Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  3D Studio Max

Hozzászólások

(#1) Jinghis33


Jinghis33
csendes tag

Ide kérek mindent ami kapcsolatban van a 3d studio max-al Képeket,totural-okat,plugin-eket,véleményeket,stb...:

(#2) Menthirist


Menthirist
veterán

Mire vagy kíváncsi?
World3D.hu jó portál
Vagy a 3D.lap.hu
Tutorialokért meg dobj egy mailt (paydogs@freemail.hu). Sok címem van, bár én mostanában Maya-zgatok

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#3) Jinghis33


Jinghis33
csendes tag

Csak ennyi?Azt hittem több programozó grafikus van itt.

(#4) taltos


taltos
senior tag

(#5) KovacsUr válasza taltos (#4) üzenetére


KovacsUr
addikt

A számból vetted ki a szót. (Fúj! :DDD) Bővebben: link

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#6) jimmy399


jimmy399
senior tag

Halihóka!

Nekem a 3d stuDiomaX-ről az a vélemyényem, hogy egy nagy csomó királyság, csak az a gond vele, hogy bűséges angol tudás nélkül nem sok mindet lehet vele kezdeni.
Csak ennyi.

--- N/A ---

(#7) Jinghis33


Jinghis33
csendes tag

Vannak már magyar nyelvű használati könyvek.

(#8) Menthirist


Menthirist
veterán

Ja. 3DS MAX-hoz még mindíg több magyar irodalmat lehet találni, mint a Maya-hoz. Pedig az még többet tud. Én most azt nyomom, de csak angol tutorialok vannak. Studio-ho zpedig most olvastam ki a 3D Studio MAX 5 Biblia 1-2-t. Összesen ~2000 oldal.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#9) Menthirist


Menthirist
veterán

Azt hiszem egyhamar nem fogok visszatérni a 3DS-re, annira jó a Maya. Talán majd valamikor a 3DS9-nél :D

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#10) Jinghis33


Jinghis33
csendes tag

Hahó!
Tutorial-okra vagyok éhes.Input,input!!

(#11) Latissimus Dorsi válasza Jinghis33 (#10) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

Tessék:

Bővebben: link

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#12) k.t.a.


k.t.a.
senior tag

Hali!

Főleg modellezéssel foglalkozom, és lenne egy kérdésem. A gond kicsit alap, de egyszerűen nem jövök rá. Szóval, ha mondjuk görbéket (spline) szerkesztek, akkor hogyan lehet egyszerre több normálvektort kijelölni, és adott értékkel mozgatni, forgatni, stb. Pontoknál, vonalaknál, és polygonoknál tudom, csak normálvektoroknál nem megy. SEGÍTSETEK!!! :O

(#13) kisbalázs


kisbalázs
tag

A vonalaknak van normálvektorjuk??

Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

(#14) GBX válasza kisbalázs (#13) üzenetére


GBX
aktív tag

nem azoknak elméletileg végtelen normálvektoruk van ami a vonal irányára merőlegesek és mind a 360 fokban láteznek. egy siknak pl a 3szögnek már van nvectora de a vonalnak csak irányvectora van.

HiTech 486 DX4 120Mhz AMD, 24MB 36bit RAM, 800 MB Conner HDD

(#15) thomas384


thomas384
csendes tag

hi.

max 7 serial?
:DD
ki a thomas32?
az én akartam lenni:(( , vazze
max kérdések jöhetnek!

thomas

(#16) kisbalázs


kisbalázs
tag

Akkor jól tudtam

Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

(#17) yksz válasza thomas384 (#15) üzenetére


yksz
aktív tag

? Csak halkan jegyzem meg, nem rosz értelemben hogy vannak keresők:
Bővebben: link

Fly away my precious knowledge fly far away

(#18) !Psycho!


!Psycho!
csendes tag

Küldtem Menthiristnek tutorialokért mailt (vagy másfél hete), de nem írt vissza semmit!!!! :(

Én nem vagyok őrült...
...a fejemben a hangok is ezt mondogatják!


:DD

(#19) joe o4 válasza Menthirist (#9) üzenetére


joe o4
tag

azt a mayát honnan tom letölteni???

http://joe04.atw.hu

(#20) Dilikutya válasza joe o4 (#19) üzenetére


Dilikutya
félisten

Innen: Bővebben: link

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#21) joe o4


joe o4
tag

ezt a 3d studio max-ot honnan lehet letölteni???
szeretném én is megtanulni

http://joe04.atw.hu

(#22) Dilikutya válasza joe o4 (#21) üzenetére


Dilikutya
félisten

Azt pedig innen: Bővebben: link
De egy gugli csodákra képes...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23) joe o4 válasza Dilikutya (#20) üzenetére


joe o4
tag

hiába regisztrálok nemtom hol lehet letölteni
hol lehet?

http://joe04.atw.hu

(#24) joe o4 válasza Dilikutya (#22) üzenetére


joe o4
tag

muszáj regisztrálni??:(

http://joe04.atw.hu

(#25) Dilikutya válasza joe o4 (#24) üzenetére


Dilikutya
félisten

Passz. Lövésem sincs egyébként, valahogy innen lehet. Egyébként Trial verzió mindkét progi, ne érjen meglepetésként :) Amugy nemtom mimindent kell megcsinálni, hogy letölthetsd, nekem nem innen van meg:)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#26) joe o4 válasza Dilikutya (#25) üzenetére


joe o4
tag

ugye nem kell fizetni
habár csak hülye adatokat attam meg

http://joe04.atw.hu

(#27) Dilikutya válasza joe o4 (#26) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez ingyenes próbaverzió. Azt hiszem, a lerenderelt cuccokban ott lesz valami felirat, és talán időkorlátos is.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#28) joe o4


joe o4
tag

nekem ez a progi kínai
nem értem a használatát
sosem értettem

http://joe04.atw.hu

(#29) kisbalázs


kisbalázs
tag

Akkor inkább ne erőltesd.

Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

(#30) bizar


bizar
csendes tag

hi!
valaki nem tud valami jó textúrákat??

[szerkesztve]

(#31) Vinya


Vinya
csendes tag

Szeveasztok
Mayazok és egy jobb procit szeretnék venni. AMD-re gondoltam, de sokak szerint jobb a Pentium, mert azzal rövidebb a renderelés, gyorsabb stb. Én is hasonló dolgokat olvasgattam róla. De nem tudom mi igaz és mi nem. Ebben szeretnék tanácsot kérni.
Köszi.

(#32) Manitou válasza Vinya (#31) üzenetére


Manitou
addikt

Ez így van. De Athlon 64 lehet nem lasabb egy P4-nél renderelést tekintve. AMD Barton, sempron..... viszont tuti lasabb.

(#33) I_Am válasza Manitou (#32) üzenetére


I_Am
veterán

Hyper threading-ről hallottál már? Csak mert Maya és 3Dmax igencsak gyorsabb HT-vel, mint néküle, hiába A64. Főleg ha menet közben még a géphez is hozzá akarsz férni.

[Szerkesztve]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#34) Manitou válasza I_Am (#33) üzenetére


Manitou
addikt

Ott volt a mondatomban a lehet... szóval akkor ezek szerint nem . :)

(#35) bizar


bizar
csendes tag

én 3 napja nyomatom vele..de már elég jól megy hozzám képest..az alapokat meg ilyeneket m,egtoom csinálni...pedig német tagozatos vagyok:DDD

[szerkesztve]

(#36) kisbalázs


kisbalázs
tag

A totlal textures az egy egész korrekt textúragyújtemény. A 3dtotal.com csinálja asszem.

Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

(#37) kisbalázs válasza bizar (#30) üzenetére


kisbalázs
tag

Nem asszem hanem tuti.

[Szerkesztve]

Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

(#38) Jinghis33


Jinghis33
csendes tag

Csöves!
Sajnálom ha ennyire akaratos voltam,de nem tudtam hogy ennyi 3d max-os van az országban.De nem tudtok segíteni valamiben.Az animálásban még mindíg sz*r vagyok.Nem tudtok veltlenül honlapot ajánlani,illetve nem tudjátok elmagyarázni véletlenül.:(((

(#39) dreamlite


dreamlite
csendes tag

Sziasztok!

Ha érdekel benneteket a számítógépes grafika, lessétek meg ezt a magyar community site-ot:

http://www.pclife.hu/2d --> Bővebben: link

Elég jó képek vannak, kezdve a PS munkáktól egészen a 3D Studio Max-ig, minden. Ha vannak jó munkáitok, szerintem töltsétek fel! :)



[Szerkesztve]

(#40) DrSoul


DrSoul
őstag

Sziasztok!
Olvasom itt, hogy van, aki kiolvasta már a 3dStudio Max 5 Bibliát, ami 2000 oldal.
Ezt vki kölcsön adja? Elektronikus forma? Vagy csak papír formában kapható?

Mindig az X jelöli a pontot...

(#41) DrSoul válasza DrSoul (#40) üzenetére


DrSoul
őstag

senki? :F

Mindig az X jelöli a pontot...

(#42) DanielKaiser válasza DrSoul (#41) üzenetére


DanielKaiser
csendes tag

Hali! Nekem van egy ''csak'' 750 oldalból álló 3dsmax pdf formátumú irományom és egy 193 oldalas max4 es pdf-em (de az ebben olvashatókat nyilván fel tudod használni max5-6-7ben. Ha érdekel átküldöm.

Az emberiség olyan, mint a krumpli. A java a föld alatt van.

(#43) DanielKaiser


DanielKaiser
csendes tag

Viszont nekem is lenne 1 kérdésem azokhoz akik 98SE alól használják a MAX6-ot. A problem a köv: már a telepítés sem megy, mert vmi 3as peccsről beszél és arról, hogy IE6 kell neki (hogy minek azt nem tudom, ez is lehet egy kérdés). A főkérdés az: kinek van meg az a bizonyos 3as peccs, vagy mit ''bűvészkedett, hogy felmenjen 98se alá? Remélem valaki tudja a választ, emrt már nagyon szeretnék ezzel a progiva dolgozni. thx

Az emberiség olyan, mint a krumpli. A java a föld alatt van.

(#44) DrSoul válasza DanielKaiser (#42) üzenetére


DrSoul
őstag

Na, kezdésnek az is jó, ha magyarul van! :D
Nézegetem közben a progi angol Help file-át, de azért jó, ha magyarul is van vmi...
Megköszönném, ha átküldenéd, de mennyit foglal? Biztos sokat, a hotmail nekem nem fogja átvenni (sajna csak 2Mb, és van már rajta sok levél... Pedig tesom most csinált hotmail címet, már lehet 20Mb-os is a postafiok, de nem tudom, hogy a régi címem hogy lehetne az... új címet nem akarok... :O ).
Szoktál DC-zni? :DDD

Mindig az X jelöli a pontot...

(#45) DanielKaiser válasza DrSoul (#44) üzenetére


DanielKaiser
csendes tag

Nah elkezdtem feltölteni őket a honlapomra. Nemsokára kapsz linket :DD
A fájlok: 12,5 és 16mb-osak

[Szerkesztve]

Az emberiség olyan, mint a krumpli. A java a föld alatt van.

(#46) DrSoul válasza DanielKaiser (#45) üzenetére


DrSoul
őstag

Nagyon szépen köszönöm!!! :D

Mindig az X jelöli a pontot...

(#47) DanielKaiser


DanielKaiser
csendes tag

A ''nagykönyv'' Bővebben: link
A MAX 4esről szóló változat: Bővebben: link


[Szerkesztve]

Az emberiség olyan, mint a krumpli. A java a föld alatt van.

(#48) Tsunami válasza DanielKaiser (#43) üzenetére


Tsunami
senior tag

Eléggé bajos a dolog, mivel utoljára a max 4 volt ami teljesen jól futott 98SE-n ha jól tudom.
De szvsz már nem is érdemes maxozni egy olyan gépen, ami nem bír el egy XP-t sem.

''három a kettő tizen''

(#49) DrSoul válasza DanielKaiser (#47) üzenetére


DrSoul
őstag

Nem értem... A link bejön, de amikor 'mentés másként'... akkor 71%-nál a másolás leblokkol (amikor csak ''repked a papír'', de semmi tovább...). többször is próbáltam...
Lehet, hogy nálam van vmi bibi?

Mindig az X jelöli a pontot...

(#50) I_Am válasza DrSoul (#49) üzenetére


I_Am
veterán

Letöltésvezérlővel nem próbáltad? (Flashget, getright, stb)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  3D Studio Max
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.