Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) petey válasza Vickers (#436) üzenetére


petey
tag

az mellik? a gömb computers.... :U :F

ja, akkor most a computransnál van ''sima'' Fatális?


basszus de utálok szenvedni.... :O

[Szerkesztve]

(#452) Vickers válasza petey (#451) üzenetére


Vickers
csendes tag

Gömbi:[link]

A Compu-nál van sima Fat@l1ty 40100 Ft, de 2-5 nap a megérkezése azt mondták.
Hát ez van.
Good luck!

(#453) Vickers válasza antikomcsi (#444) üzenetére


Vickers
csendes tag

Hali!
Az előlapi panel az csak és kizárólag az Sli-shez jár?
Mer' ha igen újabb érv az SLI mellett nekem...
Tsumi

(#454) antikomcsi válasza Vickers (#453) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Nekem nem volt a fatál, dobozában, persze lehet azért, mert akkor még sem sli fatál, sem guru panel nem volt! ;]

Az biztos, hogy az sli-hez kéne kapni, a simához nem tudom, viszont úgy tudom, hogy csak ez a két lap jó hozzá!

Legalábbis utoljára ezt olvastam az abit honlapján.

(#455) Vickers válasza antikomcsi (#454) üzenetére


Vickers
csendes tag

Igen-igen csak ezekhez jó!

(#456) Vickers


Vickers
csendes tag

éljen, éljen, éljen :DD :DD :DD
Holnap fivérem betér a vizes boltba egy Sli-s Fat@ lapért.
Olyan boldog vagyok, már nagyon kellene! :DDD De csak szerdán kezdhetem el a telepítést, ha meg lesz, mert nem leszek itthon!
De azért vagyok ilyen mert az NF7-emet bios frissítésnél csöcsre vágtam, már mint az áramszünet persze pont akkor és pont nálam, loser voltam.
És 3 hónapja nincs normális gépem.
Plussz ami tetőzi szépen bevásároltam mindent, Tápegységet 500W Coolink-et CPU-t 3200 Venice-t, Abit x700pro-t,Zalman 7700 cooler-t........
:Y :)) :Y És--- és---- ezek meg az asztalomon vannak nincs mibe beleteni úgyhogy szerintem érthető, szerintem!

Szerintetek 2db 512 Samsung RAM 400Mhz-es hogy fog benne pörkölni az NF7-essel meg a 2500-os Bartonnal szerintem csúcsát vittem 216 Mhz-el onnan már nem ment feljebb értelmesen, ezeknek a noname RAM.oknak itt a vége szerintem:! Vagy nem jól gondolom?

Minden jót mindenkinek




[Szerkesztve]

(#457) antikomcsi válasza Vickers (#456) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

:C

A ramok, majd kiderülnek, mit bírnak, addig is türelem, már csak hármat kell aludni. :DDD ;]



Jah, és ha valamiért nem lenne szimpi az előlapi panel, csak szólj, 5K-ért, még mindig átveszem. :D

[Szerkesztve]

(#458) Vickers válasza antikomcsi (#457) üzenetére


Vickers
csendes tag

Hát ez szerintem kizárt mert most néztem rá egy kicsit és bejön.
[link]

ezt tudom ajánlani helyette mást nem ;)



[Szerkesztve]

(#459) petey válasza Vickers (#456) üzenetére


petey
tag

hiphip! :DD

sok sikert haver, én maradok a simánál, pedig az Eseli is megkísértett :R

várjuk a beszámolót majd :D

(#460) Vickers válasza petey (#459) üzenetére


Vickers
csendes tag

Meg van, tesóm most hívott Sli-s lett a végén... A Vizes bolt boldog vásáloja lettem.. :C :DD :DD :DD Szerdán építés lesz, egész éjszaka, de jó lesz Istenem köszönöm.. :DDD

(#461) petey válasza Vickers (#460) üzenetére


petey
tag

:R

;)

:)) :)) :)) :)) :))

(#462) Gaby


Gaby
tag

Halihó!

Na végre ide tévedtem :)

Kérdésem lenne, jelenleg van egy Samsung SATA 160GB winyóm, vennék bele még egyet, SATA2 jó lesz bele? kezeli rendesen vagy vegyek normál SATA-t?

XBOX One Gamertag: DEELG

(#463) antikomcsi válasza Gaby (#462) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Persze, jó lesz, kezeli rendesen a sata2-t.

(#464) antikomcsi válasza Vickers (#460) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

:C Már csak egyet kell aludni!!! ;] :D

(#465) petey


petey
tag

nu, mingyá éjfél..Vickers olvtárs gondolom bőszen rakosgatja új gépét össze....:DDD


hogy aztán holnap majd itt kérjen segítséget mert valami nem megy :P
*gonoszkodás off* ;]

(#466) Vickers válasza petey (#465) üzenetére


Vickers
csendes tag

Nagyon jól ráéreztél... 02:31- et mutatott az óra mikor befjeztem és 8:15- kor keltem kb. 20 perc adtamrá tápot, és semmi a Guru panel villogott, meg belűl is egy LED. Oké megigazítottam a a táp csatlakozókat a power switch csatit és láss csodát elindult. De még a monitort nem sikerült elindítanom a gép bekapcsolásako!? Táp van a monitoron VGA (x700pro) tápot kap forog a zalman rajta, de a monitor még kanyarban sincs bekapcsolva.
És most jöttel a valódi jóslatod beteljesülése, mert nincs otletem hogy mi a gáz, ha tudtok segíjjetek! THNX előre is

(#467) Vickers


Vickers
csendes tag

Most kivettem a VGA-t, a Normal KEY- hozzá jól van berakva ami az Sli-t vagy a sima kártya használatát teszi lehetővé. Átteszem a másik foglalatba hátha ...

(#468) Vickers


Vickers
csendes tag

nem nyert
:O

(#469) Vickers


Vickers
csendes tag

kifogytam az ötletekből! :F

(#470) Vickers


Vickers
csendes tag

Valami érintkezés nem jó mert a guru panel újra villog ahugy a házhoz értem + belül a jobb sarokban egy LED ahová a power gombot megilyeneket kell kötni. Na bele szakadok Tsumi :O :F :(

(#471) Vickers


Vickers
csendes tag

ÓÓÓÓÓ
Főnix- AWARD BIOSos képet látok valamit bekell állítani de még 5 perci nézem, megoldottam!!!!!!!!!!!! :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD

(#472) Vickers


Vickers
csendes tag

:C :C :C Elkezdődött: winDOS XP tlepítés :C :C :C

(#473) Vickers


Vickers
csendes tag

Újabb probléma a CPU coolerem fordulatszabályzója le van tíltva nem műkszik amíg nem kezdtem eltelpíteni működött uGuruban a BIOS-an keressek rá?
Köszi


[Szerkesztve]

(#474) Vickers


Vickers
csendes tag

:R Ez félelmet keltő az NF7 után meg a 2500 barton után, pedig 500Mhz húztam a procin ott is de itt, ez kész még csak everesttel mértem rá de de eléggé biztatóak az adatok ha hihetünk a lavalysnak?
Még akadnak konfigos bajaim mert még néha csinálja azt hogy csak villog a panel meg egy LED és nem indul az egész gép, és még a fordulatszabályzós problémát sem tudtam megoldani. :O
Ui: Eltünt a CMOS jumperem, valahova leraktam, a p**ába

(#475) antikomcsi válasza Vickers (#474) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Viszont cserében jól elbeszélgetsz magaddal! ;] ;]

(#476) Vickers válasza antikomcsi (#475) üzenetére


Vickers
csendes tag

Hát ja, csak annyira rajta vagyok, mert 4 hónapja erre vártam....

(#477) petey válasza Vickers (#476) üzenetére


petey
tag

pedig ez a szép benne, hogy RÁ_VAGY kényszerítve hogy buzeráld a gépedet, mikor rakod össze :P aztán ha nagyon nem megy akkor írunk ide :DD

(#478) Vickers válasza petey (#477) üzenetére


Vickers
csendes tag

:B Na most akkor nagyon nem megy... :O
Nem indul a gép csak villog a LED és a panel+van hogy a billentyűzeten a numlock led és a caspslock led is világít
Ez valami hiba üzenet lehet, fogalmam sincs most már hogy akkor mit ba**tam el..
Légyszi segíts... :R

(#479) Vickers


Vickers
csendes tag

Segítsetek légysz! Csak LED villogás és power gombra nem reagállás van. Áramtalanítottam kivettem a gomb elemet,vissza és elindult.
Aztán mükődés közben leállt és csak ismét villogott az alaplap jobb sarkában a LED, power gombra nem reagáll, ismét reseteltem a BIOS-t de nem indul......................Mit köthettem el én nem tudom......
Tapasztaltatok már ilyet?
Mit tennétek a helyemben?
Ha valaki tud segíteni szivesen venném...
Addig is: PEACE

[Szerkesztve]

(#480) Vickers válasza antikomcsi (#475) üzenetére


Vickers
csendes tag

Antikomcsi légyszi Te nem tudnál segíteni nekem?

(#481) DewiL


DewiL
senior tag

szerintem lehet hogy a táppal van gond mivel alapból bevan az állítva hogy ha nem megfelelőek a fesz értékek lekapcsolja a gépet esetleg próbáld meg egy másik táppal

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#482) Vickers válasza DewiL (#481) üzenetére


Vickers
csendes tag

Nem tudnék honnan szerválni megfelelő teljesítményű tápot.A táp ami benne van zsír új 500W-os Coolink, szar lenne?

(#483) antikomcsi válasza Vickers (#482) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Szia!

Egy új táp a legritkább esetben a hiba okozója. Gondolom, 24+4 tűs csatival van szerelve.

Ha azonban meg akarsz bizonyosodni róla, egy egyszerű multiméterrel mérd ki, akár terheletlenül is.

Csak a tápot csatlakoztasd a hálózatra, és a 24-es csatin keresd meg a zöld vezetéket.

Kösd össze egy darab ''akármivel'' valamelyik melette lévő feketével, ekkor a táp elindul magában, és megmérheted a feszültség értékeket, bár szerintem jó lesz.

Igazából azt kéne csinálni, hogy a guru panelt le kéne kötni, mindenhonnan, a cmos tű sorról is, és egy sima jumpert visszatenni.

Persze közben egy kiadós bios törlést is meg kéne ejteni.

Húzd le az fdd-t, odd-ket, a kábeleket is a lap fd/ide csatlakozójáról, mert különben hiba üzid lesz.

Húzd ki a sata kábelt is.

Magyarul legyen egy csupasz lapod, amiben csak a cpu, vga, és egy db. ram van.

Ellenőrizd a ház kapcsoloját, ha nem vagy benne biztos, hogy jó, akkor vagy manuálisan indítsd a lapot, vagy egy másik ház, tuti jó kapcsolóját kösd rá.

Ezután próbáld indítani az egyik memóval, ha nem megy clear cmos, és próba a másik memóval.

Előszőr így próbálj eljutni a biosig.

Ha nem menne így, várjuk a fejleményeket......

(#484) Vickers válasza antikomcsi (#483) üzenetére


Vickers
csendes tag

Hali
Köszönöm, ezeket megcsinálom...télleg köszi.. :)


[Szerkesztve]

(#485) Vickers válasza antikomcsi (#483) üzenetére


Vickers
csendes tag

Sajna muliméterem nincsen és nem tudtam keríteni kimérni a dolgokat.
Tehát a helyzet most az hogy megy a gép, de reggel bekapcsolás miután bejött a windos egyszerűen kikapcsolt és csak villogott a led meg a panel is éjszaka a táp nem volt bedugva. Ezek után a tápot lekapcsoltam bios resetteltem vártam egy pár percet ráindítottam és megy azóta is.
Tegnap ugyanezzel indult itt a napom (bevolt dugva a táp éjszaka) csak már standby-ban elkezdte reggel a villogást ekkor azt csináltam amit mondtál is, hogy lehúzgáltam mindent ekkor is bios-t resettelem és ekkor elindult és ment egész nap.
Jelenleg is üzemel ki-bekapcsolgatom de jó minden everesttel, gurval ellenőrzöm jobb híjján a feszeket de stabil mindenhol.
Egyenlőre várok még, ha holnap reggel ugyanígy indul kiveszem a tápot és viszem vissza Kecskemétre és mondom hogy adjanak egy chieftech-et helyette :DDD

Köszi a a segítséget
PEACE

(#486) HaRdCoRe válasza Vickers (#485) üzenetére


HaRdCoRe
aktív tag

Szia Vickers!

Holnap én is eme lap büszke (:F :DDD ) tulajdonosa leszek! A délután folyamán nekiállok a vadi új A64 összerakásának! Volt röhögni??! :DDD

Szal örülnék neki ha 1-2 általad fontosnak vélt instrukciót megosztanál velem!
Magyarul 1 kis FAQ-ot szeretnék kérni tőled, aki immár túl van a nehezén... :F :U

Előre köszi segítőkész válaszod! :R

(#487) Gaby


Gaby
tag

Lenne egy kérdésem

Eddig volt egy sata winyóm meg egy ata, egyből látta a rendszer szépen futott. Vettem még egy sata winyót azóta bejön egy Raid menü F10 el konfigurálható. Na már most látja a 2 winyót, de Raid mode-ban a következők választhatóak

- Mirroring

- Striping

- Stripe Mirroring

- Spanning

Na itt melyiket kellene választanom hogy a free disks-ből átkerüljön a az Array Disks oldalra? Nekem csak a Stripinget és a Spanninget fogadja el. Gőzöm nincs hogy mi ez. Ha így átteszem akkor a Samsung winyóim neve átáll Nvida névre. Sajnos úgy néz ki hogy a régi winyón lévő adatok elszálltak emiatt. 2 sata winyó csak ezen a raides hülyeségen keresztül fog menni? Nem lehet úgy megcsinálni mint a régi ATA, hogy csak rádugom az IDE aljaztra és egyből lássa?

Olvastam hogy elvileg Mirroringon kellene lenni a winyóknak ha raidelem de nekem miért csak a Striping vagy a Spanning működik?

Biosban az Integrated Peripheralsban a Raid configban minden enabled és az Ide Function setupban is. Valami Fatal1ty guru segítsen, mert ebben a raidben tök hülye vagyok.

Mikor csak rádugtam a 200GB os satát akkor elsőnek nem jött be ez a raides hülyeség, de akkor csak a bios látta a winyót a windows nem, de amióta hozzá nyúltam a raidel F10 azóta a régi master sata se indul el windowsal.

Várom az ötleteket! Előre is köszi!

XBOX One Gamertag: DEELG

(#488) Gaby


Gaby
tag

Nem lehetne enélkül a RAID szarság nélkül 2 SATA 1 ATA vezélését?

XBOX One Gamertag: DEELG

(#489) Vickers válasza HaRdCoRe (#486) üzenetére


Vickers
csendes tag

Bocsika nem voltam net közelben. Úgyhogy lehet elkéstem...
Amit tapasztaltam, semmi különös nem volt szerintem a kapcsolási segédletekből simán meg lehet csinálni. Csak kövesd a leírásokat. A normal VGA key-t óvatosan rakdbe ne erőltesd simán bekell neki menni a helyére.
Ha már összeraktad írjál már miket tapasztaltál mert nekem inkább az instalálással voltak gondjaim, (winDOS telepítés utána) panel és LED villogásokkal melyek közben a gép nem indult. De ha utánna BIOS-t resetteltem ment. Volt hogy csah úgy kikapcsolt bootolás után és csak villogott.
A probléma szerintem még nincsen megoldva nállam agép és közöttem lévő távolságból adódóan.
Még egyszer bocsi a késésért.
PEACE

(#490) Gaby


Gaby
tag

Megoldódott a problémám, áramtalanítottam a gépet, és többet nem jött be az Nvidia Rais felület és minden disabled azon a tájékon mostmár nekem, de azért továbbra is érdekelne hogy mit kellett volna választanom ha RAID-eltem volna. Azért ez a Fatal1ty tud még újdonságokat nyújtani számomra 6 hónap után is, persze ehez kellet 2 sata és 1 pata találkozása is :D

XBOX One Gamertag: DEELG

(#491) Vickers


Vickers
csendes tag

Újabb problémám van a már említettek mellé, kivettem a guru panelt és most már a monitort nem indítja bekapcsoláskor ez a tünet vajj mi okból lehet??????????
Ha valaki tud segíteni, segítsen:::
Ja most már szerzek egy multiméter mert ez nem állapot!ű
PEACE

(#492) antikomcsi válasza Vickers (#491) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

CMOS jumper a helyén van rendben?

A hőérzékelőket is kikötötted? Közben nem történt valami?

A ventik felpörögnek indításkor?

Milyen post kodnál áll meg a kilyelző?

(#493) Vickers válasza antikomcsi (#492) üzenetére


Vickers
csendes tag

CMOS helyén van.
VGA-n holvan a hő érzékelő abit x700pro? Mert az everest nem mutatott GPU hőmérsékletet.coolert cseréltem rajta. Már az elején a másik kimenetet használtam az átalakítóval.
A ventik felpörögnek indításnál.
Post kód meg sem jelenik, csak a kis led villog mellette és ilyen percegő hangot ad az alaplap led frekvenciájával.Mikor ráindítok csak egy pillanatra villan fel.

[Szerkesztve]

(#494) Vickers válasza antikomcsi (#492) üzenetére


Vickers
csendes tag

R51-es LED villog a guru1 csatlakozónál. Post kódok jelentését honnan tudhatom meg?

(#495) Vickers


Vickers
csendes tag

R517 led a 7 -est nem láttam. A táp adja azt a percegő hangot. Akkor is adja mikor teljesen lehúztam az alaplapról és mindent kihúztam, csak úgy üresen kapcsoltam rá a feszültséget. :F

(#496) antikomcsi válasza Vickers (#493) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

A guru hő érzékelőire gondoltam, hogy azokat be-ki raktad a helyére, és hogy közben nem történt e valami szokatlan.

Nincs post kód? Ez marha érdekes, ilyet még nem láttam.

Azt hogy érted, hogy percegő hangot ad a táp? Nem véletlen csak a venti lapát ér bele a rácsba?

Van a közelben egy másik táp próbálni?

(#497) Vickers válasza antikomcsi (#496) üzenetére


Vickers
csendes tag

Reggelig ki volt kaocsolva táp és most megy. Most nincs baja, kivan véve a guru panel.
A hang az ilyesmi hangutánzókkal tik-tik-tik-tik másodpercenként 3 kb. halk és csak ha közel vagyok a táphoz akkor hallani.
Tényleg olyan mint amikor valami beleér a ventibe, de azt már néztem nem az.
Post kód meg nincs, olyan mintha nem kapna áramot az alaplap.
Van egy 300 -as codegen rápróbáljak arra?
Csak azt nem értem hogy nem is nyúltam hozzá és most megy, este meg nem bírtam elindítani.


[Szerkesztve]

(#498) Vickers válasza antikomcsi (#496) üzenetére


Vickers
csendes tag

A codegen csatlakozója nem jó hozzá úgy hogy nincsen másik táp....
Most megint kikapcsolt már 15 percet ment, és egyszer csak kikapcsolt. Most megint a szokásos.

(#499) Gaby


Gaby
tag

Üresen megy a deszka? ne tegyél bele semmi szükséges hardvert, csak hogy bekapcsol e tartja e magát, az a baj hogy sok minden lehet, első lépés tuti a táp

XBOX One Gamertag: DEELG

(#500) DewiL válasza Vickers (#498) üzenetére


DewiL
senior tag

''Egyenlőre várok még, ha holnap reggel ugyanígy indul kiveszem a tápot és viszem vissza Kecskemétre és mondom hogy adjanak egy chieftech-et helyette''

a táp csere megvolt?

egyébként simán előfordulhat hogy szar a táp mert egy haveromnak anno eladtam a configom (lap+proc+ram) és vett hozzá egy vadi új tápot összerakta és sehogysem akart elindulni végül kínjában rá mért a tápra műszerrel és kiderült hogy a 12V-os ág nem stabil garba csere és minden ment utána tökéletesen

[Szerkesztve]

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.