Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) SonicZ


SonicZ
csendes tag

Sziasztok! Hamarosan megválnék Acer Travelmate 4222nwlmi notebookomtól. Szeptemberig garos. Be tudnátok árazni, hogy kb mennyit ér ez most:

képernyõ méret: 15.4'' WXGA+ 16:9
képernyõ felbontás: 1280x800
processzor: Mobile Intel® Core Duo T2300 (2mag)
processzor frekvencia: 1660 MHz
chipkészlet: Mobile Intel® 945 Express
memória:1024 MB DDR2/667
merevlemezes meghajtó: 100GB 5400 rpm
optikai meghajtó: 8x DVD+-RW DL SM drive
grafikus vezérlõ: Intel Graphics Media Accelerator 950

Előre is köszi.

[Szerkesztve]

(#2452) orkester válasza hehehehe (#2450) üzenetére


orkester
senior tag

Nekem sem lett jobb, de valami biztos túlmelegszik, mert ha megy valami légáram a notira, akkor már nem fagy meg. Viszont tegnap itt hagytam a gépet bekapcsolva, baromi meleg volt a tetőtéri szobámban, semmi nem futott rajta és kb. 10 perc múlva fagyott is. Pl. most 26fokos szobában Everest szerint HDD 33, CPU 31 fokos, így ezek biztos nem problémásak. Talán a GPU... :F Mert Vista alatt ha VGA igényes programot indítottam, sokszor villant egyet a képernyő és közölte, hogy a VGA súlyos hiba után állt helyre és persze bezárta az alkalmazást. Megpróbálom újrapasztázni, hátha segít.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#2453) hehehehe válasza orkester (#2452) üzenetére


hehehehe
tag

pont most kentem ujra ezustpasztaval...valami nemjo megkell majd ujra csinalnom.viszont egyre jobban kezdek gyanakodni a ventillatorra...egyreszt eleg hulye hangja van masreszt meg sztem nem hut rendesen ez lesz a baja...a vinyom is azert forr sztem mer kozvetlenul a proci mellett van.probalok szerezni valahonnan egy masik ventit aztan majd irom hogy mivan..

(#2454) csigafej


csigafej
tag

Sziasztok!

Kérdésem az lenne hogy láttam egy laptopot: Acer Aspire 5613 zwlmi, nvidia go 7300 vga kártyával, itt a linkje is: [link]
Szóval, a kérdés hogy ez mit tudhat vajon? nekem főleg netezésre, photoshop-ra, néha egy kis játékra kellene, én a mostani gépemmel is elégedett vagyok (2400+ xp, 512ram, gf3 ti200), ehhez képest mekkora előrelépést jelentene a fenti laptop konfiguráció? az hogy két magos, az sokat dob rajta? pl vista esetében, ha előre gondolkozom?

előre is köszönöm a véleményeiteket!

üdv:
gyuri

(#2455) orkester válasza hehehehe (#2453) üzenetére


orkester
senior tag

Én meg nem találtam meg a pasztám. Szerintem Kedvesem megint kidobta, mint a múltkor és természetesen megint nem emlékszik rá, hogy elpakolta volna. :((( :) Úgyhogy tettem rá Spire hűtőragacsot átmenetileg az Ati magra.Hátha az is jobb mint a gyári. Kíváncsi leszek javít-e valamit egy másik ventillátor, bár nekem nem tűnik gyengének ebben.

csigafej: A 2 mag mindenképpen előny,a notihoz meg amúgy is kapsz Vistát, nem is kell nagyon előre tervezni.:) A 7300go nem tudom mennyire jó, talán néz meg ezt: [link] Itt kapsz némi képet a teljesítményéről. A notiban 2x annyi ram is van. Szerintem jó választás. Persze ez csak az én véleményem. :))

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#2456) sbazsi


sbazsi
veterán

azt mondja meg nekem valaki, hogy miért nem lehetett normálisan xp prot tenni a notimra.
acer travelmate 4101.
Telepítésnél már a formázásnál kezdődtek a gondok. 10%nál megállt.
aztán végül csak leformáztam, és felment az xp.
az sp2 frissítéskor viszont elszállt. read errort jelzett.

most visszatettem a gyari xp home-t. azota tünetmentes. :F :F

(#2457) csigafej válasza orkester (#2455) üzenetére


csigafej
tag

köszi

(#2458) AstaEste


AstaEste
csendes tag

Hali. Egy kis segitseget kernek.

Van egy Aspire 3692WLMi lapim.
Az Everest szerint egy Intel Calistoga i945GM/PM alaplapi chipsetem van es egy Celeron M 1.6-os proci fityeg benne.
Erdeklodnek, hogy ebbe az alaplapba milyen procikat lehet meg beletenni.
Nem vagyok nagyon otthon hardver temaban.
Minden valaszt koszonok elore.

Udv


Engem kacsává változtatott.......de már elmúlt

(#2459) Minatherith


Minatherith
csendes tag

Helló!!!


Ha valakit érdekelne lenne egy eladó Acer aspire 3690-es notim 6 hónapos Vista van rajta aki többre lenne kíváncsi az írjon privit pls!

:R :)

Az élet szép de nem itt!

(#2460) Levi123 válasza luciferk (#2435) üzenetére


Levi123
senior tag

Aceradvantage garancia hosszabbítás.
Bemégy a boltba megveszed és itt [link] érvényesíted.
Ha jól emlékszem a számla másolata is kell hozzá..

Levi

(#2461) Levi123 válasza sbazsi (#2456) üzenetére


Levi123
senior tag

próbáld meg újra, nekem is volt már így és 2-3 x probálkozás után sikerült :)

Hisz tudod az xp útjai kifürkészhetetlenek... :D

Mod: Nekem az xp prof jobban bejön mint a home edition...

[Szerkesztve]

Levi

(#2462) luciferk válasza Levi123 (#2461) üzenetére


luciferk
senior tag

Köszi a választ,de főképpen a gari bővités összege érdekelt volna,feltételeztem,hogy ebben a topikban van olyan user akinek hasonló notija van mint az enyém és bővitett már garanciát rá,mert gondolom,hogy nem mindegy,hogy egy 200K-s vagy egy 600K-s notról van szó,legalábbis a garibővités összegével kapcsolatban.

(#2463) Levi123 válasza luciferk (#2462) üzenetére


Levi123
senior tag

A garancia bővítés összege:
[link]
Itt van a garancia kiterjesztés leírása [link]

Szerintem ugyanannyi a garancia bővítés a 200k-s gépre is, mint a 600k-s gépre. De javítsatok ki ha rosszul tudom..

Levi

(#2464) csigafej


csigafej
tag

Sziasztok!

most ez lehet hogy hülye kérdés, de nem vagyok biztos a dologban. az hogy Dual-Core processzor van egy gépben és ott van mögötte hogy mondjuk 1700Mhz akkor az 1700mhz-es proci? vagy 1700 x2, mivel dual szóval 3400mhz?

(#2465) coulthard válasza csigafej (#2464) üzenetére

hali!
2x1700 mhz, de ez nem egyenlő a 3400 mhz-cel, mert csak a 2 magot kihasználó alkalmazásokban tud igazából érvényesülni, vagy ha 2 progit futtatsz egyszerre.

16 éve a Hardveraprón.

(#2466) yankoo


yankoo
tag

hi lenne egy kerdesem! acer aspire 5610z notija van egyik ismerosnek es ugye van rajta a d2d system recoveres akarmi az 10 giga at hogy lehetne hogy a vista lassa a particiot es esetleg letudjam szedni a rajta levo dolgokat

(#2467) nagyito88


nagyito88
aktív tag

halika mindenkinek ,kéne egy olyan progi mivel lehet vistán viszavenni a vga sebességét,mert az acer travelmate 4652 lmi készülékem tulhevül és ujjraindul nagyteljesitményü 3d leadásánsál de ha leveszem a sebességét fullba futtatva a játékokat nem melegszik,na most a vistához nem találtam müködő tuning progit,valaki segitene?mert csakez köt az xp-hez.
ebben az acerban Tipushiba a nvidia geforce go 6600 kari,de mondjuk az ujjab videokarikat is veri,kivéve a 6800.szal jo csak ez az egy bajom van vele.

(#2468) nagyito88


nagyito88
aktív tag

jah a RIVATUNER nem jo

(#2469) Chili7 válasza yankoo (#2466) üzenetére


Chili7
őstag

Acer eRecovery management-el ki lehet írni. Erre való.

(#2470) lujo2


lujo2
csendes tag

segítségeteket kérném. A két notebook között mi különbség van teljesítmény, gyorsaság, melegedés, stb között? A Mobile Intel® Core2 Duo T5500 (2mag,64bit) annyival jobb az Mobile AMD Turion64 X2 TL50(2 mag,64bit)-nál, mint amekkora az árkülönbség:

ACER Aspire 5102 NWLMI 155.999 Ft
[link]
ACER TravelMate 4233 NWLMI 203.999 Ft
http://www.notebook.hu/notebook/acer/travelmate/tm4200/travelmate_4233nwlmi

(#2471) VigO válasza lujo2 (#2470) üzenetére


VigO
tag

A procikra nem mondanék semmit, mert nem vagyok annyira tájékozott. Viszont azt vedd figyelembe, hogy az egyik aspire a másik travelmate.

(#2472) Zsolo007


Zsolo007
tag

Sziasztok!

Olyat keresek akiknek TM4272-je, vagy hasonló konfigú notija van (Core Duo T2300E, MR X1600).

Akinek ilyenje van attól kérdezem: Nektek terhelve (valami komolyabb 3Ds játék alatt) hány fokos a proci?

Nekem 70-80 között mozog ebben a nagy melegben, inkább a 80-hoz közelebb, és eléggé ''rémisztő'' a dolog, egyszer kétszer besípolt már melegedés miatt.

(#2473) Levi123 válasza Zsolo007 (#2472) üzenetére


Levi123
senior tag

Hello!
Ajánlanám egy hűtőpad beszerzését az majd megoldja a melegedési gondokat...

Levi

(#2474) Beatbox válasza Zsolo007 (#2472) üzenetére


Beatbox
csendes tag

Szia!

Sajnos már én is írtam ezzel kapcsolatosan itt. Nekem továbbra is terheletlenül 1 gigán 65 fok körül mozog, ha felmegy 1,6-ra, akkor 70 fok fölé ugrik, és ha sokáig megy a proci terheléssel, akkor 75 fölé is megy a hőmérséklet.
Szervízben volt már egyszer, sajnos nem segített rajta, nem lett jobb, csak annyit értem el vele, hogy 3 hétig nem tudtam használni a munkámhoz. Így most is csak kizárólag asztalon, mert pl. ölbe venni 3 perc után lehetetlen, ha csak nem akarok égési sérüléseket....
Azt hiszem majd ősszel, ha már tudom majd esetleg nélkülözni, akkor kiharcolom a cserét, mert az Acer nem hajlandó nekem segíteni, illetve mindenképp azt akarják, hogy küldjem szervízbe.

(#2475) Zsolo007 válasza Beatbox (#2474) üzenetére


Zsolo007
tag

Nekem csak terhelve(max vga és cpu frekin) van gond, min frekin, min vga frekivel 55-65 fok között mozog, és egyáltalán nem okoz gondot ölben használni (ilyenkor terhelve sincs gond).

[Szerkesztve]

(#2476) csigafej válasza coulthard (#2465) üzenetére


csigafej
tag

Köszönöm a válaszodat!

(#2477) boodis


boodis
csendes tag

hello
meg lett a gép
acer aspire 5672
csak az a baj hogy telepítések után rettenetes lassú....
menjen vissza a boltba? vagy van ötlet?

(#2478) Levi123 válasza boodis (#2477) üzenetére


Levi123
senior tag

szia
az automatikus inditásokat (feleslegeseket) vedd ki az msconfig-ban akkor nem lesz lassú. Vagy ezt már megcsináltad?

Levi

(#2479) Chili7 válasza boodis (#2477) üzenetére


Chili7
őstag

Nincs lefixálva a proci órajele 800MHz-ra? A win leállítás/indítás lassú? Vagy minden?

(#2480) CortezX


CortezX
aktív tag

Sziasztok!

Mostanában szeretnék venni egy Acer notit 150-170e körül és érdekelne pár dolog mivel nem nagyon ismerem őket. Először is az érdekelne milyen a minőségük, gyengéjük van-e (és ha van akkor mi? ), továbbá mennyire jók ezek az intel vga-k bennük.

Előre is köszi a válaszokat!

(#2481) boodis


boodis
csendes tag

köszi már megoldódott...formatáltam a másik partíciót is és utánn oké minden...nme tom mitől jött rendbe de jó....minden lassú volt

(#2482) polip válasza CortezX (#2480) üzenetére


polip
addikt

a szerviz a gyenge pont...nincs magyar acer, szlovák leányvállalat a magyarországi kirendeltség :(

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#2483) VigO válasza CortezX (#2480) üzenetére


VigO
tag

szia

intel gma950-ről már elég sokat sztoriztam, hogy mi megy és mi nem megy rajta, visszakeresel, és biztos találsz

(#2484) ToRR3nt3


ToRR3nt3
senior tag

Sziasztok!
Acer notebookokhoz hol lehet drivert, biost upgradelni és van e értelme? Az acer.hu-n sehol se találom.

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#2485) ToRR3nt3 válasza ToRR3nt3 (#2484) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

Tárgytalan, megleltem. :B

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#2486) Chili7 válasza polip (#2482) üzenetére


Chili7
őstag

No! Mi lett a Rikvest-tel?
Mert amíg volt, addig az volt a gyenge láncszem. Most mi a baj a szervízzel? Sokáig tart?

CortezX!
Amúgy még a ház minőségét szokták kritizálni, hogy törik, meg kopik, melegszik. Én mondjuk asztalon használom, és csak nagyritkán hordozom, - de nekem se nem kopik, se nem törik.


[Szerkesztve]

(#2487) Gyantusz


Gyantusz
tag

Üdv!

Kinéztem egy laptopot (ArchiCAD-re kellene):
Acer TravelMate7520G
[link]
Az érdekelne, hogy lehet-e benne cserélni:
- a chipset-et (pl. ATi M690G-ről M690T-re)
- a videokártyát (az árlistában ATi X2400 XT szerepel) MXM-nek hála ([link]), illetve
- az Acer gyárt-e/forgalmaz-e WUXGA-s TFT LCD-t (a listában WXGA+ van).
Mivel maholnap minden zárva van, nem tudom megkérdezni az eladókat, és jövő héten sem biztos, hogy ráérek beugrani bóótba...

Thx!

[Szerkesztve]

Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

(#2488) Lali87


Lali87
csendes tag

Hali mindenkinek!

Van nekem egy ACER TREVELMATE 2492 leptopom.
A gond vele a következő:
Már többször tapasztaltam, hogy ha benne marad a meghajtóbban valamilyen CD/DVD, akkor nem indúl el az XP, mert KÉKHALÁL fogad, és ujraindúl a gép.
Már többször jártam így, de legutóbb kivettem majd visszatettem a DVD és utána jó lett. De most nem használt semmit.
HA tapasztal valaki hasonlót, akkor írja le hogyan sikerűlt megoldani a problémát.

(#2489) stichus válasza Chili7 (#2486) üzenetére


stichus
tag

ha jól tudom, az Acer Brnoban központosította az egész közép-Európai garanciális javításait, ezért van a futáros megoldás, és ezért nincs tovább Rikvest, hála a jó égnek. én már a 2. Acer gépemet használom, és semmi baj nem volt a minőségével, azt leszámítva, hogy az előzőnek 3 év után a fedélzáró rugója eltört, így a végén kézzel kellett rátolni, hogy bezáródjon, de ha az ember normálisan bánik a géppel, ahogy kell, akkor nem törik, kopik jobban szerintem, mint a többi gép. a jelenleginek meg sikeresen kiszakítottam az egyik usb-portját, de ez a bénaságom miatt volt, mert a lógó vezetékre ráléptem és a hirtelen lefelé rántás miatt kitört a műanyag lap a portból, amin az érintkezők vannak, de egy hubbal megoldva

(#2490) ToRR3nt3


ToRR3nt3
senior tag

Elképzelhető h a 3690-ben nincs Bluetooth? Ha be akarom kapcsolni akkor azt írja ki h no bt device, viszont a kézikonyvban nincs megjegyezve h ''Csak bizonyos modelleken'' Hogy van ez???

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#2491) a.t.t.i.


a.t.t.i.
senior tag

Sziasztok.
Volt már valakinek olyan gondja,hogy...
egy 4502lmi-m van és a vista van fent,de az oprendszer nem ismeri fel mint notit,és akkus
üzemben nem jelenik meg a teletöltöttség mérő.
És nem is tudom pl a tálcánál bekapcsolni,mert nem elérhető a kipipálás.
Mi lehet a gond?

(#2492) ToRR3nt3 válasza a.t.t.i. (#2491) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

Én a helyedben a legfrissebb Vistahoz való Acer progikat telepíteném innen:[link] Hátha ez segít.

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#2493) orkester válasza polip (#2482) üzenetére


orkester
senior tag

Szerintem egyáltalán nem gyenge pont a szervíz. Házhoz jön a futár a notiért, majd hozza is, persze teljesen ingyen. És egyáltalán nem tart sokáig, nálam bejelentés napján vitték és már 2. nap kint volt Brnoban és a 8. napon már vissza is kaptam(okt.23-a miatt csúszott 1 napot). De jártam már az EC-CO Kft. Acer szervízben is és ott is rendesek voltak.

[Szerkesztve]

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#2494) szanci


szanci
csendes tag

Sziasztok. A minap vásároltam egy ACER notebookot. Az elso notebookom szal lehet láma vagyok de megkérdezem. Ez van ráirva:
Up to 528MB Nvidia blabla Turbocache.
Hnamármost szeretném ezt az 528at ''elérni''. Hja 2GB van a gépbe tehát lehetséges. De sajnos nem tudok annyit kihozni belole. A biosban (legujjabb) 256MB a max. Mit tehetek? help. :F

(#2495) orkester válasza szanci (#2494) üzenetére


orkester
senior tag

Hello!
Nálad nem úgy van, hogy ha átállítod, akkor a képernyő jobb oldalán elmagyarázza a Bios, hogy ha pl. 64MBra állítod, akkor max. 128MB lesz a vganak, ha 128ra akkor 128 és 256 között stb.?

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#2496) szanci válasza orkester (#2495) üzenetére


szanci
csendes tag

Igyvan. De ez hogy jon ide? Ahogy irtam 256-nal nincs tobb. Ez a max, pedig a kartya tudja. :U

(#2497) orkester válasza szanci (#2496) üzenetére


orkester
senior tag

Ok, csak azt hittem ha 256ra állítod akkor ad maximum 512őt a vganak.
Nekem 5101 Asp. van, és a gyári biosban nekem is volt ilyen, hogy nem lehetett feljebb venni, de a legújabb biosban ezt javították és már akár 1GB-ot is adhatok neki. Talán majd ahhoz is kijön egy frissebb.

[Szerkesztve]

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#2498) Blaise


Blaise
veterán

üdv !

Acer Travelmate 5720 notival van valakinek tapasztalata ?

(#2499) CartoonN


CartoonN
csendes tag

Sziasztok!

3104-es notiba akarok még egy 512-es RAM-ot.
Bele tudom rakni házilag? Tehát nehéz, vagy könnyű szétkapni?

Egyébként a 6 és 8 cellás akksi közt mi a különbség?

THX!!!

(#2500) ToRR3nt3 válasza szanci (#2496) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

Én úgy tapasztaltam (az enyémben Intel 950 van) h a kiosztható memória a grafikának az függ attól h mennyi RAM van benne. Mikor csak 512 volt akkor 128 MB-ot adhattam 1 GB-nál már 224-et a grafikai csippnek. Lehet h Nvidiánál is így van.

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.