Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:02

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28051) FirstAndroid


FirstAndroid
tag

Ez alapján csináltam mindent: http://logout.hu/bejegyzes/milestone2/alcatel_ot-995_fozott_custom_rom_telepites_lepesro.html
Pontosan követve mindent.
Eljutottam, hogy kiválasztottam a ZIP-et az SD kártyáról, (cm-11-20140601-UNOFFICIAL-H1N1-cocktail.zip) TWR-el csináltam. De "failed" lett.
Ezt írta ki:
"checking for MD5 file...
Skipping MD5 check: no MD5 file found.
Werifying zip signiture...
E: Zip signature verification failed: 1
Error flashing zip'/sdcard/cm-11-20140601-UNOFFICAL-H1N1-cocktail
Updating partition details..."
és virít középen egy piros "Failed" szöveg.
Home, Wipe cache/dalvik Reboot System gombok
Mit rontottam el?

[ Szerkesztve ]

(#28052) FirstAndroid válasza FirstAndroid (#28051) üzenetére


FirstAndroid
tag

Most meg csak az Alcatel onetouch felirat világít....

(#28053) FirstAndroid válasza FirstAndroid (#28052) üzenetére


FirstAndroid
tag

Nah. Megvan. Leszedtem a két drivert (OTU és Motorola). Download mód és "6. Rakd a telefonod DOWNLOAD módba, majd kapcsold össze a telefont a PC-vel USB-n, végül a számítógépeden indítsd el a 3 recovery közül, amelyiket akarod (én a TWRP-t használom, de legtöbben még a CWM-et. A CWM régebbi ezért az emberek hozzá vannak szokva. A TWRP újabb érintőfelület kezelésű, szerintem egyszerű, de nem minden ROM-ot kezel!!!). [Ha így nem megy fordítsd a sorrendet. Indítsd a recoveryt és csak utána kösd össze a PC-t a telefonnal.]
7. Ha jól vannak telepítve a driverek, akkor a program elindul és megkérdezi BOOT or FLASH? TE MINDIG A BOOT-ot válaszd!!! (Ez a jó az Alcatelben, nem kell ráflesselni a gyári recovery-re, elég PC-ről elindítani, így később ha esetleg szervízbe viszed, nincs nyoma…Ha egy régebbi mentést szeretnél visszaállítani, akkor nyilvánvalóan ugyanúgy bemész a recoverybe (5. pont, 6. pont) megismétled a 10. pontot (azaz törölsz mindent) majd a RECOVERY menüjében a Restore menüpontot választod. Ott kiválasztod a mentések közül melyiket szeretnéd visszaállítani. Ráböksz megkérdezi melyik particiókat szeretnéd visszaállítani, nyilván az összeset, majd elhúzod a Swipe to Restore gombot és mikor kiírja hogy kész Reboot."
Köszönöm a szájbarágós bejegyzést. Vertek a vizek már...

(#28054) janihunk


janihunk
senior tag

Üdv ma újra akartam tenni a CM-et de a CWM be nem tudtok B-t nyomni hogy bootoljon. Az új CWM be elvileg nem kell de ha indítom nem csinál semmit csak bootol a teló ahogy kell neki rendesen. Mi lehet a hiba?

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#28055) Dimitry001


Dimitry001
csendes tag

Sziasztok!!
Abban kérném a segítségeteket, hogy az én telefonomra (ot995) feltettem a H1N1 V1.0 2.3.6-os rendszert. Nekem nagyon tetszik a gyorsasága és a stabilitása miatt, DE a hibája az volt, hogy nem tudtam letölteni a play áruházból, pedig bejelentkeztem elfogatta stb. Utána újból feltettem akkor már engedett letölteni de nem érik el az alkalmazások így nem tudnak megfelelően működni az alkalmazásaim :/ (A Google Play szolgáltatásokat amelyre egyes alkalmazások támaszkodnak, nem támogatja az eszköz. Segítségért forduljon az eszköz szolgáltatójához.) Ezt írja...tudtok ebben segíteni?
segítségetek előre köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#28056) Szabónagymer


Szabónagymer
aktív tag

(#28057) Flind válasza Szabónagymer (#28056) üzenetére


Flind
senior tag

Át volt állítva, de reseteltem neked, a második a fényerő:

Igazából ez se teljesen stock, a user csempét kikukáztam, csak hogy ne zavarjon bele a képbe, de a fényerő helyzetén nem változtat.

Szerk: Ja, nekem nincs ilyen probléma, CM11 2014.08.11

[ Szerkesztve ]

(#28058) Szabónagymer válasza Flind (#28057) üzenetére


Szabónagymer
aktív tag

Ez így nem akar összejönni! :F
GB-re rakva használtam én is, nem volt gond vele. Alaplap cserém volt, frissítettem gyári ICS-re, és ilyen baja van... Fura!

(#28059) RepeatSector válasza Szabónagymer (#28058) üzenetére


RepeatSector
senior tag

A cm11 alapbeállításon a statusbaron történő vízszintes irányú húzással is állítja a fényerőt!
ADB-vel is lehet állogatni a fényerőt! Erről neten találsz parancsokat!

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#28060) Massmurderer válasza Flind (#28057) üzenetére


Massmurderer
őstag

vanegyébb beállitás is a fényerönél h jo helyre katingatsz.lehuzod a menüsort,féyneröre katt,ott van az hogy automata beállitas,és 3 vizszintes csikozásáos ikon,arra katt,elöugrik egy ablak,és ott a beállitások.azt lehet buherálni

[ Szerkesztve ]

(#28061) trebrona válasza Massmurderer (#28060) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ja, és mindezt vakon... :C

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#28062) Flind válasza Massmurderer (#28060) üzenetére


Flind
senior tag

Nem teljesen értem hogy mit akartál mondani. Én amúgy GravityBoxban menü gomb dupla kattintásra állítottam be a fényerőpanelt, állapotsávon nincs is kint.

(#28063) Szabónagymer válasza RepeatSector (#28059) üzenetére


Szabónagymer
aktív tag

Igen, ismerem ezt a funkciót, csak ez nem működik, vagy nincs benne!
A fényerő állító bombot megtaláltam, de semmit nem reagál. Nem marad más, mint az újra telepítés.
De nem értem mi baja a ROM-nak és miért ennyire baromi lassú pl egy internetes oldal megnyitása, vagy a face alkalmazás?! Ugyan azon a wifi hálózaton az SGS4 hasít! :F

Végül csak addig tapogattam "vakon", hogy összejött! :)

[ Szerkesztve ]

(#28064) trebrona válasza Szabónagymer (#28063) üzenetére


trebrona
nagyúr

Talán ezért? :
S4:Hardver
SoC típusa Qualcomm Snapdragon 600
Processzor típusa négymagos, 1,9 GHz órajel, Krait 300
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv7
Grafikus chip Adreno 320
RAM mérete 2 GB RAM

995:Hardver
Processzor órajele 1,4 GHz
Processzor csíkszélessége 45 nanométer
Utasításkészlet ARMv7
Grafikus chip Adreno 205
RAM / ROM 512 MB RAM / 2 GB ROM (1 GB szabadon felhasználható)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#28065) bmt50 válasza Dimitry001 (#28055) üzenetére


bmt50
senior tag

A 2.3-as GB romokhoz javaslom a Google Play Fix-et! A zip-et loohst oldaláról töltheted le, a retro rom bejegyzésen belül van:
http://logout.hu/bejegyzes/loosht/rrwr_v1_0_for_alcatel_ot-995.html

Remélem tudtam segíteni.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#28066) Dimitry001 válasza bmt50 (#28065) üzenetére


Dimitry001
csendes tag

Feltelepítettem, de sajnos nem oldotta meg a problémámat :/ De azért köszönöm a segítségedet! :)

(#28067) Dimitry001


Dimitry001
csendes tag

Az lenne még a kérdésem, hogy van mobilnetem amit sms-en keresztül tudok kérni illetve lemondani havi szinten. Ha lecserélem a romot a telefonomon, akkor nem fogja újból levonni a havi összeget?

(#28068) trebrona válasza Dimitry001 (#28067) üzenetére


trebrona
nagyúr

Az a kártyádhoz van rendelve, nem a romhoz, úgyhogy nem.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#28069) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Egy jó szándékú embertársam elküldene egy szájbarágós leírást-a telefon kézbe vételétől,a megelégedett mosolyig-a CM 11 felpakolásáról?A 995-ös telón gyárilag frissített 4.0.4 van.Rootolva nincs.
Nagyon köszönöm előre is!
u.i:és csak úgy,mint egy igazi hülye gyereknek :)

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#28070) helixP válasza atyca (#28069) üzenetére


helixP
nagyúr

(#28071) Pityu62


Pityu62
tag

Na már majdnem lesikáltam a cm11 et. Telepítés után első nap úgy merült mint az állat.Semmi extra csak egy Clauncher volt rajta. 2x töltöttem 1 nap. Na próbából leszedtem és kikapcsolva töltés 100% ra,,,nem a pc-n keresztűl, és láss csodát ,,,már 16 órája megy és még 90% on van. Érdekes dolgokat művel az android,nem?

(#28072) helixP válasza Pityu62 (#28071) üzenetére


helixP
nagyúr

Érdekes dolgokat művelnek a szarul megírt app-ok ;)

(#28073) atyca válasza helixP (#28070) üzenetére


atyca
senior tag

Köszi!

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#28074) Szabónagymer


Szabónagymer
aktív tag

Nálam továbbra is fennáll a helyzet, hogy hívás közben nem éled fel a kijelző.
Először a CM10 hibára gyanakodtam, de CM11 is ugyan ezt csinálja.
Hogyan tudnám ezt a hibát elhárítani?
A gyári ICS bootloader hibája okozhatja ezt?
Még kipróbálok más ROM-okat is, hogy azok hogy viselkednek?

[ Szerkesztve ]

(#28075) helixP válasza Szabónagymer (#28074) üzenetére


helixP
nagyúr

Először csekkold meg, hogy a proxymity szenzorod műxik-e?

(#28076) Szabónagymer válasza helixP (#28075) üzenetére


Szabónagymer
aktív tag

Nem tudom hogyan kell értelmezni, de ez a samsungé:

Ez az alcatelé:

(#28077) Szabónagymer válasza trebrona (#28064) üzenetére


Szabónagymer
aktív tag

A hardver különbségekkel tisztában vagyok, de hogy kapásból alig lehessen kezelni, és összeomoljon pl. a facebook első használatok során... ezt nem lehet a hardver különbségre fogni...

(#28078) trebrona válasza Szabónagymer (#28077) üzenetére


trebrona
nagyúr

A facebook app sz@r, próbálj valami régebbi verziót!

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#28079) Szabónagymer válasza trebrona (#28078) üzenetére


Szabónagymer
aktív tag

Egyenlőre a face zavar a legkevésbbé! :( Ez a nem feléledés bosszant nagyon, mert így a fő funkciója hibás, a telefonálás. Így nagyon eladni sem tudom, mert elég kopott a keret is, és még hibás is...
Most csak megpróbálok más ROM-okat.
A fő előzmény az, hogy érintő plexi töréssel szervízben volt, és kiderült alaplap hibás is volt, mert teszten megbukott kamera hibával. Nem tudom hogy a viharba, mert én két évig használtam, és biztos lőttem vele vagy ezer képet. De ott nem működött... Mindegy...
Az előző alaplapot nem tudtam frissíteni hivatalos T-mobilis ICS-re, ezt mikor visszakaptam, rögtön lefrissítettem. Lehet nem kellett volna, mert hibás... De mostmár kezd felmerülni bennem a hardver hiba is...

(#28080) petya220


petya220
senior tag

Szevasztok!
Nem vagyok valami jártas ezzel a cmd-s dologgal, de megakartam nézni a bootloadert h melyik verzió meg mi egymás :D na és ezt találtam:
Nézegettem a bootloader verziókat de ezt még nem láttam.. Szal..ez most egy "teljesen más" bl? vagy csak én vagyok ennyire balfék?http://logout.hu/dl/upc/2014-10/13/517076_kyh3jgtkdy9n7ix3_capture.jpg
vagy teljesen más paranccsal kellene néznem? D:

[ Szerkesztve ]

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#28081) patya276


patya276
csendes tag

Sárga felkáltójeles esteben mi is a teendő?

ZTE Arizona/SonyEricson Xperia X8/Alcatel OT 995/Nokia Lumia 530

(#28082) trebrona válasza patya276 (#28081) üzenetére


trebrona
nagyúr

Driver telepítés.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#28083) kgymac válasza patya276 (#28081) üzenetére


kgymac
őstag

Frissíteni a drivereket (eszközkezelőben). Ez attól függ, mi a hiba (nincs komp driver/nem lehet elindítani/stb)

(#28084) trebrona válasza Szabónagymer (#28079) üzenetére


trebrona
nagyúr

Próbáld meg ezt a romot bagyusztól, hátha.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#28085) #84490496 válasza petya220 (#28080) üzenetére


#84490496
törölt tag

Ez nem az,amit keresel. Bagyusz irt anno egy kommentet meg patcheket,arra keress rá a fórum keresővel. Sajna én már nem tudok segíteni ez ügyben egyéb okok miatt .. :R

(#28086) Szabónagymer válasza trebrona (#28084) üzenetére


Szabónagymer
aktív tag

Köszi a linket, holnap kipróbálom.

(#28087) Pityu62 válasza helixP (#28072) üzenetére


Pityu62
tag

Szia:)
Bizony hogy ott van a kutya elásva.!!Aksi 1 nap 11 óra üzem pár hívással kicsi navival 80%. még ilyen jó nem volt soha!! Ami van rajta az elég :opera mini,spirit fm.olx.adobe raider. mios thema. !ennyi:)
Egész jók a fotók is. Bejött a CM 11. köszi érte és a segítségetekért is:)
Ha javasolhatom 1 napig ne telepítsétek tele csak a leg fontosabbal ,és magától megnyugszik a beteg:)

[ Szerkesztve ]

(#28088) petya220 válasza #84490496 (#28085) üzenetére


petya220
senior tag

Áhh... Én egy olyat találtam ahhol azt írja le, h otu és fota nélkül hogyan lehet ics bl-t "szerezni" erre gondoltál? Vagy tovább kellene keresnem? :))

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#28089) benczebalazs


benczebalazs
újonc

Hali!
Alcatel ot 995-ön hogyan lehet rootolni mert bekapcsolásnál fel hangerőgomb hosszan nyomtam és frissitést akartam elinditani akkor egy android piros felkiálltójellel jelent meg. Azután már azt adta be nem tudtam vele semmit csinálni. Nem tudja valaki a hivatalos ics. 4.04. frissitést hozzá? A kernel asszem jenkis... valami volt mert nem találok ilyet sehol. Segítésg kéne!!! Válaszokat előre is köszönöm. :)

(#28090) #84490496 válasza petya220 (#28088) üzenetére


#84490496
törölt tag

Igen,ha jól emlékszem,akkor ott írja. Nem tudom,hogy a blogomban benne van-e?

Balázs: a nevem alatti blog feliratra katt és olvasd el mindkét 995 bejegyzést. Szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#28091) petya220 válasza #84490496 (#28090) üzenetére


petya220
senior tag

Az benne van h hogyan lehet fota-n és otu-n frissíteni. De én arra akarok rájönni h most ez ics vagy gb bl. Mert rendszertelenül kaptam. :D De már került rá Cm11 de elég "bugos" (wifi bekapcs. telefon halni meg xDDD de ez csak a 4.4-es romokkal van igy xD meg a screen off animáció is picit szétvan esve :c a wifit sikerült megoldani. 4.4 fölött ki kll cserélnem a wifi drivert h1n1 ics-ére.) Szóval..nem értem h mi van szegény telefonnal. Egy biztos, Alcatel. :DD

[ Szerkesztve ]

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#28092) Pityu62


Pityu62
tag

Tudom,hogy nem itt van a helye de hátha valakinek segítség lenne.Eladom ezt a két telefont tökéletes állapotban vannak CSAK az egyiknek repedt a kijelzője a másik a kamera kontaktos amivel kínlódtam már itt mire rájöttem hogy nem szoftveres gond.15 a kettő.
Ha esetleg zavar bennetek akkor harag nélkül törlöm.

[ Szerkesztve ]

(#28093) Pityu62


Pityu62
tag

Sziasztok.
A cm11 ben az egyéni csengőhangra van valami javítás vagy ötlet,mert nem ismétli,,,más bajom nincs vele,,,
Még annyit hogy ezzel 2 napot bírta az aksi,eddig a legjobb.Üdv

(#28094) kgymac válasza Pityu62 (#28093) üzenetére


kgymac
őstag

2perces mp3 :))

(#28095) Pityu62 válasza kgymac (#28094) üzenetére


Pityu62
tag

Oké ,értem,,és köszi. Mondjuk ez legyen a legnagyobb baja:)Üdv.

(#28096) ViktorHUN79 válasza Pityu62 (#28095) üzenetére


ViktorHUN79
aktív tag

Melyik cm11-el bír 2 napot az aksid?

(#28097) Pityu62 válasza ViktorHUN79 (#28096) üzenetére


Pityu62
tag

08.11.h1n1 bagyusz-úr:)féle a tuti.első nap nekem merült mint állat,ekkor leszedtem a claunchert és így csak az alap rendszer fut pár kellékemmel.Csak egy miui téma van fent meg opera,,,és pár apróság így másnapra összerakta magát és eddig jó.Ennek is egy baja van csak a csengőhang ismétlés de ezt most az audacity-vel megoldottam.

[ Szerkesztve ]

(#28098) Flind válasza ViktorHUN79 (#28096) üzenetére


Flind
senior tag

Nekem is két napig bírja, utolsó H1N1-el, és Paranoiddal is. Stock 4.0.4 ROM-on jó volt ha kibírta estig. Gyári akksi.

(#28099) Kicker


Kicker
senior tag

Sziasztok a telenoros OT 995-öst szeretném függetleníteni, Veszprém megyében vagyok, ha valaki tudna elfogadható áron erre megoldást, nagyon hálás lennék. :R

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#28100) dvdbackuper válasza Kicker (#28099) üzenetére


dvdbackuper
őstag

őstag és nem tudja a szabályokat... :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.