Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Balu77


Balu77
őstag

Noha az AMD nagyon tetszik, azt kell hogy mondjam sajnos a megbízhatóság terén az AMD-s lapok sem túl jók. Amit az abit-ra írtam hogy lutrai, sajna az amd-s lapokra is igaz, főként az nfrorce4-esekre...


[Szerkesztve]

izé

(#402) antikomcsi válasza Balu77 (#399) üzenetére


antikomcsi
veterán

Ez így önmagában nem mérvadó, azt is tudni kéne, hogy mekkora mennyiségből hozzák vissza azokat a garis lapokat.

Ha eladsz A lapból 5db.-ot, B lapból 10db.-ot, majd pár hét múlva visszahoznak A típúsból kettőt, Btípúsból 3-at, akkor B-ből 50%-al többet hozznak vissza.

De ennek ellenére A lap meghibásodási aránya 40% B lapé, pedig 30%.

Másrészt aki komolyabb tuningot akar, inkább dfi, vagy abit lapot vesz, és ezekből aztán kihajtja, amit lehet, ilyen körülmények között, ami nem mindig nevezhető rendeltetésszerű használatnak, gyakoribb a meghibásodás lehetősége.

Nem beszélve arról, hogyha szervízben dolgozol, biztos találkoztál már olyan ''szakemberekkel'', akik, már egyszer láttak egy gépet szétszedve, és onnét kezdve azt hiszik magukról, hogy ők a legnagyobb guruk a témában.

Nos ezek a felhasználók sincsenek jó hatással a lap egészségére.

Megjegyzem, hogy akkor én rendkívűl szerencsés vagyok, mert eddig (kopp-kopp-kopp) még egyetlen abit lap sem hagyott cserben, amióta összeraktam a gépeket, nem érkezett rá panasz. Az NF7, és AN8 széria lapjai, (amikkel én találkoztam) pedig az átlagosnál stabilabbnak, és megbízhatóbbnak bizonyultak idág, én maradéktalanul elégedett vagyok velük.

Hozzátartozik az igazsághoz, hogy asus-ból is csak egy lap hibásodott meg, és az sem most volt, még egy socket 7 lap volt, amin egy feszszabályzó szált el, így pl K6 2-vel már nem lehetett használni, de 2.6V feletti intelekkel ment gond nélkül továbbra is, csak a 2.2V hiányzott.

Mindezekkel együtt, én továbbra is inkább ajánlok egy AN8 Ultrát, egy költséghatékony tuning lapnak, mint asust.

Persze nem azért, mert az asus nem lenne jó, hisz jó lap, nem állítom az ellenkezőjét, de az abit nekem meggyőzőbb.

(#403) Balu77


Balu77
őstag

Miután már több mint 1000 gépet összeraktam életem során, tapasztalatból beszélek... :D

izé

(#404) nRu3


nRu3
addikt

Nem tudom volt-e szó rola de megjelent a legújabb bios a lapnak 1.8-as

ez szerepel újitásként benne.
Enhanced some VGA cards compatibility.
Update nVIDIA RAID BIOS to V4.8
Enhanced DRAM compatibility.
BIOS compiled date: 09/27/2005

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#405) Vickers


Vickers
csendes tag

Sziasztok!
Ezt a lapot szeretném a gépembe,de nem találok sehol....
Ha lehetne egy-két BOLTOT mondjatok már ahol be tudják szerezni....
ezek mind csicskák és azt kérdezgetik hogy minek nekem az a deszka, mivel tud többet mint a többi.....na mindegy vakoknak szinekről minek meséljek! Előre is köszi!


(Bocs a látássérülteknek és rokonaiknak)

(#406) Vickers


Vickers
csendes tag

Ebbe menne: CPU: 3200 Venice
VGA: Abit x700pro 256 (sajna csak, nincs cash több)
Táp: 500W Coolink 12cm
Cooler: Zallman 7700 Full Cu
Memória: Samsung 512/400 DDR (ez meg meg maradt az előzőből)
HDD: Maxtor 120 8MB cache

ÉS AZ NAGY VÁGY
+
+
+
Alaplap : Abit AN8 Fatality s939
:Y

(#407) nRu3 válasza Vickers (#405) üzenetére


nRu3
addikt

Bővebben: link Bővebben: link

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#408) antikomcsi válasza nRu3 (#407) üzenetére


antikomcsi
veterán

Szia!

Bizalmasan meg tudnád,mondani, hogy ki volt a szerencsés, aki elvitte a régi fatalod?

Megkeresném, és ha még megvan neki, megvenném tőle a maradékot, mert kéne.

Köszi!

(#409) nRu3 válasza antikomcsi (#408) üzenetére


nRu3
addikt

telefonon kereset meg engem, sajnosm a száma már nincs meg:( amire kelett neki az valami pár darabb erősebb hata kondi és a proci foglalatt vagy hasonlo, az ő IC7 lapjához.:U

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#410) antikomcsi válasza nRu3 (#409) üzenetére


antikomcsi
veterán

Szomorú! :O

Most honnan szerezzek? :(

Azért köszönöm szépen.

(#411) nRu3 válasza antikomcsi (#410) üzenetére


nRu3
addikt

vissza néztem a teloban ki-bejövő hivásokat de a 4.-ke elötti számok már törlödtek sajnos.
Miért mi kelett volna belőle?

[Szerkesztve]

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#412) antikomcsi válasza nRu3 (#411) üzenetére


antikomcsi
veterán

A maradék! ;]

A nyák, elég lett volna, a maradék kondikkal.

Tulajdonképpen az se lett volna baj, ha meg van sütve az egész lap, chipsettel együtt.

Mindegy, még 1x köszönöm a fáradtságot.

(#413) Vickers válasza nRu3 (#407) üzenetére


Vickers
csendes tag

Köszönöm a gyors reagálást.... Minden jót!
:C

(#414) nRu3 válasza Vickers (#413) üzenetére


nRu3
addikt

de hogy valojában van-e nekik készleten és tudnak-e szerezni az már a te dolgod megérdeklödni.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#415) Rob_Taylor


Rob_Taylor
tag

Sziasztok!

Van egy Abit AN8 Ultra alaplapom és 2db Supertalent 466Mhz-es 512MB-os ramom. A probléma az ,hogy a memóriákat csak 400-on hajlandó futtatni (2,6V). Ha 466-ra állítom a frequency-t akkor meg a win nem hajlandó elindulni. Gondoltam akkor átállítom 466-ra telepítés elött hátha a 400-on telepített win a hibás. A telepítő kiszáll kék halállal akármit csinálok. Nemtom mit kellene a latency-ken állítani meg az egyes paramétereken. Többeknek ment 520-on is , ilyen igényeim nincsenek de 466-on azé mennyen már! Szal a kérdés a következő:
Milyen beállításokat végezzek , hogy elinduljon 466-on ? Vagy milyen tapasztalata van annak aki járt hasonló helyzetben ?

DRAM Timing Selectable
X - DRAM Clock
X - CAS latency Time
X - Row Cycle Time
X - Row Refresh Cycle Time
X - RAS# to CAS# delay
X - RAS# to RAS# delay
X - Min RAS# Active time
X - RAS# Precharge Time
X - Write Recovery Time
X - Write to Read Delay
X - DRAM Command rate
X - Burst Length 4 beats
X - Bank Interleaving Enabled 32 bit Dram Memory Hole Auto MTRR mapping mode Continuous

Ezeket lehet állítgatni. Csak a HOGY a kérdés Aki tud segítsen pls!

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#416) Vickers


Vickers
csendes tag

Hát halljátok ha beledöglök sem találok vidéken egy k***a boltot ahol árulnák, vagy meghoznák nekem a Fatal1ty-t.
Hihetelen, mindenhol asus-t tukmálnak az emberre.
:O :O
Még kitartok és ha kell jövőhéten irány a ''nagyfalu'' és telefonon lefixálom előre..
:O :(( :(((

(#417) petey válasza Vickers (#416) üzenetére


petey
tag

oks, nálunk Fehérváron van a Kékhalban de netto 40k???? wtf :Y
azt tudom a Rediben volt kb 27k netto, de most már cdak ultra meg Sli van. dobtam nekik egy mélt hogy tudnak e szerezni meg milyen árban. ha jön válasz akkor majd írok. amúgy
máshol is 35 nettóban kezdődik :(

(#418) Vickers


Vickers
csendes tag

Ma Magyarországon nem lehet ezt az alaplapot beszerezni most már ilyen nincs!Bp.-en 4 bolt mondta eddig akik elvileg rendelkeznek a nyákkal hogy nem tudnak beszerezni F@ta lapot csak Sli-et tudna az egyik bizonytalan időben!?

Nem akarok, nem akarok, nem akarok, ASUS-t!
Szét b*sz az ideg! :(((

(#419) Vickers válasza petey (#417) üzenetére


Vickers
csendes tag

Nagyon köszi! Már Fehérvárra is elmennék érte...
Hát nem tudom én a kecskeméti halasboltban 10 napot vártam arra hogy azt mondják nem tudnak szerezni...
:R

(#420) petey válasza Vickers (#419) üzenetére


petey
tag

csőváz, ezt a választ kaptam a Rediből

Sajnos nem tudunk más termékkel szolgálni mint amit az oldalunkon
Ön is megtalál.


:( láttam az amp oldalán Fatal1ty-t netto 33-ért, de ha vársz még 1-2 napot akkor megkérdezem a titkos összekötőmet mennyiért tudna :DDD

(#421) Vickers válasza petey (#420) üzenetére


Vickers
csendes tag

Már nem tudom mit tegyek... . De hát csak várok és Én is érdeklődöm tovább és böngészek. Megnéztem az amp oldalát és majd szerdán dobok nekik egy mail-t hát ha bejönne..
Köszi



[Szerkesztve]

(#422) antikomcsi válasza Vickers (#421) üzenetére


antikomcsi
veterán

Szia!

Én annak idején itt vettem: [link], akkor 2-3 nap alatt beszerezték, és olcsóbb volt, mint most.

Láttam, hogy van ahol bruttó 70.000.- felett adják, úgyhogy az a jóslatom, hogy év végére lemegy az ára nem igazán jött be. :(

(#423) zidane_ válasza Vickers (#421) üzenetére


zidane_
csendes tag

Áhhh ... 1 sorstárs!!! :DDD Ha az a titkos összekötő tudna még 1et szerválni jó áron marhára örülnék neki! Talán még a templomba is elmennék... :))

Az élet egy irtó szar játék. De a grafikája kurva jó!

(#424) petey válasza antikomcsi (#422) üzenetére


petey
tag

hát ja, pedig az a 27900-as ár igencsak kecsegtető volt :O

szívás :(((

(#425) Vickers válasza antikomcsi (#422) üzenetére


Vickers
csendes tag

Nincs a galaxnak csak Sli-s, lehet az lesz belőle,de minek nem tudom kihasználni!.Mikor láttam ezt a boltot a kiskereknél nekem is kikerekedett a szemem, nem biztos hogy a földön járnak..
Mára vissza felé haladunk nem tudnak még 10 nap alatt sem szerezni.
Szerintem meg kellene csinálnunk a magyarországi Abit képviseletet mert ha jól tudom legközelebb Lengyelorszában van Abit bázis és nem lennének ilyen gondjaink. :DDD

[Szerkesztve]

(#426) nRu3 válasza Vickers (#425) üzenetére


nRu3
addikt

Ha mindenfélekép fatal lapot szeretnél akkor nyugodtan megveheted a sli változatot, mert a sli változat az már rev 2.0 és jobb bios és tuning lehetöségei vanak a a sima fatal laphoz képest.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#427) Vickers válasza nRu3 (#426) üzenetére


Vickers
csendes tag

Ez jó hír már tényleg ezen vagyok én is. Kicsit több de hát ha ezt tudják szerezni a boltok akkor nem lesz más választásom.
Kösz az infót hozzá!

(#428) Vickers válasza zidane_ (#423) üzenetére


Vickers
csendes tag

Számoljbe majd ha beszerezted a a lapod! Mert biztos hogy kalandos lesz!
CSUMPI

(#429) petey válasza Vickers (#427) üzenetére


petey
tag

mi a helyzet az AMP-vel? vagy a galaxissal? ott sincs? :F :F :F :F :F :F

azér az SLI kicsit borsos még ha 2.0-ás isch

[Szerkesztve]

(#430) antikomcsi válasza petey (#429) üzenetére


antikomcsi
veterán

Szétnéztem én is, de csak sli-t találtam 37+fáért.

Úgy látszik nem egyszerü Fatal1ty AN8-at szerezni, de vigasztaljon, hogyha meglesz, nem egy tucat lapod lesz.

(#431) petey válasza antikomcsi (#430) üzenetére


petey
tag

ja, nem is tudom mi van????? év elején volt mindenhol erre tessék.......ez ám az üzletpolitika :(((

itt Fehérváron van(?) a kékhalban de 50k???? baz... :Y
de sebaj a lepényhal először, a remény meg... :DDD

(#432) antikomcsi válasza petey (#431) üzenetére


antikomcsi
veterán

Brutto 49.5K-ért Fatal1ty SLI van a víz boltban, és per pillanat van is nekik.

(#433) petey válasza antikomcsi (#432) üzenetére


petey
tag

köszi, maradok a ''sima'' Fatálnál :DDD :DDD :DDD :DD :DD :DD

(#434) Vickers válasza petey (#429) üzenetére


Vickers
csendes tag

Galaxynak nincs csak Sli-s.
Az AMP pedig még folyamatban van, megmég mellette másik 7 bolt is.
A Computransnál Sli-s Fat@- 53200 Ft, sima fat@- 40100Ft de ennek a boltba érkezési ideje 2-5 nap. Úgy hogy a helyzet korántsem rózsás! :o

(#435) Vickers válasza antikomcsi (#432) üzenetére


Vickers
csendes tag

Linkbe bedobnád az elérhetőségüket?
Köszike

(#436) Vickers


Vickers
csendes tag

Most kaptam email-t gömb computertől ''sima'' fat@ lapot nem lehet jelenleg kapni. :Y
az sli-s 50724 Ft.

Lassan keményebb lesz egy dél-amerikai szappanoperánál!


[Szerkesztve]

(#437) nRu3 válasza Vickers (#436) üzenetére


nRu3
addikt

a vizes boltban sem sokal olcsobb a sli változat 49500. de nem akkarlak lebeszélni az abitrol én is szeretem az abit termékeit és sok abit lapom volt de enyi pénzért már böven vehetsz DFI lapot anál meg nincs jobb ;)

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#438) antikomcsi válasza Vickers (#435) üzenetére


antikomcsi
veterán

Szia!

Íme: [link]

(#439) antikomcsi válasza nRu3 (#437) üzenetére


antikomcsi
veterán

Köhömm!!! ;] :DDD ;]

(#440) Achill3uS válasza nRu3 (#437) üzenetére


Achill3uS
veterán

há ja, ezér érdemesebb a passzív ultra-t venni.. ha meg több pénze van vkinek akkor dfi :)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#441) nRu3 válasza antikomcsi (#439) üzenetére


nRu3
addikt

Pedig sajnos ez az iagzség tuning téren a dfi erősebb sajnos ;)

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#442) Achill3uS válasza nRu3 (#441) üzenetére


Achill3uS
veterán

ne sajnáld :))

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#443) antikomcsi válasza nRu3 (#441) üzenetére


antikomcsi
veterán

Már hogyne lenne jobb, mint egy dfi.........................

két abit. :DDD

(#444) antikomcsi válasza Vickers (#436) üzenetére


antikomcsi
veterán

Én tudok egy egyszerű, módszert, hogy bruttó 45K alatt vegyél egy sli fatalt!

Megveszed a víz boltban 49.5K-ért, és én átveszem Tőled az előlapi panelt 5K-ért, így máris brutto 44.5K-ért van egy sli-s fatálod. :C

(#445) Sanya


Sanya
nagyúr

megnézem magamnak, hogymit tud ez a deszka ennyi pénzért...

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#446) nRu3 válasza antikomcsi (#443) üzenetére


nRu3
addikt

dual motherboard abit :DDD de szerintem olyan abit lap még nincs amibe beleraksz 2lapot :)

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#447) antikomcsi válasza nRu3 (#446) üzenetére


antikomcsi
veterán

Még nincs, de már dolgozom rajta! :DDD :DDD :DDD

(#448) nRu3 válasza antikomcsi (#447) üzenetére


nRu3
addikt

aha :D szoval ehez kelet volna a lapom, a ramokat amitt keresel pedig bele akkarod intregnálni. :DDD

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#449) antikomcsi válasza nRu3 (#448) üzenetére


antikomcsi
veterán

jah, plusz 2 giga külső gyorsító tárat is akarok neki......... :D :DDD

[Szerkesztve]

(#450) Vickers válasza antikomcsi (#438) üzenetére


Vickers
csendes tag

Köszönöm, ááá ha Sli lesz kell az nekem.

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.