Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9151) psg5 válasza Horka1 (#9149) üzenetére


psg5
veterán

Bonfire;Horka1: Köszönöm mindekttőtöknek!

F.K.T.

(#9152) Horka1 válasza BonFire (#9150) üzenetére


Horka1
tag

Van ebben igazság, De így viszont specializáltabb tud lenni egy program egy feladatra. Ha csak ennyi kell valakinek aligha érdemes telepíteni Illustratort, vagy Ps-t.

És amit vekorizálásban lehet azt ez a program tudja. Úgy gondolom legalább is.

[ Szerkesztve ]

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#9153) ViZion


ViZion
félisten

Nah, Photoshopból PDF a feladat... Mezei Save as nem megfelelő ugyebár, mert a file marha nagy lesz.
Elvileg postscript írás -> Distiller -> PDF.
Viszont az Adobe printert W7 64 bit alatt nem lehet telepíteni... (kérdés 1: Akkor milyen postScript printert telepítsek, és hogyan, hogy Adobe Printer minőségű legyen?)

Azt írták, hogy Acrobat prof telepítéssel települő Adobe printerrel lehet rögtön PDF-et is írni...
De mint kiderült, ez RGB-ben hagyta a képeket, pedig Photoshop CMYK-ban volt...szal. "szopcsi".

Vagy az működne, hogy save as pdf -> distiller -> PDF

Vagy hogy a fenébe csináljam, mert ennek a nyomdának nem tetszik semmi. Érdekes, korábbi nyomdáknál jó volt a TIFF és a Photoshoppal mentett PDF is...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9154) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Valahogy meg lehet azt valósítani, hogy két shape-t egyesítek egymással úgy, hogy az egyik területe kivonódjon a másikéból?

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#9155) ViZion válasza Inv1sus (#9154) üzenetére


ViZion
félisten

Lehet. Ugyan arra a rétegre vonszolod őket, és combine shapes a pen tool-nál. Nem bonyolult, csak leírni ide azért sok. Vhol van erről tutorial is, talán BonFire blogján...
Vagy combine paths in photoshop-ra keress rá.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9156) Dluinet válasza ViZion (#9153) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Én Agfa Selectset Avantra-t szoktam telepíteni a windowsból postcript nyomtatónak.

A PDF csak x/1a-ban konvertálódik át automatikusan CMYK-ra, a többinél előbb a Photoshopban kell CMYK-ra konvertálni a képeket.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9157) BonFire válasza Inv1sus (#9154) üzenetére


BonFire
veterán

Itt van a videó, bár régen készült és kis felbontású, mindent lehet rajta látni. Ezen majdnem mindent bemutatok az alakzatokkal való munkában.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#9158) ViZion válasza Dluinet (#9156) üzenetére


ViZion
félisten

Ehh, akkor az lehetett a baj, h most a standardot választottam. Tehát a PS hiába volt CMYK-ra állítva? Basszameg az a jó Adobe, h ilyenkor nem konvertálja.

És közvetlenül Adobe PDF Printerrel nem nyomtatod PDF-be?
.PS-re én M$ Publisher Color Printer-t használok, de sztem az sem a legjobb. Leírnád, Te hogyan telepíted, és milyen beállításokat használsz? Lényeg tul. képpen a Photoshopból jó CMYK PDF-et készíteni, úgy, hogy a fontok görbítve vannak, és a vektoros elemeket sem raszterizálja...

Már annyi helyen olvasni minden félét, munkatársam másik .PS printert használ, ami nem megy W7 64 biten, és sajnos az Adobe oldalán találhatók sem. M$ printer meg ha olyan mint az OS, akkor para van...

Ha lehet, akkor a Distiller beállításairól is írhatnál, mert a nyomda nem mondott semmit. Másik nyomdának jó volt a PSD-ből mentett PDF is, ezek meg mindenen hisztiznek, mondjuk ezek szerint jogosan, mert nem állítgattam, alapon volt a Distiller, azt gondolva, h a Photoshop CMYK az ott is az lesz. Fenébe :(

Köszönöm! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9159) Inv1sus válasza BonFire (#9157) üzenetére


Inv1sus
addikt

Köszi, lesem is. :R

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#9160) Dluinet válasza ViZion (#9158) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Save as > PDF
Az Adobe PDF presets közül a PDF/X-3 -at választom ki (nem a kiváló minőségű nyomtatás meg nyomdára)

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9161) ViZion válasza Dluinet (#9160) üzenetére


ViZion
félisten

Photoshopban a save as PDF-el jó a cucc, csak marha nagy. Ezen rinyált a nyomda, ezért mondták, h .ps írás, majd distillerrel PDF... csak az megtartotta az RGB képeket...
Miér nem leht Photoshoppal rendes PDF-et exportálni? A fene vigye má'!

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9162) Dluinet válasza ViZion (#9161) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ha a distillerbe az Adobe PDF presets közül a PDF/X-3--at választod, akkor megmarad a CMYK, ha az PDF/X-1a-t akkor az még az RGB-t is kötelezően átalakítja CMYK-ra.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9163) Wyll


Wyll
őstag

Srácok, ez milyen betűtípus?

Gondolom elég alap, biztosan tudnom kéne kívülről... :P

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#9164) BonFire válasza Wyll (#9163) üzenetére


BonFire
veterán

Nekem még a whatthefont sem ad értékelhető találatot... De majd kitalálok valamit.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#9165) Wyll válasza BonFire (#9164) üzenetére


Wyll
őstag

Kezdhettem volna ezzel is...

Szerk: whatthefont erre sem talál jót..

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#9166) BonFire válasza Wyll (#9165) üzenetére


BonFire
veterán

Te, ez valami College font lehet. Az amerikai egyetemi focicsapatoknak szokták ilyesmivel írni a nevüket. Tökéletesen ugyanolyat nem találtam, de a linken írd be mintaszövegnek, hogy VODKA, és keress egy hasonlót, ha az is megfelel.

Jobb ötletem hirtelenjében nincs.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#9167) Wyll válasza BonFire (#9166) üzenetére


Wyll
őstag

Köszi. Ebben segítettél amúgy.
Végül csak a '2010'-et vettem kölcsön erről az általad mutatott weblapról, azt is csak print screennel, és utána mindent körbepeneztem A csillagokat is. :P (Pontosabban csak egyet.) A célnak végülis megfelelt.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#9168) BonFire válasza Wyll (#9167) üzenetére


BonFire
veterán

Fasza. Bár ettől a pirostól kiugrik az ember szeme. :Y Amúgy én is szoktam, ha egy-két szóról van szó, és drága fontról, hogy lefotózom és penezem. Egyszer csináltam egy Alfa Romeo logót, és könnyebb volt a betűket megrajzolni, mint hogy pont egy ugyanolyat találjak, körívre pászítsam, rendes betűközzel, szóközzel... hamarabb kész volt pennel.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#9169) ViZion válasza Dluinet (#9162) üzenetére


ViZion
félisten

...OK :R ...standardon volt csak... pfff...
Color management-nél Photoshop vagy a Printer magnage colors opció legyen?
Vagy ennek nincs jelentősége? Alapból printeren van.
Convert to profile-t bekapcsoljam distillerben, vagya profil nélküli CMYK-t megtartja ha nincs bekapcsolva?
PDF/X1-b is van annál oda is van írva, hogy CMYK... basszus. Lehet az kellett volna. :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9170) Dluinet válasza ViZion (#9169) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A preset-en ne állítsál, minden jó úgy ahogy van.
Nyomdára a gyári beállított értékek jók az X1 és X3-nál.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9171) mibog


mibog
tag

sziasztok!
van egy digitális fényképem, 1,03 MB. elmentem másként és ha 11-es jpg minőségre állítom, akkor is nagyobb lesz az új fájl.
a tízes minőségen csak kicsit nő a méret, viszont a minőségen már romlás látszik.
hogyan érdemes menteni?
a webre mentés funkciót is megtaláltam, a színeket élénkíti de a méretet nem tudom vele csökkenteni csak a minőség romlásával...

[ Szerkesztve ]

Tiszalökön ház eladó, horgásztó, strand közelében http://nyiregyhazanelado.blogspot.com/

(#9172) Dluinet válasza mibog (#9171) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Minden JPG újramentés minőségromlással jár, mert veszteséges tömörítést használ.
Mire szeretnéd használni?

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9173) mibog válasza Dluinet (#9172) üzenetére


mibog
tag

köszi a választ! ha veszti az adatot, miért nő a méret?
webre szeretném tölteni, kis hely szép színek és pixelmentesség...
akkor PNG? a gif nagyon lebutít mindent. PNG-ből is több lehetőséget kínál a program.

[ Szerkesztve ]

Tiszalökön ház eladó, horgásztó, strand közelében http://nyiregyhazanelado.blogspot.com/

(#9174) Inv1sus válasza mibog (#9173) üzenetére


Inv1sus
addikt

Mert egy betömörített képet ugyanúgy fog kezelni, mint ha tömörítetlen lenne (mintha 100%-os lenne a kép). Nem a tömörítési szinttől fogja újra kiszámolni a képet.

Tehát a tömörítés okozta esetleges kockákat, négyzeteket ugyanúgy figyelembe veszi és próbálja a következő tömörítést úgy igazítani, hogy azok élesek maradjanak. Ezért nem szabad többszörösen tömöríteni.

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#9175) Dluinet válasza mibog (#9173) üzenetére


Dluinet
nagyúr

PNG akkor jó, ha olvasható szöveget kell tartalmaznia a képnek, például képernyőfotó.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9176) Robb202


Robb202
tag

Köszönöm az előző segítségeket.

Egy teljesen alap kérdésem lenne. Sok RAW inkább NEF fájlal dolgozom amik Nikon gépekből valóak. Azt megfigyeltem hogy ismerősöm számítógépén a Windows megnyitja az intézőben az előképet és így tudom kicsiben melyik fájl melyik kép.

Az én számítógépemen ezt nem teszi meg a NEF képekkel a Windows pedig a PS ugyanúgy fent van.

Valaki tud megoldást az ügyre?

(#9177) Dluinet válasza Robb202 (#9176) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Windows frissítés.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9178) Robb202 válasza Dluinet (#9177) üzenetére


Robb202
tag

Kérlek fejtsd ki nekem pontosan. Win 7 64bit-es rendszer van fent. Minden frissítés napra kész. Pontosan milyen frissítést kellene eszközölni?

(#9179) Dluinet válasza Robb202 (#9178) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Windows Live Essentials mindenképp fel kell rakni a windowsupdate.microsoft.com-ról, de lehet le kell még szedni hozzá a Windows Photo Gallery programot is.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9180) Dluinet


Dluinet
nagyúr

De lehet 64 biten nem támogatott.
Azért itt egy leírás.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9181) Robb202 válasza Dluinet (#9180) üzenetére


Robb202
tag

Köszi a választ. Már csak tényleg azt nem tudom, hogyha van társítva egy program ami lekezeli ezeket az miért nem tudja megnyitni előképnek. Számomra ez a fura, hogy külsős programmal kell ezt megtenni. :(

(#9182) Dluinet válasza Robb202 (#9181) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A 32 bitesre fejlesztett csak a Nikon, a 64 bites rendszerekre másoknak kellet megírni.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9183) RaZroX


RaZroX
addikt

Üdv! Nem tudja valaki, hogy MAC OSX-re kijött-e magyarul a Photoshop CS5 ?

This is the way

(#9184) BonFire válasza RaZroX (#9183) üzenetére


BonFire
veterán

Mivel az Adobe oldalán hivatalosan nincs Mac OSX Ps CS5 Hungarian, így nem. Persze nem kizárt, hogy illegálisan valaki honosította és nyelvi fájlok keringenek a neten.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#9185) aclandiae


aclandiae
senior tag

Hello!

Van 500 képem, össze szeretném fűzni egy pdf állományba. Fényképek, belelóg ez-az sajnos a szélein. Ezen kívül a rajta lévő szöveget nagyítani kell, ha olvasni akarom. Így hiába lesz pdf-ben, semmit nem ér.
Az elképzelés: a képeket ne egyesével kelljen átalakítani, tehát 1en elvégzem a beállításokat a többin meg a program végrehajtja. Alapból a megfelelő nagyításban, a szélein a felesleg levágva, kis fájlméretű képek legyenek a végeredményben.
Hogy lehet ezt megoldani?
(Ha a topic programja képes rá, és ötlet is van rá, lehetőleg a leírás is egyértelmű legyen, nem vagyok gyakorlott az ilyesmiben, THX. :R )

(#9186) Brutforsz válasza RaZroX (#9183) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

A szoftver.hu árlistáján szerepel, elvileg a 30 napos próbaverziója is letölthető.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#9187) BonFire válasza Brutforsz (#9186) üzenetére


BonFire
veterán

Azért az rém érdekes, hogy az Adobe hivatalos oldalán nincsen, közben pedig van, emellett letölteni is csak regisztrációval tudsz róla – kérdem én: minek, amikor ezer helyről tölthető a próbaváltozat? Mindek nekem egy Adobe ID?

Ezen kívül olyan lomha az az oldal, hogy egy fél év, amíg betöltődik. Valamit nagyon nem tudnak az Adobe-nál.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#9188) BonFire válasza aclandiae (#9185) üzenetére


BonFire
veterán

Helló! A te megoldásod az Action. Keress tutorialokat róla. A lényeg, hogy az action egy automatizált munkafolyamat. Megnyitsz egy képet, elindítod az action felvételét, megműtöd a képet, majd leállítod az actiont. Ezek után kijelölhetsz akár egy egész mappát is, bejelölöd, hogy azt az actiont hajtsa végre rajta, amit az imént felvettél, és megcsinálja neked. Megadod a célmappát, hogy lehetőleg az eredeti fájlokat ne írja felül, és annyi. Lehet kávézni közben.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#9189) Arpee78 válasza aclandiae (#9185) üzenetére


Arpee78
senior tag

Elkészíted az Action-t ami a képek nagy részéhez megfelel(Actions paletta), amelyekhez nem azokat egyedileg vágod/méretezed. Ha megvannak, az Bridge-ben (régebbi PS verzióknál PS-ban) összefűzöd egy PDF-be.

Ja elkéstem, mert közben filmet is bámulok többek között:)

[ Szerkesztve ]

(#9190) Rikarda


Rikarda
csendes tag

Sziasztok.

Volna egy olyan kérdésem, hogy fényképezéskor egy ember feje valahogy vöröses lett, nem feltűnően, de valahogy vöröses, és, hogy lehetne a vörösséget csökkenteni, hogy normálisabb legyen? Egyszerűen leírhatná aki tudja. :) CS2 9.0 Magyar

Előre is köszi.

(#9191) BonFire válasza Rikarda (#9190) üzenetére


BonFire
veterán

Én a vörös fej "ellen" Amlobesylt szedek... :DDD

Egyébként ezerféle színkorrekció van benne. Válassz egy szimpatikusat az Adjustment menüből. Mondjuk a Color Balance-ot. Abban külön tudod állítani az árnyékokat, középtónusokat és a csúcsfények színét is. Receptet nem tudunk adni, a potmétereket neked kell huzigálni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#9192) Rikarda válasza BonFire (#9191) üzenetére


Rikarda
csendes tag

Köszi szépen, sikerült! A "szelektív szín"-el jó lett. :)

(#9193) BonFire válasza Rikarda (#9192) üzenetére


BonFire
veterán

Ne nekem köszönd! Magad csináltad. ;)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#9194) BonFire


BonFire
veterán

Egészen off, de talán itt akad emberke, akinek van ebben tapasztalata.

Zenekarnak kéne színpadra egy "zászló". Nem tudom, minek nevezik. Kábé 250 cm×180 cm-es egy színű fekete, rajta a banda logójával, fehér színnel. Hol csinálnak ilyet, illetve minek nevezik ezt (molinó, reklámzászló, transzparens?), ezenkívül mennyibe fáj egy ilyen elkészítése tokkal-vonóval?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#9195) Met válasza BonFire (#9194) üzenetére


Met
nagyúr

Molinónak hívják, olyan nyomdákban csinálnak ilyet ahol van széles fólianyomtató, azok tudnak ponyva anyagra nyomtatni.

Itt Pesten kb. 21-25k nettó

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#9196) aldebaran


aldebaran
őstag

Meg lehet azt valahogy oldani, hogy ha megnyitok vagy 20-30 képet ps-ban, utána bezárom a ps-t, majd megnyitom, akkor azok a képek ott legyenek sorban amiket korábban megnyitottam? Remélem érthetően írtam. :B

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#9197) BonFire válasza Met (#9195) üzenetére


BonFire
veterán

Kicsit vaskos, én a felére gondoltam! No, mindegy, nem én fizetem. Van nálunk univerzális nyomda, tehát még messzire sem kell menni, csak én nem tárgyalhatok velük, mert úgymond haragban váltunk el. De egyik haver még mindig ott dolgozik, vele majd lecsekkoltatom a dolgot.

Köszi az infót!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#9198) BonFire válasza aldebaran (#9196) üzenetére


BonFire
veterán

A fájl menüben a Recent Files menüpont tartalmazza a mostanában megnyitott fájlokat, és abban a sorrendben, ahogy dolgoztál vele. Nem tudom mennyit, mert ez nem szokott sok lenni. Max 8-10. Meg kell nézni a beállításokban, hogy a Recent Files méretét meg lehet-e növelni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#9199) Met válasza BonFire (#9197) üzenetére


Met
nagyúr

Nem olcsó a ponyva, de arra számítsatok, hogy mivel majdnem fullba kell nyomtatni felárat fognak felszámolni.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#9200) BonFire válasza Met (#9199) üzenetére


BonFire
veterán

Azt hittem fekete anyagra nyomnak fehér festékkel, nem pedig fehérre feketével, mert úgy természetesen rengeteg festék kell. Az anyagot meg gondolom meg tudják beszélni. Ennek nem kell vízhatlan ponyvának lennie, mert jobbára a színpadon lóg a hátuk mögött, víz nem éri. De az is igaz, hogy csak egyszer kell megfizetni, és reklámnak sem utolsó. Ott a logó, a zkr neve, weboldala rajta. Ez megéri azt a pénzt.

Oké, nem offolok tovább. Köszi még egyszer.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.