Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32201) szimario


szimario
újonc

Sziasztok, Acer Aspire V3-731G-hez szeretnék alsó burkolatot vásárolni, eleresztettek a zsanért tartó perselyek, de sehol nem találok. Van valami tippetek, merre keresgéljek? :W

(#32202) Macika_MC


Macika_MC
tag

Sziasztok.

Vásároltam egy Acer swift 3 SF314-52 laptopot. Eredeti Windows 10 Home x64.
De nem bírtam a legfrissebb Windowsra frissíteni, valaki járt ilyen cipőben?
Állandóan azt írta ki hogy erre a gépre nem telepíthető.
Akarom mondani, hogy csak úgy sikerült, hogy USB-ről újra telepítettem.

Meg még egy kérdés.
A gyári SSD egy Intel 600p nvme SSD 1600/550-es sebességgel 256GB, ki akarom cserélni egy
Samsung 960 EVO nvme ssdre 3200/1800-as sebességűre. 500GB-ra

Valaki cserélt már SSD-t

Előre is köszönöm.

Üdv Macika.

Olvastam,hogy 1,7milliárd év múlva a Nap miatt el kell költöznünk a Bolygóról.....Örülök, hogy időben szóltak, mert nem szeretek kapkodni

(#32203) kismokesz


kismokesz
tag

Hello valakinek nem kellene egy acer e5 511g akkumlátor? Privátban irjon.

(#32204) CrazyBraun


CrazyBraun
újonc

Sziasztok!

Sok kutakodás után úgy tűnik, hogy árban a tökéletes laptop számomra (persze azért kompromisszumokkal) egy acer aspire 5 ( Acer Aspire 5 - A515-51G-51LB ). Veszek még hozzá 4GB memóriát ( https://www.aqua.hu/4gb-2133mhz-ddr4-notebook-ram-crucial-cl15-ct4g4sfs8213-460160.html ) és így egy szerintem jó gépet kapok. A kérdésem az lenne, hogy mennyire megbízható az Acer? Ezt főleg azért kérdezem, mert nem lehet bővíteni a gyári garanciát, csak biztosító céggel lehet biztosítást kötni és ez annyira nem tetszik.
Viszont az asus vagy dell vagy hp hasonló megoldásai 50-80 ezerrel drágábbak. Nagyon félek attól, hogy abban a pillanatban hogy lejár a gari, valami tönkremegy a laptopban (tervezett elavulás). Szóval légyszíves írjatok esetleg tapasztalatot a márkával kapcsolatban illetve az aspire 5 termékcsaláddal kapcsolatban.

Illetve még annyi, hogy jelenleg a media markt-ban kb. 10 ezerrel olcsóbb a termék mint az acer.shop oldalon... van különbség a két oldal által kínált biztosítás között?

[ Szerkesztve ]

(#32205) flegga92 válasza CrazyBraun (#32204) üzenetére


flegga92
senior tag

Nekem is ilyen gépem van fél éve, én nagyon megvagyok vele elégedve. Viszonylag masszív, játszani is lehet rajta, persze kompromisszummal. Hűtése szerintem kielégítő, itt írtam róla. Most hogy bejöttek a melegek nincs eget verő különbség a hőmérsékletekben. Ha nem játszol akkor teljesen néma.
Ram erősen kell bele, nekem is Crucial ment bele, csak 8 GB.

Más:
Nem lehet valahol átállítani a HDD sleep idejét? Hálózatról üzemeltetve is elég hamar lekapcsolja magát, majd akkor is újraindul, ha épp nem használom, nem éppen tesz jót a HDD-nek ez a folyamatos ki-be kapcsolgatás.

[ Szerkesztve ]

(#32206) Throme válasza Macika_MC (#32202) üzenetére


Throme
veterán

Helló

Az előd modellt - 51-es - nagy megelégedéssel használom, win 10 frissítések is felmentek rá, de meg nem mondom, hogy a legfrissebb is fent van-e a gépen. Érzed a hátrányát ennek, vagy van a legfrissebb hivatalos kiadásban valami, amire szükséged lenne?
Ha nem, akkor szerintem engedd el a témát :)

Számomra elegendő az a hardver, ami benne van gyárilag, de az akksicserének utánanéztem youtube-on, mert valószínű, hogy pár éven belül cserélni kell.... Keresgélés közben láttam olyan videókat is, amiben az SSD-t cserélték.
Ha rákeresel, szerintem választ kapsz a kérdésedre. Az ssd csere egyszerűbb az akksi cserénél.
A konkrét típus (samsung 960) nem biztos, hogy be lesz mutatva, de feltételezem csatlakozó és méret függvénye. :B

(#32205) flegga92: Vezérlőpult, energigazdálkodás, spec beállítások. Itt szerintem megtalálható a hdd kapcsolgatás. A kikapcsolást levettem 0-ra, hogy ne kapcsoljon ki, mert valami szar mindig felébreszti.

[ Szerkesztve ]

(#32207) flegga92 válasza Throme (#32206) üzenetére


flegga92
senior tag

Köszi a tippet, megnézem. Nem tudom mitől ébredhet állandóan fel, csak pár játék van oda feltelepítve. Mondjuk amíg üres volt addig is ezt csinálta.

(#32208) Oscar


Oscar
tag

Sziasztok,
Tud valaki egy olyan szervizt vagy szakit, aki érdemben tud javítani egy ötéves Acer notebookot?
Az érintett típús: ACER V5-131
Köszi!

“It's a great game - the pursuit of happiness.”

(#32209) Throme válasza flegga92 (#32207) üzenetére


Throme
veterán

Van egy csomó háttérben futó vacak, meg ki tudja a win mit, mikor, kivel kommunikál...stb.
Ezek biztos, hogy időszakosan hozzányúlnak a vinyóhoz.

szvsz

(#32210) Macika_MC válasza Throme (#32206) üzenetére


Macika_MC
tag

Tegnap este kicseréltem a SSD-t, hát gyerekek eddig se volt lassú, de most :Y :Y
A csere nagyon egyszerű, a jobb alsó sarokba van a ssd a aksi mellet egy csavar rögziti.

A gyári ssd INTEL NVME 600p 256 GB SSD.1600/600-as sebességgel.

Az új SSD megy egy samsung 960 evo NVME 500GB SSD. 3200/1900-as sebességgel. :Y

A laptop kapcsolati sebessége 4000 MB/mp hát használjuk ki. :C :C
Csatoló : PCI-E 3.0 x4

Olvastam,hogy 1,7milliárd év múlva a Nap miatt el kell költöznünk a Bolygóról.....Örülök, hogy időben szóltak, mert nem szeretek kapkodni

(#32214) petty88


petty88
csendes tag

Sziasztok!

Egy másik fóumból irányítottak ide, egy új IPS-es A515 bevilágításáról érdeklődnék. Csatolok pár képet.

Ez hiba szerintetek minden példányra jellemző, vagy van értelme cseréltetni? Ilyen szintű sötét háttér melletti bevilágítás normálisnak mondható?

A géppel amúgy minden egyéb szempontból maximálisan elégedett vagyok, de ezek a bevilágítások nagyon zavaróak.

1
2
3

(#32216) Throme válasza petty88 (#32214) üzenetére


Throme
veterán

Felhősödésre azt szokták mondani, hogy az IPS velejárója, de nekem az egyik, alsó sori led konkrétan bevilágított a képernyőre. Fehér háttérnél is látszódott. Én kértem, hogy cseréljék. Egyik eladó azt mondta, hogy nincs csere, csak 'pénzvissza' , a másik már rugalmasabb volt és kicseréltük.
Engem zavart, de nem volt nagy mértékű.

Nálad a képeken csak felhősödés látható, vagy nálad is bevilágít egy led?
Alkalmazás futtatásakor milyen?

(#32217) petty88 válasza Throme (#32216) üzenetére


petty88
csendes tag

Négy ponton látszódik (felül kb középtájon kettő, jobb alsó sarok, meg bal alsó kicsit beljebb a közepéhez), ezek elég jól kivehető pontok. Normál, teljes képernyős használat mellett fel sem tűnik, de fehér háttérnél meg nem néztem meg. Alapvetően filmnézésnél tűnt fel este, ha alul-felül fekete sáv van, akkor világít így.
Ha kicsit megnyomom a kijelző mellett a kávát, akkor meg teljes fehérségbe terül az a rész, de gondolom ez a nyomásérzékenység normális. (?)

(#32218) Throme válasza petty88 (#32217) üzenetére


Throme
veterán

Nekünk led-lcd tévénk van, az is felhősödik valamennyire (nem homogén full fekete mindenhol, hanem foltokban (nem éles kontúrral vannak világosabb részek) .
Filmnézésnél a fekete sávon gondolom akkor látod, mikor a film maga is sötétben játszódik, vagy sötét jelenet van.

Esetleg - ha van lehetőséged - egy acer shopban összehasonlíthatod egy kiállítási darabbal. Ha nincs is ilyen típus, meg tudják mondani, hogy mely más típusok használják ugyanazt az lcd panelt.
Mikor visszavittem a gépet enyémet is összehasonlították, mondta is a srác, hogy felhősödés az van mindegyiken.
Ez a jelenség nem zavaró, ha használod a gépet, és futtatsz valamilyen programot, böngészel...stb.

(#32219) ruskop


ruskop
senior tag

Sziasztok! Van egy Acer E5-575G laptopom amiben van egy M2 foglalatos ssd-m. Úgy néz ki ,hogy be fog krepálni, elég kicsi a teljesítménye már, ki kellene cserélnem. Ebbe a típusú laptopba M2 NVME-s ssd beletehető? Előre is köszi a válaszokat.

(#32220) Macika_MC válasza Dhampir (#32211) üzenetére


Macika_MC
tag

Igen van iMacom 2017 4k :K , sőt van macbook pro 2015-ös gépem is. meg a munkám miatt kell Windowos laptop is, ezért választottam az acer swift 3, mert nagyon hasonlít a MBP-ra. :K
Szóval a macOS villágába is teljesen otthon vagyok. :)

Olvastam,hogy 1,7milliárd év múlva a Nap miatt el kell költöznünk a Bolygóról.....Örülök, hogy időben szóltak, mert nem szeretek kapkodni

(#32221) Macika_MC válasza ruskop (#32219) üzenetére


Macika_MC
tag

Nem, mert nem PCI-E 3.0 x4 csatoló felülettel van ellátva.
Neked a M.2 sata kell, B key, B & M key
A NVME SSDk meg M key-es

Olvastam,hogy 1,7milliárd év múlva a Nap miatt el kell költöznünk a Bolygóról.....Örülök, hogy időben szóltak, mert nem szeretek kapkodni

(#32222) Throme válasza Macika_MC (#32220) üzenetére


Throme
veterán

A Swift 3-al mik a tapasztalataid? Habár neked 52-es van, de nem baj, akkor is kíváncsi vagyok :K

... win 10 frissítést leszámítva... ;)

[ Szerkesztve ]

(#32223) ruskop válasza Macika_MC (#32221) üzenetére


ruskop
senior tag

A Kingston-nak van olyan NVME-s ssd-je ami B&M keyes.
[link]
Akkor ez most pl. jó vagy nem?

(#32226) Macika_MC válasza ruskop (#32223) üzenetére


Macika_MC
tag

Igen ez a régebbi NVME ami
Interface: PCIe NVMe™ Gen 3.0 x 2

És a legújabb ami a acer swift 3 ba van az már
Interface: PCIe NVMe™ Gen 3.0 x 4

De a AIDA64 progival nézd meg hogy milyen a SSD csatlakozása.

Olvastam,hogy 1,7milliárd év múlva a Nap miatt el kell költöznünk a Bolygóról.....Örülök, hogy időben szóltak, mert nem szeretek kapkodni

(#32227) Macika_MC válasza Throme (#32222) üzenetére


Macika_MC
tag

Valami eszméletlen gyors a kicsike. 3 mp alatt bootol be :C

Maga a ház szálcsiszólt aluminium kivűl belűl. Ami nálam nagyon fontos.
A kijelző gyönyörű és nagy fényereje van. A kijelzőt védő üveg nagyot dob rajta.
A billentyűzet villágitás is rendben van és a gombokat is jó nyomkodni a trackpad is egyész jó.

Mondjuk én is előretelepített Windowsal vettem, amit nem szeretek, mert a gyártó telepakolja felesleges porgramokkal, amik azért elég szépen visszafogják a gép teljesítményét :K

De mivel a Windows a alaplapra van integrálva USB-ről bármikor újratelepíthetem, és aktíválni se kell, mert alapból aktíválva van a windows 10 home.(vagy amivel vetted)

Nagyon sok konkurens gépet nézegettem vásárlás előtt, de ár/tudás szempontjából ez volt a nyerő.
Én nem bántam meg abszorúlt.

Most, hogy benne van a Samsung 960 evo SSD, teszteltem a MBP-val.
Sebességbe kenterbeveri a MBP-t :K
Mondjuk a macOS rendszer se a régi, már ott is vannak problémák.

A specifikáció a gépemnek.
I7 7500U
8GB DDR4
És most már samsung 960 evo nvme ssd
Kib...szott gyors :C :C

Olvastam,hogy 1,7milliárd év múlva a Nap miatt el kell költöznünk a Bolygóról.....Örülök, hogy időben szóltak, mert nem szeretek kapkodni

(#32228) sowi


sowi
őstag

kitöröltem egy valag szemetet, ha megkérhetném akkor maradjunk a szakmai dolgoknál, minden egyebet lesztek szívesek privátban leboxolni, kösz!

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#32229) sowi válasza Macika_MC (#32227) üzenetére


sowi
őstag

igazából most már leszoktak a sok hülye előre telepített programról, ha az amazon assistantot és a nortont vagy mcafeet (vagy milyen borzalommal küldik most őket) leszeded akkor csak az aceres recovery marad ami érdekes, a többi acer tool nem fut háttérben

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#32230) flegga92 válasza petty88 (#32214) üzenetére


flegga92
senior tag

Holnap meg fogom jobban nézni az enyém, azon is van, egy pici de nem ennyire durva, és csak a bal felső sarokban vettem észre párszor.

(#32231) ruskop válasza Macika_MC (#32226) üzenetére


ruskop
senior tag

Kétféle Aida-val is megnéztem de ilyen oldalt mint amit te idetettél nem találtam. Sehol nem mutatja, hogy milyen csatolója van. Lehet gyárilag valami noname ssd-t tettek bele.

[ Szerkesztve ]

(#32232) Throme válasza Macika_MC (#32227) üzenetére


Throme
veterán

3 dolog miatt nem választottam az 52-es, frissített modellt.

Az ára ugyanolyan hardver esetén magasabb volt.

A kijelzőn lévő üveglap nagyon tükröződik, és szerettem volna egy matt kijelzős gépet.
Az igaz, hogy szép a képe, talán a színei is jobbak. Ami nem mérvadó, de ezzel az üveggel +300g-mal nőtt a súlya ;) . Modernebb külsőt kölcsönöz ez az üveg a gépnek, de a tükröződés az nálam most elsődleges probléma.

Billentyűzet kiosztás számomra rosszabb. Ezektől az összement iránygomboktól hülyét kapok. Más gyártó is ezt csinálja. Attól, hogy kisebb laptopok közé tartozik, attól még nem (csak) gyerekek használják.
Az 52-esnél már nem csak a fel-le gombok, hanem a jobb-bal iránygombok is összementek. Ráadásul jobb szélről a pgdown-up, home, end teljes értékű gombok is eltűntek, és FN-el rákerültek az (amúgy is összement) iránygombokra... Ez miért jó nem értem, nekem kényelmetlen lenne.

Külsőre tényleg szebb lett ez az 52 széria, de a széleken lévő fényes keret vágja az ember kezét, amellett, hogy mutatós.
Kapott eggyel több usb3 csatit, ami jó.

Sokat keresgéltem én is, és a többi, hasonló kategóriájú lapos csak drágább volt.

Gyári SSD marad. méretével sincs gondom, sebességével sincs (pláne, hogy eddig hdd-s gépeim voltak).
Adattárolást máshogy is meg lehet oldani, 256Gb sok mindenre elég ám.
Nem tudom, hogy az általad vásárolt SSD-t fogadhatja az 51-es széria. Csatlakozásra PCIe-t írtak a speckókban...

A ventilátor szellőzés is jó helyre került, már nem melegíti a kezem, mint az eddigi gépek.

Talán egy dedikált video chip elfért volna benne, de így is jó lett a swift 3 kategória.

szvsz

[ Szerkesztve ]

(#32233) Macika_MC válasza ruskop (#32231) üzenetére


Macika_MC
tag

Itt egy jobb kép a programról hogy hol keresd.

Olvastam,hogy 1,7milliárd év múlva a Nap miatt el kell költöznünk a Bolygóról.....Örülök, hogy időben szóltak, mert nem szeretek kapkodni

(#32234) ruskop válasza Macika_MC (#32233) üzenetére


ruskop
senior tag

A helyet megtaláltam de az SSD-ről semmi infot nem ad:

(#32235) Macika_MC válasza ruskop (#32234) üzenetére


Macika_MC
tag

Oda az van írva, hogy Eszköz típusa: SATA III , szóval én inkább M.2 SATA III típusú SSD-t vennék.
Szerintem a te laptopod nem is tud nagyobb sebességet kezelni, hiába tennél bele nagyobb sebességű SSD-t.

Olvastam,hogy 1,7milliárd év múlva a Nap miatt el kell költöznünk a Bolygóról.....Örülök, hogy időben szóltak, mert nem szeretek kapkodni

(#32236) Macika_MC válasza Throme (#32232) üzenetére


Macika_MC
tag

Én azért nagyon keveset használom a billentyűzet azon gombjait, meg egérrel használom.
Nekem ez a gép csak harmadlagos, a iMac-ot használom állandóan.
A dedikált videokártya nekem nem kell, játékra van Xbox One x egy 4k TV-vel. :C
A géppel nem csinálok semmilyen fotó, videoszerkesztést STB. amihez kellene a dedikált kártya.

Olvastam,hogy 1,7milliárd év múlva a Nap miatt el kell költöznünk a Bolygóról.....Örülök, hogy időben szóltak, mert nem szeretek kapkodni

(#32237) Quler


Quler
csendes tag

Halló

Meg tudná valaki mondani,hogy ez e gép fejleszthető e több memó-val és ssd-vel,ha igen,akkor hol tudnék hozzá való cuccokat venni?

A gép:Acer Aspire 5 A515-51G-51JP NX.GTCEU.002.

Köszönöm előre is s segítséget!

Üdv

(#32238) ruskop válasza Macika_MC (#32235) üzenetére


ruskop
senior tag

Ok, köszi.

(#32239) sowi válasza Quler (#32237) üzenetére


sowi
őstag

egy memóriaslot van benne és egy m.2 sata csati

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#32240) flegga92 válasza Quler (#32237) üzenetére


flegga92
senior tag

Arra számolj, hogy az SSD-t csak hivatalos szervíz teheti bele, mert ugrik a gari.

(#32241) Quler


Quler
csendes tag

Köszi.

(#32242) superuser365 válasza flegga92 (#32240) üzenetére


superuser365
csendes újonc

Ha a HDD helyére teszi az SSD-t és a memória foglalatba a RAM modult akkor nem csak a hátlapot nem szabad leszedni.Ezeknek van külön kis ablak.

(#32243) Macika_MC válasza superuser365 (#32242) üzenetére


Macika_MC
tag

A HDD és a SSD egy helyen van, ha van külön szerelő ablak akkor egy ablak van a kettőnek, így nem kell a HDD helyére beteni.

Olvastam,hogy 1,7milliárd év múlva a Nap miatt el kell költöznünk a Bolygóról.....Örülök, hogy időben szóltak, mert nem szeretek kapkodni

(#32244) superuser365 válasza Macika_MC (#32243) üzenetére


superuser365
csendes újonc

Nekem kettő szerelőnyílás van egy a hdd-nek egy a ramnak.A hdd-t kivettem oda tettem a sata-s ssd-t,a memória foglalatba meg a 4GB ram modult.A kivett hdd küső hdd-ként funkcionál.
Aspire 5 A515-51G-35G7

(#32245) Macika_MC válasza superuser365 (#32244) üzenetére


Macika_MC
tag

igen úgy értettem, egy ablak a SSD-nek és a HDD-nek ha rendelkezik a gép mindkettővel.
A másik ablak a Ramnak. :K

Olvastam,hogy 1,7milliárd év múlva a Nap miatt el kell költöznünk a Bolygóról.....Örülök, hogy időben szóltak, mert nem szeretek kapkodni

(#32246) flegga92 válasza superuser365 (#32242) üzenetére


flegga92
senior tag

Persze a HDD helyére tehet nyugodtan SSD-t. Gondoltam ha már rajta van az M.2 Sata, akkor oda teszi az SSD-t. Legalábbis is én így terveztem anno.

(#32247) Quler


Quler
csendes tag

Sziasztok

Továbbra is Acer Aspire 5 A515-51G-51JP kérdés:
-Két ablak van a gépem hátlapján a nagyobbik alatt van a Hdd.Annak a helyére tehetek ssd-t?
-a kisebbik alatt van egy üres memória foglalat,oda milyen típusú memóriát tehetek?
-ahhoz,hogy az m2 csatlakozóba be tegessek egy m2-es ssd-t le kell szednem a hátlapot,mert az üres
memória foglalat mellett van az m2-es csatlakozó?

Köszönöm előre is.

Üdv

(#32248) flegga92 válasza Quler (#32247) üzenetére


flegga92
senior tag

Igen 2 ablak van. HDD-t cserélheted SSD-re, 1 db RAM hely van amivel bővíthetsz (ennek van 2 ablak), a beépített az alaplapra van forrasztva.
Ha M.2 SSD-t szeretnél bele tenni le kell szedni a hátlapot, nem bonyolult csak ugrik a gari.

[ Szerkesztve ]

(#32249) Quler válasza flegga92 (#32248) üzenetére


Quler
csendes tag

Köszönöm szépen.:)

(#32250) Quler válasza Quler (#32249) üzenetére


Quler
csendes tag

Akkor ezeket elvileg belerakhatom?

:-https://www.aqua.hu/8gb-2400mhz-ddr4-notebook-ram-crucial-cl17-ct8g4sfd824a-546232.html

-https://www.aqua.hu/250gb-samsung-970-evo-m2-ssd-meghajto-mz-v7e250bw-619998.html

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.