Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5251) Vertigo18 válasza Newyorker (#5250) üzenetére


Vertigo18
addikt

Jaja, a nyugdíj korhatárról már ezerszer cseréltünk itt eszmét, nem akarom leírni még egyszer a véleményemet...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#5253) Newyorker válasza Vertigo18 (#5251) üzenetére


Newyorker
addikt

Nem is azért írtam, h újból írd le, csak vélemény volt arra, hogy majd ha változás lesz etéren összekapják szépen magukat az idősebb rendőrök!

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#5254) -NOKIA- válasza Newyorker (#5250) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Nem is azzal van a gond hogy a mínuszokban/hőségben/esőben kint szívó,a jogkövető állampolgárral birkozó állomány elmehet kezdvezményesen nyugdíjba, hanem amikor az irodában ücsörgő ( néhol semmit nem csináló ) hivatásos személyek is tiplizhetnek...

(#5255) Vertigo18 válasza -NOKIA- (#5254) üzenetére


Vertigo18
addikt

Itt a pont! A nyomozónak, aki sose volt utcán nem szabadna elmennie korán nyugdíjba!

De a 20 éve -20 fokokban is kint álló, rezgő izületű, 45 éves közteres rendőr ne bírkózzon már 20 éves suhancokkal, és ne fusson utánuk!

És nem, nem fogják őket betenni utcáról irodai beosztásba, de erről is beszéltünk már...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#5256) philoxenia válasza Vertigo18 (#5255) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát pedig a tapasztalatra szükség lenne, valamilyen formában jó lenne ha maradna idősebb is...
Egyébként például a vasútnál bizonyos munkakörökben 0 a nyugdíjkedvezmény, pedig sok olyan hely van, ahol szintén van annyit a szabadban mint a járőr...
Persze igazságos nyugdíj nem létezik, az '58-as mozdonyvezetők megfelelő szolgálati idő /30 év/ után tavaly elmehettek nyugdíjba, míg az '59-esek lehet, hogy csak 6-7 év múlva. Volt akit két hónap munkaviszonyhiány miatt januárban visszarendeltek és lehet, hogy csak mondjuk öt év múlva mehet el...
De az állomásokon sok fizikai munkakörben a korhatár jelenleg 62, egy most 45 évesnek szinte biztosan 65 év. Pedig sok helyen kell szinte egész nap a szabadban lenni és legalább annyit gyalogolni, mint egy járőrnek....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5257) -NOKIA- válasza Vertigo18 (#5255) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Nem rájuk gondoltam.
Hanem a humánigazgatásra, meg személyügyre meg pénzügyre meg ehhez hasonlók.
És ez mind megvan a seregben is, meg a többi hivatásost foglalkoztató helyen.

[ Szerkesztve ]

(#5258) philoxenia válasza -NOKIA- (#5257) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ők is hivatásos állományban vannak? :Y

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5259) Newyorker válasza Vertigo18 (#5255) üzenetére


Newyorker
addikt

van olyan nyomozó, aki sosem volt utcán? ne viccelj már
szerintem az ő utcán létüket ne hasonlítsd a járőréhez

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#5260) Newyorker válasza -NOKIA- (#5257) üzenetére


Newyorker
addikt

így így így így :K hisz ezen munkakörök a gyárakban is megvannak és uezen munkájuk és ők nem mehetnek el korábban

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#5261) -NOKIA- válasza philoxenia (#5258) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Nem mindenki, de vannak.

(#5262) -NOKIA- válasza Newyorker (#5259) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

A nyomozó van azért bőven a területen. Kb fele iroda fele "utca".
A vizsgálói munka inkább olyan 80% iroda, 20% utca.

(#5263) Newyorker válasza -NOKIA- (#5262) üzenetére


Newyorker
addikt

nah ez már reálisabb :K

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#5264) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Nah, akkor mondom nálunk, még mielőtt kamuval vádolnátok: nyomozó 20% utca, 80% iroda; vizsgáló 2% utca, többi az iroda. Ez egy Rendőrkapitányság, egy Rendőrörs, meg egy másik, mellette lévő Kapitányság statisztikája, amit éppen van szerencsém ismerni!

Ne az ideális helyzetet meséljük, hanem ami van!

A moderátorunk hasonlata viszont valós, hisz ugyanazt a vasúti cuccost kell megemelnie az 50 évesnek, mint a 20 évesnek. Csak az nem üt vissza...

Huhh, a személyügyesekbe bele se akartam menni. Nálunk volt egy közalkalmazott személyügyes, aki 3 éve elvégezte az egyik Főiskolát (óvónőképző), aztán a 10 hetes (mert akkor ez volt éppen) átképzőt, és ma már őrnagy (nem tudom hogyan), és ugyanazt a munkát végzi, mint előtte, csak felvettek egy embert titkárnak mellé, aki most közalkalmazott, de már végzi az óvónőképzőt... :W

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#5265) -NOKIA- válasza Vertigo18 (#5264) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

1) 50-50%-ot arra értettem amit én láttam anno gyakorlaton.
Változó helyileg hogy hol mennyi akta van, mennyit tudnak kimenni..

2) "Huhh, a személyügyesekbe bele se akartam menni. Nálunk volt egy közalkalmazott személyügyes, aki 3 éve elvégezte az egyik Főiskolát (óvónőképző), aztán a 10 hetes (mert akkor ez volt éppen) átképzőt, és ma már őrnagy (nem tudom hogyan), és ugyanazt a munkát végzi, mint előtte, csak felvettek egy embert titkárnak mellé, aki most közalkalmazott, de már végzi az óvónőképzőt..."

És hány ilyen van. Nem csak a rendőrségen hanem mindenfelé az állami szektorban.
Meg persze a civilben is, de az a mi szempontunkból nem lényeges.
Meg olyan is van aki ugyanezzel a végzettséggel bűnügyes, vagy netántán közrendes tiszt, később parancsnok!

(#5266) philoxenia válasza -NOKIA- (#5265) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Miért, az óvónőképző a kiskorúakhoz még passzol is, ha Pisti elveszi Julcsi játékát és ki kell vizsgálni az esetet..... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5267) Newyorker válasza philoxenia (#5266) üzenetére


Newyorker
addikt

isibe is jó okítani a gyerkőcöket :DDD

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#5268) kételkedem


kételkedem
addikt

Itt olvasom, hogy: A lángok közé szorult palackok közül többet úgy hatástalanítottak a tűzoltóság mesterlövészei, hogy kilőtték őket - közölte Kisdi Máté, a tűzoltóság sajtóügyeletese szerdán.

Én eddig úgy gondoltam, hogy ilyen esetben a készenlétisektől, vagy a honvédségtől megy egy mesterlövész. Számomra új, hogy tűzoltóéknál is van lövész. :U

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#5269) -NOKIA- válasza kételkedem (#5268) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Jó nagy hülyeséget sikerült valóban leírniuk. :C

(#5270) Newyorker válasza kételkedem (#5268) üzenetére


Newyorker
addikt

TESZ lőtte ki :K

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#5271) S e t h válasza -NOKIA- (#5262) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nálunk a vizsgálói munka 50%-a már közterület--> forrónyom+portyák és a rengeteg ügyészségi lebaszás a nyomozások színvonalának csökkenése és a határidő túllépések miatt.El nem hittem volna anno járőrként, hogy lesz még időszak az életemben , amikor annyit fogok közterületen tölteni mint régen.
Sajnálom nálunk a vizsgálókat, lassan sorba lesznek fenyítve a kirakatrendőrség miatt.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#5272) biggamer


biggamer
veterán

Egy rendőrgyilkos miatt marasztalta el Magyarországot a strasbourgi bíróság : [link]

A legjobb barátom gyilkosa !!!
Kár h +szüntették a halál büntetést, nem lennének ilyen problámák ... :((( :((( :(((

Én a felesége helyében jóóó beperelném a manust, h fizethessen élete végéig.
A kiesett jövedelem miatt, a gyerekek eltartása miatt stb. ... meg amit még rá lehet húzni.

[ Szerkesztve ]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#5273) -NOKIA- válasza biggamer (#5272) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Gondolom a bv-s kollégák kiemelt figyelmét élvezhette. ;]

(#5274) -NOKIA- válasza S e t h (#5271) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Ezért nem mentem bűnügyes végzettséggel a tarsolyomba erre a pályára... :U

(#5275) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

Csak hogy javítsak a cég megítélésén ( túl nagy híre nincs, én is csak egy kis cikket találtam, meg nem mutogatják a tévében úgy mint Győzikét... Meg Mounikát.. )

Jó volt látni a rengeteg egyenruhás kollégát, tanulót, mindenki segített aki tudott. :)

2010. május 20., csütörtök

Sikerült elzárni a Borsod megyei Edelényben a Bódva töltésének azon részeit, amelyeket korábban megbontott a hatalmas árhullám - jelentette a helyszínről az MTI tudósítója csütörtök délután. Két markológép hordta a zúzalékot zsákokban, emellett több százan rakták a töltésre a homokzsákot, hogy megfogják a vizet. Az áradatot sikerült leállítani, elzárták a megbomlott töltésrészeket.

A védekezési munkákban, vízügyi szakemberek koordinálásával, részt vettek a kelet-magyarországi speciális mentősök, illetve a miskolci mentőcsapat tagjai, a miskolci rendészeti szakközépiskola diákjai, a köztársasági őrezred tagjai, emellett más területről érkezett tűzoltók, katasztrófavédők és önkéntesek is segítettek. Az edelényi kastélyhoz vezető úton jól látható módon csökkent a víz szintje, miután megszűnt a vízátfolyás a holtág felé.

[ Szerkesztve ]

(#5276) philoxenia válasza biggamer (#5272) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A 3 millát ki is fizethetné a családnak.....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5277) Lauda válasza biggamer (#5272) üzenetére


Lauda
félisten

Szep kis vilagban elunk. Egy gyilkosnak ne legyenek jogai. Legjobb lenne, ha a gyilkosokat alapbol halalra itelnek, mindenfele tolerancia nelkul.

(#5278) biggamer válasza Lauda (#5277) üzenetére


biggamer
veterán

Ámen ... :R :R :R

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#5279) philoxenia válasza Lauda (#5277) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem ez nagyobb büntetés neki, mint a kivégzés lett volna és lehetőséget is ad a megbánásra... Persze nem biztos, hogy él is vele.... Ha a kapott pénzt mondjuk felajánlaná az áldozat családjának önként például....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5280) apóka válasza biggamer (#5272) üzenetére


apóka
aktív tag

Simán be kéne perelni a meghalt rendőr családjának.
Az ilyenek nem emberek, hogy fordulhat az "Emberi Jogok...." bíróságához??

Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

(#5281) Lauda válasza philoxenia (#5279) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem egy gyilkost ne etessunk, az adofizetok penzebol, foleg ne adjunk neki karteritest. Ha o is megserult akkor sem. Ezek nem erdemlik meg, hogy a draga levegonket szivjak.

(#5282) BioNiCMaN válasza Vertigo18 (#5213) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Nem is igaz. A rendőr a lopót verte ( ha verte :U ), akinek miután az anyájának virágot lopott, volt bőr a képén feljelenteni a rendőrt. Még egy dádá kellett volna neki amikor bement a kapitányságra, hogy feljelentést tegyen. :((

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#5283) -NOKIA- válasza BioNiCMaN (#5282) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

gondolom az ügyészségen tette a feljelentést.

(#5284) biggamer válasza BioNiCMaN (#5282) üzenetére


biggamer
veterán

Nem tudtad vazzeg ???
DEMOKRÁCIA van. ;]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#5285) BioNiCMaN válasza -NOKIA- (#5283) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Az lehet. :U Az ügyészségekről kialakult véleményemet inkább nem osztom meg veletek. :N :(

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#5286) Vertigo18 válasza BioNiCMaN (#5285) üzenetére


Vertigo18
addikt

Hajjaj, úgy látom nem csak nekem van fájdalmas tapasztalatom e téren... :W

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#5287) Newyorker válasza BioNiCMaN (#5285) üzenetére


Newyorker
addikt

öntsd ki csak a szívecskéd :)

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#5288) Lauda


Lauda
félisten

Morfinszállítás közben bukott le egy rendőr

Az ilyen tragya alakokra pont szuksege van a rendorsegnek. :U

(#5289) Newyorker válasza Lauda (#5288) üzenetére


Newyorker
addikt

Rendőrtisztet gyanúsítanak a bankrablással

Meg a másik!

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#5290) Lauda válasza Newyorker (#5289) üzenetére


Lauda
félisten

Szolgalati kocsival es fegyverrel rabol bankot. Te atyavilag, ekkora idiotat.

(#5291) Newyorker válasza Lauda (#5290) üzenetére


Newyorker
addikt

Tudomásom szerint nyugalmazott volt már, szval az kamu, úgy látszik fűszerezni kellett, hogy jobban fogyjon az újság :DDD

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#5292) dbius válasza Newyorker (#5291) üzenetére


dbius
veterán

RSZVSZ-nél dolgozott, nem volt még nyugdíjas.

(#5293) Reno7 válasza Vertigo18 (#5233) üzenetére


Reno7
senior tag

Tudom hogy régi hozzászólás,de a példának írt esetben mit takar az 5 órányi meló (adminisztráció)? 60 oldalnyi papírhalmaz pedig másolatokkal együtt? Vagy vallomások? Egyáltalán tartalmaz olyat ami előreviheti az ügyet? Nekem ez kissé hihetetlen...

Meg a másik,óvónőből lett főtiszt...ilyenből pl őrsparancsnok is lehet?

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#5294) Vertigo18 válasza Reno7 (#5293) üzenetére


Vertigo18
addikt

Az 5 órányi meló az színtiszta papírhalmaz, csak és kizárólag adminisztráció. Ez az ügyet semmiféleképpen nem fogja előrébb vinni, mivel pl. az elkövető, írjon is alá bármiféle jegyzőkönyvet, azt bármikor visszavonhatja. Jah, és ha nem tettem volna eddig, akkor leírom: nem gépelek lassan, kis rutin is van már az ujjamban, így nem én vagyok a béna, nem amiatt lett az 5 óra 5 óra...

Óvónőből lehet Őrsparancsnok, egyedül a Kapitányságvezetőhöz kell a jogi diploma. És természetesen affölött.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#5295) Reno7 válasza Vertigo18 (#5294) üzenetére


Reno7
senior tag

Akkor mi értelme ennyit szenvedni ezzel,ha nincs nagy haszna?

Az őrsparancsnoknak akkor bárki elmehet? Mert ezt veszem ki az írásodból. Ez nem valami bizalomgerjesztő...

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#5296) Newyorker válasza Vertigo18 (#5294) üzenetére


Newyorker
addikt

kapitányságvezetőhöz sem kell, sőt az igazgatóihoz sem kell, főkapsnál van előírva, h min el kell kezdenie, illetve ezeket kiváltják már a most induló vezetőképzők

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#5297) Vertigo18 válasza Newyorker (#5296) üzenetére


Vertigo18
addikt

Én mintha úgy emlékeznék, hogy kb. 5-6 éve előírták Kapitányságvezetői szintnek a jogi diplomát, de lehet, hogy rosszul emlékszem. Akkor nagyon szenvedett a mi kapitány urunk (csupa kisbetűvel), majd elment inkább nyugdíjba. De hangsúlyozom, lehet, hogy tévedek!

Az tuti, hogy Örsparancsnoknak elég BÁRMILYEN főiskola, és átképző...

A rendőr pedig a végeredménytől függetlenül cselekszik. Attól, hogy a Bíróság, Jegyző, esetleg szabálysértési előadó nem fog semmit sem adni, attól én még feljelentéssel élek, ha meg kell tennem...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#5298) -NOKIA- válasza Vertigo18 (#5297) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Szerintem még jó a kapitányságvezető beosztáshoz a Rendőrtiszti Fősikola nemrég indult mesterképzése, ami egyetemi végzettséget ad, neve:
- Rendészeti Vezető (MSc).

[ Szerkesztve ]

(#5299) Vertigo18 válasza -NOKIA- (#5298) üzenetére


Vertigo18
addikt

Lehet, ezért írtam, hogy ebben nem vagyok "komponens" (ahogy az egyik főnököm mondotta volt...)... :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#5300) Calogero


Calogero
addikt

Sziasztok

Azt szeretném megkérdezni hogy rendőrség a nyomozás során mennyire használja mobiltelefon bemérést.
A környéken megszaporodtak az autólopások, és esetleg elrejtenék az autóban egy mobilt.
Es ha bekövetkezne a baj, akkor lenne esély megtalálni az autót?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.