Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  3D Studio Max

Hozzászólások

(#4651) Met


Met
nagyúr

Autó studió renderhez milyen hdr illene? :F Valami kellene mert úgy szebb...

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4652) Nyúltáp válasza Met (#4651) üzenetére


Nyúltáp
senior tag

haat, az gaz ha egy utcat tukroz vissza verda egy studio renderen, szerintem hasznalj csak selfillumos planeket, ill. alap bevilagitast Gi-vel.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#4653) Met válasza Nyúltáp (#4652) üzenetére


Met
nagyúr

gáz nagyon?
[link]

jahh, az autó nem az én művem, csak a festés, gyorsan kellett egy háttérkép :DD

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4654) RefeeZ válasza Met (#4653) üzenetére


RefeeZ
tag

a festés nem gáz imho, a szög amiben renderelted az kicsit,mert így eltörik a nyakam:D de amúgy lett:)

(#4655) Nyúltáp válasza Met (#4653) üzenetére


Nyúltáp
senior tag

jah, szerintem elegge. Ha mindenfelekeppen HDRI-t akarsz hasznalni, valassz olyat aminek a szinvilaga harmonizal a studio rendered hatterevel, de szerintem amugy hot felesleges.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#4656) Nyúltáp


Nyúltáp
senior tag

vadasztam neked par tutorialt, ha esetleg nem ismerned oket
01
02
03
04

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#4657) Met válasza Nyúltáp (#4656) üzenetére


Met
nagyúr

Köszi, az 1-est nem ismertem, ki is próbálom :)

RefeeZ: direkt ilyen érdekes szögben van

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4658) RefeeZ válasza Met (#4657) üzenetére


RefeeZ
tag

értem én, értem jól, csak folyamat ki lettem okítva, hogy ez így pl. fotó ügyileg nem állná meg a helyét, de sejtettem, hogy ez tetszik és ezért ilyen és a modellezős emberke munkája is dícséretes és a textúra is szerintem kafa lett,úgyhogy remélem nem teccettél félreérteni énengemet;)

(#4659) Met válasza RefeeZ (#4658) üzenetére


Met
nagyúr

Nem értettelek félre:)

Próbáltam valami nem annyira általános nézetet találni és hogy az autó is jól látszódjon.
A modell tényleg nagyon jó, a srác (vagy lány? :DDD )oldaláról szedtem, tehát nem warez, de seholse úgy tüntetem fel mintha én csináltam volna. Ez az enyém, első munkám Cars4Ever videó segítségével és nulla Max-es ismerettel :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4660) korikol


korikol
csendes tag

[B]Sziasztok most regisztráltam erre a fantasztikus chatra nekem nagyon tetszik szerinten nektek is puszi :) :C :R

[ Szerkesztve ]

kovács korál

(#4661) Nyúltáp válasza korikol (#4660) üzenetére


Nyúltáp
senior tag

kezcsok
ilyen szepet se mondott meg senki erre a topicra :DDD

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#4662) Met


Met
nagyúr

Miért olyan mintha lebegne az autó?[link]
Hozzáér a kerék a talahoz

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4663) RefeeZ válasza Met (#4662) üzenetére


RefeeZ
tag

ha erőltetni akarnám akkor is legfeljebb az első kerékre mondanám rá, hogy olyan mintha lebegne, ellenben sok okosat nem tudok mondani...nyilván ilyenkor a fényekkel kell variálni, mondjuk az előző render nekem jobban tessett :B

(#4664) korikol


korikol
csendes tag

Sziasztok ha valaki ismer valamilyenm chatot az szoljon nekem me én chatokat keresek és én azt nagyon megköszöném!

:)) ;) :K :P Szertettel: korál

[ Szerkesztve ]

kovács korál

(#4665) korikol


korikol
csendes tag

sziasztok 1 napja regisztráltam ide és nekem ez a honlap nagyon tetszik nekem és én is tdok valamit mutatni nektek de csak azok fogják tudni kezelni akik angolt tenulnak aki angolt tanul ás van messengerje annak itt a címem messenger cimem pinkpinguin@example.com de még nem csak az angolosok vehetnek részt benne me van egy másik chatom és ha valaki nem angolos és mégis valami uj chaton akat részt venni az is vegyen fel messengere!!! :) :)) :D :DD :DDD :o ;] :P ;) :B :K :U :C :Y :R

kovács korál

(#4666) RefeeZ válasza korikol (#4665) üzenetére


RefeeZ
tag

na takarodj innen, de gyorsan

(#4667) Met válasza RefeeZ (#4663) üzenetére


Met
nagyúr

Azt hiszem normál fénynél a shadow biast kellett lejjebb venni. V-ray lightnál nincs ilyen, vagy csak nem találtam.

Az előző render nekem is jobban tetszik de nem értek hozzá, hogy kell kinéznie csak kattintgatok a Max-ben :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4668) Kosztinho


Kosztinho
tag

Sziasztok!

Lenne egy kis technikai problémám.
Egy NURBS surface-böl akarok kivágni (pro)booleannel egyes részeket,de ahogy rákattintok, hogy ezt vágd ki, eltűnik az egész :((( Nincs valakinek valami ötlete, hogy ezzel mit lehetne kezdeni?

(#4669) Met válasza Kosztinho (#4668) üzenetére


Met
nagyúr

Nem nagyon értem ezt a boolean-es dolgot ezért ritkán is használom, de nem lehet, hogy rossz sorrendben jelölted ki az objektumokat? Meg be lehet állítani azt is, hogy mit csináljon, pl. substract stb.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4670) Kosztinho válasza Met (#4669) üzenetére


Kosztinho
tag

A sorrend az biztos ,hogy jó, meg substract-on van. De a vicc az, hogy akármire állítom (union, intersection), akkor is eltünik :F
Boolean helyett nem lehet valami mást használni ilyen célra?(Lehetőleg úgy, hogy NURBS maradjon :) ).

Kicsit kezd felhúzni a dolog,mert két hét múlva le kellene adnom az animációt,és még sehogy se állok vele...

(#4671) Nyúltáp


Nyúltáp
senior tag

Met: Elso kerek tenyleg lebeg picit az arnyekok miatt. A problema szerintem az, hogy a fo feny, ami az arnyekot veti hatulrol vilagitja meg autot, viszont a kerek meg elolrol/alulrol kap fenyt, gondolom egy deritofeny elolrol. Lodd ki, vagy vedd lejjjebb intenzitasat. Amugyis egy talajon allo auto kereke nem igazan kaphat ilyen eros fenyt alulrol, csak nemi foldrol visszapattano szortat.

Masik dolog, hogy kene deriteni picit ugy allezusammen azon az elso kereken, mer igy a gumi feketeje szinte teljesen egybeolvad a kasztni feketejevel, es nem igazan jon at( :DDD ) hogy aza kerek most bizony be van forgatva.

ill. gyanum szerint elkovettel egy szep kis bakit, elegge ugy nez ki, hogy csak a bal oldali kereket forgattad el, jobb oldali vhogy kimaradt :DDD

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#4672) Nyúltáp válasza Kosztinho (#4670) üzenetére


Nyúltáp
senior tag

probald reset xform-ot boolean elott ill. nezd meg minden normalod jo iranyba all e.
ha egyiksem akkor csak siman kuld el a k*rva annnyaba booleant ;] Miert van az hogy egy programhoz sem tudtak meg ertelmes mukodo booleant irni?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#4673) Met válasza Nyúltáp (#4671) üzenetére


Met
nagyúr

Az a jobb kerék bezony nem lett elforgatva, de már javítottam :DDD

Azzal mit lehetne csinálni, hogy a kasztnin a fényforrás fehérje ne legyen annyira fehér? Ha bekapcsolom a texturát vray dirtel akkor jobban néz ki de nagyon halvány lesz a fény

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4674) Nyúltáp válasza Met (#4673) üzenetére


Nyúltáp
senior tag

a selfillumos planekre gondolsz? haigen akkor csak vedd lejjebb intensityjuket, de szerintem rendben vannak igy.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#4675) Met válasza Nyúltáp (#4674) üzenetére


Met
nagyúr

a hátsó sárvédőn meg az éleken látszik főleg

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4676) Kosztinho válasza Nyúltáp (#4672) üzenetére


Kosztinho
tag

Szerintem a k*rvaanyjás megoldás lesz a nyerő :DDD
Megcsinálom polyból aztán kész...De ez boolean közben tényleg tud érdekes dolgokat művelni...

(#4677) Met


Met
nagyúr

Na, így jobb? [link]
Nem tudom miért lett ilyen sárgás árnyalata, Max-ben nem volt csak ps-ben megnyitva láttam.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4678) Met válasza Met (#4677) üzenetére


Met
nagyúr

Most nézem, hogy itt meg kékes :DDD Nem értem de így jobban tetszik

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4679) Nyúltáp válasza Met (#4677) üzenetére


Nyúltáp
senior tag

natess, szep render.
egyetlen dolog zavaro szerintem, a texturadon a smc felirat, ill a sarga csik szele(foleg auto segge fele) eleg elmosott, lehet erdemesebb lenne nagyobb felbontasu texturat hasznalni.
amugy szep fejlodes elso render ota grat.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#4680) Met


Met
nagyúr

Na, módosítottam a festést.[link]
Esetleg olyat lehet, hogy a festésen rajta van egy "átlátszó" réteg amin csak a matricák vannak?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4681) Nyúltáp válasza Met (#4680) üzenetére


Nyúltáp
senior tag

persze, csak ne standard materialt hasznalj, hanem blend-et. Egyik slotba megy paint shader, masikba matricak, masknak meg matricak alphaja

ui: feketen jobban tetszett :)

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#4682) Met válasza Nyúltáp (#4681) üzenetére


Met
nagyúr

Minek a matricának alpha? Meg milyen file formátumba kell elmenteni a matricát?
Vagy sima képfile és az alpha chanel az átlátszó?

A fekete nekem is jobban tetszik csak valamiért úgy nézett ki a fekete a sárga csíkokkal mintha nem is odatartozna. Valahogy túl kontrasztos volt a sárga és teljesen elütött tőle.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4683) Met válasza Nyúltáp (#4681) üzenetére


Met
nagyúr

Itten van, valahogy annyira elüt de nem tudom miért.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4684) Nyúltáp válasza Met (#4683) üzenetére


Nyúltáp
senior tag

szerintem jobb mint keken..igazabol a kekkel van bajom, marmint az arnyalataval, olyan paint-es alapkek, vagynemtom :) Amugy milyen carpaint shader-t hasznalsz? kis noisot vihetnel bele, elethubben nezne ki, ill sarga/fekete szinkombora is igaz, ami a kekre, tul rikito, fekete ne legyen full 100% fekete, sarga meg vmennyivel deszaturaltabb. Ha vray-t hasznalsz renderhez, linkelt shadert le is toltheted akar tanulmanyozas gyanant, csak regelni kell(amiugyis erdemes, nagyon fasza kis shadereket lehet lelni oldalon) alpha meg azart kell matricakhoz, mert ha kulon retegre akarod rakni, akkor vhogy megkell mondani programnak hol legyen atlatszo textura es holne..azaz hol van matrica es hol nincs. Formatum tokmind1, nem kell feltetlenul egy fajlnak lennie texturanak es az alphajanak. Tehat mehet kulon fajlba csak egy fekete feher kep, amit aztan behuzol mask slotba.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#4685) Met válasza Nyúltáp (#4684) üzenetére


Met
nagyúr

Érdekes dolog ez a kék, először Subaru kékre állítottam. Render után egészen világos szappantartó kék lett, egészen mély, majdnem fekete kékre kellett állítani, hogy ezt a végeredményt kapjam.
Onnan szoktam letöltögetni a shadereket:)

1 file a matricákkal és 1 az alphával? Ami fehér a matricák helyén és fekete ahol nincs semmi. Jól értem?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4686) Nyúltáp válasza Met (#4685) üzenetére


Nyúltáp
senior tag

pontosan

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#4687) Met válasza Nyúltáp (#4681) üzenetére


Met
nagyúr

Őőő. Hogy is kell lennie annak a 3 slotnak?
1. v-ray shader ez ok
2. matrica, milyen file formátum sima jpg? Milyen alapra?
3. fekete alapon fehér matrica helyekkel, ez is ok

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4688) Nyúltáp válasza Met (#4687) üzenetére


Nyúltáp
senior tag

csinaltam neked egy szkrinsotot, talan igy erthetobb [link]
file formatum hotmind1, akarmi. Az alap alatt hatteret ertesz gondolom, de azis tokmind1, akar libafoskek is lehet, alpha miatt ugysem latszodik (najo azert erdemes vmi olyasmi arnyalatot valasztani ami dominal a matricad peremenel, igy nem kell 100%osan pontos alphat gyartani, ha veletlenul nagyobb a feher terulet alphan, mint a matricad, nem lesz zavaro fekete/feher/libafoskek perem a matrica korul)

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#4689) Met válasza Nyúltáp (#4688) üzenetére


Met
nagyúr

Áhhá, köszi, már mükszik.
Lehet tegnap is működött csak nem látszik csak a render ablakban és valamiértnem 100%-os az alpha, úgy csináltam, hogy fekete vray festés, a matrica réteg tök sárga, és az alpha fekete alapon fehér, na most a feketéből csoki barna lett, "átüt a sárga.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4690) Nyúltáp válasza Met (#4689) üzenetére


Nyúltáp
senior tag

namost erre nemtok semmi okosat mondani, ha telleg 100%os fekete aza fekete, akkor jonak kene lennie

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#4691) Met válasza Nyúltáp (#4690) üzenetére


Met
nagyúr

Mindegy mert átraktam feketére ahol feketének kell lennie és úgy jó :)
De az a sárga még mindig elüt és nem tudom miért :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4692) Nyúltáp válasza Met (#4691) üzenetére


Nyúltáp
senior tag

valassz egy picit deszaturaltabb szint, ne atomeros retinakiegetos citromsargat :)

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#4693) Met válasza Nyúltáp (#4692) üzenetére


Met
nagyúr

Azt hiszem nem a színnel van baj, Corel alap citrony sárgáját használom.
A dark és brigt multipierrel lehet gond mert ha azt lejjebb veszem akkor nem lesz annyira rikító.
Amit linkeltél, Beetle tutorial beállításait használom.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4694) Nyúltáp válasza Met (#4693) üzenetére


Nyúltáp
senior tag

naigen, color mapping beallitasait, nem erdemes egy az egyben lemasolni tutorialbol, mert elegge jelenetfuggo. De szerintem ne aggodj annyit sarga miatt, PSben ugy korigalod, ahogy akarod, felesleges vert izzadni monitor elott egy tokeletes renderert, mikor fotosoppban siman megoldod 1 perc alatt.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#4695) Met válasza Nyúltáp (#4694) üzenetére


Met
nagyúr

A lámpát, hogy lehetne élethűbbé tenni?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4696) rii


rii
nagyúr

hello

havercsaj venni akar gépet

PS, Illu, ID, Zbrush, meg asszem 3dMax ot is akar ... vagy valamivel renderelni ... (lehet maya?)

milyen vid.car-t ajánlotok, úgy, hogy nem játszik, csak a fentebb írt progikra kell ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#4697) Menthirist válasza rii (#4696) üzenetére


Menthirist
veterán

ha gazdag, akkor quadro / firegl, ha nem, akkor 8600< geforce vagy 3-as széria feletti ati... én perpill 4830/50/70-et ajánlanék, amilyen kitellik... amúgy is a proci/ram a lényeg...

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#4698) rii válasza Menthirist (#4697) üzenetére


rii
nagyúr

mivel nem fog jádzani, ezért a legolcsóbb pénzből szeretném kihozni ... (:
inkább HDD-t pakolnék még neki a gépébe ... talán a scratch disk is örülne egy raid-nak ...

" .... amúgy is a proci/ram a lényeg... ... "

ebben minden benne van (-:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#4699) Menthirist válasza rii (#4698) üzenetére


Menthirist
veterán

biztos örülne, de a szoftveres raidektől nem kell csodát várni... én mindig ár/teljesítményt nézek egy karinál, és noha a maya túl sokat nem profitál az erős vga-ból, de a mubdox nagyon szereti... meg elvileg a ps cs4 is. kevesebből is lehet, de a 8-as nv és a 2-es ati sorozattól már videót is dekódol, és ha nem is játszik, azért hd filmet lehet nézne :)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#4700) Nyúltáp válasza Met (#4695) üzenetére


Nyúltáp
senior tag

ez talan segit, szerintem egesz jo.

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  3D Studio Max
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.