Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32251) superuser365 válasza Quler (#32250) üzenetére


superuser365
csendes újonc

Ha garis a gép akkor csak a ramot.

(#32252) Quler válasza superuser365 (#32251) üzenetére


Quler
csendes tag

Már nincs gari rajta,ám köszi.

(#32253) PSasa


PSasa
tag

Adott egy Acer Aspire V15 laptop M2-es SSD-vel. A HDD hely üres benne, de még az adatkábel sincs benne. Honnan lehet ilyet rendelni az USA-n kívül? Eddig csak ott találtam.

Az itt található leírás 10-11 pontjában írnak róla.
[link]
Minden segítséget szívesen fogadok!

(#32254) PSasa


PSasa
tag

Az előző kérdéshez - bocs de lejárt a szerkesztési idő-
Ezt a hdd upgrade kit-et keresem. Ebben a youtube videóban láttam:
[link] kb fél percnél.
Csak USA címre történő szállítással találom...szóval, ha valaki tud EU szállításra ilyen kit-et segítsen.

(#32255) Energie X


Energie X
őstag

Sziasztok!

Rövidesen szeretnék beszállni a klubba életem első Acer laptopjával. Terv szerint egy A515 lesz 8250U-val és MX150-el 4 Gb ram, 1TB Hdd, ami bővítve lesz + 8Gb rammal és egy Samsung 850 Evo Sata SSD-vel. Előtte azért gondoltam utánaolvasok a tapasztalataitoknak, de már annyit olvastam hogy beleszédületm :D
Előzőleg lenovo gépeim voltak azokat ismertem: B590 Pentium 2030M+Geforce 610M; G510 i5 4200M+R5 230; V310 i3 7100U+HD620.

1-2 kérdésem lenne vásárlás előtt:
- A videókártya ebben melyik típus? A normál vagy a lassított?
- A billentyűzetvilágítás rendesen működik? Többször használnám töltő nélkül este, jól jönne
- A billentyűzet mennyire horpad gépelés közben?
- Van hozzá valami OSD progi ami jelzi a képernyőn ha bekapcsoltam a NUM Lockot, Caps Lockot stb?
- Van hozzá valami olyan progi ami leszedi és feltelepítia legfrissebb BIOS-t, drivereketet stb(Lenovonál a Thinkpad System Update volt ilyen)?
- Mennyire felhősödik a FHD panel? Arra hogyan vonatkozik a garancia?
- Ha valami ultra nagy gondom lenne és nem tetszik akkor mi a szitu mit kel tennem?
- Esetleg valami negatív tapasztalat illetve mire érdemes figyelni, milyen kompromisszumokat kell kötnöm
- Fekete vagy Szürke?
- Hol érdemes megvenni ahol normálisak a boltosok (online shopot nem szeretem pl.: emag stb.)

Segítségeteket előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#32256) flegga92 válasza Energie X (#32255) üzenetére


flegga92
senior tag

Szia!

- A videókártya nem tudom, hogy lassított e, de mai játékok is simán játszhatóak rajta kompromisszumokkal. FullHD és Medium vagy Low beállítással 40+ FPS-t lehet elérni.
- Billentyűzetvilágítás szuper, egy baja van, hogy ha nincs töltőre csatlakoztatva, kb 5 mp után kikapcsol és csak újbóli gombnyomásra világít újabb 5 mp-re. Fényereje nem állítható, de sötétben sem zavaró.
-Horpadni nem horpad, nekem kicsit fura de ez azért van mert 4 évig 12" laptopom volt, ahhoz szoktam. Amit még mindig nem sikerült teljesen megszoknom, hogy a jobb felső sarokban van a bekapcsoló gomb, így a felső sor egy gombbal el van csúszva.
- Acer honlapján a drivrek között van hozzá OSD program.
- Szintén az oldalukon van program hozzá, de nekem nem sikerül vele a BIOS frissítés, valamiért hisztizett így én hagytam egyenlőre, majd később megpróbálom.
- Olvass vissza, egy fórumtársnak elég durván felhős, az enyém bal felső sarkában van egy minimális, de engem nem zavar.
- Nem tudom, itt mire gondolsz, de garis dolgokat tudod direktben intézni az Acerrel, Pesten tuti van szerviz, vidékről futárt küldenek és viszik-hozzák.
- Kompromisszum a játékok terén van, ha maxon akarsz játszani, de ha ilyen igényid lennének akkor 2x ilyen drága gép kellene. Alkalmi játékra tökéletes RAM bővítés után. Nem is értem, hogy miért nem 8 Gb ram van benne alapból, azon a pár ezer Ft-on már nem múlott volna.
- Nekem szürke van (csak a külső fedlap szürke, a többi fekete) talán nem látszik a por meg az ujjlenyomat annyira. Én azért ezt vettem, mert ez volt készleten, amúgy fekete lett volna :D
- Én a Laptopszalonba vettem 2+2 év garival + évente takarítás+pasztázás, több üzletük is van, de az Acershop is jó.

(#32257) Throme


Throme
veterán

Acer shop-ban vannak leárazások, ha valakit érdekel...hírlevél alapján

(nem ott dolgozok....ha ez is érdekel valakit :N )

(#32258) Dhampir válasza Throme (#32257) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszi az infót!
Egyébként érdemes megnézni a kiszemelt típus árát valamelyik netes árlistán. Habár pillanatnyilag például egy A515-51G konfiguráció esetében nem ők a legdrágábbak, mert náluk 196.557 Ft-ba kerül, viszont másutt olcsóbban; 184.260 Ft-ért is kapható ugyanaz a gép.

(#32259) Energie X válasza flegga92 (#32256) üzenetére


Energie X
őstag

Voltam ma acershopban és egy szürkét néztem meg (7200u+mx150) ott direkt lehúztam a tápról, akkor ki is kapcsolt a bill. világítás azonnal. Miután újra bekapcsoltam a világítást, kb 10-15 mp-ig néztem nem kapcsolt le. Most még vacillálok a szürke+fekete között :D

(#32214) petty88: Ez pontosan melyik típus melyik szín? Pl: NX.GPCEU.005 acer honlapja szerint, fekete?

[ Szerkesztve ]

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#32260) Dhampir válasza Dhampir (#32131) üzenetére


Dhampir
félisten

Nos, az A517-51G-ben nincsen leforrasztott memória (ellentétben például az A515-51G "kistesóval"), csak egy slot, így a kétcsatornás memóriahasználatnak lőttek.

Unfortunately, the motherboard comes with just one RAM chip slot and there are no soldered chips either. This means that you can’t take advantage of the dual-channel memory but you can still go up to...

Forrás

(#32261) sowi válasza Dhampir (#32260) üzenetére


sowi
őstag

megnezem ha beertem a meloba, de mintha lenne benne kb 15 fajta alaplap

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#32262) Dhampir válasza sowi (#32261) üzenetére


Dhampir
félisten

Ezt előre is köszönöm.

Kérdéses, hogyan derül ki az alaplap mibenléte vásárlás előtt.

(#32263) sowi válasza Dhampir (#32262) üzenetére


sowi
őstag

minden alaplap ugyanaz a kiosztas, csak a vga memoria meretet irjak kulon azzal kevertem az integralt ramot

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#32264) Dhampir válasza sowi (#32263) üzenetére


Dhampir
félisten

Végül sikerült kideríteni, hogy tartalmaz-e leforrasztott memóriát, vagy mégsem?

(#32265) sowi válasza Dhampir (#32264) üzenetére


sowi
őstag

nincs benne forrasztott memoria, csak a VGA kartyae

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#32266) Dhampir válasza sowi (#32265) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm szépen, hogy utánanéztél! :R

(#32267) Floyd80


Floyd80
addikt

Sziasztok, A515-nél ezt a zaj dolgot mennyire kell komolyan venni? IPS minősége (ChiMai) szintén le van húzva a tesztekben, kivéve a 517-est, amiben LG display van. Ezek miatt inkább már 715 felé nézek, ami elég jól összerakottnak tűnik, de az meg a tesztek szerint melegszik és szintén le van húzva a display.

" A ventilátor alapesetben egyébként nem is működik. Ha viszont megy, akkor sem hangos, bár hangszíne nem a legszerencsésebb, egyesek zavarónak találhatják."

"Mindez azt jelenti, hogy a hűtés már alacsony terhelésnél is bekapcsol, ami nem lenne baj, de ekkor is már jelentős zajt produkál a ventilátor, aminek van egy sivító mellékhangja is. Szerencsére nagyobb terhelésnél sem lesz sokkal hangosabb, a legnagyobb fordulatszámhoz a CPU-t és a VGA-t is 100%-ra kell terhelnünk tesztprogramokkal. Ekkor belehúz a ventilátor is és tovább fokozza a sivító hangorkánt."

"Under load, the fan ramps up quite quickly and reaches a maximum volume of 41.2 dB(A) during our stress test. Unfortunately, it produces a quiet yet noticeable high-pitched whistle on medium speeds."

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#32268) Floyd80


Floyd80
addikt

Acershop-ban megnéztem pár gépet, hát az 515-ös ISP-k tényleg átlagosnak tűnnek egy FHD-s TN-es mellett is. Nem láttam sok különbséget, persze betekintési szög oké, de fényerő és kontraszt terén elég gyengének tűnik. kb 25 ezer forintos Chi Mei van bennük, ennyit tudnak. 517-es képe már elég jó (LG Display, LP173WF4-SPF5), 715 nem annyira (BOE NV156FHM-N42 ), 717-é viszont durván jobb a többinél (LG Philips LGD056D / LP173WF4-SPF5), nagyon jó fényerővel. Swift 3 ISP is jónak tűnt. A házak masszívak, 515-715 sarkai kicsit élesek, de szerintem korrektül össze vannak rakva. Az röhej, hogy a drágább 517-nél egyikbe se sikerült bill. világítást tenni és az 1 USB3.0 is vicc, egyedül a Swiften van kettő.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#32269) Dhampir válasza Floyd80 (#32268) üzenetére


Dhampir
félisten

Igen, teszt szerint fényerőben jobb az A517 LG panelje (már ha az van még benne), de sajnos csak egy memória-slottal kell beérni. :-(

(#32270) sowi válasza Floyd80 (#32268) üzenetére


sowi
őstag

halkan jegyeznem meg, hogy mindegyik felsorolt modellbe kb. 12 fajta LCD-t kuld az Acer, szoval az, hogy ezekben milyen volt nem mervado

[ Szerkesztve ]

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#32271) janesz09


janesz09
újonc

Sziasztok.
Tanácsot kérnék. Laptop vásárlás elött állok, és volt már ACER-em én szerettem, jelenleg egy asus van ami közel sem hozza azt a szintet amit vartam tőle. Swift 3 és egy aspire 5 között vacilálok.
Alapvetően netezés, szöveg szerkeztés, videonézés zenehallgatás, olykor-olykor adobe lightroom valamint 1-2 régebbi játék futtatása lenne a használat. swift 3 tulajoknál érdeklődnék hogy mik a tapasztalatok. Ha nem muszáj nem vennék adnék ki dedikált GPU-ra pénzt ( azért ők még mindig drágábbak ) kiváncsi lennék h az alap integrált intel UHD620 képes-e futtatni élvezhető szinten régebbi játékokat mint az NFS Most wanted, az első race driver grid, fifa korábbi kiadásai fifa 10 pl, simcity.
Tudom nem gamer laptop de tetszik a design a hosszú üzemidő súly méretek.
Nem vagyok hardcore gamer inkább a régebbi játékokat szeretem nem feltétlen a legújabb grafika miatt szoktam játszani amikor játszok. Szóval ha ezekkel megbirkózik a gép akkor inkább swift 3 mellett döntenék nem pedig az aspire5 mellett. Ha jól gondolom és néztam azért az aspire nehezebb is "nagyobb" illetve üzemidőben sem tudja amit a swift.
Válaszokat előre is köszönöm.

(#32272) Throme válasza janesz09 (#32271) üzenetére


Throme
veterán

LR esetén érdemes olyan gépet venni, amiben van dedikált video chip.

Swift 3-al használva az LR-t és sima 620 chip-pel lesznek belassulások, vagy kicsi várakozások pl ilyen spot eltávolításnál.
24 Mp-es képeket állítgatok benne, Aps-c szenzorost.
Sajnos az LR egy idő után amúgy is belassul kicsit a kezdetekhez képest.
Ha van keret akkor érdemes i7-tel, és valami dedikált chippel venni.
Türelmes vagyok, nekem elég kisebb proci és a HD620

GOG-ról régebbi játékokkal szoktam játszani. Általad említetteket nem próbáltam.

Lehet az aspire 5 erősebb konfiggal hozza a HD620-as video chip-es swift 3 árát.

Még azt nézd meg, ha swift 3 mellett döntesz, hogy régebbi 51, vagy újabb 52 típusszámút választod.
Kijelzőben, billentyűzetben, kinézetben, és +1USB3 portban van eltérés, azonos konfig esetén. Illetve erősebb konfig már csak a frissített, 52-es modellben érhető el.

Ha játszol, vagy komolyabb alkalmazást futtatsz, akkor a ventilátor felpörög. Normál susogó hangot ad, szerintem nem hangos. Gép is melegszik, a titan quest alatt 80°C körül volt. Ha jól tudom a 7dik generációs procik 100°C-ig elmehetnek.
Valószínűleg dedikált vga-val nem izzad annyira a CPU... nem tudom...

Nekem a swift 3 nagyon bejön. Nem bántam meg a vásárlást.
Jól néz ki, kicsi, könnyű, vékony.

LAN csati nincs rajtuk, de ha nem használod sűrűn, akkor egy usb-be csatlakoztatható adapterrel megoldható, hogy legyen.

Az 51-es kijelzője nem túl fényes. Szobában, beltérben simán jó. Szabadban, napsütésben már nem olyan világos. 52-es nem tudom milyen, de ott számolnod kell a tükröződéssel.

(#32273) däniel


däniel
tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről a 2 gépről?
- Acer Aspire 5 A515-51G-58G3
- Acer Aspire 5 A515-51G-5934 NX.GTCEU.001 (ez csak 4 GB-os szóval minél hamarabb cserélném a 4GB-os modult egy 8-asra, vagy vennék egy ugyanolyan 4GB-os modult az üres slotba. Az utóbbi nem tudom mennyire megoldható, vagy mennyire jó megoldás, de szerintem inkább az előbbi lesz, hiszen így majd könnyebben tudom bővíteni 16GB-ra)

(("Szükségleteim" / Kitöltött 'Milyen notebookot vegyek?' kérdéssor))

(#32274) Dhampir válasza däniel (#32273) üzenetére


Dhampir
félisten

Például az is különbség, hogy a fentebbi csak MX130 VGA-t kapott, míg az alsóban MX150 található.

(#32275) sowi válasza däniel (#32273) üzenetére


sowi
őstag

a masodik ram slotba tuti nem tudsz majd boviteni, mert olyan nincs rajta

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#32276) däniel válasza sowi (#32275) üzenetére


däniel
tag

Oh basszus, akkor valamit nagyon elnéztem. :C Annyira nem számít, ha azt az 1 db RAM modult ki tudom cserélni garanciavesztés nélkül, akkor már az is nagyon f*sza. :)) Köszi a helyreigazítást! :R
(#32274) Dhampir: igen az alsót azért ajánlották a felső helyett mert abba MX150 van, viszont nem találtam róla semmi konkrétat, hogy mennyivel is erősebb. Ennek még utánna nézek, de nem főként játékra lesz.

[ Szerkesztve ]

(#32277) Floyd80


Floyd80
addikt

Tesztekben ezeket az IPS kijelzőket találtam Aspire 5-7, Swift 3 kategóriában

LG-LP173WF4-SPF5

A517-51G-80L (i5-8550U, MX150)
A717-71G-72VY (i7-7700HQ, GTX 1060)
A717-71G (i5-7300HQ, GTX 1050)

Ez elvileg a legjobb ezekben a szériákban, color space 85-86%, kontraszt 1200, fényerő 350 körül.

BOENV156FHM-N48

Swift 315 ((7200U, MX150)
Swift 315 (8250U, MX150)
Swift 315 (Ryzen 2500U, Vega8)
A715-71G-53TU (7300HQ, GTX 1050)

Tűrhető kategória, magas kontraszt, 1200 körül, color space viszont 60% alatt, fényerő 250 körül.

Chi Mei CMN15D5

A515-51G-509A (8250U, MX130) (Lenovo IdeaPadban 320 is ez van)

Ez a legrosszabb, kontraszt 482, fényerő 220, color space nincs jelölve, de valószínű nagyon gyenge.

AU Optronics B156.HAN06.1

A515-51G-51RL (7200U, MX150)

Ez nagyjából olyan, mint a BOENV156FHM, jó kontraszt (1400), alacsony fényerő (236) és gyenge color space (57%).

Panda LM156 LF1L03 (NCP001C)

A515-51 (i7-8550U, MX150)

Magas kontraszt, 1470, de a többi gyenge, fényerő 218, color 53.

BOE0700

Swift3-41-R6J9 (2700U, RX Vega10), kontraszt 753, color 58, fényerő 188.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#32278) Ermac


Ermac
tag

Helló !

Acer Aspire V5-473 Laptopom van, a problémám az lenne, hogy SSD-t raktam bele hdd helyére és azóta nem megy aksiról, és windowsba is azt írja, hogy nem tölt, de ég a narancssárga led. Mielőtt rádugtam volna az ssd-t kihúztam az aksi kábelét mivel ez slim laptop így nincs más mód az aksit kiszedni. Valaki aki tud valami megoldást erre, aki tapasztalt ilyesmit, mi lehet ez ? Már biost is raktam rá az se segített rajta...kissé idegesítő mert semmi baja se volt a csere előtt.

We are Many You are but One

(#32279) sowi válasza Ermac (#32278) üzenetére


sowi
őstag

a biztonsagi kapcsolo nem zar

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#32280) Ermac válasza sowi (#32279) üzenetére


Ermac
tag

Köszi, de ezzel mit tudok csinálni akkor most ?

We are Many You are but One

(#32281) sowi válasza Ermac (#32280) üzenetére


sowi
őstag

meg kell nezni miert nem zar

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#32283) Ermac válasza sowi (#32281) üzenetére


Ermac
tag

Konkrét dolgot tudnál mondani hogyan tegyem ezt mert tudom h kutya baja az aksinak csak nem érzékeli vmi miatt nem szeretnék emiatt új aksit venni :(

We are Many You are but One

(#32284) sowi válasza Ermac (#32283) üzenetére


sowi
őstag

latatlanban fingom sincs, meg kell nezni a kapcsolot lenyomja e a burkolat ha osszerakod

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#32285) Shin Chen


Shin Chen
tag

Üdv!
Korábbi hozzászólások alapján olvastam, hogy Aspire ES1 132 notebookot sikeresen lehet bővíteni 2.5"ös SSD-vel.
Namármost nekem eltér a típus, egy Es1-132- C5XK-ról van szó, aminek a hátulján ugyan úgy megvan a sata csati+hely.

Neten találtam mindenféle sata kábelt, de nem tudom hogy kompatibilis/bővíthető-e egyáltalán..Valakinek van ötlete?
A válaszokat előre is köszönöm!

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#32286) basaharc502


basaharc502
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Acer 57030ZG típusú gép, ami netezésre van/volt használva. Sajnos úgy néz ki, hogy a kijelző megadta magát, olyan mintha nem kapna áramot, teljesen matt, lámpával megvilágítva sem látszik semmi rajta.. A gép tökéletesen működik, rákötve egy monitorra ezt ellenőriztem is.
15,4-es wxga kijelző megy bele. A kérdésem az, hogy figyelnem kell-e valamire vagy bármilyen 15,4-es wxga kijelzőt megvásárolhatok?

(#32287) Dhampir válasza sowi (#32197) üzenetére


Dhampir
félisten

Úgy hallottam, hogy az A515-41G jó lett (visszaolvasva látom, hogy nem kedveled az AMD-t :D), de nagyobb rálátással rendelkezőként cáfold meg, ha ez nem így van.

(#32288) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Ebben a cikkben írják, hogy nagyon forrósodik az Acer Nitro 5 AN515-42 billentyűzete.

Vajon ez jellemző ugyanennél a gépnél más konfigurációk esetében is, vagy csak a 15 perces Prime95 és FurMark terhelő tesztelés hozott ki ilyen magas (45,9 °C, 46,7 °C, 51,5 °C) értékeket, játék közben jobb lehet?

(#32289) sowi válasza Dhampir (#32288) üzenetére


sowi
őstag

ha fullon terheled folyamatosan mindegyik melegszik

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#32290) Dhampir válasza sowi (#32289) üzenetére


Dhampir
félisten

Az igaz.

Bízok benne, hogy a Ryzenes modell jól sikerült, de a puding próbája az evés lesz. Hétköznapi felhasználó nem fogja stressz-tesztnek alávetni, csak néha játszani rajta. :)

(#32291) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

Hali!

Mit gondoltok erről a gépről?
Swift 3 - 8130U - 8GB - 256GB

Azt olvastam külföldi fórumokon, hogy a kijelzője nagyon sz.ar, használhatatlan. Mennyire igaz ez? Tetszik a design és pont ilyen hardverrel rendelkező gépet keresek (8gb ram, 256gb ssd, 8. gen proci)

(#32292) Energie X válasza Ron Swanson (#32291) üzenetére


Energie X
őstag

En ugy olvasgattam, h jok. Az aspire 5-rol olvastam, h fos a kijelzo, mert az adobe rgb-nek csak 50%-at fedi le es az milyen gane.... Elmentem, megneztem, sztem tok jo, plane ha elotte regi notid volt pl lenovo g510 es tarsai. Menj el nezd meg acershopban, mm-ban. Sztem nem lesz gaz, de a te sztem azbalapjan donts, h a te szemednek milyen

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#32293) Dhampir válasza Energie X (#32292) üzenetére


Dhampir
félisten

Korábbiakban megnéztem egy kiállított A515-öt és a közelében láttam egy FullHD TN paneles Dell Vostro-t, ami mellett egy csoda volt az Acer kijelzője (persze TN-ben is akadnak kiváló panelek, például amilyenek egyes munkaállomásokban voltak valaha), és még egy szintén kirakott Y520 IPS kijelzője mellett is szépnek tűnt ránézésre (és kalibrálatlanul).

(#32294) Energie X válasza Dhampir (#32293) üzenetére


Energie X
őstag

Én is direkt néztem Pólus MM-ben egy Vostrot, kb 2 géppel volt arrébb mint az A515. Hittem én is annak amit olvastam a Milyen notebookot vegyekben, hogy nem az igazi a képernyő meg blablabla és ez eléggé elbizonytalanított, konkréten 2 hétig vaciálltam, meg 5000 tesztet kerestem a neten, hogy vajon most akkor mi az igazság.
Végül a saját szemem meggyőzött, hogy a Vostro bizony igencsak fakó volt, pedig ajánlgatják (lehet nem egy árkategóriában), még a mellette levő Ideapad 320-nak is bőven szebb volt a képe, az Acer pedig tök jó volt. Otthon pedig még jobb a képe :)

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#32295) Throme válasza Energie X (#32294) üzenetére


Throme
veterán

Abban a fórumban mást nagyon nem fognak ajánlgatni, mint dell, vagy hp.

(#32291) Trubad Úr: Szerintem az 52-es szériának már szebb a képe, mint az 51-nek. Kontrasztosabb. Az 51 kissé lágy, erre mondhatják hogy szar.
Cserében a tükröződést kell elfogadnod, mert a frissített széria kapott egy üveget a kijelzőre.
Melóban egy dell E6230-at használok. Ez meg nem IPS, és nem is tartom jobbnak a kijelzőjét élességre, mint a swift 3-ét (51).
Mindegy is, el kell menni megnézni, és saját tapasztalat alapján eldönteni, hogy jó vagy sem, a többi nem számít.

szvsz

[ Szerkesztve ]

(#32296) Floyd80 válasza Ron Swanson (#32291) üzenetére


Floyd80
addikt

Sztem jó eséllyel ebben is ez a kijelző van, mint ebben:

[link]

BOE NV156FHM-N

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#32297) Floyd80


Floyd80
addikt

Még múlt héten hoztam el egy A717-est, 7300-a procival, 256 GB SSD-vel. Sok gépet megnéztem, teszteket, végül ez lett. Nyilván egyelőre a szanaszét tört Fujitsu után kb. megváltás, menet közben majd kiderül mennyire volt jó vétel. Otthoni használatra kellett egy viszonylag masszív, jól kihajtható, IPS-es gép, bill. világítással, erősebb hardverrel (photoshop, indesign stb.). Probook G5 is tervben, de a panel abban sem jobb, sőt, és csak 135 fokig nyitható ( The opening angle is limited to 135 °, which can be bothersome sometimes) és ott is voltak elgondolkodtató kritikák a HP mostani minőségével kapcsolatban.

Illetve A517 is elég lett volna, de abból meg kispórolták a bill. világítást. Ami az 5-ös szériával szemben nem 5 mp után kapcsol ki és nem kell FN-nel újraaktiválni, hanem bármelyik gombbal.

A kijelző: azt kaptam amit láttam a szalonban, meg olvastam róla, fényerő, kontraszt, szögek oké, RGB átlagosnál jobb, széleken bevilágítást nem nagyon láttam, majd jobban megfigyelem. Mint fentebb írtam ez a LG panel elvileg a legjobb az Acer ezen árkategóriájában. A vastag display keret kicsit régimódi.

A burkolat az 5-ös szériánál valamivel masszívabb, ha megnézitek a szalonban, akkor azok kicsit jobban meghajlanak. A sarkai kicsit élesebbek a kelleténél, gépelés kényelmes, tapipad jól használható, az ujjlenyomat-olvasó viszont nem az igazi, elsőre nem mindig ismeri fel, ki kell tapasztalni, hogy rakod rá az ujjad. Nincs lapát de ujjam, sztem túl kicsi az érzékelő felület. És kicsit béna, hogy kiáll mint egy CPU-mag.

Telepítés könnyen ment, valahol írták, hogy az SSD-t nem volt könnyű felismertetni, de itt simán feltettem a Win10-et USB-ről UEFI módban, driverek már ott voltak a SSD-n külön partíción. Előre telepítve az Endless nevezetű Linux rendszer volt, lehet alternatíva ez is. A gép mindent könnyedén futtat, de ezzel a hardverrel ez el is várható. Wifi kétcsatornás, jól tartja a sebességet a lakás különböző részein.Egy darab USB3 van, a szétesett Fujitsu-n is 3 volt, ez fekete pont. Webkamera szokásos gagyi, hangok szokásos doboz, de nem idegesítő.

Hűtés, zaj: A hátulja tud melegedni, de nem kellemetlen. Minden teszt szerint csendes, kérdés, kinek mi az. A ventik mindig mennek, az alapjáratnak egy teljesen csendes szobában van egy kis idegesítő hullámzása, lehet valaki észre sem veszi, engem zavar egy kicsit. Felpörögve viszont nem zavaró a ventik hangja.

Alapból az integrált VGA és Geforce is megy, teljesítménytől függően kapcsol be. Ha nem játszunk nincs sok értelme a Geforce-nak, de úgy veszem észre, hogy az Intel GPU többet fogyaszt alaptevékenységeknél (ha letiltjuk a GF-ot), mint az Nvidia, legalábbis az akksit hamarabb leszívja.

Akksi. Tesztekben 5-6 órát írtak átlagos használathoz, szerintem ennyit nem bír ki.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#32298) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

A napokban boldog tulajdonosa lettem egy Aspire A114-31-C9GV típusú 14 collos cloudbooknak. Azt hiszem annak hívják hivatalosan.

Ugye dual core Celeron N3350
64GB eMMC
4 GB RAM

Nekem a legjobb benne az, hogy hangtalan. imádom :)

Kérdésem annyi lenne, hogy Windows alá van e valami speciális Acer program amit érdemes felrakni?

Vagy akkumulátoros üzemidőben mi lenne a jobb? a gyárilag is telepített Endless OS vagy Win10? most a 10est raktam rá fel, de az Endless is tetszik nagyon.

Esetleges tippek-trükkök a géphez?

Előre is köszönök minden tanácsot :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#32299) Throme válasza Lalikiraly (#32298) üzenetére


Throme
veterán

A win 10 cerkán elfut? Az nem rossz!

(#32300) Lalikiraly válasza Throme (#32299) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Hát már miért ne futna? minden driver ilyesmi szépen fent van és száguld gyönyörűen :) abszolút hibátlan szerintem. Sőt az előző Asus 17es notimban is ez volt és ebben legalább eMMC van még gyorsabb is :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.