Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) nRu3 válasza knbs (#598) üzenetére


nRu3
addikt

Kiváncsian várjuk a tapasztalatokat.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#602) knbs válasza nRu3 (#601) üzenetére


knbs
senior tag

Ment egy privi nRue.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#603) antikomcsi válasza knbs (#602) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Már úgy izgulunk! ;] :DDD

Várjuk ám a fejleményeket.

(#604) nRu3 válasza antikomcsi (#603) üzenetére


nRu3
addikt

ma már lehet hogy nem lesznek fejlemények :U

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#605) knbs válasza nRu3 (#604) üzenetére


knbs
senior tag

Ma már tényleg nem rakom össze. Bevallom nem bízok magamban. De holnap igérem meglesz és jövök beszámolok milyen a vas. Most csak ülök és nézegetem a dobozt és olvasgatom a kézikönyvet. El voltam ámulva van hozzá magyar nyelvű quick install guide. Mondjuk a kézikönyv az továbbra is angol,de nem is baj.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#606) nRu3 válasza knbs (#605) üzenetére


nRu3
addikt

csak nézegesd és a kezedel ne vizsgáld ahogy én tetem tavaszal :DDD addig bámultam hogy lesarkaztam szerintem az nforce4 chipet :B

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#607) knbs válasza nRu3 (#606) üzenetére


knbs
senior tag

Olvastam a történetedet, rettentően sajnálom, hogy igy jártál. Csak kivülről nézegetem... najó egy kicsit megfogdostam bevallom. meg beleprobáltam a házba ahogy látom belefér csak nincs vizszintbe a lap alján az a műanyag a proci foglalata alul felfekszik, de nemérdekel majd a srácok holnap megoldják.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#608) nRu3 válasza knbs (#607) üzenetére


nRu3
addikt

az aerocool házban a lap és a gyári műanyag also proci foglalata nem jó ! milyen hűtést fogsz használni?

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#609) knbs válasza nRu3 (#608) üzenetére


knbs
senior tag

Zalmann cnps 7700 CU

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#610) nRu3 válasza knbs (#609) üzenetére


nRu3
addikt

a lap müanyag also proci tarotját szedjétek le majd, és a zalman tartot használjátok az fog elférni ép hogy , mert azért az nem jó hogy ha feszül a lap a proci környékén. A proci tartó felső keretre sem lesz szükséged.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#611) knbs válasza nRu3 (#610) üzenetére


knbs
senior tag

Én is pont valami ilyesmire gondoltam, mivel a zalmi hűtőnek ugy nem kell ilyen keretes bizbasz. Akkor az ugrik, és akkor ugy nem fog felfküdni sehol? vagy esetleg meg kell toldani mindegyik kupos kiemelkedést is?

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#612) nRu3 válasza knbs (#611) üzenetére


nRu3
addikt

a zalman oldalán van egy rajz film hogy kell felszerelni amd s939lapra ,na pont ugy kell csinálni ahogy ők javasolják ,mert máskép nem is lehet :) [link]

[Szerkesztve]

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#613) knbs válasza nRu3 (#612) üzenetére


knbs
senior tag

THX ,de amint látom ennek is ugyanolyan az alja mint annak ami most van fent gyárilag :F :F vagy mégse

[Szerkesztve]

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#614) nRu3 válasza knbs (#613) üzenetére


nRu3
addikt

a zalmané egy picit vékonyabb, nézd meg joban.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#615) knbs válasza nRu3 (#614) üzenetére


knbs
senior tag

Lehet igy sajna nemtudom megállapitani de hiszek neked. Holnap rádobjuk aztán kiderül, max szétflexelem a tálcát :D

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#616) knbs


knbs
senior tag

Enrue! Szerinted el fog férni a zalmann 7700 cnps hűtő az aerocool házban, mert ahogy látom kilóg a lapról pár centit. Neked is ilyen házad van szerinted elfér?

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#617) nRu3 válasza knbs (#616) üzenetére


nRu3
addikt

nekem 7000 volt aerocool házban és böven elfért, az hogy nálad elfére at kiderül majd ma :)

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#618) knbs válasza nRu3 (#617) üzenetére


knbs
senior tag

Naja. Ciki volna beégni a házzal ha már egyszer megvettem külön namindegy délutánra kiderül. :D

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#619) antikomcsi válasza knbs (#616) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

''Enrue'' ? ;] :DDD ;]

Nyugi, nem lóg le a lapról a 7700, elfér bőven. És valóban le kell szerelni a lapról a gyári keretet, és helyette feltenni a zalmanét alulra. Nem olyan vészes mutatvány, csak ne remegjen a kezed a csavarhúzóval. ;]

Ha berakod a lapot figyelj, hogy ne feszüljön, és figyelj oda az otes ventikre. Nekem, le kellet bontani a légterelőt, hogy az oda kellő rögzítő csavart be tudjam hajtani. Visszarakásnál gondosan helyezd el a ventik kábeleit, mert a lapátok elakadhatnak benne.

(#620) kkjanika válasza knbs (#618) üzenetére


kkjanika
csendes tag

A volánnál csak véső és nagykalapács volt,még is megcsináltak minden buszt,ne agódj! ;)

Drakula lecsapta a szúnyogot és mondta:''utálom a konkurenciát''

(#621) kkjanika


kkjanika
csendes tag

Nekem a 7000cu alsóműanyagának bordáiból ki kellet reszelnem,mert pont ráfeszült az alaplap néhány ellenállására.

Drakula lecsapta a szúnyogot és mondta:''utálom a konkurenciát''

(#622) nRu3 válasza kkjanika (#621) üzenetére


nRu3
addikt

érdekes nekem nem feszült sehol és nem kelet barkácsolnom.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#623) antikomcsi válasza kkjanika (#621) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Nekem is pont jó volt, simán elfért, minenhol.

(#624) knbs


knbs
senior tag

Szomorú vagyok :O Nem jött meg a vidkártyám a géphez csak holnap mennek érte ujra Pestre. Szóval a teszt még elhalasztva remélem csak egy nappal. Csudába azthittem ma már tudom próbálgatni, na sebaj igy nagyobb lesz az öröm! :B

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#625) knbs


knbs
senior tag

Bezzeg ha pesti lennék, csak átugranék valamalyeik másik boltba aztán nincs gond de igy itt vidéken ez tiszta sux. Egyáltalán nem tartanak nálunk 6800Gt-s kártyát mondván: '' Olyat itt ugyse vesz senki! '' Hát az üzlet politika király az tuti. :(( :((

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#626) antikomcsi válasza knbs (#625) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

És igaz, ha nincs, nem is vesz senki! ;] :DDD

(#627) knbs válasza antikomcsi (#626) üzenetére


knbs
senior tag

Valóban :)) Ki van ez találva :DDD

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#628) Vickers válasza knbs (#625) üzenetére


Vickers
csendes tag

Figyelek ám én is, remélem meg lesz a tuti rendszered...
Ahogyan olvasgatom itt a felkészítőt a ''problémákra'' (de mikor probléma ha egy fat@ lapot kell szerelned :DDD ) ugyan ezek voltak nálam is: házhoz távtartó, qtes burkolat eltávolítás, stb...de ha kérdeztél volna eszembe sem jutott volna mer' amikor csináltam olyan extázisban voltam hogy csak na...és minden csak úgy jött magától sorra. A Zalman-os szerelős mese sokat jelentett jó volt azé' látni sorjában. Plusz nekem a vga-n is kellett cserélni a coolert. Ja meg nekem előnyöm az volt -esetleg- hogy gépészmérnök vagyok és kicsit benne vagyok az informatikában és az elektroban is :) de nem egy őrűlt probléma össze rakni. De parázni paráztam :D
Na drukk továbbra is ! :R
PEACE

[Szerkesztve]

(#629) knbs válasza kkjanika (#592) üzenetére


knbs
senior tag

Jajj na re!!! Gyor kérdés : annak az sli switch kis kártyának tök patentül oda be kell mennie? Mert nekem ugy rakták össze a gépet hogy azt nem is rakták bele. Namármost betegyem vagy ne? mert nálam nem nagyon akar bemenni. Sajna még nemtudok mit mondani a témárol mert egyszerűen nemtudom felrakni rá a vidkari és hangkari drivereit. Vagyis felmennek de hang meg se szolal pedig megy a zene, de semmi. Vidkari drivert meg hiába teszem fel nem történek simme. Vezérlőpultba ugyanugy nincs drivere a vidkirtyának :(

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#630) rsx válasza knbs (#629) üzenetére


rsx
aktív tag

Üdv
Az sli switch kártya minden képpen legyen benne!Elég nehezen megy a helyére. :D
1 videokarinál a normal felirat legyen felül :)

''...Lalikám,van alkoholmentes söröd???Van.Akkor dobd ki a picsába,egy rendes sört kérek"...."A biztonsági öv nincs annyira kényelmetlen, mint a tolókocsi. "XD

(#631) knbs válasza rsx (#630) üzenetére


knbs
senior tag

Hát én beletettem,de annak patentra benne kell lennie mert nekem benne van de laza szoval mozog, lehet nem jol tettem bele? Amugy a rendszer helyre állt sp2-es xp helyett felment a sima és azzal nem volt semmi gond :D. Lassan kezdem a tuningot is :R

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#632) rsx válasza knbs (#631) üzenetére


rsx
aktív tag

Nekem elég nehezen ment bele,nem is mozog az biztos :D
Talán nézd meg az alaplap manualjában nekem fényképekkel illusztrálva van az sli-switch beszerelése ,itt lestem le én is :D
Én sp2 használok de stabil (zseniál xp :Y )

''...Lalikám,van alkoholmentes söröd???Van.Akkor dobd ki a picsába,egy rendes sört kérek"...."A biztonsági öv nincs annyira kényelmetlen, mint a tolókocsi. "XD

(#633) knbs válasza rsx (#632) üzenetére


knbs
senior tag

Hát nemtudom én is a kép alapján próbáltam de csak kihajolt az a 2 kis pöcök amugy nem vettem észre szerepét. :F :F

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#634) rsx válasza knbs (#633) üzenetére


rsx
aktív tag

Nálam beakadt a két pöcök :)
Lehet rosszul tudom de a sli switch nélkül nem müxik rendesen a cucc :F
Ha nem kellene single modba akkor miért van az hogy két féle módon lehet beszerelni? :F

''...Lalikám,van alkoholmentes söröd???Van.Akkor dobd ki a picsába,egy rendes sört kérek"...."A biztonsági öv nincs annyira kényelmetlen, mint a tolókocsi. "XD

(#635) antikomcsi válasza rsx (#634) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Kell mindenképpen a normális működéshez.

(#636) knbs


knbs
senior tag

Na ugynézki összeáll a masina. Sajnos még a vidkarim nincs meg,de nemgáz. A lap nagyon tetszik mindenkinek csak ajánlani tudom. Nos a tuningot még annyira nem próbáltam. Sajnos nemnagyon tudom miket kellene állitgatni a biosba, de utánna olvasok és próbálok tunin eredményeket is produkálni.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#637) nRu3


nRu3
addikt

No uraim van rá esély hogy megint klub tag leszek , a dfi lap kezd sokat fagyogatni egyenlőre nem jöttemrá mi okoza, még a vga-t kicserélem, utána a win-t újra pakolom, ha ez sem akkor jön az új lap helyete és természetesen egy ABIT , de azért örülnék ha megjavulna és a fagyások megszünének nem szeretnék megint pénzt költeni új hardvere, de már nagyon idegesitő hogy filmek alatt álandoan és netezés közben is bumm lefagy.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#638) knbs válasza nRu3 (#637) üzenetére


knbs
senior tag

Egyik szemem sír a másik nevet. :R

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#639) antikomcsi válasza nRu3 (#637) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Az a dfi tuti sz@r! ;] :DDD ;] Ne is szenvedj vele, 5k-ért átveszem!!! :DDD :DDD :DDD

És várunk újra a klubban! :C

(#640) nRu3 válasza antikomcsi (#639) üzenetére


nRu3
addikt

És abbol melyik alkatrészt tudnád felhasználni :D de salynos úgy néz ki hogy megtaláltama lap gyenge pontját :F kevés neki az alap chipst fesz ami 1.5v és a LDT bus fesz ami fingom sincs mi az anak 1.2v az alapja. A chipset fesznek adtam 1.7v-t :Y ami szerintem sok föleg egy 10x250 beálitásu alap húzásnál, a másiknak pedig adtam 1.5v-t.Most már nem fagy egyenlőre szerencsére.
nem szeretnék már több pénzt költeni egy darabig hardvere igy azért örülök hogy megy talán és rednben lesz, de egy kicsit sajnálom mert valahogy lecserélném abit-ra :)

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#641) antikomcsi válasza nRu3 (#640) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Hát, a jumperek jól jönnének, mert nekem eltünt a hangkivezetésről, amikor az előlapot kötöttem be! :DDD ;]

1.7V ? Akkor nyárig várnom kell! :D

Nem akarlak rábeszélni a cserére, de az abit mellett egy igen nyomos ok áll:

Sokkal szebb a színe!!! ;]

(#642) nRu3 válasza antikomcsi (#641) üzenetére


nRu3
addikt

Nem emlékszem hogy az abit lapomban emeltem-e a nforce chipnek egyáltalán feszt it pedig 1.7v kell.
De én azt mondom ha a stabilitáshoz feszt kelett emelni akkor jön majd idövel más gubanc és jőn majd az abitnak valamelyik lapja és nem kell nyárig várnom szerintem :DDD
Tudom a dfi pedig buzis mint egyesek híják itt a ph-n :D

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#643) antikomcsi válasza nRu3 (#642) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Hát eléggé az! :D

Úgyhogy gyorsan adj túl rajta! ;]

(#644) knbs


knbs
senior tag

Szerbusztok! Na végre sikerült egy kicsit húzni is a vasat. Eljutottam 2600Mhz-ig ahol stabilnak tűnik a vas a elfuttatott tesztek alapján ( prime95, super pi). Volna kis gondom a ramok időzítésével: nemtudom ott a sok rambeállítás között mire kell állitsam a dolgokat.A ramjaim Geil value ramok és mennének 520 Mhz-n. Szóval ha valaki le tudná irni hogy mik a pontos beállitásai ennek az órajelnek és hogy még mit kell beállitani a bisoba, hogy mondjuk szinkronban a ramokkal menjen 2610-en a proci.( ez jött ki nekem az 520-as ram frekiből, szóljatok ha hüleséget irtam! :B

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#645) knbs


knbs
senior tag

2700-on is bejött a windows de ott már fagyott de szerintem csak a beállítások miatt :O Szóval ha valaki tud valami pontosat, vagy esetleg shotot csinálna nekem a biosáról az volna a legjobb :R A segítséget előre is köszönöm!

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#646) antikomcsi válasza knbs (#645) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Szia!

Van itt már berakva pár kép a biosról, valahol.

Azért leírhattad volna, hogy mit, hogyan állítottál be.

A 2700MHz azért lehet, hogy már picit sok a procinak, nem nagyon kell erőltetni, mert felesleges.

Ha azt mondod, hogy mennek a ramok 520-on, akkor nincs más dolgod, mint fsb 260, szorzó 10, HT x 4, és az időzítést manualon ddr400-ra állítani. Ezen belül pedig amit bírnak a memók, ezt itt nem nagyon tudom megmondani, hisz Te tudod kipróbálni, hogy mit bír. Bár a 400-as value ramok gyanúsak nekem 520-on stabilitást illetőleg.

A feszültségeket pedig igény szerint emeld. (cpu-chip-ram)

(#647) knbs válasza antikomcsi (#646) üzenetére


knbs
senior tag

Itt van a teszt a ph-oldalon sasold meg én az alapján mondtam.Nyilván ki lehet fogni rossz szériát is más chippekkel. Csak reménykedek hogy olyan mint a cikkben leírtak. Inkább csak az érdekelne hogy ott van jóval több dolog az időzítéseknél a bisoba. A cikkben a táblázatban csak 4 érték szerepel, míg a bisoban van vagy 15 . [link] tehát ilyen a ram és ottvannak a táblázatban az értékek azokat beállítottam, csak nemtudom a 8-as érték pl hova jön, és hogy a többivel mit kezdjek a biosba.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#648) antikomcsi válasza knbs (#647) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

A 8-as Neked oda kell, ahol nekem 6-os van.

[kép]

(#649) knbs válasza antikomcsi (#648) üzenetére


knbs
senior tag

Ezer köszönet, a képért!!!! :R :R :R

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#650) knbs


knbs
senior tag

Szóval ha a cikkben szereplő táblázatbol beirom az értékeket a biosba akkor a ram majd 522 mhz-n akar futni, persze kérdés hogy megy e de az majd kiderül délután. :U akkor a dram clocknak adjam meg a ddr400-at ugye nembaj ha most nagyobb orajelen fog menni??? Vagy miből számolja az orajelét a ramnak?

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.