Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Vik_01


Vik_01
csendes tag

Hali,

még mindig gondom van a Fatal1ty-vel. Procim a64 3000+ venice. Felraktam az 1.6-os biost is. Húzni akarom, FSB-t növelem kb 230-ra, 9* szorzó ,kapott 1,6V-t, nem veszi be,instabil. Ramokat nem is húztam. Aztán próbáltam 250 FSB, szorzó 8*, úgy ment egy darabig, de szintén instabil, fagyogat,stb.. Próbálgattam, hogy minten feszültséget emelgettem vmennyit,de nem ok...

Tegyem a cool 'n quietet disabledre?

Mi lehet a gond? Alaplap hibás?

Vik

(#152) antikomcsi válasza Vik_01 (#151) üzenetére


antikomcsi
veterán

Szia!

HT-t visszavetted?

Memóriák milyenek? Mekkora feszültséget kapnak? Milyen beállításokkal próbáltad?

Beindult a gép, csak mondjuk nem töltötte be a windowst, vagy betöltötte, és fagyott, vagy az új beállítás után meg se nyekkent?

Kicsit lehetnél informatívabb.

(#153) Vik_01 válasza antikomcsi (#152) üzenetére


Vik_01
csendes tag

Szia,

HT-t 3* -ra allitottam.
Memoriak: 2*512 Kingston. szinte minden feszultseggel probaltam a memoriat a maxot kiveve, a procinak nem adtam 1.6 nal tobbet.

Ezeket produkalta:

biosbol kilepes, F10, mentes utan bootol, kiirja hogy a fail-safe beallitasokkat enged tovabb(F1) vagy lepjek be a biosba, es valtoztassak.

volt,hogy a winyot nem talalta, ill. elallitodott a bootolasi sorrend (amugy 200Gb SATA2 samsung)

volt olyan amikor csak 215-re huztam az fsb-t, hogy ment, de jatek kozben elszallt.

Na egyenlore ezeket produkalta, este meg keresek ujabb hibakat :)

Amugy milyen feszultseg, frek beallitasokat ajanlasz?

Koszi,Vik

(#154) nRu3 válasza Vik_01 (#153) üzenetére


nRu3
addikt

HT-t 4re raktam fsb250:
Feszültség értékek
CPU mag 1.60 V
Északi híd magja 1.70 V
Déli híd magja 1.60 V
HyperTransport 1.30 V
DIMM 2.80 V
DIMM VTT 1.40 V

a ramnak menyi feszt adtál?

[Szerkesztve]

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#155) antikomcsi válasza Vik_01 (#153) üzenetére


antikomcsi
veterán

HT-t 250 fsb-nél elég 4-re venni szerintem.

A memória sima 400-as? Nyugodtan megküldheted 2.8V-al, és az lenne a legcélszerűbb, ha szinkronban próbálnád húzni.

NF4-nek is adj feszültséget 250 fsb-mellé, nállam 1.5V-on még alapon is bajlódik az 16-os biossal.

Memória időzítésekkel kell majd eljátszanod szerintem, ha megvannak a megfelelő feszültségek.

És pontosan, hogy csináltad hogy nem húztad a memót? Hogy állítottad be?

A proci szerintem vinné a 8x250-et 1.6V-al meg pláne.

(#156) antikomcsi válasza nRu3 (#154) üzenetére


antikomcsi
veterán

Villámkezű! ;]

(#157) nRu3 válasza antikomcsi (#156) üzenetére


nRu3
addikt

villámgyors mint a lapunk;]

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#158) Vik_01 válasza antikomcsi (#155) üzenetére


Vik_01
csendes tag

ugy ertettem, hogy nem huzom a memot- hogy a ram beallitasokhoz nem nyultam hozza.

Tuningban nem vagyok jaratos (eddig intelem volt :) )

Szinkron huzas az mi? azt jelenti, hogy pl. az fsb 266, akkor a ram is olyanon megy?

Vik

(#159) nRu3


nRu3
addikt

A szinkron húzás amenyit emelsz a procin anyit emelkedik a ram is . 1:1

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#160) antikomcsi válasza Vik_01 (#158) üzenetére


antikomcsi
veterán

Akkor lehet, hogy a memóriák nem bírták, talán az 500 még a kingstonnak is sok.

Ilyan beállításokhoz nem ártana ddr 500-600-as modulokat használni, és akkor nem lenne semmi ilyen gond.

A szinkron azt jelenti, amit mondott a kollega.

A hagytad a beállításokat, akkor a 250-es fsb mellé ddr500 párosult, és a ram beadta a kulcsot.

villámkezű fórumtársunk kieléggítőbb válaszokat tud adni, mert én csak a pór népnek szánt 400-on használom a lapot ;] De nem lepődnék meg, ha új memóriák beszerzését javasolná, netán A-data-t. ;]

(#161) nRu3 válasza antikomcsi (#160) üzenetére


nRu3
addikt

Miért ''pór'' nép:B melesleg a pór nép nem vessz ilyen lapot.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#162) Sihto_ válasza nRu3 (#161) üzenetére


Sihto_
tag

Pedig lehet, hogy mostanában ebből adnak el a legtöbbet az Abitnál, mintha olvastam volna valahol erről egy cikket. Jó lenne, ha lenne végre valami deluxos fatalíty változat is nem? (pl.: bt, wlan meg egy jobb hangkártya)

A példa minidg erősebb az utasításnál

(#163) nRu3 válasza Sihto_ (#162) üzenetére


nRu3
addikt

Szerintem az Abitnál ez lehet a deluxe válzozat, minden gyártonak meg van a saját fantázianével futó legextrább lapja, a Fatal1ty gondolom olyasféle, mert nem igazán emlékszem hogy az abit használt-e deluxe nevet.
mert a töbi lap neve :AN8-SLI ,AN8 , AN8 ultra, AN8-3rd eye ,AN8-V és KN8 , KN8-ultra ,verzios lap.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#164) antikomcsi válasza nRu3 (#161) üzenetére


antikomcsi
veterán

Az igaz, de csak az igazán nagyok hajtják 300-as fsb-n a lapot! :DDD

Hogy jönnék én ahoz! ;]

(#165) antikomcsi válasza Sihto_ (#162) üzenetére


antikomcsi
veterán

Szia!

Szerintem is ez az a lap amire gondolsz, más csártónál delux, vagy platinum, vagy mi, itt meg most fatal1ty.

És aki ilyen lapot vesz, legalábbis én biztos, beéri ezzel a hangal, mert nem az a lényege ennek a lapnak.

Ha pedig igazán jó hangzást szeretnék, akkor egy külön hangprocesszorral ellátott kártyát veszek.

Gondolom ismered az a sok gyártót, aki maradt, annak a termékére gondolok. ;]

(#166) Sihto_ válasza antikomcsi (#165) üzenetére


Sihto_
tag

Mondjuk nekem nem a hangkütyü hiányzik, hanem a wlan meg a bt a lapról.
Meg ezzel a hűtéssel nem vagyok kibékülve, de már az ujabb abitokon is ugyanúgy van megcsinálva, mint az Asusnál, hogy hőcsöves megoldást alkalmaznak meg jó nagy hűtőbordákat.

A példa minidg erősebb az utasításnál

(#167) Balu77


Balu77
őstag

''A pórnép nem vesz ilyen lapot...''

Hát én is bíztam nagyon ebben a deszkában nagyon, mégis hibásat fogtam ki... :((

izé

(#168) nRu3 válasza Balu77 (#167) üzenetére


nRu3
addikt

Azota nem kaptál helyete csere lapot?

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#169) Balu77


Balu77
őstag

Még sajna nem. :(((
30-án lejár az 1 hónap, ha addig nem kapok, akkor kicsapom a hisztit! Akkor jön a cash-back!

izé

(#170) antikomcsi válasza Balu77 (#169) üzenetére


antikomcsi
veterán

Már ne is haragudj, de miért hagyod, hogy hülyének nézzenek?

Járt volna nekd valami csere lap, vagy ilyesmi, míg a régit megkapod.

Pénzt meg nem fognak visszafizetni, mert majd azt mondják, hogy azt csak 3 napon belül adnak vissza.

Kicsit határozottan, de ugyanakkor normális hangon kell az ilyen helyen fellépni, különben hülyére veszik az embert.

A kereskedő szemétsége miatt, ne a lapra haragudj.

Én pl. a legelső szériábol vettem, és pöccre indult, és azóta is megy. (kopp-kopp-kopp)

Úgyhogy jó lap, és szerintem nagyon stabil, nagyon megbítható.

(#171) Balu77


Balu77
őstag

Igazából azért nem hajtottam be eddig, mert nyaralni voltam. Amikor hazajöttem bizto voltam hogy meglessz, erre puff neki még semmi. De a csütörtököt még kivárom, ugyanis akkor szokták meghozni az ilyen cuccokat. De ha akkor sem lessz meg, nem is szólok. Bevárom a 30-át (1 hónapja lessz akkor) és hétfőn az asztalra csapok!

izé

(#172) nRu3 válasza Balu77 (#169) üzenetére


nRu3
addikt

nekem mint tudni az első lap nem müködött ,vissza vitem 5 napra átvették tölem tesztelésre a 6.-napon kaptam új lapott amitt most használok.
Kaptál a szervizben valami átvételi elismervényt amin szerepel hogy menyi napra veték át bevizsgálásra vagy valami..... még határozotaban kell cseszegetni öket.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#173) Balu77


Balu77
őstag

Túlélem, addig szerencsére még megvan a régi gépem. :)
Amúgy magam is szervizben vagyok es a nagykerunktol van ez a lap. De mint írtam nyaralni voltam és ezért nem foglalkoztam vele. A csütörtök majd adja, de nyugi nem hagyom magam!

izé

(#174) nRu3 válasza Balu77 (#173) üzenetére


nRu3
addikt

remélem ma kapsz jó lapot;]

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#175) Balu77


Balu77
őstag

Hát sajna nem... Azt mondták hogy a beszerző már megrendelt nekik 1 másikat, de még nincs itt... szombatra várható...
Egye fene, ebben a melegben úgysem gépezni fogok, de hétfőn ha nem tudnak adni akkor behajtom...

izé

(#176) solyomata


solyomata
csendes tag

hi mindenki
vettem 1 fatal1ty-t ,de valahogy sehogy se tok hangot racsalni.
peddig ujraraktam a win-t meg felraktam a telepito cd-rol a driver-t meg minden.
van valami extra trukkje ,mar harman vagyunk a teman ,de meg mindig nem megy...esteleg valami extra jumper vagy valami BIOS beallitas....
tud valaki segiteni??

(#177) nRu3 válasza solyomata (#176) üzenetére


nRu3
addikt

A win hangerőszabályozolyában minden engedélyezve van ,néha alapba tiltva van, iletve ott néha be kell álitani hogy a realtek hangártya menjen.
illetve a rendszertulajdonságok közt a hardver eszközelöben a hangártya renesen müködik nincs sárgás Xn vagy valami figyelmeztetés.

a hangártyát jól beraktad a helyére?

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#178) antikomcsi válasza solyomata (#176) üzenetére


antikomcsi
veterán

És, ha jól beraktad a hangkártyát, rajta van a két jumper?

Vagy mi van vele? Kötöttél rá pl. előlapi kivezetést?

(#179) Darla


Darla
tag

Sziasztok!
Én is ilyen alaplaot készülök venni és kettő kérdésem lenne:
1. Chieftek 360 wattos táp elég hozzá? (Egy GF6600GT-t tervezek venni mellé)
2. Ez a lap 24 tűs tápcsatit igényel?

Köszi!

(#180) nRu3 válasza Darla (#179) üzenetére


nRu3
addikt

nem biztos hogy elég az egészséges müködéshez :F de ha több W-at lenne jobb lenne.
Igen 24 tüs csatit igényel.de lehet kapni táp átalakitot 20->24.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#181) nRu3


nRu3
addikt

Valakinek a lapjához nem kell 2db a-data 566-os 512mb ram:U

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#182) pit válasza nRu3 (#181) üzenetére


pit
tag

Mennyi lenne? Ram beszámítás?:)

(#183) nRu3 válasza pit (#182) üzenetére


nRu3
addikt

20e db. ram beszámitás csak 600mhz-es a-data:)

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#184) antikomcsi válasza nRu3 (#183) üzenetére


antikomcsi
veterán

Látom nem nyugszol! ;]:DDD

300fsb alatt már nem is gondolkozol, ugye? :DDD:DDD

(#185) Tompee


Tompee
csendes tag

Halleee mindenkinek!!!

Szeretnék egy ilyen alaplapot venni, meg lesz hozzá egy 3000 + athlon 64 proci, csak az lenne a gondom hogy milyen proci hűtőt vegyek hozzá. Milyet tudtok hozzá ajánlani??
Csak igy nézve az alaplapot nem tudom melyik proci hűtő fér el rajta. Például én gondoltam egy Zalman CNPS7700-CU. De ez egy szélesebb venti és nem tudom hogy elég e a hely az alaplapon. Bár lehet hogy kurva nagy hülyeséget kérdeztem és minden procihtőnek elfér rajta.

(#186) nRu3 válasza antikomcsi (#184) üzenetére


nRu3
addikt

na ugy nézki lemaradtam azokrol a ramokrol, akkor lehet hogy inkább procit cserélek , de még nem döntötem el milyet:D:D

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#187) nRu3 válasza Tompee (#185) üzenetére


nRu3
addikt

igaz nekem csak 7000-es van rajta az simán elfér , de szerintem felesleges a nagyobat rárakni ,de aszem valakinek van itt 7700-es és az simán elfér gond nélkül.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#188) antikomcsi válasza nRu3 (#187) üzenetére


antikomcsi
veterán

Jólhiszed!

Nekem 7700Cu van!

Ebből gondolom mindenki számára kiderül, hogy elfér.;]

(#189) antikomcsi válasza Tompee (#185) üzenetére


antikomcsi
veterán

Elfér bőven, nem lóg le a lapról sehol, csak a ram hűtőt nem fogod tudni felrakni.

(#190) nRu3 válasza antikomcsi (#189) üzenetére


nRu3
addikt

De a 7000Cu-ra sem fél rá a ram hűtö.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#191) antikomcsi válasza nRu3 (#186) üzenetére


antikomcsi
veterán

Válasszd a 4400+ x2-t! ;]

És majd beszámolsz a tapasztalataidról, itt is meg az x2 klubban is! ;]

(#192) antikomcsi válasza nRu3 (#190) üzenetére


antikomcsi
veterán

Hát ne a procihűtőre tedd a ram hűtőt! :DD;]:DD

(#193) Tompee


Tompee
csendes tag

Köszike mindenkinek!!

(#194) Tompee


Tompee
csendes tag

Én most vagyok egy nagy gép ujításnál, és nem nagyon akarnám elszurni ezért olvasok minden forumot minden hirt, meg kérdezősködök. :)
Akkor nektek ezzel az alaplappal nem volt gondotok még ugye?? Nyugodtan vehetek ilyet, nem fogok csalodni benne??? :)

(#195) antikomcsi válasza Tompee (#194) üzenetére


antikomcsi
veterán

Nekem semmi gondom nem volt vele! Az első indítástól kezdeve tökéletes és stabil!

Persze mások akik össze vissza dugdosnak mindent a lapba biztos nem voltak ilyen szerencsések!:DDD;]:DDD

Egy ilyen lap egy 3000-es velencével, és 2x512 mondjuk a-data 500-al tökéletes, míg jön a socket m2, vagy mi a szösz.

(#196) nRu3 válasza antikomcsi (#192) üzenetére


nRu3
addikt

Akkor már tudom miért nem ment rá:P pedig mennyi időt töltötem ell vele hogy rárakjam :DDD

195# :R:B:o

[Szerkesztve]

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#197) antikomcsi válasza nRu3 (#196) üzenetére


antikomcsi
veterán

[kép]

;]

(#198) nRu3 válasza antikomcsi (#197) üzenetére


nRu3
addikt

ezt a jelenséget azért elszeretném kerülni

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#199) antikomcsi válasza nRu3 (#198) üzenetére


antikomcsi
veterán

Azt hiszem ezt megértem, magyarázat nélkül is. ;]

(#200) nRu3 válasza antikomcsi (#191) üzenetére


nRu3
addikt

Egyébként ráhibásztál:U

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.