Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:02

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27501) #84490496 válasza aytukabozs (#27500) üzenetére


#84490496
törölt tag

Bagyusz féle csomagot szedd le,cseréld ki benne a recovery file-t a machfixesre(átnevezés :) ),majd használd kényelemmel :D :R

(#27502) aytukabozs válasza #84490496 (#27501) üzenetére


aytukabozs
addikt

köszi, féllámaként nehéz látni hogy néha ilyen egyszerű a dolog :D

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#27503) #84490496 válasza aytukabozs (#27502) üzenetére


#84490496
törölt tag

Félláma..LOL.. n.c. ;)

(#27504) aytukabozs válasza #84490496 (#27501) üzenetére


aytukabozs
addikt

Köszi, pöpec minden! :)
Namerke ucsó 4.4-e került fel..
Köszi minden közre működőnek! :R

eddig nagyon klassz, csak az akksi gondomat nem oldotta meg, az továbbra is durván merül

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#27505) #84490496 válasza aytukabozs (#27504) üzenetére


#84490496
törölt tag

Akku erősen esélyes a cserére szvsz..

(#27506) Storcz


Storcz
csendes tag

Segítséget szeretnék kérni, nem találom a megoldást a fórumban.

A telefon bekapcsolásnál megáll az fehér, Alcateles üdvözlőképernyőnél, időnként a kijelzó kikapcsol és elkezdenek villogni a kijelző alatt lévő "funkciógombok" és a felül a led.
Hard reset-re nem reagál, a pc nem ismeri fel az usb eszközt. Új akku-t is próbáltam már.

Ha van valakinek valami ötlete, örülnék neki.
előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#27507) #84490496 válasza Storcz (#27506) üzenetére


#84490496
törölt tag

Törölték a FAT particiót. Szervíz, JTAG a megoldásod szerintem.

Ha nagy szerencséd van,akkor viszont az usb aljzata romlott el. Új akkuval is ez a tünet? A villogás az aksi,a logonál megállás viszont vagy rom,vagy a FAT hiánya.

[ Szerkesztve ]

(#27508) Hempel


Hempel
csendes tag

random az jutott eszembe, hogy a fehér ledet valahogy nem lehetne rgb-re kicserélni? :D

[ Szerkesztve ]

(#27509) helixP válasza Hempel (#27508) üzenetére


helixP
nagyúr

Szerintem enyhén szólva is felejtős...
Nekem pont az egyszínű, fehér hiányzik az új telómból, elég bazári ez a 'karácsonyfa' feeling.

[ Szerkesztve ]

(#27510) beach head


beach head
senior tag

Hali. Gyári (karifüggetlen) ICS-t használ valaki? Azon is meghal a legújabb youtube app?

(#27511) Storcz válasza #84490496 (#27507) üzenetére


Storcz
csendes tag

Köszi.

Új akksinál is előjön a villogás amikor épp nem indul egyáltalán. Érdekes még, hogy ha úgy dugom be az usb-t hogy még nem nyomtam meg a bekapcsoló gombot akkor csak a villogás van, ha már bekapcsoltam és áll a fehér képnél akkor semmi, de nem megy tovább és nem ismeri fel a pc.

(#27512) "ati76" válasza beach head (#27510) üzenetére


"ati76"
tag

Helló!
Én független ICS-t használok és nálam is lefagy rendszeresen az új youtube.
:-(

(#27513) nyaki01


nyaki01
tag

Üdv!
Gyárilag T-Mobilos ICS 4.04 van a gépen. Hogyan tudok a Recovery menühöz hozzáférni?
A Bekapcs + Hang Le gomb hatására rezzen majd megáll az Alcatel logónál és hosszú idő után sem történik semmi. Csak az akku ki-beemelésével tudok bele ismét életet lehelni.
Rootolni is szeretném, de az első oldalon ajánlott leírással nem sikerül. A sz.géphez való csatlakoztatáskor kell-e valamilyen további opciót választanom a csatlakozási menüben, vagy hagynom kell "Telepítőként csatlakoztatva" funkcióban?
Köszi

[ Szerkesztve ]

Az élet nem is bonyolult, csak azzá teszik!

(#27514) aytukabozs válasza nyaki01 (#27513) üzenetére


aytukabozs
addikt

Itt a topiban tanultam hogy tök felesleges rootolni a telot amennyiben pl. uj romot akarsz rá tenni
idézem;
" Az a jóaz Alcatelben, hogy nem kell bootloadert nyitni, nem kell még rootolni sem!!!
PC driverek fel a számítógépedre!
Telefon Download módba (hangerő le+power rezzenésig, akkor power elenged és hangerő még tart 5-10mp) csúnya fehér Alcatel logo megmerevedve a Download mód.
PC-re feldug.
Win eszközkezelő ellenőriz, ha van sárga kis felkiáltójel,akkor nincsenek fenn a driverek jól.
PC-ről elindít a RECOVERY (ez itt a lényeg! Ha PC-ről indítod, nem bántja a gyárit, így nem garanciavesztő. Csak ha felflesseled,de azt nem kell. Megkérdezi az elejénhogy BOOT or FLASH?)
Első lépésként BACKUP készítés a gyári rendszerről (amit később ha gariztatni kell visszateszel), majd válogatás a főzött ROM-ok között...vagy gyári ROM-ok közül"
(#25814) Milestone2

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#27515) #84490496 válasza nyaki01 (#27513) üzenetére


#84490496
törölt tag

Olvasd el Milestone2 blogját és az enyémet is. Vannak bennük hasznos leírások,képek,segédletek. (Ha lehetek szemtelen..;) )

(#27516) ViktorHUN79 válasza nyaki01 (#27513) üzenetére


ViktorHUN79
aktív tag

Root-olni ezt ajánlanám!
http://www.kingoapp.com/

(#27517) Milestone2 válasza ViktorHUN79 (#27516) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Rootolni csak akkor érdemes, ha a gyári ROM-ot akarná használni rootolva.
De nem azt írja. A főzött ROM-ok előtt nem kell rootolni. Azok úgy is rootolva vannak.
Egyébként a Kingo tényleg jó! ;]

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27518) ViktorHUN79 válasza Milestone2 (#27517) üzenetére


ViktorHUN79
aktív tag

OK,de ha mégis csak a gyárit akarja használni root-olva arra az esetre!+valaki írta hogy a you tube feszt kifagy én gyári 4.0.4-et használok tréset,de itt is ezvan,viszont ha elfordítom a telót és "fekve" használom a you tube-ot úgy nem jelentkezik a probléma úgy sosem fagyle you toube-ozás közben a teló!Hátha valakinek ez is hasznos tanács lesz!
:))

(#27519) nyaki01


nyaki01
tag

Köszönöm a gyors és szakszerű tanácsaitokat!

Az élet nem is bonyolult, csak azzá teszik!

(#27520) nyaki01 válasza nyaki01 (#27519) üzenetére


nyaki01
tag

Ez a KingoRoot nagyon profinak és egyszerűnek tűnik. Ha jól értelmezem akkor ehhez még módosított CWM sem kell, hanem jó a gyári elérhetetlen is?
Ez valójában telefonfüggetlen dolog és csak a szoftververzió számít?
Köszi

[ Szerkesztve ]

Az élet nem is bonyolult, csak azzá teszik!

(#27521) #84490496 válasza nyaki01 (#27520) üzenetére


#84490496
törölt tag

Egyrészt a gyári sem elérhetetlen,másrészt a kingo-ra xda-n mondtak olyat,hogy kínai bloatware cuccot is telepít,harmadrészt majdnem telefon független. Inkább rendszer függő, bár nekem pl az ALPS-GT93000+ -os kínai telót nem tudta rootolni. Felismerte,de a rootolást "csak" Keeperv oldotta meg :) :R

[ Szerkesztve ]

(#27522) aytukabozs válasza nyaki01 (#27520) üzenetére


aytukabozs
addikt

De áruld már meg minek akarod rootolni! :)

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#27523) nyaki01


nyaki01
tag

Köszi mindenkinek a hozzászólását.
Úgy nézem semmi értelme ennek a telefonnak a rootolása, ezért hosszas elmélkedés után letettem róla.
Bocs, hogy megtúráztattam vele a csapatot.
A függetlenítés is ilyen macerás?

[ Szerkesztve ]

Az élet nem is bonyolult, csak azzá teszik!

(#27524) Milestone2 válasza nyaki01 (#27523) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Az itt tiltott téma, majd aki akar privátban válaszol.
És a válaszodból kitűnik, te nem láttál még macerás rootolású telefont.
Mert az Alcatel OT-995 egyáltalán nem az!

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27525) #84490496 válasza nyaki01 (#27523) üzenetére


#84490496
törölt tag

Bár tiltott dolog,de mondom: függetleníteni csak szervízben boxon keresztül,vagy szolgáltatótól megvett NCK kóddal lehet. A rootnak gyári rendszeren pusztán azért nincs értelme,mert Bagyusz , WWENIGMA,LOOSHT és a többi dev szinte szó szerint mindenféle romot készített ehhez a telóhoz. Mindegyik custom rom rootolt,a gyárinál fényévekkel jobb.Van gyári ics is,kigyomlálva a felesleges alca cuccoktól,gyári ics(wwenigma féle) rom,ami "csak" rootolt + pár ütemező van a kernelben.. sorolhatnám sokáig. Egyszerűen a gyári rendszer+root verziónál csak jobb custom romok vannak,ezért nincs értelme a rootnak szvsz.

(#27526) janihunk


janihunk
senior tag

Nem lesz új CM?

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#27527) helixP válasza janihunk (#27526) üzenetére


helixP
nagyúr

Mi hiányzik belőle? :)

(#27528) janihunk


janihunk
senior tag

Hát nem tudom. Csak érdeklődtem frissül-e.

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#27529) #84490496 válasza helixP (#27527) üzenetére


#84490496
törölt tag

2.3-as alap. Jobb kamera,hálózat választás hibátlansága,bl mentesség,3G akkuidő.. Soroljam tovább? ;)

Aki frissítette hivatalosan ICS-re,annak lehet,hogy jó a mostani,de a többieknek nem biztos..

(#27530) helixP válasza #84490496 (#27529) üzenetére


helixP
nagyúr

Hagyjuk már a GB-t :DDD
Mit kezdenék akkor pl. a Google Keep-pel, a Chronus-szal stb. ami 4-essel kezdődő alapot vár el?

[ Szerkesztve ]

(#27531) #84490496 válasza helixP (#27530) üzenetére


#84490496
törölt tag

Mondjuk telefonálnál a telefonnal?? ;)
A 995 HW részének ezek a progik már soknak számítanak. Egyszerűen a helyén kellene keyelni ezt a telefont: a 4.0.4 a max. 2.3-al viszont jobb és használhatóbb..

(#27532) namerke válasza #84490496 (#27531) üzenetére


namerke
tag

Csodát persze nem lehet várni, de azért látszik, hogy egy ideje nem nyomkodtál hétköznapokban OT-995-öt.
PA 4.4.4 alatt az említett alkalmazások minden gond nélkül futnak, sőt komolyabbak is. Korábban CM11 alatt egy Chrome böngésző használata képes volt kiakasztani a rendszert önmagában, jelenleg viszont nálam AOSPA alatt simán megy több tabbal, úgy hogy közben multitaskingolok, háttérben szól a soundcloud vagy a spotify. Mindezt néhány kernel módosítással elérve... Belegondolva, mire lenne képes ez a telefon egy normális 3.4 kernellel... Ha időm engedné még szívesen tesztelnék 1-2 kernel módosítást, ami talán dobna az élményen, de ezek mind csak backportok, nem az igazi.

(#27533) aytukabozs válasza namerke (#27532) üzenetére


aytukabozs
addikt

Amellett hogy tökéletesen elégedett vagyok a munkáddal, ez a kitkat a legjobb rom ami az utóbbi időben megfordult a telefonon, de a chrome az nálam pl. pont FC-zik folyamatosan. :/

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#27534) namerke válasza aytukabozs (#27533) üzenetére


namerke
tag

Érdekes. Gondolom nem a beta verziót használod :F Nálam szerencsére tünetmentes.

(#27535) aytukabozs válasza namerke (#27534) üzenetére


aytukabozs
addikt

pa_cocktail-4.42-20140709 ezt raktam fel, de elvagyok az operával is, nem dőlök kardomba hogy nincs chrome a telón :) :P

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#27536) RepeatSector válasza namerke (#27534) üzenetére


RepeatSector
senior tag

Nálam pl nem volt gond a chrome-al.
Firefox az előző frissítésig(30) még állandóan kilépkedett meg törölte az előzményeket(mindet) de a frissel nem csinálja!

Én elégedett vagyok a készülékkel főleg kit kat alatt elég sok szabad memóra marad az akkuidőben is már szinte GB szintű. Igaz én a google applikációkat mellőztem mivel nincs szükségem rájuk. Nova launcher beszerezhető a honlapról, Winamp már nincs a play-en, firefox pedig letölthető a gyártó ftp szerveréről! Másra meg nagyon most nincs igényem, játékokra meg ott az amazon áruház!
A nova és az FF is autómatán frissül play nélkül is!

így nekem 180mb memóriám szabad és 2 nap az üzemidőm!

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#27537) DonMarco


DonMarco
aktív tag

Szép napot ! Fel szeretném tenni én is a legujabb ramot a 995-ös telómra (telenoros ics van most rajta 4.0.4) Kezdő vagyok ebben eléggé :( hol találok egy részletes leírást ami lépésről,lépésre vezetne ? A teló rootolva van jelenleg. Köszönöm előre is ! Ja,lehet hogy fontos,annyi még hogy xp-s pc-m van.

[ Szerkesztve ]

(#27538) Angel2014 válasza DonMarco (#27537) üzenetére


Angel2014
addikt

[link]

Vagy :

[link]

Fakirr1 vagy Millestone

Tölük kérj segítséget :D

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#27539) DonMarco válasza Angel2014 (#27538) üzenetére


DonMarco
aktív tag

Üdv ! Köszi a linkeket,ezen elbogarászok egy darabig :)

(#27540) prannk


prannk
őstag

Bagyusz cm11 vagy PA 4.4.4 a jobb szerintetek?

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#27541) DonMarco


DonMarco
aktív tag

Szép estét ! Pc használata nélkűl nem lehet feltenni ezt az új romot ? (Bocsi ha láma a kérdés) :(

(#27542) Milestone2 válasza DonMarco (#27541) üzenetére


Milestone2
nagyúr

De, ha fel van flesselve valamelyik recovery...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27543) pucz


pucz
senior tag

Üdv.

A régi alcám, ami bátyámhoz került, most okádott be. Pontosabban csak a beszéd hangszórója. Van még rá gari, tudtommal. Kérdés: megcsinálják-e, vagy adnak másik telót? Előre is köszi!

(#27544) hokins válasza pucz (#27543) üzenetére


hokins
addikt

Megcsinálják, egy hangszóró miatt nem adnak új telefont.

(#27545) ViktorHUN79


ViktorHUN79
aktív tag

Nekem nagy szívfájdalmam,hogy sem cm11,sem PA -ban és úgy álltalában a főzött romokban nincs FM rádió egyedül a spirit FM-et lehet rárakni,de az meg über gagyi a hang miatt,amit már hangosabb utcán se lehet hallani vagy kihangosítva csak teljes csendben is épphogy,szóval totál xar!
Miért nemlehet e gyári romokban lévő rádiót belerakni?Vagy legalább külön app-ot csinálni (ha a romokba nemakarják belerakni valamiért) a gyári FM rádió app-ból,azt aki szeretne normális rádiót felrakná!
Tehát ez a kérdés azoknak van címezve elsősorban akik foglalkoznak ROM barkácsolással.
( :R :R :R Namerke,Bagyusz :R :R :R )

(#27546) helixP válasza ViktorHUN79 (#27545) üzenetére


helixP
nagyúr

Itt-e :)

Amúgy nem az app-pal van a gond, hanem aszem kernel szinten nem támogatott.

(#27547) Milestone2 válasza helixP (#27546) üzenetére


Milestone2
nagyúr

;] Király ;]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27548) Keeperv85 válasza helixP (#27546) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Tévedés: kernel szinten támogatott, hisz a gyári kódúton futnak a kernelek. Ellenben a framework és az audio támogatása már más kérdés. A gyári alkalmazás mellé zárt gyári kódút is járt a gyári romban, így azt onnan vetekszik a lehetetlennel kibányászni...

[ Szerkesztve ]

(#27549) ViktorHUN79 válasza Keeperv85 (#27548) üzenetére


ViktorHUN79
aktív tag

Úgylátom akkor nem véletlen nincs rádió,pedig jó lenne!Estetleg valami progi amivel szoftveresen lehetne emelni a rádió hangerejét?ha már rendes rádiót ilyen macerás egy rendes rádiót készíteni.

(#27550) Stoykie


Stoykie
tag

Tisztelet! :R

Ismét 100 programhoz ingyenesen tudtok hozzá jutni az azon-on jó válogatást kívánok! ;)

Tisztelet! :R

[ Szerkesztve ]

Értem én, hogy gőzgép, de mi hajtja?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.