Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4701) iMaverick válasza PuMbA (#4700) üzenetére


iMaverick
addikt

MP3 mellett YouTube-ról is hallgatok zenét

Áruló! :DDD

Kicsit hogy hozzá is szóljak: én is hallgattam MP3-at is (128-160-192-320kbps) és FLAC (+APE)-ot is. Nem állítom, hogy nincs különbség köztük, de ahogy hallgatja az ember, gyakorlatilag "elmosódik" a különbség. Legalábbis nekem. Szóval én még a mai napig a 320-as MP3-at erőltetem.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4702) szaszlaci válasza PuMbA (#4700) üzenetére


szaszlaci
addikt

Attól, hogy sokan mondanak valamit... :)

Amúgy meg gondolkoztam, hogy egy kellően flegma ajakbiggyesztéssel műkörömreszelést imitáló későkamaszhoz odamegyek a Westendben, és asszondom egy levegővel:

Kisasszony mi a véleménye a belépő kategóriás alacsony fogyasztású pécéken való windóz tíz használatról amik teljesen új hangkezelési algoritmust kaptak és Laci vagyok most jövök a Munkaügyi Központból.

Lehet, nem jönne be, mert kiszúrná, hogy vetítek, mert nincs is tízesem csak hetem... Hogy b.nék az ölébe egy 21 colos CRT monitort egyenesen a Weér Pista Múzeumból.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#4703) Polllen válasza qqcqqc (#4686) üzenetére


Polllen
nagyúr

A szüleimnek eddig lubuntuval tökéletesen futott. Egy dolog nem ment, firefoxban a HW ACC alapból le volt tiltva. Manuálisan át kellett állítani forced-ra.

Most kaptak egy erősebb gépet, uh visszakerül hozzám. Beállítom nas-nak, amíg az asztali elfér a tv alatt.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#4704) qqcqqc válasza Polllen (#4703) üzenetére


qqcqqc
őstag

Akkor megnézem még egyszer. Mondjuk telepített rendszerig nem jutottam soha, a SOC sata vezérlőjén csücsül az ssd. Lehet, hogy feltelepítve már látja.

(#4705) raidx


raidx
őstag

MS a CU-ról:

"A problémás számítógépekkel rendelkezők számára a Windows Update csak azután jelzi majd ki az alkotói frissítés elérhetőségét, hogy a Microsoft és a partnerei megoldották a konfigurációjukat biztosan érintő bugokat"

Mindig az a kapkodás. Már három komoly frissítés is kijött hozzá de még mindég bugos.

[link]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#4706) radi8tor válasza raidx (#4705) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ki kapkod? Ti vagy Microsoft? ;]
Sosem kell elkapkodni a frissítések telepítését. Főleg nem a mai időkben, amikor userekkel végeztetik a tesztelést élő rendszereken.

⭐ Stella

(#4707) raidx válasza radi8tor (#4706) üzenetére


raidx
őstag

Sosem kell elkapkodni a frissítések telepítését

MS nem így gondolja. Tegnap megint frissíteni akarta a TH2-őt. 16-17 re. Anno mikor a 16 ról viszaálltam a TH2-re, békém hagyott. Most már másodszor akarja rám eröltetni a fissítést.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#4708) radi8tor válasza raidx (#4707) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kivagyok én is ettől. Leszedem Crimson drivert, elkezdek filmet nézni erre filmnézés alatt visszarakta!
Hihetetlen agresszív a telepítési megoldása Win10-nek.

⭐ Stella

(#4709) Polllen válasza radi8tor (#4708) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ráadásul CU-val azt is megoldották, hogy hiába állítom be csoportházirenddel a manuális telepítést, a kritikus akkor is települ.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#4710) raidx válasza radi8tor (#4708) üzenetére


raidx
őstag

Én is jártam így! Azóta az OOSU10.exe progival mindent tiltok. Az a baj, hogy csomagba jön a frissítés és semmi lehetőség szelektálni. Vagy kell mind vagy semmi.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#4711) radi8tor válasza raidx (#4710) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez kész, hogy már ilyen is van hozzá. Kösz a tippet! :)

⭐ Stella

(#4712) raidx válasza raidx (#4673) üzenetére


raidx
őstag

Rájöttem az USB problémára. USB2 kütyü USB2 portba. Driver telepítés után működik ŰŰŰUSB3 porton is.

Nyomtató telepításe utánn nem használható addig még egy másolat létre nem jön. Azt kell használni nyomtatáskor. Ez Epson AL M1200 advenced esetén van. Más nyomtatóm nincs.

Crimson eltávolítása utánn a 15.7-es Catalystot tettem fel. Minden leállítás utánn eltünt a driver. Restart esetén nem! A 15.7.1 felrakása után már rendbe volt minden. Sajna az MS álltal korábban kiadott wushowhide.diagcab proram a csomagok bevezetése óta nem működik, ezért tiltani kell a driverek frissítését, ha valamelyiket nem jóra cseréli a rendszer.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#4713) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Sziasztok!

Érdekelne, hogy az Athlon 5370 vajon elég lehet e alacsony terhelésű szervernek. Nagyjából az otthoni dolgaimnak kellene, pár nodejs-es webalkalmazás, orientdb, pgsql, esetleg neo4j adatbázisok, samba szerver, torrent, vpn, talán-talán docker, ilyesmik. Max 10 felhasználó lenne párhuzamosan, de legtöbbször csak én használnám egyedül.

Buliban hasznos! =]

(#4714) varmi2 válasza inf3rno (#4713) üzenetére


varmi2
nagyúr

Elég? Unatkozni fog ez az apu. Veheted nyugodtan.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#4715) inf3rno válasza varmi2 (#4714) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Okés, köszi!

Buliban hasznos! =]

(#4716) Gdi válasza inf3rno (#4713) üzenetére


Gdi
senior tag

"torrent"

Nekem ~2200 torrentet futtat egy 5350, 8Gb ram mellett, Deluge/Win7 környezetben. 25%ra tekeri a procit (1 full mag, éljen a mulithreading)
Sávszélt kihasználja amennyire korlátozva van, de UI-t nem lehet rajta normális tempóban használni.
Lehet egy rTorrent-tel jobban menne.

Ezen kívül virtuális gépekkel is megküzd.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#4717) inf3rno válasza Gdi (#4716) üzenetére


inf3rno
nagyúr

UI lényegtelen, úgyis messziről nézem majd. Egyelőre nem döntöttem még, meg akarom benchelni a régi cuccot is, aztán megnézni terheléssel mennyire pörög fel. Nézegettem Ryzen-t, meg Xeon-okat is, lehet, hogy túltervezek, hogy ha később esetleg befogom komolyabb hostolásra, akkor is elbírjon mindent. Meg persze várok, hátha felbukkan valami jó a használt Xeon piacon.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#4718) SP4C3


SP4C3
veterán

Csatlakozom.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#4719) Francia91 válasza SP4C3 (#4718) üzenetére


Francia91
veterán

A WT-t ezen nyomod? :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#4720) SP4C3 válasza Francia91 (#4719) üzenetére


SP4C3
veterán

Nem cseréltem le azt a gépet. Ez csak másodlagos gép, amit a barátnőmnek tartok fent. :D

Futtattam rajta, nagyon gyengén muzsikált. :/

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#4721) Mahrenburg


Mahrenburg
senior tag

Hello!

Melyik az a Radeon dVGA, amellyel még elboldogul egy Athlon 5150-es Jaguar? Mindez súlyosbítva azzal, hogy az alaplap (MSI AM1M) nem engedi az órajel-emelést, valamint a x16 PCIe-foglalat csak x4-es.

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#4722) raidx


raidx
őstag

A legutóbbi frisítéssel megint felülírta a 15.7.1-es Catalistomat a Win 10. Visszacsréltem, ő is. Végén letiltottam a frissítéseket az OOSU10 progival. Az lett a következménye, hogy random időközönként reboot. Ki szeretett volna jutni a netre de nemtudott és ezt hibaként élte meg. Próbáltam lemezképből visszaállítani de nem mutatta a régebbi mentéseket. eltávolítottam a frissíytést. Reméllem megszűnik az újraindítgatás.

A hétvégén unokának telepítettem egy Lenovo 13 Thinkpad masinát. Mivel a defender nem a legoptimálisabb védelem Avirát raktunk fel, azt vett. A defender továbbra is zaklatott, hogy neki át kell nézni a rebdszert. Eltávolítottam de a következő újraindításkor vissza is került. Már azon témázott a gyerek, hogy neki is a régi TH 2-őt kéne feltenni. De a 3 év gari miatt maradt a 1703 mert azzal vette. egyébként csak 1 év a gari és ugrik az ingyen 1 giga felhőtáthely.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#4723) hm15 válasza raidx (#4722) üzenetére


hm15
senior tag

Nálam mindig a legfrissebb felajánlott Crimson fut Windows 10-en és semmi problémám vele. W10 driver update le van tiltva, de ha az AMD saját panelján felajánlja, akkor szoktam frissíteni. HTPC és böngészésre használjuk 2 kijelzővel, Avast freevel.

(#4724) radi8tor válasza hm15 (#4723) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Win10 update tiltás semmit nem ér. Frissíti akkor is, ha tiltva van. shutup10 oldja meg ezt a problémát.

Amúgy meg azért nem kell frissíteni Crimsonra, mert semmi értelme nincs. Az APU még mindig a több évvel ezelőtti. Crimson meg leginkább az új APU/VGA-hoz nyújt érdemi támogatást.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#4725) jobesz


jobesz
tag

Én a servisec.msc ben tiltom a wuaserv et és igy nem frissìt, sajnos elvesztettem a fonalat, nektek mi is a gondotok végülis a gpu driverrel?

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#4726) radi8tor válasza jobesz (#4725) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az, hogy a hardcore filmnézős emberek szerint nem jó. :)
Én meg hiszek nekik.

⭐ Stella

(#4727) hm15 válasza radi8tor (#4726) üzenetére


hm15
senior tag

Tényleg nem volt jó az első 10-es frissítéskor. Azóta eltelt legalább 1 év és a Kabini + Crimson a további frissítések és optimalizációk után már jó lett. Persze nem kötelező frissíteni ha a régivel is működik.

(#4728) jobesz válasza hm15 (#4727) üzenetére


jobesz
tag

Bocs a tudatlanságlmért, de mi az a crimson ,valami gui mint a kodi?

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#4729) iMaverick válasza jobesz (#4728) üzenetére


iMaverick
addikt

A hivatalos neve a korábban Catalyst néven futó AMD driver-nek.

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4730) jobesz


jobesz
tag

Kabini is over

5350 és 5370 processzorra már nincsenek raktáron ajánlatok, és a legtöbb helyen az jönn vissza rendelésre hogy sorry

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#4731) radi8tor válasza jobesz (#4730) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Várható volt, hogy ez bekövetkezik. :(

⭐ Stella

(#4732) dzseki válasza radi8tor (#4731) üzenetére


dzseki
csendes tag

Mondjuk az 5370 alig több, mint egy éve jött ki a piacra.
Egyébként vicces, hogy én kb. 1000 éve nem vettem új PC-s alkatrészt, viszont 3 Kabini konfigurációt is vettem boltból, szóval rajtam nem múlt a rendszer piaci sikere :P

[ Szerkesztve ]

(#4733) stratova válasza radi8tor (#4731) üzenetére


stratova
veterán

Notebook vonalon Kabinit/Carrizo L-t (A8-7410) még tavaly váltotta az Excavator magos 1/2-es Stoney Ridge (A9 9400, 9410).
Szerintem a nagy kérdés az lesz-e asztali vonalon is A12 9800E (2/4 Bristol Ridge (Exc) 35 W) alatti fogyasztású portéka, mert annak jelenlegi listaára 99$.
Árban Athlon 5370 aktuális utódja az A6-9500E (1/2 35 W 47$) lehet AM4-en.
Elvileg valamivel Horned Owl (=Raven Ridge) érkezése után várható beágyazott rendszerekbe az FP5 BGA tokozású Banded Kestrel [2/4 CPU, 3 CU-s IGP <=15 W], amelyből ha nem is jön uPGA változata, lehet, hogy pár merészebb gyártó készít vele ITX lapot.
Reméljük nem hanyagolja AMD teljesen a belépő kategóriát, különben egy ideig Celeron G3900 - Pentium G4400-at kapni majd csak 15e alatt.

[ Szerkesztve ]

(#4734) Pista0001


Pista0001
addikt

Sziasztok, Asrock QC5000 lapom van, a szomszéd DDR3 ram moduljait akartam kipróbálni benne, ugyanazt produkálta a gép mint az övé (ventik felpörögnek, se kép, se hang), de utána ugyanezt csinálta elsőre a saját moduljaimmal is. Ilyen vagy bármilyen más lappal (leginkább Asrockkal) tapasztalt valaki ilyesmit? Lehet, hogy a RAM teszt sem hiteles így? Lehet, hogy a két modulpár eltérő tulajdonságai miatt volt csak? Régebben ilyet nem tapasztaltam soha, maximum üzenet jött a POST után, hogy megváltozott a memória mennyisége.

(#4735) radi8tor válasza Pista0001 (#4734) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

CMOS clear megvolt?

⭐ Stella

(#4736) Pista0001 válasza radi8tor (#4735) üzenetére


Pista0001
addikt

Nem. Az lett volna a következő, de végül elindult a saját ramjaimmal a 2. vagy 3. próbára. A baj az, hogy ezek után nem nagyon akarok kísérletezni a másik modulokkal, viszont így nem vagyok biztos abban, hogy rosszak. A kérdés inkább az, hogy mennyire normális, ha más méretű és egyéb tulajdonságú modulokkal nem indul a gép elsőre? Vagy ha nem indult 1 próbálkozásra, akkor kijelenthetjük, hogy rosszak? Utóbbi ugye sántít, mert a saját moduljaimmal sem indult elsőre utána.

[ Szerkesztve ]

(#4737) radi8tor válasza Pista0001 (#4736) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem nem erről van szó.
Első indításnál próbálja a legutóbb beállított paraméterekkel indítani. Ha nem sikerül neki, akkor következő indításnál már egy "biztonságosabb" időzítést, feszültséget állít be. Aztán ki tudja, lehet ezt csak én gondolom így.
Tuning alaplapok esetén volt még RAM gomb is a lapon, hogy ne kelljen BIOS-ban matatni RAM cserénél.

⭐ Stella

(#4738) Pista0001 válasza radi8tor (#4737) üzenetére


Pista0001
addikt

Nem volt semmi tuning vagy egyedi beállítás alapon megy minden.

(#4739) raidx


raidx
őstag

AM1H-ITX alaplap A0 és A1 asermedia SATA csatikra dugott eszköz nem boot képes. Ez normális?

Ráadásul ilyen figyelmeztetések jönnak a rendszernaplóba, ha valamit rádugok:

The driver \Driver\WudfRd failed to load for the device SWD\WPDBUSENUM\{c865fd67-a908-11e7-a4a0-806e6f6e6963}#0000000000100000

A zárójeles számra rákeresve a regisztribe a csatlakoztatott eszközt kapom. Ezt még tetézi időnként egy váratlan reboot legtöbb esetbe semmi bejegyzés. Vagy néha: Az előző leállás és újraindulás váratlan volt.
A meghajtók mind kifogástalanok sentinel szerint. UEFIT próbáltam frissíteni de nem hajtja végra. Mondván, a legfrissebb van fent. Ez a CU települése óta jelentkezett. Most TH2 van fent de a hiba megmaradt.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#4740) Francia91 válasza raidx (#4739) üzenetére


Francia91
veterán

Elvileg boot képesnek kell lennie, unokanővéreméknél az AsMedia portra van rakva a rendszer HDD szépen indulgat onnan 3 éve. De anno olvastam olyasmit több helyen is, hogy az alapvezérlőre érdemes dugdosni a boot eszközt

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#4741) raidx válasza Francia91 (#4740) üzenetére


raidx
őstag

Hibát kiszűrendő próbáltam átrendezni a meghajtókat és ugyan látszott az oda csatlakoztatott meghajtó de nem indult a rendszer. visszaraktam az SSD-t az alaplapi csatira és simán ment a boot. Emlékeim szerint nekem is volt régen ott az SSD és nem volt semmi gond. Mivel én is olvastam, hogy jobb az alaplapin átrendeztem őket, majd jött a CU és a gond.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#4742) Francia91 válasza raidx (#4741) üzenetére


Francia91
veterán

Az itthoni AM1-es gépen (AM1H-ITX és Athlon 5350) Windows 8.1-es van a kezdetek óta, így a CU nemtudom, min változtat. Unokanővéreméknek is ugyanez a hardver van, és azon is Win 8.1 újkora óta

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#4743) raidx válasza Francia91 (#4742) üzenetére


raidx
őstag

Sikerült kierőszakolni egy BIOS frissítést és megint bootol az Asermedia csatikról. Reméllem a többi gond is megoldódik mostmár. Win10 alól nem lehet frissíteni a Biost, ezért az Instantnet opciót használtam. Az meg a verziószám alapján közölte, hogy a legújabb van fent és nem csinált semmit. Végül letöltöttem az Instatflash Romot és Biosból az InstantFlash opcióval sikerült. Először a Cressless részt frissítette, majd magát a Biost. Beállítottam újra mindent és működött. Áttettem az SSD-t az A1-re és símán bootolt a rendszer. Nyilván amíg csak lehet, marad a TH2-es Win. Nem engedem frissülni.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#4744) raidx válasza raidx (#4743) üzenetére


raidx
őstag

Azért mára is jutott egy kis szívatás. Megjelent egy ismeretlen esszköz Asmedia USB3 driver amit alifg tudtam beszerezni. Valami Driver Easy progi talált használhatót éa el is tünt az ismeretlen eszköz. Furcsa, hogy az Asrock oldaláról nem tölthető le. Volt is gond régen az USB3-al de nemigen használtam ezért ki is volt kapcsolva. Vagyis Auton volt ami USB2-őt adott. Ha megtalálom egyszem USB3-as kártyaolvasómat, ki is próbálom.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#4745) raidx


raidx
őstag

Úgy látszik kihalásra itéltetett az APU. A Ryzenből már megjött a két notiba való de APU-ról szó sem esett a bemutatón., se a kiadott írásos anyagba. :((

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#4746) iMaverick válasza raidx (#4745) üzenetére


iMaverick
addikt

Ezen én is csalódott vagyok egy kicsit... Egyelőre jól elvagyok a Kabini-vel, de hát ez sem tarthat örökké. Lehet Intel vonalon kell majd nézelődnöm. Hátha kiadnak idővel valamit AMD-ék is. :K

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4747) qqcqqc válasza raidx (#4745) üzenetére


qqcqqc
őstag

https://prohardver.hu/teszt/amd_raven_ridge_soc_apu_zen_vega_ultramobil/elerte_mobil_piac_zen.html
Ez jó lenne itx-es verzióban. Bocs a linkért, mobil verzió hátulütője.

[ Módosította: radi8tor ]

(#4748) iMaverick válasza qqcqqc (#4747) üzenetére


iMaverick
addikt

A cikket olvasva nekem is ez ugrott be, csak hát folyamatosan notikról szólt a cikk... Különálló, megvásárolható termékről nem...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4749) raidx válasza iMaverick (#4746) üzenetére


raidx
őstag

Nekem is elég bőven a Kabini de annyira nyomul a 4K, hogy majd kellene lépni. Hátha valamelyik gyártó piacradob egy noti procis ITX-et. Bár nem valószínű. Inteltől már elszoktam. Nem is tudom mik vannak.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#4750) qqcqqc válasza iMaverick (#4748) üzenetére


qqcqqc
őstag

Ez igaz, de pl az előd, az E350 is notiba lett tervezve és jött belőle néhány életképes itx megoldás. Szerintem ebből is lesz integrált soc-os verzió.

Persze home server, kodi funkciókra fhd-ra jó lesz még egy kis ideig a jelenlegi platform is. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.