Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Xeonit


Xeonit
csendes tag

Nos uraim nekem nem rég sikerült hozzá jutnom egy ilyen Abit Fatal1ty AN8 -s alaplaphoz és nagyon meg vagyok elégedve csak az a baj hogy a Memónak csak 2.8 V lehet adni. Amugy egy legujabb BIOS feltétele után atom stabil bika a gép. Mindenkinek ajánlom. Meg persze szép a lap. :B

Xeonit. Isten mondá: ''Legyen világosság!'' Chuck Norris mondá: ''mond, hogy kérem szépen!''

(#752) Gorneck válasza Xeonit (#751) üzenetére


Gorneck
titán

Ha nem olyan chip van a ramon, akkor elég az a 2.8v.

''Amugy egy legujabb BIOS feltétele után atom stabil bika a gép.'' Ezt nem teljesen értem... :F :O Volt vele vmi gondod?

Gorneck#1239

(#753) Xeonit válasza Gorneck (#752) üzenetére


Xeonit
csendes tag

Ja volt mivel nem ismerte a DDR 500 as memoriákat meg még egy pár dolgot a régi BIOS. De azóta király mióta frissitettem..

Xeonit. Isten mondá: ''Legyen világosság!'' Chuck Norris mondá: ''mond, hogy kérem szépen!''

(#754) Xeonit


Xeonit
csendes tag

Nos uraim egy ABIT Fatal1ty AN8 -as alaplapban egy AMD Athlon 64 3700+ os procit (Gianni féle híres 0548-as) sikerült 3084 Mhz-n hajtani [link]. Azt mondom, hogy király ez az alaplap.

Xeonit. Isten mondá: ''Legyen világosság!'' Chuck Norris mondá: ''mond, hogy kérem szépen!''

(#755) nRu3 válasza Xeonit (#754) üzenetére


nRu3
addikt

De ezt eddigis tudtuk hogy jó lap :)

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#756) antikomcsi válasza Xeonit (#754) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Hát, ja, és a színe is jó! :D

(#757) XaraX válasza HaRdCoRe (#723) üzenetére


XaraX
addikt

Nekem többek között ugyanez volt a gondom e remek lappal. :(
És valóban annyi volt a valós fesz,mert a ramjaimnak min 2,7 v kell az 500 mhz-hez.
Ha 2,5-re raktam biosban,akkor volt a valós fesz 2,79v-t.
Egy rémálom volt mindkét lap,amelyik nálam megfordult. :O

(#758) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Több, mint egy éve nem írt ide senki, tehát mindenkinek szuperül megy a lap!!! ;] ;]

(#759) Vickers válasza antikomcsi (#758) üzenetére


Vickers
csendes tag

Pontosan Barátom... Adogatja hibátlanul... :C

(#760) antikomcsi válasza Vickers (#759) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Naugye! :DDD

(#761) szdanika


szdanika
tag

Hali.
Remélem jár még erre valaki és tud segíteni rajtam!Annyi lenne csak,hogy nemrég beszereztem egy ilyen lapot,és amikor összetettem,utána próbáltam indítani,de csak 3at sípolt hosszan és leállt.A zöld kis kijelzőn írta a hibakódokat,de sajnos nem tudtam rájönni hogy milehet.Először a 8.3. ,majd a 8.4. hibaüzenet jelenik meg,és utána jön a már említett sípolás! Ezután bekapcsolom újra a gépet,akkor vagy megint ez kezdődik előröl,vagy pedig megjelenik a 9.0. hibaüzenet és semmit nem csinál. Ez lenne a nagy problémám,aki tud esetleg segíteni vagy bármiféle ötletet adni azt szivesen fogadom! 2x512 Infineon+2x512 Samsung RAM és egy A64 3000+-os proci van a deszkán!
Segítséget előre is köszönöm!

(#762) szdanika válasza szdanika (#761) üzenetére


szdanika
tag

!!UP!! Tud valaki segíteni?

(#763) antikomcsi válasza szdanika (#762) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Szia!

Mit próbáltál eddig?

9-es hibakódot írtak ide jópáran már, de olyan különös megoldás sohasem kellett az orvosláshoz.

Ha még nem tetted volna, javaslom, csak 1 db. memóriával próbálkozz, de max két egyformával a proci foglalathoz közelebbi két slotban.

Csinálj egy ''rendes'' bios resetet, aztán nézd meg, hogy ne legyen semilyen kábel a lapra dugva ami rossz, vagy a másik végén nincs semmi. A legjobb, ha lehúzol minden sata, és ata kábelt a laprol, mert pl. ha van egy sata hdd-d ami még rá is van kötve a lapra, és a vinyóra is, de a sata táp, vagy molex (régebbinél) nincs rádugva akkor nem fog elindulni a lap.

Tehát amíg próbálod, csak lap+cpu+vga+1memória(max 2 a fenti módon) és ne legyen a lapra kötve smilyen madzag.

Így el kéne jutni a biosig. Aztán megpróbálhatod a memóriákat visszapakolni.

Bár mielőtt mindezt megteszed elárulhatnád, hogy milyen procival próbálod mert E stepping (venice) előtti procival nehézségekbe fog ütközni 4 modul kezelése, főleg ha azok különböznek.

Üdv!

(#764) szdanika válasza antikomcsi (#763) üzenetére


szdanika
tag

Hali.
Köszi a tippet,de tegnap már unalmamban olvasgattam a topikot,és láttam már hogy valaki írta ezt,megpróbáltam,de sajnos nem vagyok vele előrébb...Ma megpróbálom délután mégegyszer,de nem tudom mi lesz.Amúgy a kérdésedre válaszolva Athlon64 3000+-os Venice magos proci van a lapon,2005.08. hó körüli gyártmány,ha ez mond valamit!
Ui.: Próbáltam már egy codegen 400W-os táppal is,azzal is ugyan ez volt a gond mint a Chieftec-el :O

[Szerkesztve]

(#765) szdanika válasza szdanika (#764) üzenetére


szdanika
tag

Na most próbáltam meg újra a cuccost,hát kevés sikerrel sajnos!Csak a lap,a proci,vga meg egy ram ment benne,ramot próbáltam cserélgetni,nem változott semmit.Videókártyát is kicseréltem azzal se változott semmi,mint már írtam előző hszben,kicseréltem a tápot is,tehát nemtudom mi lehet a gond.Elképzelhető hogy a lap adta meg magát? Már nem tudok mire gondolni,és az a bosszantó hogy nem tudom kipróbálni másik lappal mert nincs kéznél egyse...

(#766) #65675776 válasza szdanika (#765) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nyomj egy CMOS Cleart ha még nem tetted.

(#767) szdanika válasza #65675776 (#766) üzenetére


szdanika
tag

Sajnos már az is megvolt :( De köszi szépen :R Ha holnapig nem oldódik meg akkor több mint valószínű hogy viszem szervízbe,aztán ha ott se tudnak semmit akkor lehet a lap lesz hibás.
Szerk.:Azt esetleg nem tudja valaki hogy amiket leírtam 8.3.,8.4. és 9.0. hibaüzenetek azok mik lehetnek? Legtöbbször a 8.4. hibaüzenetre hármat sípol hosszan,majd leáll,utána indítom megint akkor megint ez a hibaüzi és megint leállás,majd a 3. indításra bejön a 9.0. és akkor már nem indul újra de feket ekép,semmi más! A 8.3. az a 8.4. előtt villan fel egy pillanatra!

[Szerkesztve]

(#768) #65675776 válasza szdanika (#767) üzenetére


#65675776
törölt tag

8.3. : ATX power supply ready
8.4. : DDR voltage ready

9.0. : Complete uGuru initial process
AWARD BIOS take over booting job

(#769) szdanika válasza #65675776 (#768) üzenetére


szdanika
tag

Köszi,de sajnos nem értem hogy ezek mit jelenthetnek..pontosan a 9.0. nem érthető számomra hogy az mi lehet!

(#770) #65675776 válasza szdanika (#769) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az első kettő tápra vagy VRM-re utalhat.

A 9.0. meg azt jelenti, hogy a Guru BIOS átadja a bootvezérlés folyamatát a normál BIOS-nak.

(#771) szdanika válasza #65675776 (#770) üzenetére


szdanika
tag

Hát nekem ezt a 9.0. hibát írja leggyakrabban,és nem csinál semmit a gép...Nemtudom mi lehet a gond,de már unom a találgatásokat :U

(#772) antikomcsi válasza szdanika (#765) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Szia!

Bios resetet, hogy csináltad?

(#773) szdanika válasza antikomcsi (#772) üzenetére


szdanika
tag

Hello!
Hát fogtam és azt a kis érintkezőt átdugtam a másik két tűre,és úgyhagytam fél percig kb,majd visszatettem alapállapotba!

(#774) szdanika


szdanika
tag

Hali.
Köszönöm mindenkinek aki segített hogy mi lehet a gond,de sajnos nem oldódott meg a probléma,és a szervízben se tudtak rájönni mi okozza a hibát!

(#775) szdanika


szdanika
tag

Üdv.
Na visszatértem,úgy néz ki hogy lehet nem is a lap a hibás,hanem a proci,legalábbis úgy néz ki idáig.Most lettem kész nemrég a lapcserével,mert ugye vettem újat,hogy biztos a lap a rossz,de hiba volt,mert még mindíg nem indul,pedig már minden lett cserélve,egyedül a proci nem,ezért gondolok arra hogy az a rossz!Procira valahogy nem lesz már nagyon pénzem beruházni,főleg úgy hogy megveszem aztán kiderül hogy mégse az volt a rossz :D ,nemtudom még milesz ennek a vége,de a lap úgy néz ki hogy jó :Y

(#776) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Sziasztok.

Na, mától én is egy Abit Fatal1ty AN8-SLI (egyelőre) boldog tulaja vagyok. :C
Már alig várom, hogy belepasszintsam a Sandit és táncba menjünk! ;]

Tényleg! Valamelyikőtöknek nincs véletlenül fölös OTES RAM-, meg OTES SLI-hűtése??



[Szerkesztve]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#777) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mintha kissé LEHALT volna a totyik...:((( :((( :(((

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#778) antikomcsi válasza Synthwave (#777) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Hát, ja, nem sokunknak van ilyen exklúzív lapja! ;] :DDD

De akinek van, annak meg remekűl megy, úgyhogy minek írjon. :DDD

(#779) Synthwave válasza antikomcsi (#778) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hát lehet, de pont ezért kéne ide írkálni, hogy tömjénezzük egymást.:DDD


Neked nincs véletlenül OTES RAM- és OTES SLI-hűtésed (mert kellene)? :U

[Szerkesztve]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#780) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sehol nem lehet már ilyen alaplapot kapni??? :O :O :O

Túl jónak hozták ki értékelésben a radikalmodon, és ez a világítás és design is nagyon bejön, nekem ilyen lap kell(ene).

Valami hasonló stabilitású és jól tuningolható lapot tudtok ajánlani S939-hez?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#781) Clubforum2


Clubforum2
tag

Sziasztok.
Van egy ilyen lapom,és van rajta ugye ez a két karaktert megjelenítő panel.
Azon mit jelent a 17?Ez ugyanis nincs benne a füzetében.
Köszi

Magyarosítás kell? szórd le pirospaprikával, kösd át nemzetiszín szalaggal, dobd be gulyáslevesbe és már kész is...

(#782) Vickers válasza A_ScHuLcZ (#780) üzenetére


Vickers
csendes tag

Sajna, még csak hasonlót sem tudok, nem hogy egy Fatal1ty-t!

(#783) csabyka666


csabyka666
addikt

Hali!
Valaki meg tudná mondani, hogy mi a különbség az AN8 sima, és az AN8 Fatal1ty között? Szemre nem sok...
Köszi!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#784) Ideg


Ideg
aktív tag

Csáó all!

Szerintetek mennyit érhet egy 2-3 éves AN8 Fata1ty? Egy 8-9 reális ár érte nem? Főleg ha mindene megvan és működik is :)

üdv.: Ideg

(#785) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok!
Van egy nagy problémám és már nem tudok sehova se fordulni.. senki se mond semmit csak hogy max szar az alaplap...:(
Van egy Abit AN8 as alaplap.. Pár éve megy rendesen, de kb 1 hónapja elkezdte hogy nem akar kikapcsolni, aztán magátol megjavult, most meg kb 1 hete örökké kikapcsol magátol.. Ha a Biosba vagyok, ha a Windowsba, fogja magát és mintha a villanyora vágódna le ugy kikapcsol.. Szóval se kép se hang.. Aztán kb 15 -20 mp perc mulva elkezd kattogni az alaplapon az Uguru kijelzö(Ft ir ki, és az ugy tudom azt jelenti hogy minden rendben van) és bekapcsol magátol.. Aztán néha 1 órán keresztül is megy aztán kapcsl ki.. de néha meg pár másoodpercig birja.. Mi lehet a gond???
Ugy látom a táp, memória, proci rendbe van..

(#786) Vickers válasza Bali27 (#785) üzenetére


Vickers
csendes tag

Táp.... így kezdtem... azánt kuka.... a táp....

(#787) Vickers


Vickers
csendes tag

Elsőre az lenne gyanús... ;)

(#788) Bali27 válasza Vickers (#787) üzenetére


Bali27
addikt

Szerintem is.. Ma kérni is fogok kölcsön egyet...:)

(#789) Bali27


Bali27
addikt

A táp volt a bibi... Köszi mindenkinek..

(#790) Vickers válasza Bali27 (#789) üzenetére


Vickers
csendes tag

Zsíííír....

(#791) Sanyaooops


Sanyaooops
csendes tag

Sziasztok az a problémám,hogy van egy abit an8 alaplap,x-800 xl 256 mb videokártya,2x1GB ram konfigurációm már jó ideje nem frissítettem maximálisan meg vagyok elégedve vele.....de!Ma reggel indítanám annyi a reakció gogy megmozdúl egy pillanatra a proci ventillátor a ledek felvillannak és nem indúl....a kis kijelzőn ezt látom 8.3. pontosan nem tudo mit jelent és sípol hozzá tá-ti(1 hosszú 1 rövid)c-mos reset mindent lrhúztam róla mindent kiszedtem vid.kártya ram....úgy elindúl...rakom bele a videokártyát ugyan ez...Az lenne a kérdésem,hogyan tudom kiszűrni mi a probléma?ha kihagyom a vid.kártyát akkor keresi az alaplap és jelzi(ma a ram benne van)remélem nem a videokártyám ment tönkre előre is köszi várom a választ.

(#792) umnapista


umnapista
csendes tag

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy milyen memóriákat támogat az an8 fatality?
Fontos lenne, mert nem tudom eldönteni, hogy mi a baj a gépemmel, és hallottam olyat, hogy lehet nem támogatja a memóriámat.

Várom a válaszokat!

(#793) Quint85


Quint85
újonc

Sziasztok!

Az alábbi rendszerben szeretném lecserélni az alaplapot:

ASUS P5K
INTEL Core 2 DUO E6750 2.66
WesternDigital - WD1003FZEX
2x1GB GEIL DDR2 800MHz
1x2GB Samsung DDR2 1066MHz
NVIDIA GeForce GTX 960

A ház méretei: 54cm*54cm*20cm

A videókártyát egy hónapja cseréltem, a kiválasztásánál már figyelembe volt véve a mostani alaplapcsere.
25.000 Ft - 35.000 Ft között keresnék olyat, amelyik elviszi a mostani procit/RAM-okat/vinyót - ezeket fél év-éves távlatban tudom majd szükség esetén fejleszteni.

Csatlakozók tekintetében én még a 2.0-ás USB-nél tartok, egyébre nem volt még szükségem.

Ahogy fentebb már érintettem, fél év-1 év múlva szeretnék majd processzort cserélni, illetve tárhelyet bővíteni - utóbbit külső meghajtóval/meghajtókkal, ha költséghatékonyabb a belső vinyónál.

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#794) Tom5 válasza Quint85 (#793) üzenetére


Tom5
addikt

Ez nem az a topik. Inkább itt kérdezz. Szvsz ebbe a gépbe már felesleges a pénzed ölni...inkább gyűjtögess és cserélj kompletten lap+proci+memoria (esetlegesen táp) kombót. :R

(#795) Quint85 válasza Tom5 (#794) üzenetére


Quint85
újonc

Igen, nem ide szántam, mégis ebben a topicban landolt a kérdésem.
Legközelebb figyelmesebb leszek.

A válaszodat köszönöm, nem kívánok már sokáig kotlani a procin (se a többin), a következő 3-5 hónapra szerettem volna valami olyat, ami jó lesz majd egy bucisabb processzor alá, de elviszi a mostani cuccokat is az átmeneti időszakban. Esélytelen a dolog ezek szerint?
Még megfuttatom a kérdést a rendes topicjában is, csak a rend kedvéért.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.