Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:02

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28601) tomsics válasza Borosz (#28598) üzenetére


tomsics
senior tag

Nekem is ugyanezt írta ki mikor német országban voltam és állítólag letiltotta a kinti szolgáltató a főzött rom miatt.Nekem is ki volt fizetve,sim is jó volt(most is azt használom).Itthoni T-ben mondták azt,hogy illegális szoftver miatt tiltotta le a német szolgáltató.Én azóta se tudtam vele mit kezdeni

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#28602) Stirlitz


Stirlitz
senior tag

Nem tudom menyire volt szó az SD kártya kompatibilitás (keresővel nem sokat találtam erről itt), de végül is, OT995 az Alcatel szerint 32Gb méretig kezeli a kártyákat és nem kompatibilis az SDHC UHS-I szabvánnyal. Rendeltem egy ilyet, elsőre nem tudta használatba venni (CM10 ROM). Windows alatt átalakítóban gyorsformázva életre kelt, majd ezek után szépen kezeli a telefon. És gyors. Átlag 9-10 Mb írási sebesség a gyári 4Gb-os kártya 3Mb/sec sebességéhez képest. (RAMExpander mérései) Nem tudom a ROM-nak volt valami baja, vagy ennyi problémát okozz csak az, hogy nem támogatja ezt a szabványt az OT995. Azért írtam ide, hátha valaki SD kártya vásárláson töri a fejét, legyen friss infó.

Szerk: az EBAY eladó gyorsan postázta, original csomagolásban a kártyát, ajánlott részemről.

[ Szerkesztve ]

(#28603) Borosz válasza SüdiLaller (#28599) üzenetére


Borosz
senior tag

A baseband patch mit takar itt, nálam, ennél a készüléknél?
Nem jó PIN kóddal sem.

Volt fent most CM10 cocktail majd miui5, de szarik rám a kis drága.

Fakirr1: :R, MIUI5-el sem állt helyre. MIUI4-el esetleg próbáljam?

[ Szerkesztve ]

(#28604) dvdbackuper válasza Borosz (#28603) üzenetére


dvdbackuper
őstag

Nekem akkor csinált ilyet, mikor kóddal próbáltam mókolni a hálózati zárat... nem tudtam használni már semmilyen kártyával, az is T-s volt... ne is kínlódj vele, nem lesz jó...
szerviz, 3k és megy minden szolgáltatóval... :R

(#28605) #84490496 válasza Borosz (#28603) üzenetére


#84490496
törölt tag

Megpróbálom felkeresni az IUSS féle romokat. Azokkal csinált ilyet anno a 995. Persze dvd-nek a megoldása jobb ;)

(#28606) Borosz válasza dvdbackuper (#28604) üzenetére


Borosz
senior tag

Én odáig el sem jutottam, hogy beírjam a kódot. :U Hivatalos T-s szervizre gondolsz?

(#28607) dvdbackuper válasza Borosz (#28606) üzenetére


dvdbackuper
őstag

jah, a buszvégen lévő gsm boltra... :DDD
valaki gondolom már beírta :C

(#28608) Borosz válasza dvdbackuper (#28607) üzenetére


Borosz
senior tag

Buszvég. Az jó hely. :DDD Akkor oda viszem. :R

(#28609) Tomcsi1987


Tomcsi1987
csendes tag

Sziasztok
Nyűgöm támadt a telefonnal...
Eddig V616 tmobile volt rajta.
MOst 3 órája lemerült a telefon teljesen és nemtudom újraéleszteni töltőn folyamatosan bootloopol és újra indul 3 másodpercenként.
Gépre kötve adb interface fennt de az is problémát ír eszköz kezelőben.
Hangerő le + power gombal gépre meg:
c:\adb>fastboot boot recovery.img
< waiting for device >
És semmi :(
Akku, micro sd, sim kártya kiszedés volt nem segít..

ADB interface meg:

Az eszköz nem indítható el. (Kód: 10)

A megadott kérés érvénytelen művelet a céleszköz számára.

(#28610) helixP válasza Tomcsi1987 (#28609) üzenetére


helixP
nagyúr

Ó,annyi pénzem lenne ahányszor ez a kérdés volt már :)

Itt.

Röviden:
Ha kikapcsol, akkor az érintő gombsor (Teljes alsó sor) villogni fog,amint el kezd tölteni a telefon.Szélsőséges esetekben akár 20 percig is villoghat,mire a kijelzőn megjelenik a töltés jelzése, bár ekkor már nagy esély van arra is,hogy az akkut teljesen kinyírtuk.
(köszönjük Fakirr-nak)

Magyarul töltsd csak jó sokáig, akár órákig, hátha beindul, ha nem, akkor kölcsönakksi, vagy "bikázás".

[ Szerkesztve ]

(#28611) Tomcsi1987 válasza helixP (#28610) üzenetére


Tomcsi1987
csendes tag

Én még nem jártam így vele.
De télleg lemerült teljesen
MOst villog alca logó aztán restart és töltőn hagytam így hátha lessz belőle valami..:D
Pedig már temettem a telót :W :W
És ha így se jó? 5 voltot küldjek rá akkura?xD

(#28612) #84490496 válasza Tomcsi1987 (#28611) üzenetére


#84490496
törölt tag

4,2 -nél a lemerült akku felvesz 1 A -nél is többet. Tényleg 5V-ra akarod kötni? :)

Ha ennyire gépészkedni akarsz,akkor rakj egy 1N-es diódát sorba vele.. azon 0,7V fog esni,azal már mehet 5V-ra..

Egyébként meg én hagynám töltőn..még ha bootloopol is..

[ Szerkesztve ]

(#28613) Keeperv85 válasza #84490496 (#28612) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

A gépészkedés vége hasonlatosan alakulhat, miként a Lenovo-m esetében... hamar tűz és füst formájában távozik ez-az és nézhet az ember maga elé, mint a ponty a szatyorban, hogy most ez mi is volt...:W

(#28614) pcgamer01


pcgamer01
senior tag

Hali,viber nem akar elindulni az istenért se :W
Állandóan A viber alkalmazás leállt szöveggel kilép....ha kilépett is előjön a szöveg addíg míg ki nem törlöm.
CM11-en 3verziót is próbáltam minf u.a.
Mi lehet a hiba?

Samsung Galaxy S10+

(#28615) bach66


bach66
tag

Üdv!

Légyszi segítsetek abban, hogy:

még eredeti telenoros GB van a mobilomon, de szeretném Android 4-re lecserélni.
Többször előfordult már, hogy nagyon belassult a rendszer, még telefonálni sem tudtam, az előző hívott számot tárcsázta ill. pl. az értesítő led látszólag minden ok nélkül villog stb.

Root, CWM mentés van (bár nem tudom, melyik CWM verzió, 5 vagy 6 - ezt hogy lehet megnézni?)

Kérdésem:
1. A MIUI v.5 teljesen stabil és fel tudom rakni?
2. S ha valami miatt mégsem jó nekem, akkor vissza tudom rakni ezek után a GB mentésemet?
3. Vagy melyik ROM-ot ajánljátok, amelyik gyors és nem meríti az aksit?

Köszönöm, ha válaszoltok!

[ Szerkesztve ]

(#28616) Borosz válasza bach66 (#28615) üzenetére


Borosz
senior tag

Én azt javasolnám, hogy először a FOTA-val vagy az OT Update-el frissítsd le hivatalosan ICS-re. Ha az a ROM nem felelne meg (de szerintem az is megfelelően működik, ha telefonálásra használod a készüléket leginkább akkor meg főleg) akkor próbálgass főzött ROM-okat.
Ha főzött ROM-ot akarsz próbálgatni, érdemesnek tartom kipróbálni a H1N1 v5.8a bagyusz-féle ROM-ot cm 5.5-el, loader módban (nem CWM flash-el) telepítve.
MIUI v5-el gond van: a képernyők közötti váltás akadozik, illetve hiába "sepred" el a képernyőt a következőre, az legtöbbször visszaugrik. A MIUI 4 is ezt csinálja. :(

Vannak olyan ROM-ok, amelyek ilyen névvel vannak mentve itt hogy pl. 2.3.6 vagy "original telenor" a GB ROM könyvtárban. Azokat simán fel lehet tenni CWM 5.5 matchfix-el csak arra kell figyelni, hogy ha ICS-re frissítettél hivatalosan akkor ICS CWM-el kell feltenni ezeket.
Én olyat is csináltam, hogy a "telenor_original"-t tettem vissza, ami egy full GB mentés és működött.

Vannak "pucér" ROM-ok is, mint pls az SCI-OT995. Ez nagyon gyors tud lenni, de nincsenek benne a gyári ill. szolgáltató által feltett alkalmazások. Cserébe gyorsak.

Azzal számolj, hogy a kamera minősége romlani fog az újabb ROM-okkal - én ezt olvastam itt legalábbis.

(#28617) prannk


prannk
őstag

Üdv!

Melyik a legjobb rom most erre a telefonra?

Amelyik gors, nem fagy be gyakran. És elég stabil.

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#28618) helixP válasza prannk (#28617) üzenetére


helixP
nagyúr

Próbálgatni kell. Én a CM-ekre esküszöm, más a kitakarított gyáriakra. GB től KK-ig van minden, meg kell őket nézni egyesével, mert minden készülék sajnos más és más.

bach66: MIUI-t messziről kerüld ennél a készüléknél, sajna kevés hozzá vas, főleg a memória.

[ Szerkesztve ]

(#28619) bmt50 válasza Stirlitz (#28556) üzenetére


bmt50
senior tag

Szia!
A swappiness értékét hogyan/hol állítottad át?
Én 200 megás swap fájlt másoltam totalcommander-rel oda ahova írtad. Minden jó meg szép és végre nem kell a Roehsoft Ram Expander-rel swap-et kezelni SD-n, ami ugye nyírja a memóriakártyát.

[ Szerkesztve ]

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#28620) Stirlitz válasza bmt50 (#28619) üzenetére


Stirlitz
senior tag

A script file tartalmát kell szerkeszteni. Van benne egy swappines=xx sor. XX helyére beírod amit jónak látsz, és reeboot. CM filekezelő a helyén lévő file-t nagyon szépen tudja szerkeszteni.

(#28621) bach66 válasza Borosz (#28616) üzenetére


bach66
tag

Sziasztok! S.O.S: !!!

Eredeti telenoros GB-s telómat FOTA-val próbálom frissíteni.

Letöltötte az első frissítést
DE miután rányomtam a "telepítés"-re, és a teló újraindult, nem jelenik meg semmi!
A kijelzőn látszik egy kicsi háttérvilágítás -ennyi.

Már félórája ebben azállapotban van!

MIT TEGYEK?

Kérlek, segítsetek! S.O.S:!

Előre is kösz!

[ Szerkesztve ]

(#28622) bach66 válasza bach66 (#28621) üzenetére


bach66
tag

Na, meguntam a várakozást, kivettem az aksit, utána rendesen bebootolt a régi rendszer.
Azt hiszem, inkább OTU-val próbálkozom ezután.

(#28623) pcgamer01


pcgamer01
senior tag

Sziasztok!

Akinek CM11 van fennt működik a Viber?

Samsung Galaxy S10+

(#28624) bmt50 válasza Stirlitz (#28620) üzenetére


bmt50
senior tag

Koszi megtalaltam a swappiness sort es probalgattam. 30-on mar semmit nem ereztem a turbo boost-bol,ugyhogy visszaraktam 100-ra.Igy mondjuk a custom launcherem neha buugzik,de a rendszer k..va gyors es a jatekok is gyorsabban betoltodnek.
Megjegyzem nekem bagyusz fele cm10.3 van fenn,zram 26%-on.Viszont a gyari cm filemanager nekem nem latja a root-ot,csak az SD-t. Ugyhogy en mindent totalcmd-vel csinaltam.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#28625) Stirlitz válasza bmt50 (#28624) üzenetére


Stirlitz
senior tag

CM file manager=> beállítások és itt rendszergazdai mód kiválasztása. Ezután lát az mindent. :) Nem tudom milyen launcher amit használsz, de próbálkozz a memóriában tartás opcióval. Ha van rá lehetőség. Nova és ADW launcher tudd ilyet.

Viber CM11-en nekem sem ment, 10.1-en megy. Okát nem tudom, nem használom, csak érdekesség képen néztem meg.

[ Szerkesztve ]

(#28626) Borosz válasza bach66 (#28622) üzenetére


Borosz
senior tag

Akkor marad az OTU. Remélem összejön. Én OTU-val frissítettem anno. És igen, ha 5-10 percnél is tovább tart a boot akkor akku ki-be.

(#28627) ORCA58 válasza bach66 (#28622) üzenetére


ORCA58
addikt

FONTOS TUDNODI!
Ha a GB-t frissíted ICS-re, akkor már nincs visszaút a gyári BG-re! Csak főzött GB-t tehetsz vissza.

[ Szerkesztve ]

(#28628) bmt50 válasza Stirlitz (#28625) üzenetére


bmt50
senior tag

Koszonom az infot :-) Mihome launchert hasznaltam,mert szep es van benne memoria uritesi gyorsgomb.En is tudom,hogy battery drain-es,de az mindegy.Igy is fel naponta toltom,mert max. cpu-ba 1958 Mhz es ondemad governor van beallitva.
Ha lennek olyan bator es a root cache-be akarnek beletenni egy kb. 50 megas swap filet,akkor azt hogyan kellene?

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#28629) Stirlitz válasza bmt50 (#28628) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Ugyanígy. Csak akkor válaszd a cache 50m file-t. Vagy a jelenlegiben írd .at a helyet -es a meretet.

(#28630) bach66


bach66
tag

Na, OTU-val frissítem, már 2 és fél órája tölti le a frissítést és 37%-nál tart...
"It may take some time." No de ennyit...
Kb. 150 kbit/s (kBIT!) sebességgel megy a letöltés - hihetetlen!

Vajon mikor lesz kész? Éjfélig vajon meglesz???

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#28631) helixP válasza bach66 (#28630) üzenetére


helixP
nagyúr

Hagyd csak rajta, simán lehet h beindul.

bach66: Na, látod: türelem, tornaterem.

[ Szerkesztve ]

(#28632) bach66 válasza helixP (#28631) üzenetére


bach66
tag

Látszik, hogy megy, tölti le, de baromi lassan. Most 39%...

(#28633) bach66


bach66
tag

Egyébként ilyenkor meg lehet szakítani az egészet?

Azt írja: "Downloading sotware package from server to local computer."

Az OTU ablakán viszont nincs olyan lehetőség, hogy "cancel". Max kilövöm az X-szel az ablakot...

A teló persze a PC-hez van kapcsolva USB-n.

Ha le lehet állítani, akkor hogyan? Egyszerűen kihúzom az USB-ből?

Akkor olyan, mintha el se kezdte volna?

Több, mint 3 óra után most 43%-nál tart.
Nem hiszem, hogy emiatt hajnalig fenn szeretnék maradni...

[ Szerkesztve ]

(#28634) helixP válasza bach66 (#28633) üzenetére


helixP
nagyúr

Hát menj aludni. A telót meg hagyd rajta, nem kellesz ehhez Te :)

(#28635) bach66 válasza helixP (#28634) üzenetére


bach66
tag

OK. Köszi!

Jó éjt! :)

(#28636) pcgamer01


pcgamer01
senior tag

Hali!

CM11-et szeretném lecserélni,de USB-tár bekapcsolása után se látja az Sd kártyát a gép és így nem tudom rámásolni az új romot.
Mi a baj? :R

Samsung Galaxy S10+

(#28637) trebrona válasza pcgamer01 (#28636) üzenetére


trebrona
nagyúr

Csak a szokásos, nem megfelelő driver.

Idézet Fakirr1 blogjából:

"Amióta Bagyusz elkészítette a cm10.1-et és utódait, azóta sokaknak nem sikerül csatlakoztatni a telefont a pc-hez. Ami miatt nem megy: CM9 ,CM10 és ettől feljebb (tehát 10.1 és 10.1.1 is) más meghajtókat használ.
Ahhoz,hogy a telefont fel tudjuk ismertetni a windows rendszerrel ( Linux alatt "természetesen" más,ott minden buhera nélkül megy) , el kell távolítani a meglévő meghajtókat. Normál esetben,amikor a telefont gyári rendszerrel (illetve ICS vagy GB rendszerrel) csatlakoztatjuk a pc-re, a windows elkezdi keresni a meghajtókat. A meghajtók az alcatel OTU program installdriver mappájában vannak,amit normál esetben fel is telepít,ha az OTU programot feltelepítjük.Ezek emlékeim szerint qualcomm driverek .Azért mondom,hogy emlékeim szerint,mert nálam a CM10.1 lett az alaprendszer (Óriási köszönet Bagyusznak a rendszerért és Loosht-nak a GB-patchért :R ).
Ha valaki felflashelte a cm romok valamelyikét,akkor a következő dolgokat kellene tennie:

a: Windows ezközkezelőben megkeresni a csatlakoztatott telefont. Amennyiben már a cm rendszer van fennt, akkor egy sárga felkiáltójeles ezköz lesz.Amennyiben nem csatlakoztattad a telefont, úgy a rejtett ezközöket meg kell jeleníteni,ott lesz benne a telefonhoz tartozó meghajtó.Azokat az ezközöket,amik QHUSB és OT995 felirattal rendelkeznek, el kell távolítani.Eltávolításkor megkérdezi a win7/8 (xp-t nem használok vagy 4 éve,ott passzolom..),hogy az ezköz drivereit is el kivánjuk-e távolítani.Igen a válasz.
b: Eltávolítás után a programok közül is uninstallálni kell az OTU programot.( Ha ezt nem tesszük,akkor a régi meghajtót akarja majd egyből feltenni a telefonhoz,aminek az eredménye az,hogy nem ismeri fel rendesen az ezközt és nem fog menni..)
c: PC ujraindítása az OTU eltávolítása után!Ha ez kimarad,az eredmény ugyanaz,mint az előző esetnél.
d: PC reboot után OTU program feltelepítése ismét.Ha feltelepült,akkor megint PC reboot.
e: Telefont rá kell dugni a gépre usb-n keresztül . (Ha már az uj, CM rendszerünk van fent a telefonon)Normál esetben a windows felismeri,hogy új ezközt csatlakoztattunk és kéri a meghajtókat.Ha minden rendben van,akkor elméletben fel is telepíti az OTU program installdriver mappájából. Ha nem megy rendben minden,akkor a windows ezközkezelőben meg kell nézni,hogy van-e ismeretlen ezköz? Ha van,akkor manuálisan adjuk meg a driverek helyét.Nem árt,ha rendszergazdaként vagyunk bejelentkezve a win7/-8-ba.. Driverek helye (átlagos telepítéskor): OneTouchUpgrade Q 2.x.x /usb_driver mappában van.
Nálam pl hiba nélkül feltette a meghajtót.
f: A telefonon javasolt az usb-tárat bekapcsolni,hogy a mass storage drivereket is feltegye.
g: Javaslom,hogy a telefont csatlakoztassuk download módban is a pc-hez,hogy az ahhoz szükséges drivereket is feltegye, a későbbi fastbootos cwm-hez, esetleges romcseréhez.."

Bemásolom ide is, hátha könnyebb lesz megtalálnia másnak is. :)

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#28638) R2Bazsi15


R2Bazsi15
tag

Üdvözletem!
Van egy visszatérő problémám de nem tudom orvosolni...
Az a problémám, hogy karácsonyra kaptam egy 32 gigás sd kártyát és a telefon mintha ezt nem szeretné mert kb két naponta törli a tartalmát vagy nullázza a fájlokat (Méret: 0 kb).
Ez csak az én problémám vagy már más is találkozott-e vele?
Vagy akár belenyúlhat egy program is mint mondjuk a CM Launcher néven futó launcher?
Én komolyan nem tudom... :(
Bagyusz féle CM 10.2 fut a telefonon

[ Szerkesztve ]

POCO X3 Pro

(#28639) SüdiLaller válasza pcgamer01 (#28623) üzenetére


SüdiLaller
aktív tag

Valahonnan letöltesz egy régebbi verziót, google it, azt felpattintod, és örülsz, de az automatikus frissítést ennél az alkalmazásnál offolod a play beállításaiban. Nekem is ez volt, megoldottam.

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#28640) Stirlitz válasza R2Bazsi15 (#28638) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Pontosan milyen SD kártyát kaptál? Nem hinném különben, hogy a launcher okozná a problémát.. Amit meg sem lehet tekinteni a linken amit betettél. :)

(#28641) trebrona válasza Stirlitz (#28640) üzenetére


trebrona
nagyúr

Meg lehet nézni, csak duplán kopizta a linket.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#28642) pcgamer01 válasza SüdiLaller (#28639) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Jó is lenne,de mint írtam töltöttem le korábbi verziót is de azok se jók. :(

Samsung Galaxy S10+

(#28643) helixP válasza trebrona (#28641) üzenetére


helixP
nagyúr

Inkább SD-hibábak tűnik.

(#28644) trebrona válasza helixP (#28643) üzenetére


trebrona
nagyúr

Igazad van, én sem állítottam mást. :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#28645) R2Bazsi15 válasza Stirlitz (#28640) üzenetére


R2Bazsi15
tag

Samsung class 10es most pontos fajtát nem tudok mondani .
De az sd kártya random formázná magát meg az is érdekes, hogy a számítógép látja az összes gigát telefon csak 21et...(bocsi a link hibáért)

[ Szerkesztve ]

POCO X3 Pro

(#28646) Stirlitz válasza R2Bazsi15 (#28645) üzenetére


Stirlitz
senior tag

És mind a 32 gb helyre tudsz is másolni pc-vel?

(#28647) trebrona válasza R2Bazsi15 (#28645) üzenetére


trebrona
nagyúr

h2testw programmal ellenőrizd, és máris kiderül, hogy a kártya-e a ludas.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#28648) R2Bazsi15 válasza trebrona (#28647) üzenetére


R2Bazsi15
tag

Köszönöm a tanácsot majd megnézem...

POCO X3 Pro

(#28649) R2Bazsi15 válasza trebrona (#28647) üzenetére


R2Bazsi15
tag

hát ellenőiztem csak sajnos nem volt időm kivárni de nagyon úgy látszik, hogy az sd kártya a ludas 18 gigánál már 3,4 giga sector corrupted volt...
Most mit csináljak?

POCO X3 Pro

(#28650) helixP válasza R2Bazsi15 (#28649) üzenetére


helixP
nagyúr

Garancia. Vagy ha kínai, kérd vissza az árát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.