Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#679) totyax válasza peetmaster (#675) üzenetére


totyax
aktív tag

Nincs ilyen hűtőm nincs, de úgy általában annyit, hogy IBT, ami valójában az Intel Linpack-hoz egy egyszerű grafikus felület, olyan terhelést ad a procinak, ami nem reális, valós használatban ekkora hőfokokat soha nem fogsz elérni. Tehát ha ezzel 80 fok jön ki nyári max hőmérséklettel kalkulálva, én nagyon nem idegeskednék. De ilyenkor télen add még hozzá azt, hogy most tél van, nyáron melegebb lesz ha nem fűtesz annyira, tehát a mért értékhez hozzá kell adni azt is, amennyivel a szobádban nyáron melegebb szokott lenni, ez akár +10-15 fok is lehet :) Tehát a Linpack inkább stabilitásteszt legyen mint hőfok teszt, hőfoktesztnek szerintem a Prime95/large teszt elégséges, nem nagyon lesz olyan program ami valós használatban annál jobban fűtene.

Aki extrém tuningol, vizet használ, nem véletlenül. Ha maradsz a légnél, akkor alap dolgokkal kell kezdeni, a proci (hűtőjét) lehetőleg szoba hőmérsékletű levegővel kell ellátni, azaz tölcsért és/vagy direkt befújást kell alkalmazni, hiszen nagyon nem mindegy milyen meleg levegővel kell hűtenie a hűtőnek. A klasszikus megoldású házon azaz elöl beszív hátul kifúj módszerrel már melegebb levegőt kaphat a proci. A videókártya sem mindegy merre fúj, ha bent kavar csak, az is növeli a hőt. Ilyen hőteszteknél a GPU-t is érdemes lehet maxon hajtani, csak ez visszavesz a CPU terheltségből, és gyengébb tápok szénné éghetnek, Linpackkal együtt főleg.

Természtesen erősebb, azaz nagyobb levegőszállítású ventilátor nyilván több levegőt nyom át a hűtőn, s ezáltal jobban hűt. Ha meg lehet oldani, akkor a hűtő hátoldalára is érdemes lehet ventit tenni, és természetesen a ház hátára mindenképp, a procihűtő mögé, ahol minden házon ott a helye. És természetesen ugyanekkora mennyiségű befele fújás is kell. Meg sem kérdezem, de nyilván a hűtő úgy van felszerelve hogy a ház háta felé fúj.

Újrapasztázást már írták. Olyan dolgok is vannak hogy egyenes-e a proci kupakja, csak ha kiegyengeted, oda a gari, semmi sem egyszerű :-)

Ezek alap dolgok, ha tudtad, ne kezdj el szentségelni, nekem volt fáradtság hogy leírtam. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.