Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) baresz válasza deter (#349) üzenetére


baresz
tag

Heló!
A vga az gyanús mert ugyanilyen karim van persze ugyanilyen lapban és nekem simán hiba nélkül megy a PE frekiken azaz 540/590-en.
Tovább még nem húztam mert minek.
Én is a tápra gyanakszom mint az előttem író, próbáld ki hogy leveszed a tápra jutó terhelést úgy hogy lehúzgálod a tápcsatit az olvasókról, stb.Ha úgy javul a helyzet akkor tuti hogy táp.

[Szerkesztve]

-no money no problem-

(#352) deter válasza nRu3 (#350) üzenetére


deter
aktív tag

Hi!

Visszavettem a szorzót 10re (megfogadva régebbi tanácsod) és így probáltam /10X240/ . De ez nem működött mert egyből lefagyott és elkezdett visítani is a lap. Egyébként 1,6 os magfeszültégnél is fagy. A ram beállításához nem nyúltam mert azokhoz nem értek így nem tudom hogy mennyit bír, de mivel relatíve újak így, más alaplapban még nem volt. Egyébként a 4ből most csal kettő van a gépben mert elözőleg vki azt javasolta hogy így gyorsabb és amíg nem kell 2GB ram addig ne használjam...
A vga-ra térve ti milyen overclocker programot használtok? Én probálkoztam a kártyához adott Redline-nal de az nem igazán felhasználó barát... Illetve az ATItool-t használtam.

ui: Köszönöm a válaszaszokat Neked és Baresz-nak is...

(#353) DewiL válasza deter (#352) üzenetére


DewiL
senior tag

arra mindig figyelj hogy az FSB*HT ne legyen több 1000nél
a ramoknál meg rakd először by SPD-re majd Manualra azon belül ddr333ra vagy 266ra fsb függvényében (nagyobb fsb kisebb érték)
a ATI Tray tool egy jó kis progi mikor ati-m volt azt használtam

[Szerkesztve]

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#354) rog75


rog75
tag

üdv mindenkinek,
tippeket kérnék hogy miért ilyen kegyetlenül instabil a gép... értem ezalatt hogy kékhalál elég gyakran rögtön a windows elindulása után... pedig még el sem kezdem huzni minden alapon van
RAM A-data ddr600 2*512
3000+ venice
Fatal1ty 17bios
memtest nem talál hibát, prime95 12órás futás után nem volt hiba

cpu hőmérséklet furcsán ugrál +-5 fokokat idle állapotban, prime alatt 32fok volt a max
amugy 21fok körüli ami marha fals érték tekintve hogy kizárt hogy alacsonyabb legyen mint a környezeté (az 24fok) hütő CM Hyper6+
NB hőmérséklet 30-32fok zalman nb47re YS 4cm venti
kis pluszfeszt adtam mar ill azóta vmivel jobb lett hogy a HT szorozot visszavettem 4* az 5*ről de 200fsb mellett az 5* szorzo nem lehet gond

most a 17 bios ennyire szar vagy az alaplappal van vmi ill vmi driver probléma

tippet kérnék hogy a RAM-ot hogy lenne jo belőni ha én 300fsb akarok elvileg ugye ez egy DDR 600as szoval ezt szinkronban vinnie kéne 300fsbvel

köszi előre is

(#355) penene válasza rog75 (#354) üzenetére


penene
őstag

kb. ugyanez a konfigom nekem is (tulajdonságaim), proci hőm 26nál eddig feljebb nem ment. :)

systemre meg 33at irt (hideg van szobában biztos hűt az is)

szal szerintem a hőmérséklet normális, bár nálam még nincs húzva, szal...

(NÁLAM nemhogy kék halál nem volt eddig, hanem a régi windowsom simán megy rajta, persze kb. 2 percig ment az uj harvert talált cumó:D)

Tápod milyen? lehet nyomin adja feszültséget?? csak nem...
nálam +0.02 Vtal többet ad a procnak, kicsit el van tájolva, de legalább stabil, nem ugrál (coolink táp)


majd kiváncsi vok, meddig tudod húzni, meg arra is hogy én :)


Viszont kérdés:

Mi az az NB hőmérséklet?? (északi híd?)
ill: mi az hogy NB fan (ami nekem nincs is) (heatpipe miatt??)
ezzel tudok vmit kezdeni? gondolom nem lesz kritikus...



ill. a PWM hőmérséklet (asszem így írják)??

mert van cpu, system, pwm hőmérséklet amit jelez nekem..



[Szerkesztve]

(#356) rog75 válasza penene (#355) üzenetére


rog75
tag

Nem hiszem hogy a tápegységgel van gond mert az egy CM Real Power 450 a következő fesz értékekkel:
HTV 1.21V
Vcore 1.47V (ezt én emeltem meg 1.4@1.45 +0.02 itt is többet ad)
DDRVD 1.7V (én emeltem meg ezt is)
3.3V->3.35V
5V->5.09V
NF4SB-> 1.52V
NF4-> 1.59V
DDRVTT-> 1.36V
5VSB ->5.14V
12V->12.28V
CPUVDDA->2.56V

Hőmérsékletek 22fokos szobahőmérséklet mellet:
hd01: 21
hd02: 20
sys: 27
pwm: 29
cpu: 19

Kékhalál azóta nem volt mióta visszavettem a NB szórzót 5-ről 4-re de 5ön kellene mennie alapon.....

Az NB valóban az északi híd hőmérsékletét jelenti, a fatal1tyken ill az sima AN8 1.0 Ultrakon venti van a NB-en illetve az OTES. Én a NB hütőjét egy az egyben kicseréltem egy Zalman NB47-re ami alapban csak egy passzí borda és erre ráaplikáltam egy halk YS ventit(21 dBA) ill az Otes ventijeit is kicseréltem Papst ventikre (18 dBA).
De neked ezek passzív hűtésüek. Szerintem nem lesz vele gondod.
Valamelyik topicban le van írva pontosan mi is a Pwm erre pontosan már nem emlékszem vagy északi híd vagy a Mosfet (fesz. szab. hőmérséklete)
Tuning majd jövő héten mert a mostani 3000+ proci csak átmeneti megoldás a 4400+ X2 megjöveteléig ami elméletben jövő hét.




[Szerkesztve]

(#357) penene válasza rog75 (#356) üzenetére


penene
őstag

hát a HT az nem igazán lehet gond 1000 Mhzig... (kevésbé instabil, ha lejjebb vetted, v. ugyanolyan?? - m. ha ugyanolyan, akkor fölös azzal babrálni)

meg a fesz emelések sem olyan kritikusak, a hőmérséklet ezt tükrözi is. meg a táp.

gondolom a memória nem hibás... ha az se, akkor instabbilitásért kevés dolog felelhet. Nálam nagyobb guru biztos vágja. :)


a hőmérséklet lehet, h. fals nem tudom. de nekem is alacsonyabb, mint a környezet. ha így van, akkor az sux, m. később nehéz lesz monitorolni.

Cool and quiet nem lehet oka a procihőmérsékletnek?

CM hyper 6+ nagyon jó hűtő, bár 26-32 fok elég falsnak tűnik.
nekem is 21-23-26 fokokat ír rá.. lehet a cool and quiet pl... de lehet hogy a szenzor gáz, majd a 4400+os proccal biztos majd más hőfokok lesznek. :)

[Szerkesztve]

(#358) rog75 válasza penene (#357) üzenetére


rog75
tag

kicsit huztam rajta fsb felraktam 250mhz az FSB-t, HT 4*-en igy most pont 1000Mhz eddig jo...
most inditottam egy prime95-ot ez megy majd 22.30 remélem hibamentesen (melozni mentem közben).... igy azért már magasabbak a hőmérsékletek is viszont rendesen be is gyorsult a memoria Everest tesztek szerint :) de a cél az 300as FSB
A bios az nagyon félremér Abitoknál ez elég régota megfigyelhető náluk... hiába foltozgatják az uj verziokkal.....
Memoria biztos jo memtest ment egy fél napot azon is már és nem volt hiba.
Kékhalál azóta nem volt.... lehet hogy vmi driver bug csinálja vagy nem tudom ha legközelebb lesz majd elmentem a kék képernyőt vagy lefényképezem bár elég nehéz lesz mert rögtön ujraindul a gép, pedig ki van kapcsolva ez a funkcio....

[Szerkesztve]

(#359) penene válasza rog75 (#358) üzenetére


penene
őstag

mi az a prime95?

egyébként célom nekem is minél magasabb FSB, kiváncsi vok, mennyit bírok kihozni a kicsikéből :) csak attól félek, hogy a rossz rendszermonitor miatt elfüstöl proci.. nem tudom meddig szabad menni :( és ez nagy baj... ha tudtam volna, lehet nem ezt a lapot veszem, félek.. mert amíg nincs baj, addig húzok. :) de így nem is látom, mikor lesz baj.. csak mondjuk viszonyítást.. hogy +20 fok húzás előtti állapotból..


najó, elfüstöléstől nem félek, csak kritikus érték alatt akarom tartani jóval.... mert nem 1 hétre vettem a cumókat.. memet se:)

[Szerkesztve]

(#360) penene


penene
őstag

vcore feszt 1.6ra akarom belőni, memet 2.8-ra (v. 2.9 de nem akarom túlhúzni).

aztán innen amit nem szégyellek, CM hyper 6+ elvileg bírni fogja, de jobban örülnék ha látnám is :)) főleg mert nem vagyok benne 100%ig biztos, hogy 100%osan jól van felrakva hűtés.. mondjuk sztem igen, de az kevés.

(#361) westlake válasza nRu3 (#302) üzenetére


westlake
félisten

meg se allj eddig:
Bővebben: link ;)

Play nice!

(#362) penene válasza westlake (#361) üzenetére


penene
őstag

nem rossz. ha rajtam múlna.......... :)))) csak attól félek, h. baj lesz a proci melegedésből..

(#363) rog75 válasza penene (#359) üzenetére


rog75
tag

prime95 egy tesztprogram amit overclock esetén célszerű lefutatni, iteráciokat számoltat a procival 100%-os prociterhelés mellett.... ill a memoriara is vonatkozik nézi hogy vét e számítási hibát a proci...
célszerű a biztos eredmény érdekében legalább fél napig futtatni, ha hiba keletkezik akkor fesz emelés célszerű procinál vagy memoriánál
én ha huzom mindig lecsekkolom ezzel mert irányadónak jó ez a program
hát a hőmérséklet ilyen megbizhatatlan pontoságu érzékelő mellett elég rizikos mert tényleg nem tudod pontosan hogy menny az annyi.... használd a kezedet nézd meg mennyire melegek a bordák de attol ne tart hogy a CM hyper 6+ besokkalna masrészt ha rendesen felfekszik a procira nem lesz gond

(#364) penene válasza rog75 (#363) üzenetére


penene
őstag

aha, köszi! Majd használom. :))

bár az igazi élő teszt tegnap volt, mert belőttem procit 2334 mhzre, de mikor kikapcsoltam és vissza, akkor kiakadt, hogy vegyem lejjebb cpu frekit (szvsz a memória miatt, mert az 500as kingmax így 556MHzre jött ki... levettem 13mal FSBt és jó.. de így ugye 91 Mhzcel kisebb a gép, szóval ebbe azért nem nyugszom bele. :)

(#365) nRu3 válasza westlake (#361) üzenetére


nRu3
addikt

Csak hogy most már ezel a lapal nem tudok ilyen eredményt elérni, ugyanis tegnap a abit fatal megadta magát ,THE END neki:O most egy másik márkát vetem S:O:S.-ben:O

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#366) penene válasza nRu3 (#365) üzenetére


penene
őstag

lol, mer mi történt? :D

nálam ma este fog elfüstölni igazán a proc, és a mem :D alig várom, h. hazaérjek :)

(#367) nRu3 válasza penene (#366) üzenetére


nRu3
addikt

ponosan 1 hete procit cseréltem, és anál a procinál sem indult ell alapfeszen:F+0,1v kelet de ehez már hozá szoktam, de a HT fesz megbolondult elkezdet ugrálni 1,05-1,35 között instabilá vált és tegnap már nem bitr bekapcsolva amradni álandó kék halál 1-2 perc után és újraindulások.
majd talán vissza visszem gariba a lapot de nem mertem megint ilyet venni mert ez már a 2. rossz lapom:(

igy áruló lettem nem abit lapott vetem:U:B

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#368) penene válasza nRu3 (#367) üzenetére


penene
őstag

hát, nekem ilyen bajom nincs a lappal... ha azt mondod a fesz ugrálás nem a táp hibája ok..

mondjuk az hogy alapfeszen nem indul el cumó, az már nem a tápé :)

amúgy nekem nincs semmi bajom a lappal... egyedül a memória beállítással szívok, de nem a lap miatt, hanem, mert béna vagyok.. így a 3000+os venice procit 2395 Mhzig tudtam húzni (266*9), 270*9en szépen fut, de mikor újraindultam, nem indult be.. mondjuk gondolom a memória miatt (mondjuk autó beállításon volt, tehát alkalmazkodnia kéne), de lehet proc miatt, végülis lényegtelen.. :) +33% teljesítmény így is megvan..

2000+os Athlon XPm volt, amit 2600+ig húztam, ahhoz képest elég nagy ugrás a 3600+ (nemtom hogy 1800 MHZről 2400 Mhzig az +600 jelölés, de mondjuk lényegtelen is...

hűtőm bírj a acuccot simán, 7 órát futott prime, most belőttem nappalra, este majd megnézem mit alkotott..

persze szeretném feljebb nyomni, de egyelőre ennyi ment.. lehet memória késleltetéssel lehetne mahinálni, most szinkronban 3-4-4-8at megy a ram autó beállításon..

(#369) nRu3 válasza penene (#368) üzenetére


nRu3
addikt

az új lapal nem ugrál a fesz , de ez az asus lap tuningba egy foss az biztos , a fatal tuningba jobb volt csak én szét hajtotam:D a tápnak meg semmi baja.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#370) penene válasza nRu3 (#369) üzenetére


penene
őstag

lapon mit lehet széthajtani??

csak nehogy beszívjam én is :)) (annyira nem vagyok nagy tunninger, a procit szépen viszem fel (most már FSBvel sem lehet játszani, pedig szépen ment gép 333*7ben, de inkább most 266*9 (tudod Athlon XPnél minél magasabb FSB annál jobb, de A64nél asszondta valaki , ez már nem számít)

memet most tanulgatom, késleltetésekhez egyáltalán nem értek, meg még van csomó érték mellette, amiről foglamam sincs, és valszeg nem is számít (de ott van beállítások között, csak én autón hagytam:D)


vidkarit majd hűtővel :)

(#371) nRu3 válasza penene (#370) üzenetére


nRu3
addikt

Aki olyat mondot az egy nagytudásu lehetett hogy a magas fsb nem ér sokat:F

szerintem a lap+X2+ magas fsb nem birták egymást:F majd kiprobálom késöbb egy venicel hogy megy a lap, szerintem müködöképes csak a X2 neki nem izlet 1hétig birta sajnos:((

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#372) penene válasza nRu3 (#371) üzenetére


penene
őstag

Most nem mondom meg ki mondta,mert nem személyeskedés, de meggyőző volt. :))

hm.. ugyanolyan órajelnél, magasabb FSBs proci a gyorsabb?

(de bele kell kalkulálni, hogy akkor ramok aszinkronban lesznek)

nekem volt 333*7es procibeállításom.. (7.5ön már nem indult el)

most meg 266*9es...

így elvileg órajelem magasabb... memória szinkron...
nem teszteltem le, hogy így a gyorsabb, vagy pedig az első verzió.. vagyis 3Dmarkban leteszteltem, asszem 200-300 ponttal több lett 266*9en... (igaz van 60 Mhz difi).

Szóval most nemtom.. Ez így szinkronban fut, nagyobb frekvencián, de kisebb FSBn..

másikkal a nagy FSB miatt nem bírtam szorzót emelni.. viszont áldozva FSBből fél szorzóval ki tudom hozni ugyanezt a Mhzet (aszinkron ram, nagyobb FSB)


Szerinted akkor most hogy csináljam??

ill. az FSB akkor miben számít ennyire a procinál.. olyan egetverő különbséget 3Dmarkban pl. nem találtam... vagy egetverő van mondjuk 320 vs 266 között?? (kb. így tudnám kihozni, de a 320 ASZINKRON ram, 266 SZINKRON ram)

(#373) nRu3 válasza penene (#372) üzenetére


nRu3
addikt

én nyugodtan hasnáltam 280x9 és igy még szinkronba mentek a ramajaimal és az everestel szép eredményeket kaptam :) de az még 3500+ proci volt. a magas fsb addig jó és hasznos amig szinkronba megy a cpu+ram együtt ,én ugy tudom akkor gyorsabb a gép persze ha magas óra jel és magas fsb van ,de a 2-t nehéz megvalositani, ezért törekszünk legalább az fsb növelni minél magasabra és törekedve hogy az órajel nagyon neromoljon.

mérd meg everestel a 320 ASZINKRON ram, 266 SZINKRON ram és amelyikre jobb eredményt fogsz kapni aszt használd akkor. és futas le PCMark05-öt az a egész gépednek a teljesitményét méri.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#374) antikomcsi válasza penene (#372) üzenetére


antikomcsi
veterán

Szia!

Ne haragudj, de kicsit kételkedve fogadom, hogy 333-as fsb-vel, szinkronba ment a gépben a proci, és a ram, ha már 270-nél kifagy, akkor 333-nál méginkább. Ha az 500-as ramjaid vannak, azok, még így ís 533-on mennek a 266 fsb melett.

333-nál, elég kicsi az esély, hogy bírják a ddr666-ot.

A 7-es, és a 7.5-ös szorzó között elég nagy a különbség, mert 7.5-ös szorzó melett, már a 8-as szorzóhoz tartozó osztószámot használja a lap.

Ha ddr400-ra állítod a memót, akkor megy szinkronban, vagyis 266-os fsb-vel ddr533-on működik a ram, valószínű ez vet véget a tuningnak, az esetedben.

Azért ez nem olyan rossz.

De ha tudnád magasabb fsb-vel járatni szinkronban, az még alacsonyabb órajel melett is nagyobb teljesítményt hozna.

(#375) penene válasza antikomcsi (#374) üzenetére


penene
őstag

Nru3 és antikomcsi:

(333on 5/6ossal ment, nem szinkronnal) ráadásul rosszul oszt, -10 Mhzet ad, ez a mák.. merthogy: :D

Nemtom mér, de lapom rosszul oszt, ez vettem észre.. DDR333ban ugye 5/6 kéne, de 300 FSBnél 10zel alacsonyabb volt memclock, érdekes, de mind1.

Lényeg a lényeg, hogy megpróbáltam szinkronban:

268*9 volt a vége (270nél nem indult újra)

Aztán aszinkronban:

325*8 (még nincs vége, csak itt leálltam, szép kerek, futtattam prime95öt, semmi hiba, majd fogok memtestet, mindent..

A poén hogy így a ramok 270on mennének 5/6 osztásban, de 10zel kevesebben mennek (és valszeg ezért bírja:D)

Szóval csináltam tesztet 3Dmark2001gyel (640*480 low low)

szinkronnal (268*9): 10778 pont
aszinkronnal (325*8) már 115xx pont..

Az everestes mem seb mérésnél is már behozta az írás és a késleltetés a szinkront (valszeg a proci segít), olvasásnál is kb. egál van már.


Szóval ha még tudok emelni 5-10 FSBt, akkor már a ram is ki lesz járatva órajelben a max-ra... no meg a proci is.

Persze lesz kis async, de szerintem elég jelentős a teljesítmény növekedés.. ennyit nem ér a sync az tuti... (no meg teszt is mutatja).


Az abit rossz szorzás a magyarázat arra, hogy bírta 333at (554 Mhznek kéne lennie osztva rendesen, de fogadok kevesebb volt , hiszen most is 10zel kevesebb)

De ha így nézem, akkor még kb. 5-10 FSBt bír a mem is, már csak a procnak kell (s. akkor az még +80 Mhz procinak, és a ram is nagyon jól fogja érezni magát.

szerintem ez így korrekt nem?

[Szerkesztve]

(#376) DewiL válasza penene (#375) üzenetére


DewiL
senior tag

Nem a lapod oszt rosszul hanem valójában így alakulnak az osztó számok:
Bővebben: link
vagy kicsit bonyolultabban :)
Bővebben: link

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#377) penene válasza DewiL (#376) üzenetére


penene
őstag

jaaaaaaaaaaaaa, remek, okosabb lettem, ki is másolom vhova..:))

Amúgy olvastam CPU-Zben a ramnál, hogy írja DDR/FSB vagy minél: CPU/10 csak nem vágtam mi.. :)

azt hittem simán ez érvényes: 333/400 :)

Thx, így már mindent értek! :)

a lényeg, hogy jól jártam az 333as osztással. :)

bár jobban szeretnék olyan lapot, ahol konkrétan meg tudom adni osztást :)) de nem buták a tervezők, mert lám 333as osztással éppen ki tom hajtani mind2őt.. :)

emígy 333as FSBnél 266 volt a ram: 532..

Amúgy meg sztem proci, v. lap nem bírt többet, mert próbáltam többet adni neki, kisebb HTvel (2.5* de lehet 2*es kellett volna!!!), és nem ment, epdig akkor DDR200on hajtottam ki a gépet direkt (7es szorzóval).

Elvileg bírnia kellett volna, valszeg a 2.5*es HT szorzó nem tetszett neki, de az már a múlt.. mert 8*os szorzóval is jól ki tom hajtani.. :) de sejteti a tunning végét hogy már 325nél járok... és anno 7*325 volt a stabil, 333 nem mindig indult újra..

de azért még lehet megpróbálkozom 330ig... és akkor az már überkirály lenne, de 2600 Mhzért sem panaszkodom..
végülis 1800mhzes procitól +44% teljesítmény..... ez tök komoly :)) még szerencse, hogy ilyeneket gyártanak, hogy gyári teljesítményre rápakolható 40%.. ha árban nézed, akkor egy 30ks procinál +14ezer forint... :)

szerintem ez brutál, hogy 44%ért nem kell fizetni.. :)) még szerencse! :)

Igaz mondjuk a 17ezres cooler master hyper 6+ is hozzátesz, meg 500 Mhzes ram (600 felett lehetne szinkront is elérni), de összességében véve 44%kal magasabb teljesítményű prociért kevesebbet fizetni tökre megéri.

(#378) antikomcsi válasza penene (#377) üzenetére


antikomcsi
veterán

Vagy hivatalosan is. ;]

[kép]

Ez alapján igazán könnyű kiszámolni, minden fsb-hez tartozó, ddr frekit.

[Szerkesztve]

(#379) penene válasza antikomcsi (#378) üzenetére


penene
őstag

királyság. :)

(#380) HarryDEC


HarryDEC
tag

Sziasztok!
AN8 Fatality-t akarok én is venni. Milyen hűtést használtok a procihoz (3200+/3500+), ill milyet érdemes hozzá venni? A lényeg a jó hütés ill a minnél kisebb zaj lenne. + még be is lehessen szerelni.

Köszi

[Szerkesztve]

Korán keltem, hol az arany?

(#381) nRu3 válasza HarryDEC (#380) üzenetére


nRu3
addikt

zalamn 7000 tiszta réz és a 7700 is befér.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#382) HarryDEC válasza nRu3 (#381) üzenetére


HarryDEC
tag

Köszi!
És ez elmélet, vagy gyakorlat? :DD
Én több hűtőt is néztem nem tom melyik lessz a befutó. Coolink Bat,
Thermalthake big typhoon, Coolermaster Hyper6+ (ez kicsit drága nekem).


[Szerkesztve]

Korán keltem, hol az arany?

(#383) BandiT válasza HarryDEC (#380) üzenetére


BandiT
senior tag

hol veszed a lapot és mennyiért? ;)

(#384) nRu3 válasza HarryDEC (#382) üzenetére


nRu3
addikt

gyakorlat én 7000-esel használtam ,égy másik tulaj itt a ph-n pedig 7700 használja. és ugye mondanom se kell a zalman jó hűtési tulajdonságát és halkságát, van még néhány hűtö amivel lehet használni de ahoz nincs tapasztalatom igy arol halgatok pl: ARCTIC COOLING FREEZER család.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#385) HarryDEC válasza BandiT (#383) üzenetére


HarryDEC
tag

Hát igen ez is nagy kérdés. Gianni-ál néztem, listájában nincs. de megigérte utánanéz. Legutobb (aszem) 34 körül volt. Hol lehetne még megvenni, mert boltban iszonyú drága, legalábbis amit én találtam.

Korán keltem, hol az arany?

(#386) nRu3 válasza HarryDEC (#385) üzenetére


nRu3
addikt

Pl meglehet venni az enyimet kiprobálás után, kiprobálni azért kelene mert az x2 proci alat egy idő mulva megbolondult de szerintem normál procival simán megy.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#387) HarryDEC válasza nRu3 (#386) üzenetére


HarryDEC
tag

Köszi, de inkább maradnék egy újnál, főleg azért, mert: gari sem ártana + lapot, procit, vidkarit együtt akarok venni. Így a próbát sem tudnám megoldani. :(

[Szerkesztve]

Korán keltem, hol az arany?

(#388) HarryDEC


HarryDEC
tag

De ha már itt tartunk, ki mennyiért és hol tud most ilyen lapot?
Itt nálunk 49300-at lenne képük elkérni érte :Y

Korán keltem, hol az arany?

(#389) nRu3 válasza HarryDEC (#388) üzenetére


nRu3
addikt

Bővebben: link

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#390) HarryDEC


HarryDEC
tag

Igen itt néztem. Sli-set nem vennék, mert valszeg soha nem lessz 2 vidkarim. A sima F@tal az AMP comp-nál 41669. Olcsobbat valaki?
Közben azthiszem megtaláltam a megfelelő hűtést is a prockóra. Azt még nem tudom felfér-e a chiphütő miatt és, hogy nem vernek-e keresztbe. Arctic-Cooling Freezer 64: Csendes, 5000+ os proci-ig ajánják végül, de nem utolsósorban a 4700 ft-os ára sem megvetendő.

(bocs az off-olásért)
:DD

Korán keltem, hol az arany?

(#391) nRu3 válasza HarryDEC (#390) üzenetére


nRu3
addikt

Akkor valamit nagyon félre értetem mert eddig ugy értetem hogy sli-t akarsz. Bővebben: link

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#392) Balu77


Balu77
őstag

Szerintem az abit egy gagyi. Az asus is tuningbarát, csak egy egy kis odafigyelés kell...

izé

(#393) HarryDEC válasza Balu77 (#392) üzenetére


HarryDEC
tag

Had kérdezzem meg hogy ezt az ''elmés'' :DDD hozzászólást, véleményt mire alapozod? :F

Korán keltem, hol az arany?

(#394) nRu3 válasza Balu77 (#392) üzenetére


nRu3
addikt

Nekem van mindkét laphoz tapasztalatom és ez igy nem igaz amitt mondasz, a fatal lap az igen csak tuning barát, a mostani asus az pedig foss a ramokat egyáltalán nem hajlandó 1T-ben kezelni pedig elég türelmes voltam az álitgatásokal és kisérletkezésekel:F az abit lap pedig az auto értékeken jobb teljesitményel megy mint a nagy rivális.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#395) Zull


Zull
senior tag

1-2 tuningeredményt vki be tudna írni, esetleg egy pro/con-t?
THX :R

(#396) nRu3 válasza Zull (#395) üzenetére


nRu3
addikt

Bővebben: link

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#397) Zull válasza nRu3 (#396) üzenetére


Zull
senior tag

Engem inkább a ti véleményetek érdekel! A tesztoldalak mind le vannak fizetve (kivéve a PH!-t ;])

(#398) antikomcsi válasza Zull (#397) üzenetére


antikomcsi
veterán

Nagyon jó! :DDD

(#399) Balu77 válasza HarryDEC (#393) üzenetére


Balu77
őstag

Az abit-tal az a bajom, hogy sok köztük a selejet. Elég lutri olyat venni. Igaz ha komplett gépet veszel, akkor azt előtte kitesztelik és már valószinüleg jót fogsz kapni. Én szervizben dolgozok és hidd el van rálátásom és asus-ból sokkal kevesebb a rossz....

izé

(#400) nRu3 válasza Balu77 (#399) üzenetére


nRu3
addikt

Sajnos igazad van:((

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.