Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Vickers válasza DewiL (#500) üzenetére


Vickers
csendes tag

Nem volt meg mert akkor elindult... De hiba volt, addig akkor nem is erőlködök rajta mert még hazavágom az alaplapot ..

(#502) Vickers válasza Gaby (#499) üzenetére


Vickers
csendes tag

Csak a proci maradt benne és ugyan úgy nem indul...
:F

(#503) Gaby válasza Vickers (#502) üzenetére


Gaby
tag

Akkor megvan a megoldás!

Kellene valahogy szerezned egy normális tápot, ajánlom a Chieftecet nekem az van 420W dual fan. Vagy valami havertól szerez egy proba indításra. Ha így sem jó akkor deszka baja lesz. De ha egyszer jó és egyszer nem akkor szerintem tuti táp. Ha nem kap megfelelő időben megfelelő feszt akkor ez a jelenség jelentkezik.

XBOX One Gamertag: DEELG

(#504) Vickers


Vickers
csendes tag

''Csak a tápot csatlakoztasd a hálózatra, és a 24-es csatin keresd meg a zöld vezetéket.

Kösd össze egy darab ''akármivel'' valamelyik melette lévő feketével, ekkor a táp elindul magában, és megmérheted a feszültség értékeket,...'' Antikomcsi

Ezek így csinálam és a táp csak egy pillanatra kap áramot mert a venti is csak felpörög.
Ha zöldet és valamelyik feketét érintgetem megszakításokkal csak felpörög és vissza lassul.....
Vissza tettem a gépbe elindult, rámértem 12.14V és 5.12V ezeket mértem mulimeterrel, közben kikapcsolt és semmi, csak a táp perceg és nem indul.
A tápban valami nem érintkezne??

(#505) Vickers


Vickers
csendes tag

Tuti a táp a gáz, üresben mértem, közben percegő hangot adott ki eredmény 9,71-9,87V között ingadozik.
5V helyett 3 valmennyi ingadozik.
Miközben mértem elmúlt a percegő hang a tápból és a táp cooler és a VGA cooler is felgyorsult, rámértem és most meg üresben stabil 12,31 V lett belőle a táp percegés nélkül!
Akkor most már tuti a táp a szar, igaz?

(#506) DewiL válasza Vickers (#505) üzenetére


DewiL
senior tag

''üresben mértem,''
ezt pontosan hogy érted?
a gépet nem kapcsoltad be de a tápkapott áramot így??

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#507) Vickers válasza DewiL (#506) üzenetére


Vickers
csendes tag

Antikomcsi:
''Egy új táp a legritkább esetben a hiba okozója. Gondolom, 24+4 tűs csatival van szerelve.

Ha azonban meg akarsz bizonyosodni róla, egy egyszerű multiméterrel mérd ki, akár terheletlenül is.

Csak a tápot csatlakoztasd a hálózatra, és a 24-es csatin keresd meg a zöld vezetéket.

Kösd össze egy darab ''akármivel'' valamelyik melette lévő feketével, ekkor a táp elindul magában, és megmérheted a feszültség értékeket, bár szerintem jó lesz.

Igazából azt kéne csinálni, hogy a guru panelt le kéne kötni, mindenhonnan, a cmos tű sorról is, és egy sima jumpert visszatenni.

Persze közben egy kiadós bios törlést is meg kéne ejteni.

Húzd le az fdd-t, odd-ket, a kábeleket is a lap fd/ide csatlakozójáról, mert különben hiba üzid lesz.

Húzd ki a sata kábelt is.

Magyarul legyen egy csupasz lapod, amiben csak a cpu, vga, és egy db. ram van.

Ellenőrizd a ház kapcsoloját, ha nem vagy benne biztos, hogy jó, akkor vagy manuálisan indítsd a lapot, vagy egy másik ház, tuti jó kapcsolóját kösd rá.

Ezután próbáld indítani az egyik memóval, ha nem megy clear cmos, és próba a másik memóval.

Előszőr így próbálj eljutni a biosig.

Ha nem menne így, várjuk a fejleményeket......''by Antikomcsi


Antikomcsi javasolta és müködött jó nem terhelés nélkül, mert egy cooler rajta volt de semmi más! Csak a zöld vezeték meg egy mellette lévő fekete a 24 tűs csatlakozón... Nem volt rádugva az alaplapra:
Lehet sz**ul fogalmaztam.
ÜDV




[Szerkesztve]

(#508) antikomcsi válasza Vickers (#507) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Szia!

12V helyett 9V körüli érték, az elég siralmas, 5V helyett 3V az se éppen rózyás.

Valami kontakt, vagy ''kitudjami'' hiba lehet. Ahhoz meg kéne bontani, az meg gari vesztéssel jár.

Esetleg ha eljössz érte adok egy 24+4-es tápot próbára.

Ja, és ha összekötöd az említett tűket a tápcsatiban, akkor annak folyamatosan kéne mennie, és a hűtőventinek is folyamatosan kéne menni, ha csak nincs úgy leszabályozva, hogy nulla legyen alapon, és alacsony hőfokon a fordulatszáma.

De a tápfeszültségek semmikép nem ingadozhatnak 2-3V-ot.

[Szerkesztve]

(#509) Vickers válasza antikomcsi (#508) üzenetére


Vickers
csendes tag

Hali,
:R Köszönöm a felajánlást, de holnap viszem vissza gariba és majd remélem adnak egy tápot ami jó lesz. Olyan nagy kő esett le szivemről hogy a táp a rossz és nem az alaplap hibás, de majd kiderül.
Addig is minden jót!

(#510) antikomcsi válasza Vickers (#509) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Szia!

Mi újság táp ügyben?

(#511) Vickers válasza antikomcsi (#510) üzenetére


Vickers
csendes tag

Hali,
Semmi új, beszéltem a bolttal telefonon még csütörtökön hogy visszem pénteken de nem tudtam vissza vinni pénteken mert a MÁV megszivatott, ma meg nyelvvizsgáztam, de amúgy sincsenek szombaton nyitva. Csütörtökön ahogy hívtam őket a csaj a telefonba ennyit mondott ''ma ez a második'' úgy hogy gondolod, tiszta pipa vagyok.
Szerintem ezek valami utángyártottat szereztek és elsózzák jó pénzzé.
Felhívtam pénteken is őket hogy nem tudok menni és akkor egy faszival beszéltem Ő azt mondta javítás lesz ebbe Én természetesen nem megyek ebbe bele, vagy új, vagy chieftech, vagy pénz, ultimátumokkal fogok beállítani hozzájuk.
És még azt mondja fickó 350W-osat tudnak adni cserébe a javítás idejére, hát a picsákat. Úgyhogy ha vissza viszem, csak valakinek álljon rosszul a szeme az eladók közül lesz ne mulass..vásárlókkönyve, fogyasztóvédelem... :(((

Majd csak jövő hét szerdán jövök az új táppal (remélem új és jó táppal), most már remélem kibirom mert hát nem keveset vártam erre az egész cuccra..
Addig is minden jót!
PEACE :D





[Szerkesztve]

(#512) antikomcsi válasza Vickers (#511) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Szia!

Ha így vagy úgy, de túl vagy a 3 napon, nem fogják kicserélni, max beveszik szervízbe, és adnak helyette cserekészüléket a javítás idejére.

Ha nem javitható csak akkor cserélik.

Viszont elég a 350W-os táp is, csak normális ménőségű legyen. Pl. viszonylag olcsó, és jó egy aero cool 350W is ez sok 400-as tápnál is jobb a +12V -os 22A-es ágával.

Inkább egy ilyen, mint egy 400-as chieftech. Szerintem.

Viszont az igaz, hogy ugyanazt a típust kerüld, ha lehet.

(#513) Vickers válasza antikomcsi (#512) üzenetére


Vickers
csendes tag

Hali,
Köszike a az infókat, megpróbálok a legjobban kijönni belőle. Majd holnap kiderül mi lesz!
A chieftechről én még csak jót hallottam, Te nem? Azt hittem megbítzhatók. Habár a boltos csaj azt mondta mikor felhívtam; és a chiefteches cseréről beszéltem neki, hogy azzal meg még több bajuk van. :F

PEACE

(#514) antikomcsi válasza Vickers (#513) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Bizony van egy nagyon rosszul elsült szériája, ezért is emlegeti mindenki sírtech-nek.

Nem azt mondom, hogy mind rossz, de vannak jóval jobb tápok azonos árszinten. <-magánvélemény

Ne vedd reklámnak, de egy super flower, vagy egy aero power, szerintem jobb, és kajakabb! <- ez is magánvélemény

Természetesen a gari mindenképpen jár neked, és egy ugyan olyanra kéne kicserélni, vagy ha az a típus nincs, akkor értékegyeztetve más fajtára.

Mindenesetre kiváncsian várjuk a defibrillálás eredményét. ;][/OFF]

(#515) HaRdCoRe válasza Vickers (#489) üzenetére


HaRdCoRe
aktív tag

Hi!

Sajna a mai napig sem sikerült beszerezni a lapot :O
Így a tapasztalatok az összerakásnál, installnál elmaradtak... :((

Valaki esetleg tipp, honnan lehetne szerválni 1et? Már naon kellene! :F

(#516) antikomcsi válasza HaRdCoRe (#515) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Szia!

Megkeresel, egy pár üzletet, ahol van a listán, és megkérded, hogy tudnak-e szerezni.

Bár a legtöbb helyen csak sli-s van, azt olyan 48K-ért lehet megszerezni.

(#517) zidane_ válasza antikomcsi (#516) üzenetére


zidane_
csendes tag

Ezt már megtettem én is és mindenhol 50 felett (SLI) mondták.. Itt PH!-n 40 körül lenne, én innen gondoltam a beszerzését! Akiknél eddig próbálkoztam mindenhol kudarcot vallottam én is! :O


[Szerkesztve]

Az élet egy irtó szar játék. De a grafikája kurva jó!

(#518) antikomcsi válasza zidane_ (#517) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Most néztem, egy előrendeléses üzletben, 37k +fa, és erre rájön a jutalék, ez kb olyan 48K összesen.

Lehet, hogy rögtön nincs, ezért kell megrendelni, mert nem igazán egy tucatárúról van szó.

(#519) Vickers


Vickers
csendes tag

Sziasztok,
Nekem a dohány utcai Vizes boltban sikerült meg venni, volt készleten nekik 49500-ért igaz Sli-set vettem én is.Most 50.000-ért van nekik, elvileg.
[link] itt nézzétek meg, ha gondoljátok!
PEACE



[Szerkesztve]

(#520) Vickers válasza antikomcsi (#514) üzenetére


Vickers
csendes tag

Hali,
Végre meg van a tápom. Kicserélték működő képesre úgyhogy most élvezem az életet :C
PEACE

(#521) antikomcsi válasza Vickers (#520) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

[kép]

(#522) Vickers válasza antikomcsi (#521) üzenetére


Vickers
csendes tag

Nagyon KÖNIG. A téma nagyon pörköl, elkezdtem megkeresni az optimális beállításokat - magyarul húzom mint egy állat.... :D
PEACE
Rock&Roll

(#523) nRu3 válasza Vickers (#522) üzenetére


nRu3
addikt

na és menyire sikerült megrángatni. :DDD

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#524) kkjanika


kkjanika
csendes tag

Hali mindenki! V.mondja meg mit és hova állítsak,hogy ki tudjam facsarni 3.2+ ból a lelket!
(an8 fat.alaplappal) :(

Drakula lecsapta a szúnyogot és mondta:''utálom a konkurenciát''

(#525) nRu3 válasza kkjanika (#524) üzenetére


nRu3
addikt

te pedig előtte áruld ell milyen ramal húznád?

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#526) kkjanika válasza nRu3 (#525) üzenetére


kkjanika
csendes tag

Hát igen, csak szaros 400-as kingston k-m van..egyenlőre

Drakula lecsapta a szúnyogot és mondta:''utálom a konkurenciát''

(#527) nRu3 válasza kkjanika (#526) üzenetére


nRu3
addikt

ram vissza 333ra a procinak egy pici plusz fesz meg a ramnak is és egy pici tuningott adhatsz , 10x260 9x270 a HT-t szorzót vissza 4re.

[Szerkesztve]

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#528) kkjanika válasza nRu3 (#527) üzenetére


kkjanika
csendes tag

Mennyi az a pici (+ )fesz. a procinak + a ramnak?1.5 és 2.7 az jó vagy küldjem még? :))

Drakula lecsapta a szúnyogot és mondta:''utálom a konkurenciát''

(#529) kkjanika


kkjanika
csendes tag

Kipróbáltam és indításkor a következőt irta a deszka:''Now system is in safe mod.Please re-setting cpu freqvenci in the cmos setup.'' utánna betölti a windovs és visszaveszi a procit 1.9-re!Most mi van? :F

Drakula lecsapta a szúnyogot és mondta:''utálom a konkurenciát''

(#530) nRu3 válasza kkjanika (#529) üzenetére


nRu3
addikt

proci 1.45v és ram 2.7v fesz elég ,valamelyik beálitás nem tetszet a lapnak, ilyen esetben a lap mindig alap beálitásra álit mindent és lehet kezdeni elölröl.
A tuningba az a lényeg szépen lassan kell mindent lépésekben növelni vissza venni álitgatni.
Akkor probáld az alap tuningot 10x250 ,1,45v és 2,7v HT 4x ezel elkel indulnia és az nforce chipnek is adhatsz 0,1v+ feszt ,igy már elkel indulnia.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#531) vándorsolyom


vándorsolyom
csendes tag

hali mindenki
vettem 7db.sima fatal1ty alaplapot netkavezoba .
3000-es amd-vel + pqi 512ram + msi600xt-t kartyaval.
tudom ,hogy nem a legjobb konfig ,de a kesobbi fejlesztesre kivalo az alaplap meg ,ha lejjebb mennek a videokartya arak akkor szerzek be jobbakat + duplazom a ramokat.
a gepek zorognek rendesen ,de jo lenne ,ha valaki megirna ,hogy milyennek az optimalis beallitasok a BIOS-ban ,ha nem akarom meg oket huzni csak tartosak legyenek...
+ egyeb trukkok is erdekelnek.
elore is kossz..
-------solyom--------------

(#532) nRu3 válasza vándorsolyom (#531) üzenetére


nRu3
addikt

A ventik zörögnek feleslegesen? azokat a FanEQ Controlban letudod szabályozni milyen hömérsékleten és hány volton pörögjenek.Ha a lapot nem húzod akkor a lapnak nem kell csinálni igazábol semmilyen trüköt ,a lap önmagában is elég jó .

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#533) kkjanika válasza vándorsolyom (#531) üzenetére


kkjanika
csendes tag

Egyetértek az előttem szólóval.Ha nem akarod húzni semmit nem kell tenni a bios-al.A ventikről annyit,hogy az otes1-2 sosem megy az nem zörög a ram hűtést fel sem kell feltenni ha NEM HÚZOD,az n-force hanga meg nudli.Legeljebb a cpu hűtő gagyi de lehet csendesíteni az eq-bam azt is.

Drakula lecsapta a szúnyogot és mondta:''utálom a konkurenciát''

(#534) nRu3 válasza vándorsolyom (#531) üzenetére


nRu3
addikt

otes1-2 ventit tényleg érdemes kikapcsoltatni anak van hangja de nem kell hűteni vele mert nem melekszik semmi.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#535) vándorsolyom


vándorsolyom
csendes tag

azaz jól mennek ,nem peddig ''zörögnek''!!
koszi a hozzaszolast !!
bar az egyik deszkat lehet visszaviszem szervizelni ,mert ahogy bejon az XP 1bol ujraindul.

(#536) kkjanika


kkjanika
csendes tag

Hali Mindenki!Azt szeretném tudni,hogy az an8fat és az an8fat sli deszka között a sli témán kivül meg a 7.1 hangon kivül mi külömbség van?Gondolok itt inkább a teljesítényre az az ugyan azzal a cuccal (vga,proci,ram stb) elképzelhető e külömbség,javulás vagy valami?Vagy ugyan az?

Drakula lecsapta a szúnyogot és mondta:''utálom a konkurenciát''

(#537) antikomcsi válasza vándorsolyom (#535) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Szia!

Engem érdekelne az a lap, amit gariztatnál.

Ha nem tudják megcsinálni, vagy nem akarják, vagy rossz, és kapsz újjat, vagy bármi van vele, nekem kéne a hibás lap.

Az árban, vagy cserealpban, valahogy megegyeznénk.

(#538) antikomcsi válasza kkjanika (#536) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Szia!

Elméletileg, ugyan azt tudja, amennyiben egy vga-t használsz mindkét lapban.
Természetesen a grafikus teljesítmény az sli-ben növelhető, két vga-val.

Itt elég sok feltételezésnek kell lennie, ezért nem valószínű, hogy pontosan meg tudja bárki mondani, hogy mikor, hogy alakul a helyzet. Az sli-ben (nem a 2x16-osban) a 16 csatornán osztozik a 2 vga, magyarul 8 csatorna jut 1 kártyára, míg a simánál 16, viszont azt sem tudni pontosan, hogy a 8 csatornát kihasználja-e egyáltalán valamelyik álltalunk beszerezhető, és megfizethető vga.

Én ha választanom kéne inkább választanék egy sima fatált akár csak egy 7800GT-vel, mint egy sli-s fatált 2db. 6600GT-vel, vagy 2db 6800-al.

Főleg amíg a játékok nagyrésze nem is támogatja az sli-t.

A 7.1 hang meg szerintem olyan, bár még nem próbáltam, hogy ha a 7.1-es kártyát sima fatal1tybe nyomod akkor ott is az lesz.

(#539) kkjanika válasza antikomcsi (#538) üzenetére


kkjanika
csendes tag

Köszi a felvilágosítást!Az alaplapot mindenképp cserélem mert így jött össze.A további kérdésem,hogy a jelenlegi x800xl 512mb vga-t lecseréljem e két 6800ra sli-ben vagy hagyjam, vagy várjak még olcsóbb lesz 7800 és akkor cseréljek?Vagy tök felesleges sli-vel foglalkozni még?De ha már itt tartunk egy 7800 jobb mint egy x800xl?A hang nem izgat mert c audigy2-em van.

Drakula lecsapta a szúnyogot és mondta:''utálom a konkurenciát''

(#540) antikomcsi válasza kkjanika (#539) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Hali!

Nem tudom, hogy mely játékokban jön ki egyelőre az sli előnye, ezért én most biztos nem cserélnék vga-t.

Ha lesz lehetőséged cserélni, inkább várj a 7800-ra, akár egy darabra is, mint két 6800-ra.

Szerintem.

(#541) kkjanika válasza antikomcsi (#540) üzenetére


kkjanika
csendes tag

Ok,köszi szépen megfogadom tanácsod!

Drakula lecsapta a szúnyogot és mondta:''utálom a konkurenciát''

(#542) knbs


knbs
senior tag

Szerbusztok végigolvastam a fórumot és szeretnék tanácsot kérni tőletek. Ma megyek a boltba ugyhogy mielőbb kell az infó( végülis időbe szólok :P ) ,két lap között hezitálok, mégpedig ez a lap amit itt is tárgyalunk és az asus an8-as lapja. Mit gondoltok melyik a jobb? Kis tuningot szeretnék csinálni, és persze játékra lesz a lap.
Előre is köszi a véleményeket.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#543) nRu3 válasza knbs (#542) üzenetére


nRu3
addikt

Nekem a fatal-hoz és az asus a8n-sli deluxhoz van tapasztalatom, a fatalt válazd jobb minden tekintetben ,az asus egy foss !

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#544) knbs válasza nRu3 (#543) üzenetére


knbs
senior tag

Köszönöm szépen a gyors választ nekem is inkább az abithoz húz a szívem. Amugy SLI vagy nem?? Már csak ilyen nagy kérdésem maradt :P .Nemhiszem, hogy mire lesz ujra pénzem venni bele mégegy 6800gt-t addigra nem lesznek uj chipkészletek lapok ramok és minden más... Szóval szerintetek megéri sli-t tolni ha most még nem használom ki,vagy mire bőviteném ezt a lapot addigra ugyis sokkal ujabb platformok lesznek?

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#545) knbs


knbs
senior tag

Ja és milyen hűtőt ajánlotok a procira hogy még elférjen mellette az otes ramhűtő is??

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#546) knbs


knbs
senior tag

Na lassan rájövök mindenre.LEsz Zalmann cnps 7000Alcu és nem lesz ramon otes hűtés azt kész, vagy rosszul logikázok? HELP pls! :R

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#547) antikomcsi válasza knbs (#546) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Hűtőből, inkább a nagyobbat, és a tiszta réz változatot. A ram hűtő nem fog elférni, de nem is nagyon fog hiányozni.

(#548) knbs válasza antikomcsi (#547) üzenetére


knbs
senior tag

Akkor lesz zalmi 7700-as és akkor tuti nem kell a ramoknak a + hűtés? Sajna most csak 400-as corsair value ramokra tellik. Ezért gondoltam hogy esetleg nekik majd ér valamit a + otes hűtés.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#549) nRu3 válasza knbs (#548) üzenetére


nRu3
addikt

Ebböl a fatal lapbol már csak SLI-t lehet venni, de azt neked kell eldönteni kell-e a sli fogsz -e valamikor 2db vga-t használni benne. Egyébként a fatal sli változat az már rev2.0 valamivel még begbizhatobb mint a sima fatal.
A zalman 7700 hűtö pedig valamenyit ráfog fújni a ramra is igy minimális hűtést kapnak a ramok is.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#550) knbs válasza nRu3 (#549) üzenetére


knbs
senior tag

Köszönöm az infót én innen vidékről még elég sok árlistába látom szerepelni a simát.Mindegy azon már nem múlik max nem használom ki.Nagyon köszönöm az infókat ha meglesz a deszka visszöjövök az infókkal.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.