Hirdetés
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Hieronymus: Az igaz barátság kezdete
- Mr Dini: Mindent a StreamSharkról!
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- Meggyi001: Áram nélkül....méltóság nélkül.....
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Meggyi001: Amire figyelned kell Párizsban is...
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: MárkaLánc
-
LOGOUT
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Dißnäëß
nagyúr
válasz
sh4d0w
#29318
üzenetére
Hát, egyrészt ez így van, másrészt fejléc nélküli luks-ról elég nehéz lenne megmondani, hogy az titkosított, annyira random adat, főleg ha előtte teleírtuk a diszket-diszkeket randommal egy dd-vel, majd arra telepítettünk az első 20-30 gigára egy alap rendszert, amit néha használunk is, csak hogy legyen rajta haszontalan "viheted" kategóriájú adat, mögötte meg mondjuk egy free space-re defragolt NTFS/exFAT partíció végig, quickformat módon létrehozva.
Biztosan van tool, ami bizonyos mintákat követve megpróbálja szektorról szektorra beolvasva a teljes lemezt, megállapítani, hogy az a random adat tényleg random adat-e, de azt mondják tőlem okosabbak, hogy IGEN, az TÉNYLEG rohadtul random, fejléc nélkül.
Az meg úgy szvsz még tanult szemnek is fejtörő akkor, mi lészen tovább. (Hacsak nem tesz a fejemhez egy pisztolyt, de arra még mindig ott a truecrypt/veracrypt és az ezzel kompatibilis dm-crypt extension-ök, plausible deniability és társai, de ez már nagyon para, nemérdekel a gyakorlatban).
-
samujózsi
senior tag
válasz
sh4d0w
#29318
üzenetére
Hajnal óta túrom a cvedetails-t és úgy általában a google-t, de nem találom: valamikor az elmúlt 2-3 évben olvastam egy olyan sérülekenységről, ami ellen védelmet jelentett a header hiánya. De nem találom és fogalmam sincs, hogy fakenews áldozata lettem vagy csak most nem találom a vonatkozó infót vagy nem sérülékenység volt, hanem magyarázat az usb-re pakolt header lehetőségére/értelmére. Na mindegy.
Frawly: hogy különböztetsz meg egy random adatokkal (dd if=/dev/urandom of=/dev/sdx ...) felülírt diszket egy header nélküli luks/dm-crypt diszktől? Meg egyáltalán: ha nincs ott a header, ami a kódoláshoz használt kulcsot tartalmazza, akkor mit csinálsz vele?
Ha ott a kulcs, akkor akár brute force is lehet próbálkozni a kinyitásával (a hatékonyságot most hagyjuk
), kulcs nélkül napjaink gépeivel sincs sok értelme. Szerintem.
Új hozzászólás Aktív témák
- Fotók, videók mobillal
- Óra topik
- Poco X8 Pro Max - nem kell ide sem bank, sem akkubank
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Napelem
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Milyen autót vegyek?
- Milyen RAM-ot vegyek?
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- További aktív témák...
- Licencek
- Csere-Beszámítás! Asus Tuf FX506I Gamer Notebook! R7 4800H / 1650Ti / 16GB DDR4 / 512GB SSD
- Dell Precision 5520 15,6" FHD, Xeon E3-1505M v6, 16GB RAM, Quadro 4GB VGA, SSD, jó akku, számla, gar
- 27% - Konfiguráció G5905 / RX580 / H510 / 16GB 2666Mhz / 1TB SSD / 500W
- 218 - Lenovo ThinkBook 16p (G5 IRX) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4060
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
), kulcs nélkül napjaink gépeivel sincs sok értelme. Szerintem.