Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4751) raidx válasza qqcqqc (#4750) üzenetére


raidx
őstag

Van egy Ősi Intel atom D510 MO gépem. Anno mikor kijött a 10, arra is felkúszott simán. Igaz azóta sem néztem. Nasnak az is élég lenne otthonra. De megvan még az E350-es lapom is. Bízok benne, azért a Ryzenből is lessz egy jó-kis APUS- lapocska és asszonypajtás nézheti a 4k-s filmeket.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#4752) qqcqqc válasza raidx (#4751) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nálam egy N330 volt az első, azt váltotta egy E350, az már filmhez is jó volt. Most egy 5150-es apu szolgálja ki a házi szerver funkciókat és a médialejátszó gépet.
Szerintem egy jól kitalált cucc, csak a helyén kell kezelni. Nem játékra való ez a platform, de van a környezetemben egy-két nyugdíjas gép ( a felhasználói korosztály), netezni, skype-olni, levelezni egy ssd-vel teljesen használható.

(#4753) apatyas válasza qqcqqc (#4752) üzenetére


apatyas
Korrektor

Nem feltétlen neked válasz,
Valamelyik cikkben benne volt, hogy először a notikkal jönnek ki idén, aztán kb tavasszal jön a DIY piacra, meg gondolom az OEM-re is. Szóval lesz Ravenes asztali APU. Csak a szuperolcsó külön AM4 alaplap kategória szűnik meg.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#4754) qqcqqc válasza apatyas (#4753) üzenetére


qqcqqc
őstag

Őszintén hányan cseréltek procit az alaplapban? Szerintem egy jó beforrasztott ajánlatra lenne érdeklődés.

(#4755) apatyas válasza qqcqqc (#4754) üzenetére


apatyas
Korrektor

Vidéki körutazáson:
- Bátya, és van maguknál rasszizmus?
- Hát, nincs, de igény az vó'na rá!

Komolyra fordítva a szót, ilyenről még nem volt hír, noha az FP5-el meg lehetne csinálni. Egy-egy elvetemült gyártó talán megcsinálja.
A reményhal meg utoljára, és előtte a sejtszintű enzimműködés.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#4756) apatyas


apatyas
Korrektor

Valaki kipróbálta már Kabini/Beema-n az új Adrenaline drivercsomagot?
Én egyelőre félek bármit is változtatni, korábban volt driveres nyűglődésem, és nem akarom piszkálni, de érdekelne.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#4757) iMaverick válasza apatyas (#4756) üzenetére


iMaverick
addikt

Még jó hogy kérdezed, én észre sem vettem, hogy megint variáltak a driver csomagon...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4758) apatyas válasza iMaverick (#4757) üzenetére


apatyas
Korrektor

Tesztem eredménye: Adrenalin drivercsomag a Beema + R5 M230 pároson még mindig akadozik a gép ha rendesen felteszem. Tüneteket már biztos írtam valahol korábban. Ha az APU részt letiltom eszközkezelőben, akkor már jó - lenne, de akkor meg nincs openGL context a minecraft szerint. Más játékot még nem próbáltam így..
Sz: ettől függetlenül, a single GPU-s gépeken biztos jól menne..

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#4759) superTibcsi


superTibcsi
aktív tag

Sziasztok! Most váltottam win 10-re. Boot utáni black screen problémára van valami megoldás? Szűz telepítés, egyedül a legfrissebb AMD drivert raktam fel. Also pár alkalommal nem produkált hibát. Athlon 5350 és asrock am1 itx alaplap.

Under construction!!!

(#4760) iMaverick válasza superTibcsi (#4759) üzenetére


iMaverick
addikt

Win 10-et használok már egy ideje, de nálam nem volt black screen hiba... Erről írhatnál részletesebben! A "boot után" mit jelent pontosan? Amikor már a desktop-ot töltené be?

Win 10 remélem fel van frissítve? (Erre a Falls Creator Update-re gondolok)

(#4758) apatyas: csak megerősíteni tudom a feltételezésedet! Nálam csak az intergrált VGA darál, felraktam a legutolsó driver-t és minden frankó.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4761) superTibcsi válasza iMaverick (#4760) üzenetére


superTibcsi
aktív tag

Minden frissítés fenn van. A boot után megjelenik a windows jel ott teker egy darabig, utána feketére. A lockscreen se jön be. Google sok találatot dob, de nekem nem váltak be.

Under construction!!!

(#4762) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Egy X4 5350 procis teszt gepem van a cegnel.
Foleg linux kernel, illetve egyeb dolgok forditasara hasznalom. Minden perc gyorsulas jol jonne, de par reszlet miatt maradnom kell AM1 platformon.
Az a kerdesem, hogy erdemes-e vadasznom a ceg neveben egy 5370 procira, vagy a mostani 5350 is elmegy tuninggal azon a frekin?
Van barkinek AM1 tuning tapasztalata? :D

Kossz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4763) radi8tor válasza Bici (#4762) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehetőséged van húzni, de mivel tényleg nem támogatott dologról beszélünk ezért lehet gond. Mint pl a vezérlő hibák.
Szóval ne kezdj bele. :N

⭐ Stella

(#4764) Bici válasza radi8tor (#4763) üzenetére


Bici
félisten

Oks, kossz!
Akkor keresek egy 5370-et.
Hatha valakinek eleg az en 5350-em es cserelne egy sorert, vagy csokiert. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4765) dzseki válasza Bici (#4762) üzenetére


dzseki
csendes tag

Nem akarlak bátorítani, csak megemlítem, hogy nekem is 5350 van otthon egy ASUS AM1M-A alaplapban, és már több, mint egy éve +10%-os sebességen fut, gyári hűtővel, alap feszültségen. Semmilyen negatívumot nem tapasztaltam eddig...

(#4766) apatyas


apatyas
Korrektor

Üdv, felment már nálatok a win10 18akárhanyas updateje? Nálam megpróbálta frissíteni magát, aztán sok óra után további egy órán keresztül folytatta a windows előző verziójára visszaállítással. Most 1709-et mutat.
Igen, láttam az intel ssd - win10 frissítés fail cikket, oda is posztoltam.
A8-6410, R5 M230, SSHD.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#4767) iMaverick válasza apatyas (#4766) üzenetére


iMaverick
addikt

Nálam is gond volt elsőre... Ráadásul pont akkor akartam volna lelőni a gépet (ki volt kapcsolva a TV, így nem láttam, hogy elkezdte felrakni a 1803-at), hogy kiportalanítsam, így csak megnyomtam a power gombot. El is kezdett darálni, aztán vagy fél órán keresztül villogott a HDD led, akkor már gyanús volt, hogy éppen a nagy frissítés fut...

Nagy nehezen leállt, gyorsan kiportalanítottam, összeraktam, bekapcs. Ekkor már ment a TV is, erre írja, hogy visszaállás a korábbi Windows verzióra.... WTF?

Visszaállt a 1709-re. Az any&@#@. Leszedtem a M$ oldaláról azt a "kézi" frissítő EXE-t. Azzal nagy nehezen felmászott. (Úgy 82% körül megállt, mint a szög, és amúgy is tetű lassú volt a gép. Ott agyalogtam, hogy lenyomom inkább.)

Amúgy egy Corsair Force 3 SSD van benne.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4768) qqcqqc válasza apatyas (#4766) üzenetére


qqcqqc
őstag

Frissítési segéddel felment.

(#4769) Ittnemaz válasza apatyas (#4766) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

csont nélkül felment elsöre azóta szakadozik a net a hálókártyán...

(#4770) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Nálam ki vannak kapcsolva az auto-frissítések.

⭐ Stella

(#4771) apatyas válasza Ittnemaz (#4769) üzenetére


apatyas
Korrektor

Akkor elteszem tartalékba a fullos installert, amiről utoljára felraktam. Köszi mindenkinek. Ma derül ki, hogy a másodjára megkísérelt automata frissítés sikerült-e?

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#4772) lyzzard válasza iMaverick (#4767) üzenetére


lyzzard
aktív tag

82% után végül végigkínlódta magát, vagy totál megállt?

(#4773) iMaverick válasza lyzzard (#4772) üzenetére


iMaverick
addikt

Hosszas (!) kínlódás után egyszer csak kiírta, hogy indítsam újra a gépet. Értsd: nem láttam, hogy elszámolt volt 99-100%-ig. Egyszer csak hopp. Újraindítás szükséges. Utána nem volt baj.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4774) Bici


Bici
félisten

Sziaszok!

Ujfent 5370 keresesen vagyok, de sajnos mar nem talalni sehol ilyen procit.
A gond, hogy felelotlenul eladtam az AM1 konfigomat, es most marha nehez beszerezni.
A kerdesem, hogy probalt-e valaki 5150-et tuningolni, es milyen sikerrel?
Vegso esetben egz 5150-et probalnek huzni, de jol jnnenek tapasztalatok ezzel kapcsolatban.

mod: tudom, hogy elmeletben lehetnek gondok - amit korabban is emlitettetek - de hatha valaki szemelyesen kiprobalta mar, es tud tapasztalatokkal szolgalni.

(#4765) dzseki: Koszi a korabbi valaszt, csak sajna mar nem egy 5350-rol kell indulnom, hanem lejjebbrol. :O A sajat hulyesegem miatt. :(((

Kossz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4775) apatyas válasza Bici (#4774) üzenetére


apatyas
Korrektor

Szia!
Feltételesen, mit szólnál egy A8-6410-hez? 2,2 GHz-en megy és turbózik 2,4-re.
Teszteket szívesen lefuttatok, ha nem kell hozzá egy egész SDA-t feltenni, vagy egy lépésben letudható.
*Feltételesség: 1., hogy lecserélem a Lenovo laposomat amint találok vmi értékelhető Ravenes masinát. 2., nincs a meló szempontjából szükséged a vga-ra, mert annak a driverje viszont nem a legfényesebb. Megy (lehet rajta játszani), csak sose a friss a jó és stabil.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#4776) Bici válasza apatyas (#4775) üzenetére


Bici
félisten

Helo!

Nem akarok sokat offolni, ment pu.

Kossz: Bici

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4777) lyzzard válasza iMaverick (#4773) üzenetére


lyzzard
aktív tag

Na, egy időre letiltottam a funkciófrissítést, aztán gondoltam, teszek a héten egy próbát, és felment elsőre.

(#4778) iMaverick válasza lyzzard (#4777) üzenetére


iMaverick
addikt

:)

Nálam meg Corei3-as notebook volt, aztán az szívatott a 1803-mal. Valami hibakóddal hibára futott... WTF?

Rákerestem, aztán írtak ott 5-6 lehetséges hibát. Gondoltam köszike... Aztán "megvilágosultam": az egyik lehetséges hibának a Win Defender vírusjelzését írták. A Műveleti Központ-ban nem ott virít a Defender, hogy valami baja van? :DD

Áthidaltam és érdekes módon, egyből felment a 1803. :C

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4779) lyzzard válasza iMaverick (#4778) üzenetére


lyzzard
aktív tag

Nálam semmi mással nem szenvedett. Ryzen5, Fx8320, egy halál öreg Zacate és egy 3gen i5 laptop mind elsőre felrakta, csak ez szivatott. Először azt hittem, hogy a PCI-E IDE vezérlő miatt (amire azt használom, arra az is jó), de anélkül se akart menni. Na de a lényeg, hogy felment.

(#4780) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Hy!

Valaki használ még ilyen procit/VGA-t?
Egy 5350 apu, 8gb ram társaságában mennyire elegendő netezésre, irodai melóra, illetve FHD filmezésre? :)

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#4781) Pista0001 válasza Fr@nkieWilde (#4780) üzenetére


Pista0001
addikt

Nekem 5000-es van (forrasztott, nem foglalatos), irodát nem tudom, gondolom ha nincs agyonfüggfényezve az Excel azt viszi, Word se fekteti meg szerintem. Netezés már kompromisszumos, kell hozzá türelem. FHD megy neki, de a 10bites döcöghet, normál anyagok nem okoznak neki gondot, ha nincs elb@szva a tömörítés.

(#4782) Fr@nkieWilde válasza Pista0001 (#4781) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Nah a hétvégén akkor összedobom a gépet. Kíváncsi vagyok a netre. Azért azt nem akarom, hogy a netezés fektesse meg. Irodában még e7500 van, 2gb társaságában, ha olyasmi lesz a sebesség, akkor tán nem lesz gond.

Van esetleg valami speciális tulajdonsága ennek a platformnak a többi Intel/AMD konfogokhoz képest? Kell tudni róla valamit, ami befolyásolhatja a használatot?

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#4783) iMaverick válasza Fr@nkieWilde (#4780) üzenetére


iMaverick
addikt

Nálam a letöltős-filmnézős gép még most is ez. Azért netezés közben van, hogy "elgondolkodik", de semmi eget verő. Teljesen vállalható kategória.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4784) radi8tor válasza Fr@nkieWilde (#4780) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tökéletesen elegendő ilyen célra.

Netezésre (pl YouTube), levelezésre, HD filmnézésre (Kodi) használom régóta.

⭐ Stella

(#4785) iMaverick válasza radi8tor (#4784) üzenetére


iMaverick
addikt

Mondjuk már nézegettem a Ryzen-ből azt az energiatakarékos verziót, de alaplap+proci... Hááát. Marad a Kabini. :DD

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4786) apatyas válasza iMaverick (#4785) üzenetére


apatyas
Korrektor

Lap+proci kit érdekel, annyi amennyi. De a ram..

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#4787) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Köszi a válaszokat, hétvégén megnézem.
Kérdésem, hogy vajon tuningolni lehet ezeket egy ilyen lapban AM1I-A AM1 Mini-ITX?
Nem nagy tuningra gondolok, csak, ha esetleg a későbbiekben szükség lesz rá 1-200 Mhz.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#4788) bil válasza Fr@nkieWilde (#4780) üzenetére


bil
tag

Arra teljesen jo. Kiszolgal, amig jatszani nem akarsz. Arra is jo lenne amugy, csak az 1csatornas ram, ami csunyan limitalja szegenyt. Nekem is volt, de lecsereltem egy g4560ra, gtx1030-cal, ami ehhez kepest mar mindenre jo.

This is extremely dangerous to our democracy!

(#4789) iMaverick válasza Fr@nkieWilde (#4787) üzenetére


iMaverick
addikt

Tuning kérdésben olvass vissza. Volt próbálkozás, de ahogy olvastam, nem sokra mentek vele a kollégák.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4790) iMaverick


iMaverick
addikt

Még jó, hogy a minap "panaszkodtam" a Ryzen ára kapcsán... LINK

(#4786) apatyas: oké, ebbe is kell majd ram-ot venni. :D

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4791) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Próbált már valaki 5150-es Kabinivel (4*1.6GHz) torentezni Gigabit nettel?
Vajon mit bírhat?

Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4792) iMaverick válasza Bici (#4791) üzenetére


iMaverick
addikt

Szia!

Amikor bekötötték a gigás Digi-t, rámértem a saját Kabini-mel a sávszélességre. KÉP

Namost ez ugye a "max" sebesség, amit a ez az adott kombinációjú rendszer kitudott sajtolni magából. Nyilván az általad kérdezett APU gyengébb ettől, de talán ad valami támpontot a kérdésed megválaszolására.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4793) Bici válasza iMaverick (#4792) üzenetére


Bici
félisten

Hű, ez érdekes. Nálam a kisebb Kabini lazán 900 felett (113-117 MByte/sec) tolja a file másolást ftp-vel linux alól, vagy windows alól sima win hálózatról.
A netről letöltés vajon miért ennyivel terhelőbb?
Másik gépen nálad gyorsabb a speedtest?

Kössz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4794) Bici válasza Bici (#4793) üzenetére


Bici
félisten

Illetve azt meg tudod nézni, hogy speedtest közben mekkora a négy mag terhelése?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4795) iMaverick válasza Bici (#4793) üzenetére


iMaverick
addikt

Igen, a másik gépen meg volt annó a gigás net.

(#4794) Bici:

Nem tudom, hogy van-e ennek köze hozzá, hogy tele van sz@rv@ ennyi reklámmal a Speedtest oldala...

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4796) iMaverick válasza iMaverick (#4795) üzenetére


iMaverick
addikt

5 perccel később a CoreI5-ös gépen:

Ja igen, az lemaradt, hogy a Kabini-n valami 400Mbps lett a letöltés...Mondjuk a felfelé sem volt túl acélos (értsd: közel nem volt a 300-hoz)

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4797) Bici válasza iMaverick (#4796) üzenetére


Bici
félisten

Koszi, hogy megnezted! :R

Ha esetleg lesz valamikor feles idod, akkor egy Linux Mint torrentet letolthetnel barmilyen klienssel proba keppen ugy, hogy semmi mas nem fut a hatterben.
Nekem is gyanus, hogy a kis Kabini-t megeszi a reklam. :U
De ez mar csak hab a tortan. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4798) iMaverick válasza Bici (#4797) üzenetére


iMaverick
addikt

Hirtelen a Firefox lett a kliens. :DD

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4799) Bici válasza iMaverick (#4798) üzenetére


Bici
félisten

Kössz, úgy látszik ez nagyon változó sebességű.
Az én 1.5 GHz-es (mégsem 1.6) Kabinim pár napja 52MByte/sec sebességgel húzta le transmission klienssel. Ez kb. a legmagasabb sebesség, ami kijön az 500-as netből, amivel próbáltam.
A proci sem volt túlterhelve; 45-52% között ingadozott, de csak egy magon.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4800) Bici


Bici
félisten

Sziasztok újra!

Néhány hónapja szert tettem egy itx lapra, amiben Carrizo-L proci van (E2-7110).
Egy hajszállal gyorsabb 4*1.8GHz frekivel, mint a 4*1.5GHz Kabini, de nem annyival, mint amennyit a +300MHz sejtet. (Szerintem a Puma+ mag IPC-je gyengébb a Jaguar-énál. :U)
Viszont ami meglepett, hogy idle 7-8 W-tal beéri, ami filmnézés közben sem megy feljebb szinte semmivel.
Nem tudom, hogy a modernebb mag az oka, vagy az, hogy a lapon beépített táp van.
Viszont a szintén 15W-tos Kabini+paneltáp kombóhoz képest úgy 10-12W-tal kevesebbet eszik.
Nagyon durva szerintem. Ez pont annyi, amennyit az RK3399 soc-os dev board-om eszik, csak terhelés alatt kerül 3-4W hátrányba ( 13 W vs 16 W) a kis AMD, de itt sok esetben gyorsabb is.

Nagy kár, hogy nem lett legalább annyira elterjedt a Puma+ mag, mint a Jaguar.
Ez a fogyasztás nagyon jó szerintem.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.