Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:02

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27901) namerke válasza namerke (#27876) üzenetére


namerke
tag

Bocs mindenki, még meg kell várni amígy Bagyusz válaszol egy kérdésemre (reméljük tudni fogja a megoldást).

Amit akartam működik, csak egy nagyon nem elegáns workaround-al.

Mindezektől függetlenül nem kell csodát várni, még én sem tudtam tesztelni, hogy mit eredményeznek a változások, csak annyit sikerült kideríteni, hogy működik. Még az is lehet, hogy lassabb mint az eredeti, ezért kell majd tesztelni. :)

(#27902) Milestone2 válasza namerke (#27901) üzenetére


Milestone2
nagyúr

:U :C :R

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27903) ViktorHUN79 válasza Milestone2 (#27900) üzenetére


ViktorHUN79
aktív tag

Ahogy mondod kollega,pont err gondoltam!Kedves nagyfejű,ha elolvastad volna a 2 sort amit írtam láttad volna,hogy az airdroidot ismerem!

(#27904) crow89 válasza ViktorHUN79 (#27903) üzenetére


crow89
tag

Üdv!

Ezt próbáltad már?

(#27905) nagyfejü válasza ViktorHUN79 (#27903) üzenetére


nagyfejü
őstag

bocs , felületes voltam!

(#27906) ViktorHUN79 válasza crow89 (#27904) üzenetére


ViktorHUN79
aktív tag

Köszi ilyesmire gondoltam,csak annyi kellene még,hogy teljes képernyőre ki lehessen rakni monitorra!Ne csak picibe a sarokban látszódjon!

[ Szerkesztve ]

(#27907) trebrona válasza ViktorHUN79 (#27895) üzenetére


trebrona
nagyúr

Parancsolj!

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#27908) ViktorHUN79 válasza trebrona (#27907) üzenetére


ViktorHUN79
aktív tag

Köszi aszem ez jó lessz!
:R
:C

(#27909) ORCA58 válasza trebrona (#27907) üzenetére


ORCA58
addikt

Jó kis program!
Működik, de a telefon lassan reagál mindenre, ha össze van kapcsolva a PC-vel. Gondolom megvárja a választ a PC-től. Az ingyenes csak kipróbálni jó. Pár perc után leállítja magát.

[ Szerkesztve ]

(#27910) trebrona válasza ORCA58 (#27909) üzenetére


trebrona
nagyúr

Táblagéppel használtam, azzal rendesen működött oda-vissza.
Programot keresett a kolléga, nem volt róla szó, hogy ingyenes is legyen. :)

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#27911) ViktorHUN79


ViktorHUN79
aktív tag

Szasztok!Találkozottmár valaki a legújabb cm11-en,azzal a hibával hogy valamiért nem szinkronizál a google fiók,mindug azt írjaki,hogy szinkronizálási hiba.Namost ez eléggé gáz,mert így nincsmeg jópár telefonszámom.valaki valami okosságot erre?

(#27912) aytukabozs válasza ViktorHUN79 (#27911) üzenetére


aytukabozs
addikt

Fiók törlés-újrarakás?

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#27913) ViktorHUN79 válasza aytukabozs (#27912) üzenetére


ViktorHUN79
aktív tag

Fiók törlés gyári adatok visszaálltás megvolt.

(#27914) beeep146


beeep146
tag

Üdv Topic!

Kb. egy fél éve adtam kölcsön egy ismerősömnek a 995-ömet, és a mai nap a mellékelt állapotban kaptam vissza. Az lenne a kérdésem, hogy olyan embernek aki nincs otthon a telefon buherálásban, ez a helyzet itthoni körülmények között helyrehozható, vagy kell keresnem valakit (akár T-mobile szervíz) aki megcsinálja.
Az első hsz-ben van olyan rész ami nekem ebben a helyzetben érdekes lehet?

[ Szerkesztve ]

(#27915) #84490496 válasza beeep146 (#27914) üzenetére


#84490496
törölt tag

Olvasd el a blogom. A nevem alatti blog feliratra katt..

(#27916) beeep146 válasza #84490496 (#27915) üzenetére


beeep146
tag

Üdv.
Végigolvastam, és a középhaladós részben gondolom ez kell nekem:

"....1: Sokan írják hibának, hogy "fekvő droid van a telefonon és semmire nem reagál" :
-Nagyrészt factory resetet ,vagy rendszerfrissítést próbált csinálni a tulajdonos, ami nem sikerült.
Amit én tennék/javasolnék ilyen esetben:
-Akkut azonnal kivenni a telóból,mert ha továbbra is így hagyjuk a telót,akkor az akku nagy eséllyel teljesen lemerül,ami a lítiumos akku halálát jelentheti.
-Kibírnám hazáig(ha épp nincs pc a közelemben,amiről helyre tudom állítani), mert ezt csak pc-ről tudom helyrehozni.
-Otthon bebootolnám clockwork recoverybe,ahol wipe cache, clear dalvik cache majd wipe data/factory reset után reboot teló..

Felmerült bennem a kérdés, hogy fogalmam sincs mióta van ebben az állapotban a telefon. Ha tönkrement az akksi akkor mi van?

(#27917) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali!

Az usb kábellel a fotokat át lehet vinni mondjuk a tv re? Probáltam összedugni de nem ismeri fel. Vagy kell hozzá valami program?

üdv

(#27918) aytukabozs válasza beeep146 (#27916) üzenetére


aytukabozs
addikt

Ha tönkrement volna az akksi akkor semmit nem látnál a kijelzőn...

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#27919) beeep146 válasza aytukabozs (#27918) üzenetére


beeep146
tag

Jogos... :-)
Anno a Gingerbread gyári romot terminalos felületről rootoltam sikeresen. Azóta nem volt op rendszer cserélve a pc-men. A fastboot mappa ott is van a C meghajtón. Nem lehet gond ugye? :-)

(#27920) Milestone2 válasza beeep146 (#27919) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Itt van Bagyusz mester Recovery Packja, valamelyiket BOOTOLOD, aztán ahogy írtad..."...Otthon bebootolnám clockwork recoverybe,ahol wipe cache, clear dalvik cache majd wipe data/factory reset után reboot teló..."

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27921) #84490496 válasza beeep146 (#27919) üzenetére


#84490496
törölt tag

Ha megy a terminal használata,akkor kell a machfixes recovery file abba a mappába,majd terminalban fastboot boot recovery. Erre van a kép sorozat,ami a blogomban van. Ott vannak azok a parancsok,amiket be kell írni a reco bootoláshoz.

[ Szerkesztve ]

(#27922) namerke


namerke
tag

Nos, Bagyusz valószínűleg elfoglalt, de találtam egy módot arra, hogy működjenek a módosítások.
Viszont sok macerával jár (kell hozzá SD kártya, és az SD-t egy bizonyos módon kell particionálni).

Mivel tesztelgetni nincs időm ezért még annyit sem tudok ígérni, hogy számottevő változást hoz, és félek, hogy sokan szednék le akik nem igazán értenek ehhez az egészhez és ezért nem működne náluk vagy csak szimplán oldalakon keresztül kéne magyarázni, hogy hogyan csinálják meg.

Lehet egyszerűbb lenne a meglévő vonalon maradni.
Bár akinek még ezek tudatában is van kedve pöc*ölni szóljon, nem akarom elrontani a mazoisták napját sem.

(#27923) Milestone2 válasza namerke (#27922) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nincs nálam a telefon, én legközelebb hétfőn...
Most úgy is portolgatni próbálok a fő telefonomra.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27924) #84490496 válasza namerke (#27922) üzenetére


#84490496
törölt tag

Sd-ext? Sokaknak kinyírhatja az sd-t , ráadásul sd sebesség függő.. bár sok telón alkalmazzák.. :)

(#27925) pirey válasza namerke (#27922) üzenetére


pirey
tag

Mit csinálsz azzal a rommal , h ilyen "extra" dolgokat is kellene csinálni teleítéskor?
Ha leírod nekem röviden (tényleg röviden :D ) h mit és h kell csinálni én kipróbálnám :D

[ Szerkesztve ]

(#27926) ORCA58 válasza nagyfejü (#27917) üzenetére


ORCA58
addikt

Ha a Tv le tudja játszani a képeket videókat, akkor igen. Ugyan úgy mint PC-n, az telefonnál be kell kapcsolni az USB háttértár csatlakozást, és pendrive-ként látja.

(#27927) beeep146 válasza #84490496 (#27921) üzenetére


beeep146
tag

Kicsit felfrissítve az régi dolgokat és utánaolvasva a topicban nem lenne gond visszahozni az életbe, de a következő a helyzet. Ha nincs kábelen hiába nyomok bármit, meg sem moccan. Ha töltőre vagy pc-re dugom akkor fenn a kis jelző és alul a gombok villognak, felvillan a fehér kép (alcatel one touch..stb) majd rezgés és jön a felkiáltójeles fekvő robotos kép.. Aztán ez újra...és újra. Nem sikerül download módba tenni, és így a parancssorra is hiába nyomom az entert a terminal ablakban, csak a waiting for device sor jön fel.. Mit tanácsoltok? Van valaki a topicban Nyíregyházán aki esetleg innen vissza tudja hozni?

[ Szerkesztve ]

(#27928) RepeatSector válasza beeep146 (#27927) üzenetére


RepeatSector
senior tag

Úgy próbáltad rádugni, hogy a hangerő le gombot folyamatosan nyomod?

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#27929) beeep146 válasza RepeatSector (#27928) üzenetére


beeep146
tag

Start menű cmd, ott végig vissza a fastboot mappáig, ott fastboot boot....img és itt próbáltam bekapcsológomb + le gomb egyszerre nyomás, elvileg rezegnie kellene és itt a bekapcsolót elengedni és a le gombot tovább nyomva tartva rádugni. Jól írom?

(#27930) namerke válasza pirey (#27925) üzenetére


namerke
tag

Az, hogy én miket próbálgatok az itt van hosszan: [link].
Itt pedig röviden tömören: [link].

Lényeg a lényeg, zram-ot kukáztam és zcache (cleancache+frontswap kombó) van helyette.

Frontswap-nak viszont kell egy swap partíció, amit a belső tárhelyen nem hozok létre, zram nélkül a RAM-ban nincs ilyen swap eszköz, így marad az SD. Aki telepíteni akarja annak pedig formáznia kell emiatt az sd-t, mégpedig úgy, hogy van az adatoknak !!!egy!!!! partíció, és !!!utána!!! szintén !!!egy!!! swap partició. Szigorúan ilyen sorrendben és darabszámban. Én csináltam egy 300 megás swap particiót, megnéztem terminálban, hogy működik -e a dolog, és konstatáltam, hogy igen. De többre nem igazán van időm.

Annak akinek van, egy sd formázás a dolga, amire van n+1 tutorial a neten, de még android app is van rá.

(#27931) pataig válasza beeep146 (#27929) üzenetére


pataig
tag

Helló!
Nem akarok okoskodni, de volt már hasonló problémával dolgom, s miután a gyári szoftver volt rajta és tudtam, hogy nem is piszkált bele a tulaj otthon, így én a hard resetet próbáltam ki és sikerült is megoldani...
Hard reset: kikapcsolt állapotban a bekapcsoló gombot és a hangerő fel gombot egyfolytában nyomtam és nem engedtem el az első rezgés után, csak akkor amikor a képernyőn megjelent egy álló robot .... it egy picit dolgozik és ezek után újraindult és felállt a rendszer....
Remélem neked is sikerül!
Szép napot!

(#27932) RepeatSector válasza beeep146 (#27929) üzenetére


RepeatSector
senior tag

Ha nem hulla az akkud akkor fastbootba be tudod raknia hangerő le + bekapcs kombóval! Aztán ilyenkor "megfagy" a telenor/alcatel logónál! Ilyenkor vmi recovery-t simán tudsz bootolni pl az új bagyusz féle cm-hoz mellékeltet! Csak a .BAT kiterjesztésű file-t kell futtatnod rendszergazdaként ! Windows 7/8 megtalálja a drivereket már nem kell semmit telepítened!(persze a telepítés idejére legyen rádugva a telefon!)

De ha az akku kuka akkor csak villogni fognak a gombok + a led!

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#27933) namerke válasza namerke (#27930) üzenetére


namerke
tag

Közben kaptam némi felhomályosítást, hogy nem kell sokat várni a változtatásoktól, úgyhogy megkímélek mindenkit a felesleges ROM-olástól.

(#27934) beeep146 válasza RepeatSector (#27932) üzenetére


beeep146
tag

Sajnos, nagyon az az érzésem, hogy ez az akku kuka.. Semmire nem reagál.
beszerzek egy aksit valahonnan, és remélem segít, köszi az eddigi segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#27935) nagyfejü válasza ORCA58 (#27926) üzenetére


nagyfejü
őstag

Az a baj hogy sem simán rádugva sem az usb bekapcsolásával sem látja. Viszont rémlik hogy valamelyik rom 3 dolgot ajánlott fel az usb bedugásakor és mintha abban lett volna valami mediaszerver vagy valami hasonlo. Az nem az?

üdv

(#27936) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali!
Az mitől van hogy ujra akartam rakni Bagyusz uj rom ját.Megcsinálok mindent elkezdi telepiteni és kiirja hogy aborting status 7.
Próbáltam ujrarámásolni az sd re a romot de ugyanaz.
Viszont más romot fel tudok telepiteni.

üdv

ui: ezt irja: set_metadata_recursive: some changes failed.

[ Szerkesztve ]

(#27937) RepeatSector válasza nagyfejü (#27936) üzenetére


RepeatSector
senior tag

Az új recovery-ből telepíted? + a beállításokban a tároló résznél nyomsz egy menü gombot és ott lesz az uusb beállítások! + ha nem a windows update-ből van a drivered akkor nagy valószínűséggel neked is hibás lesz így töröl majd a win update-ből újrahúz!

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#27938) nagyfejü válasza RepeatSector (#27937) üzenetére


nagyfejü
őstag

Hali!
Nem a zip file a memoriakártyán figyel a kiadás ota. Onnan már egy párszor ujrahuztam , de most nem akarja az igazságoz.

üdv

(#27939) RepeatSector válasza nagyfejü (#27938) üzenetére


RepeatSector
senior tag

A legújabb bagyusz féle cm11-et csak a hozzá tartozó recovery-ből lehet telepíteni! Az új recovery pedig csak bootolható nem töltheted a nand-ba a mérete miatt!

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#27940) nagyfejü válasza RepeatSector (#27939) üzenetére


nagyfejü
őstag

Hali!

Ezzel próbáltam: Install Or Boot CWM_6.0.4.7v3-Recovery

üdv

(#27941) Milestone2 válasza nagyfejü (#27940) üzenetére


Milestone2
nagyúr

De mit próbáltál ezzel?
Eddig nem voltam közelben.
A legújabb Bagyusz ROM-ot?
Vagy egy régebbit?

Az újat csak ezzel lehet:

GB bootloderhez

ICS loaderhez

Ahogy előttem is írták TILOS FLESSELNI! CSAK BOOT!

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27942) RepeatSector válasza nagyfejü (#27940) üzenetére


RepeatSector
senior tag

Ezt a romot!
Csak
Ezzel tudod feltelepíteni!

Ez a legújabb! Nem tudod flashelni a recovery-t csak bootolni és onnan felrakni a romot!

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#27943) nagyfejü válasza Milestone2 (#27941) üzenetére


nagyfejü
őstag

Hali!

cm-11-20140811-UNOFFICIAL-H1N1-cocktail ezt a romot akartam felrakni OT-995_recovery_2014_08_11_recovery_pack ezzel !

Eddig többször sikerült . Most is rányomok hogy choose zip , megkeresem elindul a telepités majd az előbbiekben idézett hibával megáll!

üdv

[ Szerkesztve ]

(#27944) Milestone2 válasza nagyfejü (#27943) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Mást nem tudok mondani -mivel azt kizártad, hogy sérült a zip file- hogy megpróbálnám bootolva az 5-ös recoveryvel és/vagy a twrp-vel is.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27945) nagyfejü válasza Milestone2 (#27944) üzenetére


nagyfejü
őstag

Hali!

Leformáztam az sd kártyát felraktam a romot és működik!!

köszönöm a segitséget.

üdv

(#27946) DonMarco


DonMarco
aktív tag

Szép estét ! Kérdés,a jelenleg futó alkalmazásokat milyen módszerrel lehetne elérni egy bökéssel a 4.4.4-en ?

[ Szerkesztve ]

(#27947) RepeatSector válasza DonMarco (#27946) üzenetére


RepeatSector
senior tag

letöltesz egy task manager-t és azon keresztül akár gyors gombra is rakhatod

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#27948) aytukabozs válasza DonMarco (#27946) üzenetére


aytukabozs
addikt

home gomb hosszan nem működik? :Y
nincs most nálam a teló, a gyerek elvitte barinőzni :D

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#27949) DonMarco válasza aytukabozs (#27948) üzenetére


DonMarco
aktív tag

Üdv ! Az műkxik dehogynem,csak az összes futó cuccra gondoltam :) RepeatSector fórumtársnál a válasz :R

[ Szerkesztve ]

(#27950) RepeatSector válasza DonMarco (#27949) üzenetére


RepeatSector
senior tag

A home gomb hosszan nem a futó alkalmazásokat hozza elő, csak az előzőleg futottakat listázza ki!
Fancy Switcher, switchr ezek a szebb alkalmazás váltók! task manager-t pedig milliót találni az áruházban azokkal pedig minden folyamatot lehet mérni,tiltani, fagyasztani, váltogatni stb :)

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.