Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) nRu3 válasza antikomcsi (#300) üzenetére


nRu3
addikt

Hali

kiváncsiságbol nézd meg légyszives hogy milyen üzenet van most kiirva ''post code-n'' a lapodon ? és áruld ell persze nekünk is.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#302) nRu3


nRu3
addikt

320FSB Bővebben: link
340FSB Bővebben: link
a ramot vissza kellet rakni ddr333-nak

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#303) antikomcsi válasza nRu3 (#301) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Szia!

Nekem csak a szokásos, 3000+ ddr400 cl 2.5 1T

(#304) antikomcsi válasza nRu3 (#302) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Megnéztem a linket, teljesen normális.

Igazat mondott a kolléga, a memória sebességének számításához, használja a proci sebességét is.

Valóban a cpu valós frekit kell visszaosztani, az oda kiszámított osztóval.

(#305) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

Valaki azt mondta nekem hogy a Fatal1ty az lassab az AN8 ultrá-nál. Igaz ez? Köszi

Original's never fit - Socket 370

(#306) antikomcsi válasza <MZ/X> (#305) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem.

(#307) nRu3 válasza antikomcsi (#303) üzenetére


nRu3
addikt

de mitt jelez a lap 1.7 vagy F.F ?

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#308) antikomcsi válasza nRu3 (#301) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Most átraktam 8x250-re, és ddr 333-ra.

ddr333-ként jelentkezik be, de ddr400-on megy.

Bővebben: link

(#309) antikomcsi válasza nRu3 (#307) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Ja, a kis kijelzőre gondoltál a lapon!? :B

Azt nem tudom, de utánnanézek, hátha valami kiderül.

(#310) nRu3 válasza antikomcsi (#309) üzenetére


nRu3
addikt

igen:U

ha ott vagy a géped mellet akkor nagyon nehéz lesz utána nézni :DDD mert nekem 1.7 van rajta müködés közben csak tegnap itt valaki kiváncsi volt jó-e ha az jelenik meg.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#311) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

Nru3 szerinted lassabb a Fatal1ty vagy nem mint az Ultra?

[Szerkesztve]

Original's never fit - Socket 370

(#312) t_ferenc válasza <MZ/X> (#311) üzenetére


t_ferenc
őstag

miért lenne az? :F

if you fall seven times, stand up eight

(#313) nRu3 válasza <MZ/X> (#311) üzenetére


nRu3
addikt

fatalom van , ultram nincs igy nem tudom öszehasonlitani a két lapot, mind két lapban egyforma chip van , a hűtés különbözik a két lapnak, és a biosában van különbség az ultra javára több feszt lehet adni a ramnak 3.5v ha jól tudom. Bővebben: link
de szerintem a fatal nem lehet lassabb.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#314) antikomcsi válasza nRu3 (#310) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Az FF az mindenhol azt jelenti, hogy mehet a boot, a 17, néhol semmi, néhol van hozzá rendelve funkció.

Nézd át, az újabb award bioshoz tartozó táblázatokat.

Bővebben: link

(#315) DewiL válasza nRu3 (#310) üzenetére


DewiL
senior tag

nekem is FF van ott

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#316) nRu3 válasza DewiL (#315) üzenetére


nRu3
addikt

ha betölt a win akkor már 1.7 van de különöseben akkor nem izgatom magam hiszen a lap tökéletesen megy gondolom én :U

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#317) antikomcsi válasza nRu3 (#316) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Akkor az ott ''reserved'', vagyis semmi konkrét.

Nem gáz. (szerintem)

(#318) Gaby


Gaby
tag

Hali! újra itt! Valaki adjon már nekem normális értékeket a bisoba hogy mikor álljon le a gép ha nem jó a hőmérséklet. A gépem újra jó, bár alaplap cserés lett, 04 hibakód miatt.

Most a CPU 31 C
System 28 C

XBOX One Gamertag: DEELG

(#319) nRu3 válasza Gaby (#318) üzenetére


nRu3
addikt

a mostani hömérséklet az nagyon jó, a gyári érték az tökéletes neki hogy mikor áljon le, és azt sose éri ell és a lapod pedig a károsodástol messze van nyugi.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#320) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

Azért gondoltam hogy AN8 ultrát veszek mert a Fatal1ty-vel gondok voltak és nem akarok gariztatni.

Original's never fit - Socket 370

(#321) nRu3 válasza <MZ/X> (#320) üzenetére


nRu3
addikt

az ultraval is voltak gondok az elején, de ha figyelmesen nézed a ph forumot akkor mostanában sokan veszik valamelyik lapot és már nincs senkinek gondja a lapal.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#322) <MZ/X> válasza nRu3 (#321) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Ok, meggyőztettek lesz ez és kész.

Original's never fit - Socket 370

(#323) nRu3 válasza <MZ/X> (#322) üzenetére


nRu3
addikt

Vedd meg az ultrát és kész ,most azonal menj a boutba és vedd meg a lapot:)

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#324) Gaby válasza nRu3 (#319) üzenetére


Gaby
tag

Tényleg kircsi a gyári beállítás, azért halt meg a deszkám :DD

XBOX One Gamertag: DEELG

(#325) <MZ/X> válasza nRu3 (#323) üzenetére


<MZ/X>
őstag

AKKOR MOST MELYIKET?? MEGŐRJÍTETEK:)

Original's never fit - Socket 370

(#326) Gaby válasza <MZ/X> (#325) üzenetére


Gaby
tag

Nekem nem a Fatal1ty miatt halt meg a deszka ugyanúgy meghalhat az Ultra is :C Én tuti ultrát vennék ha a passzív hűtést szeretnék, de mivel nekem egy brutál deszka kellett ezért Fatal1tyt vettem, nagyon halk hiába nem passzív.

XBOX One Gamertag: DEELG

(#327) <MZ/X> válasza Gaby (#326) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Akkor az ULTRA halk? Nekem csak gammához kell a feeszka.

Original's never fit - Socket 370

(#328) nRu3 válasza <MZ/X> (#327) üzenetére


nRu3
addikt

Az ultra azért halk mivel nincs rajta venti, a fatalon meg van venti amiböl 1mindig megy de amugy halk.
Még nem veted meg a lapot!:D

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#329) <MZ/X> válasza nRu3 (#328) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Akkor lesz ULTRA. Ha majd Gianni megjön akkor lesz lap:)

Original's never fit - Socket 370

(#330) nRu3 válasza <MZ/X> (#329) üzenetére


nRu3
addikt

jövöhétöl lesz ha jó tudom.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#331) antikomcsi válasza <MZ/X> (#329) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem értem, hogy miért kell várni, amikor bemész egy üzletbe, és megveszed.

Néhol még olcsóbban is adják, mint az a bizonyos 27.900.-, néhol, pedig drágább.

Bruttó 26.500.-Ft-tól bruttó 30.800.-Ft-ig, néztem az ''olcsóbb'' kiskerekben, nem tudom miért kell pár száz forinton szenvedni, egy ilyen lapnál, aztán, ha ne adj isten garis problémád lesz, akkor nem egyszerűbb bemenni a boltba a számlával?

Te tudod..................................

(#332) <MZ/X> válasza antikomcsi (#331) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Lehet hogy ez a lap drágább, de a többi cucc meg olcsóbb. Remélem nem kell gariztatni. De miért, hallottál valamit Gianni gariztatásáról?

Original's never fit - Socket 370

(#333) Gaby


Gaby
tag

Valaki írja már le pontosan hogy mit telepítsek fel a Fatal1ty cd-ről!

Drivers:
nVidia NForce Chipset Driver
Realtek Audio
AMD64 Cool and Quiet Driver
USB 2.0 Driver

AMD64 Cool nál nekem sokára jön be RAID nél megáll.

XBOX One Gamertag: DEELG

(#334) DewiL válasza Gaby (#333) üzenetére


DewiL
senior tag

Én semmit nem raktam fel
letöltöttem a legújabb nForce drivert abban van minden (kivétel a Coll 'n' Quite drv de azt nem használom) Bővebben: link

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#335) Gaby válasza DewiL (#334) üzenetére


Gaby
tag

köszike, én is leveszem a dolgokat mert vagy be se röggen mert RIADnél kiakad vagy sokáig áll

XBOX One Gamertag: DEELG

(#336) antikomcsi válasza <MZ/X> (#332) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Mint például?

Mi az ami olcsóbb?

Gondolod, hogy Ő megveszi a nagykerben, és bukik rajta, hogy olcsóbban adja?

Én is néztem az árakat, és arra jutottam, hogy még ha van is valami, ami olcsóbb, az a pénz, meg elmegy a benzinre, míg átmegyek pest túl oldaláról budára.

Nem tudom, hogy megy a gariztatás, de nem egyszerűbb bevinni valamit az üzletbe, és az asztalra csapni, ha kell, mint valakivel időpontot egyeztetni, odaadni neki, majd ő elviszi, beadja garba, ő visszakapja, majd megint egyeztettek, visszakapod Te is.

Ki tudja, hogy ez mennyi idő, főleg, ha az illető nyaralni van, vagy korházban, vagy stb.


Egy jó pár éve működő üzletben, viszont csak nem megy el egyszerre mindenki szabira.

Egy dolog még csak-csak, de ha többet is veszel, akkor több a meghibásodás lehetősége.

Persze lehet, hogy soha nem romlik el, de ha mégis, akkor biztosan a leg rosszabbkor.

(#337) <MZ/X> válasza antikomcsi (#336) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Hát igaz ami igaz Gianni nagyon sokat megy nyaralni...:(((. Most is várhatok rá.

Original's never fit - Socket 370

(#338) antikomcsi válasza <MZ/X> (#337) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Teszem azt, nem régiben vettél volna egy lapot tőle!

Hazaviszed, kipróbálod, és gyönyörűen, megy.

Sőt még másnap is, amikor az akitől vetted elutazik.

Harmadnap viszont bekrepál.

Ilyenkor visszaviszed a boltba, és kicserélik, mert 3 napon belűl vagy, ha ott vetted.

De ha nem akkor várhatsz, míg az illető megjön, a csere gari elúszik, csak ekkor lesz beadva javításra, aminek az idejét szintén meg kell várnod.

Akár 2-3 hét is lehet, mire lesz belőle valami.

Ez extrém példa, de előfordulhat.

(#339) <MZ/X> válasza antikomcsi (#338) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Hát igen, de azért azok amiket én akarok nála venni azok olcsóbbak mint a kiskerben. De azért ne tételezzük fel hogy elromlik. Miért is kéne? ezt úgy mondtad mintha muszály lenne elromolni. Ha pedig mégis elromlik a kiskerekbe is kell várni amíg megcsinálják, nem egy történetet lehettet hallani a gariztatásról.

Original's never fit - Socket 370

(#340) antikomcsi válasza <MZ/X> (#339) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Ennyi erővel, ehhez a sráchoz is mehetsz.:

Bővebben: link

(#341) Gaby


Gaby
tag

Sajnos ezeknek a lapokank csak 72 h ban igaz a gyors gariztatás, nem egy olcsó széria nem nagyon van készleten, na meg az ilyen lapok tuning lapok, előtte jól bevizsgálják, mert tisztában vannak vele hogy nem alapértéken fognak menni. Az enyém mondjuk azon megy mert nem izgat a tuning.

Én sepeciel minden új alkatrész vásárlásában ellenzem más által forgalmazott cuccokat. Jobban érzem megam, megnyugtat amikor ha szar is boltban adják át, tudom hogy ott jogilag bármeddig mehetek ha garim van. És nem tűnnek el, nem nyaralnak :DD

2 év van a Fatal1tyn a lap meghalhat 1-1,5 évesen is, akkor mit csinálsz? Főleg ha az illető külföldre kerül, meghal stb.

XBOX One Gamertag: DEELG

(#342) Gaby


Gaby
tag

Antikomcsi rájöttem neked miért bírta a Zalman 47, a 7700 annyira keveri a levegőt, hogy a 47 et is kegyetlenűl hűti. Nekem a kis gyári box semmit nem nyomot rá. Így a chipset gondolom megfőt. Bár miért nem oldott le a védelem gyári állapotban? Ki kellett volna kapcsolni a gépnek, nem? Bizonyos hőfok elérésekkor automatikuson shutdown lenne, de nem volt.

XBOX One Gamertag: DEELG

(#343) nRu3 válasza Gaby (#342) üzenetére


nRu3
addikt

Az abit EQ-ban kilehet kapcsolni a shutdown-t .

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#344) Gaby válasza nRu3 (#343) üzenetére


Gaby
tag

Ok de ezt mondom hogy nekem gyárin volt és mégsem kapcsolt ki :) inkább megfőtt :)

XBOX One Gamertag: DEELG

(#345) antikomcsi válasza Gaby (#342) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Az lehet, de a nagy ijedtségre, hogy neked meghalt, kapott egy 8 centis ventit, amit a nb csatira kötöttem.

Így most szépen elketyeg 8-8.5V-on, viszont az érdekesség az, hogy egy fokkal sem lett hidegebb, ugyanúgy 34-35 fok.

Igen, mindenképp le kellett volna kapcsolni, kivéve, ha alacsonyabb hőfokon halt meg, mint a beállított érték.

(#346) kovilac


kovilac
tag

Ezt az osztást vagy mit hol lehet beállítani?

(#347) nRu3 válasza kovilac (#346) üzenetére


nRu3
addikt

milyen osztást pontosan?

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#348) antikomcsi válasza kovilac (#346) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Megnézed pl. itt a táblázatot, és kiszámolod, hogy mekkora fsb-n, milyen ddr freki jön ki.

Nem nehéz.

Bővebben: link

(#349) deter


deter
aktív tag

Hi!

(végre van újra netem :) )

Na megprobáltam túlhúzni a procit de iszonyatosan instabillá vállik. Amit maximálisan elbír
az a 2398 Mhz 11X 218. Nem értem mi lehet a probléma azt hittem több tartalék van egy a64 3500-ben. Lehet hogy valamit rosszul csináltam?
A videókártyánál is hasonló a probléma, /x850xt/ alapban 520/540 fut de 544/ 563 ez sem bír többet...
Már arra is gondoltam hogy kicsi a tápom (Chifetec 420W).

Akinek van véleménye ezekkel kapcsolatban az írjon, ha lehet...

ui: Gaby látom helyre jött a lapod...

Üdv: Deter

(#350) nRu3 válasza deter (#349) üzenetére


nRu3
addikt

vedd visza a szorzot és ugy emeld az fsb-t simán, a feszeket emelted, a ram egyébként menyit bir? milyen időzitésekel használtad a ramokat a legjobb beálitásai mik voltak más lapban, a ramok ugye tudod csak 2T idözitésel fognak menni ha a proci venice magos. ha nem venice magos akkor még rosszab a helyzet.
én a vga-mat a gyári 520/1080Mhz és simán megy 560/1240Mhz
Mivel 4db ramod van nagy vga lehet hogy kevés a táp de ez nem bisztos.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.