Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4601) lúzer válasza fila (#4600) üzenetére


lúzer
veterán

Nem futtattál előtte töredezettségmentesítést?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#4602) fila válasza lúzer (#4601) üzenetére


fila
senior tag

nem csináltam töredezettségmentesítést.

Egyébként csökkentett módban a gép elindul.

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#4603) demars


demars
addikt

Hello mindenkinek!
Van egy nagy gondom! ujra raktam az xp met a notimon /adatlapnál van a konfig/! Netezés közben kifagyott mindíg! minden létező drivert frissítettem, re xp is volt több féle is többször is de zgyan az lett a vége, mindíg kifagyott a gép! Kérdésem: elképzelhető, h notihoz kellene alamilyen frissítés az xp hez??? s engednem kellene h frissítse magát az xp ?? más ötletem sajna nincs!
Válaszokat előre is köszi!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#4604) föccer válasza demars (#4603) üzenetére


föccer
nagyúr

Recovery dvd-d nincs?

Frissíteni sok moindent lehet. OP rendszert, szoftvereket, drivereket, tűzfalat, vírusírtót, biost...

Az mindenképpen hasznos, ha az automatikus frissítések be van kapcsolva. Ezen kívül néha napján nemárt megnézni, hogyaz office-hez adtak-e ki újabb frissítést.

üdv.: föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#4605) fila válasza fila (#4600) üzenetére


fila
senior tag

Na már csak a második hibaüzenet maradt, ami a win indulásakor az Ön személyes beállításainak betöltése után jön fel, és nem megy tovább:

Egy probléma megakadályozza, hogy a windows pontosan ellenőrizni tudja a számítógép lincencének állapotát. Hibakód 0x80090006.

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#4606) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Jelenség: tegnap bele-belepislogtam filmekbe, alapértelmezett lejátszó az SMPlayer (mplayer +GUI); a monitor előtt mintha egy finom háló lenne, olyan a film + némi digitális zaj. Media Player Classicben ok. Nade... Ma reggel már semmivel nem tudtam filmet nézni; kép nix, hang van. Tegnap kikapcsolás és ma bekapcsolás mi olyasmi történhetett, ami tönkrevágta a videolejátszást? Nem telepítettem semmit azóta...

Környezet: WinXPSP2 + ffdshow + ac3 + xvid + x.264 / Media Player Classic + SMPlayer.

https://www.coreinfinity.tech

(#4607) daninet válasza Steelmanus (#4584) üzenetére


daninet
veterán

tenksz :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4608) kispalya


kispalya
tag

HELP!

Olyan problémám van, hogy Sata-s winyóra(250GB; 3 partíció;) akarok windows xp 32bit-et installni... :(
Rengeteget szenvedtem, mire primary rendszerpartícióval elindult az install.(hirens boot cd-n levő partition magic-kel állítottam logical-ról primary-re)
Windows felmásolja a szükséges file-okat,újraindul ahogy szokott.Bios vissza HDD-boot-ra utána pedig azt írja :
Érvénytelen partíciós tábla
és megáll a gép és nem megy tovább.
:F :F :F
Hátt most mitévő legyek?!

Szeretném megérni azt a kort, amennyinek kinézek...

(#4609) föccer válasza kispalya (#4608) üzenetére


föccer
nagyúr

Olyan telepíőt kellene szerezni, amiben integrálva van az SP2. Ha emlékeim em csalanak, akkor azzal rendese felmegy a SATA vinyókra is. Arról nem is beszélve, hogy elvileg a telelpítővel is kellene tudnod particiókat létrehoni, törölni.

üdv.: föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#4610) kispalya válasza föccer (#4609) üzenetére


kispalya
tag

Azt én is tudom, meg SP2-es lemezt használok (3 különböző fajta sem akarta.. :O ).
Most azt csináltam, hogy hirens-ről partition magic-kel visszaállítottam logical-ra (amira ki is írja, hogy bootable), de a:
"Veryfying DMI Pool Data" után nem csinál semmit.
Vagyis eltűnt az előző hiba, de ugyanott megáll a gép.
Nagyon kéne használnom a gépem és tiszta ideg vagyok már. :W :(((

Szeretném megérni azt a kort, amennyinek kinézek...

(#4611) kispalya


kispalya
tag

Lesz baja a másik 2 particiónak, ha átállítom primary-ra?
Hátha az segítene, vagy mittomén....már semmit sem tudok :O

Szeretném megérni azt a kort, amennyinek kinézek...

(#4612) kispalya


kispalya
tag

Újrakezdtem másik XP-vel (black sheep) de azzal is ez lett a vége. Mindenképpen át kell állítanom primary-re, mert anélkül nem install, de ha átállítom, akkor meg nem boot-ol a telepítés során...t*kön döföm magam!

Szeretném megérni azt a kort, amennyinek kinézek...

(#4613) kispalya


kispalya
tag

Kaptam olyan ötleteket, hogy alaplapi CD-ről installjam a SATA kezeléséhez szükséges programot, de az abit alaplapi cd csak raid menüpontot ad és ahhoz is kell floppy meghajtó, de nekem az nincs.
Ha nincs floppy meghajtóm, már nem is tudok XP-t installni?! :F
A röhej az, hogy egyszer a haverral fel tudtuk tenni (ez lenne a második XP installja a gépnek) és akkor is szöszöltünk vele, de semmi ilyesmire nem emlékszem, hogy csináltuk volna.
Örülnék, ha valaki használható információt tudna szolgáltatni a problémára.

Szeretném megérni azt a kort, amennyinek kinézek...

(#4614) MZsoltee


MZsoltee
veterán

A 32 vagy 64 bites XP-t ajánjátok a konfigomhoz, jelenleg a 32bites-t használok, ha váltanék 64bitre, akkor mi változna?

Előre is köszi a válaszokat!

Üdv.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#4615) Vakegérke válasza kispalya (#4613) üzenetére


Vakegérke
veterán

Van install bootable CD-d, méghozzá SP2. Képes a particiók kezelésére. Tehát boot róla, és a telepíteni kívánt particiót töröltesd, aztán hozasd újra létre. Arra telepítsd a rendszert, méghozzá ne a gyors, hanem a teljes formattálással.
Viszont lényeges, hogy a partició elsődleges legyen.
Ami meg a SATA meghajtót illeti, letöltöd a floppys illesztőt, felvarázsolod egy CD-re, aztán amikor kell, akkor F6, és megmutatod neki.
Okoskodom, és ha tévedek, úgyis szól valamelyik guru. Én így csinálnám.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#4616) sh4d0w válasza MZsoltee (#4614) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Több memóriát tudnál használni, de 64 bites XP-hez karcsú a driverkínálat...

https://www.coreinfinity.tech

(#4617) kispalya válasza Vakegérke (#4615) üzenetére


kispalya
tag

megpróbálom, kösz

Szeretném megérni azt a kort, amennyinek kinézek...

(#4618) lúzer válasza Vakegérke (#4615) üzenetére


lúzer
veterán

szerintem is jó ez

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#4619) Badb0y


Badb0y
addikt

Van nálunk a háztartásban 2 szgép, egy asztali és egy laptop. A laptophoz kaptam egy cp home cd-t. És ezt feltettem az asztalira. Viszont 30 nap múlva ha nem aktiválom lejár. És mivel oem-es ezért elvileg csak egy gépen lehet használni. Kérdésem, megoldható-e az, hogy ne kelljen "másik" xp-t telepíteni az aktiválás :F Priv üzit légyszíves aki tud segíteni.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#4620) lúzer válasza kispalya (#4613) üzenetére


lúzer
veterán

nlite-al fésüld bele a sata meghajtót a telepítő cd-be

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#4621) supesz


supesz
aktív tag

Hi,

Lehet, hogy más is járt már úgy, hogy a mappamélysége meghaladta a 259 karaktert. Nos ez egy szörnyen bosszantó hiba. Hogyan lehetne feloldani. Kinek milyen tippje van?

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#4622) sh4d0w válasza supesz (#4621) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt most revideálom...

#4606?

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#4623) sh4d0w válasza supesz (#4621) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Naszóval, a 259-ben benne van a drive jelzése és még néhány "\" karakter. Ha túl sok ilyet használsz, csökken a rendelkezésre álló karakterek száma - de egyébként mire nem elég a 259 karakter?

https://www.coreinfinity.tech

(#4624) zsoi válasza sh4d0w (#4623) üzenetére


zsoi
senior tag

biztos vlmi BSA/nyomozói ellenőrző szoftver nem boldogul vele. :)

[ Szerkesztve ]

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#4625) medvegy


medvegy
aktív tag

üdv,
miben különbözik az oem xp a dobozos xp-től? Azt is ugyanúgy telepítő cd-n kapom, vagy csak előre összeszerelt gépekre a gyártó által feltelepített szoftverre mondhatjuk hogy oem?
Fontos lenne a kérdés, mert szeretnék venni xp-t, az oem verzió ára elérhető, de ha az olyan h egyszer felrakom aztán többször nem lehet akkor felejtős...

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#4626) habistiboy


habistiboy
csendes tag

helló mindenki!
Szeretnék segítségek kérni.Hasonló a problémám mint az előttem íróknak de szinte már mindent kipróbáltam és még most se jó...Elején csak ujrainult a gépem játékoknél és nagyobb terhelésnél azóta már új vidkart,ramot és vinyót is vettem de nemsok minden változott.Proci hűtő zsírral is próbálkoztam hátha tulmelegszik de az se segített.Most a win átraktam az uj satás vinyóra most már nem rebootol hanem bejött az uj hobbija a kékhalál.Szokásos üziket löki: DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL,portcls.sys fájl,PAGE_FAILED_IN_NON_PAGED_AREA,nv4_disp fájl,BAD_POOL_HEADER...stb
Ram-ot vidkártyát már havernál leteszteltük nála midnen ok volt vele. ram testet is nyomattam ott se talált semmit már csak procit nem próbáltam másikat ki meg alaplapot de azse rég vettem.Uj procit kéne vennem?
PC:
Proc: P4 1.5 Ghz
Alaplap: ASUS P4V8X-X (VIA csipkészlet...)
512Mb RAM
Geforce fx 5600 vidkar.
Akinek lenne vmi 5lete és tudna segíteni annak örülnék.

(#4627) Badb0y válasza Badb0y (#4619) üzenetére


Badb0y
addikt

UP!

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#4628) Vakegérke válasza Badb0y (#4627) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem vagyok sem házigazda, sem moderátor. Tehát csak kérdezem, illik UP-olni szakmai topicban?
Olvastam én is, ahogy mások is a kérdésed. Senki nem reagált, tehát nem tudja senki. Vagy ha tudja, nem figyelt.
Tényleg bocs, de talán szerencsésebb lett volna így: "Valaki a #4619-re?"

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#4629) Badb0y válasza Vakegérke (#4628) üzenetére


Badb0y
addikt

Úgy akartam sry :B

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#4630) zsoi válasza Badb0y (#4619) üzenetére


zsoi
senior tag

ment pü.

medvegy:
a dobozos drágább. :) :)
komolyra fordítva a témát (röviden/tömören): az oem nem idegeníthető el a vastól/hw eszköztől amivel vetted (telepítheted másik gépre is, de nem lesz jogtiszta az XP)
a dobozos is csak 1 gépre telepíthető hivatalosan (de persze felmegy ez is másikra) DE elidegeníthető a vastól. Ha bővebb info kell: írj pü-t.

habistiboy: legtöbbx driver gond/irq hiba. próba legújabb driver/szükségtelen eszközök tiltása (már biostol kezdve)

Vakegérke: szvsz nem gond az UP

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#4631) Vakegérke válasza zsoi (#4630) üzenetére


Vakegérke
veterán

"szvsz nem gond az UP"
Következetesen szólnak érte, akárhány szakmai topicban járok. Ezért tettem szóvá. Csöndben mondtam, ellentétben sokakkal.
Bár az is igaz, hogy engem nem zavar, és semmi közöm hozzá.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#4632) zsoi válasza Vakegérke (#4631) üzenetére


zsoi
senior tag

engem sem zavar (kivéve ha 6x egymás után csinálja vlki...)
"átlag" felhasználóknak nem tetszik vagy az adminoknak...?

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#4633) qestion


qestion
aktív tag

Automatic Updates -t h lehet AutoRun-ba betenni h napközben ne ugorjon fel?

a pálya

(#4634) zsoi válasza qestion (#4633) üzenetére


zsoi
senior tag

mi nem ugorjon fel... nem értem a kérdést...
beállítható hogy milyen időközönként "keressen" frissítést, mit tegyen a rendelkezésre álló javításokkal...

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#4635) WillChi válasza qestion (#4633) üzenetére


WillChi
senior tag

Remélem, jól értem a kérdést... :U

Az automatikus frissítéseknél be lehet állítani sokféleképpen, akár órára pontosan is, hogy mikor töltse/telepítse azokat.

Vezérlőpult/Rendszer/Automatikus frissítések/Automatikus (Ajánlott)...

Mod.: Ha meg azt akarod, hogy egyáltalán ne töltse le, akkor ugyanitt megtalálod azt is.

[ Szerkesztve ]

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#4636) YODA mester


YODA mester
senior tag

Hi all.

Átírom a Dokumentumok mappa elérési útvonalát a registry-ben, de ugyanúgy a default-ot veszi figyelembe, sőt, újraindítás után registry-be visszaíródik a default elérési útvonal. Szóval totál nem megy.

Help! Privi pls.

(#4637) zsoi válasza YODA mester (#4636) üzenetére


zsoi
senior tag

Dokumentumok/Tulajdonságok -elérési út módosítása miért nem jó :F

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#4638) daninet


daninet
veterán

megoldódott...

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4639) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Akadt egy kérdésem. Adot az XP-s gép, rajta FFDSHOW, és AC3Filter, meg régi mediaplayer, viszont a hangerő minden filmbe beleugráskor visszaugrik a maximumra, ugyanez van winampban is számok váltásakor, netrádió bufferelésekor, stb...
Van a gépen vista is, ugyanezekkel a progikkal, ott nincs ilyen gond. Mi lehet a probléma? Audigy1 van a gépben...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4640) Larry303


Larry303
addikt

bocs hogy csak így ide, de nem találom itt a ph-n.....
xp 32bit vs 4GB ram...
tudna vki segíteni előre is köszi...

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#4641) Daneeka


Daneeka
senior tag

Van 2x512=1Giga ram a gépemben. Ha még 2x256=512mb azaz összesen 4db memet raknék az alaplapomba, el tudná-e őket terelgetni a win? (konfig az adatlapomnál)

(#4642) CPT.Pirk válasza Larry303 (#4640) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nemtudom pontosan mi a kérdés, de igyekszek válaszolni.

Mivel 32 bites címzést használ a memória kezelésére:
2 a 32-ediken megadja a 4 gigabájtot (a szorzatot 3x kell osztani 1024-el, hogy gigában kapd meg a végeredményt)

A lényeg annyi, hogy alapesetben a win xp (32bit) 2giga ramot ad a programoknak, hiába van több a gépben, de egy registry kulcsal belehet állítani max 3 gigára. A másik tény: a 4 gigába beleszámít a videokártya ramja is, azaz sosem fogja egyben látni a két 2 gigás ramot, ha van vidkari a gépben.

Hát nagy vonalakban ennyi, sokkal részletesebben leírva megtalálod ezeket a dolgokat a logouton, szerintem érdemes elolvasni...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4643) CPT.Pirk válasza Larry303 (#4640) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

hopp, 2x ment

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4644) Larry303 válasza CPT.Pirk (#4643) üzenetére


Larry303
addikt

ok köszi akkor nem szenvedek vele...
pae nélkül így is lát 3 gigát belőle...ha jól veszem ki többet ez az oprendszer úgysem fog látni...
majd feltolok akkor egy win2k3 servert....

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#4645) akaido válasza föccer (#4609) üzenetére


akaido
addikt

Nekem SP1-es telepítőkészlettel is simán felment a 32-es XP SATA DVD olvasóról SATA HDD-re, és logikai partícióra. ASUS P5B-VM a lap.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#4646) akaido


akaido
addikt

Ha már XP install, akkor kveszcsön:
GParted Live CD-ről szeretném macerálni a partíciókat, ehhez SATA optikairól bootolva SATA HDD-hez melyik SATA Drivert telepítsem a listáról mert ha nem telepítek egyet sem, akkor Kernel pánik esete forog fen? (A SATA cájgok: ASUS DVD RW, és Samsung HDD.)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#4647) Vakegérke válasza zsoi (#4632) üzenetére


Vakegérke
veterán

Úgy általában szólnak érte, de leginkább a "magasabb rangú" társak.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#4648) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

Az lenne a probléma, hogy olyan problémával küzködök, hogy a tálcám hirtelen eltűnt. Nincs lekicsinyítve se, az automatikus elrejtés opció sincs bekapcsolva. Mit lehet ilyenkor tenni? Mi okozhatta a gondot?
Előre is nagyon hálás köszönetem! :R

Original's never fit - Socket 370

(#4649) ollie válasza <MZ/X> (#4648) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Explorer.exe fut? Ha nem, indítsd el.

***

(#4650) <MZ/X> válasza ollie (#4649) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Már próbáltam az explorer exe-t újrafuttatni, semmi!

Original's never fit - Socket 370

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.