Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32501) sowi válasza Zoli1303 (#32500) üzenetére


sowi
őstag

ha jot akarsz nem bunteted magad AMD notival

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#32502) Zoli1303 válasza sowi (#32501) üzenetére


Zoli1303
csendes tag

Mi a gond velük? Ez a mostani asztali gépem: ASRock ALiveXFire-eSATA2, AMD Athlon FX5200 4GB ddr2 ram, Asus radeon HD4670 1gb vga, 500GB+1TB hdd, Samsung LT32E310EW monitor ez mellé lenne.

(#32503) Dhampir válasza Zoli1303 (#32502) üzenetére


Dhampir
félisten

Ismerek pár embert, aki allergiás az AMD-re, szerintem erről lehet szó. 😆

(#32504) Zoli1303 válasza Dhampir (#32503) üzenetére


Zoli1303
csendes tag

De amúgy akkor érdemes volna elgondolozni a kettő kőzül valamelyiken? Mind a kettőt lehet bővíteni SSD-vel (van M2-es foglalata) a HDDmegtartása mellett.

(#32505) Dhampir válasza Zoli1303 (#32504) üzenetére


Dhampir
félisten

Csak boltban kitéve láttam 315-ösöket. Lenti kategóriába tartozik, de lehet, hogy jól használható. Szívesen kipróbálnám. Felhasználói tapasztalatom nincsen róla.

(#32506) Zoli1303 válasza Dhampir (#32505) üzenetére


Zoli1303
csendes tag

És esetleg ez: [link]? 100 körül szánnék rá esetleg 140-150 is megoldható lenne. Win 10 nem lényeges azom van.

[ Szerkesztve ]

(#32507) Robertó79


Robertó79
tag

Valakinek van véleménye erről a tipusról? Pro és kontra!
Az a bajom vele hogy az aksit nem lehet kivenni!
Van itthon egy olcsóbb(80000) és annak teljesen tönkrement az aksija pedig nem sokat volt használva.

(#32508) Robertó79


Robertó79
tag

A link kimaradt http://radium.hu/backtoschool/acer-aspire-a515-51g-59bw-17395.html

(#32509) Dhampir válasza Zoli1303 (#32506) üzenetére


Dhampir
félisten

MX150-el jobb lenne

(#32510) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Az Acer nitro 5-ben csak két sávos PCIe-t támogat az m.2 csatlakozó?

(#32511) joco120l


joco120l
csendes tag

Sziasztok!

ACER laptopot szeretnék az asztali gépem mellé, hogy néha munkára, netezésre és youtube-ra, filmnézésre használjam. A játék nem lényeg ,arra ott az asztali gép. A munkára főleg Autocad-hez (95%), illetve Solidworks-höz (5%) kellene meg ugye egyéb általános szövegszerkesztésre de ez heti 1-2 óra maximum.

A msáik topikban is kaptam javaslatot, de itt is szeretnék véleményt kérni.

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Nagyon nem sürgős, de ha van valami jó vétel akár azonnal.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
120-200k

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Irodai programok, Heti 1-2 óra Cad tervezés (Autocad 95%, Solidworks 5%), Youtube, film nézés.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Játékra nem kell arra van asztali gép.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Lehetőleg 15,6" Full HD IPS, vagy amit ajánlotok, hogy jó

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hordozás minimális, havonta 1-2 alkalommal a munkahely és az otthonom között.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem szükséges.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Tárhely nem lényeg (asztali gépen lennének a főbb adatok) , talán SSD jó lenne., optikai meghajtó nem fontos.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új

Előre is köszönöm a mielőbbi segítséget!

Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. - Ayrton Senna

(#32512) DIEGO15 válasza Zoli1303 (#32502) üzenetére


DIEGO15
őstag

Akár ez is jó lehet neked SSD-vel, 8gb rammal.

(#32513) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Acer Aspire A715-71G gépem meghibásodott. Aug. 9-én futárt rendeltem, aug. 10-én (pénteken) futárnak adtam. Hétfőn jött az SMS, hogy beérkezett, csütörtökön, hogy megkezdték a szervizelést, és 5 munkanapon belül a kezemben lesz. Hétfőn (Aug. 20, de ugyebár Csehország) kész lett a javítás, futárnak adták Csehországban, és másnap délután 1-kor (ma, kedden) a kezemben volt a gép. Alaplapcsere volt, és valamiféle sérült alsó burkolatot is cseréltek, amiről nem tudtam, nem vettem észre. Mindezt úgy, hogy a gépet egyértelműen megbontottam M.2 SSD (a teljes alját le kellett szednem) és RAM bővítés céljából.
Garanciából és hozzáállásból ötös, az egyetlen kár, hogy a gép még csak fél éves sincs.
:C

Illetve az Acer szerint csak 2019. 10. hóig van garim, holott számlával igazolhatóan idén márciusban vettem. Ezzel lehet valamit intézni?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#32514) sowi válasza CHIPman (#32513) üzenetére


sowi
őstag

a szamlan levo datum szamit, amit beregisztralnak ha esetleg OoW lenne a statusz a kesobbieknek, szoval don't fos

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#32515) CHIPman válasza sowi (#32514) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Szuper, köszi. Alaplapcserénél nem szokták meghosszabbítani amúgy?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#32516) sowi válasza CHIPman (#32515) üzenetére


sowi
őstag

fodarabra ugy tudom 1 ev garancia van a beepitestol szamitva

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#32517) jksx


jksx
senior tag

Sziasztok!

Most már teljesen megkeveredtem a hátlap leszedés = garanciavesztés okán.
CHIPman #32513 fórumtárs gépén nem tekintették garanciavesztésnek a hátlap leszerelését és az M2 SSD bővítést. Ez Csehországban történt.

sowi: kis hazánkban nálunk a hátlap bővítés céljából történő levétele garancia vesztéssel jár?

Ha a laptop meghibásodott és a hátlap ismételt levételével az M2 SSD el lesz távolítva, akkor mi van?
Jópofa ez a (magyar?) garanciavesztés probléma(?) miután a hátlap mindenféle figyelmeztetés (warranty void stickers) nélkül van ellátva (nem ellátva, így bárki szétszedheti). Netán a gagyi minőségű csavarokon látszik, hogy egyszer már hozzányúltak.

[ Szerkesztve ]

(#32518) sowi válasza jksx (#32517) üzenetére


sowi
őstag

ha normalis csavarhuzoval szeded le akkor nem latszik semmi a csavaron, de vki itt fentebb irta, hogy a brnoi kozpont szerint nem garvesztes, akkor ugy van, nekunk meg az volt az infonk, hogy nem lehet leszedni otthon a hatlapot de ezek szerint ez mar valtozott csak elfelejtettek szolni

[ Szerkesztve ]

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#32519) Beni2360 válasza sowi (#32518) üzenetére


Beni2360
félisten

És ha nem látszik a szétszedés és benne van a + m2 ssd akkor mi a szitu?
Enyémben csak 1 TB HDD van gyárilag.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#32520) jksx válasza sowi (#32518) üzenetére


jksx
senior tag

Ezek valamilyen eloxált, vagy festett csavarok, még a pontosan beleillő műszerész bitfej is hagy nyomot rajta (kissé fényes lesz a horony), így nehéz nyom nélkül szétszedni, ha pl. a szervizben "rámennek" a hátlap leszedés megállapítására.

Beni2360 írni kellene a supportra egy hivatalos állásfoglalás ügyében. Ha van írásos válasz és abban nem tekintik garanciavesztésnek a hátlap leszedését azt a hazai szerviznek is tudomásul kellene vennie.

A magyar szerviz persze megtehetné, hogy kikérik a hivatalos álláspontot, de ez már a felhasználóbarát (normális) magatartás lenne :(((

És ismét felvetem azt, ha egy termék hátoldalán nem jelzi a garanciavesztést pl. leragasztott rögzítőelem, vagy matrica, akkor milyen módon nyilváníthatják ki garanciavesztésnek a hátlap leszerelését, mert az egyik standard bővítő helyet máshogy nem lehet elérni!

[ Szerkesztve ]

(#32521) Beni2360 válasza jksx (#32520) üzenetére


Beni2360
félisten

És ismét felvetem azt, ha egy termék hátoldalán nem jelzi a garanciavesztést pl. leragasztott rögzítőelem, vagy matrica, akkor milyen módon nyilváníthatják ki garanciavesztésnek a hátlap leszerelését, mert az egyik standard bővítő helyet máshogy nem lehet elérni!
Jogosnak érzem én is. és ha netán tisztítani, portalanítani szeretném a gépet az nem okoz garancia vesztést és szét kell szedni.
Most már csak az kellene tudnom, hogy a HDD-n levő rendszert miképpen tudnám veszteség mentesen egy M2 SSD-re át vinni?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#32522) sowi válasza jksx (#32520) üzenetére


sowi
őstag

"A magyar szerviz persze megtehetné, hogy kikérik a hivatalos álláspontot, de ez már a felhasználóbarát (normális) magatartás lenne :((( "

hehe, latom te nem nagyon ismered az acer belso mukodeset....de annyit azert halkan elarulnek, hogy mint markaszerviz loszar hivatalos tamogatast sem kapunk az acertol, ha barmilyen hiba merul fel amivel meg nem talalkoztunk es nagy nehezen kiderul, hogy mar tudnak rola akkor hetekbe tellhet mire barmit sikerul kikonyorogni toluk, plusz en ahanyszor megkerdeztem toluk pl. mi van a gep burkolatanak megbontasaval annyifele valaszt kaptam, ezek utan nyugodtan hivjatok fel brnot es ott majd tajekoztatnak

[ Szerkesztve ]

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#32523) jksx válasza sowi (#32522) üzenetére


jksx
senior tag

Hát szomorú, hogy így működnek acer-éknél a dolgok. Ilyen garanciális/garanciavesztés dolognál írásban kellene kikérni a véleményt. Lehet akár többféle eltérő vélemény is, de ha már egyszer leírták, hogy leszedhető a hátlap egy szabályos bővítési lehetőség mellett (miatt), akkor már nincs mit magyarázni.

Beni 2360: macrium reflect-el lehet klónozni.

[ Szerkesztve ]

(#32524) Beni2360 válasza jksx (#32523) üzenetére


Beni2360
félisten

:R De mivel még nem tartok a bővítésnél M2 SSD majd jelentkezek amikor esedékes. De legalább tudom, hogy van rá lehetőség. Addig is rákeresek. :R
Átnéztem videót. Kérdésem, hogy egy 500 GB hdd-n levő wint át tudok másolni egy 120 GB ssd-re? Mert itt clónozást láttam és ugye nagyobbat kisebbre. :F

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#32525) jksx válasza Beni2360 (#32524) üzenetére


jksx
senior tag

Elvben a macrium-al is megoldható. Régen volt egy dr data backup nevü program, az gond nélkül klónozta át a 100GB-os méretű rendszer partíciót egy 40GB-ra méretezett partíciójú ssd-re.

(#32526) SMartin-HU


SMartin-HU
tag

Sziasztok,

Mik a vélemények erről a laptopról?

Acer Spin 5

Gyerekbetegségek, szériahibák, stb.....

Most adtunk el egy Asus-t, mert elegünk lett a szervizetetéséből. Jó lenne egy stabil gép, ami nem ül hetekig a szervizben.

Esetleg 300k-ig mit ajánlanátok? (Intel i5 vagy i7 és dedikált GPU-ra nincs igény)

A válaszokat előre köszönöm!

Már régen megtanultam, hogy a lehetetlen szót csak a legnagyobb körültekintéssel szabad használni. „Wernher Von Braun”

(#32527) jksx


jksx
senior tag

Sziasztok!

Mi a legoptimálisabb módja a beépített akkumulátor használatának? Ti hogyan használjátok?

(#32528) Beni2360 válasza jksx (#32527) üzenetére


Beni2360
félisten

Én mobiloknál azt olvastam, hogy 10-20%-tól 95%-ig tölteni és havonta 1x fullra.
Hogy itt mi a helyzet ? Én ezt követem.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#32529) hallador válasza Beni2360 (#32472) üzenetére


hallador
addikt

Az Acer már 2010-ben is ezt mondta itt a fórumon, hogy persze bármit lehet, (Mint a HP, vagy Dell esetében) de mikor elolvastam a jótállási papírját nem nem lehet semmit. Az EC-CO építette be + 2GB ramot a gépembe, de hozzátették, hogy ugyan hivatalos a beépítés, de ha a memória gondot okoz, akkor hiába tették be, tesztelték le és a többi ugrott a garancia.
Szóval Acer esetén hivatalosan a Bolt sem nyúlhat a gépbe, mert nincs képesített szerviztechnikus erre, ezt csak az EC-CO csinálhatja a fillér utcában, és csak akkor kapsz garanciát a beépítésre is ha tőlük veszed az alkatrészt is. A boli dolgot is az EC-CO mondta, hogy ha a boltban belenyúlnak ugyanúgy ugrott a garancia.
Persze ha hivatalosan akarod. Azóta a családban más használja a kis AMD-s Aspire One-t 8 éves.

(#32473) maximilian4

Hát azért ebben annyira ne legyél biztos, hogy nem jönnek rá, főleg, mert ha van annyira alapos a BRNO-i szerviz, akkor megnézik az alaplapot jobban. és de rájönnek. Azt még én is meg tudtam mondani egy sima PC alaplapról még mikor Magyarország legnagyobb kiskerénél dolgoztam 2004-ben, hogy idegen alkatrész volt a gépben vagy nem, ma már annyit fejlődött ez az ipar, hogy ezt bármikor megmondja neked a hivatalos szerviz, hogy figyu... hát izé....
Csak nem szokták megtenni, mert nem érdeke, hogy a fórum tele legyen velük.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#32530) Beni2360 válasza hallador (#32529) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát az én gépembe vincsi és ram hozzáférés van csak az M2 ssd-t hagyták ki.
Mivel a régi lapimba is csak 240 GB ssd volt lehet, hogy kicserélem a HDD-t és berakom egy házba.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#32531) Sanya válasza sowi (#32518) üzenetére


Sanya
nagyúr

Nekem Brnoban az egyik csavart túlhúzták és ott meg is tört a hátlap. Persze ehhez a típusho az alsó burkolatelem nagyon ritka vagy drága. Nálatol mennyi lenne? 582-pg aspire

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#32532) Rula


Rula
tag

Sziasztok!
A héten jön majd meg az "Acer Aspire 5 A515-51G-38GQ" notebookom. Első notebookom lesz, mi az amire figyelni kellene, vannak olyan dolgok, amelyekről jó ha tud az ember?

(#32533) sowi válasza Sanya (#32531) üzenetére


sowi
őstag

már nem szállít hozzá semmit az acer, nem garis már ugye?

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#32534) Sanya válasza sowi (#32533) üzenetére


Sanya
nagyúr

már nem sajnos. de még ebay-on sincs hozzá semmi értelmes :(

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#32535) sowi válasza Sanya (#32534) üzenetére


sowi
őstag

szetjon az alja?

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#32536) Sanya válasza sowi (#32535) üzenetére


Sanya
nagyúr

egy helyen nem fogja a csavar, de kb ennyi hibája lett. A többi hiba azután jött, a hűtőrács védő burkolatelemen letörtek a kis vékony műanyagelemek.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#32537) doser0717


doser0717
aktív tag

Sziasztok.

Predator Helios 300 vs. Aspire 7 A715 vs. Nitro 5.

Van MINŐSÉGBELI rangsor a 3 modell között? Ha igen akkor mi az?

i20N, Surriento, GBS 57

(#32538) sowi válasza doser0717 (#32537) üzenetére


sowi
őstag

helios, nitro, a715

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#32539) Energie X válasza doser0717 (#32537) üzenetére


Energie X
őstag

A715: 45w-os proci+75-90w-os videokartya egy vekony gephazban...
A nitro elvileg ugyanaz, vastagabb gephazban. Amikor megnyomkodtam a gepeket, az a715 jobbnak tunt( femes haz) a nitroban viszont a hutes tunt jobbnak (az anyaghasznalat gagyibbnak), mivel vastagabb a haz. Heliost nem nyomogattam eloben, de valszeg az a legjobb a 3 kozul.

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#32540) M3NT1


M3NT1
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy ACER E1-572 típusú notebook, ami egy 500GB-os WD hdd-vel és Windows 10-zel rendelkezik.

Helyette vettem egy Kingston 480GB-os Ssd-t.

A problémák:
- A laptop az új SSD lemez behelyezése után nem hajlandó USB-ről indulni (még a BIOS-t sem tudom beizzítani), hogy telepítsem a Windowst, vagy akár Clonezilla-t vagy Live Linuxot indítsak

- Ha visszarakom az eredeti Hdd-t a fentebb irtakat végre lehet hajtani

- Próbálkoztam clone-ozással, ami elvileg sikerült, azonban a laptop továbbra is az első pontban írtakat produkálja.

- Több fórumot átnéztem, BIOS-t frissítettem, UEFI/Legacy boot, de nem segített eddig semmi.

Van valakinek ötlete, hogy mi okozza ezt a ragaszkodást a régi HDD-hez?

Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#32541) M3NT1 válasza M3NT1 (#32540) üzenetére


M3NT1
csendes tag

Újabb módszer bukott el:

Külső dokkolóval telepítettem a windows-t az SSD-re (WinToUSB).
A gyári HDD-t visszaraktam a laptopba és a BIOS-ban a boot sorrendet a dokkolós SSD-re állítottam.

Az SSD-s windows szépen elindult, működik a boot, stb.

A régi HDD helyére beraktam az SSD-t -> meg se nyikkan :W

(#32542) sowi válasza M3NT1 (#32541) üzenetére


sowi
őstag

nincs jelszavazva a gep BIOSban? esetleg probald ugy, hogy ujrainditassal belepsz a biosba es utana kikapcsolod a gepet, berakod az SSD-t es probalsz bootolni

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#32543) M3NT1 válasza sowi (#32542) üzenetére


M3NT1
csendes tag

Szia sowi!

Nincs jelszó a BIOS-ban. Megpróbáltam a módszered, sajnos nem sikerült az indulás
Képek a bios-ról:
[kép]

[kép]
[kép]
[kép]
[A boot itt megragad]

[ Szerkesztve ]

(#32544) Beni2360 válasza M3NT1 (#32541) üzenetére


Beni2360
félisten

Át kellene ide menned ott biztos kapsz segítséget. Valami biosban való átállítást kell ssd-re való telepítésnél eszközölni. Az összefoglalót elolvasni.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#32545) CHIPman válasza Energie X (#32539) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Érzésre brutál jó az a715 hűtése. Dupla venti egy rövid hőcsövön, játék alatt se a proci se a vga nem megy 70 fok fölé.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#32546) sowi válasza M3NT1 (#32543) üzenetére


sowi
őstag

milyen SSDrol van szo amugy? semmit nem tudsz allitani a BIOSban ami erre vonatkozik, csak a Legacy/UEFI modot, de az irrevelans ebben az ugyben

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#32547) M3NT1 válasza sowi (#32546) üzenetére


M3NT1
csendes tag

Kingston SSDNow UV500 480 GB

(#32548) sowi válasza M3NT1 (#32547) üzenetére


sowi
őstag

mas gepben mukodik az SSD? bar gondolom igen, mert dokkoloban mukodott...olyan mintha vmi kompatibilitasi gond lenne

[ Szerkesztve ]

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#32549) Rotor82


Rotor82
aktív tag

Sziasztok,
Vettem egy lapit:TMP2410-G2-M529R. (128SSD+1TB HDD)

Elméletileg Linux kéne, hogy rajta legyen, de nem indul el rajta…Ami nem is lenne baj, mert a win10 –em biztonsági másolatát szeretném rárakni, ami itt van pendrive –on.
Viszont a BIOS –ban nem lehet (vagy csak én nem tudom) kiválasztani az USB -ről való bootolást.
Többször csináltam már ilyet a régebbi gépeimmel, de így még nem jártam... :(((

Valakinek van tippje, hogy hogy tudnám felrakni a win10-emet?

képek a biosról

[ Szerkesztve ]

(#32550) sowi válasza Rotor82 (#32549) üzenetére


sowi
őstag

Nem uefi a biztonsági masolatod telepitoje

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.