Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:02

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) #84490496 válasza nagyfejü (#9000) üzenetére


#84490496
törölt tag

Pc-rol elindul a clockwork?
A telo usb-je nyitott,nrkem a zsebemben ment nar bele kosz.. azota tokban hordom..

[ Szerkesztve ]

(#9002) ikaros13


ikaros13
aktív tag

Üdv!

No, mostanra megfogalmazódott bennem a gondolat, hogy a GB bootloader most már inkább hátrány, mint előny. (az életben nem fogok GB-t, vagy GB alapú ROM-ot feltenni) Ezért gondoltam felteszem életem első CWM mentését, és frissítek.
Természetesen OTU gyorsan a szemembe röhögött. Akkor FOTA. Az le is töltött egy ~5 megás update-et, a 010 04-et, rá is böktem a telepítésre, meg a figyelmeztetésre. Telefon úgy csinált mint aki újraindult, aztán közbe mégsem... Jött a szokásos Alcatel logo, majd a világító fekete képernyőnél vártam 15 percet. Semmi. Akku ki-be, indít. Elémletileg, ha hihetek a telefonnak, akkor a 010 04-es GB van most fenn, de az OTU továbbra sem talál semmit, és FOTA most már a FOTA sem.
A kérdésem az, hogy elhihetem-e a FOTA-s telepítőnek, hogy egyszer tényleg újraindul (mert most megint megpróbálkoztam az update telepítéssel, és most megint várok a fekete képernyőnél), vagy biztosabb, ha elkezdem kipróbálgatni az itteni GB mentéseket feltenni, majd frissíteni?

Annyit mókoltam a nagy küldetés elött, hogy unroot-oltam a telefont... az ördög nem alszik alapon.

Előre is köszi!

lateralitási kvóciensem: -100

(#9003) #84490496 válasza ikaros13 (#9002) üzenetére


#84490496
törölt tag

Hagyd meg kicsit a kepernyon.. elvileg egy robotnak kene lenni,ami alatt megy egy csik. Ha nem,akkor szerintem nem megy az update.

(#9004) nagyfejü válasza #84490496 (#9001) üzenetére


nagyfejü
őstag

Pc-rol elindul a clockwork? ezt hogy csináljam? A telón nincs clockwork! tokban hordom. A bagyusz féle CM ben és a Beneath féle CM ben is működött az usb!! Csak lassu volt.

(#9005) ikaros13 válasza #84490496 (#9003) üzenetére


ikaros13
aktív tag

Se robot, se folyamat jelző.
Azért még kap egy vacsorányi időt... :D

lateralitási kvóciensem: -100

(#9006) helixP válasza ikaros13 (#9005) üzenetére


helixP
nagyúr

Ugyan így voltam és azzal a mentéssel ment fel, aminek megdöbbentő módon az a neve, hogy "Amivel felmegy". :)
Ezt feltettem és rányomta FOTA-vel.

[ Szerkesztve ]

(#9007) bagyusz válasza ikaros13 (#9005) üzenetére


bagyusz
őstag

Anno nekem sem ment mert bugos volt az update. Itt egy patch rá CWM-ben feltudod rakni. Ez után leszedi az ics-t

(#9008) tehervonat


tehervonat
csendes tag

bagyusz: Én az első naptól kezdve használom a CM10 romodat. A következő tapasztalatokat szeretném megosztani:

+ BT működik, én csak azzal hallgatok zenét. Sztereóban, média-kezelőszervekkel együtt.
+ Pimp my ROM bétát ráengedtem, szinte minden tweak működik
+ CM theme manager szépen működik
+ az első custom ROM amely normálisan (automatikusan) tud váltani WIFI és 3G között

- a launcher (bármelyik) gyakran belassul
- browser gyakran fagy, nekem csak az opera működik, igaz az tökéletesen

Más:

Elkezdtem készíteni saját szórakoztatásomra egy JB-MIUI romot, a te CM10 romod alapjain. Bízom benne, hogy ez ellen nincs kifogásod. Ha esetleg igen, úgy kérlek jelezd azt!

(#9009) bagyusz válasza tehervonat (#9008) üzenetére


bagyusz
őstag

Rendben, köszi, akkor bt headset pipa.

Nincs kifogásom, de nehéz lesz lecsekkolni a hibákat boot közben mert a dmsg/logcat alapértelmezetten ki van kapcsolva, azért sok szerencsét a portoláshoz vagy patch rom készítéshez.

[ Szerkesztve ]

(#9010) tehervonat válasza bagyusz (#9009) üzenetére


tehervonat
csendes tag

A ROM már bebootol :)) és boot közben is kifogástalanul tudom logolni. Jelenleg a Miui Home fc-t próbálom elhárítani illetve a sim lock képernyőt eltüntetni. :W

(#9011) helixP válasza bagyusz (#9009) üzenetére


helixP
nagyúr

bagyusz:Szerinted 480 ébresztés 13 óra alatt az exchange-től sok, ha 2 fiókom van amiket 15 percenként ellenőriz...?

Köszi a segítséget: esetleg a google now-t valahogy ki lehet iktatni? Az is ébresztgeti rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#9012) bagyusz válasza tehervonat (#9010) üzenetére


bagyusz
őstag

A portolás már csak ilyen, "miui patch rom" lenne a legjobb megoldás.

(#9011) helixP: Passz, én csak gmail-t használok.

[ Szerkesztve ]

(#9013) eldrah


eldrah
aktív tag

nos, egynapnyi használat után(iggggen intenziv használatról van szó;) ) az eredmény:

-akksi: nálam 9 órát birt, ebből 1 óra gps, térképpel kb. 39% képernyő ébren(sajnos hamarabb tettem töltőre mint mentést csináltam volna róla:S) teló kb fél óra..játék...kb fél óra, 3g végig:D szóval összegezve, igen jól birja;)
- opera: az még mindig kritikán aluli:D fentről le görget és forditva:D
- hálózat:random módon eldobálja és van amikor percekig nem is tér magához ( ez lehet a nálunk lévő nem tul jó térerő miatt..ez is vitte az akksit rendesen amugy:S )
-gps.. gyors, biztos..már amennyire kitudtam deriteni egy órás ut alatt:D
- gyorsaság: gyorsnak gyors, de nem érzek óriási különbséget a többi hihi-hez képest...ez már az én hibám:D
- wifi megy, bluetooth megy..video még akad...gépre majd most töltöm a próbát..csak nem akarja felismerni a gép:S nem tudom miért.. ami engem zavar kicsit(tudom kussoljak és csináljam meg ha tudom :DD az az érintőgombok világitásának hiánya...bár nap végére egész megszoktam..na meg ugy veszem akksi kárára menne csak ha világit:D fő a pozitiv hozzáállás:D
A másik érdekes dolog...hivnak, fura a felvevés..de hagyján..felveszem..halk a hang, majd elkezd üvölteni...olyan hangerő lesz hirtelen a telefonba, mintha orditana a másik fél, vagy legalábbis ki lenne hangositva..másnál is ilyen? igaz ez az én süket fülemnek csak jó;)

összegzés: részben mert kiváncsi vagyok, részben mert mazohista...és javarészt mert lusta dög, holnap még tuti ez marad rajta és nem állitom vissza a mentésem a hini5.2-ről... :D

Összegezve az összegzést: köszönjük..és remélem fog még javulni mert amugy tetszik a rom:) és részemről menni fog a támogatás, mégha minimális is révén szegény, családos Magyar ember vagyok :C :D

és egy kérdés a végére: ha esetleg a 16gb-os sd-m irásvédetté tettem a rom által az lehet oka, hogy nem akarja semmi kezelni megfelelően? azzal mit tudok tenni, hogy helyrejöjjön?:S

(#9014) helixP válasza eldrah (#9013) üzenetére


helixP
nagyúr

Nálam 13 órája megy 50%-felett van, pedig nem kíméltem (net, e-mail szinkronizálás stb).
Egyik probléma sem jött elő itt azok közül, amit mondtál,kivélve persze görgetés...
Érintőgombok világítását be tudod kapcsolni, ha automatára teszed a fényerőt.
Nem ismeri fel a gép: szedd le az otu-t, majd dugd rá újra a telefont a gépre: megtalálja a saját driverjeit.
Írásvédett sdkártya: milyen bootloaderre tetted fel a CM-et?

[ Szerkesztve ]

(#9015) eldrah válasza helixP (#9014) üzenetére


eldrah
aktív tag

a géppel felismertetés végül eszembe jutott, le kell szedni a francos otut:D multkor is ezzel szivtam :/

nekem nem birja ugy..valahogy soha mint másnál:S de én már ennek is örülök :)
Az automatikus fényerőtől kiráz a hideg...néha olyan bénán vált..de majd kipróbálom..hátha...általában minimumon vagy félig van felvéve a fényerő csak...majd nyáron..na attól előre félek;)

ics van rajta..hivatalosan igy vettem boltban..nem emlékszem, de lehet előző kiadásu icsnél..benyomtam a kártya irásvédetté tételét..(beállitások/fejlesztői eszközök)

(#9016) mano59


mano59
csendes tag

Köszönet Bagyusznak és a Többieknek a nem kis munkájukért!!!!!!! :C :R
Telenoros telom frissítettem ICS-re,majd feltettem 5.3 at. Kipróbálnám
a CM10 et. Kérdésem: a kikapcsolásnál választható recoveryvel telepíthetem vagy
a leírásban lévő CWM_6 ot kell használni? Segítséget előre is köszi

(#9017) bagyusz válasza helixP (#9011) üzenetére


bagyusz
őstag

Google now ébresztgetést is passzolom. Lassan egy hete használom így, max amit kibírtam hozni belőle az 2nap 4óra, ez idő alatt nem vettem észre, hogy ébresztgetné a telót a google appjai. Lehet, hogy közre játszi a másik fiók szinkronizációja.

(#9015) eldrah: Igen, sajnos csak auto fényerő mellett van bill háttér világítás. Egyébkén meg tudod módosítani autó fényerő szinteket.

[ Szerkesztve ]

(#9018) eldrah válasza bagyusz (#9017) üzenetére


eldrah
aktív tag

köszönöm, majd kipróbálom..sd problémára valami tanács?:S sajnálom a 16gb-os karim..ez a 4 gigás gyári igen sovány nekem:D

(#9019) motrola válasza helixP (#8951) üzenetére


motrola
aktív tag

Ezen ROM-ok leírásai tartalmaznak 2 fontos sort.
1. Ami működik:
2. Ami nem működik:
Mikor megvettem a telefont 2.3.6 GB volt rajta és minden működött. Ma is működik minden tökéletesen.
Nem ez az első telefon amin kipróbáltam néhány ROM verziót.
Az biztos CM romban tökéleteset még egyik készülékemhez sem találtam.
Elég csak végigolvasgatni a hsz-kat és kész is a hibalista. Ezen nem érdemes vitatkozni
LG GT540, Alcatel OT-995,

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#9020) ViCk980 válasza bagyusz (#9017) üzenetére


ViCk980
tag

Sziasztok.

Hülye kérdés de valaki nézte már a legújabb ot-996-os kernelét hogy mennyiben különbözik a 995-től? Mert unokatesóm is szeretné rátenni a cm 10-ed de fél hogy "lebutul a telója" mert ugye OT-995+NFC+?=OT-996
Színre-szagra ugyan az a két teló..kivéve, hogy az övében az MSM8255T az enyémben meg MSM8655 proci van...

(#9021) helixP válasza motrola (#9019) üzenetére


helixP
nagyúr

Azért mégis megtehetnéd... :U

(#9022) dinnje válasza helixP (#9011) üzenetére


dinnje
aktív tag

Ha google now kikapcsolása alatt az asszisztens kártyákra gondolsz, akkor azt ki lehet kapcsolni.

Bagyusz: Fantasztikus a rom, érezhetően javult az akku használat. A frissített gappsban sem működik a hangalapú keresés, de látom rajtam kívül ez senkit sem zavar :) Ez természetesen nem ront használhatóságon, feltettem a 2012 10-es gappsot azzal is minden működik. Köszönjük a folyamatos fejlesztést! Pár hete még nem gondoltam volna, hogy folyamatosan fogok használni CM10-es romot!

(#9023) eldrah


eldrah
aktív tag

nem tudom érdekes lehet-e de a flasht sokan hiányoljátok ebből a cm10-ből..találtam egy régi elmentett verziót ami szépen megy rajta;)
<a href="http://filefeltolto.hu/letoltes/e208701747934199/install_flash_player_ics.apk">http://filefeltolto.hu/letoltes/e208701747934199/install_flash_player_ics.apk</a>

[ Szerkesztve ]

(#9024) #64017664


#64017664
törölt tag

Sziasztok!
Felraktam a telefonra azt a GB gyári mentést "amire felmegy az ics" és letöltöttem a 010 05-ös ( talán )
frissitést, elkezdte telepiteni, és ugyanugy megállt felkiáltójellel :S ilyenkor mivan? próbáljam másikkal?

(#9025) bagyusz


bagyusz
őstag

Fejlesztési infó: működik a flash player, vidók is mennek de csak hangal, már csak kodeket kell a helyére rakni. :B

(#9020) ViCk980: Tegnap néztem meg, def konfigban csak az nfc módosítás van, más egy nincs. Szerintem fel megy rá.

(#9019) motrola: Ezzel most újat mondtál tényleg, egyébként még mindig nem válaszoltál a kérdésemre.

(#9026) helixP válasza dinnje (#9022) üzenetére


helixP
nagyúr

Nem, a kártyák kikapcsolása nem elég, sajnos, a nélkül is felébreszti a telefont, nem kevésszer.

[ Szerkesztve ]

(#9027) ViCk980 válasza bagyusz (#9025) üzenetére


ViCk980
tag

Köszi. :)

Ja CM10 video lejátszásról...BS player + codec beállítás HW decode BS motorral..nekem így szépen játsza a videókat..

(#9028) bagyusz válasza ViCk980 (#9027) üzenetére


bagyusz
őstag

Ez a fajta videó lejátszás ment is, azzal nincs is baj. A telepített flash player ki fc-zt a böngészőt, ha beakarta hozni a videó lejátszó felületet. Most már nem csinál ilyent, viszont kép még mindig nincs hozzá, csak hangal játsza le.

(#9029) eldrah válasza bagyusz (#9028) üzenetére


eldrah
aktív tag

az általam linkelt apk. nem integrálható bele valahogy? azzal kép és hang is van:) elég sokat végigpróbálgattam mire megtaláltam(lehet tul sok cucc van már lementve a gépemre?:D)

(#9030) helixP válasza eldrah (#9029) üzenetére


helixP
nagyúr

Nem, nagyon tudom leszedni... én vagyok a láma? :)

(#9031) bagyusz válasza eldrah (#9029) üzenetére


bagyusz
őstag

Adobe flash playeről van szó, amit linkeltél pont az van fent. CM-nél fczik mikor videó megosztó oldalt akarok megnézni pl: indavideo.

(#9032) eldrah válasza helixP (#9030) üzenetére


eldrah
aktív tag

http://filefeltolto.hu/letoltes/e208701747934199/install_flash_player_ics.apk

van egy nagy ingyenes letöltés gomb..katt arra..pár másodperc és elindul..

(#9033) wwenigma válasza eldrah (#9032) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

[link] itt mindig megtalalod a legfrissebbet ami jelenleg ez:

Flash Player 11.1 for Android 4.0 (11.1.115.47)

És ott van az összes többi régi verzió ha szükséged lenne rá.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#9034) eldrah válasza bagyusz (#9031) üzenetére


eldrah
aktív tag

ezt nem néztem..a videa tök jól megy nekem pl...meg még pár oldal..ez valóban nem megy..nem zárja be a böngészőt(gyári, opera meg se nyikkan:D) de nem indulnak a videok..csak tölt...bocsánat akkor:S pedig sok mesét nézett már online a kicsi igy:D

(#9035) dinnje


dinnje
aktív tag

Fel szoktam tenni az Adobe Flashplayer 11.1-et, ezzel megy Opera Mobile alatt az Indavideo. Mást nem nagyon szoktam nézegetni, így bővebben én se tudok nyilatkozni ez ügyben.

(#9036) ikaros13 válasza helixP (#9006) üzenetére


ikaros13
aktív tag

Köszi neked is, és Bagyusznak is az ötletet. "Természetesen" nem ment egyikkel se.

Amit Helix ajánlott, leszedtem, feltettem. Meg is találta a 212,xx megás 05-ös update-et, elkezdte feltelepíteni, láttam a Fakirr által is említett folyamatjelzőt (meg is örültem... kár volt..), de saccperkábé olyan 1/3-nál átment felkiáltójelbe.
Amit Bagyusz ajánlott: azt is leszedtem, elkezdtem a telepítését, és ezt kaptam:

assert failed:apply_patch_check ("/FAT/image/AMSS.MBN", ["jó hosszú alfanumerikus karakter halmaz #1"], ["jó hosszú alfanumerikus karakter halmaz #2"] )
E: Error in sdcard/OT-995_v61c_patch_update.zip
(Staus code 7)
Installation aborted.

Holnap majd megpróbálozom ezzel, és azért csak holnap, mert holnap mégcsak péntek :W , és hogyha véletlenül sikerül, akkor úgysem fekszem le addig amíg fel nem kerül az új CM, és be nem lakom... pedig hipp-hopp itt a reggel, meg a munkábamenetel... :D úgyhogy most visszarakom szépen a tegnapi mentésem.

Van egy olyan sanda gyanúm, hogy még írok e-témában, és mégegyszer köszi! :))

szerk:

@realtrill23: köszi, ezt is meg fogom próbálni!

[ Szerkesztve ]

lateralitási kvóciensem: -100

(#9037) #64017664


#64017664
törölt tag

Szia!
Nekem pont most sikerült!
Azt amit bagyusz linkelt patchet, át neveztem update.zip-re és feltelepítettem update-ként CWM-ből, most telepiti a frissitést már a háromnegyedénél jár :D

Szerk: És fent is van az ICS :D

[ Szerkesztve ]

(#9038) butyek válasza bagyusz (#9031) üzenetére


butyek
senior tag

Az előző verziónál nem volt fc, viszont a hang ment csak, a kép az olyan fél percenként frissült. Kicsit pps feeling volt :)

&ρID with 10^100. Honor 6 H60-L04

(#9039) bagyusz válasza butyek (#9038) üzenetére


bagyusz
őstag

Mármint gyári böngészőnél? Ott html 5 hibákkal elszáll az adoba flash player.

(#9040) batukán


batukán
csendes tag

sziasztok!
nem tudom találkozott-e már valaki ezzel a bug-al?
az eddig kipróbált összes cm10 rom-nál néha befagy a lock screen, és a call screen :F
amikor fel akarom ébreszteni a telefont, valamikor a home képernyő jelenik meg a feloldó gomb nélkül, néha pedig telefonálás után fagy meg a call képernyő. mindkét esetben az szokott segíteni, ha a power gombbal lezárom a képernyőt, majd újra kinyitom.
esetleg erre tudna valaki megoldást javasolni?
telenoros gyári ics-es a készülék.
am nagyon szeretem Bagyusz mester cm rom-jait, és ezúton is köszönet neki a sok munkáért! :R

[ Szerkesztve ]

(#9041) Ted-Mosby válasza ikaros13 (#9036) üzenetére


Ted-Mosby
senior tag

nálam is pont ugyanez van :(( , de próbálkozom

(#9042) zho-lee válasza batukán (#9040) üzenetére


zho-lee
addikt

Hmmm, az ismerősömnél van egy SE Tipo, az is ilyen, abba gyárilag van beépítve..
Olvasgatom az Operás gondokat, de konkrétan még nem találtam meg. Visszapattan?

Én UC Browser-t használok, az teszi a dolgát.
Sajnos van olyan oldal, ahol kitakar egy darabot a flash reklám.
Akkor az is megy? (én nem telepítettem semmilyen flash-el kapcsolatos apk-t)
Vagy a flashplayer megint más?
Honnan tudom, hogy megy-e? Youtube?

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#9043) eldrah válasza wwenigma (#9033) üzenetére


eldrah
aktív tag

es ezt hogy tegyem fel? vagy a cwm rossz?:( 6. akarmennyi van fenn... azt irja install aborted..:) kiprobalnam masikkal de telorol vagyok igy nem tudom:)

[ Szerkesztve ]

(#9044) neprom válasza batukán (#9040) üzenetére


neprom
csendes tag

Szia! Enyém is ezt csinálja. Egy kis ideig segített amit bagyusz ajánlott.

build.prob-ba :
ro.lge.proximity.delay=25
mot.proximity.delay=25

(#9045) batukán válasza neprom (#9044) üzenetére


batukán
csendes tag

és ezt a bild.prop melyik részébe írod be?
egy darabig jó lett, aztán ugyanúgy fagyogat?
jó lenne megoldást találni erre a problémára, mert amúgy nagyon bejön ez a rom!

(#9046) neprom válasza batukán (#9045) üzenetére


neprom
csendes tag

Bárhová írhatod, elvileg. Én a végére írtam. Igen, egy darabig jó lett. Amugy csak a JB alapú romoknál csinálja ezt. ICS-el minden ok.

(#9047) batukán válasza neprom (#9046) üzenetére


batukán
csendes tag

Köszi, megpróbálom!
Nekem is csak cm-nél jön elő...

(#9048) Ted-Mosby


Ted-Mosby
senior tag

ha ezt megcsinálom akkor már ICS bootloader-em lesz ???

a 2.3.6 T-s frissítés ICS-re se OTU-val, se FOTA-val nem megy :((

(#9049) ricsi8800gt válasza batukán (#9047) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Kérhetek olyan tanácsot hogy melyik romot érdemes fel tenni OT995-re?Amin müködnek is jol a dolgok.

[ Szerkesztve ]

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#9050) batai15 válasza ricsi8800gt (#9049) üzenetére


batai15
félisten

nem tudom feltűnt e az első hsz. bagyusz féle cm is egyre jobb, a h1n1 meg nagyon jó. 5.3 bevált nekem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.