Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49501) w.miki válasza w.miki (#49500) üzenetére


w.miki
veterán

Wifi megjavult, ez a driver jó lett hozzá:
WLAN_Azurewave_XP_080513.zip
Nem tudom miért pont ez... Mind1...
Kezdjem újra az XP telepítést, most, hogy már vagy 3 félét feltettem előtte?
Vagy az nincs befolyással a sebességre?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#49502) quailstorm válasza w.miki (#49501) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nincs befolyással, max ha azoknak van ilyen rendszerrel induló szoftvere akkor uninstall.

(#49503) w.miki válasza w.miki (#49500) üzenetére


w.miki
veterán

itt széthúztam, hogy jobban látszódjon az automatikusan induló bigyók.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#49504) zsoltip


zsoltip
őstag

Sziasztok Fórumtársak!
Windows XP Home SP3 telepítőlemezt vásároltam 2008 évben az asztali gépemhez.
Ergo XP licencem van.
Tudom ingyenesen vagy akár díj fizetése ellenében upgrade-elni a licenszet újabb Windows verzióra?
Vagy az újabb Windows verziók telepítői használhatóak az XP-m kulcsával? Egyáltalán ez legális?

Köszönettel:
zsoltip

(#49505) GeorgeV válasza zsoltip (#49504) üzenetére


GeorgeV
aktív tag

Szerintem új Windowst kell venned. De van egy nagyon olcsó legális Windows beszerzési lehetőség, ez pedig a használt gépek Windowsainak újra eladása, amit Refurbished használt oprendszernek hívnak.

(#49506) sonar


sonar
addikt

Sziasztok,

Milyen lehetőségek vannak ha virusirtót szeretnék rakni XP-re?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#49507) Visormail válasza sonar (#49506) üzenetére


Visormail
addikt

Én ezt tenném 360TSE

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#49508) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Egyik ismerősöm folyamatosan ezt kapja:

Tudnátok segíteni?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#49509) Andralin válasza sonar (#49506) üzenetére


Andralin
aktív tag

Nálam az ESET NOD32 legális, fizetős legújabb verziója tökéletesen fut XP-n, két gépemen is.

(#49510) quailstorm válasza Andralin (#49509) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Legújabb biztos nem, NOD9 volt az utolsó XP-re.

(#49511) Andralin válasza quailstorm (#49510) üzenetére


Andralin
aktív tag

Ez a konkrét, saját tapasztalatod, vagy csak úgy olvastad valahol és elhitted? :U

Nálam két gépen is remekül frissülget az ESET NOD32, mindkettőn 32 bites Windows XP van SP3-al. A NOD32 jelenlegi verziója pedig 10.1.219.0 :))

[ Szerkesztve ]

(#49512) quailstorm válasza Andralin (#49511) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A NOD hivatalos oldala szerint az XP már nem támogatott OS. Valamint a NOD9-em se akart 10-re frissülni. Én erőszakkal nem akartam felrakni, azt gondoltam hogy nem is fog menni.

[ Szerkesztve ]

(#49513) Andralin válasza quailstorm (#49512) üzenetére


Andralin
aktív tag

Érdekes, hogy ezt írják, és közben működik.

Nekem már évek óta fent van, és mindig frissült szépen, nem kellett semmit erőltetni.

Az egyik gépen elsőre rányomtam a 9-ről 10-re frissítést, amikor feldobta a kérdést, és gond nékül végigment.

A másik gépen valamiért nem akartam engedni neki, hónapokon keresztül dobált fel naponta pop-up-ot, hogy ha nem frissítem az újabb verzióra, akkor hamarosan elveszítem a védettséget. Én mindig visszautasítottam a frissítést. Majd egyszer csak a jóváhagyásom nélkül, suttyomban, magától lefrissítette a 10-esre, egyik reboot után vettem észre, hogy már más az ikonja. :DD
De utána azon a gépen is tökéletesen működött az új verzió.

[ Szerkesztve ]

(#49514) quailstorm válasza Andralin (#49513) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nekem soha nem dobott popupot XP-n. Vistától W10-ig bármi máson igen, de XP-n nem. Azt hittem fel se megy a 10.

(#49515) sonar válasza Andralin (#49509) üzenetére


sonar
addikt

köszönöm.
Nem az én gépemről van szó, de teszünk egy próbát :R

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#49517) sonar válasza Andralin (#49511) üzenetére


sonar
addikt

Valóban működik! Kösz a tippet!

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#49518) Andralin válasza sonar (#49517) üzenetére


Andralin
aktív tag

Örülök, hogy megy nálad is! Szívesen! ;)

(#49519) bango


bango
tag

belefutottam (a skype-ot kivéve) abba hogy kötelezően frissítenem kell egy szoftvert (szerver-kliens program egyszerűen letiltják a faxba), az újabb verzió már csak win7-en fut ( namost emiatt az egy szoftver miatt kellene nekem az egész jól bevált kiépített konfigot több szoftverrrel nyomtatóval átköltöztetnem win7-re, amire egyébként semmi szükségem).
indításkor jön az error hogy "K32EnumProcessModules) nem található a DLL-ben (kernel32.dll)"
odáig világos hogy az xp -s kernel32 nem tartalmazza még ezt a függvényt, azt sejtem hogy nem járható út de miért nem lehet ebből a kernel32-ből egy frissebb win7-est feltenni?

még azt is megcsinálnám mégha egyedül lennék a bolygón vele, hgy xp-n futtatték virtual machine-ben win7-et, de processzor nem tud VT-t, ram meg max 2GB van nem bővíthető, nem tudom hogy van e erre megoldás :W

(#49520) kraftxld válasza bango (#49519) üzenetére


kraftxld
nagyúr

1, Lemented a mostani XP-t egy külső vinyóra, mondjuk Macrium Reflect Free-vel.
2, Win7 32bit SP1 DVD / ISO megnyit
3, Frissít / upgrade
4, Vár / vár / vár, elrejtőzködik, nehogy LakiPali meglássa, hogy épp XP-t upgrade-olsz valami modernre :D
5, Frissítések telepítése

Örül :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#49521) Pgraph válasza bango (#49519) üzenetére


Pgraph
aktív tag

„még azt is megcsinálnám mégha egyedül lennék a bolygón vele, hgy xp-n futtatték virtual machine-ben...”
Nyugi, nem lennél egyedül... :B Win 8.1 alatt Virtualboxban teljes értékű XP-t futtatok...( Igaz, erős procival és elég RAM-mal.)
Egyébként ha hosszabb távon szüksége van valakinek valami miatt XP-re, a VM megoldással tovább lehet éltetni egy újabb vas alatt is.

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#49522) quailstorm válasza Pgraph (#49521) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Fordítva, XP a host. Amúgy azt is meg lehet csinálni, bár az ő gépén elég hervasztó lenne.

Amúgy van kernel patch XP-hez, de elég kezdetleges formában ráhagyták. POSReady frissítések előtte kötelezők, fel se megy nélküle.

[ Szerkesztve ]

(#49523) Pgraph válasza quailstorm (#49522) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Igen, melléolvastam... Ettől függetlenül hosszabb távon a Windows 7,8,10 host+XP guest a jobb felállás, márcsak amiatt is, ha a régi XP alól kiesik egy öregebb vas, az új hardvereken már nem lehetne natívan futtatni, mert nincsenek XP-s driverek..

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#49524) kraftxld válasza Pgraph (#49523) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Elég sok ügyfélnél oldottam meg így, ezer éves progik, csak XP-n futnak, és kihalt alóluk a vas. Jópár olyan is ami még serial porton kommunikál a külvilággal.
Új gép, Windows 8.1 vagy 10, rá vmware workstation, XP-t virtualizálni alá, hajrá :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#49525) bango válasza kraftxld (#49520) üzenetére


bango
tag

a frissítést választva, első lépésben kiírja hogy az "..xp nem frissíthető win7 re közvetlenül.."

egyébként a frissítés alatt xp -s programok megtartása melletti win7 telepítést értettél?

(#49526) bango válasza quailstorm (#49522) üzenetére


bango
tag

ez tetszik bár nem tudom mennyire bizzak az indiai nagytudásúban (biztonságilag)
ezt leszámítva nem tudom hogy kellene az összes posready frissítést beszerezni, őszintén szólva nem is világos ha a posready egy xp-re alapuló lebutított oprendszer akkor milyen frissítés az ami az xp-hez jön.
de tennék egy próbát

(#49527) bango


bango
tag

ha jól gondolom az összes virtual-os megoldásnál nekem újra kellene telepítenem az xp-t amit nem szeretnék

(#49528) kraftxld válasza bango (#49525) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ja, bocsi, először vista-ra kell menni utána mehet Win7-re.
Megtartja a beállíásokat, programokat, kecskés hátteret, fingós bejelentkezőhangot, stb :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#49529) kraftxld válasza bango (#49527) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Simán lehet meglévő XP-t virtualizálni bármilyen gépen futó VMware (vagy akár Hyper-V) alá.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#49530) quailstorm válasza bango (#49526) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem a biztonság a gond, inkább az hogy a cucc nem túl stabil, szóval teljes lemezképes mentés ajánlott.
Eleve WU előtt el kell távolítani, és utána visszatenni... meg már nem is fejleszti.

Anno 2014-ben mindenütt erről cikkeztek. Sima XP frissítések, IE8-hoz, magához a rendszerhez, .NET3-hoz és .NET4-hez.

(#49531) Pgraph válasza kraftxld (#49529) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Ezt úgy érted, hogy adott hardveren futó natív XP újratelepítés nélkül behúzható virtuális gépnek a vmware alá? Ez nagy húzás lenne. (Nem ismerem a vmware-t, Virtualbox-ot használok, ott nincs ilyen).

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#49532) brd válasza Pgraph (#49531) üzenetére


brd
nagyúr

Szinte az összes virtualizációs rendszer az elterjedtebb OS-ek által jól ismert HW-eket emulál, így a legtöbb, fizikai gépen futó OS-t nem különösebben időigényes/problémás virtualizációs rendszer alá betenni (még VirtualBox alá sem, sőt), legfeljebb licence problémák jelentkezhetnek (jobb esetben csak elméleti, rosszabb esetben gyakorlati is).

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#49533) Pgraph válasza brd (#49532) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Néztem a Virtualboxomat, OVF-formátumba mentett gépet be tud húzni maga alá, már csak az a kérdés, hogy egy működő XP-t mivel lehet kimenteni ebbe. Az már egy újabb kérdés nálam, hogy nem tudna teljes értékű lenni a virtuális XP-m, mert van pl. két párhuzamos portom is, amin nyomtatók lógnak. De ettől eltekintve is nekem erősen kétséges, hogy egy működő rendszer hiba nélkül konvertálható virtuális gépnek. A szűz telepítésű virtuális XP-m viszont tényleg teljes értékűnek érzem.

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#49534) kraftxld válasza Pgraph (#49533) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Pedig de, VMware workstation alatt át lehet adni a fizikai párhuzamos portot a VM-nek.
Meg nemcsak OVF-ből lehet csinálni.
Létezik VMware converter
Szinte az összes mentőprogram (Macrium, Paragon, Storagcraft, Acronis, stb) tud más HW alá visszatölteni, ugyanez történik ha virtuális géppé akarod konvertálni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#49535) Pgraph válasza kraftxld (#49534) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Köszi mindenkinek az info-kat, ünnepek alatt lesz talán egy kis időm, körbejárom majd ezt a dolgot. :K

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#49537) bango válasza quailstorm (#49530) üzenetére


bango
tag

gondoltam lepróbálom ezt a történetet, a windows update webhely nem müködik
"A webhely problémába ütközött, ezért nem tudja megjeleníteni a kért oldalt...."

3 napja még listázta a szükséges frissítéseket

ilyen nincs, most ezzel cseszem az időt hogy ezt kibogozzam :((

(#49538) quailstorm válasza bango (#49537) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Próbáld meg a WUMT-ot. Ha ez is szarakodik, más baj van. Nem IE probléma.

[ Szerkesztve ]

(#49539) Pgraph válasza #03412736 (#49536) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Köszönöm!
Újra megerősödött bennem, hogy a Vmware „komolyabb” cucc, mint a Virtualbox, amit jelenleg használok. Bár ez utóbbi alatt - igaz szűz telepítéssel - kiválóan fut egy XP-m, illetve egy Linux is. i7 a host gépem, a sebességgel sincs gondom, egy E8400-as Core2 Duo-n futtattam régebben a szóban forgó XP-t, nincs sebességbeli különbség. (Illetve a guest-ként futó XP gyorsabb is, nyilván a frissebb telepítettsége okán is.)
Most van egy tizenéves XP-s gépem még, amit szeretnék bevinni virtuális gépnek. Újratelepítés nélkül a Virtualbox - írásod alapján - kilőve, nem tudom, ér-e annyit a dolog, hogy átálljak a Vmware-re, vagy próbáljam a Virtualbox alatt szűzen újrahúzni... :F
Egyébként van legális XP-kulcsom is, az ezzel kapcsolatos esetleges problémák nem érintenének.
Hiába no, nehéz elengedni a jó öreg XP kezét... :DDD

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#49540) brd válasza #03412736 (#49536) üzenetére


brd
nagyúr

konvertálni, pl. az Oracle Virtualbox OVF formátumba is, habár a virtuális gépen lévő illesztőprogramokat nem tudja menet közben átírni, ezért a VirtualBox alatt jó eséllyel kék-halálozni fog a virtuális XP..

Szeretném kiegészíteni az irományodat, mert félreértésre ad okot. Alapvetően 3 okból futhatsz ilyenkor BSOD-ba XP-vel. Az egyik az, ha a fizikai gépen használt valamelyik driver olyat csinál, hogy a HW hiányában kinyírja (BSOD) az OS-t. A másik az a háttértárló-kezeléssel kapcsolatos probléma, több részletben: itt egyrészt az lehet gond, ha a háttértároló AHCI-nek van beállítva a virtualizációs programban az adott virtuális gépnél; ezt alapból az XP nem kezeli (megoldható, de alapból nincsen hozzá drivere), másrészt az, hogy az XP, még a fizikai gépen, eleve AHCI módban lett telepítve (integrált driverrel), így az alap IDE driverek nem kerültek telepítésre; ha egy ilyen XP IDE háttértárolókat kap - ami a legtöbb virtualizációs programban XP OS-hez az alapbeállítás - bizony BSOD lesz az eredmény. A harmadik az az, ha a CPU architektúra más, ezt sajnos kézzel kell megmókolni, ha nem akarja az ember újratelepíteni.
Az első eset viszonylag ritka, és ott általában a konkrét driver neve is szerepel a BSOD képernyőn, könnyű kideríteni. A második eset a leggyakoribb, és elhárítani is viszonylag könnyű. A harmadik esetben pedig a felhasznált környezet különbözőségéből (más a CPU gyártója) lehet arra gyanakodni, hogy erről van szó.
Nem tudom, hogy a WMware képes-e eltávolítani/beállítani már létező drivereket, vagy csak hozzáadni, de ha csak hozzáadni, akkor az 1-es és 3-as eset, ill. a 2-esnek egy része WMware esetén ugyanúgy gondot fog okozni. Ha a fenti 3 probléma egyike sem áll fenn, akkor VirtualBox alatt is ugyanúgy el fog indulni a fizikai vasról áthozott XP.

The only real valuable thing is intuition.

(#49542) King Unique válasza #03412736 (#49541) üzenetére


King Unique
titán

A tákolós módszerrel, az eredetileg nem is ahhoz készült frissítésekkel biztonságosabb lenne, meg jobb az újabb Windows-verzióknál, meg még a mai modern desktop Linuxokat is elveri...??? :Y Júj, ennyi zöldséget már régen olvastam 1 hsz-en belül... :DDD :C

[ Szerkesztve ]

(#49544) King Unique válasza #03412736 (#49543) üzenetére


King Unique
titán

Hát azért hosszabb az a lista és már a korábbi cikkekben (példa) a W7 ellenében is az utóbbi előnyeit sorolták. Ahogyan itt a fórumon az egyes témáknál említve voltak egyebek is, ha jól emlékszem. A kisebb erőforrásigénye az újabb Windowsokhoz képest valóban egyfajta előnynek mondható, de a mai hardverek mellett már ez sem nagyon számít. A több 100/1000 Linux disztró között meg bőven akad olyan, ami még kevesebbel beéri és übereli ilyen téren. Na meg azoknál az alap legalább modern és igazodik a kor újításaihoz és követelményeihez. Ellenben ez az XP-ről ugye már nem igazán mondható el.

De mindegy, tudom felesleges bármit is írni, mert van akinek még 2027-ben is ez lesz a legjobb OS... :))

[ Szerkesztve ]

(#49545) fap333


fap333
aktív tag

Szervusztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy külön tűzfalprogi nélkül meg lehet azt csinálni az XP-ben, hogy csak egy adott IP-cím egy adott portján legyen engedélyezve hálózati forgalom, minden más legyen letiltva?

Előre is köszönöm a válaszokat!

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#49546) brd válasza fap333 (#49545) üzenetére


brd
nagyúr

Befelé igen, a beépítettel, kifelé nem.

The only real valuable thing is intuition.

(#49547) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Regi jatekok futtatasa celjabol szeretnek egy nehany eves kepre XP-t telepiteni.

Ket korlatba utkoztem:

1.) - sata meghajtokat nem latja
2.) - Adfvance Format meghajtom van csak.

Az elsore megoldas lett az IDE mod, mar csak valahogy vissza kellene allitani AHCI-ra, mert mas OS is van a gepen. Talaltam netes megoldast, de meg nem probaltam ki, de jol jonne e teren is tipp, hatha tudtok okosabbat modani.

A masodikrol azt olvastam, hogy align-olni kell a particiot, es hogy csak egy particiot lehet letrehozni. Ez igaz? En mindenkeppen szeretnek tobbet.
Ha egy linuxos geprol hozom letre a particiokat, akkor a sebesseg es a tobb particio kezelese is megfelelo lesz?

Kossz! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#49548) quailstorm válasza Bici (#49547) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Alignolni a Minitool Partition wizard is tud, vagy valamely hasonló. Linux konzolost erre nem használtam.

Nekem Advanced Formatos 2TB-os SATA HDD-n teker az XP. AHCI-t az alaplapom nem tud. Sok dolgom nem volt azon kívül, hogy alignálást ellenőriztem partícionáló programmal. Eleve klónoztam egy WD blue-ról az XP-t, sok partíció van a vinyón, semmi gondom nincs vele.

De.
A vinyóm 512e-s. Az olyan AF-es HDD ami nem tud 512e-t, az sose fog menni XP-vel.

AHCI drivert meg asszem telepítésnél is be lehet neki adni, vagy telepítőbe integrálni, de ezzel nincs tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

(#49549) Doky586 válasza Bici (#49547) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

1.: az alaplap ezen sata portjai IDE módban legyenek. Ezt minden más oprendszer is ismeri. Az AHCI előnyeiről mondj le (pl kikapcsolás nélküli lemezcsere, kicsit gyorsabb qd32 4k irás)

2.: AF: max 2TB lemezt használj MBR sémával és win7-8-10 el partícionáld elő -így jó lesz az align- és formázd, ezután már telepítheted az XP-t.. így rendben lesz.

Az alignálíst itt ellenőrizheted: msinfo32.exe - tárolás - lemezek - Partíció kezdetének eltolása: osztható kell legyen 4096 -al minden partíciónál.

[ Szerkesztve ]

(#49550) Doky586 válasza Doky586 (#49549) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt az XP particionálta - hibásan:

A partíció kezdetének eltolása NEM osztható 4096 -al, így hibás az alignálás: azaz kis filelok írásakor jóval lassabb lesz az írás mint lehetne.

A win7-8-10 már helyesen alignálva partícionál.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.