomb, hálózat fül. Ott láthatod, hogy melyik program épp mennyi sávszélt foglal.

vegyszer: az SSD biztos, nagy előrelépés, kár, hogy épp most ment fel az ára, és lehet, egy ideig úgy is marad.
Azért azon is érdemes elgondolkozni, hogy szükség van-e állandó vírusirtóra. Tudom, tudom, persze hogy szükség van rá. Azonban nagyon sok erőforrást elvesz, főleg, ha épp valami rendszerigényesebb antivírust használsz. Holott nem sok értelmét látom, hogy az ötszázadszor megnyitott videólejátszó.exe-t átvizsgálja, és a naponta ennyiszer futtatott rutinokat sem. Például az ingyenes Emisoft Emergency Kit például meg tud vizsgálni memóriát, bootszektort és adott fájlokat (pl. torrent mappa), utána be lehet zárni. Ha talál valamit, akár try.hu, meg babilon kategóriás szemetet, kipucolja a registryből is, vagy már a telepítőnél figyelmeztet.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#4455) ZP67 válasza szaszlaci (#4454) üzenetére


ZP67
tag

Köszi!

A képarányt többször végigzongoráztam, sehogy se jön össze. A felbontás 1920x1080.

Hát igen, ez egy céleszköz...:-) Megnézem, amiket írtál.

Mindenkinek boldog karácsonyt!

(#4456) PuMbA válasza ZP67 (#4455) üzenetére


PuMbA
titán

A lényeg, hogy a gépen a TV kimenet beállításainál ne legyen képszéthúzás (overscan) a TV pedig úgy legyen beállítva, hogy natívan kiteszi, amit kap és ne nyúlkáljon a képarányhoz.

(#4457) radi8tor válasza ZP67 (#4453) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezt keresd meg Catalyst-ben: kép
Itt tudod orvosolni a dolgot.

vegyszer: SSD csodákra képes, főleg az ilyen CPU gyenge gépeknél. :K

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#4458) #90933760 válasza radi8tor (#4457) üzenetére


#90933760
törölt tag

Tejó. Ég. Hatalmas buli lehetett mikor azt az arcképet legyártották.

(#4459) radi8tor válasza #90933760 (#4458) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az hagyján, de alig találom a hozzászólásaimat, mert fehér avatart keresek. :DDD

⭐ Stella

(#4460) dzseki


dzseki
csendes tag

Tök amatőr kérdés, pláne, hogy két AM1-es lapom is van, de én még sehol nem láttam, hogy hol lehet a VGA memória méretét állítani, valaki fel tud világosítani? :)
MSI AM1I és Asus AM1M-A lapjaim vannak, de egyikben sem találtam eddig.

Más:
Volt szó az AM1 tuningról, ennek apropóján az Asus lapban bekapcsoltam az "auto tuningot", emelt 5MHz-et az FSB-n (Athlon 5350@ 2150MHz), semmilyen problémát nem tapasztaltam a gép működésében azóta (sem).

(#4461) ZP67


ZP67
tag

Sziasztok,

újabb probléma, ami nekem magas...

Feltettem a kérdést a Mini-ITX topicban is, de talán itt nagyobb tapasztalat van ez ügyben.

ASrock AM1H-ITX lapnál melyik driver okoz(hat)ja a képernyő villogást?

A honlap szerinti sorrendben feltelepítettem mindent, annyi eltéréssel, hogy a VGA driver előtt tettem fel az APPShop-ot. Mindig újraindítottam, amikor kérte.

Ezután elkezdett a képernyő villogni, vért izzadva tudtam az msconfigban leállítani a javasolt 2 szolgáltatást, de az sem segített, úgyhogy rendszervisszaállítást kellett csinálni.

Melyik driverre van egyáltalán szükség?

Köszi előre is!

Üdv,
ZP

(#4462) raidx


raidx
őstag

Elvagyok szomorodva. Szinte mindenhol csak QC500M lapot árulnak amiről lehagytak két sata csatit. Csak kettő van. Nekem meg három vinyóm.Pedig a meglévőt nekiigértem sógornőmnek.

Most búvárkodhatok ITX/ph lap után ami tud annyit mint az AM1. Nem is figyeltem, várható AMD-től valami AM1 utód?

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#4463) #90933760 válasza raidx (#4462) üzenetére


#90933760
törölt tag

Majd az AM4-be lesznek ilyen kisfogyasztású APUk vagy SoC vagy minek hívhatnám, mindegy, de hát az vagy fél év még.

(#4464) qqcqqc válasza raidx (#4462) üzenetére


qqcqqc
őstag

Vegyél AM1-es lapot és külön procit. Az Asrock lapokon 4 sata van.

(#4465) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv!

Ér valami hátrány ha 5150 mellé nem 1 db 4Gb-os, hanem 2x2Gb-ot teszek? Jól tudom, hogy nincs duál támogatás? :F

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#4466) varmi2 válasza F.B.I. (#4465) üzenetére


varmi2
nagyúr

Jól tudod. Nincs semmi különbség 1x4, vagy 2x2 között.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#4467) radi8tor válasza F.B.I. (#4465) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Többet fog fogyasztani kicsit a gép. Más hátránya nincs.

⭐ Stella

(#4468) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Kösz urak! :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#4469) raidx válasza qqcqqc (#4464) üzenetére


raidx
őstag

Találtam AM1 ITX lapot és AMD Sempron 3850 X4 processzor, 1300MHz, 2MB, socket AM1, Box (SD3850JAHMBOX) gondoltam hozzá. Ez ha jól gondolom picit erősebb lessz mint a QC5000 ITX/PH

Vagy inkább AMD Athlon 5370 AM1 2,2GHz BOX Legyen? A QC5000-nél ha befut egy szoftveres tömörítésű videó néha kifagy de úgy megfogja, hogy mást nem lehet csinálni.

Rég nem foglalkoztam már gép építéssel így nem vagyok képbe. Ehhez elég a 120 Wattos Wide táp + 120W 12V tégla, vagy erősebb kell? SSd+2 HDD 4 Giga ram.

@ Baltoafarkas

Arra pájáztam de sógornőmnek kezdi a masinája megadni magát és azt már bővíteni nem éri meg. XP 256 Mega rammal 20 Giga HDD-vel. Mikor megvette is mondtam neki, hogy felesleges pénzkidobás.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#4470) PuMbA válasza raidx (#4469) üzenetére


PuMbA
titán

5370 alá ne add. Mondjuk én a szoftveres lejátszás miatt inkább átálltam Intel Celeron-ra, azok ugyanannyi fogyasztásból odakenik a Kabini-t és még jobban bővíthetőek a jövőben.

[ Szerkesztve ]

(#4471) #90933760 válasza raidx (#4469) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ha AM1-nél maradsz akkor csak is 5370. Viszont ha nincs GPU gyorsítás arra amire akarsz, akkor az Intel procierőben még előrébb van, szóval az is meggondolandó. Bár az 5370 is többszörösen erősebb a mostanidhoz képest szóval szerintem jó lesz az is.

[ Szerkesztve ]

(#4472) vegyszer


vegyszer
addikt

Sziasztok!

Egyre többször érlelődik bennem, hogy esetleg valami Linux alapú média PC-s platform után nézek.

Az a kérdésem, hogy az x264 gyorsítás, illetve hw/sw lejátszás a jelenlegi rendszerekben, driverekben hogy áll? Megoldható pilótavizsga nélkül, vagy azért nem ilyen egyszerű a helyzet?

Gyakorlatilag FullHD videó letöltő/megjelenítő platform nekem ez így évek óta, és nekem ez elég. (ok, max böngészés, de annak sem kellene gondot okozni, és így a folytonos vírusírtótól is meg sikerülne szabadulni)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4473) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Ennek a Kingston memóriának érdemes játszani az időzítéssel (2x2Gb)? Asrock AM1B-ITX lap, 5150.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#4474) radi8tor válasza F.B.I. (#4473) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ugyan minek? Hogy 2 század ponttal többet kapj memtest programokban? Gondolom nem munkára használod a gépet (egész nap renderelsz vagy tömörítesz) így semmi értelme tuningolni.

vegyszer: HTPC témában ez a topik jobban képben van.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#4475) F.B.I. válasza radi8tor (#4474) üzenetére


F.B.I.
veterán

Ok. :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#4476) szaszlaci válasza F.B.I. (#4473) üzenetére


szaszlaci
addikt

Megéri rászánni öt percet. Mondjuk ha van "Turbo mod" vagy hasonló, megnézni, azzal stabil-e. Régen, DDR1 időkben állítgattam ezeket részletesebben, majd mértem: nem épp két század pont volt az eltérés 3DMark programokban.
Itt meg ugye a memóriavezérlő illetve sávszélesség a gyenge pont; ha kevesebb a műveletek közti várakozás, gondolom javítani fog azért néhány százalékot.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#4477) raidx


raidx
őstag

Akartam ismerkedni az 5370-el de nem voltam sikeres. 5350 a favorit arrról szól minden. Igaz párezerrel olcsóbb és ki van kiáltva gemernek :F. Szerdára van igérve, hogy megjön a cucc. AM1B+5370+HyperX 4GB FURY DDR3 1600MHz CL10 HX316C10F/4

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#4478) radi8tor válasza raidx (#4477) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ki hazudta neked gamernek 5370-et?

⭐ Stella

(#4479) #90933760 válasza radi8tor (#4478) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ahh, te jo eg macska...[\off]

]Az a durva a Celeronos GT730 szemetek is erősebbek ennel, szóval nem tudom hogy lehet gemernek hívni egy mediagepet. Maximum flappy birdre.
Bar azért egy HD7730 szintű karit elbir, de az se egy nagy játékos es minek akkor a 10W proci, ha a kártya 50.
Ilyenre Athlon X4 való az elbir a kozepkategoria tetejevel, az mar esetleg gemer.

[ Szerkesztve ]

(#4480) AxBattler válasza #90933760 (#4479) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja. Casual játékra, belépő VGA mellé inkább egy aktuális Pentium-ot vennék... G4400-et, vagy hasonló T-s procit. Persze a drágább lap megdobja az árat, meg 2*4GB RAM sem árt.

MOBA-ra, hasonlókra egy (passzív?) GT730-cal azért még jó lehet az Athlon.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#4481) raidx válasza radi8tor (#4478) üzenetére


raidx
őstag

5350-et a yotube, bár nem volt megyőző a filmecske. Kicsit akadozott néha. És több forgalmazó is anak titulálja. Meg is lepődtem, mert ez a platform nem a játékról szól! Igaz sokan a Brazossal is játszani akartak.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#4482) #90933760 válasza raidx (#4481) üzenetére


#90933760
törölt tag

Milyen YT videó alatt? fHD-t vinnie kellene minden formában, 60p-ben is. Ezt még hardveres gyorsítás nélkül is bírnia kell elvileg. Bár lehet keverem a Kaverivel.

(#4483) szaszlaci válasza raidx (#4481) üzenetére


szaszlaci
addikt

"sokan a Brazossal is játszani akartak"
Mondjuk attól függ, mivel. Évente egy -- két alkalommal előszedek valamit, ezek például jó grafikával, normális felbontáson, szépen mennek rajta: Half Life 2, Portal 1 -- 2, Painkiller, stb. Ezek szerintem mai szemmel is szépek, bár nem tudom, mik vannak ma, nyilván sokat léptek előre, ha kinézet terén olyan nyagyon talán nem, gépigény terén biztosan, ahol egy Kabinit is vicces ilyenre ajánlani, legalábbis a saját IGP-jével biztosan.

Csak mint érdekességet írtam, hogy egy jól megírt motorral van élet a Flappy Birden túl is.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#4484) dzseki válasza szaszlaci (#4483) üzenetére


dzseki
csendes tag

Én is hasonlóképpen vagyok, ha évente egyszer kétszer rámjön a játszhatnék akkor leveszem a polcról ar R7 250 kártyámat beteszem a gépbe aztán hajrá, különben meg kiveszem és keveset fogyaszt a gép :)
A játék fejlesztőknek nem érdeke hatékony játék motort írni, mert sok munka és nem vesznek új hardvert a népek: tervezett avulás van itt is.

(#4485) raidx válasza #90933760 (#4482) üzenetére


raidx
őstag

[link]

Nekem ez a videó nem meggyőző, hogy az 5370 gémer cucc. Bár a játékokhoz abbszolút nem értek!

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#4486) #90933760 válasza raidx (#4485) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ja hogy a játékot viszi akadva, persze hogy akadva viszi, mert ez nem játékra való. Azt hittem sima YT videót visz akadozva, mert az képtelenség.

(#4487) szaszlaci válasza raidx (#4485) üzenetére


szaszlaci
addikt

Vitán kívül, szerintem egy kisebb csoda, hogy egy ilyen árú és fogyasztású, nem ilyenre szánt termék, erre képes játékok alatt. Integrált GPU-val, a rendszermemóriát használva egy darab 64 bites csatornán keresztül.
Természetesen játékokhoz nem ez lesz az ideális választás. (Bár CPU részről ki tudja... -- én nem értek hozzá.)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#4488) raidx


raidx
őstag

Megjött a kicsike. Előkészítve minden a cseréhez. Remélem nem lessz gond a Winnel sem, retail licences. Elvileg még 1001-szer aktiválhatom.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#4489) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Megjelent a konkurenciának vagy legyőzőnek számító Kaby Lake Celeron. Anélkül, hogy lenne róla mérés és végső ár, a legolcsóbb várhatóan 15 ezer közelében lesz, mint az AMD 5370.
LGA1151 foglalttal érkezik, amihez a legolcsóbb mini ITX lap (Asus H110I-P), nem nagyon kapható meg 24 ezer alatt. Vagyis CPU,GPU + lap közel 40 ezerért, amennyiben jól számoltam.

Ezzel szemben a m-ITX AM1B + 5370, 25 ezer alatt vihető. Hogyha esetleg egy RAM csere is szükséges, mint nálam, (8 GB DDR3 -> DDR4, mindkettő 15 ezer újonnan,) akkor a Celeron rendszer végső ára közel a Kabini duplája.

Jól gondolom ezt, és azt, hogy akkor ez annyira nem éri meg? (Akkor sem, ha akarnék, tudnék ennyit gépfejlesztésre költeni.) Az oké, hogy a Celeron feltehetően erősebb és jobb, meg még később lehet cserélni a procit is, na de azt az újabb 20 – 25 ezret, amennyivel ez most többe kerül, el tudom költeni akkor is, amikor jó pár év múlva eljön az újabb gépcsere ideje.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#4490) #90933760 válasza szaszlaci (#4489) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nem egy kategória, ezt a később érkező excavator modulos 35W-os AMD-hez kell hasonlítani, azokkal lenne egy szinten.

(#4491) radi8tor válasza #90933760 (#4490) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem erre gondolt:
3965U (2 mag) 2,2 GHz 2 MB 15 W

⭐ Stella

(#4492) #90933760 válasza radi8tor (#4491) üzenetére


#90933760
törölt tag

Persze, csak az BGA és nem socket.

(#4493) radi8tor válasza #90933760 (#4492) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja valóban.

⭐ Stella

(#4494) szaszlaci válasza radi8tor (#4491) üzenetére


szaszlaci
addikt

Erre gondoltam:
G3930T (2 mag) 2,7 GHz - HT nincs - 2 MB - 35 W - 42 $ - LGA1151

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#4495) raidx


raidx
őstag

Minden nagyon szép minden nagyon jó de a monitor felbontás beállításával szívtam vagy 3 órahosszt. A monitorom natív felbontása 19920x1080 60Hz. Végül a 15.7 catalyst segítségével sikerült megoldani. A korábban feltelepült Crimsont is elég nehezen tudtam eltávolítani.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#4496) radi8tor válasza raidx (#4495) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mondtam én hogy Crimson úgy sz@r ahogy van... :K

⭐ Stella

(#4497) raidx válasza radi8tor (#4496) üzenetére


raidx
őstag

De mocskosul ragaszkodó! háromszor távolítottam el elvilg, valójában maradt ahol volt. Végül külső programhoz folyamodtam és azzal is csak másodjára sikerült. Érdekes, a 15.7.1 sem tetszett a rendszernek. A 15.7-el sikerült beállítani a felbontást.Amúgy a Win maradt ahogy volt. Mostmár aktivált is.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#4498) szaszlaci válasza radi8tor (#4496) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ha jól értem, ez a Catalystot leváltó közös drivercsomag. Akkor mit javasolt felrakni?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#4499) radi8tor válasza szaszlaci (#4498) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Catalystot.

⭐ Stella

(#4500) raidx válasza radi8tor (#4496) üzenetére


raidx
őstag

Azt hittem a QC5000 VGA ramja sérült mert Auto vagy 512 esetén nem működött a Crimson. Ugyan ezt tette az AM1B + Athlon 5370 esetén is. A Catalist Auton 512-re állt és működik. Tényleg vacak a Crimson!

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.