Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) batagy válasza PainKiller13 (#300) üzenetére


batagy
őstag

Köszi az infót!

Érdekes dolog ez a gerinccel kapcsolatban, amit írtál. Nekem gyógytornászok azt szokták mondani, hogy éppen az a jó, ha a gerinc dolgozik , mert az ízületeknek , porckorongoknak az a jó, ha az izmok megerősödnek. Ugye mert itt tulajdonképpen arról van szó hogy a gerinc környéki tartó izmokat kell mindig erősíteni, a gyógytornák alkalmával. Pl. ülőlabdát is szoktak ajánlani, aminek direkt az a célja, hogy ne legyen stabil az ülőhely, ezáltal a gerincet a mozgásra, kiegyensúlyozásra késztetve. De az ülőlabdát is csak módjával szabad használni és fokozatosan, mert nagyon megterheli a gerincet.

De el tudom azt is képzelni, hogyha valakinek már mondjuk kopottabbak a porckorongjai és gerincferdülése van (mint pl. nekem), akkor ez a fajta mozgásra kényszerítés nagyon fárasztó és esetleg az izmok már nem tudnak regenerálódni, ha nem engedik őket pihenni. Lehet hogy ilyenkor egy stabil szék jobb mert pihenést is enged kicsit? :F

Az biztos, hogy a hosszan tartó sok ülés nagyon nem tesz jót. A testsúlya és a gyenge gerinc környéki izmok egymásra nyomják a csigolyákat és a porckorong kopás előbb utóbb bekövetkezik. A sok ülés nemcsak a gerincnek, de az általános immunrendszernek és prosztatának , bélrendszernek sem jó. Időnként mindig fel kell állni, nyújtózni, sétálni egyet.

Most nem tudom ezzel előbbre kerültünk-e. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.