Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5551) szasanyi válasza Vertigo18 (#5548) üzenetére


szasanyi
félisten

Itt már nincs prevenció, ez csak a pénzbehajtásról szól. A lényeg: a forint/fő azaz az államkassza bevételének növelése. Lehet jogszerű - mert a sebességhatárokat valóban be kell tartani -, de attól még gusztustalan. Sajnos erre nem lehet más jelzőt találni. :(

(#5552) S e t h


S e t h
nagyúr

Nálunk már a nyomozókat is kiküldik időnként hehe.Miért is nem lepődnek meg egy bcs.-t követően ,hogy adatgyűjtés során szimplán ha azzal reagál a kérdezett, hogy nem segítek önöknek mert megint megbüntettek.
Ilyenkor gyenge érv lenne előhozakodni ,hogy
a, Ön bizonyára szabályt szegett
b, hamis tanúzás bűntettét követi el ha elhallgatja a valót.
Érthető hozzáállás.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#5553) Vertigo18 válasza twine (#5549) üzenetére


Vertigo18
addikt

Tekintettel arra, hogy nem tudom mi volt az utasítás, illetve nem ismerem a kollegát, nagyon nyilatkozni ne tudok...

Annyit, hogy egyszerűen nem értem meg, hogy ha nem kap ilyen utasítást (konkrétan ilyet), akkor mi viszi vajon rá, hogy ilyet csináljon? De figyelembe kell venni azt is, hogy mi van akkor, ha olyan utasítást kapott, hogy "estére ennyi statisztikát!"...

És az utolsó: korrekt eljárás??? Miről beszélünk? Ez a Rendőrség! :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#5554) twine válasza Vertigo18 (#5553) üzenetére


twine
addikt

"És az utolsó: korrekt eljárás??? Miről beszélünk? Ez a Rendőrség! "

Ez a legnagyobb probléma :(( Hogy ez már szinte természetes....A rendőrnek az átlag honpolgár "segítőjének" kellene hogy legyen...Ehelyett az átlag rendes adófizető polgár állatlában meglát egy rendőrt és vigyázba áll a sportszerelet a a naciban, plusz olyat fékez hogy kitapossa a talplemezt a kocsiból, még akkor is ha negyvennel "száguldott" előtte! Na ezt valahogy el kellet hogy érjék.......

A pozitív tapasztalat nagyon ritka...de előferdül:

Multkor megelőztem egy 30-al bandukoló rendőrt egy főútvonalon, késő este! Egy percel később már villantott is félre.....Papírok rendben....de tudja miért állítottuk meg? Tök sötét az autó hátulja...semmi nem világít....Kiszállok....bazz tényleg....ez nem kontakthiba :B Mondom neki hogy épp tegnap hivtam a villamosságist (tényleg igaz volt) hogy begurulnék hozzá egy két dolog miatt, ugyhogy ez holnapra készen lesz! És ha tudom hogy nem világítok meg sem előzöm önöket... :DDD (ezután apró mosoly a rendőr arcán)
Rendőr: Igy azért ne nagyon mászkáljon...hova megy?
-Asszonyért a hév végállomásra.....
Rendőr (Büntetés és fenyegetőzés nélkül) :
-Jó utat, és csináltassa meg minnél előbb!
Talán az egyetlen ilyen pozitiv tapasztalatom cca 11-12 év alatt.....

[ Szerkesztve ]

(#5555) Vertigo18 válasza twine (#5554) üzenetére


Vertigo18
addikt

Én még soha senkit nem büntettem meg azért, mert elromlott a lámpája...

Eszerint itt mindenki elégedett lehet velem... :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#5556) biggamer válasza Vertigo18 (#5555) üzenetére


biggamer
veterán

+van a gyorshajtók ellenszere, elkezdték a telepítéseket : [link] ;] ;)

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#5557) Vertigo18 válasza biggamer (#5556) üzenetére


Vertigo18
addikt

lool! :D

Ne bántsd szegény gyorshajtókat! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#5558) tothm


tothm
őstag

Sziasztok!
Pénteken kaptam egy büntetést, miszerint fizetnem kell 50 ezret, szabálytalan parkolásért, mert behajtani tilos tábla után parkoltam. Nos, hát ez igaz. A helyen van egy behajtani tilos tábla+áruszállítás altábla, utána 50m-re még egy behajtani tilos+kivéve bkv. És én a 2. jelzőtábla után álltam meg, egyébként a megállás oka áruszállítás volt.
A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnék fellebbezni? Mit írjak bele? Esetleg valami más ötlet, javaslat?
Köszi szépen! :R

(#5559) Vertigo18 válasza tothm (#5558) üzenetére


Vertigo18
addikt

Véleményem szerint sokat nem ér, ez közig...

Buktad...

Fénykép van róla...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#5560) _BM_ válasza tothm (#5558) üzenetére


_BM_
senior tag

"Pénteken kaptam egy büntetést, miszerint fizetnem kell 50 ezret, szabálytalan parkolásért"

50 ezret? Ne csináld már! A nejem kocsiját totálkárosra törték balról (1 milliós kár), és 15 ezerre vágták meg a vétkest (aki még pofátlanul panaszt is emelt)

(#5561) _BM_ válasza twine (#5547) üzenetére


_BM_
senior tag

Nem értem, hogy miért baj, ha elbújva ellenőriznek a zsernyákok. Csak akkor van értelme az egésznek, ha szúrópróba-szerű. Az apeh sem szól előre a boltosnak, hogy holnap reggel jövünk, és jól megnézzük, hogy adsz-e nyugtát a vevőnek.

Nem vagyok jogász, de szerintem a kereskedelmi rádiók jogsértést követnek el azzal, hogy rendszeresen bemondják a trafipaxok helyét. Rendőri intézkedés akadályoztatása.

(#5562) Peethy válasza _BM_ (#5561) üzenetére


Peethy
őstag

Van, ahol jogsértő, nálunk nem. Ahogy az sem, hogyha GPS előre jelez, hogy hol van trafi, bár egyes országokban ez is jogsértő.
Amit én még furcsának találok, hogy vehetsz lézerblokkolót, de nem használhatod. Nagybátyámmal legalábbis elrakatták, mikor megállították igazoltatni.

Más, nem közlekedéssel kapcsolatos: kis városkánkban most volt szüreti fesztivál, és nyilván ilyenkor "fokozott a rendőri jelenlét". Ez azért van idézőjelben, mert ez azt jelenti, hogy egy rakás rendőr (kb 10-12 személy) áll a városközponttól 500méterre, eléggé üres helyen, a színpad meg a bazár környékén, ahol meg a forgatag van, egyáltalán nem járnak, másnap meg lehet hallani késelésről, lopásról, stb. Ennek mi értelme van?

(#5563) _BM_ válasza Peethy (#5562) üzenetére


_BM_
senior tag

Tedd a szívedre a kezed. Te hol lennél a helyükben? :D

(#5564) twine válasza _BM_ (#5563) üzenetére


twine
addikt

A trafi mögött elbujva ;)
Látod...nem érted mi a baj ezzel.....pontosan ez.....az adófizető állampolgár felveszi a forgalom tempóját és véletlül beleszalad eg 75km/h-ás "ámokfutásba" az 50-es táblánál.....Semmi gond 30.000.-......Kigazdálkodja,,kifizeti majd másnap lemegy a szüreti mulattságra és megkéselik...pedig 500 m-re ott állnak a rendőrök.......Remélem érted...EZ itt a baj......én hol lennék a helyükbe? Ha nem bírom a vért nem megyek el belgyógyásznak..... ;)

[ Szerkesztve ]

(#5565) _BM_ válasza twine (#5564) üzenetére


_BM_
senior tag

"majd másnap lemegy a szüreti mulattságra és megkéselik."

Teljesen igazad van, de ilyen világot élünk. Hülyéskedtem egyébként. Ez egy rendkívül összetett probléma, külön topikot érdemelne.

(#5566) truba válasza tothm (#5558) üzenetére


truba
tag

Max. annyit tehetsz, hogy írsz egy beadványt és kaphatsz 6 hónap haladékot, de ezután a pénzt egyben kell befizetned.általában megszokták adni

[ Szerkesztve ]

(#5567) -NOKIA- válasza tothm (#5558) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Jogod van fellebbezni --> másodfokú eljárás.

(#5568) -NOKIA- válasza twine (#5564) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Én is sok alúlmotivált rendőrt látok, valószínűleg a 90ezer-100ezer forintos fizetés, és kifizetetlen túlórák az oka...

(#5569) ocsi19


ocsi19
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem, remélem jó helyre írok.

A következő történt az elmúlt bő 1 hónapban:
Augusztus 13.-án kaptam egy levelet a rendőrségtől, hogy július 21.-én rossz helyen parkoltam(megállni tilos táblánál, természetesen nem szándékosan). Ezután augusztus 30.-án kaptam még egyet, ami ugyanerről szólt, de augusztus 13.-ai dátummal(ekkor is rossz helyen parkoltam, mert nehezen észrevehető a tábla és 13.-áig nem sejtettem, hogy rossz helyen állok). Telefonon felhívtam őket és kiderült, hogy augusztus 8.-án is lefényképeztek ugyanott.

A kérdésem az lenne, hogy tud e valaki segíteni abban, hogy az utolsó két büntetést hogy tudnám elkerülni, illetve mennyi idő után évül el a büntetés, ugyanis az augusztus 8.-ait még nem kaptam meg.
Ezen felül még kaptam egy olyan infót, hogy a bírság kiszabása után 7-8munkanappal már a kezemben kéne lennie a levélnek, tehát ebben az esetben el tudtam volna kerülni az utolsó két büntetést, de a leírás elején látszik, hogy ez nem így történt.

Ha valaki tudna segíteni ezeket tisztázni, azt nagyon megköszönném!

üdv.: ocsi

(#5570) ocsi19 válasza ocsi19 (#5569) üzenetére


ocsi19
senior tag

az előző hozzászólásomhoz kapcsolódóan még annyi, hogy nincs felfestéssel kettéválasztva az úttest(olyan, mintha egy sávos lenne), ebben az esetben is érvényes a menetiránnyal szembe parkolás tilalma?

üdv.

(#5571) Debilon válasza ocsi19 (#5570) üzenetére


Debilon
addikt

felfesltésnek miért lenne bármilyen hatása a menetirányra? ha nincs felfestés a menetirány akkor is adott nem?

közig esetében pedig 60 napja van a hatóságnak a határozat kézbesítésére (ha jól tudom)

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#5572) Peethy válasza -NOKIA- (#5568) üzenetére


Peethy
őstag

Én úgy gondolom, hogy szerény hazánkban elég sokan lehetnek alulmotiváltak ilyen fizetés miatt, beszéljünk mondjuk egy kezdő CNC-sről, fodrászról, stb. Nem akarok más munkéjéba beleszólni, de ha tudja, hogy milyen feladatköre van - ami megjegyzem, igen fontos -, akkor miért nem azt csinálja? Mert tudom, hogy ilyen hozzáállással az adott CNC esztergályost vagy fodrászt már régen elküldték volna.

Én nem azt mondom, hogy küldjék el őket, még mielőtt félreértene.. de szerintem nagy vezetési hiányosságok vannak fontos területeken, pl. rendőrség, egészségügy. Mert egyrészt a fizetés motiválja az embert, másrészt pedig a munka megbecsülése - a közember és a felettesei által. És úgy érzem, nem csak a fizetéssel van a gond ebben az esetben.

(#5573) S e t h válasza Peethy (#5572) üzenetére


S e t h
nagyúr

Amikor felszereltem akkor még én is másképpen láttam ezt az egészet.
Azóta belefásultam és nem nagyon látok a környezetemben olyan személyt aki nem és még tudna biztató dolgokat mondani a kezdőknek.Sajnos jelentős mértékben felhígult az állomány, sok olyan kezdő rohangál közöttünk, akik egészen egyszerűen nem tudom miként kerülhettek be és csak tovább rontják a rendőrség megítélését.
Nem célja a kormánynak a tudás, a rutin megbecsülése, ezért a nagy öregek elmenekülnek, nyugdíjba mennek és a gazdasági helyzetre tekintettel viszont fent azt gondolják ,hogy mindig lesz utánpótlás.Igen, lesz, de meg is lehet nézni ,hogy milyen.Hozzánk átvettek pár bv-st, elképesztő amit művelnek avagy nem nem művelnek a munkában.

Ezzel együtt - tehát a megbecsülés, motiváció hiánya, alacsony fizetés - sem lépném át azt a vonalat, ami elválasztja a rendőrt a bűnözőtől és akiről bebizonyosodik ,hogy vétkezett, azzal szemben járjanak is el keményen.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#5574) Vertigo18 válasza S e t h (#5573) üzenetére


Vertigo18
addikt

Egyetértek testvérem...

Mentorként feladatom lenne kiszűrni az olyan tanulókat, akiket itt lefestettél. Csak az a probléma, hogy ha valakiről leírom környezettanulmányban, hogy nem javaslom rendőrnek, és utána odakerül hozzám, mint elsős tanuló, akkor egy kicsit feleslegesnek érzem a melómat...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#5575) truba válasza S e t h (#5573) üzenetére


truba
tag

Hát ez így nagyon gyenge érv, tanítsd meg a kezdőket te a szakmára, mint idősebb kollégának neked lenne ez kötelességed. A fiatalok meg mind ilyenek mint amilyenek írod, az öregebbek szemében mind ilyenek látszottunk, de aztán aki akarta csinálni az ki is vívta a megbecsülést.
A más fegyveres szervtől érkezőkkel meg pláne nem tudom mi a bajod,nálunk van volt bv.-s, és vámos, sőt nbsz.-től érkezett kolléga is, semmi baj velük nekik is meg kell tanítani a szakmát, és aki akarja csinálni az meg is tudja tanulni.
Talán nekem van akkor szerencsém mert jó helyen vagyok, ahol viszonylag normálisan mennek a dolgok és érzem a főnök megbecsüli az általam végzett munkát.

(#5576) Vertigo18 válasza truba (#5575) üzenetére


Vertigo18
addikt

Testvér!

Hidd el, neked van szerencséd! Itt főleg az utolsó mondatodra gondolok, ezt arra értem... :R

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#5577) -NOKIA- válasza Peethy (#5572) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Sőt, képzeljétek, van 65 ezer forintot kereső rendőr is!
Objektumőrök: 1év próbaidő, fele fizetés!

(#5578) _BM_ válasza S e t h (#5573) üzenetére


_BM_
senior tag

Morálisan esik szét az ország, ami a rendőrséget is elérte. Nem lehet kiragadni a rendőrség problémáját az összefüggésekből.

(#5579) S e t h válasza truba (#5575) üzenetére


S e t h
nagyúr

Egy példával had reagáljak az általad leírtakra.
Hosszú évekkel ezelőtt felreppent a hír ,hogy egy közrendes tag kérte az áthelyezését bűnügyre.
Nem szoktam ilyet csinálni, de akkor felhívtam a vezetőnk figyelmét, hogy a közrenden konkrétan pezsgőt bontanak a srác távozása esetén és nagyon sok problémánk lesz még vele.
Ő azt mondta ,hogy tudni fogja kezelni a helyzetet.
Nem tudta.Képzelj el egy hidrogénezett hajzatú göndör fürtös embert, aki ha olyanja van üvöltözik az állampolgárral, bűnözők a barátai és esténként a tuningos verdájával 120-150km/h-s sebességgel full részegen száguldozik és persze erről a városban mindenki tudott.
Nekem elegem volt abból ,hogy a helyszíneken mentegetőznöm kellett a sértettek, tanúk előtt, hogy a kolléga miért nem tud viselkedni, miért csapkod maga körül és szitkozódik orditozva. Többször helyre raktam ,de utána csak áztatott a hátam mögött, ami nem nagyon hatott meg, de ez is kellő támpont volt a személyiségét illetően.
A főnököm azt mondta egyszer ,hogy nem tudom kezelni a srácot, mondom lol, átveszed, nem foglalkozol vezetőként azzal ami egy város számára nyilvánvaló, de még én nem tudom kezelni.E beszélgetés után egy héttel részegen okozott balesetet, amelynek során az utasának a gerince eltört, de emellett szem.szab,megsértése miatt is eljárás indult ellene, ugyanis az utasa egy reménybeli szponzor volt, akit rá akart venni ,hogy támogassa az ő rally versenyzős törekvéseit, de a srác nem akart beülni az ittas "kolléga" mellé, de azért ő jól betuszkolta.
A sztorit csak azért írtam le, hogy megkérdezzem, te milyen vezetői magatartással vezetted volna rá a srácot, hogy nem hogy nem etikus amit művelt, de konkrétan napi szinten követ el bűncselekményt, amellyel rontotta az állomány megítélését.

Más.
Nem megbántani akartam pl.a bv-s srácokat, akik átkerültek hozzánk, de sajnos a tapasztalataim nem túl rózsásak velük kapcsolatosan.
Az általánosítás gyanúját is elkerülve azért meg kell említenem ,hogy van közöttük olyan is akinek a munkája kiemelkedő , példaként szolgálhatna azon kollégák számára, akik a szolg. járműből könyökkel kilógva bömböltetik a tuc-tuc zenét és úgy gurulnak fel és alá a városban.
Vannak olyan kollégák akikben látom a tüzet, ugyanazt a tüzet, ami bennem lobogott anno és velük szeretek is dolgozni , segíteni nekik azon dolgok elsajátításában ami által jó rendőrök lehetnek.
De ne haragudj, olyanokkal nem tudok foglalkozni akik - véleményem szerint - valami esztelen tévedésből kerülhettek a testületbe és csak szégyent hoznak a mundérra. Ők saját maguk alatt ássák a gödröt és pár év alatt le is morzsolódnak, általában egy-egy büntetőeljárás folyományaként.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#5580) S e t h válasza Vertigo18 (#5574) üzenetére


S e t h
nagyúr

A mentorkodásról az jut eszembe ,hogy anno az én mentorom azt terjesztette a kapitányságon ,hogy velem jól lesz vigyázni mert spicli vagyok, azért nem teszem el a pénzt az út mellett.(elévült)
Kezdőként ez nekem óriási pofon volt.Az az ember akinek a feladata lett volna az okításom, mást sem csinált, csak lehúzta a szabálytalankodókat, tele volt bántalmazás hiv. eljárásbanokkal és mindig mással csalta a feleségét szolgálatban, amíg én éppen álló ellenőrzést végeztem.
Ezért is örültem ,hogy relatíve hamar átkerültem bűnügyes vonalra.
Óriási kincs egy tapasztalt mentor, aki valóban feladatának tekinti a következő generációk felkészítését és ezért meg is értem a problémáidat ezzel kapcsolatban.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#5581) S e t h válasza _BM_ (#5578) üzenetére


S e t h
nagyúr

Hatványozottan igaz , hogy a fejétől bűzlik a hal.
Az ország olyan rendőrséget kap, amilyet a kormány akar, ja persze, a mi működésünk a pártpolitikától független, ezt mindig elfelejtem, de miért is.......... :)

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#5582) _BM_ válasza S e t h (#5581) üzenetére


_BM_
senior tag

"Hatványozottan igaz , hogy a fejétől bűzlik a hal."

Én inkább úgy ferdíteném ezt a mondást, hogy együtt bűzlik a fej a hallal. Valamikor, de még nem is olyan rég is 50 ezerszer meggondolta az átlagrendőr, hogy belemenjen-e valami stiklibe, korrupciós témába. És nem kizárólag a büntetési tétel miatt gondolta meg ezerszer (amelyek egyébként nem sokat változtak az idők során), hanem a járulékos következményektől való félelmében. Gondolok itt a megbélyegzésre, arra, hogy tudomást szerez az ügyről a környezet, a rokonság, elveszíti a becsületét a barátok körében, megszégyenül (létezik még ilyen fíling?), visszalép a hierarchiában, nem fog munkát adni neki senki, kigúnyolják a gyerekét az iskolában stb-stb.
Ma már nincs ilyen. Buktam, kirúgtak, fasza csávó maradtam, lépek tovább. Ebben felelős a közmorál, amit persze mesterségesen süllyesztettek le azok, akiknek van eszközük a süllyesztésre, de legalább ekkora az Isten adta nép felelőssége, mert nem képes felismerni semmit az égvilágon. A saját jól felfogott érdekét meg végképp nem!

[ Szerkesztve ]

(#5583) Vertigo18 válasza _BM_ (#5582) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nekem baromi nagy szerencsém lehet, mert a környezetemben egyetlen egy kollega se korrupt. És ezt bármikor ki merem jelenteni!

Ha mindenhol így lenne, okafogyottá válna ez a hozzászólásod! :)

Sajnos nem így van, gondolom! :W

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#5584) _BM_ válasza Vertigo18 (#5583) üzenetére


_BM_
senior tag

Tágabb összefüggésben gondoltam a korrupció szóra. Korrupció=romlás. Az is beletartozik, hogy mondjuk inkább trafipaxozom a fűtött kocsiban, mintsem beavatkozzak egy tömegbunyóba. És ez nem róható fel az egyes rendőröknek, mert rendszerhiba. Ilyen körülmények között én is kerülném a zűrös dolgokat.

(#5585) truba válasza Vertigo18 (#5583) üzenetére


truba
tag

Hát nálunk is rendben mennek a dolgok mint már említettem, korrupciónak nyoma sincs kb. legalább 15 éve, legalábbis tudomásom szerint.

(#5586) Vertigo18 válasza truba (#5585) üzenetére


Vertigo18
addikt

Hálistennek, akkor nem én vagyok naív!!!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#5587) _BM_ válasza S e t h (#5552) üzenetére


_BM_
senior tag

"b, hamis tanúzás bűntettét követi el ha elhallgatja a valót."

Ez már nem egészen így van, ha jól tudom. Eltörölték ugyanis a feljelentési kötelezettséget. Gondolom, hogy ez a terhelő vallomásra is érvényes.

(#5588) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

:( :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5589) barnam_


barnam_
nagyúr

Üdv,
Erről mi a véleményetek? [link]
Régen RTF-re akartam menni, de aztán meggondoltam magam, meg fel se vettek volna. Viszont ezen elgondolkodnék, ha van jövője.

(#5590) Vertigo18 válasza barnam_ (#5589) üzenetére


Vertigo18
addikt

Vazz, még a végén igaz lesz, hogy "minden hülyéből lehet rendőr..."... :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#5591) barnam_ válasza Vertigo18 (#5590) üzenetére


barnam_
nagyúr

Csaknem :D
De komolyan, mi az az objektumőr-kísérő?
Védeni kell az ojjektumot? :DDD

(#5592) _BM_ válasza barnam_ (#5591) üzenetére


_BM_
senior tag

"mi az az objektumőr-kísérő?"

Ő kíséri az objektumőrt. :)

(#5593) biggamer válasza _BM_ (#5592) üzenetére


biggamer
veterán

Azt pedig kíséri az objektumőr-kisérő-kisérő. ;] ;)

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#5594) kételkedem válasza biggamer (#5593) üzenetére


kételkedem
addikt

Őket persze ellenőrizni is kell!
Az objektumőr-kísérő-kísérő ellenőr ellenőre az objektumőr-kísérő-kísérő ellenőr-ellenőr! :U :D

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#5595) philoxenia válasza Vertigo18 (#5590) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Pedig nem, hiszen a létszám korlátozott..... :U ;] :D Bocs... Nem bírtam kihagyni... :B

(a bármelyik szót kellett volna használnod....)

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5596) Zoty@80


Zoty@80
tag

Sziasztok! Lehet, hogy nem pont jó helyen teszem fel a kérdésemet, de kissé tanácstalan vagyok. a helyzet az hogy a minap olyan helyen hagytam az autót ahol nem szabadott volna parkolni és ott várt a kis cetli a szélvédőn hogy feljelentenek. Hangsúlyozom először fordult elő ilyen, és azonnal feljelentenek, nem pedig figyelmeztetnek...na mind1. :((
megjött a kis papír a rendőrségtől, hogy nyilatkozzak arról ki vezette az autót az adott időpontban és többen több félét mondanak ezért nem tudom eldönteni kinek higgyek. Tehát a kérdésem az, hogy ilyen jellegű szabálysértésnél is van objektív felelősség? vagy itt írhatom az adatkérő lapra, hogy családtagom vezette és nem szeretnék rá terhelő vallomást tenni. Létezik még ilyen esetben ez a jogi kiskapu, vagy mindenképpen megb@sznak emiatt? :F
köszi a választ :R

Thermaltake Armor LQCS, Gigabyte H55M-USB3, Intel I7-880, 8GB DDR3 Kingston 1333Mhz, Gigabyte GTX580, Thermaltake bigwater 780 vízhűtés, Benq XL2410T 24" LED, Logitech G19, Roccat Kone, Roccat Taito pad, Roccat Kave 5.1

(#5597) Vertigo18 válasza Zoty@80 (#5596) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ha Megállni Tilosban parkoltál, abban az esetben aztán azt is mondhatod, hogy a pápa vezette, az se hat meg senkit... És feltehetően azért nem figyelmeztettek, mert a törvény nem ad rá lehetőséget...

És igen, a Megállni tilos, az objektív...

Más a helyzet, ha nem Megállni tilosban álltál, de ezt nem részletezted...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#5598) -NOKIA- válasza _BM_ (#5592) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Objektumőr: Azok akiket a parlamentnél látsz, vagy a Sándor palotánál, vagy akik a követségeket őrzik.
Akik erre jelentkeznek ne higgyék azt hogy bármilyen rendőrök lehetnek, ez a képesítés csak erre lesz jó, tehát nem lesz sem járőr, sem nyomozó, stb.
Ezekhez továbbra is rendészeti szakközépiskola vagy rendőrtiszti kell.

(#5599) Vertigo18 válasza -NOKIA- (#5598) üzenetére


Vertigo18
addikt

Viszont abból jó, ha objektumőrnek jelentkeznek, hogy az ott már szolgálatot teljesítő végzett rendőr kikerülhet az utcára, így nem vész el a "nyersanyag"... :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#5600) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Március óta tartó útépítés 30-as tábla és persze a rend éber őrei mérik a gyorshajtókat ( 53-al mentem ).
Persze be fogom fizetni mi mást tehetnék de kicsit inkorrektnek érzem ilyen helyeken méricskélni ahol kilométereken keresztül van kint a 30-as és 40-es tábla. (31-es út felújítása.)
Ráadásul kurvára nem indokolt nincs sávszűkítés csak fel van marva.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.