Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4151) radi8tor válasza #90933760 (#4150) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Neem, 2 éve nincs már meg az első config.

⭐ Stella

(#4152) PuMbA válasza radi8tor (#4149) üzenetére


PuMbA
titán

Celeron G3900 is jó árban van :)

(#4153) radi8tor válasza PuMbA (#4152) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az is jó BD3D-re?

⭐ Stella

(#4154) PuMbA válasza radi8tor (#4153) üzenetére


PuMbA
titán

Természetesen, itt megnézeheted, hogy támogatja az InTru 3D-t :)

Ráadásul HEVC 8bit és VP9 8bit-et DXVA-ból viszi, szóval ha nem akarsz várni a Kaby Lake-re, akkor is mindenképpen jobb választás az AM1-nél, hiszen a YouTube VP9 kodekje is megy DXVA-ból, míg az AM1 proci pörög, mint a fene :) Illetve ebbe a foglalatba jó lesz elvileg a Kaby Lake is, ami már a 10biteseket is DXVA-val gyorsítja, viszont HDMI 2.0 kimenet ugye nem fog varázsolódni a lapba.

Prociban meg az Intelhez híven szétveri az AM1-et, mert az egyszálas teljesítménye 2x akkora :)

[ Szerkesztve ]

(#4155) Benőke válasza PuMbA (#4152) üzenetére


Benőke
őstag

Na igen csak alaplap már drágább. Illetve 51 w nem 25w.
Ráadásul akkor már g4400 inkább.

G3900 ból a 35w még 20k alatt kell legyen, de G4400T már 23-24k.

Nyilván intelek jobbak csak drágábbra jön ki. Nem ugyan az a szegmens.

(#4156) AxBattler válasza Benőke (#4155) üzenetére


AxBattler
félisten

+ az alaplap is drágább s1151-ben, mint egy AM1B-ITX.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#4157) PuMbA válasza Benőke (#4155) üzenetére


PuMbA
titán

Az mindegy, hogy 51W van odaírva, le van tesztelve az Intel összeállítás (ez már a nagyobb G4400) és konnektorból legnagyobb terhelésen 38W-ot fogyaszt, ugyanannyit, mint az 5350 konnektorból mérve :)

Alaplap drágább, igen, ASROCK H110M-HDS 18k-ba kerül ami már jó, de a géped jóval jobb is lesz, mint egy AM1-es :)

[ Szerkesztve ]

(#4158) Benőke válasza PuMbA (#4157) üzenetére


Benőke
őstag

Na most a két dolog nem ugyan az.

Ezek tesztek. A körülmények két külön teszt lévén nem azonosak.
Nem véletlenül van az intelből 35W példány a proc alapból max 65w kategóriába esik.
Még is 51 meg 54W -okat adnak meg.
Olvasmány az intel oldalán hogyan adják ezt meg. Lemérik egy valag programmal és a kiugró értékeket elveszik a maradékot meg átlagolják így kapják meg amit TDP nek írnak, tehát adott esetben simán ehet 65w ot is. AMD nél a 25W az a processzor űber max felvétele, nyilvánvalóan átlag használat alatt ezt nem fogja elérni. Tehát a kettő megadása eleve eltér egymástól.

Ezen kívül alaplap és alaplap között is van különbség, illetve az alkatrészek is szórhatnak.

Lehet hasonlítani a körtét az almához de nem lesz egyforma.

Szóval tetszik vagy sem, az intel többet eszik nagy átlagban. Nem is merném egy AM1 -es hűtő kapacitásával működtetni, mert nem bírná el.
mITX lap intelhez 23k+ AMD AM1 ben már 8k tól van. 5350 11k / 5370 17k. G3900 14k G4400 17k

Tehát egy AM1 -es kijön 20k alatt is de mondjuk legyen 25 a friss procival. Intelnél 37-40k élből.

Szóval sehogyan sem egy kategória, kevesebbet fog fogyasztani hosszútávon az AM1 gép. Nyilván jó választás a másik is. AM1 low end HTPC -ben használatos inkább, míg G4400 már asztali gépes rendszer.

A 38W intelnél ráadásul átlagos, AMD nél 35W pedig max. Megint csak nem összehasonlítási alap.

A többletfogyasztást és árat pedig helyén kell kezelni. Nem éri meg minden esetben.

[ Szerkesztve ]

(#4159) AxBattler válasza Benőke (#4158) üzenetére


AxBattler
félisten

+1, ár/fogyasztás/érték-ben az AM1 most nagyon jól áll.
AM1B-ITX + 5350 + Alpine M1 Passive bőven kijön 22k-ból.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#4160) PuMbA válasza Benőke (#4158) üzenetére


PuMbA
titán

"AMD nél a 25W az a processzor űber max felvétele, nyilvánvalóan átlag használat alatt ezt nem fogja elérni. Tehát a kettő megadása eleve eltér egymástól."

Nem tudom, hogy te mit néztél az általam linkelt Guru 3D cikkben, de a harmadik grafikonon tisztán látszik, hogy játék alatt és bármi, ami jobban leterheli és kihasználja a CPU-t aközben 34-36W-ot fogyaszt egy APU-s gép :) Az Intelnél pedig a 38W a gép szintén leterhelt fogyasztása, tehát netezés meg filmnézés közben ennél kevesebb :)

"mITX lap intelhez 23k+"

Előbb írtam 18k-ért egy mATX lapot :) De mindegy, az AM1-es CPU-k YT alatt nagyon pörögnek, nem fogja kibírni annyi évig, mint az Inteles konfig :)

(#4161) qqcqqc: Javítottam, de ettől még pariban van az Intel gép fogyasztása, mert az is a teljes gépre vonatkozik :)

"The overall system power draw of this Pentium G4400 + Intel H110 micro-ATX setup was very good with an average power draw of just 38 Watts during benchmarking and a peak of 43 Watts. "

[ Szerkesztve ]

(#4161) qqcqqc válasza PuMbA (#4160) üzenetére


qqcqqc
őstag

Az az egész konfig fogyasztása.

(#4162) radi8tor válasza PuMbA (#4154) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én úgy vagyok vele, médialejátszásra bőven elég Kabini is nekem.

⭐ Stella

(#4163) PuMbA válasza PuMbA (#4160) üzenetére


PuMbA
titán

YT = YouTube. Az Athlon 5150-em például nem bírja a 60fps-es YouTube videókat, mert már akadnak, innen az ötlet az Intelre váltásra :)

radi8tor1: Arra elég a Kabini, csak ugye HEVC-vel fele annyi tárhelyet foglal ugyanaz a videóminőség :) Csak mérlegelni kell a dolgokat, hogy kinek mi kell, milyen hosszú távon, mekkora házban :)

[ Szerkesztve ]

(#4164) radi8tor válasza PuMbA (#4163) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az simán lehet flash hibája is. Nem minden flash verzió tökéletes.

⭐ Stella

(#4165) AxBattler válasza radi8tor (#4164) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, csodálkozom is: ezt az E-450, E2-1800 tulajok is meg tudják oldani, nem tudom, miért lenne gond a Kabini-nek?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#4166) radi8tor válasza AxBattler (#4165) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

E-450-nél vettem ezt észre először. Ott egyes flash verziókkal már FullHD is szaggatott.

⭐ Stella

(#4167) AxBattler válasza radi8tor (#4166) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkor rosszul vagyok tájékozódva, ezek szerint a Brazos már nem jó erre.

Sebaj: letöltőgépnek, HTPC-nek még mindig teljesen használható. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#4168) Ueda válasza PuMbA (#4163) üzenetére


Ueda
senior tag

Nekem nem sikerült 2x különbséget elérni az x264 és x265 között. Számomra reálisabb a 1,5 x szorzó. Ez saját hobbi mérés, annyira nincs kedvem foglalkozni vele, hogy bizonyítsam is. x264 és x265 bitráta közel azonos SSIM all mellett
Egy német Skylake teszt, amit találtam, itt 40,6 W a maximum fogyasztás. [link]

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#4169) PuMbA válasza radi8tor (#4164) üzenetére


PuMbA
titán

Már 1,5 éve nincs flash a YouTube-on Firefoxon kívül az összes böngészővel, HTML5 van :) 98%-ra bontja a procim sok 60fps-es videó, például ez, mert VP9 videókodeket nem tud gyorsítani semelyik AM1-es proci :)

Ueda: Szép :) Az x265 is sokat fog még fejlődni, mint az x264, de még hamar van :)

[ Szerkesztve ]

(#4170) Benőke válasza PuMbA (#4160) üzenetére


Benőke
őstag

Bocs de mITX re pörög az agyam. mATX ben van olcsóbb is. De ettől még nem változnak az arányok.

kis inteleknek jó a fogyasztásuk. Két külön tesztet nem lehet összehasonlítani. Már csak az alaplapok is okozhatnak különbséget. Aztán AM1 -ben elég egy memória modul. Hiába esik kevesebbet egy DDR4 amiből kettő kell, kettő együtt többet eszik mint egy DDR3 modul. A legolcsóbb lap sem tudom, hogy pl támogatja e 1151 foglalatban a DDR4 -et vagy a DDR3L -t, mert hogy a sima DDR3 -at nem. Részletekben van eldugva a lényeg. Hiába erőlteted az alma még mindig nem körte, és fordítva. Ha pedig az AMD felírat zavar akkor rossz helyen vagy.

AM1 lassan 3 éves platform. Van amit nem támogat. Ezt is figyelembe kell venni.

"nem fogja kibírni annyi évig, mint az Inteles konfig"
Bocs de ezt a hétmérföldes marhaságot a szádba kezedbe adták vagy egyedül találtad ki?

Nem tudom 43 vs 35W nekem nem tűnik ugyan annak. Nyilván nem nagy a különbség. Csak hogy két külön tesztről volt szó. Más eszközökről. Más területre valóak.

(#4171) PuMbA válasza Benőke (#4170) üzenetére


PuMbA
titán

Egyik tesztben sincs semmi kiugró, mindkettő alapgép, 1 vinyóval és a lehető legkevesebb kiegészítővel, ezért fer a teszt szerintem :)

"Bocs de ezt a hétmérföldes marhaságot a szádba kezedbe adták vagy egyedül találtad ki?"

Magamtól, én használok AM1-es platformot és használok Intel-t is. Egy kis Windows Update, mellette letöltesz, megnyitsz egy hangkódoló programot, hogy átnyomj egy számot más formátumba és simán meg van fogva egy AM1-es proci és ez mindennapi használat. Anno amikor megvettem azt gondoltam, hogy ez azért nem lesz akkora gond neki, de Intelen jóval gördülékenyebben megy az egész :) HTPC-nek viszont kiváló az AM1 még jelenleg.

"Nem tudom 43 vs 35W nekem nem tűnik ugyan annak"

Nekem sem ugyanaz, csak most a G3900-ről beszélnük és nem a tesztben lévő G4400-ról, de ezt jeleztem és ezért néhány Watt-ot le kell számolni belőle :)

[ Szerkesztve ]

(#4172) PuMbA válasza PuMbA (#4171) üzenetére


PuMbA
titán

Illetve az okoknál maradva, hogy miért is mondom ezeket. Belebotlottam a weben egy videóba, a londoni 2016-os újévi tűzijátékba, amit csak egyféle formátumban lehet legálisan letölteni, az pedig egy 10bit-es 4:2:2-es H264 egyenesen az angliai ingyenes földfelszíni sugárzási rendszerből és míg az Intel gond nélkül lejátszotta processzorból, addig az AM1 alól elfogyott az egy csatornás memória sávszélesség és 40%-os processzorhasználattal szaggatott a videó bármelyik lejátszóval, mivel ugye a videót nem tudja gyorsítani a benne lévő Radeon R3-as. Át kellett konvertálnom 2 óra alatt az Intel-lel a videót, hogy meg tudjam nézni AM1-en :)

[ Szerkesztve ]

(#4173) #90933760 válasza PuMbA (#4169) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nekem Pentiummal 70%-on teker, GTS450 mellett, az meg 50%-on low3D órajelen.
Az 1440 már akad viszont, de az marhára nem érdekel, nem fogom fHD monitoron azt nézni.
FF van.

[ Szerkesztve ]

(#4174) Benőke válasza PuMbA (#4171) üzenetére


Benőke
őstag

Amúgy elolvastad mit írtam? Azért kérdezem mert marhára az jön le hogy nem, vagy nem érted, vagy egyéb.

Szóval részemről befejeztem így nincs értelme, légy szíves fáradj át másik topicba a témával mert ez már nem ide tartozik.

Úgy igen meredek egy témában vitába szállni hogy nem érted miről van szó.

(#4175) PuMbA válasza Benőke (#4174) üzenetére


PuMbA
titán

AM1-et ugyanúgy asztali kategória szerintem, ha erre gondolsz, csak egy picivel van lejjebb pozicionálva, mint az Intel, hiszen maga a processzor árai közel vannak :) AMD honlapján ez van: "Everyday computing just got an upgrade", "Get to fun, faster, with a system that boots and loads applications quickly and easily. Enjoy reliable, responsive performance on thousands of software applications—including those that let you communicate with family and friends." :)

Baltoafarkas: Igen, én is 1080p-ről beszéltem, maximum arra használom a gépet :)

[ Szerkesztve ]

(#4176) iMaverick válasza PuMbA (#4171) üzenetére


iMaverick
addikt

Most nem kötözködésképp, de írod, hogy "Egy kis Windows Update, mellette letöltesz, megnyitsz egy hangkódoló programot, hogy átnyomj egy számot más formátumba és simán meg van fogva egy AM1-es proci és ez mindennapi használat."

Utána a következő hsz-ban már "Belebotlottam a weben egy videóba, a londoni 2016-os újévi tűzijátékba, amit csak egyféle formátumban lehet legálisan letölteni, az pedig egy 10bit-es 4:2:2-es H264 egyenesen az angliai ingyenes földfelszíni sugárzási rendszerből".

Namost ez nekem már közel nem tűnik hétköznapi felhasználásnak. Sőt. A korábban általad említett 60fps-es YT videók sem olyan hétköznapiak. (Bár amennyit én YT-ozok... :D )

A fura, hogy nekem nem tűnik fel ez a nagy korlátoltsága a Kabini-nek: HTPC, FTP-szerver, torrent... Plusz a Win7 "dolgai", köztük az update, természetesen. Nálad a Win7 miről fut? SSD? (Azért kérdem, mert amikor átnyergeltem ezen a masinán is SSD-re, azért a teljesítmény javult valamelyest.)

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4177) PuMbA válasza iMaverick (#4176) üzenetére


PuMbA
titán

" Sőt. A korábban általad említett 60fps-es YT videók sem olyan hétköznapiak"

Pedig nagyon sok van. Már a legolcsóbb kompakt kamerával készült közönségi koncertfelvételek is 60fps-esek, egyre többel találkozok bármilyen kategóriában velük pl. hivatalos talk-show csatornák :)

Az SSD biztos segít, mert az bármilyen összeállításon segít, bár az Inteles gépben sincs SSD, de az lehet, hogy megdobná :)

Gondolkoztam, hogy maradok az AM1-en egy 5370-nel, ha olcsóbb lesz, de az sem tetszik már, hogy az AM1-et bővíthetővé csinálták és semmilyen processzor nem fog már bele jönni, szóval jól behúztak a zsákutcába. Olcsó az alaplap igen, csak az Intel lapjába beletehetsz 2-3 generációt, az AM1-től meg fillérekért tudsz csak megszabadulni tőle, mert már halott az egész platform.

[ Szerkesztve ]

(#4178) iMaverick válasza PuMbA (#4177) üzenetére


iMaverick
addikt

az AM1-től meg fillérekért tudsz csak megszabadulni tőle,

Akkor a Brazos tulajoknak most éri meg váltani. (Egyszerűen használtan kell megvenni, fillérekért.)

Olcsó az alaplap igen, csak az Intel lapjába beletehetsz 2-3 generációt, az AM1-től meg fillérekért tudsz csak megszabadulni tőle, mert már halott az egész platform.

Így múlik el a világ dicsősége! Pár éve pont az Intel ellen szóló érv volt, hogy azért kell az AMD-t venni, mert az Intel-nél alaplapcsere, ram csere, stb, és hogy ez így milyen drága.

Amúgy meg ha annyira nem tudom (majd) eladni a Kabini-t, akkor nekiadom faternak: a 2.8-as P4 (!) helyett ezzel szerintem elég jól el lesz...

szerk: a 60fps-es videókra... Hát nem tudom, mint írtam a YT bámulás nem az én asztalom. A netről leszedett BluRay biztonsági mentésekkel még nem volt bajom. Ha nagyon elkezdik ott is használni ezeket az "új" technikákat (H265, 10bit), akkor majd cserélek. Szerintem többen vagyunk ezzel így.

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4179) AxBattler válasza PuMbA (#4177) üzenetére


AxBattler
félisten

Szvsz apróról halássz egy alap 60GB-os SSD-t, és futtasd arról a rendszert.
Én így tervezem a majdani HTPC-met, ugyanis nemrég szereztem be HA-ról olcsón 5350-et, AM1B-ITX-et, csak még kukázom össze a hardvereket...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#4180) PuMbA válasza AxBattler (#4179) üzenetére


PuMbA
titán

Lehet :) Egy SSD 8k használtan, viszont 16k-ból most átváltok Intelre és több évig nézhetek rajta videókat :) Meg kell gondolni, mert pár év múlva 10k-ért többért nem tudom eladni az egész rendszert :)

[ Szerkesztve ]

(#4181) Truman


Truman
senior tag

Sziasztok.

Uncsitesóm bízott meg valami tartós, stabil belépő szintű gép építésével. A régi sulinetes s478 -as konfigját kéne kibelezni, csak a ház maradna. Olyan 50-60 eFt körül lenne keret.
A cél: internetezés, film nézés, illetve csinál ilyen fordítói munkákat egy weblapnak. Illetve ilyen 2-3 éves játékok jó lenne ha elfutnának rajta legalább közepes grafikán. Mivel Forma 1 megszállott, szerintem ilyen szimulátor játékra gondolt.
Nagyon szemezgetek ezzel a Athlon 5350 -as procival. Ahogy látom szépen lement a ára 10-11 körül beszerezhető. Sok embernek újítottam már fel a gépét itt a faluba, de ebbe az AM1 -ba valahogy nem mertem belevágni egyiknél se. Mondom 4 magos procitól azért ez mégse rossz ár, még ha alacsony is az órajel. Mennyivel jobb vagy rosszabb választás, ez mint mondjuk az FM2/FM2+ vagy az LGA1150 ezekre a célokra?

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#4182) PuMbA válasza Truman (#4181) üzenetére


PuMbA
titán

Ha 2-3 éves játékokra kell, akkor arra természtesen totálisan alkalmatlan. Egy FM2+-os A8-7600 vagy ehhez hasonló A8 jó választás, de az is maximum alacsony-közepes grafikára és 1280x720-ra jó :) E felett csak Intel proci + külön VGA jöhet szóba :)

[ Szerkesztve ]

(#4183) #90933760 válasza Truman (#4181) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ha játszani akar akkor ez nem lesz jó, oda az FM-es APUk kellenek. Abból is a 384 shaderesek közül valamelyik, azok olcsón mennek. Hogy közepes grafikára az elég-e nem tudom, talán igen. De ez az AM1 biztos, hogy nem. Ebben az IGP arra van hogy képet adjon, meg filmezéshez a hardveres gyorsítást adja. Azt is már kezdi elavultan tenni, nincs VP9 pl. 1080/60p Youtube már akadhat ezen.

(#4184) Truman


Truman
senior tag

Rendben köszönöm, akkor továbbra is hanyagolom ezt a platformot. Az az A8-7600 sincs rossz árban, és csak egy bő tízessel drágítja meg az egészet, de legalább akkor talán használható is lesz valamire a konfig.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#4185) raidx


raidx
őstag

Elvagyok szomorodva!

Meghalt a kis Kabini kütyüm. Már többször előfordult, hogy összeomlott a BIOS-a a QC5000-nek de eddig sikerült feléleszteni. Most sajnos nem sikerül. Megy gariba. Addig meg a régi Intel Atommal szenvedek.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#4186) Archer


Archer
őstag

Sziasztok!

Valaki meg tudná mondani, hogy az Asus AM1M-A alaplapban mi a típusa a gombelemnek? Állandóan elmegy a rendszeridő, gondolom az merült le, csak be van építve a gép az asztal alá és ha nem muszáj, nem bontanám szét kétszer az egész kócerájt. Köszi!

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#4187) gF válasza Archer (#4186) üzenetére


gF
senior tag

CR2032

(#4189) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Használ valaki Alpine M1 hűtőt LCpower LC-1350mi házban?

Csak mert 1mm-en múlik, hogy beférjen a cooler... :O

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#4190) Archer válasza gF (#4187) üzenetére


Archer
őstag

:R

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#4191) raidx válasza raidx (#4185) üzenetére


raidx
őstag

Feléledt a ki QC5000-es lapocska és jól meg szívatott.
Visszaraktam a helyáre gomdolván pöccre indul a Win 10 de hosszas szöszmötölés után közölte. Hibát talált és újraindul. Ez így ment párszor még megunva gondoltam lemezképből visszaállítás. A legszebb az, hogy eltüntek a lemezképfájlok a winyóról. Maradt az újratelepítés. Már az Office telepítése zejlott mikor kiderült, a nehezen felrakott Crimson nem működik rendesen. Egy két funkciója hibával kiszáll. Ehhez hozzájön, hogy a gépház is megkergült. Végül is mivel nem tudtam a megfelelő felbontást beállítani jött egy Win alapra állítás ami több mint dupla ideig tart mint a telepítés. Na kivártam és végül AMD Catalist oldotta meg a problémát. A frissítések telepítése körül volt a szokásos nem sikerült a telepítés. 64 bites cucchoz 32 bitest hozott az update meg hasonlók. Végül is egy napi küzdelem utánn sikerült a megszokott rendszert előállítani.
Annó mikor a Win 7-ről frissítettem Win 10 re. A hetes mentését szintém legyalulta. Arra viszont nem gondoltam, hogy a sajátja is útba lessz! Pláne, hogy egy külön winyón volt a mentés.:F

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#4192) raidx válasza raidx (#4191) üzenetére


raidx
őstag

Elárulta a szervíz a hiba okát. A gombelem volt a ludas. Mérésnél jót mutatott de nem bírta a terhelést ezért a BIOS összeomlott.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#4193) radi8tor válasza raidx (#4192) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Fura, mert a gombelem azért van rajta, hogy ne felejtse el a beállításokat BIOS amikor nincs áram alatt a gép. Ha be van dugva a hálózatba, akkor nem is használja tudtommal.
Sok gépnél akkor derül ki, hogy rossz az elem benne, amikor kihúzod a konnektorból és pihen pár percet.

⭐ Stella

(#4194) dzseki válasza radi8tor (#4193) üzenetére


dzseki
csendes tag

Bármilyen furcsa is de az új alaplapok tényleg háklisak a gyenge BIOS elemre, éppen ma álltam neki a sógorom PC-jének javításához (ASUS P5K) itt is instabilitási gondot okozott a gyenge elem, nem is POST-olt...

(#4195) raidx válasza radi8tor (#4193) üzenetére


raidx
őstag

Én is furcsáltam de a szervizes kivette az elemet és halott volt a lap. Visszatatte, indult rendesen. Eddig csak a feledékenységt tapasztaltam elemgond esetén. Azt sem az én gépeimnél.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#4196) iMaverick válasza dzseki (#4194) üzenetére


iMaverick
addikt

és raidx: ez egy hasznos infó! Legközelebb ha beleszaladok ilyen "megfoghatatlan" hibába, akkor majd az elemre is "gyanakodhatok". ;)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4198) zsola32


zsola32
őstag

sziasztok
a 3 tb-os hdd-t is kezeli a kabini?
megadtam magát az egyik 2 tb-os vinyóm, és lehet hogy jobban megérné feljebb lépni

köszi a válaszokat

(#4199) gF válasza zsola32 (#4198) üzenetére


gF
senior tag

Miért ne kezelné? :U Csak ne MBR módban akarj partíciókat létrehozni az új merevlemezen.. :N

[ Szerkesztve ]

(#4200) radi8tor válasza gF (#4199) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem Windows eleve csak GPT-t enged ilyenkor. (bár nem volt még 2T-nél nagyobb merevlemezem)

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.