Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:02

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) hokins


hokins
addikt

Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót!

[ Módosította: 7 ]

(#2) hr2 válasza hokins (#1) üzenetére


hr2
őstag

:C

Recovery, Terminal Emulatoral /nem szükséges számítógép/

Letöltöd ezt
Kicsomagolod a rar-t
Másold a recovery.img-t a memóriakártyára, töltsd le PlayStore-ból a Terminal Emulator-t és írd bele ezeket:

su
dd if=/sdcard/recovery.img of=/dev/block/mmcblk0p18
reboot recovery

Forrás: XDA

[ Szerkesztve ]

(#3) hokins válasza hr2 (#2) üzenetére


hokins
addikt

Itt már nemtudom szerkeszteni az első hsz-t :W

(#4) imi0424 válasza hr2 (#2) üzenetére


imi0424
senior tag

hokins: gondolom egy moderátort kell hozzá megkérned hogy szerkessze...:/

[ Szerkesztve ]

(#5) butyek válasza hr2 (#2) üzenetére


butyek
senior tag

Ezt próbáltad már? Csak futtatja, vagy telepíti a recoveryt?

&ρID with 10^100. Honor 6 H60-L04

(#6) hr2 válasza butyek (#5) üzenetére


hr2
őstag

Csak futtatja.

(#7) butyek
Nincs mit. :)

[ Szerkesztve ]

(#7) butyek válasza hr2 (#6) üzenetére


butyek
senior tag

Nagyszerű, mindjárt ki is próbálom, köszönöm :)

&ρID with 10^100. Honor 6 H60-L04

(#8) butyek válasza hr2 (#2) üzenetére


butyek
senior tag

Alternatív megoldás, állapotsorból futtatásra:

A Play Áruházból letöltöd az Elixir 2 nevű programot, valamint az Elixír 2 - Widgets nevű programot. Elindítod az Elixir 2-t. Az Állapotsor ikonra kattintva beállíthatunk ikonokat, amelyek értelemszerűen értesítő sávot lehúzva lesznek láthatóak :DDD
Itt a fehér X-re kattintva felugrik egy menü, ahol felajánlja a lehetőségeket. Az alján található az újraindító nevű ikon. Ezt beállítjuk az egyik helyre, majd elmentjük a beállításokat. Ezután lehúzva az értesítési sávot, mindig láthatjuk ezt a gombot. Ha rányomunk, felugrik egy menü a lehetőségekkel: Normál újraindítás, recovery indítása, bootloader indítása, leállítás. A menü alján van egy beállítások gomb. Itt átírhatjuk az alapértelmezett parancsokat. Pl a bootloader parancsát kitörölve, egyszerűen bemásolhatjuk a hr2 által leírt parancssort, majd ezt elmentve, a bootloader opciót választva a telefon újraindul az általunk megadott recoverybe bootolva.

Sokkal tovább tart elolvasni ezt a hozzászólást, mint megcsinálni :D

&ρID with 10^100. Honor 6 H60-L04

(#9) hr2 válasza butyek (#8) üzenetére


hr2
őstag

Frankón működik. :) :R
/bár én a recovery mód-hoz írtam/

(#10) butyek válasza hr2 (#9) üzenetére


butyek
senior tag

Annyit hozzátennék, amit egyikünk sem írt, hogy a művelethez mindenképp rootolt telefon szükséges.

&ρID with 10^100. Honor 6 H60-L04

(#11) Tomacko válasza hokins (#1) üzenetére


Tomacko
senior tag

Gratuláció a korrekt első hsz-hez. Át kéne ültetni a nagyrészét az alap fórumra is szerintem

[ Szerkesztve ]

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#12) hokins válasza Tomacko (#11) üzenetére


hokins
addikt

Az alap forum annyira vegyes témàjù màr hogy neméri meg szerintem. Ezt a topicot meg direkt azért hoztuk létre hogy a szakmaibb dolgok itt legyenek(pl root,custom romok,stb...)

(#13) laci80 válasza hokins (#1) üzenetére


laci80
tag

Gratulálok, szép munka ! :R :C

[ Szerkesztve ]

"Olyan egyszerű vagy, hogy a százas szög hozzád képest integrált áramkör."

(#14) hokins válasza laci80 (#13) üzenetére


hokins
addikt

köszönöm. De nem csak az én érdemem. folyamatosan böngészem a netett hogy minél több hasznos infó belekerüljön.

[ Szerkesztve ]

(#15) hr2


hr2
őstag

Aki sok zenét hallgat a gyári fülessel. Egy próbát mindenképp megér!

PowerAmp EQ beállítás az Ultra-gyári füleséhez. A tiszta hangzásért.

Tone és a Limit legyen kikapcsolva.

EQ-t pedig így:
31: + 2
62: + 1
125: - 5
250: - 7
500: + 1
1K: - 3
2K: + 1
4K: - 5
8K: + 1
16K: + 5

Így aztán tényleg élvezet az Ultra-n a zenehallgatás. :)

Köszönet: Hatvan9 -nek.

[ Szerkesztve ]

(#16) smooh válasza hr2 (#15) üzenetére


smooh
csendes tag

Ez igen! :K
Nem gondoltam volna ennyit ér 1 eq állítás.
Eszméletlen a hangzás :)
:R :R :R

(#17) hokins


hokins
addikt

Még 7 nap és rootolom a telót :C

Utána ha lesz valami használható custom rom akkor kicsit belenyulok :DDD

(#18) jadi


jadi
csendes tag

hellosztok, amatőr hülye gyerekként megszeretném kérdezni h rootolással lehet függetleniteni?

A győzelmet (...) ne téveszd össze a sikerrel. A felhőnek sikerül magát a nap és a föld közé tolnia. De legyőzte-e vajon a napot ezzel?

(#19) hr2 válasza jadi (#18) üzenetére


hr2
őstag

Nem. :(

(#20) hokins


hokins
addikt

akinek rootolva van a telója az probàlja ki az autokiller memoryt. àllitsa extrémre és utàna öröm és bodogsàg :C

(#21) jadi válasza hr2 (#19) üzenetére


jadi
csendes tag

köszönöm

A győzelmet (...) ne téveszd össze a sikerrel. A felhőnek sikerül magát a nap és a föld közé tolnia. De legyőzte-e vajon a napot ezzel?

(#22) iff


iff
senior tag

Sziasztok!

Azt nem értem, hogy tegnap újraindítottam a toelót feltöltöttem és a 120MB szabad hely van. Most reggel megnéztem 115MB úgy, hogy fut pl a facebook stb. leállítom 130MB szabad hely. Ha elkezdem használni a telót, akkor a szabad hely lecsökken (60-40MB de volt 14MB is), de a futó alkalmazásokban nem látok változást, vagy max. a facebook indul el. :F Akkor hol futhatnak az alkalmazások?

Ha teljes mentést szeretnék csinálni akkor:
"Recorvery használata:

A fastboot-os csomagot lehetőleg valami egyszerű helyre bontsd ki (pl. C:\fastboot\)
a fastboot-os csomaghoz vagyis a recovery-hez, fent kell hogy legyen fastboot driver ami ez
A telefonon a hangerő le+bekapcsot gombot tartsd lenyomva, ha rezzen(?) akkor engedd el a bekapcs gombot (hangerő le gombot még nyomd) és dugd rá a gépre.
Ezután (ha a gép felismerte) a fastboot-os csomagban indítsd el a "recovery.bat"-ot és várd meg míg bebootol a recovery (ha nem megy a .bat-ra jobb klikk és futtatás rendszergazdaként), CWM-ben: a négyzet és a házikó gomb: fel-le, a nagyító pedig az enter vagy o.k. , a nyíl értelem szerűen vissza."

Ezzel a gari nem ugrik ugye, csak ha rootolva van a teló?

Ha rootolom és törlöm a facebookot, utána unroot akkor is ugrik a gari? (gondolom megkérdeznék, hogy hova tűnt a facebook?) ;]

Eddig csak tablet-pc volt android.

Ezt nem szeretném elcseszni. Mit érdemes letörölni, ami elindul magától és ha töröljük a teló nem hiányolja p.: facebook.

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#23) hokins válasza iff (#22) üzenetére


hokins
addikt

ahoz hogy recorveryd legyen kell a root. de ha megvan a root ès nem akarod a facebookot törölni mert csak hasznàlod(gondolom), akkor amit fentebb ìrtam progit szedd le playröl ès àllitsd extrèmre. megoldodik a kevès memoria problèmàd.

De hamarosan csinàlok egy listàt hogy milyen programokat lehet biztonsàgosan törolni.

[ Szerkesztve ]

(#24) iff válasza hokins (#23) üzenetére


iff
senior tag

A facebookot most nem használom és a háttérben fölöslegesnek tartom, hogy erőforrást használjon.

"Backup elvégzéséhez nem szükséges a telefont root-olni"

A lista az jó lenne. :R

..........""..........

(#25) hr2 válasza iff (#24) üzenetére


hr2
őstag

Ha fastboot-al índítod a recovery-t akkor nem kell root és rajta se marad a cwm mert csak bootolja, de tudsz vele csinálni backup-ot.

(#26) NÓPARA


NÓPARA
aktív tag

Helló!

Olyan kérdésem lenne hogy ki milyen szinű telót használ? A férfiaknál válalható-e fehér szinben? Mert szerintem a férfiaknál csak jobban dukál a fekete szin. Ja és 65-ért(ezer) gyárilag függetlenül tudnék hozzájutni. Mennyire jó ár ez? S mennyi gari jár hozzá? Köszi a válaszokat! :R :R

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA

(#27) tpeti78 válasza iff (#24) üzenetére


tpeti78
senior tag

Root-old, és utána fagyaszd a számodra feleslegesen futó appokat. ( Pl. BloatFreezer-el, a google segíteni fog :) ) Utána ha gariba vinnéd, vagy ilyesmi, unroot előtt felolvasztod a fagyasztott dolgokat, majd unroot. Így nem törölsz semmit, nem kell backup, stb. De vigyázz, rendszer alkalmazásokat nem csak törölni, fagyasztani sem szabad. :) Így nem fognak futni a háttérben.

Galaxy Tab2 CM. 4.2.2

(#28) iff


iff
senior tag

A drivert felraktam, de a feladat kezelőben nem ismerte fel a telót. Mindegy a cwm bejött rajta a beckup and restore menüben volt a backup ez lett a vége:

Fájl:.android_secure.vfat.tar 98917 KB 2012.09.08.
Fájl:boot.img 5120 KB 2012.09.08.
Fájl:cache.ext4.tar 117 KB 2012.09.08.
Fájl:custpack.ext4.tar 152763 KB 2012.09.08.
Fájl:data.ext4.tar 571101 KB 2012.09.08.
Fájl:nandroid.md5 1 KB 2012.09.08.
Fájl:recovery.img 5120 KB 2012.09.08.
Fájl:system.ext4.tar 105768 KB 2012.09.08.

Össz: 916,8MB

A totlal commanderrel nézve: 961 MB

Valaki azt írt, hogy a neki jól belakott telójának mentése csak 700MB. Ez majd 1GB. :Y

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#29) master90


master90
aktív tag

Nagyon jó lett az 1.hsz Így tovább :R

iff : Mindenkinek más méretű a backup !
Általában 700MB kőrül szokót leni !

[ Szerkesztve ]

ne csak nézz láss is

(#30) bagyusz válasza iff (#28) üzenetére


bagyusz
őstag

A sok gyári app miatt nem is csodálkozom.

Azért remélem az első custom romoknál nem deodexelik szét a romot, mert akkor nem lesz semmi memória. :U

(#31) kerekesim válasza NÓPARA (#26) üzenetére


kerekesim
tag

Szia!
Nekem fehér van ebből is. Szerintem egy ekkora készülék nem igazán nőies fehérben sem. Ha egy kicsit vársz vele,akkor olcsóbban is hozzájuthatsz. Esetleg megveszed kártyásan 44.900-ért,és okosan meg tudod oldani a függetlenséget..... :)

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#32) NÓPARA válasza kerekesim (#31) üzenetére


NÓPARA
aktív tag

Hali!

Annyira nem egyszerű lenne a vásárlás mert egy telót beszámíttatok és igy kb annyit fizetek mint amit írtál. Erősen gondolkodom a fehéren én is csak nem tudom mennyire kényes a felület így. A feketénél biztos másabb a helyzet meg ha valamikor eladásra kerülne ez is lehet jobban eladható lenne majd feketébe mint fehérbe.De köszi a választ!Van még 2 napom hogy el gondolkodjak rajta . :R :R

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA

(#33) kerekesim válasza NÓPARA (#32) üzenetére


kerekesim
tag

Tapasztalatom szerint semmi különbség nincsen eladásnál a két szín között,sőt! Sok esetben a fehér kelendőbb,mint a fekete. Remélem tudtam segíteni :R

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#34) NÓPARA válasza kerekesim (#33) üzenetére


NÓPARA
aktív tag

Köszi! Kicsit még megbeszélés tárgya is lesz a szin azt hiszem .Mennyire vagy megelégedve a telóval?

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA

(#35) kerekesim válasza NÓPARA (#34) üzenetére


kerekesim
tag

Nekem nagyon bejött. A kezdeti nehézségek ellenére tökéletesen megbarátkoztam vele. A ZTE Skate, a Motorola Defy+ után kissé félve vágtam bele,de nem csalódtam. Elég gyors,és ha nem pakolod majd tele mindenféle hülyeséggel,akkor tökéletes a célra.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#36) NÓPARA válasza kerekesim (#35) üzenetére


NÓPARA
aktív tag

Néztem a SKATe-t is de mivel kifutó a termék igy letttem róla. Mivel én kezdő droidos vagyok vagy leszek csak ismerkedés és kérdések sora fog jönni szerintem .Amit teszek majd rá az film lenne és idővel majd még a témákat próbálnám rajta cserégetni ha tudom. Alapból ami van rajta játék az elég is lenne szerintem de egy póker féle játékot még keresnék rá. Várom hogy itt meg jelenjen azok az apk névsora amiket lehet törölni a telóról mert olvastam hogy lesz ilyen is .

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA

(#37) ->Raizen<- válasza hr2 (#15) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Én beállitottam így és aztán az elso 2 csuszkat majdnem maxra tettem igy van basszus rendesen es non joo.

[ Szerkesztve ]

(#38) kerekesim válasza NÓPARA (#36) üzenetére


kerekesim
tag

A Skate nagyon lassú ehhez képest. Filmet többek között ezzel a progival tudsz konvertálni könnyedén ----> Xilisoft
Ezt a fórumot is olvasgasd,mert sok tőlem okosabb ember ír ide :)

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#39) atis1224


atis1224
tag

Szasztok az előzőkben le lett írva a root menete és az unroot hogy műkszik

hüvely mate 10 pro

(#40) tpeti78


tpeti78
senior tag

Srácok, ezzel a fekete-fehér, stb. témával légyszi a felettem linkelt fórumba átszambázni, EZ SZAKMAI TOPIKNAK KÉSZÜLT! Nem lenne baj, ha nem menne ez is OFF-ba!

Köszi! :)

Galaxy Tab2 CM. 4.2.2

(#41) hokins válasza atis1224 (#39) üzenetére


hokins
addikt

ugyan azzal a progival lehet. a root mellett ottvan hogy unroot. De a mai nap folyamàn az is fent lesz az elsõ hszben.

[ Szerkesztve ]

(#42) ux1 válasza hokins (#20) üzenetére


ux1
addikt

Csak ne legyen csodálkozás, ha a widgetek se frissülnek, vagy nem ébresztett a teló. Szvsz felesleges ilyen progikat használni... :)

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#43) hokins válasza ux1 (#42) üzenetére


hokins
addikt

nem vettem semmi ilyesmit èszre. csak azt hogy így a szabad memoriàm mindig 100mega felett van

(#44) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Végre! :C
Ez már kellett, mármint a jól összeszedett 1.hsz, remélhetőleg ezt sokan olvasni fogják olvasni, anélkül hogy rákérdeznének az itt olvashatókra.

(#45) tpeti78 válasza hokins (#43) üzenetére


tpeti78
senior tag

Nekem úgy, hogy a számomra felesleges gyári appokat fagyasztottam, mindig van 120-140mb. szabad. Memory, illetve minden féle task killer alkalmazása nélkül.

[ Szerkesztve ]

Galaxy Tab2 CM. 4.2.2

(#46) hokins válasza tpeti78 (#45) üzenetére


hokins
addikt

Nekem a fagyasztások nélkül van annyi az autokiller memoryval :C

Más: Ezt probálta már valaki?[link]

[ Szerkesztve ]

(#47) master90


master90
aktív tag

Ha nem használom a telefont ezt produkálja nálam a készülék :DDD
Természetesen rootolt a készülék :P

[ Szerkesztve ]

ne csak nézz láss is

(#48) hokins


hokins
addikt

Előzetes lista arrol hogy mit lehet törölni és fagyasztani.
Törölni lehet:

Bebbled
Email
Antivirus
Facebook
VoiceSearch
Mobile Sales
Twitter
Tasks
Tower Bloxx

--------------------------------------

Fagyasztani lehet:

Adatszolgáltatás bekapcsolva
Akku kímélő
Alcatel segítség
Android Manager
Beállítási varázsló
Brcm Bluetooth Services
Böngésző
DRM 3 funkciója
Easy Installer
Google csevegő és keresés
Gyorstárcsázás
Hangtárcsázás
Kezdőképernyő
Launcher
Letöltések
Mediaalbum
OneTouch Launcher (ha használsz másikat)
OneTouch Share
OneTouchBackUp
SyncMLClient
Touchpal Billentyűzet (ha használsz másikat)
Traffic Manager
Térkép

Későbbiekben még átnézem aztis hogy a fagyasztottak közzül mi az ami mehet a levesbe

(#49) hokins


hokins
addikt

Et pedig kérném az első hszbe

Tartozékok:

Hálózati töltő
Akkumulátor
Adatkábel
Mikrofonos fülhallgató /mely igen jó minőségű/
4GB Memóriakártya
(Technikai adatok alá)
Gyári Backup-ok [link]
(-Recovery - Backup leírás után A recovery menüje fölé)

(#50) ->Raizen<- válasza hokins (#49) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Az első hsz-be is mehetne szerintem a nagyon korrekt több mint 150 oldalas magyar nyelvü user manual linkje is,.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.