Hirdetés

2024. szeptember 14., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Cy-clone válasza Gabeee (#300) üzenetére


Cy-clone
csendes tag

Na ez a mi kis "játék-palotánk" is egy standard kapható általunk feltuningolt csoda ám :K
Betettünk még egy-két szintet falapokból, minden ilyen helyen apró ajándék-kajákat rejtettünk el, a régi höri nagyon élvezte.
A gégecsövet pedig a Brico-ban vettük, eredeti rendeltetése számunkra ismeretlen - na de ez bennünket nem bizonytalanított el: csövet kerestünk, hát találtunk... a régi hörink nekifutásból ugrott bele amikor már látta hogy közelít a terrárium felé :DDD lükepék... annyiszor eszembe jut...

Füleske ma banánt kapott és a szotyival lelkiismeretesen és kitartóan küzd - egyelőre 0:1, lehet hogy ennek a fajtának túl kemény a héja..

Kerekezni megtanult - dezsávű érzést keltve az éjszakai nyikorgással :DDD

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#302) Gabeee válasza Cy-clone (#301) üzenetére


Gabeee
tag

A szotyit tényleg nagy küzdelmek árán törik fel az enyémek is, aranyosak, amikor forgatják körbe-körbe, és apró csíkokat harapnak ki a héjából, mire sikerül kibontani.

De a nagy kedvenc a lisztkukac, rendesen transzba esnek, ha meglengetem az orruk előtt.

Annyi jópofa hörcsögöm volt már, mind egyéniség. Pl. voltak aranyhörcsögeim is, az egyik kis vörös nagy spieler volt. A kereke alá besepert egy kis forgácsot, az beállt, felmászott a tetejére, onnan elérte a terrárium felső peremét a két első lábával, a sarokban feltornászta a seggét is és átlendült rajta. Bejött a hálószobába, felmászott az éjjeliszekrényre hátul, ahol majdnem hozzáér a falhoz. Az éjjeliszekrény tetejéről átugrott az ágyra, és a bajszával megbirizgálta az orromat. Én frászt kaptam, ő meg szerintem jót röhögött. Persze ezt általában éjszaka adta elő, amikor már aludtam. És ezt számtalanszor megcsinálta. Pedig nem egyszerű mutatvány, mert néha kifigyeltem, hogy az ágy mellé ugrik, és akkor kezdhette elölről. :D

[ Szerkesztve ]

"Jó nyitott elmével élni, de azért annyira ne nyitottal, hogy kiessen rajta az agyad." Carl Sagan

(#303) Cy-clone válasza Gabeee (#302) üzenetére


Cy-clone
csendes tag

Nagyom muris - mi még az előző hörinket is csak kettős security mellett engedtük ki de nem úgy hogy mászkáljon ám akárhová.. csak akkor volt neki szabad a pálya ha meglógott... egyszer majdnem lenyeltem a kanalat ebéd közben, miután egész délelőtt hasztalan kerestük, délben megjelent a papucsomban a zoknimat csípkedve ... gondolom nehéz volt elviselni a látványt hogy mi eszünk ő meg még a terráriumát sem találja .... :DDD

Ó a lisztkukac sztem minden höri álma - de én nem nagyon bírom hallgatni & látni ahogy az élő kukacot ropogtatja az meg közben még mozog is.. (állatvédők remélem nem csukatnak le)
Tény hogy nagyon odavannak érte, mi kis mennyiségben szárított szúnyoglárvát is szoktunk adni neki. Egyszer beleborult a dobozába - alig bírtuk kihalászni a kánaánból. :DDD
Hát vannak emlékek..

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#304) Gabeee válasza Cy-clone (#303) üzenetére


Gabeee
tag

Anno újdonsült höritartóként nem tudtam, mennyire fontos nekik az állati fehérje, így csak sajtot kaptak lisztkukac helyett. Akkor volt egy fiú és lány hörim, anyuci szépen lebabázott, és mind a hat kis gumicukorka szépen felnőtt. Aztán jöttek a problémák. A következő alom mind a 8 újszülött kölykét megrágcsálták, és ez így folytatódott tovább. Kénytelen voltam szétválasztani őket nem és életkor szerint, az egész konyha teli volt terráriummal, vödörrel, lavórral, hörcsöggel.

Arról már nem is szólva, hogy a hörcsögpár testvérek voltak, és a szüleik is, így aztán egy frankó kis beltenyészet gazdája lettem. Végül csak egy kölyök lett selejt, az egyik lábán 3 ujj volt, és a felső fogai ferdén nőttek. Na ez volt a legnagyobb probléma, mert nem tudta koptatni őket, és oldalt kikindikáltak a szájából nagyon hosszan, kb. 2 centire.

Szegénykémnek csak pépes kaját tudtam adni, amit lenyalogatott az ujjamról. Nem is élt túl sokáig. Az is hozzátartozik a történethez, hogy egyszer csípőfogóval lecsíptem a fogait, de utána is ferdén nőtt, nem volt sok értelme. Viszont a kapcsolatunk utána már nem volt a régi, szegénykém kicsit rettegett tőlem... Pedig jót akartam neki, de nem jött össze. :(((

Azóta csak szingli hörcsögöt tartok, semmi komplikáció! :DDD

"Jó nyitott elmével élni, de azért annyira ne nyitottal, hogy kiessen rajta az agyad." Carl Sagan

(#305) Cy-clone válasza Gabeee (#304) üzenetére


Cy-clone
csendes tag

Hát mi is azért nem vettünk mellé másikat - ehhez nem lenne se türelmem, se lelkierőm.
Pedig ma ajánlottak kettőt mert megtudták ismerőseink hogy előző hörink kimúlt - és hát tudták mennyire kötődtünk hozzá...
De neem...

Kérdés: az előző höri házát és berendezéseit kapta meg Füleske, alaposan lesztítottuk, kiszárítottuk valamennyit - de úgy tűnik hogy a háztetőn maradhatott illatminta mert Füleske azonnal kijelölte WC-nek... beázás veszélye fenyegette a házikót úgyhogy ma vettünk neki direkt erre a célra homokot.
Kis tálkában feltettük a háztetőre, mielőtt azonban használatba vette volna, elkezdte enni...
nem lesz ebből baj?
Valamint nem tudom hogy a közlekedőcsőre erősített (természetes anyagú, nem műanyag) raffiamadzag nem okoz-e kárt benne ha elkezdi rágni?
Amióta a régi hörcsögünk meghalt, annyira óvatosak vagyunk... :U

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#306) Gabeee válasza Cy-clone (#305) üzenetére


Gabeee
tag

Homok és rafia ügyben nem tudok tanácsot adni. De csak nem olyan butuskák, hogy olyat esznek meg, ami kárt okoz nekik?

Az én öreg hörim átszellemülten szokta rágni és nyalogatni a kereke pálcáit, biztos ízlik neki. Nekem úgy tűnik, aluminiumból van, vagy valami hasonló fémből. A kerék oldalsó része műanyag, ahhoz hozzá sem szagol.

Viszont a házikója kemény műanyag, a tető egy részét már megette, ami a szélén kilóg. Nyilván a fogait koptatta rajta, de úgy tűnik, semmi baja nem lett tőle.

"Jó nyitott elmével élni, de azért annyira ne nyitottal, hogy kiessen rajta az agyad." Carl Sagan

(#307) Cy-clone válasza Gabeee (#306) üzenetére


Cy-clone
csendes tag

Ó teljes a boldogság... ilyet én még nem láttam: abszolút homokimádat, hanyattfekszik benne, csak az a baj hogy pisi után is ... :N ez is lökött én már látom :D
Palota felső szintje felfedezve, a gégecsőben még meg tud fordulni ugyan de ha ennyit eszik, már nem sokáig...

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#308) Cy-clone


Cy-clone
csendes tag

...azt hiszem atkás lett Füleske... :F a két szeme között 5 perc szünet van a szőrében, ugyan még nem láttam atkát de sztem az...

Ma elviszem állatorvoshoz - remélem nem a homok az oka, állandóan abban fetreng, és eszik és alszik és ... mindent.
Úgy ül benne mint egy kövér kis Buddha a jacuzzi-ban.
Amikor meg elvettük tőle, szabályosan depressziós lett - ott ült a homokozó helyén és gubbasztott nagyokat sóhajtva. :(((

Ja, és hihetetlenül tud ásítani - tisztára úgy csinál mintha egy oroszlán ordítana és teljes testével nyújtózik hozzá... nagyon lükén néz ki. :DDD

Remélem ez a dolog a szőrhullásával és a vakarózással megoldódik... :U

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#309) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

II. Hóbogyó. Lány.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#310) Cy-clone válasza Cy-clone (#308) üzenetére


Cy-clone
csendes tag

Atka.

Kaptunk folyadékot amiből negyed cseppet kell az érintett területen bedörzsölni. :F
Megtettük, várjuk a hatást.

Doktornő azt mondta hogy ez elég veszélyes tud lenni törpehörcsögnél - 1 hét múlva kontroll. Tartásával, higiéniával nincs gond, állítólag a régi (kereskedésben nem megfelelően tárolt) magvak és alom táptalaja az atkának..

Tehát bármikor (újra) előfordulhat... hurrá.. :(((

Algieba: nagyon szép a hörid! :K

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#311) Cy-clone


Cy-clone
csendes tag

Jelentem: meggyógyultunk :K

Füleske bundája újra a régi - a régi homokos puffancs. Még mindig a homokozó a kedvenc, kész röhej amit művel benne.

Most azt hiszem kicsit fogyóra fogjuk a dolgot mert már csak úgy tud ülni hogy szanaszét rakja a hátsó lábait :DDD
Legújabb szokása hogy "dorombol" amikor kézbe vesszük és simogatjuk, még szinte a szemei is forognak a gyönyörűségtől... :D

A homokot mindenkinek ajánlom próbára!

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#312) |AP|


|AP|
veterán

Sziasztok!

Szeretnénk mi is otthonra dzsungáriai törpehörit. Sok oldalt elolvastunk már a tartással kapcsolatban, nagyjából képben vagyunk.
Egy dolgot nem tudok még eldönteni: egyedül legyen, vagy ketten legyenek.
Azt írják, hogy magányosan is jól megvan, de én mégis szeretném, ha ketten lennének. Akkor meg ugyebár, ha fiú-lány, akkor állandó a szaporulat, amivel nem tudnánk mit kezdeni, ha két fiú, akkor nagy valószínűséggel sok lenne a verekedés. Ezért gondoltam arra, hogy talán két kislány jól meglenne, ha kiskoruktól együtt lennének. Erről mi a véleménye a tapasztalt hörcsögösöknek? :)
Az a baj, hogy gondolom amikor még kicsik, akkor nem lehet biztosan megállapítani a nemet, tehát nehéz lehet két fiatal lányt (legjobb lenne ha testvéreket) kifogni.

(#313) RexpecT


RexpecT
addikt

Tegnap én is vettem egy törpehörit :D.Most alszik :).

(#314) bodom87


bodom87
tag

sziasztok!
a törpehörcsögnek milyen a hallása?
át lehet szoktatni nappali életre?

(#315) RexpecT válasza bodom87 (#314) üzenetére


RexpecT
addikt

Elég jó,de hozzászokik a körülötte lévő hangokhoz,viszont szerintem nem lehet átszoktatni nappali életre.

(#316) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Jövő hétvégén ismét törpehörcsög tulaj leszek. :)
Szükségem van a totemállatomra.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#317) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog


Itt kivettem a spontán kreált hörcsöglakot, hogy láthatóak legyenek az új kedvenceim. Még nincs nevük. Roborovszki fiú törpe hörik.


Íme, a hörcsöglakban egyikük. :)

A kicsi terrárium csak rövid ideig lesz az otthonuk, hamarosan sokkal jobb helyre költöztetem át őket.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#318) Moonline. válasza frizso (#252) üzenetére


Moonline.
aktív tag

Nem tudom, honnan veszi ezt minden hörcsögtulaj, de az hogy a hörcsögnek nem kell vizet adni az egy mítosz! Igen is kell, mert a gyümölcs hamar elfonnyad és az állat elpusztul. Nekem amióta van törpehörim mindig itatóból itatom,iszik is belőle rendszeresen. Egyik ismerősöm csak gyümölccsel fedezte a vízigényét (gondolván abban van elég folyadék), és elpusztult neki, szóval csak óvatosan! :)

(#319) Algieba válasza Algieba (#317) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Elajándékoznám a két hörit két külön helyre, mert már ivarérettek és nem viselik el egymást. Nem harapnak!

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#320) Bibby válasza Moonline. (#318) üzenetére


Bibby
addikt

Sosem itattam a törpehörcsögöket amíg voltak, talán pár hetente kaptak egy keveset, de abból is inkább mosakodtak.
Hosszú teljesen egészséges életük volt.

Ελευθερια η θανατος

(#321) nike_


nike_
addikt

Meghalt a hörcsögöm. :(

Élt: 2008. január - 2010. április

Már az utóbbi időben elég beteg volt, mindenhol kikaparta ahol picit is viszketett neki, így nagy dudorok lettek rajta. Az utóbbi hónapokban sokat szenvedett.

(#322) Newyorker válasza nike_ (#321) üzenetére


Newyorker
addikt

részvétem :(

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#323) Noexxa


Noexxa
csendes tag

Sziasztok! Sajnálom hogy nem nagyon irkáltok ide... Csak gondoltam megosztom örömöm, és bánatom... Szeretnék (kapni) egy ilyen kis édespofát, az se baj ha harap :D . Keresgélek, írok mindenhova, mindenkinek, de ajándék dzsungáriai hörcsögöt nehezen kapni... :( Szeretnék még egy átmeneti ketrecet neki max 3000 Ft-ért na az a lehetetlen. Azért szeretnék ajándék hörit mert nekik általában nincs helyük ott ahol vannak, és megmenteném őt. Remélem találok. :DD Már úgy várom az új kicsi családtagot. :)

Nick-em midenhol ez: Noexxa

(#324) deathtania


deathtania
senior tag

most lettem tulajdonosa egy fehér dzsungáriai törpehörinek. annyira kis édes pofa. :D
sajnálom, hogy kevesen írogattok ide, és gondolom kevesen is olvasgatjátok, pedig lenne pár kérdésem hörikkel kapcsolatban.

www.brczart.hu

(#325) mokusné


mokusné
csendes tag

Sziasztok!
Úgy látom kihalt a topik :(
Felnézek majd azért időnként, hátha ír valaki :D
3 dzsungáriai törpehörivel megalapoztam a tenyészetemet, kb 2 hét múlva újabb hörcsik érkeznek majd , az összes alapszín megtalálható lesz nálam. Jövőre pedig a különlegesek, dove, csoki, lila, orosz kék stb. :DD
Imádom őket !

(#326) PindurAnna


PindurAnna
Közösségépítő

Sziasztok..most találtam erre a topicra..nekem is van ö törpehörim :)

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#327) PindurAnna


PindurAnna
Közösségépítő

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#328) david98


david98
csendes tag

Én agy üj tag vagyok tőlem bárki bármit kérdezhet mert tenyésztő vagyok!!!!!!!!!!!!! :)

like

(#329) david98 válasza mokusné (#325) üzenetére


david98
csendes tag

Szivesen megnézném őket talán még venék is. Jólenne ha megmutatnád őket!!!!!!!!!! :R

like

(#330) mokusné válasza david98 (#329) üzenetére


mokusné
csendes tag

Helyileg hol vagy Dávid?
Jelenleg kis vadasaim vannak eladók, de tudok neked megbízható jó tenyésztőket ajánlani akik segítenek mindenben.
[L:/dl/upc/2012-04/15/305304_edue59vrjok4l7wn_kep_005.jpg](IMG:/dl/upc/2012-04/15/305304_edue59vrjok4l7wn_kep_005.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

(#331) david98 válasza mokusné (#330) üzenetére


david98
csendes tag

Éppen én is passzolnék 4dbot még kiscik 4 hetesek kb debrecenben lakom.
Ja és nagyon aranyosak jótanács míg szopnak addig aggyál nekik tejfölt.
:K

like

(#332) david98 válasza mokusné (#330) üzenetére


david98
csendes tag

Mennyi idősek kb 2 hetesek?

like

(#333) PindurAnna válasza david98 (#331) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

Debrecenben mi ingyen osztogattuk meg ha van most is őket :)

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#334) david98 válasza Noexxa (#323) üzenetére


david98
csendes tag

Ha megmondod hol laksz akkor vinnék neked,viszont ketrecet nem tudok adni mert nekünk is kéne szóval ha találsz ketrecet akkor jólenne ha megmondanád hol mert kéne.Előre is köszi :R kb ojan 200ft ért de amúgy alkutárgya :K

[ Szerkesztve ]

like

(#335) david98


david98
csendes tag

Mostanában senki nem ír mért? :(( Jólenne ha valaki jelentkezne mert bajban vagyok :F kéne itató és ketrec nagyon ha valaki tud hejet vagy tudna eladni megköszönném. :C

like

(#336) mokusné válasza david98 (#335) üzenetére


mokusné
csendes tag

Szia! Nem kapok értesítést új hozzászólásról, így nem tudtam hogy írtál . A laptopom se volt nálam, több mint egy hétig.
Alphazoo-ba láttam olcsón itatót.
Enyémek akváriumban vannak. Már sokkal nagyobbak mint a képen, akkorák mint a szüleik. 3 hetes koruktól nemenként külön lettek választva.
Kapott a kismama tejfelt, sajtot és lisztkukacot is.
Több almot nem tervezek, még ezekből se vitt senki...érdeklődő volt, de aztán eltűnt az éterben. (ingyen adom őket pedig) Állatkereskedésbe nem viszem be kígyó eleségnek. :(

(#337) PindurAnna válasza mokusné (#336) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

Mi nekünk is sok volt, de lépcsőházakra kiragasztva hamar elvitték őket ingyen :) Most is egy pici maradt, meg anyuka és apuka :)

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#338) david98 válasza mokusné (#336) üzenetére


david98
csendes tag

Nyugodj meg nem szereti a kígyó a hörcsögöt és köszi az itatót még ketrec kéne.

like

(#339) mokusné válasza david98 (#338) üzenetére


mokusné
csendes tag

Sziasztok!
Anna, erre még nem gondoltam de kipróbálom. :)
Dávid, 98-ban születtél ? Neked milyen színű hörijeid vannak? Akvárium lehet jobban megérné, 30x40 cm egy hörinek kell, az kb 1200 ft.
Teszvesz-vatera ..szét kell nézni, ki lehet fogni jó árban ketrecet.
Nekem onnan van egy mókuskerék meg a futógömb. :DD

[ Szerkesztve ]

(#340) david98 válasza mokusné (#339) üzenetére


david98
csendes tag

Igen 98-ban.Olyanok mint mókusnénak.Akvárium nem ojan jó mert nem tudnak benne anyit mászkálni a ketrecen.Néztem vaterán és már vanis választott.És köszi a tippet. :C :R

like

(#341) mokusné válasza david98 (#340) üzenetére


mokusné
csendes tag

Dávid én vagyok mokusné :D
Szóval neked is vadasak vannak ...
Én elajándékoztam a kicsiket, erre meghalt az anyukájuk :( 1-2 napra rá...úgyhogy most csak 1 törpehörink van.

(#342) PindurAnna válasza mokusné (#341) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

Nekünk egy hete születtek..abból szívesen adok majd :)

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#343) david98 válasza mokusné (#341) üzenetére


david98
csendes tag

Mond meg a postacímed és adok mert most vannak igaz hogy kicsik de várrsz és adok mikéne fiu-lány?

like

(#344) david98 válasza PindurAnna (#342) üzenetére


david98
csendes tag

Köszi még megodolom mert már az enyéim öregek és lehet hogy nemsokára elpusztulnak! :O

like

(#345) david98


david98
csendes tag

Mért nem ír senki!!!!!!!!!!!!!!

like

(#346) david98


david98
csendes tag

Hahaó írjon már valaki+!

like

(#347) david98


david98
csendes tag

ha kell valakinek ketrec akkor szóljonés postán elküldöm!!!!!!!! :Y

like

(#348) david98 válasza Noexxa (#323) üzenetére


david98
csendes tag

ha esetleg még mindig kell akkor szóljál és akár :Y ingyen is :Y elviheted!!!!!!!!!!igen :Y ingyen is :Y

like

(#349) mokusné válasza david98 (#348) üzenetére


mokusné
csendes tag

Dávid írtam privit!

(#350) Ramyika1992


Ramyika1992
újonc

Sziasztok :)
Nemrég vettem egy törpehörcsögöt :) el is neveztem Ödönnek és hát az lenne a kérdésem hogy nagyon sokat alszik nappal főleg este van fenn! Fog ez változni hogy többet lesz fenn nappal vagy inkább megmarad ilyen kis éjjeli állatkának?? :) Köszönöm előre a válaszaitokat :)

(#351) PindurAnna válasza Ramyika1992 (#350) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

Éjszakai állat, de társas lény..egyedül nem jó tartani..

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#352) Hohenembs


Hohenembs
csendes tag

Sziasztok! Fiatal fiú, törpehörcsögöt keresek Veszprémben ingyen, esetleg a héten Pápán. Nagyon jó helyre kerülne!!!

(#353) Szabie85


Szabie85
tag

Nekem is van egy Dzsungáriai hörim Rudi a neve. :)

Samsung Galaxy S5

(#354) PindurAnna


PindurAnna
Közösségépítő

1 darab hófehér dzsungáriai törpehörcsög ingyen elvihető szerető gazdinak Debrecenben :)

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#355) zoli0078


zoli0078
csendes tag

Sziasztok,

Volna egy kérdésem a törpehörcsögökkel kapcsolatban. Volt egy örpehörcsögünk amit pár éve egy kis állatkereskedésben vettünk, hazavittük és mondhatni azonnal lehtett vele foglalkozni kivenni, simogatni meg ilyenek. Kis idő múlva (pár nap) már kézből is evett nem harapott még ha felébresztettük sem. Most viszont van egy újabb kishöri amit ugyan abban a kereskedésben vettünk és az eladó szerinte egy fiatal kislány höri. Namost ez a höri kicsit félősebb mint az előző, de pár nap után már kézből evett pár napraforgó magot és időnként már oldalról meg is lehet simogatni de viszont ha eszik is a kezünkből miután megette a kaját beleharap a kezünkbe. Valahogyan le lehet szoktani erről vagy majd idővel megszokja a dolgot és nem fog harapni?

Üdv

(#356) Hohenembs válasza zoli0078 (#355) üzenetére


Hohenembs
csendes tag

Szerintem megszokja idővel. Nekem több hörim is volt már, és mindegyiknél azt tapasztaltam, hogy nagyon óvatosan tudnak enni kézből, ügyelnek arra, hogy véletlen se harapják meg a kezemet. Még a tejfölt is finoman nyalja le az ujjamról. Volt olyan hörim, amelyik kicsit vadóc volt, de őt is nyugodtan etethettem kézből.

(#357) PindurAnna válasza zoli0078 (#355) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

Tegyél egy saláta levelet a kezedbe arra a kaját és egyre kisebb legyen a saláta levél..

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#358) Hohenembs


Hohenembs
csendes tag

Kék kislány törpehöri eladó 350 Ft-ért Veszprémben. 1 hónapos.

[L:/dl/upc/2013-12/21/369160_kdz0uf92yzletpcs_11.jpg](IMG:/dl/upc/2013-12/21/369160_kdz0uf92yzletpcs_11.thumb.jpg) (/IMG)[/L]

(#359) zoli0078 válasza PindurAnna (#357) üzenetére


zoli0078
csendes tag

Szia,

Közben megoldódott a probléma valóban hozzánk kelett szokni mert pár hét után már kézbe vehető volt és nagyon szelíd lett és azóta is olyan.

Üdv

(#360) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Mekkora futókerék kell a törpehörcsögnek?
10 és 14cm-es közül lehet választani.

(#361) Hohenembs válasza Chesterfield (#360) üzenetére


Hohenembs
csendes tag

Inkább a 14cm-es. Nekem olyan 17-18cm-es van, azt is kiválóan tudja használni.

(#362) Hohenembs


Hohenembs
csendes tag

3 törpehörcsög keres szerető gazdit Veszprémben. 2 bézs fiú és 1 ezüstszürke lány. 3,5 hónaposak. Egészségesek, elevenek, szelídek. Ismerik a golyós itatót és a fürdőhomokot is.

Hörcsögök tartásával/gondozásával kapcsolatban is szívesen segítek. Csak jó helyre, szerető gazdinak adom!

Nagyon változatosan kapnak enni: árpa, hajdina, lenmag, búza, napraforgómag, tökmag, dió, mogyoró, szezámmag, rizs, kölesgolyó, kekszfélék, zabpehely/müzli
mandarin, saláta, alma, uborka, paradicsom, sajt, túró, tejföl/joghurt. Brokkoli, borsó, sárgaborsó. Nagy kedvenc a pizza is.

[L:/dl/upc/2015-09/02/369160_tjvw4emljcu5gjnd_dsc05933.jpg](IMG:/dl/upc/2015-09/02/369160_tjvw4emljcu5gjnd_dsc05933.thumb.jpg) [L:/dl/upc/2015-09/02/369160_yehuvkqi2zpbpz2u_dsc05987.jpg](IMG:/dl/upc/2015-09/02/369160_yehuvkqi2zpbpz2u_dsc05987.thumb.jpg) [L:/dl/upc/2015-09/02/369160_pbnw48vfln2jidj4_dsc05972.jpg](IMG:/dl/upc/2015-09/02/369160_pbnw48vfln2jidj4_dsc05972.thumb.jpg)(/IMG)[/L](/IMG)[/L](/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

(#363) kecz


kecz
aktív tag

Sziasztok!

Él még a topic?
Tegnap vettünk egy Dzsungáriai-t. Elég sokat alszik, bevackolt a kis lakjába. Gondolom most az első pár hét ilyen lesz, amíg meg nem szokja a környezetet.

(#364) kecz


kecz
aktív tag

Bocsi, véletlen volt. :(

[ Szerkesztve ]

(#365) Feri1977


Feri1977
senior tag

Sziasztok! Én hörcsögöt szeretnék venni, ketreccel vagy terrárimmal együtt, akinek lenne eladó, megvenném tőle. Idáig akváriumom volt, de váltani szeretnék, és nagyon aranyosak a hörik, ezért gondoltuk a családdal, hogy legyen.

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#366) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!

Nagy kedvenceink a dzsungáriai törpehörik.
Nem láttatok természetfilmet amiben szerepelnek a természetes élőhelyükön?
Úgy megnéznék egy ilyet a nagy itthoni unalmamban... :K
Ha láttatok és emlékeztek a címére azt osszátok meg velem lécci.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#367) loncsika


loncsika
tag

Nézd mag az Etienne c. filmet, igaz, nem arról szól, amire gondolsz, de jópofa.

If you want to fuck the sky, you must teach your dick to fly.

(#368) loncsika


loncsika
tag

Cuki őkegyelmessége. 🙂

[ Szerkesztve ]

If you want to fuck the sky, you must teach your dick to fly.

Hirdetés

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.