Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3401) Yoosku válasza TigerCat (#3382) üzenetére


Yoosku
tag

Ezt Én sem fogalmazhattam volna meg szebben, mintha a gondalatim írtad volna le :)

Nekem is ezüst és nem kopik, bár még nincs olyan nagyon régen meg, de semmi nyűgje...talán egy apróság, ha gyorsan gépelek, van amikor az újjam megakad egy-egy bill között, túl lazának érzem néha, és a space bill nyomásakor, néha nyekreg, mint amikor egy régi fa ajtót csuknék be :U és nem ejtettem le, nem öntöttem bele semmit és hasonlók ;)

Lenne egy buta kérdésem, illetve sorry, ha buta:

Olvastam itt az előbb valakinek a leírását, hogy nagyon meg van elégedve a NV 8600GT karival szerelt 5920-al! Én is először olyat szerettem volna, de aztán a beszerzési forrásom korlátai miatt 5720 lett, és ebben csak Ati HD2300 128MB van...Sajnos jobb lett volna még is csak várni egy olyan gépet amiben az NV van, mert a játékok tekintetében, nagyon érezhető! Ami ilyen nem alaplapra int VGA, hanem rendes dedikált ramos, ezeket lehet cserélni a notikban? Tehát, ha tudnék szerezni egy olyan 8600GT-t ami az 5920-asokban is van, akkor bele tudnám tenni ebbe? :U

Yoosku

:-) ...Védd az erdőt, egyél hódot... :-)

(#3402) hanee válasza Yoosku (#3401) üzenetére


hanee
senior tag

Szia!

Szerintem ezek cserélhetők, csak hát elég drága lehet..

hanee

(#3403) Yoosku válasza hanee (#3402) üzenetére


Yoosku
tag

Hát nem tudom, mit lehet az a nagyon drága?
40-50 ezer, vagy 60-80?
És vajon, ha lehet cserélni, akkor hol lehet beszerezni?

Yoosku

:-) ...Védd az erdőt, egyél hódot... :-)

(#3404) TBG válasza Yoosku (#3403) üzenetére


TBG
senior tag

Szia, próbáld meg itt :)

[link]

ZTE Grand X powered by Intel® Atom™, Eladó: Panasonic HC-V10 HD+16GB SD kártya 25K.

(#3405) xedos válasza Yoosku (#3403) üzenetére


xedos
addikt

A beszerzés szinte lehetetlen...
Esetleg noti összeszerelő cégektől, vagy ebay....
[L:http://computer.listings.ebay.de/Komponenten_Grafikkarten-mobil_W0QQfclZ3QQfromZR11QQsacatZ132110QQsocmdZListingItemList][/L]

145Euro... +szállítás... nem is vészessen drága... bocs ez X1600-as...

[ Szerkesztve ]

(#3406) hanee válasza Yoosku (#3403) üzenetére


hanee
senior tag

Szia!

Én nem tudom pontosan, de nyilván ez a kártya fajtájától is függ. Lehetséges, hogy akár 40-50-be is kerülhet. Szerintem a notebook.lap.hu oldalon nézz szét, itt sok cég fent van, akiknél alkatrészeket is lehet vásárolni. De pl. a notebook.hu-nál szerintem tuti lehet kapni ilyesmiket is, ha máshogy nem rendelésre..

hanee

[ Szerkesztve ]

(#3407) Yoosku válasza hanee (#3406) üzenetére


Yoosku
tag

Köszi, megpróbálom, akkor felhajtani a dolgot, ezek szerint nem feltétlen lehetetlen a dolog...utána nézek beszerezhető e, és ha igen akkor mennyiért és majd eldöntöm megéri e :))

Yoosku

:-) ...Védd az erdőt, egyél hódot... :-)

(#3408) tomiee85


tomiee85
senior tag

Hello mindenki!

Na már az új notimról irok.
5520g a kicsike. Gyárilag linuxos. Kaptam hozzá telepítő CD-t amin a vistás és az XP-s driverek is rajta vannak. A telepités nLite al nem volt nehéz. A hang driver nekem se működött eleinte, de vezérlőpultból frissitettem a drivert és már okés.

Szóval semmi gond nincs és megy az XP szépen.
(Atitools al meg akartam húzni az x2400at de valamiért az nem működik amjd kiokoskodom hogy kell)

(#3409) Holee21


Holee21
csendes tag

Hi all!

Kedden megvettem a laptopot, a kicsike egy Acer 5520G-6A1G08 (LX.TKR0C.004) (ha már pontos akarok lenni :) ) Egyből vettem bele egy 1 gigás ddr2 es ram ot. Hazavittem, sajna linux volt rádobva, de egyből feldobtam egy XP EE SP2t , hogy azért azzal még is csak szebben muzsikál, és ki kell jelentenem, naon kis pöpec gép! Dolgozott bennem a kisördög, hogy új meg minden és vajon akkor mit tud?- persze, laptop, sokat nem várhatok, de mi van akkor ha mégis? Elsőre az a HD2400XT egészen jól hangzik, mégse egy átlagos integrált vidikari. Ezért pár mai gémet fel is dobtam reá. UT3 full grafon 1280x800 as felbontásba vígan szaladt! HL2 episode One és Two is fullon szalad, olyannyira, hogy 2x anizotropik és 2x antialiassing alatt is élvezhetően játszható. Ha már a szépségnél L2 Lost Coast (az a bemutató 1pálya) HDR el 4x antialiassing és 8x anizotropik mellett vmi durván néz ki! Szóval van a vas ba anyag :). De rosszul optimalizált (esetlegesen Nvidiás karikra) játékok nem az igaziak. Nem azért,mintha most csak gémelésre lenne a laptop, de nekem fontos a gyorsasága minden téren is, ezért szeretném kérni, hogy aki tud hozzá vmi optimalizált,esetlegesen új ATIs drivert vagy akár más új drivert, az legyen olyan kedves és mondja meg merre találom!
(most a gyári Acer os telepítő cd jéről van feltéve a Catalist és a többi driver)

(#3410) tomiee85 válasza Holee21 (#3409) üzenetére


tomiee85
senior tag

igen...ez a gép az...azonos konstrukcióban...1gb ram még lesz ebbe

2 dolog.
1. empowering ment neked winfos xp alatt??
2. 3DMarkok elindultak?

[ Szerkesztve ]

(#3411) Holee21 válasza tomiee85 (#3410) üzenetére


Holee21
csendes tag

no empowering, 3dmark fagyott.... :D biztos driver miatt.... (ped szívesen lefuttatnám csak kíváncsiságból) de azonkívül minden jól muzsikál, kicsit melegszik, neked? BIOS ában nézelődtem, most nemtom én vok hozzá még kezdő vagy tényleg nem lehet tuningolni?

[ Szerkesztve ]

(#3412) tomiee85 válasza Holee21 (#3411) üzenetére


tomiee85
senior tag

bios elég fapados.....
tuning kizárva...töltöttem új biost majd megnézem az mit tud...
ati tools se megy sajna....

(#3413) Holee21


Holee21
csendes tag

aha, akkor tuningról leteszek, még annyi, hogy ATIs drivert tudsz esetleg, vagy te is a telepítőlemezről valót használod? Nemtom, nincs hasonlítási alapom, ezért nemtom, most az lassú vagy még megfelelő, csak annyit tudtam meg róla, hogy júliusi kiadás(ami meg drivernél nadás em egy friss....)

[ Szerkesztve ]

(#3414) tomiee85 válasza Holee21 (#3413) üzenetére


tomiee85
senior tag

ati oldalról tölthetsz

(#3415) Holee21


Holee21
csendes tag

Nemtom, már néztem és nem találtam megfelelő drivert, amiket meg szedtem, telepítésnél írták hogy nem kompatibilisek a rendszerrel...

(#3416) [MoRD] válasza Holee21 (#3409) üzenetére


[MoRD]
csendes tag

Ezek egész jó eredmények

(#3417) TBG válasza Holee21 (#3411) üzenetére


TBG
senior tag

Nekem is fagyi a 3dMark...mi lehet az ok? (Mondjuk moddolt ATI drivereim vannak :) )

ZTE Grand X powered by Intel® Atom™, Eladó: Panasonic HC-V10 HD+16GB SD kártya 25K.

(#3418) polip válasza atos30 (#3394) üzenetére


polip
addikt

hozzán kb 200 ilyen acert hoztak be...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#3419) polip válasza Yoosku (#3401) üzenetére


polip
addikt

dehogy tudod betenni...

esetleg akkor, ha MXM-es lenne a lapod, de mivel ati kari van benne eleve kizárt, hisz az ati nem támogatja ezt a szabványt

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#3420) polip válasza hanee (#3406) üzenetére


polip
addikt

nem tom honnan veszitek ezt az egész videokártya mizériát....nem tudsz notiban csak úgy cserélgetni...nem mellesleg be sem tudod sehol sem szerezni...

pláne nem belerakni...egy esetben cxserélhető a kari, ha MXM-es a foglalata...de hogy bonyolultabb legyen, abból is van 3 féle és természetesen te, mint földi halandó nem tudod megállapítani, a tiedben milyen van...persze ezeken belül még vannak további lebontások, hogy egy konkrét példát is mon djak:
az új 8800GTX-ex a notikba MXM Type III, abból is az újabb foglalatba illeszkedik...

de ez egy félig elfogadott szabvány, amit kizárólag az nvidia támogat...

olvassatok, mielőtt egymást oltjátok esetleg hülyeségekkel...nem mellesleg újonnan nem forgalmaz az nvidia notivideokarikat, kizárólag használtan, bontott cuccokból tudod megvenni...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#3421) hanee válasza tomiee85 (#3414) üzenetére


hanee
senior tag

Gratula az ún notihoz! :))
Én csak néztem nagyokat, hogy milyen jól elbeszélgetsz magaddal... aztán elolvastam a neveket az arcok mellett :DD

hanee

(#3422) hanee válasza polip (#3420) üzenetére


hanee
senior tag

Nem akartam senkit félrevezetni, én azt hittem biztos lehet kapni valahol valamilyen videokártyát (ha már RAM-ot lehet cserélgetni) Ettől függetlenül a notebook.hu-nál lehet, hogy segítenek neki, ha másban nem, megállapítani, hogy akkor milyen foglalatos neki és merre induljon el. És innentől kezdve ha nagyon akarja biztos nem lehetetlen beszerezni egyet a mai világban ;) Legyünk optimisták! :D

hanee

(#3423) tomiee85


tomiee85
senior tag

az okosoktól kérnék segítséget.
valami baj van a vga driveremmel. raktam ati toolt ami az órajeleket 13.5 mhz-nek irja ki (default 300/400) ha rányomom defaultra jön a kedvencem a windowsból a jó kis kék halál....

mi lehet a gond ?
a vga driverból a cd-n adott van fenn.
de ati oldalról töltöttel is ezt csinálta...ja és everest nem látja a vidkártya értékeit (V, mHz)

(#3424) tomiee85 válasza hanee (#3422) üzenetére


tomiee85
senior tag

én sejtettem hogy notiban a vga vagy proci cseere nem egészen úgy zajlik mint az otthoni gépeden....

(#3425) hanee válasza tomiee85 (#3423) üzenetére


hanee
senior tag

Próbáltad már nézni az Acer oldlán lévő drivereket?
Mostmár tudok két oldalról is, ahol driverek találhatók, és érdemes mindkettőt nézni, mert én vegyesen vannak az újabbak.

kitt-katt

A másik linket twollah beszúrta korábban, picit lejebb megtalálod!

hanee

(#3426) tomiee85 válasza hanee (#3425) üzenetére


tomiee85
senior tag

aza baj hogy mintha ilyet is raktam volna fel...

(#3427) hanee válasza tomiee85 (#3426) üzenetére


hanee
senior tag

Hát nézd meg az eszközkezelőben, hogy milyen driver van fent, ott látod a számát is.
Még tipp: valami másnak a drivere zavar be (hülyén hangzik, de szokták mondani, win alatt bármit megtörténhet :D).

hanee

(#3428) polip válasza hanee (#3422) üzenetére


polip
addikt

mint írta ati van a gépében...az ati NEM támogatja ezt a szabványt, ergo nincs ilyen foglalat a gépében....

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#3429) polip válasza tomiee85 (#3423) üzenetére


polip
addikt

ne használj noti alatt atitoolt-

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#3430) hanee válasza polip (#3428) üzenetére


hanee
senior tag

Ok, ez elkerülte a figyelmemet, bocsánat.

(#3431) tomiee85 válasza polip (#3429) üzenetére


tomiee85
senior tag

akkor hogy tudom nézegetni az órajeleket??

kipróbáltam egy régi játékot (wow) és 1280x800 ban high on képes volt 8-10 fps-t öszeszedni....

Remélem tényleg valami baj van és nem az hogy ennyit tud a kártya...
gondolom riva tunert se...

[ Szerkesztve ]

(#3432) Anthony001 válasza tomiee85 (#3431) üzenetére


Anthony001
senior tag

Tedd fel a legújabb everest-et, ultimate 4.20-ast, az már látni fogja. Amúgy 300/700 Mhz

Szerk: Én már játszottam a timeshiftel is, mindent majdnem fullra tettem, csak az árnyékokat nem, 4x-es aaf, és kb a komolyabb textúrás részeknél volt ilyen 19 fps..pedig nekem csak 1 giga a mem, amiből 256-ot eszik a vga, és maga a játék meg kb 600 mbot:D szóval az kéne majd még bele..ööö hypermemory állítást hol lehet?

[ Szerkesztve ]

(#3433) tomiee85 válasza Anthony001 (#3432) üzenetére


tomiee85
senior tag

nekem is 1 giga memória..ezek szerint szarabbat nyújt a drágám mint kéne neki

(#3434) tomiee85


tomiee85
senior tag

Valaki tudja hogy a 3dmarkok mért fagynak ki? több embertől hallotta már...

(#3435) tomiee85 válasza Anthony001 (#3432) üzenetére


tomiee85
senior tag

300/ 400(x2) a gyári beállítás...
ati catalyst 7.10 a legfrissebb verzió nem?

[ Szerkesztve ]

(#3436) Anthony001 válasza tomiee85 (#3435) üzenetére


Anthony001
senior tag

ja igen tényleg sry elnéztem. Én a legfrissebb drivert sem bírtam feltenni,mert nem ismerte fel a kártyát, nem volt benne az infjében. Bele kellett moddolni, utána már ment. nekem a kékhalok mindig vmi illesztőprogrammal kapcsolatosak, szóval jó lenne vmit kitalálni..

(#3437) polip válasza tomiee85 (#3431) üzenetére


polip
addikt

NHC-vel próbáld, az elvileg ati-ra optimalizált!

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#3438) tomiee85 válasza Anthony001 (#3436) üzenetére


tomiee85
senior tag

legalább a kékhalál másnak is van...

(#3439) tomiee85 válasza polip (#3437) üzenetére


tomiee85
senior tag

mi az az NHC???

(#3440) polip válasza Anthony001 (#3436) üzenetére


polip
addikt

atitool fut nálad is?

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#3441) polip válasza tomiee85 (#3439) üzenetére


polip
addikt

notebook hardware controller... [link]

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#3442) Anthony001 válasza polip (#3437) üzenetére


Anthony001
senior tag

ja de abból is a professional verzió kéne, ami ugye ne free..

(#3443) tomiee85 válasza polip (#3440) üzenetére


tomiee85
senior tag

én már leirtottam...(rivát is a tanácsodra)

(#3444) Anthony001 válasza polip (#3440) üzenetére


Anthony001
senior tag

Nem próbáltam még, de a tray toolsnál volt az első kékhalom, szóval gyanítom nem

(#3445) polip


polip
addikt

vannak direkt notis driverek is az atinál...azt tettétek fel?

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#3446) tomiee85 válasza polip (#3445) üzenetére


tomiee85
senior tag

az a helyzet hogy az ati oldalon a mobilty radeonban nincs x2400 series hanem csak a simában....
[link]

[ Szerkesztve ]

(#3447) hanee


hanee
senior tag

Istenem de jó, hogy az enyémben Nvidia Geforce lesz :F

(#3448) Holee21


Holee21
csendes tag

Hi megint!
Még este szórakoztam ATI driver keresésevel/telepítésével, több oldalról is, ATI oldalán tényleg nincs fenn a megfelelő driver ehhez a karihoz, moddolt driver szintén nmejó. 7.10 esnél újabb drivert én se láttam hozzá, azt is lekapom, de nem települ fel, mert kiírja: nem kompatibilis a rendszerrel... ped szeretném a gyári drivert lecserélni, hogy ne faggyon a 3dmark, ya meg teljesítményre is dobna egy jobb,frisseb optimalizált driver....

(#3449) Holee21 válasza tomiee85 (#3446) üzenetére


Holee21
csendes tag

yaya, én is néztem, vhogy hanyagolták a mobility hd2400 xt hez a drivert....

(#3450) tomiee85 válasza Holee21 (#3448) üzenetére


tomiee85
senior tag

nekem gond nélkül felmegy e 7.10...csak valamiért rettentően kevés ez amit nyújt...
elvileg ez a kari 2000 pont 3dmark 06 ban..
MÁS: milyen felbontást használsz? 1280x800?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.