Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Gran Turismo

Hozzászólások

(#1151) v!ct0y válasza nokia párti (#1150) üzenetére


v!ct0y
veterán

Most a Formulára gyűjtök :)

(#1152) kulfoldi válasza Plutor (#1147) üzenetére


kulfoldi
aktív tag

Szia, hu az tok jo ha ilyen ertelemszeru szamodra, akkor segitenel nekem es Gyurinak az elmagyarazasaban!?

Melyik lehetoseg mire jo, a novelesevel/csokkentesevel mi tortenik? Milyen tipusu palyara milyen beallitas javasolt? Sok gyors kanyar/sok lassu kanyar, sok egyenes, sok huppano, keves huppano, jobb oldal terhelos (jobb korpalya), bal oldal terhelos (bal korpalya), ezek kombinalasa.

Tehat pl. teszem azt

Spring rate: Ha csokkented leesik a fejed, olyan palyara javasolt ahol sok a bal fulhuzigalas.
Ha noveled eltorom a kezed, olyan palyakra jo, ahol a vizbul veszi ki a zokszigent.

Szoval valami ilyesmi gyakorlott szimulatorosoktol, esetleg vilagbajnok autoversenyzoktol GT5 specifikusan marha jol jonne, en nem ertek sajnos hozza, es nem tudok folyamatosan egyforma koroket menni, hogy erezzem, hogy 10% damper extension novelestol nyerek-e +5 szazadot, vagy vesztek. Ha meg tul sok mindent allitok be egyszerre, akkor nem tudom melyik volt elonyos, es melyik hatranyos.

[ Szerkesztve ]

(#1153) blazsey2 válasza kulfoldi (#1152) üzenetére


blazsey2
senior tag

Annyit elárulhatok hogy én hogy szoktam beállítani.
Mivel én szeretem ha egy autó gyors a felfüggesztést mindig keményre állítom a hasmagasságot majdnem teljesen leveszem,a lengéscsillapítót is majdnem teljesen keményre állítom.A kerék összetartáshoz nem szoktam nyúlni.Gyors pályákra a leszorítóerőt elöl hátul 50%-ra teszem.A lassabbaknál ezt lehet növelni ahogy az autó kívánja.
Az esős pályáknál meg pont fordítva kell állítani,majdnem mindent puhábbra,hasmagasságot meg föl ahogy neked jó.A váltó áttételt sajnos már nem lehet állítani mint régen fokozatonként :( csak a végsebességet lehet csökkenteni vagy növelni.
De minden autó más és más ezeket neked kell kitapasztalnod érezned.
Ja és marha sok idő.
Amúgy meg csak az online time trialokra érdemes ennyire belemerülni az állítgatásba mert máshova nemigen kell.

PSN ID:blazseydr

(#1154) Plutor válasza kulfoldi (#1152) üzenetére


Plutor
aktív tag

Ez nehéz kérdés,nagyon kocsitól,pályától függ.Rengeteg idő rájönni,hogy neked mi a jó.
Mindenkinek más a stílusa,ezért nehéz jó setup-t mondani.

A fék az viszonylag egyszerű.Ha fékezés közben kitör a kocsi hátulja,akkor növeld elöl a fékerőt,vagy hátul vedd kisebbre.

[link]
Ezen a linken találtok bővebbet.Nem ehhez a játékhoz,de benne van a lényeg.
Utána nektek kell kísérletezni,hogy milyen beállítás jön be.

A GT5-ben a fékerő állása alapban 5-5. Ez 50%-nak felel meg.Itt külön lehet állítani a fékerőt elöl hátul.

Én igazából csak a Formula,és a History Car versenyeken állítottam kocsit.(ne pattogjon a Cobra :DD )
Igazából online versenyekre,time trialokra van értelme állítgatni.

[ Szerkesztve ]

(#1155) kulfoldi


kulfoldi
aktív tag

Sracok koszonom (szerintem nem csak en) mindkettotoknek, es ha van meg valaki aki hasznos tanaccsal tudna ellatni a hozzam hasonlokat akkor ne kimeljen! :R

Persze, hogy csak online time trialra jo, de oda nagyon! es versenyekre, mert ez a jovo a jatekban miutan kivegeztuk az offline reszt, es ahogy elnezem a fejlesztok is igy vannak ezzel, hiszen most sem keves online tartalmat kaptunk a kovetkezo 2 hetre!

(#1156) Djuree válasza nokia párti (#1150) üzenetére


Djuree
félisten

hogy érted hogy "ő"? mi is ez a b-spec mód pontosan? csináltam már egy pilótát, de még nem próbáltam. azzal a pilótával kell menni, megint ugyanazokon a versenyeken mint az a-ban :F lényegében 2x végigtolod ugyanazt? vagy mi ez?

ezek az eventek lehetetlenek. ha tökéletesen megyek, akkor is csak stagnál a táv az első között, ha egy picit hibázok, már maradok is le :O 5.-6. helynél jobbat nem tudok csinálni...pedig maxos a kocsi amennyire lehet...kapja be aki ezt így kitalálta :DDD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1157) Djuree válasza heihachi (#1146) üzenetére


Djuree
félisten

meglett lazán, igaz 180 lovas volt a kis lupi :DDD

Plutor: akkor ezekszerint lehet állítgatni, csak én nem találtam :R mondjuk csak multira kell majd később, gép ellen olyan mind1...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1158) v!ct0y válasza Djuree (#1156) üzenetére


v!ct0y
veterán

B-specbe te vagy a csapatfőnök. Egy általad kiválasztott AI pilóta megy ugyanazokon a versenyeken mint ami az a-specbe van. Ott szerez tapasztalatot a pilóta de igazából én nem tudom, hogy megy ez mert még csak 1 versenyt nyomtam le vele :)

Az új eventeket meg 2. helyre simán be lehet hozni még ha nem is mész tökéletesen akkor is. De persze ahhoz is kell egy kis tapasztalat :)

(#1159) nokia párti válasza Djuree (#1156) üzenetére


nokia párti
őstag

A Bspec mód= szivatós mód. Annyi végülis ez a Bspec, hogy ugyanazokat a versenyeket kell megcsinálnod, mint az Aspecben, csak annyi különbséggel, hogy több körös mindegyik. De, ha nem szeretnéd kivinni a játékot 100%-ra, akkor szerintem hozzá se kezdj, mert pszchiáter-nél végzed. :D
Egyébként én is rühellem ezt a BSpec módot, jobb lett volna, ha kitalálnak helyette inkább valami más ASpec versenyeket. Végülis nekem sikerül nagy nehezen, mert már mindkét szint 23, szval már nincs olyan messze a vége.

Na melyik eventet nem bírod megcsinálni?

[ Szerkesztve ]

(#1160) blazsey2


blazsey2
senior tag


No comment.

PSN ID:blazseydr

(#1161) heihachi válasza Djuree (#1157) üzenetére


heihachi
addikt

Nekem is meglett elsőre, de annyira tetszett, hogy lenyomtam még párszor :D

[ Szerkesztve ]

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#1162) nokia párti


nokia párti
őstag

Elérte a B-spec szintem a 24-et( nem bírtam abba, hagyni a B-spec módot na :P ) Ezt ki is mutatta a verseny után, viszont, amikor a fő menüben vagyok, ugye vannak fölül a lényeges dolgok( pénz, a-spec szint b-spec szint, jelenlegi autó) ott még mindig 23-ast mutat. Rámentem a driver listre ott meg 24-et, és nem néztem el. Akkor most, hogy van ez??? :F Volt már valakinek ilyen problémája?

Amúgy tényleg a 24 lenne a jó, azt kéne felül is mutatnia.

[ Szerkesztve ]

(#1163) Sonja


Sonja
veterán

Naponta több múzeum kártyát és festéket ad! :K Hétfő - 5, Kedd - 6, Szerda - 7, ma pedig már 8-8! Ez tetszik! :C Ma végre sikerült az utolsó teszt az utolsó előtti lecenszben! Kb. 30-40 próbálkozásra lett meg. :W Tegnap már annyira felidegelt, hogy inkább lekapcsoltam a gépet és mentem aludni. Ma tiszta fejjel kb. 5x-re sikerült. :R

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1164) v!ct0y válasza blazsey2 (#1160) üzenetére


v!ct0y
veterán

Bal első kerék ?:DDD

(#1165) blazsey2 válasza v!ct0y (#1164) üzenetére


blazsey2
senior tag

A kocsi szépségéért raktam be a képet,a hibát nem is láttam :B
Az ünnepek alatt nincs kedve valakinek egy kis online versenyre?
Olyan 300 -400 le közötti autókra gondoltam.
Minimális segítséggel,vagy annyival sem.

PSN ID:blazseydr

(#1166) heihachi válasza v!ct0y (#1164) üzenetére


heihachi
addikt

Sajna a GT5-ben minden kerék ilyen, még a prémium autók kerekei is :( Gondolom majd patchelik...

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#1167) Sonja


Sonja
veterán

Jelenleg így állok. :K

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1168) nokia párti válasza Sonja (#1167) üzenetére


nokia párti
őstag

Nincsen aranyad, nem szégyenled magad? :P Viccet félre téve Grat! Jó hamar eljutottál idáig. Látom a B-speccel te sem törődsz. Úgy tűnik, csak én B-specezek itt. :D

[ Szerkesztve ]

(#1169) Sonja válasza nokia párti (#1168) üzenetére


Sonja
veterán

Kell a fenének arany. Örülök, ha bronzra meg tudom csinálni. :D A B-Spec meg egy nagy ökörség. :U Eleve utálom a menedzselést, így az első verseny után abba is hagytam és baromira nem érdekel. :((( Inkább több A-Spec verseny kellene még, mert azok élvezem! :C

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1170) heihachi válasza Sonja (#1169) üzenetére


heihachi
addikt

Annyira egyetértek :K Egy B-spec versenyt nyomtam le, aztán abban maradtam magammal, hogy ezzel még egyszer nem vagyok hajlandó játszani ebben a módban. Most tényleg három (vagy mennyi) hatástalan ikon felett végig ülni a gép szenvedését... hát ez a játékmód egy akkora baromság. :F Azzal a kocsival amivel a gép ment, én egy fél kört vertem a többiekre, ő meg alig ért be a célba is. Nincs az az Isten, hogy én azt a módot még egyszer elindítsam.

[ Szerkesztve ]

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#1171) AMD_ok válasza heihachi (#1170) üzenetére


AMD_ok
őstag

Annyira szidjátok ezt a módot, hogy mostmár csak kiváncsiságból is el kell indítsam :DDD . Majd később referálok, mi a véleményem :DD

(#1172) Sonja


Sonja
veterán

Hehe, nem lehet több 20 millió kreditnél! :DD

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1173) v!ct0y válasza Sonja (#1172) üzenetére


v!ct0y
veterán

Nem is kell több.

(#1174) Sonja válasza v!ct0y (#1173) üzenetére


Sonja
veterán

Valakinek azért kellett volna! :K

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1175) nokia párti válasza Sonja (#1174) üzenetére


nokia párti
őstag

Ja simán tudok mondani 20 millás kocsikat. :K

Más: Megvettem a 787 mazdát, valami rohadj jó és gyors, sajnos a sok használattól lejött a Mazda felirat ( az van rá írva, hogy ma) lefestéssel vissza tudom rakni?

(#1176) Sonja


Sonja
veterán

Valakinek nincs egy Volkswagen Lupo Cup Car '00 vagy Volkswagen Lupo GTI '01 autója? :F Soha nincs annál a hülye dealernél. :(((

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1177) kulfoldi


kulfoldi
aktív tag

Boldog Karacsonyt kivanok Mindenkinek!

Azt vagjatok, hogy a PD-tol ujfent kaptunk egy kis csomagot, megpedig ujabb Special Eventsek szemelyeben? Ugy nez ki mar peccesek sem kellenek nekik! :Y :C :R

Bazzeg ha ilyen utemben nyomjak nem birom kovetni majd a jatekot (pedig jatszom nem keveset), az elso csomagot sem vegeztem ki, arrol nem is beszelve, hogy a Time trial-okon meg benne sem vagyok az elso 1000-ben...

Aze nem baj, csinaljak csak! :D

Meg egyszer Kellemes Unnepeket!

[ Szerkesztve ]

(#1178) blazsey2 válasza kulfoldi (#1177) üzenetére


blazsey2
senior tag

Azok seasonal eventek de mindegy :)
Igazi kis csemegék Nordschleife nascar autóval jó kis kihívás :K
Én is mindenkinek kellemes ünnepet kívánok.

Nokia:te meg még gyúrjál vazze hogy behozzál :D

PSN ID:blazseydr

(#1179) Sonja


Sonja
veterán

Ehh, beadta az Ending Movie-t! :Y :D 15. szinten vagyok amúgy. :K

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1180) nokia párti válasza blazsey2 (#1178) üzenetére


nokia párti
őstag

Az agyamat eldobom, 93% 1 hónap alatt. :D Szerintem már nyertél, mert nekem még "csak" 75%, de neked hamarabb megvolt :P .
Kellemes ünnepeket kívánok minden fórumtársnak! :R

Sonja:
Ne örülj, hogy már a végén vagy, azt kb. olyan 40% adta be nekem. :D

[ Szerkesztve ]

(#1181) Sonja válasza nokia párti (#1180) üzenetére


Sonja
veterán

Tudom, mivel írta is. :K Nekem 30%-nál adta be! :DDD

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1182) v!ct0y válasza Sonja (#1181) üzenetére


v!ct0y
veterán

Nyugi van még egy féle ending movie is :)

(#1183) gabesy


gabesy
tag

Áldott ünnepeket kívánok mindenkinek!

Gabesy

(#1184) Djuree válasza Sonja (#1176) üzenetére


Djuree
félisten

én is blazsey2 kollégától kaptam kölcsön :K

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1185) Djuree


Djuree
félisten

ez a jaguar xj13 verhetetlen, mindent úgy nyom le mint kés a vajat, vagy hogy mondják :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1186) heihachi


heihachi
addikt

Boldog Karácsonyt minden GT5 játékosnak és fórum olvasónak!

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#1187) nokia párti válasza Djuree (#1185) üzenetére


nokia párti
őstag

Hát én erre nem fogadnék. Mazada 787, Sauber Mercedes, toyota GT-one, Minolta toyota, simán lenyomják a Jaguárodat.
Na erre varjál gombot. :D

(#1188) v!ct0y válasza nokia párti (#1187) üzenetére


v!ct0y
veterán

Még az én HDi-m is :)

(#1189) Djuree válasza nokia párti (#1187) üzenetére


Djuree
félisten

nade ne prototípusokkal hasonlítsd össze. persze egy audi a10 vagy egy peugeot 908 jóhogy lenyomja, meg amiket említettél :DDD meg persze ez egy 66-os autó :C
mondjuk egy enzo vagy egy zonda mellett úgy megy el hogy öröm nézni :D

tényleg arról tudtok valamit hogy a porsche miért nincs benne? csak a ruf hivatalos porsche tuning leányvállalatnak van benne 1-2 modellje, de az is csak a használtpiacon ultra ritkán fordul elő :O

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1190) kulfoldi válasza Djuree (#1189) üzenetére


kulfoldi
aktív tag

Szerintem jogi (vagy a felajanlott penz volt a keves / vagy nem akartak hogy torjenek a kocsik / esetleg nem tartottak eleg realisztikusnak a kocsik reakciojat a valoshoz kepest) okai lehetnek.

Azt nem tudjatok hogy zenet hogy lehet hozzaadni a jatekban szereplo szamokhoz?

Be tudok rakni sajat Playlistet, de akkor csak azokat jatsza, es olyan is volt, hogy berakom, megsem azt jatsza, hanem az eredetieket. :F

En meg azt szeretnem, ha az altalanam hozzaadando szamokkal bovulne a jatek zenei kozul kivalogatott 30 szam, es lenne ugy mondjuk 70 vagy mittomen. Valaki?

(#1191) Djuree válasza kulfoldi (#1190) üzenetére


Djuree
félisten

When in GT Mode go to Music Library > Race BGM tab. Just below these tabs you'll see a gear icon, click on that (BGM Settings (Race)). Firstly select 'Open PS3 system Music folder' and select a song/folder and then select "User BGM (Race)".

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1192) sz_abika


sz_abika
addikt

Hehe jó kis Xmas meglepi ez :)
Neki álltam a NASCAR versenynek a Zöld Pokolban...hát pokoli volt, míg be nem kapcsoltam a spin controlt, aztán megnyertem 5mp-el. Amúgy viszont rémálom volt :P

PSN: xszabikax

(#1193) kulfoldi válasza Djuree (#1191) üzenetére


kulfoldi
aktív tag

Ertem en, csak ugye pont ezt irtam, hogy ez nem hozzaad hanem helyettesit, szoval vagy a sajat, altalam valogatott zenek mennek, vagy a GT5 zenek, en meg a ketto kombinaciojat szeretnem! Nem tudom hogy fogalmazzak mashogy...remelem erted mit szeretnek. :O

[ Szerkesztve ]

(#1194) nokia párti válasza Djuree (#1189) üzenetére


nokia párti
őstag

Meglepő, de én személy szerint örülök annak, hogy nincsenek benne a Porschék. Egyszerűen nem kedvelem azokat az autókat, bár azért elfogadnék szívesen egyet. :D

Sz_abika:
A daytonás Nascarral mi a szitu? Az is olyan könnyen ment? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1195) Djuree válasza kulfoldi (#1193) üzenetére


Djuree
félisten

ja értem. hát azt sztem nem lehet megcsinálni :( van egy zene benne amúgy ami nagyon tetszik, nem tudom mi lehet a címe, elég gyakran megy, egy csaj énekel benne, én csak azt tenném be ha tudnám melyik az :DD

nokia párti: nekem bejönnek "a német műanyag ipar büszkeségei" :DD a hangjuk valami elképesztő, semmi más autó hangjához nem hasonlítható :K persze van bőven autó, annyira nekem sem hiányoznak. sztem később majd beteszik őket, nem hagyják ki végleg őket...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1196) sz_abika válasza nokia párti (#1194) üzenetére


sz_abika
addikt

Röhögni fogsz, de elsőre meglett az ABS off opcióval, ráadásul ugy hogy a 10. kör kezdetén megpördítettek, de a fal megfogott majd a hátsó egyenesben 385-t jöttem szélárnyékba, visszaértem és nyertem :D

PSN: xszabikax

(#1197) nokia párti válasza sz_abika (#1196) üzenetére


nokia párti
őstag

Na hát ezt megnézem... ( kikapcsolom az ABS-t):K Ugyan már megvan aranyra hála Istenkének, de akkor is kíváncsi vagyok rá.

(#1198) sz_abika válasza nokia párti (#1197) üzenetére


sz_abika
addikt

Hát a 10-es ABS-el 310el jöttem ki a kanyarokból, nélküle 330 körül sikerült...
Mondjuk belepiszkáltam másba is, de a lényeg az arany :D ^_^

PSN: xszabikax

(#1199) nokia párti válasza sz_abika (#1198) üzenetére


nokia párti
őstag

Igazat beszélsz. Most próbáltam ki Abs nélkül. Tényleg sokkal könnyebben veszi be a kanyart. wazze, ha ezt én tudom. :) Nem idegeskedek vele. Sosem szoktam babrálni a beállításokat, de ezentúl fogom én is. :K

[ Szerkesztve ]

(#1200) Djuree válasza nokia párti (#1199) üzenetére


Djuree
félisten

én rájöttem hogy a tcs vesz el sokat. nem enged egy sebesség fölé gyorsítani. sosem tudtam mi fogja ennyire a kocsit, mindig tudott volna még sokkal gyorsabban menni, nem váltott 5-ösbe satöbbi, (csak season eventeknél használtam a tcs-t 10-esen), de ezekután kikapcsolom azt is, meg az abs-t is, vagy 2-es 3-as értékre állítom mindkettőt, ott még nem nagyon fogja vissza a kocsit.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Gran Turismo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.