Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49301) brd válasza #03412736 (#49300) üzenetére


brd
nagyúr

DX9+-t és 4 GB RAM-nál többet hogyan kezel (bónuszkérdés: 64 bites programokat hogyan futtat)? Még ha el is verné őket bármi másban, ezeket a hiányosságokat hogyan lehetne áthidalni?

The only real valuable thing is intuition.

(#49302) swoody válasza akaido (#49296) üzenetére


swoody
senior tag

Cd nincs, de azt lehet legalisan tolteni ms oldalarol, nem? Es akkor a gep oldalan
levo cd key aktivalni.

(#49304) King Unique válasza brd (#49301) üzenetére


King Unique
titán

Hagyjad, teljesen felesleges, mint az a leírtak alapján is látszik...Ez a legbiztonságosabb kijelentés meg már csak a pont az i-re... A fórumtársnak fentebb tökéletesen igaza volt. Illetve mindenre csak a virtuális géppel tud példálózni, semmi mással...Viszont az általad említett 2 dolog natúrban nyilván nem kivitelezhető a 32 bites XP alatt.

[ Szerkesztve ]

(#49305) brd válasza #03412736 (#49303) üzenetére


brd
nagyúr

Nem az XP futtatja, ne csúsztass kérlek, az csak lehetőséget ad rá! A videóban látható helyzetben a CPU és a Virtualbox teszi lehetővé ezt.
Mihez kell 4+ GB RAM? Lássuk csak, most fut éppen, ami viszonylag sok RAM-ot eszik:

Opera 1.8G (még a 12.17-es, sok funkcióját nem, vagy nem kényelmesen lehet kiváltani más böngészővel, cserébe adott oldalak nem, vagy nagyon lassan működnek vele)
SQLDeveloper 800MB (kényelmes Oracle DB 'asztató tool, nem nagyon ismerek alternatívát)
Visual Studio 600MB (fejlesztőkörnyezet, nem ismerek hasonló kényelmességű megoldást, és ez a memóriafoglalás még nem is számít soknak a mai, hasonló célú programoktól)
Outlook 400MB (még a 2010-es, az újabbak gyökerek, a régebbiek pedig problémásan támogatják az újabb dokumentumformátumot)
Emellett az új Opera is fut, a fülenként min. ~110 MB-os memóriafoglalásával, összesen az is van vagy másfél-2GB (a számomra leginkább használható böngésző, a régi Operát nem számítva).
(Kb. 5.1G-nél járunk, ez jelenleg a napi munkámhoz az abszolút minimum, a régi Operában ugyan bezárhatnám mindig az éppen nem használt füleket, vagy akár el is felejthetném az egész böngészőt - csak éppen túl kényelmes - ezért számoljunk 3.3G-vel.)
Ráadásul ezek csak a nettó értékek, kell még ezenkívül az OS-nek némi cache, futtatnia kell a saját folyamatait, ill. van még sok, apróbb program, amit nem soroltam fel).
Továbbá akkor a virtualizációról még nem is volt szó, az is úgy indul, hogy gépenként min. fél GB-tal lehet számolni, de ha újabb OS-t futtatna az ember, inkább 1 GB-tal.

Sok program már nem is fut, vagy legalábbis nem tesztelik XP-n. Örülök, hogy össze-vissza virtualizálgatsz, de futtass kérlek több db, 64 bites OS-t így az XP-n, a memória ehhez sajnos kevés lesz. (Igen, szükség lehet több db-ra, ha valamilyen környezetet kell emulálni.)
Persze erre mondhatod, hogy speciális igények a fentiek, de egy mai böngésző, bármi kényelmeset csinálnál vele, 1GB RAM alá nem adja a foglalást és akkor még semmi mást nem csinálsz a géppel, csak böngészgetsz.
A Windows stabilitásával a Win2000 óta semmi különösebb probléma nincsen, nagyon ritka az OS saját hibája (jó, a Win10-et most hagyjuk :), bár lefagyni az sem fagy le, csak tele van hibával/kényelmetlen megoldással), legtöbbször a HW/driver okoz gondot, csak erről sokan nem tudnak, csak azt látják, hogy lefagyott ez a s'ar, vagy nem is érdekli őket. Ez a gép, amiről írok, 49 napja fut újraindítás nélkül, nekem megteszi (nem XP, annál újabb). ;) (Akkor sem lefagyott, csak hosszabb áramszünet volt.)
A biztonságot talán hagyjuk, a gyártó sem frissíti (hivatalos megoldással legalábbis) a biztonsági hibákat sem már pár éve, így ha felfedeznek egy kihasználható hibát, azt még tudatos felhasználóként is nehéz lehet elkerülni. Olyasmi apróságokról már nem is nagyon beszélnék, hogy nem támogat pl. TLS1.2-t, ami bizonyos helyeken elvárás.
A játék az olyan, hogy ha neked nincsen igényed rá, akkor nem is tudunk róla beszélni, így hagyjuk is. ;)
Egyébként félre ne érts, igazából én is XP-t használnék (használtam is 10+ évig), ha a RAM/32bit/DX korlátjai (meg egyéb, ami a futtatott programoknak szükségesek) nem léteznének, a legkényelmesebb Windows, amit használtam eddig, csak a Win7 Start menüben keresője hiányzik belőle, de anélkül még éppen lehetne élni.

The only real valuable thing is intuition.

(#49306) akaido válasza swoody (#49302) üzenetére


akaido
addikt

Innen:[link]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#49307) Frawly válasza brd (#49305) üzenetére


Frawly
veterán

Nálam is így van. Linuxon a rendszer és a KDE kapásból megkajál 1 gigát (de ennyit eszik a Win10 is idle-ben), Firefox 20 füllel, Chrome 15 füllel, fut még Thunderbird, Kate-szövegszerkesztő 15 füllel, Goldendict szótár, LibreOffice Writer, Double Commander, meg egy kis ezmegaz (néhány terminál), és 5GB fölött jár a memóriahasználat, és akkor még a Spotifyt meg sem nyitottam a háttérben zenét hallgatni. Csupa hétköznapi alkalmazás, nem számítanak speciálisnak, mint a Visual Studio és az SQLDeveloper, és még akkor nem is játszottunk.

[ Szerkesztve ]

(#49308) Frawly válasza #03412736 (#49303) üzenetére


Frawly
veterán

Az a bajod, hogy feltételezed, hogy mindenki arra és úgy használja a gépét, ahogy te is. Kapásból sokan játszanak újabb játékokkal, nem is kell nagyon újnak lennie, lehet néhány éve kiadott, hogy kelljen neki a DX11, meg megkajáljon 8 giga RAM-ot. Virtualizációhoz is kell a memória elég szépen, ha nem csak stock guest OS-eket futtatsz, vagy egyszerre nem csak egyet. Ha valaki grafikus, nagy mennyiségű képszerkesztés is meg tudja enni a világ összes RAM-ját, de a fejlesztőeszközök (NetBeans, és társai, meg webfejlesztésnél a böngészők) is tudják habzsolni a memóriát kétpofára.

A 4 giga RAM abszolút minimum ma már, én úgy kifutnék belőle, hogy Linuxon nem kell vírusirtó, meg tűzfalat sem használok a router NAT-ja miatt. XP meg nem hogy 4 gigánál többet nem kezel, de 4-et sem, inkább 3,2 giga körül alakul a maximum. Plusz a kernele sem használja ki az újabb procit utasításkészleteit.

(#49310) swoody válasza akaido (#49306) üzenetére


swoody
senior tag

Kösssze.

(#49311) *VARJU*


*VARJU*
tag

HELP

Valaki tudna segíteni ?
töröltem a hangeszközt nincs hang a gépen csak rendszer hangok vannak!
Viszont a gép minden ujraínditásnál telepítené a drivert már majdnem letölt mikor háromnegyednél kéri a telepitölemezt

(#49312) kraftxld válasza *VARJU* (#49311) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Felrakni a drivert?
Mondjuk jó volna tudni a hangkártyád / alaplapod típusát, hogy segíthessünk :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#49313) *VARJU* válasza kraftxld (#49312) üzenetére


*VARJU*
tag

ezt probálja minden ujrainditásnál betölteni de nem megy
Field Value
Computer
Computer Type ACPI egyprocesszoros PC
Operating System Microsoft Windows XP Professional
Internet Explorer 8.0.6001.18702 (IE 8.0)
DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

Date / Time 2017-05-07 / 18:4
CPU Type Intel Pentium 4, 1800 MHz
Motherboard Name Compaq Evo D510 CMT
Motherboard Chipset Intel Brookdale-G i845G
System Memory [ TRIAL VERSION ]
BIOS Type Unknown
Communication Port Kommunikációs port (COM1)
Communication Port Kommunikációs port (COM2)
Communication Port ECP nyomtatóport (LPT1)

Display
Video Adapter Intel(R) 82845G/GL/GE/PE/GV Graphics Controller (64 MB)
Monitor SyncMaster 723N [NoDB] (H9FS908643)

Storage
IDE Controller Intel(R) 82801DB Ultra ATA tárolóvezérlő - 24CB
Disk Drive ST320011A (18 GB, IDE)
Optical Drive PIONEER DVD-RW DVR-111D
SMART Hard Disks Status OK

Partitions
C: (NTFS) [ TRIAL VERSION ]
Total Size [ TRIAL VERSION ]

Input
Keyboard Szabványos 101/102 gombos vagy Microsoft Natural PS/2 billentyűzet
Mouse HID-szabványnak megfelelő egér
Mouse PS/2-kompatibilis egér

Network
Primary IP Address [ TRIAL VERSION ]
Primary MAC Address 00-08-02-23-23-4C
Network Adapter Intel(R) PRO/100 VM Network Connection (192. [ TRIAL VERSION ])
Modem Szabványos 300 b/s modem
Modem Szabványos 300 b/s modem #2

Peripherals
Printer Fax - HP Deskjet 2640 series
Printer HP Deskjet 2640 series
Printer Microsoft XPS Document Writer
USB Device USB HID
USB Device USB kompozit eszköz
USB Device USB videoeszköz #2

DMI
DMI BIOS Vendor
DMI BIOS Version
DMI System Manufacturer Compaq
DMI System Product Evo D510 CMT
DMI System Version
DMI System Serial Number [ TRIAL VERSION ]
DMI System UUID [ TRIAL VERSION ]
DMI Motherboard Manufacturer Compaq
DMI Motherboard Product 07E8h
DMI Motherboard Version
DMI Motherboard Serial Number [ TRIAL VERSION ]
DMI Chassis Manufacturer Compaq
DMI Chassis Version
DMI Chassis Serial Number [ TRIAL VERSION ]
DMI Chassis Asset Tag [ TRIAL VERSION ]
DMI Chassis Type Desktop Case

[ Szerkesztve ]

(#49314) *VARJU* válasza *VARJU* (#49313) üzenetére


*VARJU*
tag

jjjjjjjjaaaaaaaaaaaaajjjjjjjjjjjjjjjj bemásoltam minden sart :(

(#49315) quailstorm válasza *VARJU* (#49314) üzenetére


quailstorm
nagyúr

innen
AC'97, accept, majd XP

(#49316) *VARJU* válasza quailstorm (#49315) üzenetére


*VARJU*
tag

köszönöm probléma megoldva :)

(#49317) Visormail


Visormail
addikt

Megérkezett az új Wanna Decryptor zsaroló vírus által kihasznált sérülékenység foltozása.

Security Update for Windows XP SP3 (KB4012598)

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#49318) quailstorm válasza Visormail (#49317) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Kösz a direktlinket.
Ez WU-n is megjelenik, vagy csak külön letöltve? Most nem vagyok XP közelben.

(#49319) Visormail válasza quailstorm (#49318) üzenetére


Visormail
addikt

WU-n is.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#49320) Andralin válasza Visormail (#49319) üzenetére


Andralin
aktív tag

Sziasztok!

Van két XP-s rendszerem is, amit szeretnék update-elni, de a legutolsó verziójú 8-as IE semmilyen microsoft.com alatti oldalt nem nyit meg egyik gépen sem, minding azt írja, hogy: " Internet Explorer cannot display the webpage "

Chrome megnyitja gond nélkül, szóval nem a net kapcsolattal van gond, de a Chrome ugye nem tudja a WU-t.

Minden a lehető legfrissebb a rendszereken, SP3 fennvan a legutolsó update-ekkel, amik a Wanna Cry előtt ki lettek adva, a WU is a legfrissebb volt, most mégsem megy semmi. Cache-t, cookie-kat stb. töröltem már.

Amúgy az IE8 minden más weboldalt megnyit mindkét renszeren, a https oldalakat is, csak a microsoft.com nem megy.

Segítsetek légyszíves, mi lehet a gond. :(

(#49322) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Ennek az update agentnek van köze valamihez? Pár hónapja kellett utoljára az XP, és nekem POSready-re van már állítva, akkor még jó volt.

(#49323) brd válasza #03412736 (#49321) üzenetére


brd
nagyúr

Ez így nem igaz. Egyrészt kézzel kell beírni a böngészőbe a címet: https://www.update.microsoft.com/, mert a menüből választva egy címet, az már valóban nem működik, másrészt szükség lehet kézzel letölteni/telepíteni a WUA csomagot. Más kérdés, hogy 2+ (lassan 3) éve már csak a "régi" csomagokat lehet így letölteni, tehát amelyek a hivatalos támogatás végéig jöttek ki. Ill. nagyon régi frissítési állapotú gépeknél még további, kézzel frissítendő komponensekre is szükség lehet.

The only real valuable thing is intuition.

(#49324) quailstorm válasza brd (#49323) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Hát igen, gyakorlatilag aki 2014-óta nem váltott POSready-re, annak csak az Office 2007, Office2010 frissítések jönnek. Meg talán az MRT.
Aki meg most telepíti, az legjobban jár egy 2014-es integrálttal.

(#49325) brd válasza quailstorm (#49322) üzenetére


brd
nagyúr

Inkább a TLS1.2 nem támogatása lehet a probléma XP esetén. (Mármint az eredeti kérdésre válaszolva a linkelt topicban.)

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#49326) Doky586 válasza Andralin (#49320) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

rákattintasz a (#49317) linkjére és letöltöd (igaz én ezt Win10 cromban tettem)
a file (673kB) ez után már futtatható XP-n.

(#49327) Andralin válasza brd (#49325) üzenetére


Andralin
aktív tag

Beállítottam az ajánlott POSready regkeyt, ezután a kézzel beírt https://www.update.microsoft.com/ címre már bejön a jól ismert update oldal, de nem talál semmit. Két órás keresgélés után is csak a "Checking for the latest updates for your computer..." szöveg van és mozog a zöld csík...

Igazából még ami nagyon érdekes, hogy a fenti címen kívül semmilyen más URL-t nem hajlandó megnyitni az IE8 a microsoft.com domain alól! Ezt vajon mi a franc okozza?

- nem https-el, hanem sima http-vel is a hibaüzenetre futnak a microsoftos címek
- más oldalak bejönnek IE8-al, akár https-el is
- Opera, Chrome, Firefox gond nélkül hozza az összes microsoftos oldalt
- BIT service fut
- két külön XP-s rendszeren is ugyanez a probléma. Ha ez számít valamit, a mindkét rendszer egy gépen van, két dedikált külön partíción.

Szerintetek ez mitől lehet? Röhejes, hogy a Microsoft hivatalos, saját böngészője minden oldalt megnyit, kivéve a saját oldalait! :W

[ Szerkesztve ]

(#49328) quailstorm válasza Andralin (#49327) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az elmúlt 3 év frissítéseit mire megtalálja az nagyon sok idő lesz, de az is lehet, hogy csak simán beakadt. Innen nem tudom megmondani.

(#49329) brd válasza Andralin (#49327) üzenetére


brd
nagyúr

Egyes gépeken sokáig keres, igen, 2-3 év frissítéseit egy kis idő összeszedni, próbából én is ellőttem most 2 db., zárt körben használt XP-n a POS kulcs hozzáadása óta, és az egyiken kb. 10 percig szöszölt, mire behozta, hogy mit kellene frissíteni, a másikon még mindig küzd (fél + óra), ez, ha nem is normális, de megszokott Microsoft Update témában.

Szerintetek ez mitől lehet? Röhejes, hogy a Microsoft hivatalos, saját böngészője minden oldalt megnyit, kivéve a saját oldalait!

Régi böngésző, nem támogatják. Más kérdés, hogy egyébként mi olyannak kellene lennie a legtöbb Microsoft-os oldalon, amit az IE8 ne tudna, de ebbe ne menjünk bele, nem vezet sehová. ;) Miután én innen próbáltam nem a regional settings-nek megfelelő verziót letölteni és nem lehet, csak újabb megerősítést nyert, hogy a legtöbb MS weboldal továbbra is hulladék. :(

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#49330) quailstorm válasza brd (#49329) üzenetére


quailstorm
nagyúr

OFF, de az az oldal, ahol az UWP developer regisztrációt kell intézni, majd feltölteni az UWP appodat a store-os verifikálásra, most januárban csak IE11-en ment. De EDGE-en, se máson nem. Csoporttársaimnak sem.

[ Szerkesztve ]

(#49331) Ferenc.


Ferenc.
tag

Sziasztok!

Valaki tudja, hogy Xp-s gépre melyik IE az utolsó verzió? Illetve, hogy java-ból fellehet tenni akár a legfrissebb verziót is?

Köszönöm.

(#49332) kraftxld válasza Ferenc. (#49331) üzenetére


kraftxld
nagyúr

IE8 a legutolsó, a legfrissebb 8-as Java jó rá.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#49333) quailstorm válasza Ferenc. (#49331) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Java8 telepítője lehet hisztizik, abban az esetben próbáld meg a NETBeans JDK bundle telepítését. Vagy ha nagyon nem megy küldök MSI csomagot, de az a gép most nincs bekapcsolva.
Mert amúgy hivatalosan Java7 az utolsó, de csak egy aljas telepítős registryparancsot módosítottak a 8-ban, tényleg csak azért hogy ne menjen fel.

[ Szerkesztve ]

(#49334) Ferenc. válasza quailstorm (#49333) üzenetére


Ferenc.
tag

Köszönöm szépen, akkor mindkettőből a legfrissebb van rajta, s működik is szépen.

(#49335) Frawly válasza quailstorm (#49333) üzenetére


Frawly
veterán

Emlékeim szerint a Java8 felmegy XP-re is minden trükközés nélkül. A telepítő hepajozik, hogy az XP így meg úgy nem támogatott, csak saját felelősségedre, fejvesztés terhe mellett, de ha rányomsz a Tovább-ra, akkor simán feltelepíti.

(#49336) quailstorm válasza Frawly (#49335) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Hát, az első évben tutira használt egy olyan registry utasítást, ami Vista előtt nem létezik. Keress rá...
Azóta nem néztem sose, újabb Win alatt update-kor kimentem az MSI-t és azt rakom XP-re.

(#49337) ace05


ace05
senior tag

Meddig tart általában Sp3 telepítése ? Már egy és fél órája az az állapot, hogy telepítés befejezése karbantartás. befogja ezt egyáltalán fejezni ? Szakítsam meg ?

(#49338) Doky586 válasza ace05 (#49337) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Már így is le vagy maradva 9 évvel..
mit számít az a pár nap várakozás még..? ;]

(#49339) quailstorm válasza ace05 (#49337) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Aki nem 2014-es lemezből telepít 2017-ben, az meg is érdemli. Tekintve hogy fassetudjaderégvolt, így én se tudom a választ. Úgy 2008-2009 környékén láttam utoljára SP2-SP3 váltást.

Amennyiben valami ipari gépet még csak most frissítesz és kritikus adat van rajta, úgyis addig vársz, amíg nem 100%, hogy error van.

(#49340) ace05 válasza quailstorm (#49339) üzenetére


ace05
senior tag

Három óránál meguntam, újraindítottam. Érdekes módon feltelepült, eddig hiba nincs, de ha lenne, van visszaállítási pont.

(#49341) szab.tam válasza Visormail (#49317) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nálam magyar xp sp3 van.
ez a foltozás arra is jó?
vagy telepítésnél ki tudom választani.
(mert valaki azt mondta, hogy nem mindegy a nyelv.)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#49342) quailstorm válasza szab.tam (#49341) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ha megnézed a linket, akkor benne van hogy custom.hun, szóval gondolom a magyarra van. Valóban nem mindegy a nyelv.

(#49343) szab.tam válasza quailstorm (#49342) üzenetére


szab.tam
nagyúr

valóban. :D
köszi.

még egy kérdés: ezt lehet csökkentett módban is telepíteni.
(a telepítés alatt ugye kevésbé futnak mindenmféle, kósza progik...)

és régen készítettem backup image-et.
most nincs is rá időm, de így sem hagynám a gépet...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#49344) quailstorm válasza szab.tam (#49343) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem tudom hogy fut-e rendesen a WU csökkentett módban, semmi értelme úgy telepíteni.

(#49345) szab.tam válasza quailstorm (#49344) üzenetére


szab.tam
nagyúr

félek minden frissítéstől, nehogy összeomoljon...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#49346) quailstorm válasza szab.tam (#49345) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ez nincs olyan volumenű... Plusz nem is panaszkodtak rá globálisan. Egyébként sem értem a csökkentett mód miben segítene.

(#49347) #41133696


#41133696
törölt tag

(#49348) kraftxld válasza szab.tam (#49345) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor meg minek ezt a sz*rt használod még? :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#49349) brd válasza szab.tam (#49345) üzenetére


brd
nagyúr

Miért nem készítesz egy partíciómentést a nagyobb művelet előtt? Számtalan program van, ami akár online is megcsinálja neked. A visszaállítás persze már csak offline megy (kivéve a beépített ntbackup, de azt jól használni picit bonyolultabb lehet, és ha Home-od van, ott talán nem is elérhető).

The only real valuable thing is intuition.

(#49350) szab.tam válasza brd (#49349) üzenetére


szab.tam
nagyúr

másik gépbe bedokkolva a backup image-et szeretem.
22 giga van a rendszer ssd-mem. sokszor állítottam már helyre, most elég régi mentéseim vannak csak.

lehet, hogy meg is csinálom holnap.
de a másik 2 gépem valamiért nehezen indul.

vannak dolgok, amikben nehezen viselem a változást:
lakás, munkahely, os.... :D

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.