Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4551) martin66


martin66
senior tag

szaisztok,
van egy rh logic 400-as székem, amiben van ez az előre hátra dőlés a teljes székkel angolul (Frictionless tilt mechanism). ezt ti be lock-oljátok vagy open-re (szabadra) állítjátok?
talán a videóból jobban megértitek mire gondolok. [link]

(#4552) dzsipigp


dzsipigp
csendes tag

Sziasztok

Ezzel a székkel van valakinek valami tapasztalata:
[link]

(#4553) koxx válasza dzsipigp (#4552) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"beépített masszázs + ülésfűtés funkció" nálam itt hasalt el. Amíg van 85k-ért noblechair szék addig ezek nem számítanak jó vételnek.

(#4554) dzsipigp válasza koxx (#4553) üzenetére


dzsipigp
csendes tag

az ülésfűtés engem se érdekel, de a masszázsra kíváncsi lennék, hogy használható-e
a masszázs részével mi a gondod, kifejtenéd bővebben? Köszi

(#4555) Tsebacsi válasza dzsipigp (#4552) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Fűtés? What?
A masszázs is minek... Szerintem is kidobott pénz lenne... Ennyiért Noble és Arenaracer székek vannak betonbiztos minőségben és jó supporttal.

Az autókban sokkal drágább cuccok vannak és kvázi nem érnek sokat, erre tessék gondolni. Plusz egy széket is USB-re dugogatsz? Kirántod a kábelt egy óvatlan pillanatban. Szerintem engedd el.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#4556) atee válasza dzsipigp (#4552) üzenetére


atee
őstag

Csak megerősíteni tudom az előttem hozzászólókat!
Amíg van jóáras Noblechairs addig kb. semmi nem jó vétel mellette!

D-day 2002-01-04 01:54

(#4557) 4nick8 válasza atee (#4556) üzenetére


4nick8
őstag

dehogynem. pl akinek a Noble egyáltalán nem tetszik.

(#4558) atee válasza 4nick8 (#4557) üzenetére


atee
őstag

Ízlés dolga természetesen, de minőség és ár viszonylatban nincs jobb választás jelenleg!
Azért elég jól le van fedve 3 típussal az ízlés kérdés!

D-day 2002-01-04 01:54

(#4559) 4nick8 válasza atee (#4558) üzenetére


4nick8
őstag

Nekem nem. És mindegyikben ültem egyik sem tetszett. AKA nem volt kényelmes.

(#4560) idegen lény válasza 4nick8 (#4559) üzenetére


idegen lény
őstag

Ergonómiailag meg a gamer székek semmivel sem jobbak, mint a többi, sőt. Viszont drágák, mert gamer.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#4561) 4nick8 válasza idegen lény (#4560) üzenetére


4nick8
őstag

Ez mondjuk nem igaz.

(#4562) koxx válasza idegen lény (#4560) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ezt mire alapozod? csak mert nem így van.

(#4563) atee válasza 4nick8 (#4561) üzenetére


atee
őstag

Most már nagyon kíváncsi vagyok, hogy neked mi az ami megfelel? Mert csak azt látom, hogy mindenbe belekötsz!
A markus szar. A Noble szar és a gamer szék sem drágább vagy rosszabb ergonómiailag mint egyéb prémium irodai székek!
Mert bizony sok esetben rosszabb és nagyon sok esetbe indokolatlanul drágább csak mert gamer jelzővel árulják és színes...

[ Szerkesztve ]

D-day 2002-01-04 01:54

(#4564) 4nick8 válasza atee (#4563) üzenetére


4nick8
őstag

Markus szar mert nem lehet függőlegesre állítaniergo munkára alkalmatlan. Pihenéshez biztos jó.
Noble nekem kényelmetlen. Lehet másnak jó.
Gamer székeket nem kell az elmúlt 2 évben a piacot elárasztó szarokkal összemosni.
De hát a jó az drága. És mindenkinek olcsó kell. Az meg vacak.

Rengetg DX van pl ami nekem jó. Vannak más számításba jövő márkák is.

(#4565) idegen lény válasza koxx (#4562) üzenetére


idegen lény
őstag

Valóban ergonómikus székek Egyik sem hasonlít gamer székre.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#4566) mrviceguy válasza idegen lény (#4565) üzenetére


mrviceguy
tag

Újféle szakvélemény, az ALZA KATEGÓRIALEÍRÁS :DD

(#4567) Biga123 válasza idegen lény (#4565) üzenetére


Biga123
addikt

ilyen volt a tescoban 18K ért :D
[link]
Ez lenne a csúcs ? :D

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#4568) idegen lény válasza Biga123 (#4567) üzenetére


idegen lény
őstag

Az csak felül egy ajánlás, én sem értem, hogy kerül oda, én természetesen a lentiekre gondoltam, amik 59 ezertől kezdődnek.

(#4566) mrviceguy :) Ja, mert ez a topic aztán bővelkedik a szakvéleményekben. Még összefoglalója sincs. Amúgy meg az Alzában, a magyarnál jóval nagyobb szlovák választéknak köszönhetően, elég széles a spektrum, köztük igazi különlegességekkel, amiket máshol nem is látsz, de még csak nem is hallottak róla.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#4569) Bende1111


Bende1111
tag

Sziasztok! Jyskes gamer székekkel van valakinek tapasztalata? Megérik az árukat vagy inkább hardverapróról nézzek egy ilyet. Köszi

(#4570) koxx válasza Bende1111 (#4569) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem vesztegetném az időmet és a pénzemet jyskes székre. HA-n 2 ember is árul noblechairt, jelenleg az egyik bestbuy.

(#4571) Sanya válasza Bende1111 (#4569) üzenetére


Sanya
nagyúr

Noblechair. Nekem van a munkahelyemen nitro, otthon noblechair epic black. Ég és föld a kettő, bár a nitro is jobb, mint ami előtte volt!

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#4572) Sanya válasza idegen lény (#4560) üzenetére


Sanya
nagyúr

85.000 forint noblechair epic szék a HA-n.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#4573) idegen lény válasza Sanya (#4572) üzenetére


idegen lény
őstag

El nem tudom képzelni, vagy nem is akarom, honnan van a több száz "csomagolássérült Noblechair", már ha tényleg azok. Ennyire nem vigyáznak százezres székekre? :Y Nekem ez nagyon bűzlik. Meg aztán, ha ennyit akarnék költeni egy székre, nem akarok, akkor már inkább egy dinamikus ülésűt vennék hatvanezerért rendes üzletből, rendes garanciával.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#4574) Tsebacsi válasza Bende1111 (#4569) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A nitro sem annyira rossz, de ennyiért már tényleg van tuti jó (jobb) minőség, a jysket ilyen szempontból elfelejteném.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#4575) atee válasza idegen lény (#4573) üzenetére


atee
őstag

Ezen már én is sokat gondolkoztam :) Más termékek kapcsán is volt már ilyen, hogy nem volt világos, honnan van annyi bontatlan jóáras!
Végül mi jól járunk velük, de jó lenne egyszer tudni, hogy mi a forrás!

D-day 2002-01-04 01:54

(#4576) Bende1111 válasza Sanya (#4571) üzenetére


Bende1111
tag

Aha köszi! Akkor lehet ilyen lesz hardveraproról. NBL-PU-RED-002 :) 82k

(#4577) mrviceguy válasza atee (#4575) üzenetére


mrviceguy
tag

Onnan, hogy nem bontatlan jóáras. Visszaküldik elállással, leellenőrzi a márkakereskedő, leb@szott csavart kicseréli, amit kell, újracsomagol, leragasztja, selejtezi, megy ki szürkén-zsebbe az ára. :))

(#4578) atee válasza mrviceguy (#4577) üzenetére


atee
őstag

Na igen ez elképzelhető, de konkretan látszana a széken ha már össze lett volna szerelve. Ki küld vissza ennyit próba nélkül?

D-day 2002-01-04 01:54

(#4579) mrviceguy válasza atee (#4578) üzenetére


mrviceguy
tag

A B verzió ugyanez pepitában - a visszaküldött székeket kipattintják promóba streamereknek/infuencereknek, és cserébe leselejteznek egyet a raktárkészletről, ami instant kiárusítható úgy, hogy se áfát nem kell utána fizetni, se a nyereségből nem kell 24%-ot év végén az állambácsi zsebébe rakni. Sőt, ha nagyon ki akar kulcsolni egy kis pénzt, elég ha a szék csak papíron lett visszaküldve ;) Elmés ember a magyar, főleg ha adóoptimalizálásról van szó :D

(#4580) Degeczi válasza mrviceguy (#4577) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ezek szerint nem próbáltál még szétszedni már összerakott gázrugós széket...

(#4581) mrviceguy válasza Degeczi (#4580) üzenetére


mrviceguy
tag

Ezek szerint te nem ismered a trükköt, hogy miként lehet leválasztani a mechanikát a gázliftről. :))

(#4582) Degeczi válasza mrviceguy (#4581) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Valóban nem. Hogyan?

(#4583) Gemil


Gemil
tag

Sziasztok!

50-60K árkategóriában van valami bestbuy napi 2-3 órás használatra? 185cm 95kg

A válaszokat előre is köszi!

Minden PC Gamer PC, csak nem mindegy, hogy a pásziánsszal játszol rajta vagy a Crysis 3-mal!! - iPhone 5S

(#4584) Dr. Akula válasza Gemil (#4583) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Markus

(#4585) mrviceguy válasza Degeczi (#4582) üzenetére


mrviceguy
tag

Úgy kezdődik, hogy a törölközők, a csőfogó és a gumikalapács bemennek a bárba, és kijön a csillag, a mechanika és a gázlift sértetlenül. Az, amit egyesek tecsőre feltöltenek, az nettó barbár elmebetegség.

(#4586) Degeczi válasza mrviceguy (#4585) üzenetére


Degeczi
nagyúr

:(

(#4587) Biga123


Biga123
addikt

Hát úgy tűnik nekem nagyon nem váltak be az ikeás székek. 2. Markus van nálam köztük volt egy jarvf is próbára mind2 ben borzasztóra fáj a derekam / hátam. Szal most picit tanácstalan vagyok. Mert más székkel elég nehéz ezt a csereberét eljátszani. Elsőre kényelmesnek tűntek de pár nap / hét után nagyon gáz.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#4588) 4nick8 válasza Biga123 (#4587) üzenetére


4nick8
őstag

Üldögélni jó, munkára alkalmatlan.

(#4589) Szatyor123


Szatyor123
csendes tag

Sziasztok! Én is most nézegetek székeket. Tudtok mondani egy helyet, ahol be is lehet ülni? Kipróbálás nélkül nem szívesen vennék semmilyent.

(#4590) Tsebacsi válasza Szatyor123 (#4589) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Office Plaza-ban elég sok szék kint van, bele lehet ülni, kipróbálni.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#4591) andronymus


andronymus
tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek.
Így a koronavírus miatt meg amúgy is sokat ülök a gép előtt.
Jelenleg valami 1000 éves irodai széken ülök ami nem a legkényelmesebb.

Arra gondoltam, hogy egy "gamer" széket veszek ha már versenyzőknek/streamereknek is kényelmes több mint 10 óra bennülés alatt.

Par alapvető kérdésem lenne:

- mennyire van értelme ennek a gamer szék dolognak tényleg olyan kényelmes mint ahogy előadják?

- fontos , hogy legyen fej és derék párna? valaki használja és dicséri vagy első dolog ami a sarokba köt ki?

- A műbőr vagy szövet a jobb? nem izzadtok bele nem tapadtok bele? nem jobb egy szövet? (secretlabnál is drágább a szövet)
Nem nehéz a szövetet takarítani? (mostani is ilyen szövetes szivacsos valami és szegény 18 év alatt lett egy jól érezhető szaga pedig átszoktam mosni.

- Mennyire tartós a szék maga ?
Számíthatok minimum 10 éves szolgálatra vagy ne is álmodjak róla?

- Műbőr mennyi idő után kezd el lefoszlani?

- Igazából 160.000 Ft-ot sokallok egy sima székért,de ha tényleg olyan jó és tartós mint mondják akkor kifizetem.
Persze hasonlóan jó minőségű és képességű szék olcsobbna jöhet :D de 160e többet nem igazán szeretnék költeni rá.

Személy szerint ez a
a secretlabtól a titan-t néztem ki szövet bevonattal
https://secretlab.eu/collections/titan-series#titan_2020_softweave-black3

Sum adatok:
179 cm
79 kg de lesz az 90 kg a felső maximum részemről.
napi 14 óra benne ülés akár vagy több.
keret max 160.000ft
Granacia minél több annál jobb.

Ami márkát még mondtak de abból nem nagyon nézelődtem:
Tesoro
NOBLE CHAIRS

Válaszokat tapasztalatokat tippet linket előre is köszönöm !
Szép napot!

Üdv

(#4592) mrviceguy


mrviceguy
tag

Amit szerintem nézz meg még ezek mellett az az ArenaRacer - ide szoktak mindig posztolni promókodokat. Adnak öt év teljeskörű garanciát, az meggyőző.
Én sok éve gamer székben ülök, szerintem ebben az ár range-ben ezeknél jobb nincs.
Művőr vs szövet:
Nincs az a szövet, amin négy-öt év után ne látszana az aktív használat - még egy prémium autó szövet ülése is megkopik, bolyhosodik 5 év után, úgyhogy azoknál a tíz év max huzattal érhető el. Ezen kívül abba is beleizzadsz, csak kevésbé veszed észre - és a nehezebb takaríthatósága miatt sokkal kevésbé tud higiénikus lenni, mint a PU bőr.
A szintetikus bőrről én itt írtam párezer HSZ-el feljebb egy méretesebb rant-et, érdemes megnézni; lényeg a lényeg: strapabírásban verhetetlen, ha kezeled 4 havonta, akkor pedig örök élet +1 év az élettartama. Nekem van olyan 6 évvel ezelőtti székem, ami nem hogy kopva nincs, de meg nem mondanád róla, hogy 1 évnél idősebb, pedig kb fél évente egyszer takarítottam meg ápoltam le. Na, ehhez képest hat év alatt csak fejlődött a technológia.
Fej és derékpárna kritikusan fontos - leginkább a derék, vagy integrált deréktámasz. Fejpárnát fogod is használni, meg nem is, egy mozdulattal át lehet fordítani a szék mögé, ha nem kell éppen.

(#4593) Cakkosnyál válasza Szatyor123 (#4589) üzenetére


Cakkosnyál
újonc

Az InGame Bárban ki lehet próbálni az összes Arenaracer széket. Vagy iszol egy whiskey-t.

(#4594) koxx válasza Tsebacsi (#4590) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Pixelnél elég sok szék van amit ki lehet próbálni.

(#4595) koxx válasza andronymus (#4591) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

- mennyire van értelme ennek a gamer szék dolognak tényleg olyan kényelmes mint ahogy előadják?
Igen kényelmes, de nem kell túlgondolni. Egyikben sem lehet felállás nélkül 8-10 órát ülni, ill nem javasolt.
- fontos , hogy legyen fej és derék párna? valaki használja és dicséri vagy első dolog ami a sarokba köt ki?
Egyéni preferencia, hogy ki szereti és ki nem, sztem mindkettő hasznos tud lenni.
- A műbőr vagy szövet a jobb? nem izzadtok bele nem tapadtok bele? nem jobb egy szövet?
A szövet jobb szerintem, műbőrbe hamarabb beleizzadsz nyáron. De vannak jó minőségű PU-s székek.
Számíthatok minimum 10 éves szolgálatra vagy ne is álmodjak róla?
Hamarabb szétmegy, a gázrugó nekem 1,5 év után meghalt az AK székemben. A karfa szétfoszlott 4 év után. De a szövetborítás csak megkopott.
Titan széket nem ajánlanám ehhez a mérethez, én 193/112 vagyok, de néha kicsit nagynak érzem. A benne lévő szivacs pedig elég masszív (kemény) Az eredeti árát nem adnám ki érte.
Viszont beépített deréktámasza van, a kartámla minden irányban állítható, a talapzat nagyon masszív. Én legalább 5 éves élettartamot várok tőle.
Noblechairs székek nagyon jók, főleg mivel tele van vele a hardverapró 85-100ft körül, ennél jobbat jelenleg nem sokat találsz. Tesorot felejtsd el, akkor inkább konyhai hokedli.

(#4596) jocojoe


jocojoe
csendes tag

Sziasztok,

Csendes szemlélője vagyok a fórumnak, én is széket kerestem olvasgatva a hozzászólásokat, lecserélendő a régit. Meló és hobby miatt elkezdett fájni mindenem, kényelmetlen lett valahogy az eddigi szék már, meg észrevettem, hogy billeg, mozog az ülőlap, kikopott a hintamechanika. Meg tudtam, hogy csak jó pénzért fogok jó széket kapni. Szövet borítású széket kerestem, cukivérmacska egyik gazdájaként a műbőr, bőr kiesett. Így az az AranaRacer és a Noblechair kiesett. Pestiként megjártam az Ikeát, Office plázát, Mömax-ot, Möbelix-et, Pixel-t. Kipróbáltam a Markus-t, DXRacer-eket, Arossi és egyéb noname székeket. Markus nem tetszett, bár kényelmes volt elsőre, de pléh széknek tűnt, hiába több éves garanciás, nem nézett ki tartósnak. Arrosi Vernazza-t próbáltam, kényelmes volt, megfelelő szék tűnt, felkerült az esélyesek közé. Amíg aludtam párat rá, tovább keresgéltem, így akadtam rá a Secretlab székekre. Végül Secretlab Titan lett az új szék. Azért döntöttem mert a netes megrendelés, "nem lehet kipróbálni" dolgok ellenére, mert masszív, súlyos, szék méretek alapján nekem megfelelő, jó a szövet választék. Arossi-i szintén meg kellett volna rendelni, de eltántorított a bolt értékelései. 2 hét után ma meg is érkezett a Titan, össze is szereltem leizzadva, ebben van anyag. Mint egy jó kis autóülés kb. Hát ennyi az új székem története. Szék lecserélés mellett elkezdtem tornázni, gyúrni, illetve a lemerevedett izületek miatt csontkovácshoz járni. Illetve még terv a székre egy huzat is, ha már ennyibe került, meg is kéne óvni a cukivérmacskától...

Jocojoe

(#4597) Tsebacsi válasza jocojoe (#4596) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szia!

Gratu a székhez! :C

Tudsz nekem dobni egy linket, honnan rendelted? :R

Köszi,
Tsé

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#4598) koxx válasza jocojoe (#4596) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Grat, jó választás :) nekem is ez a colorway tetszett, de HA-n amit vettem az szürke volt.
Neked nem nyekereg a deréktámasz?

Tsebacsi: amennyire tudom, csak a secretlab gyári oldalán lehet rendelést leadni [link]

[ Szerkesztve ]

(#4599) jocojoe válasza Tsebacsi (#4597) üzenetére


jocojoe
csendes tag

Köszönöm,

Csak secretlab oldalán lehet. Lengyelországból jön a cucc, Fedex hozza.

Ha kell, küldök fotókat, fotóztam végig az összeszerelést, hátha megírom az első beszámolómat/blogomat ide.

[link]

Jocojoe

(#4600) Tsebacsi válasza jocojoe (#4599) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Köszönöm! :R

Nekem nem szükséges, egyenlőre jó a Noble, csak asszonynak kéne lassan valami, és nézelődök, keresgélek :)

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.