Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50401) cocka válasza Soma01 (#50399) üzenetére


cocka
veterán

LOL Az IE8 mit tölt be manapság? Kb. semmit. Max. Google-t.

(#50402) Soma01 válasza quailstorm (#50400) üzenetére


Soma01
veterán

Azt nem tudom, hogy mi, de gondolom, nem frissülnek a tanúsítványok új telepítéskor. Ami régóta fel van rakva, azon meg már frissültek és egy idő múlva azok sem fognak majd frissülni?

A POSReadyre frissítés mit jelent?

cocka
Nem azzal akarok netezni, de a Chrome a Win saját / IE? tanúsítvány rendszerét/net beállításait használja és az online telepítők e miatt nem mennek zökkenőmentesen. Nem mind megy.
Persze, böngészőcsere lesz, mert utána meg az oldalak nem jönnek majd be a régi böngésző(k) miatt.

[ Szerkesztve ]

(#50403) Doky586 válasza Soma01 (#50399) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nézegettem én is ezügyben kicsit az XP-t. Szerintem a TLS 1.2 hiányzik sok weboldalnak. Viszont csak az IE9 tudná ezt POSReady-vel, de magyar XP-re nincs IE9 csak IE8. (Angolra persze van). Ezért inkább olyan böngészőt használj ami nem a OS beépített TLS-ét használja.. [link]

[ Szerkesztve ]

(#50405) Doky586 válasza #90384640 (#50404) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én pont e szerint csináltam. Kivéve hogy itt az angol verziós KB van linkelve, ami a magyar winhez nyelvi hibát dob, ezért a MS-töl letöltöttem ugyanezen KB magyar verzióját, ami fel is ment rendesen. Reg-ek beimportálva, ellenőrizve. Újraindítás megvolt. Az IE8 (internet) tulajdonságoknál maradt hogy a TLS 1.0 a legmagasabb verzió. Akkor jó ez így?

[ Szerkesztve ]

(#50407) Doky586 válasza #90384640 (#50406) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam nem úgy néz ki mint nálad, hanem így: [kép] [kép]
Mivel az általad mutatott kép is az IE része, ezért azt hittem ez szükséges, de ráakadtam a tesztoldalra ahol a Firefox teljesíti a TLS 1.2-t [kép], viszont az IE8 be se tud oda lépni. Te hogy-mivel oldottad meg hogy az IE menüjében szerepeljen az 1.2..? [kép]

(#50409) Doky586 válasza #90384640 (#50408) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ott látszik a képen [kép] hogy mindkettő megtörtént..

(#50411) Doky586 válasza #90384640 (#50410) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Köszönöm, így már sikerült oda a menübe bevarázsolni. [kép] :R

Tehát teljesen más reg kulcs kellett és másik KB frissítő csomag. :))

Ámbár mellékesen megjegyzem hogy ez a beállítás a Firefox-ra semmilyen hatást nem gyakarolt és az IE8-al így se lehet sehova https -el csatlakozni, úgyhogy igazából teljesen felesleges volt. :U

[ Szerkesztve ]

(#50413) Doky586 válasza #90384640 (#50412) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ahogy már tegnap mutattam a (#50407) -ben, még mielőtt sikerült az 1.2-t a menübe bevarázsolni, a Firefox (amit használok) már akkor tudta, és használta az 1.2-t.. Ehhez képest semmi se változott. Minek kellett volna változnia?

(#50415) brd válasza #90384640 (#50412) üzenetére


brd
nagyúr

A Firefox-nak saját TLS implementációja van (ezért is működött már korábban is a topictársnak), nem ezért kell bekapcsolni a TLS1.2-t (és lehetőleg kikapcsolni a korábbiakat).

The only real valuable thing is intuition.

(#50416) batyuska100


batyuska100
senior tag

Valahonnan még lehet frissítéseket beszerezni xphez?
:F

(#50417) cocka válasza batyuska100 (#50416) üzenetére


cocka
veterán

Pl. Windóz update-ről. De ahhoz egy rakat előkészület kell. Feltelepíteni mindenféle offline frissítést, amivel idomítható, hogy hajlandó legyen a windóz update-ről bármit is letölteni.

Anno ezt a csomagot állítottam össze magamnak:

[link]

(#50418) batyuska100 válasza cocka (#50417) üzenetére


batyuska100
senior tag

Ezeket csak fel kell telepíteni vagy valami más dolgom is lesz?
Elég sok szerencsém volt az xphez de még nem vagyok profi

(#50419) Frawly válasza #90384640 (#50414) üzenetére


Frawly
veterán

Meg lehet fontolni, hogy valaki az XP Postready 2009-es kiadást telepíti a normál XP Prof helyett. A Posready 2009 kiadás gyorsabban települ, mivel modern telepítője van, ami lemezképet klónoz fel, és újabbak a defaultjai, nem kell mindenféle registry hackel szenvedni, hogy legyen frissítés, TLS, stb., meg az SP3 utáni frissítések is mind rajta vannak. Plusz aktiváció sincs már rajta talán, igaz az talán XP-n sincs, mióta az aktivációs szervereket lekapcsolták. Egy hátránya van a Posready 2009-nek, hogy csak 32 bites, csak XP Prof-nak megfelelő változat van (nincs belőle Home) és csak angolul elérhető, persze szerintem ezek egyike sem valódi hátrány.

IE8-cal én sem szenvednék már, TLS-től függetlenül sem. Eleve sose volt jó böngésző, már TLS nélküli oldalak között is sok van, amit egyszerűen nem hoz be, mert nem támogatja rendesen a HTML5, CSS3 szabványokat. Jobb a New Moon, annak saját TLS implementációja van. Bár ha csak böngészni kell, akkor valami soványabb Linux, ha kell, 32 bites, MX Linux Xfce, ha ettől soványabb kell, akkor AntiX IceWM, ha ennél is soványabb, akkor Sparky Linux fvwm-mel, és ezeken talán jobb teljesítménnyel fut a Pale Moon.

(#50420) Doky586 válasza Frawly (#50419) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Bár ha csak böngészni kell, akkor..."
...ott a Firefox amihez felesleges volt a Postredy és registry hackelés.

Arra kerestem volna bizonyítékot (mérést) hogy valóban csinál-e valamit a menübe behackelt TLS 1.2 menüpont, vagy csak ott van de nem csinál semmit csak klikkelgetni lehet.. :DDD

Mondjuk egy (MS-től független) távoli weboldal meg tudná különböztetni azt amikor be van pipálva attól amikor nincs bepipálva.
Ha nem IE8 alatt akkor bármi mással. (mivel a FF enélkül is tudja) pl RDP-vel vagy mással.

[ Szerkesztve ]

(#50421) brd válasza Doky586 (#50420) üzenetére


brd
nagyúr

Esetleg itt nézd meg.

The only real valuable thing is intuition.

(#50422) Doky586 válasza brd (#50421) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ahogy láttad a (#50407)-ben pont itt próbáltam. Eredmény:
- Firefox teljesíti akár ki van kapcsolva, akár be van kapcsolva a menüben.
- IE8 nem teljesíti (meg se nyitja ezt az oldalt) akár ki van kapcsolva, akár be van kapcsolva a menüben az 1.2 ... :F

(#50423) brd válasza Doky586 (#50422) üzenetére


brd
nagyúr

Bocs', az elkerülte a figyelmem. Esetleg itt?

The only real valuable thing is intuition.

(#50424) Frawly válasza Doky586 (#50420) üzenetére


Frawly
veterán

Igen, csinál valamit a TLS 1.2 menüpont, de csak az Internet Explorerre vonatkozik, meg azokra az alkalmazásokra, amik ezt használják modulnak. A Firefoxnak saját TLS implementációja van, ezért nem érdekli, hogy a windowsos-IE-s beállítások között te mit állítottál, az a saját beállításaival és moduljaival működik mindenképp.

De ez mindig is így volt, amit az Internet beállítások között állítasz, sose volt hatása a többi böngészőre, se a proxy, se a biztonsági beállításokra. Azok mindig is csak az IE-t érintették, nem csak XP-ben, hanem a többi Windows-verzióban is.

(#50426) Blue Eagle


Blue Eagle
őstag

Sziasztok! A Microsoft Security Essential-t már sehogy, semmilyen szinten nem lehet életben tartani? Ne is frissítsen automatikusan, mert az már tudom hiú ábránd, de legalább valahogy meg tudnám "zöldíteni"?

(#50427) w.miki


w.miki
veterán

XP alól meg lehet oldani az internetezést valami pár kattintásos, hülyebiztos módszerrel?
Emlékszem, volt már itt téma, szinte teljesen fel kell frissíteni, és telepíteni jó pár dolgot, úgy ment, bár nem volt könnyű menet.
De ez a gép lassú neten van, és (még) csak Chrome van rajta.
Hogyan mehetnének rajta a mai weboldalak?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#50428) cocka válasza w.miki (#50427) üzenetére


cocka
veterán

Chrome-mal sehogy. Válaszd a Firefoxot vagy annak társait. Pl. Seamonkey, vagy PaleMoon (NewMoon XP-hez)

(#50429) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kitettem ide pár apróságot <LINK>:

exFATsupport_WindowsXP-KB955704-x86-HUN

és az eredeti "power toy calculator"-t ami futtatható win7-8-10 verzión is.
(grafikus függvény ábrázolást is tud és akár 512 számjegy pontosságú!)

[ Szerkesztve ]

(#50430) cocka válasza Doky586 (#50429) üzenetére


cocka
veterán

És a lanuage skin az mi?

ExFAT-ot anno feltelepítettem, de hogy az installját hova tettem, arról már fogalmam sincs.

Ha valakinek esetleg kell frissítések fogadásához "idomító" csomag, én is feltettem egyet anno:

[link]

(#50431) Doky586 válasza cocka (#50430) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A Powertoys Language Skin a következő eszközöket ruházza fel magyar nyelvi felülettel:
o TweakUI
o HTML Slide Show Wizard
o Power Calculator
o Image Resizer
o Webcam Timershot
o Wallpaper Changer

(#50433) Blue Eagle


Blue Eagle
őstag

Szép napot mindenkinek!

Java-t tudok telepíteni erre az ős XP-re? Melyik lenne a legutolsó verzió? Valahogy fel kéne hegesztenem a Java alapon működő Minecraftot. Megoldható ez valahogy?

(#50434) quailstorm válasza Blue Eagle (#50433) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Tetszőleges XP-n ragadt gép kevés a normális Minecraft élményhez.

JRE8 U152 az utolsó, vagy valamely JRE7.

(#50435) Blue Eagle válasza quailstorm (#50434) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Köszi a linket! Mindegy de megpróbáltam, igaz kudarc lett. Sem az XP, de főleg a hardver nem alkalmas erre a játékra. Sajnos ennek a fos játéknak, annak is a legfrisebb verziójának ma már a (normális) futtatásához X64-es erőgép kell.

(#50436) quailstorm válasza Blue Eagle (#50435) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Még 2012 környékén is ilyen 10-20FPS-nek örültük online, szerveren, Ubuntun, ilyen Celeron D kategóriás gépen. Szóval ez várható volt.

(#50437) w.miki


w.miki
veterán

MineCraft-hoz, mennyibe kerülne egy használt PC? vagy PS3 legyen?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#50438) quailstorm válasza w.miki (#50437) üzenetére


quailstorm
nagyúr

PS3 az kb. egy 2006-os budget gaming PC szintje. Ha PS3 játékokkal akarsz játszani akkor nyilván az kell.

Mostanában nem játszottam Minecraftot, de a legolcsóbb gép venni egy leselejtezett Ivy vagy Haswell i5 brand gépet és beletenni pl. egy GTX1050-et.

(#50439) batyuska100


batyuska100
senior tag

Sziasztok! Az XP Tablet PC Edition-t honnan tudom letölteni magyar nyelvvel?

(#50440) batyuska100 válasza batyuska100 (#50439) üzenetére


batyuska100
senior tag

Sztornó, Win7 került a tabletre a drivertámogatás miatt.

(#50441) Frawly válasza quailstorm (#50438) üzenetére


Frawly
veterán

Ez így van, a PS3 szintjéről amit írtál. De a Minecraft-tel nem lehet biztosra menni, mert ahogy kapja mindig az aktuális update-eket, úgy növekszik a hardverigénye, meg attól is függ, hogy mekkora felbontásban akar az ember játszani, milyen részletességgel, és milyen modokat futtat. Ennek ellenére egy Haswell i5 + GTX1050 tuti jól viszi még, persze én inkább egy olcsó 1600, 2600-as, 3300-as Ryzent vennék egy használt RX570-nel, az egy nem sokkal drágább, de még erősebb platform.

(#50442) Tutti-amigo válasza cocka (#50417) üzenetére


Tutti-amigo
tag

Hali!

Én letöltöttem a cuccot. A toolfix-es motyó viszont felhasználói név / jelszót kér. Ebben tudsz segíteni?

Egy ősöreg IBM Thinkpad-ot raktam újra a gyári xp-vel ami alapból sp1. Ezt akarom feltuningolni up-to-date-re már amennyire lehet. Nincs más oka csak kell egy xp-s gép, mert már mindenem win10-es és egy router fw módosítást ki akarok próbálni xp alatt.

Már szenvedek vele egy ideje mert olyan mintha körbe-körbe járnék. Nem megy a windows update de egy explorer 6-tal szinte szart se lehet ma már letölteni, megjeleníteni.

Elvileg mindent telepítettem a készletedből csak ez az egy maradt hátra.

Előre is köszi

Üdv
Tutti

(#50443) cocka válasza Tutti-amigo (#50442) üzenetére


cocka
veterán

Mi az, hogy toolfixes motyó? Az konkrétan melyik fájl?

(#50444) Fred23 válasza Tutti-amigo (#50442) üzenetére


Fred23
nagyúr

Tedd fel az SP3-at, aztán meg egy Centaury-t vagy Basilisk-et. ;)

(#50445) quailstorm válasza Tutti-amigo (#50442) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Egyből SP3-as XP-t rakj fel, lehetőleg 2013 vagy 2014-es integráltat.
Esetleg POSReady2009-et.

(#50446) Doky586 válasza Tutti-amigo (#50442) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha magyar XP akkor ezt [link] is tedd fel, hogy kezelje az exFAT -et..

(#50447) Tutti-amigo válasza cocka (#50443) üzenetére


Tutti-amigo
tag

Hali!

Elnézést jogos. Gondoltam a felhasználói név/jelszó miatt egyértelmű lesz. Szóval a file neve: Microsoft Fixit 50529.

Fred23: Bevallom azt sem tudom mik ezek és eszik vagy isszák őket, de megnézem és megpróbálom és visszajelzek mi az eredmény.

Quailstorm: Ezt is megpróbálom ha nem érek révbe csak a notinak alapvetően van egy recovery menüje ahol 3-4 gombnyomással újrahúzza az xp-t, és eddig bevallom ez kényelmes volt. De ha nem boldogulok vele akkor megfogadom a tanácsod.

Doky586: Felrakom, köszi.

Köszönöm a segítségeteket és visszajelzek a fejleményekről.

Üdv Tutti.

(#50448) Fred23 válasza Tutti-amigo (#50447) üzenetére


Fred23
nagyúr

Amiket linkeltem, azok böngészők. Jól működnek XP alatt, és bővítményeket is támogatnak.

Szerk.: van olyan integrált XP, amelyik telepítés végén felajánlja a Basilisk telepítését is. Kis kereséssel találhatsz is ilyet, és szerintem legálisan használhatod is, ha van amúgy XP kulcsod... -de ha nincs, akkor az se érdekel már talán senkit. :)

[ Szerkesztve ]

(#50449) riki válasza Tutti-amigo (#50442) üzenetére


riki
senior tag

Én viszont böngészők közül a K-Meleont [link] ajánlom . Szinte havi javítás. Alapbeállításon tls 1.1 megy,de ha így állítod [link] ,kis javítás : security.tls.version.min érték 1 helyett 3 max .4.akkor min.szint az 1.2. Persze végig kell nyögni mindent amit a srácok leírtak hogy felokosítsd az xp -t ,/köszönöm nekik az áldozatos munkát/,de siker után kapsz egy olyan böngészőt, ami több zöldet kap ,mint a 85-ös chrome [link] :K

[ Szerkesztve ]

(#50450) cocka


cocka
veterán

Amúgy akinek van fullra felfrissített XP posreadyvel mindennel annak még megy a Microsoft update-es honlap? Nekem pár hónapja még simán működött, most mindig hibakódot ír.

[Hiba száma: 0x80244019]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.