Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:02

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28501) ViktorHUN79 válasza hun005a (#28497) üzenetére


ViktorHUN79
aktív tag

Szia letudnád írni annak a programnak a nevét amivel 700mb swapot állítottál+hogy pontosan hogyan. Thx

(#28502) eldrah


eldrah
aktív tag

[http://speedy.sh/ayCCb/Facebook-for-Android-v2.0-build-95039-ARMANI.apk]

Ez régebbi verzió, szóval a frissitéssel jött dolgok nincsenek benne..(smileyk, meg ilyenek)

[ Szerkesztve ]

(#28503) nagyfejü válasza eldrah (#28502) üzenetére


nagyfejü
őstag

Nem jön be semmi!

(#28504) petya220 válasza eldrah (#28498) üzenetére


petya220
senior tag

Örülök neki h működik :D

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#28505) trebrona válasza Joeker67 (#28500) üzenetére


trebrona
nagyúr

Válogass!

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#28506) hun005a válasza ViktorHUN79 (#28501) üzenetére


hun005a
tag

http://www.9apps.com/android-apps/ROEHSOFT-RAM-Expander/

select swapdir a memóriakártyád
A felső csúszkán beállítod a méretet
Bal fent swap activ,meg autorun mellette

(#28507) eldrah válasza trebrona (#28505) üzenetére


eldrah
aktív tag

köszi:D ez még jobb:D nem tudom mi lehet:S rosszul linkeltem biztos..elnézést...

(#28508) petya220 válasza hun005a (#28506) üzenetére


petya220
senior tag

szerinted ez másik készüléken is működik?

Nem kérdeztem semmit se... :D azt hittem h valaki ot995-re csinálta :D

[ Szerkesztve ]

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#28509) konigjanos válasza hun005a (#28506) üzenetére


konigjanos
senior tag

Fenébe, a 2.3-as androidon nem megy...van olyan, ami igen?

(#28510) pcgamer01


pcgamer01
senior tag

Sziasztok!

Nektek is gyorsan merül a teló böngészés közben?
Wifin,alacsony fényerővel,szink nincs bekapcsolva mégis percenként lemegy 1%-ot....
Másik dolog rootolástól se veszik el a függetlensége ugye?
:R

Samsung Galaxy S10+

(#28511) petya220 válasza pcgamer01 (#28510) üzenetére


petya220
senior tag

Szia
Attól sem. Teljesen máshol van mint a rendszer. Ilyesmitől nem kell tartanod :D

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#28512) pcgamer01 válasza petya220 (#28511) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Rendben köszi akkor megnyugodtam. :R

Samsung Galaxy S10+

(#28513) Flind válasza pcgamer01 (#28510) üzenetére


Flind
senior tag

Nekem nem, 1 óra böngészéstől kb. 15-20%-ot.
/ CM11 Android 4.4.4 & UC Browser /

(#28514) Joeker67 válasza trebrona (#28505) üzenetére


Joeker67
aktív tag

Köszönöm! :R

Más: megjött a microHDMI-HDMI átalakító, de sajna ha bedugom a kábelt,
a telefonon és a tv-n is szétesik a kép!
Melyik rommal lehet rendesen használni a HDMI kimenetet?
Most az utolsó CM11 van fent, melyikat ajánlanátok?

(#28515) petya220 válasza Joeker67 (#28514) üzenetére


petya220
senior tag

Ics vagy gb H1N1

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#28516) pcgamer01 válasza Flind (#28513) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Az komoly most sikerült másfél óra alatt lemerítenem pedig csak neteztem.. :W
Itt valami nincs rendben,ha pl estére feltöltöm kikapcsolok mindent róla reggelre lemerül. :(
Most próbálok szerezni nagyobb akksit bele hátha az a baja...

Samsung Galaxy S10+

(#28517) Flind válasza pcgamer01 (#28516) üzenetére


Flind
senior tag

Nekem gyári 1500-as van. De lehet hogy neked elhasználódott.

(#28518) hun005a válasza petya220 (#28508) üzenetére


hun005a
tag

Igen nekem azon van!

(#28519) hun005a válasza konigjanos (#28509) üzenetére


hun005a
tag

Azt nem tudom
Ez az ICS+V1.3
4.0.4 az adroid

(#28520) Borosz válasza pcgamer01 (#28516) üzenetére


Borosz
senior tag

Akku baja lenne? Milyen ROM van rajta?
Nekem az a bizonyos H1N1 5.8a és filmezni is simán lehet vele. Gyári akku és nagyon bírja.

(#28521) konigjanos


konigjanos
senior tag

Egy új akkira én is beneveznék, mit ajánlotok?
erről esetleg tapasztalat?

(#28522) pcgamer01 válasza Borosz (#28520) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Nekem a gyári ICS, lehet azért?

Samsung Galaxy S10+

(#28523) Borosz válasza pcgamer01 (#28522) üzenetére


Borosz
senior tag

Hm...Akkor lehet, hogy mégis akku... Mindenesetre ha van a környezetedben alkalmad kölcsön kérni egyet, nem árthat kipróbálni, mielőtt berendelsz egyet.

(#28524) pcgamer01


pcgamer01
senior tag

Hali!

rootolásban tudna segíteni valaki?
Az összefoglalóban lévő dolgok szerint csináltam miután megnyomtam a visszaállítást nem történik semmi.
Újra kéne indulnia de 25perc után se indult újra...mit rontottam el?

Samsung Galaxy S10+

(#28525) Angel2014 válasza pcgamer01 (#28524) üzenetére


Angel2014
addikt

Ezt tedd az sd kártyára és zippként telepítsd [link]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#28526) djapor96


djapor96
őstag

Kitkat (cm11) után hogy tudok a legegyszerűbben visszaállni gyári állapotra? Root sem kell a végén!

[ Szerkesztve ]

Qtek S100, Mio A701, HTC Kaiser, Samsung Omnia i900, Xperia X10i, Samsung S2, Huawei U8500, Samsung Note , HTC One, Samsung Ace 3, Lenovo Vibe X2, S850, Huawei P8 lite, P9 lite, Mi Mix 2, Mi9 Lite, Mi11 Lite, Samsung Galaxy Z Fold 3

(#28527) SüdiLaller válasza djapor96 (#28526) üzenetére


SüdiLaller
aktív tag

bocs az offért, de ők tudják a választ, én meg már elkezdtem alapozni az esti bulira, buék! :DDD

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#28528) djapor96 válasza SüdiLaller (#28527) üzenetére


djapor96
őstag

+1.... BUÉK.... Holnap után is ráér a válasz...

[ Szerkesztve ]

Qtek S100, Mio A701, HTC Kaiser, Samsung Omnia i900, Xperia X10i, Samsung S2, Huawei U8500, Samsung Note , HTC One, Samsung Ace 3, Lenovo Vibe X2, S850, Huawei P8 lite, P9 lite, Mi Mix 2, Mi9 Lite, Mi11 Lite, Samsung Galaxy Z Fold 3

(#28529) helixP válasza djapor96 (#28526) üzenetére


helixP
nagyúr

Melyik gyárira? ICS, vagy GB? GB-re sehogy, legközelebbi pedig a bagyusz-féle GB. 4.0-ra meg leszedsz egy gyári szolgáltatós rom-ot a topic elejének segítségével.

(#28530) Stirlitz válasza konigjanos (#28521) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Hello!

Megveheted, jó lesz, én is ilyennel váltottam a megfáradt gyárit.

(#28531) Stirlitz válasza hun005a (#28519) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Szerk lejárt ezért a külön h.sz.

SWAP témához kis segítség mindenkinek. Annak idején nem próbáltam ki, ha jól emlékszem azért mert lassú SD karim van csak. Annak örülnék is, ha ideírnád hun005a, hogy milyen SD kártyával használod a SWAP funkciót.

[ Szerkesztve ]

(#28532) djapor96 válasza helixP (#28529) üzenetére


djapor96
őstag

Letöltöttem az T-s ICS-t. Ha terminálról indítom a recoveryt, akkor nem tudja mountolni az sd-t. Ha hagyományossal, akkor meg hiába nyomom a power+hang le-t csökkentett módban indul el, de nem ugrik be fastboot-ba....

Ötlet?

Qtek S100, Mio A701, HTC Kaiser, Samsung Omnia i900, Xperia X10i, Samsung S2, Huawei U8500, Samsung Note , HTC One, Samsung Ace 3, Lenovo Vibe X2, S850, Huawei P8 lite, P9 lite, Mi Mix 2, Mi9 Lite, Mi11 Lite, Samsung Galaxy Z Fold 3

(#28533) djapor96 válasza djapor96 (#28532) üzenetére


djapor96
őstag

sikerült a számitógépről is indítani, de ott sem tudja mountolni

Qtek S100, Mio A701, HTC Kaiser, Samsung Omnia i900, Xperia X10i, Samsung S2, Huawei U8500, Samsung Note , HTC One, Samsung Ace 3, Lenovo Vibe X2, S850, Huawei P8 lite, P9 lite, Mi Mix 2, Mi9 Lite, Mi11 Lite, Samsung Galaxy Z Fold 3

(#28534) bmt50 válasza djapor96 (#28533) üzenetére


bmt50
senior tag

5.5-os matchfix-es recovery-t hasznalj,amit wenigma vagy fakirr mesterek blogjaiban talalsz.Ha azzal se mountolja az sd-t,akkor tedd at masik usb slotba a kabelt es probald ujra.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#28535) djapor96 válasza bmt50 (#28534) üzenetére


djapor96
őstag

Köszi, sikerült úgy néz ki, régi volt a recovery...

Qtek S100, Mio A701, HTC Kaiser, Samsung Omnia i900, Xperia X10i, Samsung S2, Huawei U8500, Samsung Note , HTC One, Samsung Ace 3, Lenovo Vibe X2, S850, Huawei P8 lite, P9 lite, Mi Mix 2, Mi9 Lite, Mi11 Lite, Samsung Galaxy Z Fold 3

(#28536) kliberk


kliberk
csendes tag

Sziasztok!

Most tettem fel a "bagyusz" által kreált "ICS_H1N1v5.8a"-t utána ezt a Patch-et "ICS_H1N1_v5.5_sdcard_mount_fix_ICS_BL" 5.5-ös CWM-el.
Müxik,de semmilyen Google alkalmazásba nem tudok bejelentkezni...
Lehetséges,hogy ehhez is van valamilyen "Gapps".zip? Nem találtam (vagy csak átsiklottam rajta?)?Ha van kaphatok egy linket hozzá?
Valaki esetleg tud-e valamilyen megoldást erre a szerintem nem kicsi problémámra?
Ez ha jól látom nem függetlenített Rom!?

Ezelőtt ezt sasoltam meg "cm-11-20140811-UNOFFICIAL-H1N1-cocktail" plussz ezzel a Gapps-al "Cocktail_Gapps_Minimal_4.4.4_signed_20140729" ,de sajnos ott meg a Hdmi kép esett állandóan szét és még az Sd kártyát sem tudtam láttatni sehogysem a Pc-vel!
Nem tudom,hogy ezekre a problémákra van-e valamilyen megoldás?
Várom az esetleges válaszokat,köszönöm...

[ Szerkesztve ]

(#28537) Stirlitz válasza kliberk (#28536) üzenetére


Stirlitz
senior tag

H1N15.8a-hoz nem kell gapps.

(#28538) kliberk válasza Stirlitz (#28537) üzenetére


kliberk
csendes tag

A Google bejelentkezések megoldódtak:
a Google szigorított a "más" eszközökön lévő alkalmazásokba való belépési módszereken,egy "alkalmazásjelszót" kellett létrehoznom a böngészőben a Google oldalon és azzal a 12 betűből álló jelszóval tudtam belépni pl. a Google Play android alkalmazásba.
Én meg már azt hittem,hogy elfelejtettem a jelszavamat,de a pc-n is betudtam lépni pl. a gmail-embe az eredeti jelszóval.

Ha valaki tud választ a többi kérdésemre azt szívesen fogadom...a Kitkat-ot(amit írtam)is kipróbálnám,de már az elriaszt,hogy azzal nem sikerül beolvasni az Sd kártyát a Pc-ről.

(#28539) trebrona válasza kliberk (#28538) üzenetére


trebrona
nagyúr

Innen az 5. pont meghajtó programok telepítése kell neked.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#28540) Stirlitz


Stirlitz
senior tag

Lenne itt valaki aki regisztrált az xda-developers oldalon? És angolul is épkézláb tudd (nem úgy mint én sajna)? Van ez a swap projekt, én a 4.-ik pontban kért próbát elvégeztem, működik OT-995 készüléken Bagyusz CM10 romjával. (Mit is mondjak, talán azt, beszartam mekkorát gyorsult a telo.) Szóval a két log file-t kellene elküldeni a fejlesztőknek, hogy az OT-995 is támogatott legyen rendesen AROMA installer által. Itt a 2 file.

(#28541) kliberk válasza trebrona (#28539) üzenetére


kliberk
csendes tag

Ugyanúgy nem látja a Pc az Sd-t,nincs sárga felkiáltójeles eszköz az eszközkezelőben.Kipróbáltam az összes Usb port-ot...semmi eredmény.Vajon miért???

(#28542) Stirlitz válasza kliberk (#28541) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Mert a hiba az, hogy eszközkezelőben nincs is sárga felkiáltójeles eszköz amit keresel. Csak a következőt kell tenned. Telo usb-n ráköt PC-re. Telon usb megosztás bekapcs. Eszközkezelőben PC-n törölni a YUNOS phone bejegyzést és a portok (com és lpt) is törölni a telefon usb portját. A drivereket is törölje, ez legyen bejelölve mindig. Ezután telo USB kábelről lehúz, majd újra csatlakoztat. És voila, ekkor már a megfelelő drivereket telepíti és működik is. 5 perce tesztelve Win8.1-en. Látszik szabin vagyok, nagyon ráérek telot buzizni... :)

[ Szerkesztve ]

(#28543) Borosz


Borosz
senior tag

Az mit jelent, ha T-s 995-be teszek T-s kártyát, hogy aszongya: "SIM/RUIM a hálózat által lezárva/Nem áll rendelkezésre szolgáltatás" ?
és a beállításokban a hálózatválasztás menü nem indítható. Ki van szürkítve.

(#28544) Keeperv85 válasza Borosz (#28543) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Konkrétan le van tiltva. Vagy nincs IMEI szám, vagy kizárta a meglévőt a szolgáltató... :U

(#28545) kliberk


kliberk
csendes tag

Jelentem a #28536 -os hozzászólásom első része megoldódott (cm-11-20140811-UNOFFICIAL-H1N1-cocktail Rom - usb háttértárként nem tudtam csatlakoztattni a Pc-hez).
Ezt kellett feltelepíteni az összes driver eszközkezelőből való törlése ill. Pc újraindítása után:
Alcatel_Motorola_ADB_DeviceManager_2.4.3
Köszönöm a segítséget...bár a fórum és goegle barátunk segítségével egy korábbi ill. más problémához kapcsolódó hozzászólásnak (egyébként bagyusz nevére utalt az user,mikor megemlítette a fórumon) köszönhetően találtam meg azt a megoldást.

Azért még várnám a többi kérdésemre is a válaszokat (Egyik ennél a Rom-nál: a Hdmi kép sokszor rossz és ugrál,így használhatatlan)

[ Szerkesztve ]

(#28546) Stirlitz válasza kliberk (#28545) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Örülök neki, bár a fene tudja nálad miért nem volt ez fent. Friss win8.1 telepítés után vagyok, és otu volt csak telepítve a gépemre. HDMI nincs ötletem..

Más: /data partíción swap file létrehozva nagyon bejött. Az összes bagyusz kerneles ROM imádja.

[ Szerkesztve ]

(#28547) nagyfejü válasza Stirlitz (#28540) üzenetére


nagyfejü
őstag

hali!

Leirnád hogy mit s hogy csináltál üdv

(#28548) Borosz válasza Keeperv85 (#28544) üzenetére


Borosz
senior tag

Az szép. IMEI van. Az eredeti. Nemrég vettem a fiamnak a készüléket. T-s. Akkor irány a szolgáltató az adás-vételivel? Más megoldás? :F

(#28549) Keeperv85 válasza Borosz (#28548) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Sajnos ez az egyetlen út... :U Gyári rom vissza, root semmi, csak a szokásos... Nincs más megoldás... :(

(#28550) Stirlitz válasza nagyfejü (#28547) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Uhh, ez hosszú lessz.. Na szóval, az lényeg, egy script segítségével hoztam létre az extra swap helyett. Lentebb írtam, van egy swap projekt. Ide el kellene látogatni, és letölteni a jelenlegi cwm-es telepítőt. Kicsomagolni. Megvannak a scriptek készen máris. Egyelőre hagyd őket. Olvass.

3 helyen lehet ilyen swap a készülék belső particióin. SYSTEM, DATA, CACHE. SYSTEM kilőve, az tele van, alig van hely. Cache ott már akad hely, egy szerényebb swap el is fér. Én 100MB-nál nagyobbat nem próbáltam itt, elviekben ezt a particíót a droid is arra használja, ami a neve. CM romok a z-ram -ot is ide teszik pl. Így én csak kipróbáltam ezt, de nem hagytam itt semmit végleg. Marad a /DATA. Na itt van hely bőven, ugye ez OT995-n 1gb. Ide készítettem egy 300mb-os swap file-t. Illetve azt a scriptet használtam, ami ezt létrehozza.

Mi kell hozzá: olyan ROM ami a swap-t támogatja Vagyis a ROM kernele. Bagyusz féle ROM ilyen, kívéve H1N15.8a. Ez biztosan nem. Kell még root jog, (ez nem kéne gond legyen, bagyusz ROM-jai rootoltak.) Terminál telepítve, CM10 romban alapból van. Root explorer vagy a CM romok beépített file kezelője, rendszergazdaként használva. (Igazából CM romot használva minden van ami kell kapásból.)

Hogyan csináld: (Fontos a könyvtár neve! Figyelj arra amit írok! ) A fentebb emlitett telepítő zip-et kicsomagolod és a /swap/data/300/etc/init.d/ könyvtárban lévő 98swap_data_v300 nevű file-t valahogy a telefon memóriakártyájára másolod. (Ha 300mb swap-ot akarsz. Igazábol a sok könyvtár itt az elnevezésnek megfelelően, előre megírt scriptet tartalmazz ami akkora swap helyett készít amit jónak látsz, és amire a könyvtár neve is utal. Szerintem 300mb bőven elég, ha más méretűt akarsz, válasz másikat, a lényeg, legyen annyi szabad helyed is akkor belső tárhelyen.) Ezután a file-t másold a Root Explorerel a /system/etc/init.d mappába. Ésszel, figyelj oda mit csinálsz. Ha sikerült bemásolni, ellenőrizni kell a jogosultságokat. 755 legyen. A CM-es filekezelővel megtudod nézni a file tulajdonságainál, és módosítani is tudod, ha szükséges. Így legyen beállítva a jogosultság. Reeboot, és ennyi. Következő újraindítás pár mp-el megnő, ugye ekkor létrehozza swap file-t, és automatikusan használni is kezdi.

Ellenörzés: terminálba add ki ezt a parancsot: free -m
Ha swap sorban nem csak 0 lesz mindenhol, akkor működik. Első szám mutatja a swap méretét, második menyit használ belőle, harmadik mennyi van szabadon.

Fontos! Senkit nem biztatok semmire, és mindenki a saját felelősségére turkál a ROM-ban. Ne legyenek túlzó elvárások sem, nem lesz belőle Galaxy S5.. :) Viszont a multitasking képességek nagymértékben javulnak, pl az az elhízott Facebook app is használható lesz.
Örülnék, ha vki elküldeni az eredeti ötletgazdáknak, a teszt eredményét, mert ők Aroma Installeres "telepítőt" is készítettek hozzá. Az igazából "bolondbiztos" megoldás. Ezenkívül nem tudom, szabad-e a /CACHE particíóra mondjuk egy 150MB-os swap-et elhelyezni, nem okozz-e problémát a ROM-nak, nem ismerem a működését ennyire. Bagyusz véleménye pl jó lenne ebben a kérdésben is. Ami biztos, CM romokban én a z-ram-ot nem használom, CM11 romban is kikapcsoltam mindig egy scriptel. Az igazából ehhez hasonló megoldás a /CACHE partición, de tömöritést használ az adatokra, és ez processzor használattal jár. Az is biztos, hogy a más a sebessége a /CACHE és a /DATA particíónak. /CACHE gyorsabb. Csak nem tudom mennyire szabad lefoglalni. Aztán ezt szinte minden android készüléken lehet használni, ha van swap támogatott kernele és elég belső tárhely. Az is biztos, hogy fokozott használattal jár a mem cellákra nézve. Én úgy gondolom, az ebből fakadó hamarább tönkremenő telefont bevállalom. Nem hiszem, hogy hamar bekövetkezne. De ez az én véleményem. Szóval mindenki saját felelősségre turkál a telefonjában.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.